Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) tomcica válasza ígyvanferi (#57448) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Deflacio van nalunk,vagyis egyelore meg recesszio. Nincs infllalodas,stabil a dinar/euro. Viszont mestersegesen van beallitva,azaz pekek nem emelhetnek a kenyer aran,tej,etolaj,liszt,cukor arai is befagyasztva.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57452) Studi válasza tomcica (#57451) üzenetére


Studi
addikt

Mifelénk másképp gondolkoznak, és a benzin/gázolaj lett befagyasztva, azt találták a mindennapi élethez legszükségesebbnek...

(#57453) tomcica válasza Studi (#57452) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az energetikai szektorban csak az aram van beallitva,azt is alig tudja tartani a kormany. A foldgaz mar elment. Benzin csurog felfele egyelore meg nem ugral nagy lepest.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57454) ígyvanferi válasza tomcica (#57453) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Csak futócipőre legyen pénz, a többit megoldjuk okosba'.

(#57455) tomcica válasza ígyvanferi (#57454) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57456) Studi válasza ígyvanferi (#57454) üzenetére


Studi
addikt

:DDD :DDD :DDD

(#57457) HKorn válasza ígyvanferi (#57454) üzenetére


HKorn
addikt

A futócipőt is meg lehet oldani okosba' :D

Run&Ride

(#57458) Peterhappy válasza Studi (#57452) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jahhh, pedig baromi szar íze van tőle a kenyérnek...

#57454 ígyvanferi: :D Így van, Feri! :K

(#57459) Hi!King


Hi!King
őstag

Sokat gondolkodtam, hogy vegyek-e új órát, végülis megrendeltem ezt a Kiprun 500-at. A spanyol review és a specifikációk alapján nincs benne barometer, ebben nem előrelépés az M430-amhoz képest, de a 25 óra GPS idő igen, és az úszómedencés úszás profil is. Az outdoor swimming is pontosabb a tesztek alapján, mint az M430-nak Ahogy olvastam, túrára, sétára célszerű az "GPS cardio" profilt használni, és akkor a Coros appban sem cseszi majd el a futó statisztikákat, Strava-ban meg arra állítom be utólag, amire akarom.

Végülis ha használtan el tudom adni 15 ezerért az M430-at, akkor alig jön ki drágábban, mint ha aksit cseréltem volna (olyan 4-5 órát mondjuk még bír a mostani mérsékelt, még nem igazán hideg hőmérsékleten)

(#57460) emvy válasza emvy (#57406) üzenetére


emvy
nagyúr

Na, sajnos van egy kis tores.

while (!sleep) sheep++;

(#57461) tomcica válasza emvy (#57460) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ohh :U :F

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57462) HKorn válasza Hi!King (#57459) üzenetére


HKorn
addikt

Jó vétel ez ennyiért szvsz. Túránál amúgy miért nem jó simán sétát indítani?

Én vivoactive 4-et használok, ebben sincs semmi extra sportprofil, de nem is érdekel, mert Connect appban utólag bármire átállíthatom az adott tevékenységet.

Run&Ride

(#57463) parandroid válasza emvy (#57460) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Összeszigszalagozod a két egymás melletti ujjat, aztán mehetsz tovább.Filmekben is mindig működik. Amúgy jobbulást! Doki mit mondott? 4-6 hét? Több? Vagy amikor nem fáj, mehetsz?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57464) Studi válasza emvy (#57460) üzenetére


Studi
addikt

bakki... el is mozdult, vagy "helyretettetek" mindent még az edzésen?

(#57465) ígyvanferi válasza Peterhappy (#57458) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát de ez az, hogy kenyérre nem marad pénz tankolás (meg futócipővásárlás...) után. :N

(#57466) norby_42 válasza emvy (#57460) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tényleg érdekel, mi erre a procedúra. (Nekem van egy ferde lábujjam, szerintem gyerekkoromban belerúgtam az ágy sarkába, és úgy forrt össze)

Eat pasta, run fasta

(#57467) Never79


Never79
tag

Jobbulást Emvy.

Hétvégén megvolt a Mókus-kör is. Az eleje nyugis volt, 8-9 km-mel a vége előtt azért kicsit a lovak közé csaptunk, utolsó 2-3 kmben felment a pulzusom fm szintre. Ma reggel kis savasodás volt, de már jobb a napi járkálással. Szóval örülök. Azt tervezem, hogy december közepe felé visszaállok a heti 6 edzésre, ha az utolsó kontrollon is túl vagyok.

