Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) venember83 válasza tomcica (#56200) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszi a választ. Az komoly, akkor egy hatórás verseny alatt megvan kb. 2 db maraton. :Y

[ Szerkesztve ]

(#56202) tomcica válasza venember83 (#56201) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Altalaban eleg is egy orszagos elso helyre adott evben :K (kiveve amikor "osszefujja a szemetet a szel" es olyan irammal csak 4-5. helyre vagy jo ;] (2019 volt olyan durva ev)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56203) venember83 válasza tomcica (#56202) üzenetére


venember83
nagyúr

Saját eredményeimet figyelembe véve csak elképedni tudok ezektől az eredményektől, s rendkívüli elismerést érzek, közben meg tudom, hogy egy-egy jobb eredmény is a fasorban sincs több évtizede született csúcsokhoz képest (pl. a magyar országos 100 km-es férfi csúcs 6:31:35 s bő húszéves).

[ Szerkesztve ]

(#56204) HKorn


HKorn
addikt

Terepfutásnál melyik mobilos app-ot használjátok navigációra? Lenne egy gpx trackem, azt lenne jó magamnál tartani eltévedés esetére.

Köszi

Run&Ride

(#56205) ígyvanferi válasza HKorn (#56204) üzenetére


ígyvanferi
addikt

GPX viewer. Igaz csak backupnak, mert az óra csiganyálas navigációja az elsődleges nálam. Csak ha nagyon nem egyértelmű az alapján, akkor veszem elő a telefont. Illetve ez nem app, de ha olyan helyen vagy, ahol van térerő, ez is lehet hasznos adott esetben a túrajelzések miatt. Tervezéshez használom, mutatja az aktuális erdőlátogatási korlátozásokat is.

(#56206) HKorn válasza ígyvanferi (#56205) üzenetére


HKorn
addikt

köszi!

Run&Ride

(#56207) Chuck Norris válasza HKorn (#56206) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én is a gpxviewert szoktam használni ha az órán nem egyértelmű, hogy hol vagyok, vagy hírtelen sok felé ágazik el. Ha nagyon eltévednél, mondjuk futóversenyen azért annyira nem szoktak, akkor a mapy.cz is egy jó program.

(#56208) HKorn válasza Chuck Norris (#56207) üzenetére


HKorn
addikt

Köszi, UB Trail-re beugranom a csapatba, mert most derült ki hogy nem tud valaki jönni, gondoltam jobb felkészülni.

Run&Ride

(#56209) siot


siot
csendes tag

Sziasztok!

Mit javasolnátok 7 fokban (a holnapi előrejelzés - Spar Verde 10 km) miben fussak?

Ami találtam, aszerint: "4-10 fok között: ¾-es vagy vékony hosszú futónadrág, hosszú ujjú technikai felső"

Előre is köszönöm a választ. :U

(#56210) stefyY válasza siot (#56209) üzenetére


stefyY
őstag

Eszembe nem jutna hosszúban futni. 30-ast fogok tolni, biztos, hogy rövidben leszek alul/felül. :DDD

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#56211) tomcica válasza siot (#56209) üzenetére


tomcica
Topikgazda

minimal kisgatya + atleta :K (bemelegiteshez vehetsz fel hosszut ha fazos vagy,de a versenyre nem vennek)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56212) bajnokpityu válasza siot (#56209) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem a 6fok polo gatya a legkedvezobb :)

Bar nekem az izzadság is rafagyott a sapkamra egy éve :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56213) ballazol válasza siot (#56209) üzenetére


ballazol
senior tag

szerintem inkább izzadj meg, minthogy tüdőgyulladást kapj
szóval egy aláöltöző és mez vagy póló, és arra mehet egy vékony dzseki, ha tényleg ilyen hideg lesz...
én tegnap a 13°C-ban egy aláöltözőben, rajta egy pólóval és afölött egy rövidujjúval futottam, hosszú vékony nadrágban, kicsit volt melegem, de nem bántam, mert amúgy is náthás vagyok
ma a 17°C-ban elég volt a póló és a rövidujjú trikó fölötte, rövidnadrággal :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56214) ígyvanferi válasza ballazol (#56213) üzenetére


ígyvanferi
addikt

10 km-es versenyt nyugodtan lepörgethet rövidnaci+póló kombóban, semmi baja nem lesz. Sőt, ha túlöltözik, na akkor fog tüdőgyulladást kapni. Hétágra süt a nap holnap, szél sem lesz, tökéletes idő egy versenyre. Ha beért, azért mindenképp vegyen fel valami pulcsit vagy kabátot, ennyi.
Elképzelni sem tudom, hogy lehet 13 fokban 3 rétegben és hosszú nadrágban futni. Persze ez nagyon egyéni, de nekem valahol a 10-12 fok a határ, hogy a rövidujjú póló helyett egy picit vastagabb hosszúujjút veszek felülre. Alul még marad a rövidnadrág.

