Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) Agony válasza LanyUs (#57750) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem muszáj rögtön 180-as lépésszámot csinálni a 160-ból, nyilván nem lesz belőle azonos tempó, mert a lépéshosszt se tudod olyan hirtelen lerövidíteni. :K

Valahol az arany középutat kell megtalálni, hogy lassan tempón is pörögjön a láb. Tegnap én is próbáltam odafigyelni a lépésszámra, mert csak laza futás volt a menü és végig 170-172 lépés között voltam, pedig máskor jellemzőbb, hogy az ilyen futások 164-168 között mennek. :U

Azt amúgy én is észrevettem, hogy 2-4 BPM-el magasabb a pulzus ugyanazon a tempón, ha inkább lépésszámból oldom meg a sebességet mint lépéshosszból, de gyanítom azért mert kisebb az emelkedés a talajtól és jobban kell pörögnie az izmoknak az előrehaladáshoz.

Viszont hosszú távon és sérülés elkerülés szempontjából ez teljesen jó irány. Két hete 12K@4:40-et mentem, ott 168 volt a lépésszám és 8 cm a függőleges emelkedés, a tegnapi 12K@4:40-nél, pedig 170-es lépésszámnál 7,5 cm, szóval szerintem összefüggés abban, hogy a gyorsabb lépésszámmal kevesebb ütést kap a test. Nyilván ezek csak nüanszok, de napi szinten, heti több órában azért lehet jelentősége.... csakhát legtöbbször én se figyelek rá!

Amit még így futóforma kapcsán észrevettem, ha tudatosan figyelek a faromra, meg a csípőm előrebillentésére, akkor instant gyorsulok 10-15 másodpercet. Ugyanaz a lépésszám meg minden, de előre kerül a súlypont és gyorsabban haladok, csak aztán ahogy elveszik a fókusz, úgy szétesik a forma is és visszatér a "beleülés". :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#57752) LanyUs válasza Agony (#57751) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm a tapasztalatot :R Te is voltál még régebben hasonló tömeggel, mint én -> ezért tudod mekkorát odab.sz a térdnek betonon egy megnövelt lépéshossz 04:00 tempóval. Ezt pillangóknak hiába magyarázom, nem tudják. Próbálok én is folyamatosan csiszolni a mozgáson, hogy minél kíméletesebb legyen és mozgásban maradjak + a tempó is javuljon. A kettő egyensúlyozásából is kihozható PB egy bizonyos szintig... Persze egészségesebb a konyha rendbe tételével együtt haladni, akkor igazán látványos a javulás.
A csípő billentéssel eszembe juttattad, amikor légszomjtól szenvedve emelkedőn próbálok előre dőlni és majdnem elérem a lábam, de akkor sem haladok már :) Jó tudom, Te nem arról beszéltél, de viccesen nézek ki olyankor :)

(#57753) Agony válasza LanyUs (#57752) üzenetére


Agony
aktív tag

Jó is hogy mondod, valamikor rá kellene vennem magam egy kis dombozásra, mert az emelkedőkkel mostanában én is hadilábon állok. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#57754) #76500480


#76500480
törölt tag

Olvasva az itt írtakat gyorsan lement egy bő 1 órás menet a Cliftonnal és nem nyomta a talpam :C Rekortan pályán viszont kellemetlenül sz.r benne futni, aszfaltra, egyenes útra való cipő de ott is szenvedés 4:30pace alá szorítani a tempót.

(#57755) tomcica válasza #76500480 (#57754) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pedig a Clifton 7-ben 3:45-ig meg hosszabb tempot is lehet csurogni :K azt viszont alairom,hogy a gyors munkara tul magas a talpa + puha. Beszelunk itt 3:30-tol gyorsabb barmirol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57756) #76500480 válasza tomcica (#57755) üzenetére


#76500480
törölt tag

Rugalmatlannak érzem, nincs az a pattogás benne :DD Annyira kényelmes, csillapított, hogy elnyel minden energiát. Lemértem 280g-ot nyom, vannak ennél nehezebb cipőim is. Megint jön a futás technika ami sokat számít pl nagy léptekkel használom 159 átl. max 169 lépés/perc.

