Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) Agony válasza tomcica (#57200) üzenetére


Agony
aktív tag

Na, nem is tudtam, hogy már Magyarországon is forgalmazza valaki.

Mondjuk szerintem jobb a gyártótól venni, mert nagyon korrekt a support. Volt olyan akinek szétrágta a kutyája a Strydot és felrakott róla egy képet a support csoportba Facebookon, aztán oda kommentelt a Stryd, hogy vegye fel velük a kapcsolatot és kitalálnak valami jutányos megoldást a cserére. :R Ráadásul ott kapsz hozzá 6 hónap "ingyen" edzésterv és elemzés előfizetést is, ami mondjuk arra elég hogy egy komplett edzésblokkot lefedjen és kipróbálja az ember a dolgokat.

Az azért érdekes, hogy Magyarországon 74K a non-wind (2 éves) verzió 6 hónapos előfizetés nélkül, a gyártó oldalán meg 83-84K az új változat előfizetéssel együtt még ilyen magas EUR mellett is. :U Meg asszem így black friday, karácsony környékén szokott nálunk lenni egy 10%-os akció.

(Szerk.: Közben már fent is van az oldalukon, hogy Early Access Black Friday. :K )

Én nem bántam meg, hogy megvettem 2019-ben, akkor még kicsit jobb volt az EUR és 61K volt az ára. Táv és tempó mérésben verhetetlen, ráadásul az órát nagy részével kompatibilis és még ha az óra be is adja a kulcsot, maga a Stryd is rögzíti automatikusan az edzést, amit utána be lehet szinkronizálni telefonos appal, így nyilván GPS rajz nem lesz, de táv, tempó és egyéb metrikák ugyanúgy.

Nagyon sarkos esetben ha valaki nem szeretne órát venni, telefont se cipelni és nem terv szerint edz, csak egészség megőrzés céljából fut annak simán elég egy Stryd is. Felrakja a cipőre, fut amennyit akar, beszinkronizálja amikor hazaért aztán annyi... egy töltéssel meg elmegy kb. egy hónapot napi használat mellett.

Aki pedig esetleg át is áll watt alapú edzésre az el is felejtheti a pulzus mérést, de én a wattos részét inkább csak érdekességként használom, még nem szántam rá magam, hogy kipróbáljak egy teljes edzésblokkot watt alapon.

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#57202) Zozo0525 válasza tomcica (#57187) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szia Mester!
tehát kb dec 1 kezdem a felkészülést. (munka miatt onnantól már lazábban vagyok.)
tehát heti 2x spéci edzés:
1 edzés: kezdve mondjuk 10 km-s táv lesz, 1 km 5:25-5:30 tempóval. a tempós km között 400 méter pihenő 6:00 tempóval.

2 spec edzés: kezdve 16 km-s táv. az első rész 6:30- 6:00 tempóval 12 km, majd 5:45-5:30 az utolsó 4 km-t ez a nap után pihenés jön

az 1 számú spec edzés mondjuk kedd. a 2. számú csütörtök. Szombaton meg fussak egy laza félmaratont pl?

:)

(#57203) parandroid válasza Zozo0525 (#57202) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Félmaratonra készülve ne fuss félmaratont. Ott 15-16k a hosszú edzés.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57204) bajnokpityu válasza parandroid (#57203) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az lassít?
Es ha edzesnek felmaratont tudtunk, akkor az mire elég? Majd a 30k ra?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57205) tomcica válasza Zozo0525 (#57202) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne fuss ra szombaton felmaratont :N ez a ket edzes a kulcs,ha jol csinalod oket,nem marad energia feleslegesen ;]
Ha erzed,h kell a hosszabb futas,AKKOR a masodik speci edzest tolhatod ki egesz 24km-ig...feljebb nem kell :N ha elkezded igy kitolni 16km fole,akkor picit novelheted a minosegi 5:45-5:30 reszt a vegen szinten (20km-nel 5km-re...22-24km-nel 6km-re...tobb nem kell).