[ Szerkesztve ]

(#56215) emvy válasza ígyvanferi (#56214) üzenetére


emvy
nagyúr

Az egy jó szabály szerintem, hogy versenyre 15-20 fokkal melegebbnek megfelelő ruhát kell venni, sima futáshoz meg 10-15. Azaz 10 fokban versenyezve úgy öltözz, mintha kimennél sétálni 25-30 fokban (póló-rovidnadrag), télen mondjuk -5-ben futni meg úgy, mintha 10-15 fokban sétálnál (két réteg).

while (!sleep) sheep++;

(#56216) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Tudom más, de ma fleece-es télimezben és aláöltözőben bringáztam 80percet, de nem volt melegem :N .....9°c volt. Próbáltam 100m-t futni, 3 hét kihagyás után is megfájdul a vádlim....olyan fura érzés mintha zsibbadna, de mégsem. Nem tudom mennyit kell még kihagynom :(

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56217) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Már jó ideje érett, hogy összeszedjem a gondolataimat, úgyhogy bloggoltam egyet fogyás témában: [link] Úgy nagyjából ez az elmúlt 10-15 év termése. Lehet nem egyetérteni, sőt könnyű belekötni, mert nincsenek hivatkozások, de aránytalanul sok munka lett volna részletekbe menni és mindent behivatkozni, és talán így egy laikusnak egy kicsivel élvezhetőbb.

Buliban hasznos! =]

(#56218) tomcica válasza inf3rno (#56217) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neki is ulok :K :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56219) ballazol


ballazol
senior tag

én nem tudom srácok, biztos túlgondolom, vagy nincs még rutinom, de amikor hétközepén a 10°C-os szél tépte az izzadságban tocsogó mellkasom, azért megfordult a fejemben, hogy lehet ebből szélsőséges esetben egy jókis tüdőgyula... de ne forduljon elő soha senkivel!
amúgy a verseny szerintem is más kunszt, ott tényleg végigrohansz, aztán jóesetben 10 percen belül ülsz a forró fürdőben, vagy legalább egy friss, száraz ruhában egy hősugárzón vagy egy olajradiátoron :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56220) Zozo0525 válasza inf3rno (#56217) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez jó, szépen összefoglaltad :R

(#56221) Zozo0525 válasza ballazol (#56219) üzenetére


Zozo0525
őstag

ha futsz izzadsz meleged van..... szerintem nem kell félni. ha megállsz akkor kezdődhet a probléma szerintem. én 5 fokig rövidgatya póló.... alatta már hoszúnadrág, majd egy aláöltőző felső..... így megy egyre több ahogy hűl az idő

(#56222) Vertigo18 válasza ballazol (#56213) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem éppen attól fázol meg, ha leizzadsz nagyon...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56223) ballazol


ballazol
senior tag

oké, kipróbálom!!! :D
novemberig úgysem melózom

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56224) Steady74


Steady74
addikt

Na, ez már majdnem olyan, mint volt. Az új cipő sokat tett hozzá, szuper volt benne a futás, nagyobb tempónál is éreztem, hogy barátok leszünk :)

(#56225) ballazol válasza Steady74 (#56224) üzenetére


ballazol
senior tag

én is akarok, én is akarok! :(
3,5-4cm-es talpvastagságút, finom 9-10km/h-s totyogáshoz
ne feszüljön már az ínszalagom, szerencsétlen... :O

[ Szerkesztve ]

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56226) tomcica válasza inf3rno (#56217) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo lett :C :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56227) stefyY válasza Steady74 (#56224) üzenetére


stefyY
őstag

:R

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#56228) HKorn válasza Steady74 (#56224) üzenetére


HKorn
addikt

Adta a Ride akkor? :) szép tempó.

