Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) sherlock82 válasza Peterhappy (#57490) üzenetére


sherlock82
senior tag

Soha nem futottam eddig zenére
féltem hogy elütnek a városban vagy valami versenyen nekem jönnek.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#57502) tomcica


tomcica
Topikgazda

LanyUs valahogy te jutottal eszembe :P kerdes a regi: "Futtok ti eleget!?" :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57503) norby_42 válasza tomcica (#57502) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tudod: ketten jöttek az erdőből. Az egyik futva, a másik medve...

Eat pasta, run fasta

(#57504) tomcica válasza norby_42 (#57503) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;] :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57505) ígyvanferi válasza Never79 (#57500) üzenetére


ígyvanferi
addikt

4-én lesz egy ilyen is a Budai-hegyekben: Lipót-trail. A versenyre ugyan nem megyek, de a 21 km útvonalát már lementettem, azt valamikor bejárom.
A Budai-trail útvonalait is néztem már, csak nem tudtam eldönteni, hogy bevállaljam-e az L távot vagy elég lesz az M is. A Nagy-Szénást mondjuk vétek kihagyni, az meg csak az L-en esik az útvonalra.

(#57506) Fred23 válasza inf3rno (#57499) üzenetére


Fred23
nagyúr

Érdekes, ezt se hallottam még, de lehet benne valami. Más tészta, hogy egyszerűbb kivárnom, amíg megerősödik a térdem. Tegnapi koci után már nem kattogott, és nem is mozdult el egyik térdkalácsom se. Ez utóbbi lehet akár minimális elmozdulás is, de érzésre nagyon zavaró. Mintha kimenne kicsit a helyéről.

(#57507) Studi válasza Fred23 (#57487) üzenetére


Studi
addikt

Emelkedő... ott úgysem tudsz gyorsan futni, de az úttal együtt a pulzus is gyorsan tud emelkedni.

(#57508) bandus válasza ígyvanferi (#57505) üzenetére


bandus
veterán

lehet ám kerülni is ;] én 3 vagy 4 éve futottam le azt a távot, azóta is az a leghosszabb futásom, nagyon élveztem és a nagy-szénás mindig szép, a tarnai pihenő meg főleg. csak van a végén egy bazi hosszú, alattomosan emelkedő egyenes, az pedig mindig nagyon fáj :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57509) LanyUs válasza tomcica (#57502) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én csak betonon megyek, de még egyben vagyok! Mert nincs medve :)
Ma 05:30-kor durván szitált/esett... Az Aldi-s téli futónadrág elég rövid szárú, de valóban vízálló. Sajnos nem teljesen testre simuló ( én azokat szeretem ).
Viszont a Guide 13 kerek 4 perc alatt beázott. A Stinson 30-40 perc között is kibírja. Csorogtam 1 órát és full vizes lábbal beálltam a meleg zuhany alá. Szerencsére nem esik sokszor ennyire... De legalább elvégeztem a munkát. Még ha lassan is :D

(#57510) Fred23 válasza Studi (#57507) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nincs sok felénk, de azért majd rápróbálok egyre; tippre lassan futva nem csinál majd max pulzust.

(#57511) tomcica válasza Fred23 (#57510) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert lejton lefele instabil terddel ne rombolj nagyon :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57512) ígyvanferi válasza bandus (#57508) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ez jogos. ;] Meg is rajzoltam egy kicsit rövidebb útvonalat, 21,2 km 650 m szinttel, Nagykovácsiból indulva követi a verseny útvonalát egészen a Tarnai-pihenőig (na igen, ez is nagy kedvencem), de onnan visszaindul északra a Nagy-Kopaszon át. Emlékeim szerint az is kellemes mászás bármelyik irányból is támadja meg az ember.
Az az alattomos emelkedő a végén a Telki-hegyre vezető? Azon a szakaszon még nem jártam.

