Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) ponti_ak válasza rii (#100) üzenetére


ponti_ak
addikt

Lépjél nagyobbakat... :DDD

Komolyan. :U Na jó, nem. :))

(#102) brownus válasza rii (#100) üzenetére


brownus
veterán

ma megyek én is, a foci vb alatt semmit sem csináltam, meg egész júliusban sem.
szarul is érzem magam lelkileg

(#103) rii válasza brownus (#102) üzenetére


rii
nagyúr

egy meccset nem láttam ... :)) nekem sok volt a felhajtás körülötte, meg aztán TV sincs.... más 13 éve ... :DDD



és tényleg ... hogy kell beöltözni ilyenkor? csak rövid nadrágom van még .. (vagyis kerós gatyó) de felülre veszek pulóvert ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#104) brownus válasza rii (#103) üzenetére


brownus
veterán

ilyen hőségben?? ne hülyéskedj:) én gatyaban meg pólóban és kész

(#105) rii válasza brownus (#104) üzenetére


rii
nagyúr

de beizzad a melllllllllyem és nagyon szar volt nedves pólóban este, hideg szél .... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#106) brownus válasza rii (#105) üzenetére


brownus
veterán

az oké, akkor kell vmi

(#107) Dirtyz válasza rii (#105) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nézz körbe futóboltokban, lehet kapni ún. aláöltözetet, ami egy vékony anyag, de úgy van megcsinálva, hogy az izzadságot elvezeti a testedről a következő ruharéteg felé. De ezt álltalában télen szokták használni, nehogy megfázzon az emberfia. Este mikor fejezed be?
Úgy kellene kitalálnod a futókörödet, hogy otthon végezz. Ha eddig a sziget végénél hagytad abba, most csináld úgy, hogy fussál haza.

Mod: Ebben a boltban érdemes körbenézned:[link] nincs messze Tőled :)

[Szerkesztve]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#108) brownus válasza rii (#105) üzenetére


brownus
veterán

én most jöttem meg, és majdnem bezártak a pályára, nem lett volna erőm átmászni a kapun.
hulla vagyok, 1 hó semmittevés...

(#109) rii válasza brownus (#106) üzenetére


rii
nagyúr

nem lesz túl erotikus amit mondok, lévén nem vagyok lány, de a mellbimbóm az ami piszok érzékeny .... :**** a hideg ruhától szinte izzik, éget, úgy érzem vagy mar, és egy napig még érzem ... ha nedves hideg ruha ér hozzá ... :*****


amúgy most jöttem meg, 1 óra, 150-es pulzussal, :DD nagyon faja érzés ... most már futni fogok, sztem biztos ... remélem csak a holnapi napot kell kihagynom egy esetleges izomláz miatt, és holnapután megint go ... :)

jövök ide ám sztem még sokat lamerkedni .... :) nyujtanom is kellene, még emvy mondta asszem ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#110) grabber válasza rii (#100) üzenetére


grabber
addikt

Szerintem eddig ne legyen izomlázad.Mert ez azt jelenti még messze van egy kicsit ez a táv.
Pihenj egy napot,majd 30 percrő kezd.Talán :))
Pulzusban hülye vagyok,mert voltam konditeremben,de ott szar a pulzusmérő :)

A bengay,vagy mi focinál csak bemelegítésre használjuk de lehet hogy másra is jó.Sérülés esetén fagyasztó ;] Amúgy izomlázra van ez a Sport krém(minden másra is jó),de szerintem nem hat.

(#111) rii válasza Dirtyz (#107) üzenetére


rii
nagyúr

úgy van a köröm, (mármint nem az a köröm, hanem a ..... :DDD) hogy pont itthon ér véget, de úgy tudtam, jobb egy sétával még levezetni ... vagy mi ... :)

a boltot köszi ... iszonytatóan jó egy hely ... :)

a szigetre fogok majd járni, mihelyst kiismertem magam a futásban ...
spec. 23:00-körül fejeztem be, de szeretném ezt előrébbhozni jóval .... bár nem tudom, mikor jobb, vagy kevésbé jobb futni ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#112) rii válasza grabber (#110) üzenetére


rii
nagyúr

igen, kicsit messze van az n állóképességemhez ez a táv, de majd szokomm a szántást. :) persze ha végképp nem megy, és 3ik futás utáén is 2 napos izomlázam lesz, akkor csökkentek a távon ...

