Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56101) ígyvanferi válasza inf3rno (#56085) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem sem, mert az már legalább 50 euró, annyiért meg egy csomó jó cipőt lehet kapni ismert márkáktól, igaz egy kis utánajárás, meg várakozás kellhet hozzá, nem akármikor két kattintással rendelhetőek.
Elképzelhető, hogy erre a Pumára gondolsz, ez volt az elmúlt fél évben többször több helyen is 14-16000 Ft között. Biztos már unalmas, hogy mindig ezekkel az extra akcióban kifogott vásárlásaimmal jövök, de vettem Pegasust 13500-ért, karbonlemezes adidast 15000-ért, terep Nike-t 18000-ért, Floatride E-t 14000-ért, másik adidast 11000-ért. Ezek mellett max. a 8000-es kezdeti árat tudnám elfogadni arra a kínaira. Persze nem győzködök senkit, pláne nem Zsoltot, akinek ennyire bejött a nyulas cipő, sőt elhiszem, hogy nem rossz cucc az tényleg, egyszerűen még egyelőre kitartok a nálunk ismert nagy nevek termékei mellett. Ahogy általában sem rendelek mindenféle ismeretlen márkájú kis fiszem-f.szomot kínából közvetlenül.

(#56102) ígyvanferi válasza LanyUs (#56100) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Láttam az UB-n egy srácot, aki a tiédhez hasonló két férőhelyes babakocsiban tolva két picit futott. Kapott is tapsot, meg elismerő bólintásokat a váltóponton, amikor beért. Igaz ő ránézésre sem volt 103 kg, de akkor is. Ráadásul az pont egy picit emelkedős szakasz volt, Fövenyes és Akali között.

(#56104) inf3rno válasza ígyvanferi (#56101) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, akkor arra a kezdeti 8000 forintos árra gondoltam, amikor 5000-et írtam. Azt tudom, hogy 10 alatt volt valahol valamikor. Ha tudsz ilyen jó akciókat kifogni, akkor tényleg semmi értelme reszkírozni szinte azonos áron a kínait. Én majd akkor veszek, ha itthon is kapható lesz a boltokban, és tudok próbálni.

Buliban hasznos! =]

(#56106) HKorn válasza Hi!King (#56068) üzenetére


HKorn
addikt

Biztosan vannak olyanok akik tényleg nagyon lassan futnak, egy-kettőt láttam is ilyet amikor váltóponton várakozva nézegettem a csapatokat, de amikor a 10k-s szakaszt futottam, magamhoz képest gyorsan (kb 5:20 tempó), kb 1-2 ember tudtam csak leelőzni, engem meg annál többen lehagytak, köztük csajok is (amit sajnálok is, mert voltak köztük elég jó seggű egyedek, akiket gondoltam kinevezek nyúlnak, de aztán hamar felhagytam az ötlettel, mikor érzésre olyan 4:30-4:40-es tempóval romboltak el előlem), szóval azt gondolnám, hogy a mezőny nagy része azért fut rendesen.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#56107) ballazol válasza Hi!King (#56086) üzenetére


ballazol
senior tag

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56108) dni


dni
őstag

Sziasztok,
azt meg tudnátok mondani, hogy miként lehetne gpx-ben vagy más térkép alkalmazásba importálható formában beszerezni a most hétvégi Spar maraton útvonalát? Az esemény oldalán sajnos nem találtam.

(#56109) inf3rno válasza dni (#56108) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sem találom a honlapon. Szerintem vagy nem lesz ilyen vagy csak később teszik fel. Érdemes lenne a szervezőknél érdeklődni, hátha rájönnek, hogy erre van igény, és pótolják a hiányosságot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#56110) ígyvanferi válasza dni (#56108) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ha ugyanaz az útvonal, mint tavaly, akkor pl. innen: [link]. (Csere Gáspár strava logja).
Ja, nem ugyanaz, most nézem... akkor meg rajzold meg magadnak szerintem, a nagy versenyek nem nagyon szoktak gpx-et készíteni az útvonalról.

