Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) sherlock82


sherlock82
senior tag

Héten sikerült 4 x elmennem futni, végre minden alkalommal hoztam ugyan azt a tempót. Jó lenne ezt az év végéig megtartani.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#57902) norby_42


norby_42
aktív tag

Ma lejött a hó a fennsíkról, de a tegnapi futást még őszinek minősítem a gyűjtögetés miatt: szedtem egy szatyor naspolyát anyukámnak :)

Futottam egy pár kmt merev karral, nem olyan jó

Eat pasta, run fasta

(#57903) tomcica válasza norby_42 (#57902) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk is ganej egy ido volt :K fagypont korul kezdtuk szemerkelo esoben.Kesobb picit melegedett,cserebe elkezdett szakadni es fujni. Oten voltunk,negy fiu es egy lany. Kombinaltunk az edzesen,hogy ne fusson mar egyedul Evi,igy a 4 sorozat tervezett valtogato (2x 400m eros 1x 400m kozepes) helyett mentunk egyutt 2 sorozat 1x 400m eroset es 2x 400m kozepeset. Ez 2x 4:45 es 1x 4:25-ot jelentett. Ket szett utan Evi atvaltott az 5:00 es 5:30-ra,a fiuk pedig valtottak 2x 4:25 es 1x 4:45-re.
Meg ugye a korites, 4km melegites + futo gyakorlatok. Valamint 4km erosites + gyorsasagi munka.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57904) tomcica válasza sherlock82 (#57901) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Enyeimnek szoktam mondani,hogy heti 3 db edzessel mar lehet kondit tartani,ha megfelelo terheles tortenik. 4-5x edzessel pedig epitkezni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57905) Agony válasza tomcica (#57892) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem tudom nálatok milyen idő volt ma, de felénk harapni lehet a párt és a ködöt, ami mellé egész nap szakadt. :(

Mára 5x1000/1000/1000 (4:05/3:55/3:45) volt a terv... nem igazán volt hangulatom megint rommá ázni, de az első szett után megjött a kedv! ;]

A péntekihez hasonlóan most is meglepően jól alakult a pulzus, a legvégére csak 183 BPM-ig ment fel, a teljes távra nézve pedig 15K@3:54 -et 175 BPM-en adott, ami már csak 1-2 ütés a júniusi szinttől. Minden szakaszt igyekeztem másodpercre pontosan tartani, stimmelt is minden és a lépésszám is szépen kijött... 5K@3:44-re adott 181-at, úgyhogy 3:45-3:47 pontosan 180 lenne. Szépen nől a VO2 és a Strydban a critical power is, júniusban 317W volt, most már 310W-nál jár. :K

A teljes hét 80K lett, egyelőre szerintem nem emelem tovább, pár hétig tartom és stabilizálom, meglátjuk nyikorog-e valami, aztán ha rendben van akkor lépek 90K-ra.

Holnapra séta és TRX+kettlebell a terv, aztán kedden indul a verkli! :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#57906) tomcica válasza Agony (#57905) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R a visszateresnel (es egyebkent a kamaszoknal valamint a veteranoknal is) egyik edzeselv -> minimalis terhelessel kihozni a maximumot :K ahogy most tolod a heti km-t es terhelest az ennek pont megfelel. Kesobb ha novelsz a heti mennyisegen,akkor naaaagyon oda kell figyelni minden aprosagra,mert ugye nem az a cel,hogy szetszaladjanak a lovak :N
Akkor alapot raktal az elmult ev(ek)ben,hogy most ez igy nagyon meredeken epul vissza,nem lepodok meg ;) valahol el is vartam :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57907) Agony válasza tomcica (#57906) üzenetére


Agony
aktív tag

Majd kicsit rövidítek a hétköznapi edzéseket és elkezdem tolni a vasárnapit 21K felé, hogy épüljön az állóképesség is, mert az még érezhetően hiányzik... kell hetente legalább egy 90 perces lendületes edzés, aztán ha az is stabil akkor felkúszni 120 percig.

Igyekszem majd úgy csinálni, hogy a volument tartani és a sallangból átemelni, később meg lehet jobban járok heti 5x 15-20K-s futással, mellette 2x keresztedzéssel a jelenlegi 6/1 leosztás helyett.

Majd látjuk, ha már 2021 ilyen ócska volt, jó lenne 2022-ben egy "tiszta kört" futni! :B

Start with a whisper, end with a scream!