a 150-es pulzus ilyen sebsséghez (1 óra altt 7500-7900m) sztem nagyon magas .... azt szeretném elérni, hogy a pulzuus maradjon ennyi, csak a távot tudjam majd növelni, vagyis a sebsséget) :)

muszáj 1 órát futnom ... :) alatt nem szeretnék ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#113) grabber válasza rii (#112) üzenetére


grabber
addikt

Pont 1 órákat futok.Vagy felmegyek a hegyre.200m szintkülömbség,vagy a sík terepen.De mindig valahogy 1 órára jön ki :DDD Nekem eddig max pulzus amit mértem 160 volt.1 óra futás aztán átültem a kerékpárra és megmértem a kerékpárom a pulzusomat(kondigép)

(#114) brownus válasza rii (#109) üzenetére


brownus
veterán

:D de kész vagy, sztem nem csak a Te mellbimbód van így ezzel.
én még hasazni szoktam futás után, meg az oldalsó izmokat megmozgatni.

(#115) rii válasza grabber (#113) üzenetére


rii
nagyúr

és mekkora távot futsz? :)
én keróval a távot mértem le ...

a dunaprton futok, árpád hís előt, meg után, pesti oldalt, és ma este irdalmatlan nagy mákom volt, mert ahogy néztem a órámat, (a világítással vackoltam) átcsúsztam egy hajókikötésre való lebetonozott fém ''tuskón'', szerencsére a jobb lábam a jobb oldalán csúszott le róla, a bal lábam meg a bal oldalán ... úgyhogy nem haraptam fűbe ... :)



brownus: megnyugodtam ... :D pedig már kezdtem félni ... :D de akkor most mit csináljak velük? fáslikötést a mellllyemre? (-:

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#116) brownus válasza rii (#115) üzenetére


brownus
veterán

vagy úgy futsz, hogy végig takarod a melleid a tenyereddel :D mókásan néznél ki

(#117) grabber válasza rii (#115) üzenetére


grabber
addikt

Futópadon 9 km 1 óra(kis emelkedővel,utolsó 300 m egyenesben és sprint).Nincs biciklim és nem is tudom lemérni a valóságban. :(

(#118) rii


rii
nagyúr

nincs izomlázam ... :DD pedig mondom a vasárnap esti futásom utén hétfő-kedd nem tudtam lépcsőm közlekedni ... vagyis csak egy picike ...

a ma estét kötelező jelleggel kihagyom, de akár mehetnék is ... :)
majd szeretnék midnen nap 1 órát futkorászni .... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#119) rii


rii
nagyúr

az ésszerűség, és a test kiméletes bánása szempontjábül elmenjek ma megint futni, vagy ma inkább pihenjek? Gondolom a fokozatosság nagyon fontos.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#120) Dirtyz válasza rii (#109) üzenetére


Dirtyz
őstag

Sajna gyakran előfordul-t ( velem is ), hogy vérzik-ett a mellbimbóm. Vagy leragasztod egy kis ( a legkisebb ) ragtapasszal, vagy bekened valami sikosítóval ( vazelin pölö ). A ragasztást szigorúan futás előtt még száraz bőrre, különben leesik féltávnál!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#121) rii


rii
nagyúr

ma is voltam egy órát ... ma már ugyanazon a puélzususon (szinte végig 150-en votlam) kb 700m-el többet futottam.

Dirtyz: láma kérdés, de nem lehet, hogy a ruha anyaga is kihaétssal van az ilyen kellemetlenségekre? Pamut póló nem jobb?

illetv emivel ragasztod le, ragtapasszal?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#122) Kaoru


Kaoru
aktív tag

heh rii után én is csatlakoznék a futók táborába.
Kondim igen xar, bár volt rosszab 170/91 vagyok (féléve 115ről indultam), és rüheltem futni (suliban a felmérésekkor a 4ik kör végére szabályszerűen fuldokoltam). Télen elkezdtem a környéken futni, úgy 20 perceket, igen lassú tempóban, amiben leginkább az zavart, h megintcsak nem a ''lábam nem bírja'', hanem előbb-utóbb elkezdek fulladni (rohadtul fáj a levegővétel, azt 1x csak elkezd sípolni a torkom levegővételkor). se futócípőm, se pulzusmérőm és távot sem tudok mérni.
Mit ajánlotok kezdésnek, hány percet, 1 héten hányszor ajánlatos, stb. Illetve ez a fulldoklás dolog 1 idő után javul az állóképeséggel együtt, vagy más váltja ki ezt?

