Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56401) Zozo0525 válasza tomcica (#56399) üzenetére


Zozo0525
őstag

szép tempó :C
majd hétvégén beszámolok hogy sikerült :-)

(#56402) Steady74


Steady74
addikt

Mai lötyögés. Vagy fél éve nem futottam ilyen távot, nem akartam nagyon rohanni, csak végigfutni. Szombaton Tihanyi félmaraton, arra volt ez előkészítő futás a tegnapi 1.5 órás foci után.

(#56403) tomcica válasza Steady74 (#56402) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Holnap nekem is hasonlo a program :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56404) Steady74 válasza tomcica (#56403) üzenetére


Steady74
addikt

Annyi különbséggel, hogy Te kb. fele idő alatt lezavarod :DDD :DDD

(#56405) xy.zsolt válasza Steady74 (#56400) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Még nem.....amíg csak a futás jelent gondot

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56406) tomcica válasza Steady74 (#56404) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neeem,epp ezt irom,h holnap nekem is totyoges a penzum 17km kb 90perc :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56407) LanyUs válasza tomcica (#56399) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ne rakd link mögé! Szép teljesítmény ez! :C :R :))

(#56408) #76500480


#76500480
törölt tag

Csak óvatosan. Erős ütögetésre érzékeny a csont? Volt nekem is csontödéma, részleges szalagszakadás(kerékpár), stb Mindegyik pár nap után javult. Amikor 4xFM ment egy héten, csak hosszútáv, már éreztem hogy valami nem okés de lesz.rtam, 4km bemelegítő után elmúlt. Hétvégén, ötödik FMnál 7kmes osztásban fokozódott a fájdalom. Magas pulzus jó ideig érzéstelenít (nálam 140bpm felett). Aztán úgy 30p pihenővel, korláton másztam le a lépcső helyett, 10nap lábujjhegyen járás :U 1,5cm felületes stresszrepedés is tud galibát okozni.Bedagadáshoz kellett egy hét, röntgen negatív, azon kívűl csonthártya miatt akar évekig vastagabb marad a sérülés helye. 8 hétre rá megint szabadságra mentek a lábak mert jelentkezett egyfajta kisugárzó és a csonton pontszerü fájdalom. 80-100kmt azért így is elbírtam de bosszantó :(

(#56409) tomcica válasza LanyUs (#56407) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,de nem biztos h mindenkit annyira erdekli ;) zajlik a munka rendesen :K (ma extra laza totyoges ment reggel az a 6:30-6:00 fele...delutan szinte laza 6:00-5:00 kozotti valami)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56410) HKorn válasza LanyUs (#56407) üzenetére


HKorn
addikt

Deszenya :DDD :C

Run&Ride

(#56411) venember83 válasza LanyUs (#56407) üzenetére


venember83
nagyúr

Frissíteni kell az óra szoftverét, nem jön ki a matek. :))

(#56412) tomcica válasza #76500480 (#56408) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latom te se az a fajta vagy,aki elso kenyelmetlensegre egybol pihen ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56413) tomcica válasza LanyUs (#56407) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Most latom csak,h ez nem is regi futas,hanem igazi kozmetikaaaa :DD na jol van,majd talalkozunk mi eloben...a 4:30-at majd 5:30-nak veszem ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56414) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
Egyelőre annyiban maradtam magammal, hogy elkezdem a legszükségesebbet összeszedni:
- vettem egy sapkát, a fejem fázós, sok haj sincs már rajta, amit mutatattam, az nem csúszott fel, nem kellett egy ujjal sem hozzányúlni menet közben, és nagyon kellemes volt az érzet, a viselet - ez jó lesz akkor
- megvettem ezt a pólót, vagy mit.
Ahogy mondjátok, eleinte fáztam picit, de mire lement az első km, minden rendben volt, nagyon tetszik, h belebújtatható a kezem feje. És elsőre fura volt, de tényleg elvezette az izzadságot, a pulóver hátán látható volt.
Akkor ez most "aláöltöző"?
Nagyon kényelmes, nem tapad rám, szóval hibátlan.