(#57908) sherlock82 válasza tomcica (#57904) üzenetére


sherlock82
senior tag

Köszönöm, :)
jövő héten is ez a terv.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#57909) tomcica válasza Agony (#57907) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 2021-es epitkezes is epitkezes volt :K mindig eszembe jut egyik USA futo esete aki 13:5X 5K-n allt be egy jo 6evig,par mp ide-oda,de nem tortent semmi.Pedig taposta az edzest,taposta,taposta...versenyzett,rakta bele. Egyszer csak 13:2X PB befigyelt :K Persze mindig ott van az is,hogy valaki eveket pakol bele es nem jon elo,de en ennek az elobbi futonak a peldajaban bizom mindig :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57910) danielsz


danielsz
tag

Nem kell valakinek bármi Running Warehouse-ról? Nekem 30 euro hiányzik az ingyenes szállításhoz.

(#57911) Fred23


Fred23
nagyúr

Mértem súlyt, tényleg sikerült híznom 10 km-es kocogás után, szóval ma csak 500 g krumplit ettem, és megint kociztam 10 km-t. Mivel nem volt szörnyű élmény, mostantól két kocis nap után jön egy pihenős nap. Hosszú távon -és kicsivel jobb kajálásra figyeléssel- így már tán nem lesz gond a fogyással.

A mai időm majdnem olyan volt, mint a tegnapi, ennek örülök.

Zozo0525: Nekem nem fontos írnom, elég két dolgot kerülnöm, vagy legalább mérsékelnem: a kakaós csigát és a sült krumplit. :) Egyébként teljesen jól kajálok. A fenti kettőt viszont néha túlzásba viszem élvezeti okokból.

[ Szerkesztve ]

(#57912) Zozo0525 válasza Fred23 (#57911) üzenetére


Zozo0525
őstag

bármit megehetsz, csak ne nyeld le :D

legegyszerűbb volt nekem ha naploztam mit eszek, mennyit mellé mit mozogtam mennyi kalóriát égettem... van 2-3 jó app erre

(#57913) dabgergo válasza ígyvanferi (#57871) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ezeket mind megnézem, nem ismerem őket, köszi a példákat!

LanyUs: pontosan így vagy ahogy írod, egyetlen szempont most h ne kelljen teljesen abbahagynom a futást, be os fogok vállalni valami puhább cipőt.

danielsz: nemsokára (ma este) ránézek a rw-re, hátha!

(#57914) ígyvanferi válasza dabgergo (#57913) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk egyik sem túl könnyű. Ebből a szempontból azért a Hokák élen járnak.

Órás kérdés: a wifin keresztüli feltöltés hogy kéne működjön a FR745-ösnél (vagy amivel van tapasztalatotok, gondolom ugyanaz a metódus)? Elvileg megvan a hálózat, jelszó stimmel. Magától nem csinál semmit. Ha az órán rányomok a wifi syncre, csak keresi és keresi a hálózatot. Telefonos appból elvileg elindíthatom a kapcsolatot, de csak akkor, ha előtte bluetoothon csatlakozik a mobil az órához. Annak meg így nem sok értelme van, akkor úgyis átmegy BT-n az edzés. De pont ez lenne a lényeg, hogy hazaérek, és szépen, mindenféle hókusz-pókusz nélkül feltöltse a futást vagy bringázást. Mert a BT-s adatátvitelhez nemcsak, hogy be kell kapcsoljam a BT-t a telefonon (amit alapból nem hagyok bekapcsolva), de meg is kell nyitnom az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#57915) emvy válasza ígyvanferi (#57914) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, működnie kellene (FR935-on működik).

while (!sleep) sheep++;

(#57916) Agony válasza ígyvanferi (#57914) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem kell hozzá se manuális szinkron, se telefon kapcsolat. Én ahogy hazaérek futásból és wifi hatókötön belül kerül az óra, mire felérek a lépcsőházban és bemegyek a lakásba, már ott van a telefonon az értesítés a Strava-ról, hogy új tevékenység van, pedig a telefont otthon hagyom, úgyhogy bluetooth nincs hatótávon belül.

Ha kinyomod a telefonon a bluetoothot és rögzítesz otthon mondjuk egy 5 perces jóga tevékenységet, akkor azt sem tölti fel automatikusan?

Start with a whisper, end with a scream!