Köszönet előre is.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#123) rii válasza Kaoru (#122) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem fontos a pulzusmérő óra, mert már nagyon magas pulzustartományban futsz. Amikor én is óra nélkül futottam (vakon) akkor egy 3 km-es távot 5 részletben tudtam csak lefutni, 5-4-2-4-5 perc, közte szünetet kellett tartanom. De mióta tudom a pulzusomat követni, és 150-en futok, így egyből tudtam 1 órát futni. Amikor nem votl pulzusomérőm, szerintem olyan 178-186 körl volt már a pulzusom, amhol nem lehet kalóriát égetni. Ez már én esetemben az anaerob, ill veszélyzóna volt. [link]

A polar S120 csak 15000-17000 Ft .... [link]

én most sokat futok, de lasabban.



piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#124) Kaoru válasza rii (#123) üzenetére


Kaoru
aktív tag

köszönöm az infót!

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#125) rii


rii
nagyúr

ma is votlam.
bár ma már sajna önkjotrol nem volt meg, és 154-158-163-167-el futottam ... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#126) ronaldo


ronaldo
őstag

Sziasztok!

Olvasgattam a topicot félig-meddig. Azthiszem valahol szóbakerült az izomlazító. A legjobb a tőgykrém :D (bizony.) Az is mentolos és szerintem erősebb mint amit sportboltokban adnak. Aztán a futás... én 20-22km-t szoktam mindíg (heti 1-2 alkalom) csak unaloműzés szintjén. Picit nyújtok előtte (5-6perc) kis torna (5-6perc) és indulok. Aszfalton sajnos. De szerencsére van jó cipőm, így annyira nem fáj.

Találtam a topicban egy olyan részt is, hogy ropogott a térd. Néhány éve (13-14éves koromban) nekem is nagyon ropogott. Aztán mostanában nem is figyeltem rá, és amikor olvastam a topicot akkor néztem meg, nekem már nem ropog :) Nem tudom mitől múlt el.

Hozzáteszem, nb2-ben focizom. Szóval van egy alap kondim. De azért egy-egy ellazultabb időszak után kishíjján beledöglök a 22km-be :) (mert olyankor is annyit melegítek be, mintha príma kondiban lennék. ugyanis utálok bemelegíteni)

Pulzusmérőm nincs, nem is lesz szerintem. Már valamennyire tudom konrtollálni vakon is a dolgaimat. Persze ha lenne rá keret, akkor biztos vennék de ma ami folyik... :) 15ezer órára, 20 futócipőre, ilyen-olyan kence aztán egy állítólagos ''legolcsóbb sportra'' máris rámegy 40ezer forint :)

[Szerkesztve]

(#127) rii válasza ronaldo (#126) üzenetére


rii
nagyúr

most egy rövid nadrágot vettem, ami a comb közepéig sem ér, kb 2 hónap múlva veszek olyan nadtrágot, ami a térd alá ér.

vagy ajánlott most is térd alá érő gatyeszban futni?
esetlge melegytő alsó?
-----------------------------
már leírták itt (:O), vissza is olvasom, de atért meégeccer, milyen gyakortaból is áll a futás végén lévő nyújtás, illetve a futás utén mennyivel nem késő még megcsinélni?
------------------------------------

ronaldo:
''........15ezer órára, 20 futócipőre, ilyen-olyan kence aztán egy állítólagos ''legolcsóbb sportra'' máris rámegy 40ezer forint.............''

ennél a már csak a kerózás rosszabb ... :D azt hihetné az e,ebr meg vesz egy bringát, és kész, de rengeteg járulékos költsége van még annak is (sárvédő első hátsó 3+3, pedálcsere nem árt (:D) 10 némelyiknél , sapek 10 , első-hátsó világítás 10+5, tükör 5, kesztyű 3, kerós nadrág 5, van aki kerós cipős is vesz 10, kulacs+tartó 4, szarv 3, kilométermérő óra 5

mindeből a legalapabbat írtam.
aztán egy 80.000-es keróra rákölt még 80-at ... :-/ mint és is ... :-/

nekem még egy régi nike oldschool cipőm van, de csak 10%-it futok betonon a 7-8 km-ből.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#128) rii válasza rii (#127) üzenetére


rii
nagyúr

nem is mondtam ... ma si votlam futkosni ... 1 óra. 153-160.

