Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) brownus válasza rii (#150) üzenetére


brownus
veterán

többet melegíts be futás előtt
nem ott, a róna mellett van egy 400as pálya

(#152) tomcica válasza rii (#148) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A foldon es egyenletlen palyan csak addig furcsa futni amig elegge meg nem erosodik a bokad.Utana meg ha meg is bicsaklik,a helyerol kimenni nem fog.
Viszont a beton az tartos kopast es serulest tud okozni,en maximum heti 1x megyek betonon ott is inkabb a gyors edzest (ami max 4km).
Meg az atletika palya is eleg kemeny,pedig az gumirozott....ezert kell valtogatni,kulonben erezni fogod a sipcsontod mellett (es minden lepesnel bele fog nyilalni)
Az energiaelnyelessel nem kell foglalkoznod,nem 9.79-es szazat akarsz futni,sot az edzesen meg jobb is ha nehez terepen mesz,majd meglatod milyen konnyu lesz ha kimesz versenyre.No meg a kondidnak is csak jot tesz.Az edzom mindig arra osztokelt,hogy ne hagyjam ki pl. a szembeszelet,mert ''aki szembeszelben jo tempot tud futni,az barmikor tud,soha nem tudhatod lesz-e a versenyen szembeszel''.
Ha mar ennyire fontosak az elokeszuletek akkor inkabb legyen jo futocipod,konnyu-szellos futoruhad es figyelj arra amit eszel (mondjuk futas elott beenni szinte ongyilkossag,de egyebkent is fontos az etkezes) meg a pihenesre,ha tulhajtod magad azt csak megsinyli a szervezeted.Itt nem mindig ervenyesul az ''ami nem ol meg,az megerosit'' elv!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#153) tomcica válasza rii (#150) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igaza van brownus-nak tobbet melegits,meg lazits es pihenj,mert ha tulhajtod oda a terded.Csinalj par keresztedzest(mas sporttal keresztezed) ussz,evezz vagy valamit ami nem erolteti a labadat,de hajtja a pulzust.Amikor keresztulmegy rajtad akkor visszaallsz a futasra,rugalmasnak kellene lennunk,ha a test jelez akkor figyelni kell ra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#154) rii


rii
nagyúr

köszek a helpet mindenkinek!



tomcica:
''.........Az energiaelnyelessel nem kell foglalkoznod..........''

nem akartam én foglalkozni vele abszolút, csak megemlítettem, hogy így érzem, meg hogy ezt vettem észre ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#155) tomcica válasza rii (#154) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nincs gond,ugyis csak addig erzed amig meg nem erosodik a kondid,utana a melyhomokban is tudsz tempot futni :D
Inkabb vedd plussz edzesnek a nehezito terepet,akkor egesz mas a szemszog....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#156) bali79


bali79
tag

A ''szabványos'' futópályának (én a BEAC pályán futok) melyik sávja a 400m? A belső vagy a középső (4-5 sávok között)?
Ha jól sejtem, akkor a belső, mivel futóversenyeken is ugye a belső pályán futó versenyző indul a célvonaltól, a többiek meg mindig előrébb. Ebben az esetben hány métert tesz ki, ha minden sávban futok egy-egy kört?

Mindenre van félmegoldás!

(#157) rii


rii
nagyúr

egy hétig munka miatt, még egy gétig betegség miat nem tudtam futni ....

most meg már kezd bejönni a hideg(ebb) idő

1. hogy kell ilyenkor felölötözni a futáshoz?
2. a hideg levegő gyors belégzése nem veszélyes? Vagy edzeődik a torok is?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#158) brownus válasza rii (#157) üzenetére


brownus
veterán

én orron át veszem és fújom ki a levegőt.
tegnap már 5 kört tettem meg a pályán és úgy, hogy 3gyors - 1lassú - 1amitbírafutómű aztán haza kocogtam. olyan vörös volt a fejem utána mint egy idült alkesznak :D és még bírtam volna 1kört csak mentem haza meccset nézni...
én nem viszem túlzásba az öltözést, minek? futás közben meleged van, izzadsz csak nem szabad megállni hazafelé és akkor nem fázol meg. még jobban megedződsz!
Rocky is a kegyetlen orosz télben egy szál trikóban vágta a fát, és csak vágta, vágta... csak akkor öltözött fel amikor derékig érő hóban felfutotott a hegyre :D