(#57917) HKorn


HKorn
addikt

Tegnap futottam 75 percet erdei havas latyakos hegyi terepen, Saucony Peregrine GTX nagyon bírta, semmi beázás, végén száraz zoknival értem haza, pedig a gatyám alsó szára jól elázott a havas gazoktól, amin átgázoltam. Lejtőkön se volt semmi megcsúszás, fogott a talpa jól.
Jó cucc ilyen időben a Gore-Tex.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#57918) dabgergo válasza dabgergo (#57913) üzenetére


dabgergo
őstag

Nem találtam sajnos semmi jót rw-n :(

(#57919) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

A nem terheléses EKG mennyit ér?
Azon voltam ma, és nagyon megdicsertek. Ugyan van legszomjam, de veroxigen 98%...legalabb nem fáj...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57920) inf3rno válasza bajnokpityu (#57919) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha nagy a baj, akkor kimutatja. Valszeg nem szív probléma, covid tüdőgyulladás, reflux, asztma, pánikroham, heresérv, stb.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57921) tomcica válasza inf3rno (#57920) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hereserves panikroham...aaaz milyen jol hangzik ;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57922) ígyvanferi válasza Agony (#57916) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem akarom elkiabálni, de tegnap, miután az egész estét ezzel töltöttem, valahogy a legutolsó, kétségbeesett, ágyban fekvő jógázási tevékenységem reggel ott várt stravan és mindenhol. Még azért megvárom mi történik délután, ha hazaérek. Valahol olyan mondatot is olvastam, hogyha 1 óránál tovább nincs a wifi közelében, akkor újra kell csatlakoztatni (most hogy ez mit jelent... megint először bt-n connect appal vagy pc-n expressben...de ez elég hülyén hangzik, meg nálad se így van). Mindegy, délután kiderül.

(#57923) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#57922) üzenetére


Zozo0525
őstag

Milyen telefonod van? xiaomi, hüvely? ott lehet gond a szinkronizálás miatt, esetleg?

(#57924) bajnokpityu válasza inf3rno (#57920) üzenetére


bajnokpityu
félisten

reflux kizárható, asztmát kinőttem, pánik? hát nem hiszem, heresérvről megkérdem anyát.
szóval sziv, tüdő, izületi gyulladás maradt. cataflamot szedek két napja, és ma reggel fájdalom nélkül ébredtem, úgyhogy gondolom az utolsó.
ami inkább érdekes, h meghallgattak, és semmi tüdőzörej, miközben oxigén inkább kevés, mint sok, és reggel azért van némi felköhögés.

de annyira mehetnékem van, egy max 140eset mennem kell ma...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57925) LanyUs válasza bajnokpityu (#57924) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csak tapasztalatként osztom meg az én esetem ( nem azért, mert Rád vonatkozik, egyszerű érdekesség ). Én 2 hét teljes pihenőt tartottam, de a tünetes első pár nap még futottam. A piros sáv a pihenő ( 9-e csak egy light gyors séta gyerkőccel ), majd a levegő helyreállása színjelöléssel.

(#57926) HKorn válasza ígyvanferi (#57922) üzenetére


HKorn
addikt

"ágyban fekvő jógázási tevékenységem"

Kámaszutra? ;]

Run&Ride

(#57927) ballazol válasza inf3rno (#57846) üzenetére


ballazol
senior tag

Zalakaroson is ilyen dimbes-dombos van, én nagyon csíptem. :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#57928) Hi!King


Hi!King
őstag

Ezzel a Polar H9 pulzusmérővel állandóan csak szívok, most adtam fel végleg, miután mindenfélét kipróbáltam. Már a H10 övje van hozzá jó ideje, ezzel is szar, mindegy hová teszem, mindegy milyen szűken, mindegy milyen ruha van felette, időnként megzavarodik, és leugrik a mérési eredmény, néha meg random fel. Hogy az én példányom rossz, a modell szar (mások is sokan panaszkodnak H7, H9 és H10 miatt polaros csoportokban), vagy a mellkasom elbaszott (ha kb. jó helyre teszem, akkor a mellkasom alatti mélyedésben a levegőben van maga a szenzor -ráadásul be is vág alatta rossz esetben, kisebesít, de amúgy próbáltam ezer féleképpen feljebb, lejjebb).
Én meglennék az órám csuklós pulzusmérőjével is, de pont dombozós, intervallozós edzéseknél télen is szívesen ránézek az órára, ami macerás ha ruha alatt van. Szóval most úgy vagyok, hogy rendeltem ilyen karpántos csuklós mérőt, nem Polart, hanem Decathlonost, és meglátom az hogyan válik be.