[ Szerkesztve ]

(#57757) Corpuscle válasza Vertigo18 (#57749) üzenetére


Corpuscle
őstag

Nekem már a második hrm dual ővem megy tönkre hasonló módon. Az első 2,5 a második 1 évig bírta. A szövetre ragasztott "tappancs" a széleknél szétmálik, valószínű alávizesedik és elkezd hülyeséget mérni. Ezek kb. 1-1,5 óráig még jól mérnek, utána kezdődik a gond. Nekem alámér, szépen elkezd csökkeni a mért pulzus.

(#57758) Peterhappy válasza Hi!King (#57748) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hűha, hát köszönöm, hogy ezt leírtad, hasznos volt!

Lehet ebben valami, mert régen 135-140 közé lőttem be én is a tempóm, mostanában szoktam 155-160 fölé, mert nagyon kevés időm van a futásra (meló előtt vagy ebédidőben) és akkor már számít a +2perc/km is. És eddig nem tapasztaltam ilyen gondokat.

(#57759) Vertigo18 válasza Corpuscle (#57757) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát ez egy remek hír annak fényében, hogy pont most rendeltem meg egy ilyet! :W

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57760) Fred23


Fred23
nagyúr

Tegnapi koci óta Achilles-ín fájdalom van a bal lábamban, a sérült bokámat is érzem. Pedig lassabban kocogtam kicsit.
Holnap csiga leszek a pályán. Cipőben valamivel jobb egyébként, amíg nincs felhúzva, addig viszont kifejezetten sz@r érzés.

(#57761) LanyUs


LanyUs
senior tag

Megvan a Szent Grál :) Laufmaus a kezekbe! És a futás örömmé változik ... [link]

Kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét... Jelen esetben tomcica :) Bár ez még Neki is lehet új :)

(#57762) Peterhappy válasza LanyUs (#57761) üzenetére


Peterhappy
őstag

A Borsókirály üzeni, hogy ezzel az erővel tehénlepényt is tarthatnánk a kezünkben és egyébként is, ilyen cikkek olvasása helyett miért nem inkább futni mentünk??? ;)

(#57763) LanyUs válasza Peterhappy (#57762) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amíg Tom lassul a pálcától a kezében, addig mi gyorsulunk a Laufmaussal. Esélye sincs... Egy csík sem lesz a hátunkon :D

(#57764) Corpuscle válasza Vertigo18 (#57759) üzenetére


Corpuscle
őstag

A történtek után beszereztem egy Decathlonban kapható saját márkás övet. Kényelmes, jól mér. Néha egy-egy “tüske” bekerül a grafikonba, semmi több.
HRM Dual sajnos nem gyorszáras. 4 csavar fogja az elemtartót, mire cserére kerül a sor azok berohadnak az izzadtságtól.

(#57765) Vertigo18 válasza Corpuscle (#57764) üzenetére


Vertigo18
addikt

És rendesen párosítható Garmin órákkal? Vettem én is valami másik márkát, ráadásul nem is valami olcsó vackot, de semmi esélyem se volt folyamatos kapcsolatra, mindig eldobálta a jelet...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57766) Corpuscle válasza Vertigo18 (#57765) üzenetére


Corpuscle
őstag

FR230-at használok. Párosítottam, azóta minden bekapcsoláskor csatlakozik gond nélkül, mér végig az edzés alatt. Itt van elég sok vásárlói vélemény, többek között Garmin órás is. [link]

[ Szerkesztve ]

(#57767) Vertigo18 válasza Corpuscle (#57766) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi! Amint tönkremegy a Dual, amit most rendeltem, rápróbálok egy ilyenre! :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57768) parandroid válasza Vertigo18 (#57759) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Évek óta használok egy ilyet esőben-hóban, semmi baja nincs. Nem törvényszerű, hogy szar lesz. Én már a pántját is lecseréltem egyszer, mert teljesen megnyúlt az eredeti 2-3 év használat után, meg elvesztette az elasztikusságát. Mondjuk majdnem annyi volt az új pánt, amennyiért a komplett övet vettem korábban.