(#159) rii válasza brownus (#158) üzenetére


rii
nagyúr

és hogy egy be egy ki, vagy kettő be kettő ki?
Emvy mondott itt négy be négy ki -t is .... :) asszem .. régen volt ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#160) brownus válasza rii (#159) üzenetére


brownus
veterán

hmm, már van egy ritmus amit párszáz méter után felveszek, 3* lépésenként lélegzek ki/be, a gyors körökben ennél gyorsabban. asszem, most elkellene kezdenem futni:) de sztem 3 lépésenként. sztem még a lassabb tempóm is gyors(abb) mert tegnap egy csajszit aki a kocogásnál azért gyorsabban futott kb 2-2,5 kör alatt megelőztem.

*3at lépek: jobb-bal-jobb láb, így értem csak nemtom, hogy kell mondani:) ez a 3 lépés, nem?

(#161) rii


rii
nagyúr

na, 4 hét kihagyás (munka-túlórázás, betegség-torok, nyakrándulásosság) után megint elkezdek futni ... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#162) brownus


brownus
veterán

nem futás de hasznos: úszás előtt vagy után jobb szaunázni?

(#163) rii


rii
nagyúr

ma voltam megen futni ... én 30 percre készültem fel, de csak 20 lett belőle, az is nyögvenyelősen, ugyanis a térdem elkezdett köhögni ... kell még pár futás mire az egy órát lenyeli gond nélkül.

ahogy ma mentem a tök sötétben, az egy méter széles rögös sávon, iszonyatosan megijedtem, mert bent a bokrok közt, egy letört lombos faág, úgy nézett ki, mint egy 2 méteres, fekete imádkozó sáska ... hmmm ... lehet nem kellett volna megnézni az alien-t tegnap?

brownus: hát én aztán gözöm sincs nékem ... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#164) tomcica válasza brownus (#162) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Attol fugg mire hasznalod a szaunat,ha bemelegedesre es fogyasztasra(bokszolok,birkozok) akkor elotte de meg bent is ulsz nem lazulsz-doglesz.Habar ez a ritkabban hasznalatos,altalaban a mozgas utan szaunaznak lazitasnak-meregtelenitesnek.En altalaban heti egyszer szaunazom a pihenonapomon....

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#165) tomcica válasza rii (#163) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vigyazz arra a terdre,volt egy futokollegam akinek tropara ment a terde,meg most is biceg pedig mar reg nem fut.Valassz mas sportot amig ra nem jossz,hogy kopas-e vagy valami mas.Uszas (de ne valami oregasszonyos tempot),kerekpar(persze csak ha kozben nem faj),kis sulyzokkal sulyozas (sokszor sok szeriat) stb...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#166) rii válasza tomcica (#165) üzenetére


rii
nagyúr

ok persze ... azt vettem élszre, hogy kell egy pár alkalom kisebb futás, hogy ''belejöjjön''.

utána már gond nélkül lemegy az 1 óra. lehet megnézetem dokival is ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#167) brownus válasza tomcica (#164) üzenetére


brownus
veterán

méregtelenítés céljából szoktam (heti 1x) 2x10-12 percet, a kettő között várok legalább 10 percet, és utána mindig beállok a hideg zuhany alá. úszás után zuhany, szép lassan elsétálok a szauna szobába, hogy ne rögtön üljek be. az már lehet sok lenne a szívnek.
de nincs annál jobb amikor fáradtan elfekszem és izzadok mint egy ló:)

pihenőnapon kellene nekem is? az már időben nem férne bele sztem, + 1nap. nem érzem úgy, hogy nem bírná a szervezetem. ahogy elnéztem sokan ülnek be úszás után, még a vizilabdások közül is, pedig ők biztos jobban kifáradnak mint én.