[ Szerkesztve ]

(#56111) dni válasza inf3rno (#56109) üzenetére


dni
őstag

Írtam nekik most email, fb üzenetet hátha letölthető, ha nem akkor marad a másik tipp egy korábbi verseny letöltése, módosítása.

:R

(#56112) sherlock82


sherlock82
senior tag

Szerda helyett ma reggel kellett a cooper tesztet megfutni.
Váratlanul ért és így nem a futócipőmben hanem egy adidas spezial teremcipőmben kellett futni. Melegítésre sok időm nem volt sajnos, ehhez képest nem fáj nagyon semmim.
Próbáltam egyenletesen ugyanazt a tempót futni. Utolsó 40 - 50 s nem esett már jól annyira, de összeségében elégedett vagyok.
2850 méter sikerült futnom, és ez 4:14 es tempónak felel meg. :)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#56113) Zozo0525 válasza sherlock82 (#56112) üzenetére


Zozo0525
őstag

Az jó tempó, gratulálok

(#56114) inf3rno válasza sherlock82 (#56112) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :))

Buliban hasznos! =]

(#56115) tomcica válasza sherlock82 (#56112) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R
en is elmorzsoltam egy hosszabb fokozot ma (nem faztam :P )
[kép]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56116) inf3rno válasza tomcica (#56115) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mindjárt kimegyek és tolok én is 3-5k körül. Megjött a kedvem. Mondjuk nem olyan tempóban, mint ti. :N

Buliban hasznos! =]

(#56117) tomcica válasza inf3rno (#56116) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Simaaaan :DD most meg kimondottan kellemes futasra :K 16korul amikor kezdtem futni meg nagyon tuzott a nap.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56118) sherlock82


sherlock82
senior tag

Köszönöm mindenkinek az elismerő szavakat
.
jol esik amit írtok. :U

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#56119) LanyUs válasza ígyvanferi (#56102) üzenetére


LanyUs
senior tag

Megszokod, hogy "nincs" kezed futás közben. Így duplán jól esik, amikor egyedül használhatod :)
Azzal viszont szoktam kísérletezni, hogy két kézzel támaszkodok és olyan gallop szerű kilépéssel el tudom érni a 04:20-as tempót is ( persze ahol adják a körülmények, mert első a biztonság ). Érzem is amikor a támasz miatt lekerül olyan 15-20 kg a lábaimról. Hát kb. olyan mintha lebegnék :D
Jó hallani, hogy többen vagyunk. Köszi, hogy mesélted. Ha már elakadt a tempóm legalább legyen valami érdekesség :)

(#56120) LanyUs válasza tomcica (#56115) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mi ez? Hűvös időben a napra fogod, hogy melegedni mentél? :) Tippre 04:20 körül indítottál és a végét 03:30-ra gyorsítottad :F Szerintem nem szaggatad szét magad, van még Benned, de akkor mégis miért a 25 km hosszú fokozós? Miért nem elég egy 10 km fokozó? Konkrét cél van most? ( Ez tényleg érdekel, nem trollkodok )

(#56121) tomcica válasza LanyUs (#56120) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[kép]
itt a vegen a fokozas... ket celja van most nalam egy ilyen futasnak...egy hogy a szokasos heti valtogatos futasaimtol igen jol porog a labam CSEREBE pazarolja az uzemanyagot :K
Egy ilyen turelmes hosszu soran modszeresen kezd leurulni es a vegen a fokozas mar arra keszteti a testet,h sporoljon az adott tempon (itt kb 3:40-3:35).
Amikor majd kezd raallni a hosszabb tempora a test,akkor CSEREBE veszit a top sebessegbol,olyankor szoktam abbahagyni nehany hetre/honapra es beleallni a valtogatokba.
Nincs celverseny :N csak a szokasos fokusz valtas (hosszu vs sebesseg).
(pulzus csuklon volt merve nem pontos...siman volt meg benne,ami 190+ pulzusnal ha valoban annyi nem igy szokott lenni :N )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56122) LanyUs válasza tomcica (#56121) üzenetére