Harmadik edzes,ez nem annyira fontos,mint a ket speci -> rovid porgos ez ugye 1-2km sebessegi ossz munka.Leosztas akar 10-20x 100m (vissza setaval,kocogassal) vagy 8-10x 200m (200m seta/kocogassal). Ha van rovid domb,oda 10db felfutas szinte sprintbe is mehet (lefele seta). Ezt a harom tipusut rotalhatod hetente :K ez mehet szombaton
Majd meglatod,de szerintem kedd es csutortok NAAAGYON kozel van egymashoz ;) tobb piheno kell kozejuk.Azok hetrol-hetre combos edzesek am :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57206) Zozo0525


Zozo0525
őstag

van egy pici domb a pálya mellett akkor megpróbálom majd azt is.
Köszi
akkor decemberben start :-)
előtte legyen egy félmaraton felmérő mit is tudok jelenleg?

Köszi parandroid, köszi bajnokpityu

(#57207) tomcica válasza Zozo0525 (#57206) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mehet egy felmero,persze,de legyen '"csak"" 15km a tervezett felmaratonos tempon :K @5:25-5:30 koruli,idojarastol fuggoen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57208) Zozo0525


Zozo0525
őstag

végig tuti nem megy hiszen akkor nem ez lenne a terv :-)
szerintem jövő hétvégén megcsinálom
majd felteszem a felmérőt. ( de nem röhög. lassú vagyok na :-) )

(#57209) tomcica válasza Zozo0525 (#57208) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,ha igy all a dolog,akkor ket verzio kozul valassz,rad bizom:
10km @5:30-5:25
15km @5:45-5:40

Mindketto ad infot ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57210) Zozo0525 válasza tomcica (#57209) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi. megpróbálom valamelyiket.(kb ezek lehetnek a reális most)

(#57211) Never79 válasza bajnokpityu (#57204) üzenetére


Never79
tag

Ultrára :). Napi 1 fm, UB felkészülésnek már jó :).

Félretéve a viccet, heti 5-6 futásból a vasárnapi hosszú általában fm vagy, annak megfelelő terep km (volt) nálam. Csak a versenyt megelőző speckó edzések esetén lett felnyomva a km szám. Ha stabilan futsz fm-et (tehát egyenletes tempóban és/vagy pulzuson) és arra másnap nem úgy reagálsz, hogy na most szépen beállt mindenem, akkor az már bőven jó 30 feletti távokra. Akkor már elég jó az állóképességed, amire lehet építkezni.

Stryd nálam is erősen célkeresztben van. A wind-es verzió csak abban jobb, hogy figyeli a szelet, mikor futsz? Pontos (és fontos) az egyáltalán?

(#57212) bajnokpityu válasza Never79 (#57211) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nah, ennek örülünk. Ha már gyors nem, kitartó meg lehetek :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57213) Agony válasza Never79 (#57211) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, a wind verzió csak annyival tud többet, hogy méri hogy mekkora volt a szembe-/hátszél.

Vannak Strydos csoportok, ahol már egész komoly szintre vitték az ezekkel való kalkulációt. Olyan excel tábláik vannak, hogy az Atyaúristent is bele lehet számolni. Pl. milyen körülmények között készülsz (magasság, hőmérséklet, páratartalom) és milyen körülmények között van a verseny ahova mész. (Itt van egy, két ilyen videó. Steve Palladino elég sokat kutatja a témát, meg nagyon komoly edzésterveket és elemzéseket csinál watt alapon a Palladino Power Projectben.)

Igazából jó dolog ez a wattozás, csak az vele a gond, hogy a gyártók nem hajlandók kidolgozni egy egységes szabványt és mivel itt nem olyan egyszerű a mérés mint a kerékpároknál, így nehezebben is terjed. Múltkor valahol összehasonlítottak Polar és Stryd watt mérést és gyakorlatilag teljesen hasonlóak voltak a görbék csak az egyik 300W-ot mért a másik 400W-ot. Mindkét rendszer jó lehet, de nem átjárhatók, szóval ha Strydoztál sokáig és csak pl. 300W critical powered, az nem ugyanaz lesz Polarba, így gyakorilag kuka az addigi össszes statisztika. Egy időbe a Garmin is próbálkozott watt méréssel, de nem igazán sült ki belőle semmi, aztán úgy is tűnik hogy elengedték.

Én egyszer-kétszer csináltam edzést watt alapon... sokkal keményebb volt mint pulzus alapon, mert ez azonnal reagál. Tehát ha résztáv van és a tempó szakasz után vissza kell ejteni a pulzust, akkor az sokkal több idő, itt meg gyakorlatilag ahogy visszaveszed a tempót, azonnal behuzan a teljesítmény is... na meg nem befolyásolja időjárás, fáradtság, kávé, stb... úgy mint a pulzust.