(#168) tomcica válasza brownus (#167) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en azert szoktam a pihenonapon,mert mar elmultam 30 es lazabb az edzes,regebben a napi ket edzes koze ekeltem ..
Mostanaban alig jut ido ra(meg folos energia) a jogat meghagytam lazito-relaxalo gyakorlatnak,meg napi 4-6 km a futas,neha esoben elmarad (kezdek hangulatfuggove valni...)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#169) rii


rii
nagyúr

térdszorítót valamilyetl tud valaki ajánlani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#170) grabber


grabber
addikt

Volt valaki a Bécs-Budapesten(Pozsony :( )marathonon?

Szerk:Csapatban végig csináltuk ;)

[Szerkesztve]

(#171) Grass


Grass
aktív tag

Hi!
Haverral kocogunk már vagy 1 hónapja heti 3 alkalommal. Előszőr olyan 1km-t futottunk, mostmár 5 felett vagyunk. A lényeg, hogy kénytelenek vagyunk betonon futni, és nem akarom teljesen leamortizálni az izületeimet, ezért kéne kis tanács, hogy milyen cipőt lenne érdemes venni erre a célra. Gondolom valami légpárnásat, de nem tudom, úgyhogy egy hozzáértő ember segítségét kérném ezügyben. Előre is köszönöm.

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#172) Grass válasza Grass (#171) üzenetére


Grass
aktív tag

senki? :U

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#173) rii válasza Grass (#171) üzenetére


rii
nagyúr

egy UP-pal tudok szolgálni csak ... illetve egy link-kel, mint lentebb írtak még ...

[link]
sztem fontos még térd-izelütevédőt venned patikában ...

a térdfájás vagy 20 alkalom után is kijöhet, és soká elhúzódik, sztem jobb megelőzni, és térdizőletvédőt használni ...
illetve a bemelegítésben nagy önkontroll kell, hogy megcsináld ....
mivel ezeket most nem tudom betartani, inkább kerótom közel minden nap egy órát ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#174) tomcica válasza Grass (#172) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mai komolyabb sportcipo gyarak mind eleg jo csukat gyartanak,azzal a feltetellel ha kb 6 honaponkent csereled ujra (ami nalunk eleg ritka szokas).
Azt is tudnod kell,hogy egyaltalan nem ajanlott a tartos betonon valo futas,ha versenyre keszulsz es meg akarod edzetni a labad,akkor is eleg a heti 5-6 edzesbol 1-2x menni betonon..a jo bemelegitest stb. nem is emlitem azt gondolom mar mondtak.
2 futo havernak es tonkrement a terde es ok sok versenyt mentek betonon,maraton-ultramaraton.Jomagam csak nehany versenyt mentem betonon-aszfalton,de elarulom a palya sem sokkal rugalmasabb(hiaba ''gumirozott'').Foldesut,fuves terep az az igazi,ha evekig szeretnetek futni es megkimelni a testet...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#175) tibyke válasza Grass (#172) üzenetére


tibyke
tag

ez leginkabb attol fugg, hogy milyen tipusu a talpad, labfejed, es milyen a gordulo mozgasod (tehat hol ersz foldet, hol csapodsz be, hol es hogyan gordulsz, es honnan rugaszkodsz el)

en sokaig nike parti voltam, de az elozo 5 cipom mar adidas volt, es szerintem a kovetkezo 5 is az lesz. (most konkretan 2 adidas response control-t nyuzok)

mindenfelekeppen javaslom a spuri futoboltot (futanet.hu cimlapon van ra link), ott kb 120 fele cipo van, a lanyok nagyon kedvesek es aranyosak, ill. legtobbszor Szucs Csaba is ott van, tuti, h fognak talalni valami jo csukat a labadra. erdemes elvinni az elozo par cipodet, abbol is sokat meg lehet am tudni az elso bekezdesben leirtakbol.