Viszont ennek az új órának (Kiprun 500 by Coros) egész jó a medencés úszás mérése, csak egy-kétszer tévedett, mikor tefnap úsztam egy 25 méteres medencében.

(#57929) ígyvanferi válasza HKorn (#57926) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jaj, b.sszus, nem úgy gondoltam, ahogy gondoljátok ez alapján, hogy gondoltam. Ez most fel se tűnt, hogy félreérthető. :DDD Tényleg csak lefekvés előtt az ágyban fekve elindítottam az órán egy jóga nevezetű tevékenységet kb. két percre, azzal teszteltem, ahogy Agony javasolta. Lehetett volna mondjuk terepfutás is végülis. :)

(#57923) Zozo0525: xiaomi. De pont ez lenne a lényeg, hogy telefon nélkül is menjen. BT-n keresztül egyébként azonnal átmegy.

[ Szerkesztve ]

(#57930) Studi válasza Hi!King (#57928) üzenetére


Studi
addikt

Én is szívok, Decathlonos mellkasos. Most épp azt csinálja, hogy futás kezdetekor random lent marad 90-es pulzuson, majd felugrik 170 fölé, és kb 1km után beáll normálisra.
Érdekes, hogy ha a Decathlonos adót a bringás Bryton pántjára teszem, akkor sokkal jobb a mérés, de az eleje akkor is tud hektikus lenni.

Jó, tudom, talán ha futás előtt bemelegítenék :DDD akkor az az idő pont elég lenne, hogy észhez térjen a pánt, és felvegye a tempót. De hát kinek van arra ideje... :DDD

A másik dolog, hogy az Amazfit órám a Decathlonos pánttal ~2,5-3 órát tud mérni, leszívja az óra akkuját. Ez elég szánalmas. :(

(#57931) Hi!King válasza Studi (#57930) üzenetére


Hi!King
őstag

Elvileg, főleg télen, vizezni kell az érzékelő felületet, és akkor nem hülyül meg az elején. Nekem ez általában bejött, oilyankor tényleg ritkábban hülyül meg az elején, olyankor csak közben hülyül meg, mikor már amúgy izzadt vagyok, tehát az érintkezési probléma nem merülhetne fel.

(#57932) Studi válasza Hi!King (#57931) üzenetére


Studi
addikt

Víz kb semmit nem ér nálam, amit én kipróbáltam, írtam már itt is, az a vizes alapú sikosító :DDD , az hat, de csak lerövidíti kb. az elején a hülyéskedését. Szerencsére közben nekem mostanában nem szokott, az nyári probléma. :D

(#57933) ballazol


ballazol
senior tag

vegyél egy frankó csuklós órát, én azóta csak ezt használom, amióta odaadta barátnőm a TomTom-ját :))

tegnapi termés:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#57934) lovace válasza Studi (#57930) üzenetére


lovace
aktív tag

Melegítsen, akinek két anyja van, de tényleg felvehetnéd 10 perccel edzés előtt, az is segít! Én is pont így voltam a decás övvel, azért írom.
A másik problémád, az Amazfit óra, na azzal is pont ugyanígy voltam. Sajnos azok tudnak szenzorról adatot venni, de nem erre lettek kitalálva. Nekem Stratos 2 volt, de merült, mint a búvárszivattyú, ha rá volt kötve a pánt. Erre még ha rájött egy -10 fokos futás na akkor meg tényleg maxra kellett töltenem futás előtt, hogy kibírja míg haza érek. Elsősorban ezért váltottam Garminra egyébként.

(#57935) Hi!King válasza lovace (#57934) üzenetére


Hi!King
őstag

Amúgy azért fura ez az Amazfit óra aksijával, mert Polar M430-al épp ellenkező volt a tapasztalatom: külső szenzorral tovább bírta az aksi, mint a saját csuklós pulzusméréjével, valószínűleg a bluetooth kapcsolat kevesebbet evett, mint a villogó zöld fény.