A kalenjit én sznobizmusból nem venném, közben a bicajozáshoz vettem egy újabb garmint is, most a régit használom kint, az újat meg a görgőn (mert az tud btle-t is, az ipad meg nem tud ant+ -t).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57769) itouchfan válasza parandroid (#57768) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem Kalenji van, bringázáshoz használom, de 2 és fél éve tökéletes (egyszer-egyszer futottam vele, de akkor is rendben volt). Elemcsere előtt pár alkalommal már bizonytalankodik, nekem általában 3-4 alkalom után lesz csak egyértelmű, hogy cserélni kell, de nekem bevált.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#57770) parandroid válasza itouchfan (#57769) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Na, mondjuk elemet még sose cseréltem benne, én nem tudom, ebben milyen elem van. Pedig az elsőbe csak futásból belement 10k km, meg aztán bicajozásból is vagy még egyszer ennyi az 5-6 év alatt.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57771) tomcica válasza Peterhappy (#57762) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp akartam irni,hogy szerda van eddig a heten 80.5km belefutva a csulkokbe + 1db erosito sulyozas. Edzetek ti eleget? Laufmaus,mi ? ;] el van a nyugat is ma' fostosodva rendesen :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57772) Peterhappy válasza tomcica (#57771) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tudtaménám.
Én 80km-t tervezek egész hónapra... és állati büszke leszek magamra, ha összejön...

(#57773) Vertigo18 válasza parandroid (#57768) üzenetére


Vertigo18
addikt

Fent írtam, hogy lehet megfejtésre került a probléma. Tehát amikor kicseréltem az elemet, akkor vettem észre egy pöcköt, ami gondolom az elem oldalához egy érintkező:

Szóval kétféleképpen lehet az elemet behelyezni. Az egyik, hogy simán "ráfekszik erre az érintkezőre, de amikor rácsavarom az elemfedelet, nem is látszik ilyenkor, hogy nem teljesen záródik az elemfedél:

Viszont, ha az elemet úgy helyezem be, hogy azt a kicsike érintkezőt előtte benyomom a fekete kör alá, beteszem az elemet és ráteszem az elemfedelet (ez egy kicsit nehezebb, mint az előző, mert végig tartani kell az elemet, nyomni lefelé, különben a kicsi érzékelő "felnyomja" és akkor az történik, mint az előzőekben taglalt dolog...), akkor teljesen passzentos:

Meglátjuk, hogy így, "helyesen" feltéve az elemfedelet vajon bemegy-e alá az izzadtság. Vagy hogy egyáltalán ez volt-e a probléma. Holnap kiderül.

Egyetlen problémám az egésszel, hogy elmegyek valami tervvel futni (pl. max. 140 bpm, alapozó 20 km. futás) és a felénél elcsesződik a pulzusmérő és mutat valami 200+ pulzust, akkor annyira elmegy a kedvem, hogy hagyom a francba a futást és hazamegyek...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57774) tomcica válasza Vertigo18 (#57773) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert,ha fel edzesig 140bpm-en csurogtal,onnan mar erzesbol is tudod,hogy hogyan fusd tovabb a tav masik felet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57775) Vertigo18 válasza tomcica (#57774) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ez igaz... Sőt, alatta volt, érzésből haza is szaladtam ma dúlva-fúlva. :W

De mondom, a legviccesebb az volt, hogy betettem a zsebembe, de a futás végéig tovább mért. De még milyen, 240-es értékeket!

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57776) Peterhappy válasza Vertigo18 (#57775) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kár, hogy megálltál 240-nél és nem futottad ki a max pulzusod, akkor most a "220-életkor" képlettel kiszámolhatnánk, melyik évből utaztál vissza 2021-be.

(#57777) Vertigo18 válasza Peterhappy (#57776) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, én is gondoltam valami abszolút rekord döntésre! :D

Csak attól tartottam, hogy utána a Garmin az alapján számolna mindent...

Jól látszik, hol hülyült meg, egészen pontosan 138 volt akkor a pulzusom...

Aztán az is látszik, mikor tettem be a zsebemben, de akkor se mutatott 165 alattit már... A max. pedig 244 lett végül, ahogy látom.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57778) Studi válasza Peterhappy (#57772) üzenetére


Studi
addikt

Én 1098-nál tartottam tegnap, meg fog ütni a guta, ha nem jön ki év végén a havi 100-as átlag. :DDD

(#57779) Zozo0525 válasza LanyUs (#57761) üzenetére


Zozo0525
őstag

nézted? 80 euro ez a sz@r :DD
[link]

(#57780) danielsz válasza Agony (#57741) üzenetére


danielsz
tag

Én elgondolkoztam rajta, amíg volt 35 ezerért a méretemben a Nyúlipőboltban. Sajnos még semmilyen Hoka nem volt a lábamon. A Rincon 2-vel még mindig szemezek. Egy kicsit az alacsonyabb droptól tartok (összes cipőmé 10 mm körül van).