ma már a nyúlon túl mentem ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#129) brownus válasza rii (#128) üzenetére


brownus
veterán

ma nem voltam, viszont kinéztem a szigetre és már most tele van részeg német fiatalokkal :D de nem is mentem volna mert izomlázam van a lábszár izmomban, nem a vádliban, hanem ami a sípcsont mellett van

(#130) rii válasza brownus (#129) üzenetére


rii
nagyúr

nekem meg a bal lábamnál a tréedem alatt, balra egy kicsit, a lábam oldalánál fáj valami izület ... ;-( vagy porc vagy mi ..

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#131) Kaoru


Kaoru
aktív tag

edzés előtt mikor érdemes enni, inni, hogy ne böffödjön vissza kicsit se?


Tegnap estétől én is elkezdtem futni, szörnyű kondim van, bár ma sikerült +10métert javítani a tegnapin ... :O

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#132) ronaldo válasza rii (#127) üzenetére


ronaldo
őstag

Hát én általában rövidgatyában futok. Azt szoktam meg. Hidegebb időben is, mert bemelegszem, meg ritkán hűlök meg ilyen miatt (akkor is csak 1-2nap és elmúlik). Hosszúnadrágban nagyon régen voltm futni. Idegesít, hogy beizzad és hozzámtapad.

Amikor végezni szoktam a futással, akkor ledőlök a földre, aztán nyújtom a jobb lábam, bal lábam az ismert módszerekkel de mindegyik után ''kirázom'' a lábam. Mindíg rögtön utána szoktam. Ha elmarad, 10-15 perc múlva hiába csinálnám, addigra már fájnak a végtagjaim. Egyébként utána valami szénhidráttal teli itókát mindíg szoktam inni, de itt hozzátenném, hogy én nem fogyás céljából futok és egyáltalán nem vagyok hízásra hajlamos.

Na ja, bringa eszembe se jutott soha életemben. BMX-em (nem is rossz) egy időben volt, de káosz volt a karbantartása, meg darabokra törtem magam mindíg. Egyszer felújítottam aztán eladtam :)

(#133) grabber válasza Kaoru (#131) üzenetére


grabber
addikt

1,5 órával ajánlott csak enni.Ha előtte akarsz valamit akkor ajánlott gyümölcs:pl.alma :)

(#134) rii válasza Kaoru (#131) üzenetére


rii
nagyúr

hát ... sztem futás előtt már jó ha a kaja nagyrészt fel van dolgozódtatódva (:D) szal sztem futás előtt 2 órával be kell fejezni a kajolást ... ami nekem rossz hír .. ;-( mert nehezen tudom betartani ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#135) grabber válasza rii (#134) üzenetére


grabber
addikt

Futás közben éhen halok :DDD Csomószor volt már,hogy futás közben éhes voltam,ezért én mindig fél órával előtte eszek valamit :)

(#136) ronaldo válasza rii (#134) üzenetére


ronaldo
őstag

Valóban nehéz, meg nem mindíg figyel oda az ember. Voltak már kellemetlen futásaim, amikor telihassal az emésztési fázis kellős közepén koptattam a cipőmet. :) Aztán mikor hazaérek tök fáradtan, akkor irány a wc és jön az újabb menet :DDD

Egyébként ha mindenképp éhes vagy, akkor cukortartalmú levet kell inni. (megint hozzáteszem, ha nem fogyás céljából futsz) Az pótolja a kaját, a cukrot meg ''elhagyod'' a futás során.

(#137) rii válasza rii (#130) üzenetére


rii
nagyúr

az utóbbi két futásom után is fájt, igaz más sokkal kevésbé. Tgenaő egyy órát futottam, az utolsó 10 percben már tényleg úgy, hogy at futásnak nevezhető, szép hosszú lépések, igaz az már 162-168-as pulzussal. De most iz érzem egy picit ugyanott a fájdalmat.

most le van tapada valami izület, vagyéppenhogy ilyne prosport gumit kellene a térdemre húznom? maszíroznom kellene most, vagy pihentetnem (két ellentéts hatást kifejtő dolog)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#138) rii


rii
nagyúr

mikor jobb futni, este vagy reggel?