(ha spuri elofizeto vagy, vagy esetleg BSI torzsfuto, akkor alapbol jar 6% kedvezmeny, illetve pl a Vaci uti adidas boltban - sztem a tobbiben is - 250 shell smart pontert kapsz 10% kedvezmenyt)

jo futast, sikeres cipovalasztast!

t

(#176) grabber válasza Grass (#171) üzenetére


grabber
addikt

Hello!
A spuri boltba tényleg elmehetsz,mert van minden márka reális áron,nem így mint a más sportboltokban.
Hogy milyet vegyél?Hát van légpárnás,van gél-es és van sima száraz anyagú.A légpárnás cípőm van per pillanat egy terep Nike és nagyon jó,a Saucony-ról is jókat hallottam(olcsó,kényelmes),gél-esek közül csak asics-ben van,jó cípők csak drága és a haveromnak feltörte a lábát nagyon.A merevek közül a Mizuno nagyon jó cipő,bírja a starpát és könnyüek,talán ide jön még az Adidas,de róla nem tudok mit mondani.

(#177) tibyke válasza grabber (#176) üzenetére


tibyke
tag

ahany lab, annyi cipo :)

ezzel azt akarom mondani, hogy nem lehet (vagyis nem szabad) egyertelmuen kijelenteni, hogy ez jo, mert.... vagy amaz nem jo, mert.... (pl. feltori a labam)

nincs ket egyforma labfej, labforma.

valakinek X marka jon be, valakinek Y. szerintem.

mindentol fuggetlenul szerintem erdemes az adidas-nike-saucony-mizuno-new balance-brooks markak kozul valasztani.

a saucony-rol azt kell tudni, hogy egy 15-20%-kal olcsobbak a tobbieknel, de ez nem azt jelenti, hogy rosszabbak. sot.

t

(#178) Grass


Grass
aktív tag

Köszönöm szépen mindenki segítségét!
Akkor majd ellátogatok abba csodacipő boltba :) .
Heti háromszor futok, végig betonon. Sajnos nincs nagyon választási lehetőségem, ezért is akarok megfelelő cipőt beszerezni hogy ezzel is kíméljem az izületeimet.
Az a térd izület védő milyen? Egy sima pánt, vagy mi benne a lényeg? :F

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#179) koob válasza Grass (#178) üzenetére


koob
senior tag

csodacipő? :F

(#180) Grass válasza koob (#179) üzenetére


Grass
aktív tag

csoda cipőboltba
(ha visszaolvasol láthatod hogy mindenki azt a spuri boltot ajánlja mert hogy az jó)

[Szerkesztve]

"Ne vedd készpénznek mások gondolatait" - Good Will Hunting

(#181) tibyke válasza koob (#179) üzenetére


tibyke
tag

a tv-ben reklamozzak Dr. Akarki csodapantjat a tv-shopban, olyat nehogy vegyel!
de gyogyaszati segedeszkozok boltjaban lehet kapni un ''terdpantot'', uriel a markaja, magneses, jo cucc, probaltam, hasznaltam, ajanlom, ha gondjaid vannak.

t

(#182) Fred23


Fred23
nagyúr

Egy UP ide !

Úgy egy hónapja kezdtem el kocogni fogyási és kondijavító szándékkal,és most ott tartok,hogy 10km-t 1:25 alatt ''futok'',ami 171/89kg-hoz szerintem remek.(Alkatilag vagyok kicsit vastag,de így is van rajtam vagy 20kg felesleg.) Régen karatéztam,kung-fu-ra jártam,volt kondim,és szeretném visszanyerni.Aminek örülök,az a mai 1:25,ezt szerettem volna eldicsekedni. :DDD Két hete még 1:38 alatt teljesítettem ue. a távot 90,5 kilóval.A pulzusom normális,néha szellentek,böfögök,az izzadság csípi a bőrőm,a tüdőmnek túl hideg a levegő,de azt hiszem,nincs nagy gond.Ezt a cipőt használom:[link] Olang.Túrázásra tervezték,de nekem futásra jobb,mint bármi,amit eddig próbáltam.