LanyUs
senior tag

Néztem azt a pulzust, mert a valóságban még több volt az! Meg is lepődtem, mert 186 körül szokott lenni a max. :R Köszi! Így értem az összefüggést és valójában rájöttem, hogy a fórumnak a sok fokozó hosszú futástol kopott meg a tempója. Amúgy Mindenki 4 alatt zuhanna be a célba :)

(#56123) tomcica válasza LanyUs (#56122) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Altalaban az evszakok miatt a tavasz/nyar a gyorsabb munka fele tolodik el.Az osz/tel pedig az allokepesseg fele.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56124) inf3rno válasza tomcica (#56117) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most is tök jó volt este felé, olyan 20 fok. :-) [link] Lassan elkezdek újra futni.

Buliban hasznos! =]

(#56125) inf3rno válasza LanyUs (#56120) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fáradt lábra fokozás, hogy szokja ha a verseny végén még le kell nyomni az ellenfeleket. Gondolom.

Buliban hasznos! =]

(#56126) Never79 válasza bencze (#56063) üzenetére


Never79
tag

Gratulálok, jó kis tempót mentél.

(#56127) norby_42 válasza #76500480 (#56087) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem a könyökömből tört le egy kis darab, de évekig éreztem. És ez még huszonéves koromban volt

Eat pasta, run fasta

(#56128) norby_42 válasza parandroid (#56066) üzenetére


norby_42
aktív tag

Hajrá!

Én csak 3 hetet hagytam ki, de megérzem. Mondjuk még megy a 4.45... 300 méteren :B

Eat pasta, run fasta

(#56129) stefyY válasza norby_42 (#56128) üzenetére


stefyY
őstag

Durván meg tud érződni... :B

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#56130) emvy válasza parandroid (#56066) üzenetére


emvy
nagyúr

Vissza fog jönni hamar. Az eleje fáj, de emlékszik a test.

Amikor a kezem 5 hónapig gipszben volt, utána el sem hittem, hogy nézett ki a bőr meg az "izom". Aztán visszajött.

while (!sleep) sheep++;

(#56131) ígyvanferi válasza tomcica (#56121) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én is toltam az UB-n egy fokozósat. Negatív irányba "fokoztam" (nemt'om mi az ellentéte ebben a kontextusban). :DDD Mutatom:

Annyi előzménye azért van a dolognak, hogy eddire 30 km-t két részletben már összekocogtam este, meg hajnalban, itt pedig nagyjából kilöktek az autóból, hogy ezt akkor most le kéne futni, mert nincs váltás. A bal vállam, trapézom pár száz méter után elkezdett marhára fájni, plusz, ami igazából a fő gond volt, előtte szénsavas ásványvízet ittam, és ettől meg brutál beszúrt valahol talán a gyomorszájam környékén. Vagyis gondolom ettől lehetett. Sehogy se bírtam futva túltenni magam ezeken, úgyhogy sétáltam egyet a kora reggeli Balatonparton. Ami végülis egy kellemes dolog. :) Ekkor azért nem nagyon éreztem így. Végére összeszedtem magam valahogy és futva érkeztem a váltópontra. Meg is fogadtam, hogy a büdös életben többet nem futok (vagy hát egy pár napig biztos), majd miután kifújtam magam közölték a többiek, hogy az utolsó két szakaszt futó tagunk kiesett, ezért választhatok, hogy kb. 1 óra múlva az utolsó előtti 4 km-t vagy a befutó 3,6 km-es szakaszt szeretném még lefutni. Mivel már épp a futócipőim elégetésén gondolkoztam, inkább az utóbbit válaszottam, 400 m is számít alapon. Szerencsére itt már nem voltak azok a fájdalmak, amik az előzőnél, úgyhogy egy nagyjából egyenletes tempót tartva becsorogtam a célba.