Én az instant tempó és a táv mérés mellett főként a metrikák miatt szeretem. Tök jó arányszámokat ad. Pl. akkor tudsz lefutni egy 1:20-as félmaratont ha 4,5W/kg a teljesítményed. Nekem pl. 2019-ben amikor 1:20:36-os félmaratonom volt 4,45W/kg volt a teljesítményem a versenyen (312W, 70kg). Most májusban, amikor meg edzésen meglett az 1:19:37, akkor ugyanúgy 70 kg voltam, de 315W volt a teljesítményem.
Ugyanígy van a "futó power" és a "forma power" összehasonlítás, ami ad egy arányszámot, hogy mennyire veszteségesen futsz, aztán lehet fejleszteni. Én pl. "tötyögő tempón" tök veszteségesen futok és ez az arányszám 0.25-0.30 között mozog, aztán ahogy összeszedem magam és elkezdek tempót futni akkor már javul 0.21-0.22-re, de igazán jó 0.18-0.20-on lenne. Kíváncsi lennék Tomnak milyen számokat dobna, gyanítom ott nem lenne kérdés. :D

Ezért is tudják olyan jól marketingelni a Strydot, mert gyakorlatilag önbeteljesítő jóslat az egész és tele van a Facebook csoport meg az oldaluk, azzal hogy mindenki PB-t fut.
Mindig felmérik a teljesítményed (Critical Power), ami alapján megmondják hogy hány wattot tudsz tartani 1 percig, 5 percig, 1 óráig, stb... neked gyakorlatilag ezt az egy számot kell nézni a kijelzőn és tartani, a tempó és a PB meg jön "magától".

Start with a whisper, end with a scream!

(#57214) tomcica válasza Agony (#57213) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat manapsag mar csak kruzolok,de regen egy 10 x 400m (57-62s koze avg 60) 200-300m kocogassal azert szep szamokat mutathatott ;] az oreg edzom meg csak ordibalt,hogy : "lassitsd,lassitsd..." 6-7db utan mar nem kellett kiabalnia,ereztem,hogy miert mondta ;]
Ez meg az az ido volt,anno 1993-1994,amikor meg nem volt GPS es Stryd,sot ora se volt rajtam.Ott allt az edzo a palya szelen es beorditotta a koroket ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57215) bandus


bandus
veterán

mi a fene van a stravával? automatikusan elkezdett követni nálam több tíz embert, és teljesen ismeretlenek elkezdtek követni engem :F más nem tapasztalt ilyet?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57216) Never79 válasza Agony (#57213) üzenetére


Never79
tag

Köszi a leírást nagyon hasznos volt számomra :R

(#57217) Agony válasza tomcica (#57214) üzenetére


Agony
aktív tag

Pont erről beszélgettek valami podcastban a múltkor, hogy mi van a magyarországi maratoni futással. Lassan 30 éve beállítottam Szűcs Csaba a magyar rekordot és a közelébe nincs senki, pedig azóta már rengeteget fejlődött az edzéselmélet, a regenerálódás az eszközök, cipők, stb... erős túlzással, de már több Youtuber futó futja a jelenlegi magyar ~2:20-as szintet.

Lehet, hogy a sportállások hiányoznak vagy a fene tudja... a podcastban végül arra jutottak, hogy abban az időben a sportoló sokkal jobban tudott koncentrálni a célja elérésére. Gyakorlatilag volt a munka meg a sport, aztán off. Most meg hajtás van, karrier, mindenki utazni akar meg önmegvalósítani, egész nap pörög az online jelenlét, tartalomfogyasztás és így kevesebb fókusz jut az ennyire kiélezett célok elérésére.

Start with a whisper, end with a scream!

(#57218) parandroid válasza Agony (#57217) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezen gondolkoztunk a minap is, hogy hol vannak a maratonisták, félmaratonisták? Miközben ultra távokon meg világszínvonalú futóink (sőt ironmanjeink) vannak. :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57219) Agony válasza parandroid (#57218) üzenetére


Agony
aktív tag

A vicc az egészben, hogy lassan van olyan ultrás, aki megszogongat(hat)ja a magyar maratoni elitet.