nincs semmi hátulütője a reggeli futásnak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#139) grabber válasza rii (#138) üzenetére


grabber
addikt

Felébredsz ;] Reggel láthatod a napkeltét,de este a napnyugtát :DDD
Futás után boldogabb vagy(boldogsághormonok termelődnek)talán ajánlatosabb reggel,hogy napközben is megmaradjon.Este talán az ember fáradt és nincs kedve a futáshoz,de jól ki lehet piheni a napi fáradalmakat.Reggel hideg is lehet,ezért könnyebben sérülhet az ember.
Röviden:mindegy :DDD

(#140) T. Almeida válasza grabber (#139) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Valéami olyasfélét halolottam, hogy reggel az izületekben nincs elég folyadék, így ha kelés után közvetlenül futsz, sérülhetnek/kophatnak a porcok...van erről valakinek valami bővebb infója?

(#141) tomcica


tomcica
Topikgazda

Udvozlet...
Picit hosszu leszek,meselek:
Regebben (kb 10 eve,akkor 20 eves suhanckent) sokat futottam,tagja voltam az atletikai klubnak is evekig bejegyzett versenyzokenyt.Mivel eleg gyors gyerek vagyok,igy 800m-en es 1500m-en versenyeztem..Ez ugye a kozeptav,neha elvallaltam egy-egy 400m-es valtot is,de csak ha muszaj volt.A kondim kivallo volt,kulonbozo terhelesekre is.Egyik versenyen nem jott el az 5000m-es futonk es en futottam le helyette(persze elotte a 1500m-t) es 16perc 10 masodperccel elo klubcsucsot futottam (az nalunk azt jelentette,hogy per pillanat ennyi a legjobb ido,az abszolut klubcsucs 15 perc alatt van).Az edzom ebbol azt szurte le,hogy hosszabb tavon is jo lehetnek es a heti edzesbe (ami 100-120 km/het volt,napi 2 edzes,6 nap+1 nap piheno vagy regeneralo futas) beiktattunk egy 10km-es lenduletest,ez gyakran 40perc ala ment,sokszor 36 korulire (a lenduletes azt jelentette,hogy max. 80%-terheles) a vegen egy felmaratonon kotottem ki,1:17:56 lett es az idojaras sem volt optimalis,mert eros szel volt a folyoparti reszen (4 kort mentunk a varosban,betonon).Ez volt regen,azota sok minden megvaltozott,napi rendszeresseggel futok,de mar csak hobbikent,stressz levezetesere,kondinak.Az elet masfele vitt,sokat dolgozom igy minden mas masodlagos lett.(szponzorom nem volt,a szuloknek meg segitenek kell a munkaban)
Bemelegites kb. 10 percet szoktam raszanni (mondjuk gyorsan melegedo tipus vagyok :) van benne minden laza futas,torna,par gyorsito hogy a pulzus felporogjon es pici nyujtas is.A kilazitas nalam lassu kocogas es nyujtas.Otthon joga (nekem bejon par legzo es nyujto pozicio) utana meditacio,ez ellazit.A baratnom sokszor meg is masssziroz,foleg a hatamat kell.
Az edzes: ugye ez specifikus mindenkinel RII ugye jo kondit szeretne,meg huzza a bizonyitasi vagy :) a lenyeg a jo kondihoz,hogy ne csak egyenletes futas legyen kell olyan nap amikor mondjuk 3-5x200m-t porog-sprintel ha jol birja akkor allo piheno nelkul,laza mozgas pihenovel(kocogsz) masik alkalommal 2x500m lenduletes 75-80% terheles.Egy nap hosszu,az legyen egyenletes 15-20 km.Egy ilyen kombinacio par honap alatt jo 5 km-t fog eredmenyezni.Legyen a cel mondjuk 4 perces ezrek,az hobbi szinten nagyon jo.A pulzus a reggelitol fugg,ha mondjuk reggel a piheno pulzusod(nem amikor izomlazad van,hanem amikor pihent vagy) 60 akkor a 140-160 pulzus jo a tempora es 200 koruli a finisre(habar ott mar kopni-nyelni nem tudsz) ha a reggeli pulzusod 50 akkor alacsonyabb a tobbi ertek is.A jo kondit ugy tudod megallapitani,hogy mondjuk lefutsz egy 500-1000m-t 85-90% terhelesre a vegen sprinttel es megmered a pulzusodat,en 10 masodpercet szoktam merni es beszorzom 6-al (ez viszonyitasnak pont eleg,meg ha nem is halalpontos) utana lazan kocogsz 1 percet kozben nagy levegot veszel,lazitasz de nem allsz meg.1 perc utan ismet mered a pulzust.Amikor versenyeztem akkor 200-220 volt a sprint utan es 1 percre ra 120-130 ra esett vissza (120nal mar ugy ereztem kihulok es mehetnek megint egy ilyet) Ez az en esetem,de hatha segit nektek is.
(ja es a legdurvabb edzesem a 10x400m volt 60-as 400m-ek,a piheno koztuk 400m laza kocogas,a 3ik utan mar abba akarod hagyni,a hetediknel meg mar az sem erdekel ha kiveszik a tudod vagy levagjak a labod,mert hulla vagy :D na en valahol ott hagytam abba az ''elsportot'')
A reggeli edzest nem szerettem,tobbet kell melegiteni es sokkal nehezebb....telen minimalis ruha volt rajtunk -20ig nem kell semmi egy rendszeres futonak (en a sapkat sem szerettem mert rafagyott a fulemre,de talan az meg elfer) az oltozoben melegitettunk es minimalis ruhaban futottunk,a vegen az oltozoben lazitottunk es nyujtottunk.A meleg jobban megviselt nyaron,mint a minuszok telen.Ja es ugye aki versenyre edz az jo parszor menjek akkor edzeni amikor a verseny idopontja lesz.Ha mondjuk egy maraton delutan 5kor van nyaron,akkor a heti edesekbe parszor legyen otorasi edzes (barmilyen meleg is van) mert meglepetes lesz a verseny.
Elnezest a hosszu kommentert......