(#57936) Studi válasza Hi!King (#57935) üzenetére


Studi
addikt

Valahol ez lenne szerintem is a normális. Na de OK, külső kapcsolat, fogyasszon többet. De azért ez nagyon extrém, hogy óránként 35-40%-ot leszippant! :F Pánt nélkül körbebringázom a Balatont, 10+ óra, pánttal meg már necces végigmérni egy maraton női világcsúcsot? :F

(#57937) sipi700 válasza Hi!King (#57928) üzenetére


sipi700
tag

Nekem is valamelyik Polar van Garmin órához. Szintén le-le ugrál a pulzus néha. Lemegy majd gyorsan visszaáll. De Garmin is csinált ilyet, csak talán ritkábban. Nem zavar, résztávosnál fel sem tűnik. Ha nem elég szoros többet mér. 2025-ös elem viszont nagyon keveset bír benne. Garmin 2 évig megy egy elemmel, ez 2 hónap.
Azt nem tudom miért vettem Polart Garmin helyett. Olcsóbb volt, jobban tetszett pánt anyaga. Volt HRM run is , na azt nagyon nem szerettem, pedig mért mindent. Következő Decathlonos lesz vagy újból Garmin dual.

(#57938) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#57922) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Működik, jeee! Micsoda luxus. Visszaérek futásból, mire leülök a géphez, már el vagyok halmozva kúdoszokkal. Ha másért nem is, ezért megérte cserélni... :DDD

(#57939) Never79 válasza ígyvanferi (#57938) üzenetére


Never79
tag

:DD (egy) kudos mind felett. Jó ez most gyenge volt.

(#57940) sipi700


sipi700
tag

Nincs a héten futóedzésem, de egy rövid 5 km futásra teszteltem a Boston 9-et. Nike cipőkhöz képest kényelmesebb, szélesebb az orránál és hiába van egy súlyban a Pega Turbo-val, mégis könnyebb cipőnek tűnik. Nem futottam gyorsan 4:55-ös tempó lett, ennél a tempónál sem gyorsnak, sem pörgősnek nem éreztem és elég kemény, kopogós cipő. 1-2 repülőt futottam csak, ez alapján nem mondanék ítéletet a résztávos képességeit illetően. Célnak remélhetőleg meg fog felelni, vizes útra kerestem cipőt, csak arra is fogom használni, szerintem jó vétel volt. Eredeti 50e körüli árat nem éri meg, 36e nem rossz ár.
Mindenképp futok benne résztávost is, de első benyomásom az, hogy Zoom fly 3 jobb valamivel, cserébe viszont nehezebb és kényelmetlenebb ;)

(#57941) Agony válasza sipi700 (#57940) üzenetére


Agony
aktív tag

Kopogós :D ... mutatnék én kopogósat, a New Balance 1500v5 személyében. Úgy vártam azt a cipőt amikor megvettem, aztán 2-3 futás alatt úgy megutáltam szegényt, hogy azóta is a szekrényben szikkad, mert kb. egy szöget is be lehetne vele verni.

Szerintem 21K-ig nagyon jó a Boston, afölött már nem futnék benne én se, de pl. Adios után próbálva nem is olyan kopogós. :U Én most egy New Balance Rebel v2-t húztam be 31K-ért, nagyon kíváncsi leszek rá. Sajnos csak rózsaszínbe volt, úgyhogy gyorsan szét kell hajtani! ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#57942) sipi700 válasza Agony (#57941) üzenetére


sipi700
tag

Túl puha cipőim voltak eddig :D Mostanában: Turbo 1-2, Zoom fly FK és 3, Vaporfly next%, Pegasus 37 vagy 36 (most hirtelen nem tudom melyik). Nem fájdult meg benne a lábam, annyira nem lehet rossz, szokni kell ;) Résztávos edzésre leszek nagyon kíváncsi, mert nem éppen 5 perces tempójú "kocogásra" van. De ez is érdekes, mert van olyan cipő, ami 5 percen kívüli tempónál is pörgős, van amelyik csak a 3-assal kezdődő tempót szereti :D
Nekem a kényelem miatt csillagos 5-ös a Boston, a többit meg szokni kell ;)

(#57943) Agony válasza sipi700 (#57942) üzenetére


Agony
aktív tag

Lassú tempóra nekem most nonpluszultra a Nike ZoomX Invincible Flyknit. Egy tank (EUR46 / 325 g), de az egész talpa ZoomX mint a Vaporflynak és annyira kímélő, rugalmas hogy az valami hihetetlen. Lassú 4:00-5:00 tempójú napokra nagyon jó, abszolút nem érzem megterhelve a lábam futás végén. Tegnap abban voltam 14K@4:40-et rekortánon és teljesen friss maradt a lábam.