(#57513) bandus válasza ígyvanferi (#57512) üzenetére


bandus
veterán

igen. ami a pihenő után megy felfele a telki hegyre, zöld jelzés + bicikliút. de nem szeretem azt már :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57514) inf3rno válasza Fred23 (#57506) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én guggolnék a helyedben először súly nélkül, utána súllyal fokozatosan emelve. Attól megerősödnek az izmok, amik stabilizálják. Ha ín szakadt, akkor kérdéses, hogy mennyire lehet kompenzálni.

Buliban hasznos! =]

(#57515) Agony


Agony
aktív tag

Találtam egy izgalmas résztávos edzést, ha esetleg valaki más is szeretne szenvedni. (Tom? ;] )

Bemelegítés igény szerint, aztán:

1x 800M (kb. 5K tempón)
200M séta
---
2x 600M (valamivel 5K tempó alatt)
200M séta
---
3x 400M (kb. 1-2K tempón)
200M séta
---
4x 300M (kb. 400-800M tempón)
100M séta
---
5x 200M (kb. 100-200M tempón)
100M séta

A teljes edzés kb. 10K (2K melegítéssel és 2K sétával) és ha minden igaz kellemes laktátszintet lehet vele produkálni. :D Szerintem hétvégén kipróbálom rekortánon. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#57516) bandus válasza Agony (#57515) üzenetére


bandus
veterán

hogy futsz 200 m-t 100 m tempon? ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#57517) Agony válasza bandus (#57516) üzenetére


Agony
aktív tag

"100-200M tempón", de fogalmazhatunk úgy is, hogy nyélgázon! ;] :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#57518) Fred23 válasza inf3rno (#57514) üzenetére


Fred23
nagyúr

A bal lábam tűnik gyengébbnek, holott a jobb a sérültebb, az kapott már mindent: kést, izomszakadást, és egy kerékpáros baleset óta van egy kis dudor (csontkinövés) is a térdem alatt. Bal lábnál csak a bokám sérült, viszont most a térdkalácsom ott mozog el jobban nagyobb terhelés alatt. Mondjuk egyértelműen javulóban van. Gerincem is már szinte olyan, mint volt, de azért még arra is nagyon vigyázok.
Ha odafigyelek magamra még 2-3 hónapig, talán olyan leszek, mint újkoromban. :D

tomcica: Lefelé nem is, de felfelé merek gyorsabb lenni, mint most kocogás alatt, és ez szerintem elég lehet akár 180-as pulzushoz is; annyi, hogy keríteni kell egy emelkedőt, ami tart legalább 100 méter hosszan.

(#57519) Agony


Agony
aktív tag

Inf3rno te ugye élelmiszermérnök vagy? Vagy rosszul emlékszem?
Gélek szavatossági idejével esetleg képben vagy?

Az idei évben nem igazán tudtam versenyezni, így itt van a fiókban 15-20 db SiS GO Electrolyte gél, amit még tavaly Black Fridaybe vettem és most néztem, hogy 2021. szeptemberben lejártak.

Összetevők:
Víz, maltodextrin (kukoricából), természetes aroma, só, zselésítő anyagok (xantán gumi), savanyúságot szabályozó anyag (citromsav, nátrium-citrát, almasav), édesítőszerek (aceszulfám K, szukralóz), tartósítószerek (kálium-szorbát, nátrium-benzoát, kálium klorid), magnézium-citrát

Én nem látok benne semmi romlandót, de egy kellemes hasmenést megelőzendő kérdés, hogy ezek vajon használhatók még? :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#57520) Studi válasza Agony (#57519) üzenetére


Studi
addikt

Ezektől biztosan gyorsabban szeded a lábad, vagy így, vagy úgy... :DDD

(#57521) Agony válasza Studi (#57520) üzenetére


Agony
aktív tag

Én is attól tartok, hogy a kívánt hatás mellett más mellékhatás is hozzájárulhat a tempó növekedéséhez. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#57522) inf3rno válasza Agony (#57519) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Biológus mérnök. Tanultam élelmiszeres dolgokat is.