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#142) grabber válasza tomcica (#141) üzenetére


grabber
addikt

Minden elismerésem :R
Az időeredményem(ha már írták páran)1,5 km 5:36,félmarathon(emelkedő,lejtő)1:44.De még fiatal vagyok.Sajna most is Marathonra kellene készülnöm,de nem járok el futni,csak foci edzésre(ott legalább mindig az elsők között futok).Mi lesz ha még iskolám is lesz,5-re érek majd haza :Y
Ja nekem 50km/hét van előírva,talán ha 20 megvan :(

(#143) tomcica válasza grabber (#142) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mai vilagban mar a heti 20km is dicseretes :)
Van egy hosszutavfuto baratom,o heti 150-200 km-t edz,mondjuk o le is futja 3oran belul a maratont,meg futott mar 24h-as versenyt is,szaz valahany km-t tett meg egy nap alatt.
A maratonra azert heti 50-80 nem art,meg amator szinten sem,ahogy az edzom szokta mondani: ''had menjem a km a labba''

Respect....
Ja,es jo tudot a labhoz,valamint jo labat a tudohoz!

Az 1,5 km-em sosem volt hibatlan 4perc 05 volt a legjobbam,de sokak szerint 4 alatt volt a kondim,csak sosem tudtam kifutni (mondjuk en nagyon lampalazas voltam minden verseny elott es ez igen csak visszafogott-mentalisan- ez van/volt)


[Szerkesztve]
Regen en is idohianyban szenvedtem,neha reggel 5kor keltem futni,meg volt olyan is hogy este 9kor toksotetben rottam a koroket az atletika palyan...

[Szerkesztve]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#144) grabber válasza tomcica (#143) üzenetére


grabber
addikt

Szoktál zenét hallgatni futás közben(fura kérdés,bocs)?Mert én a félmarathonnál a fülembe volt az mp3 csak nem kapcsoltam be :DDD Pedig kicsit unatkozom néha futás közben,de igazából ekor gondolkodok az élet nagy kérdésein.

Októberben lesz a Bécs-Budapest és csapatban rész veszek,arra kéne edzenem(holnap el is megyek,10m futni,csak vasárnap meccsem van).

Ami érdekes még,11 éve focizom(17 vagyok)és úszásban meghalok,nem bírom szakaszosan venni a levegőt(föl-le pl:mell)meg sokáig sem bírom visszatartani a levegővételt,pedig sokan azt hiszik.