2020-ban a Napfelkelte Félmaratonon volt szerencsém Bódis Tamáshoz. Egy akkora határ szar pályán futott 1:13-as félmaratont, amiben volt szint bőven, a végén mezei futás meg ami akarsz. :U

Idén meg maraton OB-n valami 2:22 vagy 2:24-et?! Csere Gáspár PB-je meg 2:20, aki jelenleg a magyar maratonfutás reménysége. Nem tudom mi lenne ha Bódis ráfeküdne a maratoni távra, de szerintem simán bemenne 2:15-2:20 közé, pedig ő már nem huszonéves, valahol 30-35 között lehet. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#57220) bandus válasza parandroid (#57218) üzenetére


bandus
veterán

kik a világszínvonalú ironmanjeink? :)

agony: "Most meg hajtás van, karrier, mindenki utazni akar meg önmegvalósítani, egész nap pörög az online jelenlét, tartalomfogyasztás és így kevesebb fókusz jut az ennyire kiélezett célok elérésére." - ez ugyanúgy bárkire igaz (kivéve talán az afrikai régiót), szerintem ez egyáltaléán nem magyarázza miért nincs sehol sem a magyar maratonfutás. a youtuber futóknak nemveszik el a fókusz? :)

persze felvetődik a kérdés, hogy miért kellene bárhol is lennie.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57221) Agony válasza bandus (#57220) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen teljesen igazad van, külföldön is ugyanezek a hatások érik az embereket mégis vannak kiemelkedő teljesítmények. Nem tudom ezen túlmenően mi állhat a háttérben, főleg hogy a nem túl jövedelmező ultrázásban meg világszínvonalon teljesít több női és férfi magyar futó is. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#57222) bandus válasza Agony (#57221) üzenetére


bandus
veterán

ez valoban erdekes tema, gondolkodom meg rajta. de azert maratonfutasban eleg konnyu a vilagszinvonalat definialni, 2:05 az mar az, 2:20 meg egy eros kettes fole. mig ultrafutasban ezek nem adottak, mindig valtozik a palya, kismillio korulmeny kozbeszolhat, es a mezony sem eros annyira. szvsz konnyebb kiemelkedot alkotni ultrazasban, terepultrazasban mint maratonon.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57223) danielsz válasza Agony (#57219) üzenetére


danielsz
tag

Csere Gáspár PB-je 2:14:34 (!) Nem mindegy.

(#57224) bandus válasza danielsz (#57223) üzenetére


bandus
veterán

Mondjuk jozsa gabor pedig 2:16-ot tudott ugy, hogy tudomasom szerint o teljes munkaidoben dolgozik is gasparral ellentetben. de nekem utobbi srac nagyon nem szimpatikus igy nem tudok elajulni tole.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57225) parandroid válasza bandus (#57220) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondom ultra. Szőnyi Ferencre gondoltam a 10-20x-os ironmanjeivel. A világon nem sokan tudják utána csinálni egyáltalán, nemhogy értékelhető idővel. És ehhez mennyi idős? Mindjárt 60, vaze. Elképesztő.

Németeknél amúgy megvan pl a profi maratonista kör, nincsenek is kevesen, 2:10 alatt többen is tudnak, és akkor ott a világ 3 legjobb ironmanje, akik mind németek (Frodo, Lange, Kienle). Nőknél is simán világviszonylat, már a fehér emberek között. De úgy az egész atlétika aokkal népszerűbb valami itt, mint keletre, gátfutók, 4x100-ak, simán jönnek az eb, vb, olimpiai címek, és még csak nem is honosított kenyaiaik hozzák őket.

Jó, tudom, Mo-n meg úszás van, meg evezés.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57226) tomcica válasza Agony (#57219) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A vicc,hogy itt szerbiaban jelenleg 2:20 ala senki nem futja :N akire emlekszem (vele futottam 3000m-en,meg amikor felkeszulesre eljott ide Zentara edzesen is) Jan Bensa 1:02:11-es felmaratonnal 1998-ban a felmaraton VB-n a 20.ik helyre volt akkor eleg. Erdekes,hogy a maratonja "csak" 2:14:10 volt.
Igaz Bensa kozeptavos futo volt elete legnagyobb reszeben 3000m es 5000m. Szoval onnan mar felmaratonig is munka volt megcsinalni az edzesmunkat.Maratonig meg mar nem is gyozte.Az O sebessegevel az 1:02 alja az 2:08-09-es maratont is adhatna.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57227) emvy válasza parandroid (#57225) üzenetére


emvy
nagyúr

A Szőnyi-féle ultrak azért abszolút amatőr versenyek, minimális érdeklődés mellett zajlanak.

while (!sleep) sheep++;

(#57228) Agony válasza danielsz (#57223) üzenetére


Agony
aktív tag

Bocs, bennem csak az maradt meg, hogy tavaly örült egy 2:19:40-es időnek, de akkor az valószínű nem PB volt.