Még jók lesznek idén. Ha mégsem, akkor felfújódásból fogod látni szerintem. Bármi amiben van komolyabb mennyiségű víz erősen romlandó. Itt a pH-val szoktak játszani, hogy alacsonyra teszik savakkal és tartósító is van benne, úgyhogy még ennyit elbír. Alapból ezeket érdemes hűtőben tartani, ha ki akarod tolni, hogy meddig állnak el.

Én be is tenném a hűtőbe most a helyedben. Esetleg nyiss fel egyet, és nézd meg, hogy kinézetre, állagra, szagra, ízre a szokásos e. Ha elkezdik emészteni a bacik, akkor tuti folyósabb lesz, esetleg a színe is változik, bubik lesznek benne így anaerob körülmények között, stb. De szerintem tartósító még bőven lehet benne, és azért van egy komoly ráhagyás is élelmiszeriparban, mert egyik gyártó sem szeretné visszahívni az összes termékét a polcokról.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57523) Agony válasza inf3rno (#57522) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi, rémlett hogy nagyon képbe vagy az élelmiszerekkel/biológiával... csak nem tudtam milyen viszonylatban. :R

Berakom akkor a hűtőbe vagy fagyóba, aztán 1-2 combosabb edzés előtt elfogyasztom őket december végéig, hogy legalább ne vesszenek teljesen kárba. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#57524) Never79 válasza ígyvanferi (#57505) üzenetére


Never79
tag

Jónak tűnik az is. Budai-trailen most az M-re megyek csak. Igazság szerint azért neveztem, hogy legyen egy kis versenyélményem, tavalyi Korinthosz óta semmire nem neveztem (UBkra is beugrottam csak és nekem nem hozta azt az érzést, mint régen). A tervem az, hogy nincs tervem. Aznap felkelek, s ha nem akarom nyomni, akkor csak lefutom, ha meg nyomni akarom, akkor elő a visító forma 1-es hang, és mindent bele. Nagykovácsiból felfelé a piroson, az jó kis dob lesz benne.

Nagy-Szénást a Vérmókussal érintettem, onnan tényleg szép a kilátás.

(#57525) inf3rno válasza Agony (#57523) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Fagyasztóba nem raknám, mert ki tudja mi lesz a végeredmény.

Buliban hasznos! =]

(#57526) LanyUs válasza inf3rno (#57514) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én 3 éve egy Ninjutsu mozdulattal leguggoltam fáért a nappali kandallóba. Nem értem el, ezért tekeredtem kicsit és a térd belső oldalán levő szalagot elcsípte az összeérő csont. Idővel a szalag eltávolodott és átvette a helyét a többi. Mára tünetmentes. A megoldás az lett volna, ha keserves kínok között felpumpálják a térdem és össze varrják. Annyira nem éreztem hiányát, hogy ez a pumpálás kimaradt az életemből :)
Sajnos még mindig ott tartok, hogy a céljaimnak leginkább a Stinson 6 ATR felel meg. Elkezdek gyűjtögetni, mert 56.000,-

(#57527) tomcica válasza Agony (#57515) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez jol hangzik :K es hany db ilyen sorozatot kell csinalni? ;] 2-3 szett menne :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57528) inf3rno válasza tomcica (#57527) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Akkor neked 4-et. ;]

Buliban hasznos! =]

(#57529) inf3rno válasza LanyUs (#57526) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom attól is függ, hogy melyik szalag szakadt. Én eddig megúsztam komolyabb sérülés nélkül. Lábujjtörés a max, ami volt. Kopp-kopp! :D Lehet, hogy nem éltem eddig igazán?! :K

Buliban hasznos! =]

(#57530) tomcica válasza inf3rno (#57528) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;] :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57532) Agony válasza tomcica (#57527) üzenetére


Agony
aktív tag

Elég köpködősnek tűnik, szerintem is jó lesz az Inferno által javasolt négy szett! ;]

Innen van amúgy az ötlet, ha valakit érdekel:
https://youtu.be/Lv0njZcM0nY?t=327

Start with a whisper, end with a scream!