(#57781) Peterhappy válasza Studi (#57778) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R
Ha nagyon necces lenne, irj ram ho vegen es adok kolcson par kilit, jovore visszaadod ;)

(#57782) Zozo0525 válasza Peterhappy (#57781) üzenetére


Zozo0525
őstag

én is adok. nekem már csak 165 km van vissza a 3000 km tervhez igaz először 2021 volt a terv. Studi tavaly így voltam pontosan én is év végére alig sikerült az 1200 :K

(#57783) Peterhappy válasza Zozo0525 (#57782) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az dobbenetes szam :R :R

(#57784) Agony válasza tomcica (#57771) üzenetére


Agony
aktív tag

Múlt héten 400/R400 volt szerdára, úgyhogy ma 1000/R1000-ret terveztem. Ment 2K fokozó bemelegítés, aztán indult is a verkli. ;]

Szépen pörgött, pulzus is kb. rendben volt, de még mindig magasabb 3-4 ütéssel mint kellene, viszont egyszer sem éreztem úgy, hogy meg kellene állni, amit a végén vissza is igazoltak a számok, mert a max pulzus 184 volt. :K Lépésszám is korrekt volt a 3:42-es tempóra 181-182 lépés jött, úgyhogy 3:45 -re eshez kb. a számomra ideális 180.

A terv 5x 1000/R1000 (3:50/4:10) volt, de a cég benevezett a BSI Helló Tél virtuális 10K-jára, úgyhogy gondoltam, akkor a tempós oldalt egy kicsit megemelem és 3:42/4:07 lett. Összességében jó edzés volt 175 BPM-re adta a 10K@3:55-öt, ha ez lemenne kb. 171-172-re, akkor azt mondanám, hogy ott tartok ahol júniusban szétesett a szekér és már csak ki kell tolni az állóképességet újra 21K-ra.

Ami viszont külön biztató, hogy a laktátküszöb is visszamászott 4:30-ról 4:11-re és a VO2 is 47-ről 58-ra. :U Nincs mit tenni.... taposni kell! :P ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#57785) LanyUs válasza Zozo0525 (#57779) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem néztem csak megrendeltem. Végetek a fórumon :) Resztavozni sem kell, elég lesz a Laufmaus :D
Holnap jó féle futó kesztyű Lidl fényvisszaverő, érintős. Nálam -10-ben is bevált. 1800 Ft

[ Szerkesztve ]

(#57786) Zozo0525 válasza Peterhappy (#57783) üzenetére


Zozo0525
őstag

van egy öreg.(65 éves) az minden nap 5 km többet fut mint én, na az a durva :DD
Köszi

(#57787) sipi700


sipi700
tag

Köszönöm a tegnapi segítséget, Boston 9 lett a befutó! ;)

(#57788) Agony válasza sipi700 (#57787) üzenetére


Agony
aktív tag

Kíváncsi leszek a véleményedre, én nagyon sajnálom, hogy az Adidas kifuttatja és már szinte csak "magas" cipők vannak helyette.

Start with a whisper, end with a scream!

(#57789) sipi700 válasza Agony (#57788) üzenetére


sipi700
tag

Nike sem jobb :( Kifutott a Turbo és van helyette emeletes Tempo next, de Zoom fly 3 sem tetszett, így a 4-et meg sem próbálom, nem sokat változott. Saucony vonal tetszik, egy Endorphin speed-re biztos benevezek majd, de most Adidason volt a sor. Több helyen írták, hogy kevésbé csúsznak és szerettem is volna kipróbálni milyen egy Adidas cipő :) Egyelőre spóroltam pár ezer Ft-ot, Saucony-t 42e körül láttam.

(#57790) Agony válasza sipi700 (#57789) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem abból egy Endorphin PRO van, de nagyon nem vált be. Elég hangsúlyos benne a karbonlap és pl. egy 21K után már igencsak érződik derékban még másnap is... ilyet más cipővel még nem tapasztaltam. Az első félmaratonjaimat egy Adios 3-ban futottam, ami elég minimál, de még az se ütött fel ennyire. :D A Speed amúgy szerintem jobb lehet, mert a PRO-val is a fő probléma a karbon lap merevsége, a Speed szerintem rugalmasabb.