(#57468) emvy válasza Studi (#57464) üzenetére


emvy
nagyúr

Helyen van, en rendberaktam ott helyben :D

while (!sleep) sheep++;

(#57469) emvy válasza norby_42 (#57466) üzenetére


emvy
nagyúr

Semmi, szerintem. Elmegyek dokihoz is vele, de jol all.


while (!sleep) sheep++;

(#57470) Hi!King válasza HKorn (#57462) üzenetére


Hi!King
őstag

Igazad van, közben észrevettem én is, hogy a spanyol cikk szerint van gyaloglás is, sőt terepfutás is. Ha jól tudom Coros Pace és Pace 2-ben ezek nincsenek, lehet hogy a Decathlon kérte, hogy legyen, mivel a régi Kiprun 500-ban volt.
Ez így kb. egy Polar Vantage M tudású óra (vagy pl. Suunto 5), alig több mint fele annyiért. És végre nem kell túrázásnál trükköznöm azzal, hogy megállunk enni, én meg dugom az órát a power bankbe, teljesítménytúrán meg nem kell többet a telefonom gyászos pontosságú GPS-ét használnom (Mátrabérc 55 az 60 km lett neki...).

(#57471) inf3rno válasza emvy (#57469) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rendben van ez. Azt nem tudom, hogy a piros karikád alatt az csak valami artifact, vagy csont szilánk. Ki tudod tapogatni?

Buliban hasznos! =]

(#57472) Zozo0525 válasza Hi!King (#57470) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez az óra gondolom a coros appot használ szintén, vagy nem?

(#57473) ígyvanferi válasza Never79 (#57467) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én is a Mókus-kör útvonalán jártam tegnap, csak levágtam a túlsó felét a körnek, 8 km-nál lefordultam a piros sávról a háromszögre, és kb. másfél km után csatlakoztam újra vissza a kék kereszten, így 17,7 km lett. Szeretem azt a környéket, elég változatos, de nem durva a terep, többnyire jól futható (vannak azért köves szakaszok, ami nem annyira bokabarát, az erősen koncentrálós, ha nem váltasz sétára).

[ Szerkesztve ]

(#57474) Peterhappy válasza ígyvanferi (#57465) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez oké, de ha étolaj helyett benzint teszel a kenyértésztába, literenként kb. 170 forintot tudsz spórolni (650 vs 480). Egy decivel számolva / kenyér, a 2000. sütés után lesz egy ingyen cipőd :)

(#57475) Peterhappy válasza emvy (#57460) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jobbulást!

Öröm az ürömben, ez pikkpakk el fog múlni. Vagy pihenteted 2-3 hétig, vagy igen, akár összeragasztva futsz tovább.
Volt lábujjtörésem (is), ha nem tudnám, hogy jobblábas vagyok (és tudnám ezáltal, hogy azzal rúgtam bele idegességemben a kapufába :B), már azt sem tudnám, melyik lábujjam tört.
Kellemetlen sérülés, de az könnyen és szépen gyorsul.

Én azért hanyagolnám a futást pár hétig, de e tekintetben én mondjuk teljesen más ligában focizom, mint Te :B

(#57476) ígyvanferi válasza Peterhappy (#57474) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:D
Sajnos egy Vaporflyhoz legalább 5000 benzines kenyeret kéne sütni. :(((

(#57477) Hi!King válasza Zozo0525 (#57472) üzenetére


Hi!King
őstag

Igen, Coros appot használ. Rátettem a telefonomra az appot, és az Add new Device menüben a legutolsó opció ez az új típus (még rendelés előtt megnéztem milyen ez az app, már amennyira óra nélkül meg lehet).
Olyasmi lehet ez, mint anno mikor az okostelefonokat a szolgáltató nevére címkézték, pl. ilyen volt anno a T-Mobile MDA márkaneve, ami alatt HTC telefonokat árultak, és a Windows Mobile-ra a HTC saját felülete került, nem valami T-s cucc. És persze a Vodafone XDA márkanevén is kiadták ugyanazt (de később az első Androidos XDA már Huawei volt).

De még kapható a Decathlon saját rendszerű Kiprun 500 is, aminek ehhez semmi köze.