Jó futást mindenkinek !

(#183) Dictator^ válasza koob (#179) üzenetére


Dictator^
veterán

al bundyhoz a cipoboltba, o arusitotta volna eloszor azt a csodacipot amit istenen lattot az egyik reszbe ;]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#184) Integra válasza Dictator^ (#183) üzenetére


Integra
titán

kíváncsi vagyok hogy a ''sheos''-t a magyar hogy fordította le, hogy a poén átjöjjön....
:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#185) szatocs válasza Dictator^ (#183) üzenetére


szatocs
őstag

Pont az volt a baj, hogy a végén kiderült, hogy nem is istené volt a láb, amin látta. Csak ezért nem rendeltem tőle ;]

=== Szatocs ===

(#186) Egon


Egon
nagyúr

57 óra múlva fizikai alkalmassági vizsgálaton veszek részt, aminek keretein belül - többek között - 3200 métert kell futnom, kb. 19 perc alatt. Nagyon el vagyok puhulva: évek óta nem mozgok gyakorlatilag semmit. 2 hétig edzegettem az alkalomra, de sajna kihagytam egy hetet. 180 cm magas vagyok, és kb. 65 kg.
Jól jönne egy pár tipp a gyakorlott futóktól. Tudom, hogy ettől még nem lesz jobb a kondim, de pl. a helyes légzés, bemelegítés, a hátralevő idő kihasználása stb. talán segít valamit.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#187) Egon válasza Egon (#186) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy ''futógép'' sem jár erre? :(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#188) tkazmer válasza Egon (#187) üzenetére


tkazmer
addikt

Néhány éve tájfutok, bár nem mondom, hogy ''futógép'' lennék. A bemelegítésen kívül még fontos, hogy egyenletes lépésszámmal haladj(pl felfelé kisebb, apróbb lépésekkel), valamint nagy jelentősége van a nyújtásnak is, futás után.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#189) -=Lord Tom=- válasza tkazmer (#188) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Miért kell nyújtani? :)

(most kezdtem futni 3 napja, napi 9-9,5km egy óra alatt, egész jól bírom csak az allergiám miatt aggódok kicsit (egy nagy szántóföld körül futok))

Mod: És miért kell egyenletes lépésszám?

ui: bocs h ennyit kérdezek, csak szeretnék jólinformált lenni a témában :)


[Szerkesztve]

(#190) Focke-Wulf válasza -=Lord Tom=- (#189) üzenetére


Focke-Wulf
csendes tag

Azért kell nyújtani, hogy egészségesen fejlődjenek az izmok. :)
Mert futás után összehúzódnak, elsavasodnak és kell a nyújtás is, hogy visszanyerjék formájukat. Nagyon fontos a nyújtás mindenféle izomcsoportnak, mert másképp bedurrannak és nem tudsz velük olyan jól dolgozni, kisebb lesz az állóképességük.

Szerintem ezért kell. :)

Az egyenletes lépésszám gondolom a ritmus miatt, nehogy kizökkenj belőle.
egyébként enm értek hozzá XD

(#191) mazda626 válasza Focke-Wulf (#190) üzenetére


mazda626
addikt

Téged már itt is látni? :DDD :)

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy milyen cipőt tudtok ajánlani futáshoz?