(#57533) tomcica válasza Agony (#57532) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Beci ugyis a heten kezd picit elezni,jovo hetre ez jo lesz neki :K 1 szett...het elejen,het vegen 10km verseny Eszek, Horvatorszag ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57534) danielsz


danielsz
tag

Na mai közösségi futáson megint megkaptam, hogy mennyire borzadályosan futok. Asszem le kéne videóznom, hogy hadd szörnyülködhessetek ti is.

(#57535) Agony válasza tomcica (#57533) üzenetére


Agony
aktív tag

Mit tervez 10K-ra? Ha tippelnem kellene 32-33 perc közé? :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#57536) Fred23 válasza inf3rno (#57522) üzenetére


Fred23
nagyúr

Csináltam most 2x10 guggolást, volt kis recsegés is, utána pedig dettó ugyanaz az érzés a bal térdemben, mint kocogás után. Mintha kicsit elmozdulna a térdkalács, és a pontatlan helyzete ad egyfajta kényelmetlenség érzést. Nem fáj, csak fura érzés.
Na, a fentiek leírása után csináltam még 10-et, most meg mintha megérkezett volna a helyére. :DDD

(#57537) inf3rno válasza Fred23 (#57536) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:DDD :DDD :DDD
Amit érdemes megnézni, hogy nincs e csomó valamelyik izomban, leginkább vádli, comb feszítő, comb hajlító, aztán azokat kimasszírozni amennyire csak lehet. Plusz a guggolást lassabban csinálni, ha ennyire tropa amíg stabilizálódik egy kicsit. Amúgy nekem is szokott ugrálni egy kicsit a jobb, aztán reccsenik egy kicsit és helyre kerül. Ez van így nyócvanfele fél lábbal a sírban. ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57538) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#57531) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy állat a csávó!
Illetve a Salomon TV készíti a legszebb terepfutós videókat.
A hozzám hasonló cipőb.ziknak mondom (bár ők valószínűleg ugyanígy tudták azonosítani), hogy egy S-Lab Pulsarban fut. Ami nem is kimondottan terepcipő egyébként, legalábbis nekünk földi halandóknak max. murvára ajánlott. Viszont jó könnyű, ami gondolom itt elsőleges szempont volt.

(#57539) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#57538) üzenetére


Zozo0525
őstag

az valóban, de meg is nyert nagyon sok mindent terepfutásban azt hiszem :D
https://en.wikipedia.org/wiki/K%C3%ADlian_Jornet_Burgada

(#57540) tomcica válasza Agony (#57535) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem tudom milyen gyors a palya,de a 33:XX az szerintem benne van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57541) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Valaki írta anno, hogy akárhányszor elérte 10k-n a 4.15ös tempót annak sérülés és 9hónap kihagyás lett a vége. 2napja kocogtam 600m-t és tegnap éreztem, hogy nem oké még 3hónap elteltével sem a lábszáram :O Szóval lehet én is úgy jártam. Következő próba január elején lesz. Amúgy ha nem futok semmi baja nincs a lábamnak....pl tekerhetek bárhogy is semmi gondom sincs

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#57542) inf3rno válasza xy.zsolt (#57541) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom a kettő hogyan függ össze. Nálam inkább a hosszabb távok, amik szétverték a lábam, az ilyen gyors rövidek csak akkor, ha a cipő nem volt jó.

Buliban hasznos! =]

(#57543) Haugland


Haugland
aktív tag

Használt már valaki innen úgy Suunto pulzusmérős órát úgy, hogy egy edzés (erőnléti, pl kettlebell) során az óra nem a kezén volt, hanem a közelben (2 méteren belül) és a pulzusszámot a mellkaspánttal szerette volna rögzíteni?