Ami biztos, hogy hiába tudok mondjuk félmaratoni távig kitartani 90-92%-on, ez a 14 + 16 km sok ezen az intenzitáson, a futásaim erre nem készítenek fel rendesen, a másodikra futott 16 km utolsó 3-4 km-e szenvedés volt, elfogytam. És még ha kiveszem a képből a vállfájást, meg a bubis víz okozta gondot, akkor sem mentek volna értelmes tempóval a beugrós szakaszok. Mondjuk nem is csinálok spéci munkát, ami ilyen körülményekre felkészíthetne, szóval talán nem meglepő. Azért titkon reméltem, hogy nem lesz gond ezzel a 2x ~15 km-rel.

A vállfájás amúgy amiatt lehetett, mert valszeg felhúzom/beveszítem a vállaimat egy idő után. Ennek az elkerülésére van valami tippetek? Illetve magam valahogy ki tudom ilyenkor masszírozni a trapézom? Labdával talán...

[ Szerkesztve ]

(#56132) HKorn válasza ígyvanferi (#56131) üzenetére


HKorn
addikt

Azért ez komoly küzdés lehetett, grat hogy megcsináltad! :)

Run&Ride

(#56133) Never79 válasza ígyvanferi (#56131) üzenetére


Never79
tag

Gratula persze nem a splithez hanem úgy összességében Ezt is csak tapasztalatnak kell felfogni, amiből tanul az ember. Vagy nem :D

(#56134) tomcica válasza ígyvanferi (#56131) üzenetére


tomcica
Topikgazda

talan nevezetjuk "lassulos"-nak ?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56135) tomcica válasza tomcica (#56134) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hatat masszazs hengeren lehet lazitani,es a trigger pontokat kis labdaval v. kisebb feju masszirzoval tudod :K
[link]
ilyennel szoktam,ahol nem erem el (lapocka alatt) ott megkerem az asszonyt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56136) dni válasza dni (#56108) üzenetére


dni
őstag

Megjött a szervezőktől a válasz, sajnos nincs letölthető útvonal .

(#56137) ígyvanferi válasza tomcica (#56135) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Fú, erre a masszírozó izére csak ránéztem és besz.rtam a fájdalomtól. Labdával próbáltam este, most reggel is, hát volt jajgatás több ponton is. :) Nagyon be van állva ott minden. Asszony is kéznél van persze, de ez inkább ilyen napi többszöri menet lesz még egy-két napig a labdával.
A henger valahogy nem működött nálam hátügyileg, talán deréktájon oké, de fentebb sehogy se jó, túl nagy a felülete, a hátam meg kicsi, és akárhogy próbáltam, nyomta a gerincemet vagy valami csontot, ide a labda kell.

Köszi srácok a gratulációkat! Meglátjuk, hogy tanultam-e belőle valamit. ;] Az mondjuk biztos, hogy a bubis vizet mindenképp kerülni fogom ezentúl, hacsak nem 1000%, hogy nem lesz futás ~1 órán belül.

[ Szerkesztve ]

(#56138) norby_42 válasza tomcica (#56135) üzenetére


norby_42
aktív tag

LEGO-val még nem próbáltad? Simán csak ráfekszel egy doboznyira.... ;]

Eat pasta, run fasta

(#56139) tomcica válasza ígyvanferi (#56137) üzenetére


tomcica
Topikgazda

rucskos henger?

@norby_42 - na az a hardkoooor ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56140) inf3rno válasza ígyvanferi (#56131) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! Igen, a több szakaszra bontott hosszabb táv is rendesen ki tud készíteni. Ha több részletben futod le, akkor hasonló állóképesség kell, mintha egyben futnád ugyanazt a távot, csak itt még hozzájön, hogy nagyobb sebességet várnak el a csapattársak. Ismerős erre úgy készült, hogy csinált néha edzésen 3x10-et 1-2 óra szünettel a futások között.