Nekem is a 1,5 km versenyen életem elő 1,5 km-ese.Ami talán jobb eredmény az a 1 km 3:06.Ezt 3-szor is futottam,de nem ment 3 alá.Meg volt iskolában egy órás futás,ott 13,5 km sikerült futnom(Októberben megint lesz,de nem hiszem,hogy jobbat sikerülne elérnem)

Nálam nincs atlétika pálya,kicsit nehéz kivilágítás nélkül,meg a másik hátrány,meg reggel 5-kor kelek :( Este foci+tanulás(néha 8-ig de sűrűn 10-ig,ritkán hajnali 3-ig),csak nyáron van időm edzeni.

(#145) tomcica válasza grabber (#144) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hali,

Nem szoktam zenet hallgatni,sot amikor tobben futunk akkor is csak a bemelegitonel megy a traccs....
Figyelni szoktam,a testem,a legzesem,a gondolataim kesobb amikor osszehangolodik akkor csak futsz-futsz,neha olyan erzes mintha nem is te futnal csak a tested mozog,amikor ilyen szakaszba erek akkor lazan csucsteljesitmenyt tudok futni.Tegnap csak 4km-t mentem de minosegit,nem jutott ido tobbre.
Ja nalunk sincs a palya kivilagitva,csak ami kintrol beszurodik,de azt hiszem csukott szemmel is vegig tudnam futni.(regen nem futottam a palyan,evek ota a toltesen es az erdo mellett futok)Apropo szoktam csukott szemmel futni,azt probald ki,hogy mire jo,hat megnezed mennyire bizol a testedben,meg a szemen kivul a tobbi erzekszervedben.Persze par metert (max 50) lehet igy futni egyenes terepen.Erdekes mennyi felelem jon elo...probald ki :D

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#146) grabber válasza tomcica (#145) üzenetére


grabber
addikt

Én jobban félek ha a hegyen futok,éjszaka.Minden bokorban valami nesz,bármikor kimehet a bokád.De tudom milyen futni csukott szemmel :DD De még 50m nem tettem meg így :DDD

(#147) tomcica válasza grabber (#146) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igaz mindenkinek megvan a sajat felelme.....
A hegyen-dombon valo futas jo lehet,nalunk sik minden max van toltesoldal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#148) rii válasza tomcica (#147) üzenetére


rii
nagyúr

''..............Igaz mindenkinek megvan a sajat felelme....................''

a én a pesti oldalon szoktam futni, ,argit híd felől indulok árápd híd alatt át, északnak.
itt már régen semmi élet nincs, egy két szerencsétlen hajláktalanon, pecáson, és tudrbélkoló szerelmespáron kívül, világítás nuku.

amikor egyszer erre futottam, utolértem egy uszályhajót (avgy mit) aminek a belsejéből démonikus zörejek törtek ki, mintha maga a Káosz istene szabadult volna el odabent, és ezernyi pokoli teremtmény akart volna a partra okádni a roncs.

akkor komolyba paráztam.

2 lépésenként néztem jobbra balra hátra ... :D

ezt elmeséltem egy lányak, és mondta, hogy ti pasik nem volna szabad, hogy féljetek, mondom ha féltem volna, nem futottam volna tovább ....


amúgyilag én át szeretnlm tenni a futásomat reggelre... :)

meg ahogy észrevettem sokkal nehezebb földön futni, mint mondjuk betonon, mert állandó készelétbe kell lennie a testednek, hogy reagáljon az egyenetlen felületre, és reflexbl kell korrigálni, véfekezve pld egy kibicsaklás ellen... meg pld a fű, homok, salak, gumi, el is nyel enegriát ... (lehet ezért jobb, mint a beton?)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#149) brownus válasza rii (#148) üzenetére


brownus
veterán

én is földön meg füvön futok, + a salak pályán

(#150) rii válasza brownus (#149) üzenetére


rii
nagyúr

salak pályán hol, a margitszigeten?

ami le van körbe rakva, az gumiszőnyeg, nem? :)

ma a kihalt táj közepén, a senki földjén, korhadt fák tövében, sűrű lombok árnyában, az áthatolhatatlan alnövényzetben egyszercsak egy lány tünt fel a semmiből .. de mivel csak a nadrágja mozgásást láttam, azt hittem, hogy egy kutya ... :) izé ... :U


ma is voltam egy órát futni, javulok úgy érzem.

de a tértdem még mindg fáj futás alatt .... )-: most már mindkettő
nemtommittegyek :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.