Start with a whisper, end with a scream!

(#57229) Never79


Never79
tag

Bodis Tomi különleges eset. Nem tudom ki hallotta a (volt?) edzőjével készült interjút, de ő elmondta, hogy Tomi pazarolja a tehetségét ultrákra. Szerinte Tomi föl tudná állítani az új magyar maratoni csúcsot.

(#57230) bandus válasza emvy (#57227) üzenetére


bandus
veterán

igen, persze respekt meg minden, de azert annak semmi ertelme amilyen idokkel vegigszenved egy 5x-10x ironmant.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57231) HKorn válasza Never79 (#57229) üzenetére


HKorn
addikt

Egy időben gondolkodott is a maratonon, indult is az OB-n és 2. lett, ha jól tudom. De úgy látom a szíve szerint ő inkább ultrázna.

Run&Ride

(#57232) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Valaki, aki elég szerencsés, hogy 43-as legyen a lába, vegye meg a piros Puma Velocity Nitrot aboutyou-n 8847 Ft-ért. Applikációban ennyi, itt a weben nem, de azt nem tudom hogy kell ide linkelni. Elfogyott...
Van még ezen kívül is egy-két megfontolandó vétel, de közel sem olyan a választék, mint tavaly nyáron volt. Azért nézzetek szét!

[ Szerkesztve ]

(#57233) parandroid válasza bandus (#57230) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most tényleg képes voltál leírni egy sportágról, hogy semmi értelme? Miért a futásnak mi? Mehetnél busszal is, előbb ott vagy, és el se fáradsz. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57234) tomcica válasza Never79 (#57229) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyik podcastben volt rola szo,hogy a 400m-es resztavoknal nem tudjak vele csinalni az edzest,mert annyira gyorsan futja :K az koooomoly sebessegre utal,meg akkor is ha 65-68mp-re futja oket ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57235) HKorn válasza ígyvanferi (#57232) üzenetére


HKorn
addikt

Nekem sikerült egyet behúzni, igazi bestbuy ennyiért, bár van már 1 Velocity használatban, de elfér az ágy alatt, amíg rá nem kerül a sor :D

Electrify Nitro is volt olcsón, de az nem volt a méretemben.

Vettem egy NB Evoz-t is 7500-ért megnézem milyen, max megy vissza ha nagyon nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#57236) ígyvanferi válasza HKorn (#57235) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szép fogás! 10K alatt még én se vettem soha cipőt, pedig nem ma kezdtem a vadászatot. :B
Arról az Eletrify Nitroról sehol semmi infó nincs (már azon kívül, hogy létezik), pedig vannak elborult cipőtesztelők, akik heti szinten többfélét is próbálnak.
Úgyhogy arra kíváncsi lettem volna, de nekem se volt jó a méret.

[ Szerkesztve ]

(#57237) HKorn válasza ígyvanferi (#57236) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, mázli volt most. Electrify-t is behúztam volna, annyira nem lehet rossz, bár én sem találtam róla semmit a neten, pedig el szoktam olvasni teszteket. Reebok Floatride Energy 3-at vadásztam még, de abból semelyik olcsóbból nem volt a méretemben.

Run&Ride

(#57238) danielsz válasza Agony (#57228) üzenetére


danielsz
tag

Most futotta októberben Amszterdamban, én is még 2:16-ra emlékeztem.

(#57239) Hi!King


Hi!King
őstag

Említették a Coros Pace 2-t. Gondolkodtam rajta, de még mindig nem vettem új órát, még mindig gondolkodok, hogy marad a Polar M430, és aksi csere, vagy egy új. Magasan a Pace 2 lenne a legjobb választás, csak lenne túra profil, illetve ne lenne ilyen szinten bekorlátozva, hogy milyen sport profil mehet. Nyilván mérhetném a túrákat futás profillal is, de az a saját rendszer statisztikáit szétcseszné. Igazából ez eléggé olyan korlátozásnak tűnik, hogy vedd meg a kétszer annyiba kerülő Apex-et.
Kicsit túl is költekeztem mostanában, új bicikli, bakancs, lehet, hogy csak aksi csere lesz, aztán a pár alkalommal, amikor nem játszik az M430, akkor telefon + pulzusmérő öv.

