Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) Vertigo18 válasza tomcica (#56648) üzenetére


Vertigo18
addikt

A két hölgyről, akit a múltkor és most cipeltél lehet kapni közelit? :D

;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56652) tomcica válasza Fred23 (#56649) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyakban es emelkedore azert nem csinalnank mar mi se :N viszont kell a testnek a terheles,nem vagyunk meg olyan oregek,h kimelni kelljen :U persze esszel,alaposan bemelegitve es nem faradasig (az tud roncsolni,ha faradt mar a vazizom es kapja az ivet).

Vertigo: kozelit,mi? ;] a csaladi beked miatt jobb,ha nem kuldom :DD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56653) tomcica válasza LanyUs (#56650) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az se baj,ha fiatal es csinos ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56654) margithid válasza tomcica (#56653) üzenetére


margithid
veterán

Ma kipróbáltam a NB Propelt. Remek kis cipő.
Sajnos a saucony már nem csillapít, ez most sokkal jobban csillapít érzésre.
Napi 9 km-t futok, meg kb ugyanennyi séta. Saucony jó lesz sétára most már.
Amúgy ennyit nem szoktam futni 2-3 hete tolom ezt anapi 9 km-t.
Futás elején a térdemet azért érzem, nem fáj meg semmi, de négha napközben is ropog ha megyek fel a lépcsőn.
Valami tipp erre? Szedjek porcerősítőt?

(#56655) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Ma a kislányommal elmegyünk lefutni a Virtual Pollyt az ExtremeRush oldaláról... 5 éves :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56656) xy.zsolt válasza HKorn (#56611) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Őket azért fizetik, hogy beszéljenek róla, keringjen a termék köztudatban, kiemelve a pozitív dolgokat.....akkor is ha nincsen ;]

Chip tuningról azóta sem tudtak meggyőzni, sőőőt :B

Amúgy meg 1.5hónapja vagyok a leállósávban.....fura dolog ez a lábsérülés. Sétálva, tekerve semmi baja, de pár100m futás után húzódik még :O

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56657) Jofi81


Jofi81
őstag

Láttam az Aldiban masszázshengert egész jó áron és eszembe jutott, hogy szoktátok emlegetni, hogy milyen hasznos.

Soha nem használtam még ilyet, érdemes lehet valamelyiket megvenni? Ha igen, akkor a simát vagy a bordázottat?

(#56658) Steady74 válasza Jofi81 (#56657) üzenetére


Steady74
addikt

Decában vettünk hasonlót, ott ilyen kis rücskök vannak rajta, én szeretem használni, feleségem is. Kellemes egy jó futás után.

(#56659) ballazol


ballazol
senior tag

nem tudtam megszeretni
folyton a levegőben kell tartanod magad ahhoz, hogy a lábaidat görgetni tudd rajta
ezáltal nemcsak a felsőtested fárad szarrá fél perc alatt, hanem utána a könyökízületet is szétcseszed vele, ha nem 10 centi vastag szőnyegen könyökölsz...
ja, és a legdrágábbat vettem, ami olyan erős, hogy sokszor üvöltök, annyira nyomja az izomcsomót :DDD :( :( :( :(

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56660) LanyUs válasza Vertigo18 (#56655) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ügyesek vagytok! :R
Amúgy hány éves korban érdemes ezt elkezdeni? A játékos futkosás következő szintjét? Milyen módon vezetted be? Elég ha együtt játszunk/mozgunk és majd kialakul?

Hát-hát a Guide 13 már 400 km-nél kezdi veszíteni a csillapítást, ellenben a Stinson 6 ATR 800 km-rel szemben. Tehát tartósságban nem egyeznek ( igaz árban sem ).

(#56661) Corpuscle válasza Jofi81 (#56657) üzenetére


Corpuscle
őstag

Négy éve vettem a legalsót, nekem bevált. Minden nap használom, strapabíró. Sokkal nem lesz puhább, ha a közepét kihúzod. Igaz, azon is lehet hengerezni, de az már brutál egy kicsit.