Run&Ride

(#56229) Steady74 válasza HKorn (#56228) üzenetére


Steady74
addikt

Igen, adta. Nagyon jól tompít betonon, sarkam sem fájt ma reggel (tegnap este követtem el a futást), mint a Deca-s cipőben. Szeretni fogom :)

(#56230) stefyY válasza inf3rno (#56217) üzenetére


stefyY
őstag

Megnyugtattál, hogy nincs különösebb baj az testösszetételemmel. :DDD ( 186 centihez legutolsó mérés 70.1kg, testzsír 14.1% )

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#56231) siot válasza stefyY (#56210) üzenetére


siot
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :R

(A rövidnadrág/póló kombó tökéletes volt a mai gyönyörű napsütésben.)

(#56232) danielsz


danielsz
tag

Múlt pénteken lesérültem sajnos, terepfutás közben kiment a bal bokám :( Hasonló dolgok voltak eddig, de akkor aszfalton léptem kátyúba. Egy hétig pihentettem, ma kimentem egy tesztfutásra. Nem is a sérülés eredeti helyén érzem a problémát főleg, hanem a bal lábszáram közepe kapja a terhelést, részben térd alatt. 4 km elég is volt egyelőre. Azon filózom, hogy próbáljam-e formában tartani magam spinninggel vagy hasonlóval vagy az inkább rontana rajta :D

(#56233) tomcica válasza danielsz (#56232) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Probald :K (persze ha nem faj kozben) A testnek nem jo,ha nem kap napi fizikai terhelest :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56234) danielsz válasza tomcica (#56233) üzenetére


danielsz
tag

Valamit mindenképp kell. Ha nem rosszabbodik, akkor a pár km futások is menni fognak. Egyébként múlt pénteken az volt az érdekes, hogy az első 6-7 km-en baromira nem volt komfortos a mozgásom, aztán úgy éreztem, hogy bemelegedett, az is lehet, hogy a nem 100%-os lábam közrejátszott, hogy rosszul lépjek 14 km-nél. Lett volna vissza 5 km, kénytelen voltam hazasétálni. A talpam külső felére léptem rá, pár napig nem igazán bírta a nem sima felületeket, de olyan mintha átvándorolt volna lábszárba, ez a para.

(#56235) ballazol válasza danielsz (#56234) üzenetére


ballazol
senior tag

finoman terheld, el fog múlni

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#56236) Fred23


Fred23
nagyúr

Voltam ma is kocogni, 6 kör, vagyis 6 km lassan, de most először vittem a mobilom is STRAVA telepítetten. Itt valami baj van. Hivatalosan 1004 méter egy kör, erre STRAVA 6,49 km-t ír. A telóm GPS-e ennyire pontatlan, vagy mi? :F
Runkeeper vagy MapMyFitness van esetleg olyan jó, vagy akár jobb is, mint a STRAVA? Miket szoktatok használni itt a topikban?

(#56237) parandroid válasza Fred23 (#56236) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jellemzően futós órát használunk. Nem tudom, milyen telefonod van, némelyiknek egészen szar a gps-e, szóval bármi lehet. Nagyíts bele a térképen, hogy mit rögzített, néha egészen látványos.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56238) emvy válasza Fred23 (#56236) üzenetére


emvy
nagyúr

Az app nem igazán számít sajnos. Egyébként meg a körökön elég problémás a GPS.

while (!sleep) sheep++;

(#56239) Steady74 válasza parandroid (#56237) üzenetére


Steady74
addikt

Ma voltunk feleségemmel futni, nekem polar órám van, neki valami menci Garmin. Egymás mellett futunk, mégis a mai 7km-es távon neki vagy 60-70 métert kellett még futni, hogy meglegyen a 7. Én már javában nyújtottam, mikor ő visszaért :)

(#56240) Fred23 válasza parandroid (#56237) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nokia 8 Sirocco, és nem látok hatalmas tévedéseket. Egyszer ment melllé tán 10-12 méterrel, az a legdurvább. Érdekes.
Novemberben lehet, hogy veszek én is egy Huawei Band 4 Pro-t vagy Band 6-ot, de a hobbi keret szűkös, és ezernyi más is megmozgatja a fantáziám.

emvy: Ha körökön problémás a GPS, az el is dönti akkor a Huawei Band 4 Pro vs Huawei Band 6 kérdést az utóbbi javára. Mivel úgy 80%-ban pályán kocogok, jobb nekem a GPS-es Band 4 Pro-nál a GPS-telen Band 6.