(#57240) danielsz válasza tomcica (#57226) üzenetére


danielsz
tag

A magyar csúcs FM-on 1:02:22, Kadlót Zoltán (Belgrád, 1996), neki meg 2:22-es volt a legjobb maratonja, de az abszolút nem az ő távja volt már, gondolom nem is sokszor futotta.

(#57241) parandroid válasza danielsz (#57240) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És ezt 25 éve nem is tudja senki. Na, pont erről beszélünk…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57242) emvy válasza parandroid (#57241) üzenetére


emvy
nagyúr

Esetleg az nem jatszik, hogy regen jobban lehetett tolni a doppingot?

while (!sleep) sheep++;

(#57243) bandus válasza emvy (#57242) üzenetére


bandus
veterán

lásd fentebb. ez megint nem magyarázza, hogy máshol sorra dőlnek meg a rekordok, nálunk meg 30 évesek ezek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57244) parandroid válasza emvy (#57242) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy ez lenne mögötte. Németeknél a virágkorát éli az atlétika, simán jobbak most, mint a 80-as, 90-es években voltak. Mo-n ez egyszerűen valamiért nem olyan népszerű. Gyakorlatilag csak a legnagyobb kluboknak van atlétika szakosztálya, itt minden faluba jut egy Turngemeinschaft klasszikus atlétikai szakágakkal, futókkal, tájfutókkal, de rengeteg kisebb triatlonos, kerékpáros klub is van. Plusz évente kvázi kötelező diákolimpia mindenkinek (ez ilyen 1-2 napos program a suliban), ahol futásban, dobásban, és távolugrásban mérik fel a gyerekeket. Szoktak is rá készülni előtte tesiórákon.

Belegondolva gyerekkoromban még felénk is volt, akkoriban alapnak is számított egy futókör, egy távolugrógödör, egy súlylökő kör a focipálya körül. Mostanság ilyeneket nemigen csinálnak. Pedig tömegsport értéke sokkal több lenne, mint a focinak, sokkal több gyereket lehetne behúzni vele. Ha meg nagy a merítés, az eredmények is jobban jönnek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57245) emvy válasza parandroid (#57244) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja ertem, oke.

> Pedig tömegsport értéke sokkal több lenne, mint a focinak, sokkal több gyereket lehetne behúzni vele.

Ezzel nem ertek egyet, a jatekok sokkal tobb embert vonzanak szerintem, mint a futas. Ezzel nem azt mondom, hogy a profi focit kellene tamogatni, de a szabadon hasznalhato sportpalyak, grundok, kosarpalankok, maszofalak szuperek lennenek, a futopalyak is persze.

while (!sleep) sheep++;

(#57246) parandroid válasza emvy (#57245) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagy plusz egy az utolsó bekezdésre! Egy stadion árából kijönne vagy 1000 ilyen, és mennyivel több értelme lenne…

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57247) danielsz válasza parandroid (#57244) üzenetére


danielsz
tag

Én is arra tippelek, hogy Magyarországon valszeg kevés a komoly szakmai műhely, így kicsi a merítés. Most is megszűnt Pécsen egy atlétika szakosztály, amiről én tudok, és ez elég tipikus. A pénzek mindig a focistáknál landolnak, az atlétikára nem jut semmi.

(#57248) Agony válasza danielsz (#57247) üzenetére


Agony
aktív tag

Pedig ha a focistáink először megtanulnának futni, talán nem csoffadnának el a 90 perc végére.... :U :P ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#57249) HKorn válasza Agony (#57248) üzenetére


HKorn
addikt

ottapont, a futás, mint állóképességi sport az alapja a focinak is.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#57250) Studi válasza parandroid (#57244) üzenetére


Studi
addikt

Tömegsport tekintetében nem feltétlen értek egyet, a csapatsportok a közösség miatt azért alapvetően vonzóbbak lesznek mindig szerintem. Futás, atlétika nem lesz tipikusan a kölykök sportja szerintem. Talán ha úgy mondjuk, hogy triatlon, bringázással, úszással együtt.
Felnőttkorban más a helyzet, elég sokan vagyunk úgy, hogy 30-40 évesen csodálkozunk rá, hogy ez nem is akkora hülyeség. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.