Buliban hasznos! =]

(#56141) inf3rno válasza ígyvanferi (#56137) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vegyél masszázspisztolyt. Olyan 30-40k körül már egész tűrhetőeket kapni, és néha csodát tesz nálam.

Buliban hasznos! =]

(#56142) inf3rno válasza dni (#56136) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rákérdeztél, hogy ugyanaz e az útvonal, mint tavaly?

Buliban hasznos! =]

(#56143) ígyvanferi válasza inf3rno (#56142) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem ugyanaz, azt már megfejtettük.

(#56144) ígyvanferi válasza inf3rno (#56140) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na igen, nem vagyok ilyen távra kalibrálva, hiába van pár óra pihenő egy-egy etap között. Összesen kellett 36,3 km-t mennem, ennek az átlaga 4:32 lett. Azt azért el tudom képzelni, hogy ha már a legelejétől ezt a tempót célzom meg, akkor nem fogyok el a 26-28. megtett km környékén. Mindegy, továbbra sem tervezek maratont futni, a félmaratoni felkészülésem meg ezt adta most ki. Egy rendesebb alapozást fogok csinálni ezen a télen, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#56145) inf3rno válasza ígyvanferi (#56144) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem az jött le UB-ról, hogy az első két szakasz még oké, utána 20 km felett este a sötétben, hidegben, szakadó esőben, eléhezve botorkálva már kb. a világomat nem tudom. Majd megpróbálom egyszer újra. Kedvem már lenne hozzá, de sosem sikerült felkészülni normálisan az utóbbi években.

Buliban hasznos! =]

(#56146) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

megjött a piros akciós puna puma. ez tök jó, nem csak áráért :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56147) bencze válasza ígyvanferi (#56144) üzenetére


bencze
senior tag

Azért ennek a versenynek az a lényege, hogy az ember amikor elindul tudja, hogy több darab lesz és úgy osztja be. Plusz bármi történhet bárkivel és legrosszabb esetben még sok sok km-t le kell tudj futni: pl lesérül egy társ vagy valami hülyét kapsz aki egyszer csak nem akar futni (ilyet is hallottam, mondjuk kitettem volna helyben az autóból). De pl olyan év is volt, hogy éjjel eleredt az eső és nem akartam lányt kirakni mentem én inkább egy órát.
Végülis nem bonyolult, csak futni kell, figyelni a többiekre, és nem kell hisztizni. Ha valaki önző nagyon el tudja rontani a hangulatot. Ha nem vagy dobogó esélyes sokat nem kell matekolni vagy feszíteni sem, az ember tudja kb mit tud és annyival számol vissza, hogy komfortos legyen a tempó és többször tudja megcsinálni. Nekem a tempó pont annyi volt amennyi diszkomfort érzést még nem bántam az adott lelkiállapotban, ezt a szintet próbáltam tartani, hogy azért szégyenletesen lassú sem legyek. :)
Ide szerintem akkor van értelme menni elsősorban ha a társasági élményért mész. Van aki dobogóért megy, oké, de élménynek az is szar ha nem jó a társaság. A többi menjen szólóban vagy párosban ahol tökmindegy ismered-e az illetőt.

Szép időben, pihenten mindenki tud futni, ez nem arról szól. Fontosabb, hogy megcsináld amit kell a csapatért, hozd ami elvárható ne teljesítsd alul magad, és legyél konzisztens, hát bármi történhet nem feltétlen könnyű, de ez az érdekessége. :)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#56148) dabgergo


dabgergo
őstag

A régi nike zoom fly flyknit-hez képest milyen a nike air zoom tempo next%?
Valami próbálta ez utóbbit?

(#56149) tomcica válasza dabgergo (#56148) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Puhabb :K nem igazan vagyok elegedett vele :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56150) dabgergo válasza tomcica (#56149) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Akkor inkább fly flyknit 32ezerért mint 40-ért a next%?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.