Ezen felül volt rajtam egy kapucnis pulóver, ez teljesen jó, a kapucni is a fejemen volt, egyszerű okból: kb állig felért a nyaka, ami azt jelenti, hogy kelleni fog egy csősál.
Nadrág: régi mackó. Nem zavar, teljesen jó, de lehet kell alá majd valami.
Szóval, melegítőnadrág alá mit?
(ezt -> ?)
Ami a legginget/cicanadrágot illeti rövidnadrág kombóval.... Hááát. Én mindent elhiszek, és biztos is vagyok abban, h tényleg jó.
De higyjétek el, ez nálam nem fog menni. Senkinek nem lenne jó :DDD, és bármilyen alkalmas is - ha nem érzem magam jól benne, akkor nem fogom viselni fő nadrágként.

(#56415) LanyUs válasza tomcica (#56413) üzenetére


LanyUs
senior tag

Érezd Te is a törődést! :) Minden érdekel ami Veled történik/és természetesen a Többiekkel is itt ( még ha felkapva az egy "harmatos" 06.28 is :) ). Hiába tudom tartani a heti 4 aerobot LEVEL II-es rendszerben, ha kiszedsz a be nem járatott zónába, irreális tempóval eléggé fájdalmas perceket/órákat okozol! De nem baj, azt is szeretem, csak sokszor elhangzik egy-egy dicsérő szó a számból :)

[ Szerkesztve ]

(#56416) tomcica válasza zolikaDB (#56414) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig egyszeru a sema =>

fagypontig kisgatya,rovidujju...szeles napon szeldzseki,ha keves a zenergy es epp fazol, akkor egy kozepreteg (kipshta decabol,merinoi tschibos stb. nalam van kipshta es nike hyper-warm)

-5 -ig kisgatya,kozepreteg,szeldzseki,kesztyu. ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56417) inf3rno válasza LanyUs (#56407) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#56418) venember83 válasza tomcica (#56416) üzenetére


venember83
nagyúr

Ehhez azért kell megfelelő keringés is, szerintem nem véletlen, hogy a sok-sok éve futók általában kevésbé fáznak, s jobban bírják a hideget.

(#56419) inf3rno válasza venember83 (#56418) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát amilyen a vénás keringésem nekem 10 fok alatt esélytelen a rövidgatya... Plusz ugye ha valaki 3:30-al tolja, akkor sokkal több hőt termel az izomzata, mint egy olyannak, aki 5:30-al...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#56420) Steady74 válasza venember83 (#56418) üzenetére


Steady74
addikt

Nekem az ezek a paraméterek vannak:
- +12-13 oC fokos hőmérsékletig póló, rövidgatya
- +5 - +12 oC között hosszú ujjú futópóló+rá a rövidujjú, rövidgatya
- +5 fok alatt a rövidgatya alá felveszek egy hosszú futógatyát, arra rá a rövidgatya (térdnadrágban futok)
- 0 fok alatt alul hosszú futógyatya, felül thermo futófelső (Decathlon 4k volt talán) rá egy futómellény (egészen nyakig fel lehet húzni a zippzárját), futósapka, kesztyű.

Ha süt a nap, de hűvös van, 8-9 fok, akkor csak póló, ha szé van, akkor felveszem a hosszú ujjú pólómat. Idén januárban -9 fok volt azt hiszem a leghidegebb, amiben futottunk. Ja, zokni mondig ua, Deca 900-as bokazoni.

(#56421) tomcica válasza venember83 (#56418) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol van,esszel szoktam en is -20 tol hidegebben mar nem megyek ki futni ;] (olyan eddig az utobbi 10evben volt vagy 2x)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56422) sipi700 válasza inf3rno (#56419) üzenetére


sipi700
tag

Lehet tempó kérdése is, igazad van. Nekem 5 percesnél lassabb tempó ritkán van. A pulzus 4:45 környékén alacsony, 1-es zóna, pár percig fázok. Tempósabb részeknél már sok is a "téli öltözetem". Keringésem nem túl jó. Legalábbis futáson kívül fázós vagyok, nálunk a szobahőmérséklet 23-24 foknál kezdődik és akkor még fázunk :D És lehet a több éves rutin is kell. Első években nekem sem biztos, hogy ment volna softshell dzseki nélkül, most azt nem tudom elképzelni hogy bírtam ki abban.

(#56423) sipi700 válasza zolikaDB (#56414) üzenetére


sipi700
tag

Mi a baj a "cicanadrággal" ? ;) Kényelmes és nincs rajtam fölösleg, így talán a látvány sem röhejes :D Rövidben is jobban szeretem, mint a hagyományos sortot. Melegben felsőt sem hordok :D Nem szoktam nézegetni a férfiakat, de úgy rémlik, hogy a többség azért cicanadrágban fut.
Nőknél sportmelltartó szokott "problémát okozni". Elég sokan futnak abban úgy, hogy nincs fölötte semmi, szerintem teljesen jó.