(#56662) Peterhappy válasza Jofi81 (#56657) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én nagyon ritkán használom, de akkor nagyszerű szolgálatot tesz. Nekünk is a rücsökmentes van, tényleg nem sokat számít, ha kiveszed a közepét, de talán egy picit valóban "puhább".
Szerintem a Lidl-ben is találsz még (a miénkben tegnap még volt egy tucatnyi), az "csak" 3000,-. Hogy az Aldis jobb-e, azt nem tudom.

(#56663) Jofi81 válasza Peterhappy (#56662) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi mindenkinek, akkor ez így 3:1 a pozitívak javára, veszek egyet, hátha beválik. Megnézem a Lidlben is előtte, úgyis egymás mellett vannak, nagy különbség nem lehet.

(#56664) tomcica válasza Jofi81 (#56663) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Te csak vedd...rucskos az hardkooor..nekem van sima is es kozepesen rucskos szinten. Hasznalom mindkettot.Kisebb meretut meg versenyekre is el szoktuk vinni a csapatnak ;)
Torzserositesnek elmegy az h kozben tartani kell magad,nem baj az :N meg a vegen annyira elsatnyul az ember h szexelni sem bir,mert tartani kell magat (vagy valakit) ;] ugyammmaaa :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56665) xy.zsolt válasza Jofi81 (#56663) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha nem válik be akkor egy ezrest adok érte ;]
sex közben hengerezni? :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56666) tomcica válasza xy.zsolt (#56665) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Minden belefer ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56667) Corpuscle válasza xy.zsolt (#56665) üzenetére


Corpuscle
őstag

"Futók" vagyunk, elsősorban hengerezünk. :D Szóval "hengerezés közben szexelni" a helyes megnevezés. :D

(#56668) ígyvanferi válasza Corpuscle (#56667) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:DDD

Szerintem is teljesen rendben van az, hogy közben tartania kell magát az embernek kicsit. Eleve nem árt az erős törzsizomzat a futáshoz, ha meg gyenge, legalább hengerezés közben is erősödik. Nem is feltétlen kell nagyon hosszan, egy menetben a teljes lábat végiggörgetni rajta, inkább kisebb részletekben, akkor meg megoldható az is, hogy nagyon ne kelljen tartani magad. Valahol mondták is, hogy jobb ilyen módon, egyszerre kis területen görgetni, aztán menni tovább poziciót váltva.

[ Szerkesztve ]

(#56669) ballazol


ballazol
senior tag

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56670) Corpuscle válasza ígyvanferi (#56668) üzenetére


Corpuscle
őstag

Kering a neten sok leírás a helyes hengerezésről, bizonyos pontokon való megtartás pár sec-re, stb. Nekem is ez vált be, amit írtál. Erősebb hatás érdekében szoktam olyat, hogy egymásra rakom a két lábam és csak az egyiket hengerezem, ezáltal növelve a terhelést.

(#56671) HKorn válasza ballazol (#56669) üzenetére


HKorn
addikt

Ez mi, laza séta? 10 peces tempóval. Vagy ennyire rosszul mér az app?

Run&Ride

(#56672) Jofi81 válasza tomcica (#56664) üzenetére


Jofi81
őstag

Közben meg is vettem, persze, hogy a rücsköset (fele kicsi, fele nagy). Ha már lúd, legyen kövér... :D Így első használat után azt mondom, hogy nagyon megérte, rögtön elmúlt a combomban húzódó fájdalom.

(#56673) ballazol válasza HKorn (#56671) üzenetére


ballazol
senior tag

1 óra alatt 10km?
:D
az szerintem 10km/h-s átlagtempó alapból.
Nem tudom, mi ez, runkeeper-nek hívják.
A TomTom óra ezt mérte.
Van még egy ilyen eredményem közvetlenül az app-ból:

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56674) Hi!King válasza ballazol (#56673) üzenetére


Hi!King
őstag

De az előző screenshotodon csak 6.24 km van 1 óra 3 perc alatt, nem 10 km. Nem 400 méteres az a kör?