Néha kísértést érzek, hogy elvigyem a Vaporfly-t egy jó tempós futásra, de kb. úgy vigyázok rá mintha azt az egyet lehett volna kapni a boltba... 2019. novemberi és ~70 km van benne. :D

Kicsit irigylem a külföldi influencereket... nem győzik tolni őket jobbnál-jobb cipőkkel a gyártók és Vaporflyokba örülnek az 5-6 perces tempónak... :F Pl. tök szívesen kipróbálnék ilyen top cipőket, hogy melyik miben más, melyik hogy válik be, stb.. szóval gyakorlatilag kísérletezni, tesztelni, dehát 70-100K/db kicsit nevetséges. Amióta kijött az Alphafly azóta b*ssza a csőröm, hogy milyen lehet az Atomknit felső rész és az Airpods az első részben, de ez 100K-ért mostanában nem fog kiderülni. :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#57944) sipi700 válasza Agony (#57943) üzenetére


sipi700
tag

Invicible Flyknit nekem is tetszik és pont a tömege az, ami visszatartó erő. Egyébként a tesztek is jókat írnak róla. Vaporfly-t én is nagy becsben tartom, akciósan 200 euro-ért vettem (300 helyett), azóta a "kis szemetek" promóciós kizárásra tették a Next % 2-t. 250 euro-t nem adok érte. Pedig a 250 euro baráti a 1-es után, de gondolom mivel nem ez a csúcsmodell, durva lenne a 300 euro-s árcédula ;) Asics csúcscipője vonz egy teszt erejéig, de Alphafly-t sem utasítanám vissza. Pedig a bringa alkatrész áraihoz képest egy Alphafly olcsó, de akkor sem adok annyit egy cipőért :D Bringás cipőm alap Shimano, nem éreztem többnek a csúcsmodellt, ott nem grammozok ;)
Visszatérve Boston 9-re, ami igazán biztató, hogy egész jó a Cadence még a Turbo-hoz képest is. Lehet pörget az, csak én nem vettem észre :D

(#57945) Agony válasza sipi700 (#57944) üzenetére


Agony
aktív tag

Ha szereted a talajfogás/elrugaszkodást érezni, akkor szerintem jóban lesztek a Bostonnal. Én azt vettem észre, hogy résztávozás, versenytempó sokkal jobban megy az ilyen cipőkben, mint amik túl vannak építve/csillapítva. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#57946) sipi700 válasza Agony (#57945) üzenetére


sipi700
tag

Volt agyoncsillapított cipőm. Sokáig nem érdekelt milyen cipő van a lábamon, bementem a boltba, ami jó volt és kényelmes megvettem. Főleg Nike volt, nem a legdrágábbak. Egyik alkalommal próbáltam Asics cipőket és egy 50e Ft-os nagyon puha, kényelmes volt, meg 300+ g is. Valamiért soha nem ment benne túl jól az edzés, rendeltem is mellé egy Nike-t, versenyeken az volt rajtam. Kivéve egyik Zúzmarán, ahol beugrottam lebetegedő haver helyett, hogy 11 éves fiával fussak, 5 perces tempót tud, nekem laza. Mivel sár volt és Asics volt koszosabb, tempó sem lesz nagy, azt vettem fel. Versenyen gyerek előzgetett a tömegben, elfért emberek között, én meg mellettük a vizekbe lépkedve mentem utána, úgy megszívta magát vízzel az amúgy is nehéz cipő, lihegtem a gyerek mellett 5 percesben, olyan rossz volt a cipő miatt (táv 5 km volt :D) . Utána még tettem bele pár száz kilométert, de szerintem olyan 5-600 km-nél fűnyírós cipő lett belőle.
Solereview oldalon nézem a teszteket (sajnos sok cipő nincs a listán), ott egész jól elemzik puhaságra és nézik mennyire responsive (erre nem tudok magyar szót), az alapján nem lehet mellélőni, bejön, amit ott írnak. Boston 9 pont nincs fenn, de 10-esnél kb. közepes értékeket kapott, nagyjából a 9 is ezt adja. Invicible mindkettő max. azért is tetszik ;) Endorphin-ok is jók ebből a szempontból. Nagyjából azóta vagyok rákattanva ezekre mióta futottam 100 m-t haverom Vaporfly 4% cipőjében (lehet nem ez a pontos neve, de 4% benne van). Boston rácáfolhat mindenre :D