(#56424) Hi!King válasza sipi700 (#56422) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem a nyugalmi állapotban fázásnak nincs sok köze a mozgásban fagytűréshez, feleségem például eljön velem -15 alatt is túrázni, és amíg mozog, addig teljesen rendben van, de amúgy szélsőségesen fázik, nálunk is 23-24-től kezdődik a téli szobahőmérséklet, de inkább 25. Emellett kint mozogva szerintem sokkal többet számít a szél, illetve az esetleges hóvihar, +5 nagy szélben sokkal kényelmesebb, mint -15 szélcsendben.

(#56425) sipi700 válasza Hi!King (#56424) üzenetére


sipi700
tag

10 fokban szélnél nem kell rosszabb ;) Szembeszélben megfagysz, hátszélben izzadsz :) Biztos erre találták fel a széldzsekit, nekem nem jött be. Inkább futok kisebb kört, hogy folyamatosan változzon a szélirány.
Szerintem sincs köze a nyugalmi állapotban fázásnak a mozgás közbeni fázáshoz.

(#56426) emvy válasza sipi700 (#56425) üzenetére


emvy
nagyúr

Most a maratonon 6 fok volt, szembeszel, en atletaban nyomtam, es teljesen jo volt :)

while (!sleep) sheep++;

(#56427) zolikaDB válasza sipi700 (#56423) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nincs vele baj, csak rajtam van a fölösleg (szerintem), és a vizuális szennyezést mellőzném :DDD
Nyilván a sportmelltartós résszel egyetértek :D

(#56428) Hi!King válasza emvy (#56426) üzenetére


Hi!King
őstag

Én a verseny pólójában (rövidujjú) és egy rövidnadrágban, és nem fáztam. De ha csak szokásos könnyű hosszút futom, nem verseny, akkor 6 fokban általában már valamivel vastagabban öltözök.

(#56429) venember83


venember83
nagyúr

Amennyit beszéltek a futásról, még mindjárt megjön a kedvem, pedig ma elég nyugdíjasan ébredtem. :U

[ Szerkesztve ]

(#56430) tomcica válasza venember83 (#56429) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amig ezt leirtad mar fel is kellett volna oltoznod es KIFELEEE...indulok en is,podcast fel,laza nap :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56431) venember83 válasza tomcica (#56430) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem olyan könnyű megvalósítani. :) [kép]

(#56432) ígyvanferi válasza venember83 (#56431) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A pálya megvan, ahogy látom. ;)

(#56433) sipi700 válasza emvy (#56426) üzenetére


sipi700
tag

Szombaton futottam asszony tempójában (azért szépen közelít már tempómhoz) kicsit kellemesebb idő volt, mint vasárnap, elég volt atléta. Talán a rakparton jól jött volna karmelegítő, ott volt enyhe szél.

(#56434) Steady74


Steady74
addikt

Tihanyi futásra megy valaki innen szombaton? Mikorra érdemes leérni, hogy legyen még parkoló a start környékén?

(#56435) inf3rno válasza Steady74 (#56434) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én fél órával a rajt előtt szoktam mindenhova odaérni, és eddig nem volt sosem gond.

Buliban hasznos! =]

(#56436) Steady74 válasza inf3rno (#56435) üzenetére


Steady74
addikt

itt 11kor már indul gyerek futás, délben a félmaraton, én azt gondoltam volna, hogy 9re le kell érjek, hogy ne az apátságnál kelljen parkolnom.
Toalett gondolom szokott lenni kirakva :D

(#56437) inf3rno válasza Steady74 (#56436) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én nem most voltam a tihanyi futáson, hanem már 4-5 éve. Akkor bár sokan voltak, de nem volt gond. Azóta népszerűbb lett a sport, és a pályát is átrakták máshova, szóval franc tudja. Azért egy órával előbb biztosan nem mennék oda ácsorogni.