(#56675) sutirablo válasza Hi!King (#56674) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

6.24 mi ~ 10 km

(#56676) ballazol válasza Hi!King (#56674) üzenetére


ballazol
senior tag

azt a Runkeeper-re rakja át a TomTom sports...
nem vágom :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56677) ballazol válasza sutirablo (#56675) üzenetére


ballazol
senior tag

ja igen, persze, az ott mérföld ;)
nem is értettem amúgy, mi a gond :D

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56678) HKorn válasza ballazol (#56673) üzenetére


HKorn
addikt

Hát ez elég kusza egy tracker, használj valami normálisat. Táv mérföldben, pace meg km/h? :F

Run&Ride

(#56679) Hi!King


Hi!King
őstag

Ja, hogy mérföld, ezt benéztem :-)

Erről eszembe jut, mikor egyszer r/running-on amerikaiakat kérdezték hogyan van ez náluk, hogy mérföldben mérnek, aztán 5K meg 10K versenyeken indulnak. Kiderült, hogy nekik az 5K és 10K csak szimbólumok, mint a maraton vagy a félmaraton, tehát nem tartják számon, hogy mondjuk a 3. kilométernél tartanak, hanem tudják, hogy az 5K és a 10K hány mérföld, és azt mondják, hogy mondjuk a 2. mérföldnél tartanak a 3.1-ből...

(#56680) Hi!King válasza HKorn (#56678) üzenetére


Hi!King
őstag

Régen használtam a Runkeepert, szerintem ha jól beállítod, egészen jó, számos olyan dolgot tudott már akkor is, amire a Strava-ban azóta is csak várunk...

(#56681) tomcica válasza Hi!King (#56679) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,volt mar olyan elmelet is,hogy az amerikai maratonos ferfiak azert ilyen gyengek,mert nekik az 5:00/mile a szent gral,mikorzben a metrikusoknal a 3:00/km :P ;]
Mondjuk,ha a hetvegi noi felmaraton vilagcsucsot nezzuk 1:02 akkor plane bajban van az USA ferfi reszleg :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56682) ballazol válasza Hi!King (#56680) üzenetére


ballazol
senior tag

ezt jó olvasni
a free-t vagy a prémiumot?

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56683) danielsz


danielsz
tag

Szerintetek létezik az, hogy tempótól majdnem függetlenül ugyanannyi majdnem mindig a lépésszámom (192/perc volt az átlag most 5:45 p/km átlagtempónál) vagy a Garmin Fenix 3-nál ez nem valami megbízható?

(#56684) HKorn válasza danielsz (#56683) üzenetére


HKorn
addikt

Hát a fizika szerint, ha ugyanannyi a lépésszám gyorsabb tempónál, az csak úgy lehet, hogy hosszabbakat lépsz. Nézd meg a lépéshosszt is.

Run&Ride

(#56685) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Mult heten kigyogyultam az infulenzabol. Azota a tempo csapnivaló. Kezdek ideges lenni. Lassan masfel hete gyogyult vagyok de botranyos a tempo..... Turelmetlen vagyok?:F

(#56686) Corpuscle válasza Zozo0525 (#56685) üzenetére


Corpuscle
őstag

Engem tavaly januárban csapott szét a bárányhimlő, sokkal lassabban tért vissza az erőm, mint egy mezei megfázás után. Hetekig kb. 70%-os formában voltam, ami nem csak a futásra, a mindennapi dolgokra is hatással volt. Türelem, tudom szar érzés.

(#56687) ballazol


ballazol
senior tag

nem vagytok már húszévesek
türelem :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56688) Fred23


Fred23
nagyúr


Majdnem kerek 2 percet javultam, tök örülök! Kezdőknek talán még könnyű... :)
Lehet, legközelebb rá is megyek a 8 km-re, mert az hasznosabb lenne a célomat tekintve -fogyás-, mint a gyorsabb 7 km.