Én hiába próbálkozom ezzel, amint leveszem a kezemről az órát, 1-2 percen belül lemegy a pulzusom az óra szerint 60-70 -re és ott marad az egész edzés alatt.
Pedig a pánttal a kapcsolat végig aktív maradt...
Próbáltam már elemcserét a pánton, stb... de eddig semmi nem segített rajta(m)

(#57544) Hi!King válasza inf3rno (#57542) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem a hosszabb távtól (maraton, félmaraton) versenytempóban beáll a combom, és utána lassan jön helyre, maratonnál 2 hét, és el tudom képzelni, hogy ha erőltetném, akkor mondjuk a térdemet cseszném szét. Úgy értem futok abban a két hétben is, de csak visszafogottan, kevesebbet és könnyebbeket, meg nyújtani is óvatosan nyújtok, mert az is fáj olyankor.

(#57545) Hi!King válasza Haugland (#57543) üzenetére


Hi!King
őstag

Biztos, hogy a pánztól jött a pulzus? Nem világított az optikai szenzor közben?

(#57546) inf3rno válasza Hi!King (#57544) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem verseny félmaraton után 1 hét kihagyás szokott lenni. Már úgy értve, hogy addig csak lazákat és rövideket futok.

Buliban hasznos! =]

(#57547) tomcica válasza xy.zsolt (#57541) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mit jelent ez a nem oke? Annyira faj edzes utan masnap,hogy nem birsz ralepni? Bicegve jarsz? Vagy mi?
Ha folytatod a futast rosszabb vagy stagnal?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57548) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Ha már az a topik czíme, hogy futas_futopalyak_budapesten leírom a mai tesztelésemet

Mindegyik pályán három kört futottam:
1. Gazdagrét. Jó a gumi se nem túl puha se nem kemény. Van kis szint is benne, a kanyarok szép nagy ívűek. Aki intervalt akarna gyakorolni annak szerintem tökéletes.
2. Szent Adalbert tér. Szinte újnak néz ki a pálya nagyon puha. Nagyon pici kis kör nagyon nagy szintekkel.
3. Feneketlen tó. Minőségre ugyan az mint Gazdagrét, itt a legszebb futni, viszont egyáltalán nem ajánlom, nagyon nagy forgalom, állnak az autók szerintem egészségesebb otthon sörözni mint itt futni.
4. Bikás park. Annyira kemény, hogy nem is éreztem a különbséget az aszfalt meg a pálya között. Viszonylag sokan vannak.

Egyértelműen Gazdagrét a legjobb.
Az idő és táv adatok használhatatlanok csak azért rakom be, hogy merre vannak: [link]

@Haugland majd holnap kipróbálom neked

(#57549) Agony válasza tomcica (#57540) üzenetére


Agony
aktív tag

Mára 10x 400/R400-at (3:40/4:10) terveztem, kellemes volt... már el is felejtettem milyen jó 2 C°-ban kapkodni a levegőt! ;]

Mentem előtte 4K bemelegítést fokozóra (4:40->4:20) 1-es pulzus zónában, aztán kicsit kapálóztam dinamikus bemelegítésként és indultak is a 400-ak.

A hideg ellenére szépen pörögtek a csülkök, most a lépésszám is rendben volt (180 SPM) és a pulzus is egész korrekten alakult (talán 3-5 BPM-el lehett volna jobb). Végül a tempós szakaszok 3:37-et adtak, a pihenők 4:07-et, így 8K@3:52 lett a vége 179 BPM-en. :K

Ground contact balanceon azért látszott, hogy most nem a Nike csónakban voltam, 400 km-es Boston 9 már kicsit kopogós volt így fagypont környékén. :P

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#57550) xy.zsolt válasza tomcica (#57547) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Érzékeny....nem pusztulok el a fájdalomtól, de minden futólépés kellemetlen. Ha nem futok akkor semmi baja....max egy nagyon enyhe húzódásszerű érzés. 1 hónapja még 15k sétától is napokig fájt.....szóval van javulás csak még eltart egy ideig. Havonta tesztelem addig is. Ma pl 5k séta bármi kellemetlen érzés nélkül megvolt.....ja és tekertem is 40k-t 32kmh-val

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.