Buliban hasznos! =]

(#56438) tomcica


tomcica
Topikgazda

Kozepes fiu csoport egyik tagja:
[kép]
Szepen ment ma...alig ertem utol amikor neki a gyors nekem a lassu 1000m epp talalkozott :DD alakuuuul :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56439) Zozo0525 válasza tomcica (#56438) üzenetére


Zozo0525
őstag

hűha engem bőven lekörözne :D

(#56440) zolikaDB válasza tomcica (#56438) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azta kva. Ilyen temponal ilyen pulzus :Y

(#56441) tomcica válasza zolikaDB (#56440) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo,de neki a 178-180 a max,es ritkan tudja felcsavarni addig. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56442) venember83 válasza tomcica (#56438) üzenetére


venember83
nagyúr

4.15-4.10-4.05 a lassú, hehe, sokan mit nem adnának ezért 10 km-en át... :)) Picit magasabb pulzussal kb. ugyanezt tudhatom, csak az a kérdés, hányszor tudnám megismételni a gyors/lassú ciklust. :)

(#56443) tomcica válasza venember83 (#56442) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tessek kiprobalni,lehet meglepodsz :K (nalunk papirforma szerint a gyors fele az kb 15km-es versenytempo,egy picit gyorsabb legyen,mint a 21K iramod...a lassu fele +30mp.Azzal,h ha jo nap van akkor a gyors fix,a "pihenos" resz mehet ahol emesztheto egesz fel gyors+10mp kozelsegig.Utolso valtasnal ha osszefolyik az is okes :K nekem pl 3:23-3:28 lett az utolso ket km...a legelso 3:25-3:45 volt)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56444) Zozo0525 válasza tomcica (#56443) üzenetére


Zozo0525
őstag

Mert te egy ufo vagy :DD

(#56445) venember83 válasza tomcica (#56443) üzenetére


venember83
nagyúr

A hozzászólásod olvasva felmerült bennem, mi lehet a versenytempóm félmaratonon. Ezért kipróbáltam: [kép]. Sok nem maradt bennem, bár ha a csillagok úgy állnának, megfelelő pályán jobban meg tudnám közelíteni az 1.30-at.

(#56446) Zozo0525 válasza venember83 (#56445) üzenetére


Zozo0525
őstag

azta, gratulálok :C

(#56447) emvy válasza venember83 (#56445) üzenetére


emvy
nagyúr

Nagyon szep :)

while (!sleep) sheep++;

(#56448) tomcica válasza venember83 (#56445) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R na ez mar beszed ;) tessek felirni a 4:15-os tempon tudsz dolgozni,ha felmaratonos epitkezest tervezel... mint ahogy nalam is megy 6 x 1000m (4:15) "piheno" 1000m (4:45). Hetente 1x...ahogy haladsz elore a gyors 4:15-os reszt NEM piszkalod,hanem a 4:45-os reszt kezded gyorsitani,nem muszaj mind a 6db-nal,de amikor mar jol duruzsolsz 1-2db-ot betolsz 4:40-4:35...majd alakul :K
Melle tolunk meg 10 x 400m (neked ez 4:00-4:05...xar napon mehet 4:10-is) piheno 400m 4:45 (itt eloszor lehet meg 5:00-is!) es szepen a pihenot gyorsitod egesz 4:30-ig.
Harmadik edzes mehet hosszu laza,neha vege fokozosra 16-20km...laza az neked 5:20-5:00...fokozos resz mehet 4:45-4:30ig (beszelunk itt 4-5km-rol a tulso felen).
Negyedik edzes emelkedozes,porgos,rovid 100-200m felfele...lefele laza kocogas.Amikor jon a kondi,akkor lefele picit gyorsitod,konnyed futasig.Ezt nem merjuk,ez erzesbol megy.
Minden mas edzes laza km gyujtes,neked az 5:30-5:00 kozott barmi.
Szoval igy epitkeznek,az alapjan amit most kifutottal :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56449) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma a mult hetit folytattuk,ergo 10kor bemelegites (benne gyakorlatok es gyorsitok) + frissites + 5 sorozat 2kor tempo 1kor kozepes + frissites + 10kor erosites + gyorsitok. Ez a grafikon ezt az utolso 10kort mutatja. 19db gyorsito,a huszadikat elengedtem mert szulinapot unnepeltunk es mar nezegettek a csasztizos cuccost (forralt bor + csokis muffin + tea...normalis fogyasztas volt = a tea megmaradt ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56450) margithid


margithid
veterán

Erről a cipőről van valakinek tapasztalata, véleménye? [link]
Vagy kicsit drágábban jobb választás ez? [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.