[Szerkesztve]

(#192) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sziasztok futó sporttársak!

bocs, hogy ide is berakom, de hátha érdekel valakit:

kedves kerékpáros és sporttársak!

márka váltás miatt eladó lett a Suunto X3 HR karórám. funkciói a következőek:
- magasság mérés (1 méteres felbontás, határok: 500m - 9000m))
- barométer (0,05 inHg/1 mbar felbontás, határok: 8,9 -32,4 inHg/300-1100 mbar)
- szintemelkedés mérése
- hőmérő (felbontás: 1C)
- pulzus mérés (állítható határok, riasztás, grafikus kijelzés)
- óra, tréning és memória funkciók (stopper, köridők, dátum, stb.)
- felhasználó által cserélhető elem
- 30m-ig vízálló
- mellkasi pulzus szenzor (20m-ig vízálló)
- háttérvilágítás

bolti ára: 45.000.- Forint (Tengerszem)


én 25.000.- Forintért odaadnám az új tulajdonosnak dobozostúl, leírással. garancia mint olyan mostanában jár(t) le, de az óra kigfogástalan állapotban van műszakilag. külsőleg 1-2 kisebb karc van a műanyag szíjjon, de ez cserélhető. a számlap korrekt állapotban van, BP-en, egyeztetés után, megtekinthető.

[kép]

kérlek, ha nektek nem is jön szóba, de tudtok valakit akit érdekelhet, szóljatok mindenképpen

(#193) -=Lord Tom=- válasza mazda626 (#191) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Én végigolvastam a topciot általános tanács: ami kényelmes, rögtön elsőre

(#194) Makaveli


Makaveli
senior tag

Újabban futni szeretnék, mivel abbahagytam az aktív sportolást (kosár), kezdek kicsit megtestesedni (+1-2 kiló, ami sajna észrevehető...). Futás segíthet rajtam? A hasamon látszik egy picit. Úgy gondoltam, hogy 2 naponta eljárnék a Margit-island-ra és lefutnék rajta egy kört, hogy kevés se legyen meg sok se. De most ha ilyen rossz idő van hova menjek? Meg Újpesten lakom, szal leizzadok és úgy szállok villamosra, metróra majd buszra?
Mit ajánlotok? :) :(

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#195) tkazmer válasza Makaveli (#194) üzenetére


tkazmer
addikt

ha nem jöhet szóba az autó, és zavar, hogy izzadtan szállsz buszra, szerintem egy közeli konditerem futópadja lehet a megfelelő választás

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#196) Makaveli válasza tkazmer (#195) üzenetére


Makaveli
senior tag

Igazából nem is a zsírégetés lenne a célom, hanem a természet, amúgy 14 vagyok, szóval futópad nem megoldható...

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#197) aesir válasza Makaveli (#194) üzenetére


aesir
veterán

Ma is futottam a Szigeten, ez az enyhe szemerkélő eső nem probléma. Futás után pedig rengetegen szállnak villamosra a szigeti megállóban, ennél sokkal melegebb időben is.

Van saját életem...

(#198) Xantomas válasza Makaveli (#196) üzenetére


Xantomas
őstag

Testnevelés óra, majd suli után lejárni valamelyik iskolai edzésre. Lassan itt a tél, minek azzal foglalkozni, hogy égjen a zsír, a szervezeted makacsus ragaszkodni fog, hogy raktározzon.

Úgy vagyok vele, hogy pont a futás az ami önmagában a legidiótább dolog. Ússzál, vagy folytasd a kosarazást, és mellé keress egy másik sportot, mondjuk a floorballt, úgyis divat lett újabban minden középiskolában. Hétvégente meg menjél el túrázni.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#199) Makaveli válasza Xantomas (#198) üzenetére


Makaveli
senior tag

Igen, valószínű ez lenne a legjobb dolog... Nem tudom, kipróbálom! Köszönöm a segítséget!

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#200) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ilyen időben(it éppen 6 fok van), mi az idális öltözet futáshoz? Két pulcsi, 1 póló, egy nadrág, meg sál, sapka gondolom elég, nem? Fel kéne készülnöm a tavaszi fociszezonra, picit a torkom meg van fázva, de csak most van elég időm, az elkövetkezendő 3 hétben.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.