(#56689) tomcica válasza danielsz (#56683) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Letezik,de lassabb temponal az igen apro szapora lepest eredmenyez :K 190+ cadence azert szinte mar sprint :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56690) tomcica válasza Fred23 (#56688) üzenetére


tomcica
Topikgazda

PB az PB bravo :R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56691) sharp4 válasza tomcica (#56689) üzenetére


sharp4
őstag

A 190 cadence már brutális, 180nal már elég rendesen érzem terepen. Pályán, sík terepen 105cm + lépésekkel már elég kemény.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#56692) Fred23 válasza tomcica (#56690) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi! Azért sejtem, hogy ezzel az időmmel a topikba benézők egyik leglassabbika vagyok. Egy elhízott kezdő. De mikor ilyen magamfajtákat látok a pályán, mindig arra gondolok, hogy DE itt van, és itt vagyok én is, és csináljuk, és fogyunk. Idővel lesz eredménye.

Néztem, hogy nagyjából km-enként 100 kcal-t veszítek, tehát 8 km már ~800 kcal mínusz. Azt még nem tudom, menjek -e majd 8 fölé, de ráérek még ezt eldönteni. A másik, jelenleg 5 km-es távom is lehet, hogy megemelem 6-ra, minden kcal mínusz számít. A sört meg csökkenteni kell. :(

(#56693) tomcica válasza Fred23 (#56692) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En azt vallom,h a testsulyt a KONYHABAN allitjuk be...az edzes nem arra valo :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56694) Fred23 válasza tomcica (#56693) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az biztos, hogy ott könnyebb megfogni a kalóriákat, de nézhetjük úgy is, hogy kicsivel többet ehetsz / ihatsz, ha van elég edzésmunka. :)

(#56695) tomcica válasza Fred23 (#56694) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tobbet is kell enni,ha van edzes,de ez uzemanyag.Ideig-oraig tudod csak azt csinalni,h leurited es nem potolod vissza teljesen ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56696) parandroid válasza tomcica (#56693) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bár ilyen egyszerű lenne. Persze 20 évesen ennyi is az egész. 40 fölött a minimalizált kalóriabevitellel már csak az anyagserédet állítod le, fogyni nem fogsz. :( Persze ha valaki az ideális testsúlyának a duplájáról indul, az megint más.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56697) HKorn válasza parandroid (#56696) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam működött a kalóriadeficit, igaz 1 hónapig semmi, aztán 2. hónapban megindult szépen lefelé, heti 0.5kg mínuszokkal. Nekem mondjuk csak -8kg volt a cél. Konstans napi 300-500kcal mínusszal mentem. Azóta már abbahagytam ezt és nem különösebben figyelek rá, viszont futok/tekerek eleget, így már 1.5 éve stabil a súlyom.

Run&Ride

(#56698) parandroid válasza HKorn (#56697) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A balesetem óta 4 kg ugrott fel pluszban, az erősen visszafogott kalóriabevitel arra elég, hogy itt stagnálok. Most épp elkezdtem volna megint futni, erre beleszaladtam egy munkahelyi balesetbe, most megint semmit nem tudok csinálni. A jó hír, hogy tovább nem hízok legalább, de tükörbe nézve így is sírhatnékom van, ha meg arra gondolok, hogy hány hónap lesz, mire valahogy formába lendülök megint, akkor meg pláne. :O

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56699) HKorn válasza parandroid (#56698) üzenetére


HKorn
addikt

Igen, a gond akkor van, ha az ember valamiért le kell álljon a sporttal, viszont a megszokott kalória mennyiséget továbbra is beviszi.

Átérzem a helyzeted, de innen szép felállni és újra gatyába rázni magad. Meglesz az, ha már egyszer megcsináltad, menni fog most is.

Run&Ride

(#56700) xy.zsolt válasza parandroid (#56698) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én reggelente éhgyomorra szódabikarbónás vizet iszom vagy almaeceteset, 2havi kúra jelleggel.....előbbi az anyagcserét, utóbbi a zsírbontást pörgeti. Hátha segít. Nálam még a délelőtti éhgyomorral intenzív tekerés is a testsúly tartását segíti....lásd ma. Ennek csak annyi hátulütője, hogy az izmot is lepucolja nem csak a beépült zsírt. Ahogy qrva hideg lesz délelőtt ez kiesik és 3-4kg fókazsír felcsúszik amitől tavasszal válok meg hipp-hopp

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.