[ Szerkesztve ]

(#56241) inf3rno válasza ballazol (#56219) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Technikai cucc kell, az elvezeti az izzadtság nagyját. 10°C körül már kell a pulóver legalább. Olyan 5-10°C körül én már hosszú gatyára váltok, nem bírom a hideget. Amúgy meg nem szabad megállni, amíg termeli a tested a hőt, addig nincs gond. Ha túlzottan izzadsz, akkor vagy túlöltöztél, vagy esetleg hajlamos lehetsz rá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#56242) inf3rno válasza Steady74 (#56224) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#56243) inf3rno válasza tomcica (#56226) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kösz! Igyekeztem konyhanyelvre redukálni, amennyire tudtam.

Buliban hasznos! =]

(#56244) inf3rno válasza stefyY (#56230) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Teljesen rendben van. Az izommal lehet esetleg játszani még, ha úgy gondolod, de ha komolyan sportolsz valamit, akkor az úgyis olyan irányba alakítja, hogy hatékony legyen arra a bizonyos sportra.

Buliban hasznos! =]

(#56245) inf3rno válasza danielsz (#56232) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld ki csak laza tekeréssel. Már az beindítja a keringést, és gyorsabban gyógyul tőle. Aztán közben úgyis érzed, ha ront rajta.

Szerintem terepre nem alkalmasak a vastag talpú cipők. Inkább valami minimál közeli kellene lassabb tempóval. De ez az én véleményem, ami közel zéró terepes tapasztalatra épül. Ha mégis maradnál a vastag talp mellett, akkor a bokát szorosan fogó cipők is sokat rontanak a helyzeten. Az van, hogy rálépsz egy kőre a cipő szélével. Minél vastagabb a talpa, annál később veszed észre, hogy fordul a lábad, és annál nagyobb szögben fog elfordulni a bokád. Minél szorosabban fogja a bokád a cipő, annál jobban magával tudja rántani, és gyakorlatilag kitöri. Én legalábbis így tapasztaltam, amikor próbálkoztam ilyesmivel. Aztán azóta nem is próbálkozom, mert külön kéne ehhez való cipőt vennem, és annyira nem élvezem amúgy sem. A minimál, mezítlábas, stb. cipők sem tökéletesek amúgy, mármint terepre jók ilyen boka szempontból, de a csillapítás hiánya miatt nem tudsz sarokra érkezni, ha meg állandóan előre érkezel, akkor könnyen túlerőlteted a vádlid, főleg ha nagyobb tempóban futsz. A másik gond, hogy szint minden kavicsot meg lehet érezni bennük, ha nem elég vastag a talpuk. Nekem a Vibram Five Fingers emiatt max focipályás kocogásra jó, vagy leginkább csak gyaloglásra. Egyébként baromi kényelmes, de egyszerűen nem jó futni benne.

Buliban hasznos! =]

(#56246) inf3rno válasza Fred23 (#56236) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az Adidasnak van jó programja ilyen téren, de csodát az sem fog tudni tenni, egyszerűen gagyi a GPS chip a mobilodban. Venned kéne egy órát, ha pontosabb értéket akarsz.

Buliban hasznos! =]

(#56247) inf3rno válasza emvy (#56238) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Számít az app is, mert nem mindegyiknek 1 sec a mintavételi gyakorisága.

Buliban hasznos! =]

(#56248) parandroid válasza Steady74 (#56239) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

7km-en 60-70m eltérés teljesen normális. Maga a GPS technológia nem tud ennél pontosabb lenni. Az említett 6 km-en 500 m difi, na ottvalami nem kerek. Vagy a pálya van rosszul kimérve, vagy zavarta valami a jelet, vagy csak szar a GPS modul. Ilyen huavej, meg társaitól amúgy sem szabad semmi használhatót elvárni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56249) Steady74 válasza parandroid (#56248) üzenetére


Steady74
addikt

Értem :R

(#56250) Fred23 válasza inf3rno (#56247) üzenetére


Fred23
nagyúr

& parandroid:
Ki fogom próbálni másik progival és másik készülékkel is. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.