(#57947) Agony válasza sipi700 (#57946) üzenetére


Agony
aktív tag

Endorphin nálam nagyon nem talált be, bár nekem a sorozatból csak a PRO van meg, de abszolút nem érzek semmit a "karbon életérzésből". Nincs semmiféle POPPP vagy ilyesmi, tök ugyanolyan cipőnek érzem mint bármi mást 30mm körüli stackel. Egyedül a speedroll ami tetszik benne, amit ugye a HOKA pl. rocker néven futtat, hogy fel van húzva a cipő orra ami segíti az árgördülést. Azt érzem az Endorphin PRO-nál is, hogy sokkal inkább előlábon futok mint mondjuk egy racing flatben (pl. Adios 5), de ennyi.

A ZoomX-nél, akár a Vaporfly, akár az Invincible esetében nagyon érezni a visszarugást, hogy a beletolt energia egy részét visszadja. Ha tempósabban futok az Invincibleben, akkor megállás előtt ahogy lassítok, szabályosan érződik, hogy az utolsó lépések "pattognak" benne, pedig ez ugye csak sima ZoomX hab, nincs benne karbonlap. Jó lenne ha a Nike csinálna egy Endorphin szélességű, tehát a Vaporflynál kicsit stabilabb cipőt, ami ZoomX+karbonlapos edzőcipő, arra kíváncsi lennék.

New Balancenak most ez a FuelCell anyaga egész ígéretes, RC Elite meg Rebel is jó cipők, remélem az ASICS-nek is sikerül kicsit megújulni ezzel a Metaspeed vonallal, mert ők és a Mizuno nagyon benne ragadtak a konzervatív világba. Minden évben reszelgettek kicsit a meglévő palettán, de semmi világmegváltó dolog nem történt. Ott van pl. a Kayano, amiben 2012-ben futni kezdtem és imádtam, hogy milyen kényelmes és most is van egy Kayanom, mert elvileg stabil cipő kellene :U , de kb. büntetés benne futni...

Amit még nagyon várok, az jövő áprilisban a Saucony Tempus. Az Endorphin szériából kindulva PWRRUNPB lesz ennek is a talpa, de enyhén stabil cipő... hátha végre sikerül kihozni egy elfogadható áru, gyors és kényelmes stabil cipőt a pronáló lábúaknak. :D

Start with a whisper, end with a scream!

(#57948) sipi700


sipi700
tag

Nike ZoomX Streakfly cipőről érzem leghihetőbbnek a pletykákat, az tetszene ;) 2022 tavaszára ígérték, de Covid miatt már ősznél tartanak.
Turbo next és Zoom fly 5 pletykát is láttam már, de azokban még kevésbé tudok hinni :(

(#57949) ígyvanferi válasza Agony (#57947) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem az Asics azért elég jól áll mostanában. A Metaspeed Sky simán top versenycipő, a nagy maratonokon ott virít az elit futók lábain (idén a nagy maratonokon tök üdítő változás amúgy, hogy már nemcsak a Vaporfly-t látod a lábakon, adidas, Asics, de még Saucony is van bőven az első 10-ben, 20-ban is). A kistestvére a Metaracer is elvileg elég jó kis cipő. Novablastot is rengetegen dícsérik (Tom is), különösen a 2-est. Vagy ott a Kayano Lite, amit kipróbálhatnál, hamár könnyű (könnyebb) stabil cipőt keresel.

(#57939) Never79: egy kudost azért megér. ;]

[ Szerkesztve ]

(#57950) tomcica válasza sipi700 (#57940) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az Adidas cipok puhulnak kicsit a hasznalattol (legalabbis amelyikben van meg Boost) :K nalam a Boston 9 es a Turbo 2 rotaljak egymast,de mas a ket cipo. A Turbo puhabb,felveszel egy ritmust es szepen suhansz,a Boston dinamikusabb...a hirtelen valtasokra,gyakoribb megindulasokra jobb (pl resztavozas,valtogatok). Ja a Turbo naaagyon csuszik ha esos az ido,az adidas continental talpa sokkal jobban tapad.
MIndkettot vennem ujra,mint a huzat.
Nike Zoom Fly 3-am nem volt,egyik lanynak van,szoval volt a kezemben (a cipo ;] ) eleg neheznek es talpneheznek(?!) tunt. ZF 2-t imadtam,ket par is elhasznalodott nalam :K ja Next% Tempo nem jott be :N Rebel 2 es Novablast van helyette.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.