(#57478) sherlock82


sherlock82
senior tag

Úgy érzem teljesen lekell állnom az aszfalton vagy betonon futással.
minden futás után most màr hetek óta érzem a gerincet mellett lévő kitüremkedést azaz annak fàjdalmát.
marad a salak meg a rekortàn.
sajnos a környékünkön lévő földes utak tele vannak traktor meg teherautó nyomokkal meg kóbor kutyákkal.
azt meg nagyon nem szeretem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#57479) Zozo0525 válasza Hi!King (#57477) üzenetére


Zozo0525
őstag

próbáld ki és mesélj milyen tapasztalatod futás után :)

(#57480) Peterhappy válasza sherlock82 (#57478) üzenetére


Peterhappy
őstag

Messze van salak vagy rekortán? Esetleg bicajjal?

Én bringával járok salakra ~5km oda-vissza bringával, de van rekortán 3 és 7,5km távolságra is (ezeket a héten akarom megnézni), előjátéknak épp jók ezek a kis tekerések.

Épp amiatt szoktam rá erre, mert az aszfaltot én sem bírom.

(#57481) bandus


bandus
veterán

ha esetleg lát valaki jó akcióban nike wildhorse 7-t, akkor dobja már majd be a linket pls. köszi :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57482) vans? válasza parandroid (#57432) üzenetére


vans?
őstag

:R

hábm bábm

(#57483) Zozo0525 válasza Jofi81 (#57351) üzenetére


Zozo0525
őstag

Megvettem. S-s méret pont jó. nem is gondoltam, 2 éve xl-s cuccok voltak :D

(#57484) Fred23


Fred23
nagyúr

Na, most már van Huawei Band 6-om, voltam is vele futni, és nagyon élveztem. Előző alkalommal a kevés víz lehetett a baj, mert most teljesen simán ment a 10 km, de fél órával a koci előtt ittam is rendesen.
Tippre a Band 6 pontosan méri a pulzust tényleg, de majd összehasonlítom egy komolyabb készülékkel. Futás alatt arra figyeltem, sose menjek 155-ös pulzus fölé, így nagyon jó élményt kaptam. Az utolsó 3 km-en 152 és 155 között voltam végig, alig mozdult fel vagy le. :)
Tudom, ez kicsit magas pulzus, legközelebb lehet, hogy inkább 145-150 közé kéne belőni, de nagyon úgy nézem, nekem 155-ig zsírégetés van. Elképzelhető ez? Simán tudnék beszélgetni ezen a pulzuson.

(#57485) Zozo0525


Zozo0525
őstag

hogy kinek mi a magas meg alacsony ez abszolút egyénfüggő. nálam 155 már max. valakinek az még alacsony ...... van akinek 210 a max....

(#57486) sherlock82 válasza Peterhappy (#57480) üzenetére


sherlock82
senior tag

Közel van, pár száz méterre mindössze; nincs vele gond,
csak 20 kört lefutni néha kicsit uncsi azért.
Ezért szoktam kint a városban futni
azaz csak eddig.
😒
De nem bánom, itt nem kell attól tartani hogy elütnek vagy kerülgetni kell a gyalogosokat
pedig szinte mindig mellék utcákban futottam.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#57487) Fred23 válasza Zozo0525 (#57485) üzenetére


Fred23
nagyúr

Még gimiben Cooper után olyan volt a pulzusom, mintha géppuskával sorozatot lőnének. Tippre 200 fölött volt simán. Ki kéne deríteni a max pulzusom, ugyanakkor a térdem miatt nagyon gyorsan nem kéne futnom, nem akarok lesérülni.

(#57488) tomcica válasza Fred23 (#57484) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo az ugy 150-155bpm,es majd ahogy epitgeted beesik picit ugyanezen a sebessegen 145-150-re azzal lehet majd dolgozni :K elso nehany hetre ez igy jo,ahogy csinaltad,nem kell lassitani :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57489) Fred23 válasza tomcica (#57488) üzenetére


Fred23
nagyúr

Oké, akkor marad így, és várom, hogy javuljon a kondim, és beessen picit. :)

(#57490) Peterhappy válasza sherlock82 (#57486) üzenetére


Peterhappy
őstag

Zenére futsz? Ha nem, próbáld ki, úgy nem unalmas a körpálya sem!
#csakarocksegithet :)
Igaz ha két ballada után bedob a random egy zúzósabb dalt, el tud szállni a pulzus, de hát valamit valamiért :K

De haverom pl. podcast-eket hallgat. Én mondjuk arra nem lennék képes, de Ő szerintem a világból is ki tudna így futni. Egy lány ismerősöm pedig hangoskönyveket szokott hallgatni. De Ő mondjuk szinte sétatempóban szokott kocogni.