New Balance Rebel v2-t lenne még érdemes kipróbálnod az pörgős kis cipő és elég rugalmas is, na meg az ára is kellemes. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#57791) sipi700 válasza Agony (#57790) üzenetére


sipi700
tag

Azért is Speed-re hajtok, mert más is ezt tapasztalja, valamivel olcsóbb is. NB is ott van a listán ;)

(#57792) Studi válasza Peterhappy (#57781) üzenetére


Studi
addikt

:D a cél amúgy 1000 volt, úgyhogy nem fogok pityeregni, ha mégsem lesz most meg. Főleg, hogy 2000 bringát írtam mellé, és ott már 2900nál járok. :) A korábbi totál inaktív életmód után, 40 felett ezzel elégedett vagyok. :-)

(#57793) tomcica válasza Agony (#57784) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Arra a 10K-ra erdemes a 400m es 200m gyorsabb valtogatokkal kicsit kielezni magad. A 3:45-os 1000m-ek pedig csak adnak egy allando nyomast a laktatkuszobnek :K
A gyorsabb 1000m-ek pl 3:40-en igazi ketelu fegyver,igaz h versenytempo,de bezavarhat az epitkezesedbe,mert nehezebb regeneralni :K
Futnam 3:45-3:50 koze az 1000m -et es igyekeznek konnyedebben lepkedni,gazdasagosabban futni. A 400m es 200m az pedig mehet 3:35-3:30 es 3:20 sebesegre :K (cserebe ezeknel a piheno legyen direkt lazabb)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57794) tomcica válasza sipi700 (#57787) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tegnap epp abban csinaltam az 1000m-et :K nagyon jo cipo. Nehany 100m-es repulo gyorsitot is csinaltam,azokat is jol kuldte.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57795) Agony válasza tomcica (#57793) üzenetére


Agony
aktív tag

Okés, következőnél növelek egyet az ismétlésen,, hogy 12K legyen a táv, a tempót pedig visszaveszem 3:45-3:50 közé. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#57796) tomcica válasza Agony (#57795) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

Ez mekkora moka lehet :P Te meg is tudnad csinalni a padon (zwift nelkul is). 30mp mindbol mondjuk 30mp pihenovel 4:30-on... 3x komplett megcsinalod es a 200m-es napod helyere jo is lesz :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57797) Peterhappy válasza Studi (#57792) üzenetére


Peterhappy
őstag

Megemelem előtted a kalapom, komolyan :R

És szerencsére vagytok még így ezzel itt jó néhányan...

(#57798) Agony válasza tomcica (#57796) üzenetére


Agony
aktív tag

Ja ezt a videót pont néztem amikor megjelent, vicces volt a csajok feje 3:30 alatt. :P
Majd lehet összerakom padon, 2:44-es tempóig úgyis el tud menni, aztán csinálok róla én is egy videót ahogy fröcsög az izzadtság! ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#57799) tomcica válasza Agony (#57798) üzenetére


tomcica
Topikgazda

De joooo :K csinald meg profin,legyen vegig a sarkaban a pace,pulzus,cadence stb. Utomunkaval radobod.
Esetleg mindegyiknek a vegen nehany masodpercig beszelsz,mondjuk annyit,hogy 1-10-es fajdalomskalan most mennyire faj :DDD Tehat egy ilyen mondatot:
"1-tol 10-es skalan most epp X erzem magam"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57800) ígyvanferi válasza tomcica (#57796) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kemények. :K Félelmetes azon a kis szalagon egyhelyben futni ilyen sebességgel. Tudom, hozzá lehet szokni. Én eddig egyetlen egyszer futottam padon, egy lábállásvizsgálatkor. Elindult a dolog, már kezdtem kényelmetlenül érezni magam, amikor még nyomogatott ezt-azt a srác a kezelőpanelen, mondván, hogy muszáj még kicsit fentebb nyomnia a sebességet, mert 7 km/h alatt nem nagyon lesz értékelhető a dolog. :D Mondom kösz, mamám is gyorsabban gyalogol, én meg már tiszta tengeribeteg vagyok itt tőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.