+ Spotify-n és azt hiszem YT Musicon vannak olyan válogatások (többféle stílusban), amik kimondottan pulzustartományra hajaznak (pl. 150-160 között, vagy átlag 160), az is ötletes, bár nekem az sem vált be.

(#57491) ígyvanferi válasza Peterhappy (#57490) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mármint cadence-re, nem? A zene ritmusa adja a lépésfrekvenciát.

(#57492) tomcica válasza Peterhappy (#57490) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt mar nalam is olyan,hogy podcastot hallgattam tempo valtogato kozben...szurrealis elmeny :DDD inkabb javaslok valami zuzosabbat,ha hallgat olyankor valamit az ember.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57493) galervin93 válasza Peterhappy (#57490) üzenetére


galervin93
őstag

Kocafutó vagyok, de ha zene, akkor a klasszikus is megér egy próbát. :K Én amúgy is szeretem, és kevesebb a szöveg, amire figyelni akar az ember. :DDD

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#57494) Agony válasza ígyvanferi (#57491) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, régen volt a Spotifynak egy olyan funkciója, ha telefonnal futsz, akkor a futás tempójához adja a zenéket... de 2018-ban megszüntették:

"We’re here to let you know we will be retiring our Running feature on 26 February 2018.

We always take retiring features in Spotify very seriously. We’re pouring our energy into new ways of creating the best experience for our users.

Of course, you can still workout with Spotify as your Running companion. You can find Running playlists in the Workout section of Browse section."

Most vannak adott pulzus tartományokhoz ajánlott fix playlistek, de nem biztos, hogy attól hogy valakinek 180 a pulzusa és technot akar hallgatni, amikor amúgy a metált szereti. ;] :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#57495) Peterhappy válasza ígyvanferi (#57491) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, ahogy mondod, belegabalyodtam az okoskodasomba :B

@Tom: En most Judas Priestre futok kocogok, meg tud am trefalni egy Night Comes down utan beszurt Painkiller.

Es anelkul hogy visszakeresnek; szerintem par eve pontosan ugyanigy jartam :D rohogtem is magamon tegnap.

@Ervin: probaltam azt is, nekem nem valt be, a filmzenek, valogatasok (pl. Hans Zimmer) viszont igen. A metal meets classics alkotasokat pedig egyenesen imadom, bar futni szerintem epp nem probaltam meg ra.

Koszi a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#57496) norby_42 válasza Peterhappy (#57495) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hehe, nagyon sokat hallgatttam egy podcast-ot (vagy 10 évet) Raven and blues. Sajnos szegény Dave Raven meghalt egy éve, de még elérhetőek.
Remek zenék voltak, klasszikus angol kommentárral, bírtam a stílusát, meg humorát.
Ő ölt meg egyszer majdnem, egy nyugisabb szám után átmenet nélkül lenyomott egy dupla tempójút. Írtam is neki, hogy ez azért durva volt :)

Eat pasta, run fasta

(#57497) Peterhappy válasza norby_42 (#57496) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hat ez tok jo :) valaszolt is?
A podcastra ranezek holnap, koszi!

(#57498) norby_42 válasza Peterhappy (#57497) üzenetére


norby_42
aktív tag

Persze, (asszem egy másik levélre) megkeresem majd, melyik adásban

Eat pasta, run fasta

(#57499) inf3rno válasza Fred23 (#57487) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Evezés még talán amivel viszonylag könnyen elvihető odáig, de térd ahhoz is kell.

Buliban hasznos! =]

(#57500) Never79 válasza ígyvanferi (#57473) üzenetére


Never79
tag

Igen jó, és elég könnyű egy kör, nincs benne durva emelkedő, szeretem én is, már 3xra voltam. Egyszer talán lenyomom még kreténben, mert eddig mindig 3 óra körüli futás volt, de azért ezt jóval jobb idővel is meg lehet futni.

Most vasárnap is megyek Peaks of Budait futni/sétálni, tényleg nem a tempó lesz a lényeg, az egyik ismerősnek akivel megyek nem annyira nagy az állóképessége.

2 hét múlva meg Budai trail, szóval most teljesen kimaxolom a Budai-hegységet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.