Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) Zozo0525


Zozo0525
őstag

nem merem megrendelni mert befalnám azt hiszem milyen turmix is az? mutasd már légyszi :R

(#57852) LanyUs válasza dabgergo (#57848) üzenetére


LanyUs
senior tag

Van egy kitaposott Cilfton 1 és Cilfton 2 cipőm. Felhúztam direkt a fórum miatt pár hete. Tudod a tömegem se piskóta, ezért 1000 km felett már kaptak rendesen.
A lényeg, hogy 10 km felett érzékenyebb a talpam tőlük. Talpi bonye kezdeti kialakulása érzésem van bennük. Ha a 100 km-es Kayano vagy a 800 km Stinson 6 ATR viszem, azokban semmi gond.
Stinson 6 ATR is egy nehezebb csónak, de nagyon kényelmes, jól csillapít és lassan ázik be. Gyepáltam hóban, sárban, aszfalton. Viszont akció nélkül nagyon drága...

(#57853) norby_42 válasza dabgergo (#57848) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ezt köszi!

Akarok már egy ideje valami túlépített cipőt, de mindig elveszitek a kedvem, annyi fajtát soroltok. Ezt most elmentem

Eat pasta, run fasta

(#57854) LanyUs válasza Zozo0525 (#57851) üzenetére


LanyUs
senior tag

Hát a fogyókúra szent grálja! Reggeli bcaa + 1 óra aerob, majd utána nagyszemu zabpehely forrazva, majd melegen bele egy adag tejsavo fehérje + 10g glutamin ( glutamin nélkül is lehet persze ). Ez a 7 dl turmix 3-4 órán keresztül táplál tiszta fehérjével, ch val és nulla zsírral. Nálam minden reggel így kezdődik.
Én azért nem fogyok, mert ebéd után mindent elrontok :D

(#57855) Zozo0525 válasza LanyUs (#57854) üzenetére


Zozo0525
őstag

ránézek holnap. köszi. :R
Nálam a súly már rendben van de vigyázni kell vissza ne jöjjön

(#57856) Fred23 válasza LanyUs (#57854) üzenetére


Fred23
nagyúr

Voltam a szokásos 10 km kocin, aztán bevágtam 1,5 kg sült krumplit. Nem olajban sütve, hanem forrólevegősben, de mióta (Black Friday) van ez az air fryer, egyre komolyabb gondot jelent a krumpli. Majd holnap lemérem magam, aztán ha nem tetszik, amit látok, felezem/harmadolom a krumpli mennyiségét. :(
Lehet, már azt nem kellett volna elkezdeni, hogy futós napokon ehetek este is.

(#57857) LanyUs válasza Fred23 (#57856) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jó, de azt sapka nélkül! Akkor bizonyára elégett 500 helyett 522,8 kcal, aminek 90%-a zsír táplálta.
100g krumpli olaj nélkül 140kcal, 1500g 15x140 cirka 2000kcal tehát jó vagy, dobj még rá egy tábla Milka csokit, mert én van, hogy napi 4-5000 kcal próbálok fogyni csak nem sikerül :))

(#57858) danielsz válasza norby_42 (#57853) üzenetére


danielsz
tag

Itt egy baromi túlépített, még nézni is rossz :D Az Adidas is nagyon felült a vastagtalp-vonatra.

[ Szerkesztve ]

(#57859) inf3rno válasza LanyUs (#57850) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyen ez a pop szakma. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57860) dabgergo


dabgergo
őstag

Még Hoka kapcsán ez is segíthet, mármint az alapokban h melyik cipő hivatalosan hova tartozik. A stabilak kevésbé puha talpúak mint a nem stabil párjuk.

LanyUs: nem is tudom milyen konklúziót vonjak le abból amit írsz, mindenesetre sztem fontos lenne most a talpamban egy extra puha talpú cipő h egyáltalán tudja futni, a sebesség egyelőre másodlagos, így az sem érdekel ha nehéz ez a cipő, lehet h mégis vmi Hoka lesz csak talpbetéttel?

Van Hoka-n kívül olyan puha cipő ami enyhe talpi bőnyés fájdalommal futható?

[ Szerkesztve ]

(#57861) inf3rno válasza LanyUs (#57852) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt nem csodálom, azokban már sok csillapítás nem lehet. Nem akkora baj, ha ilyen cipőd van, csak másra kell használni. Tomcica szokott erről írni, hogy ilyen régi cipőben mit érdemes a fűnyíráson kívül. De akár 5km-re is be lehet vállalni ezeket, hogy egy kis extra terhelést kapjon a talpad, de mégse menjen szét tőle teljesen.

Buliban hasznos! =]

(#57862) inf3rno válasza LanyUs (#57854) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez ilyen forró takony első hallásra. :D Űrhajós kaja, talán a Mátrix 1. részében ették ezt a Nabukodonozoron. ;] [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57863) Agony válasza danielsz (#57858) üzenetére


Agony
aktív tag

Láttad már a következő Endorphin szériát? ;]

Youtubeos első bemutatók:

Saucony Endorphin Shift 3
Saucony Endorphin Speed 3
Saucony Endorphin PRO 3

Ami viszont nagyon érdekel jövőre az a New Balance Rebel v3! Ha marad jó áron mint a v2, akkor elég jó kis edzőcipő lesz belőle. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#57864) inf3rno válasza dabgergo (#57860) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a hosszúkat pont ezért csinálom mindig a pihe-puha lassú cipőmben, a gyorsat meg csak versenyre vagy résztávos edzésre használom.

Buliban hasznos! =]

(#57865) Fred23 válasza LanyUs (#57857) üzenetére


Fred23
nagyúr

Asszem, mostantól használni fogom a kis konyhai mérlegünket, és napi 500 g krumpliban maximalizálom a bevihető mennyiséget. Csak az nálam fél adag sincs, és nagyon krumplis vagyok. :(

(#57866) LanyUs válasza dabgergo (#57860) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én próbálnék a boltban egy Stinson 6 ATR-t. Futsz benne 10 percet ott és kiderül Nálad is beválik-e. Ha igen összeszorított foggal megveszed...
Én pl. A Bondi 7es szériát is túl szűknek találtam, még a wide verziót is. Hasonlóan a Cliftonhoz.

Fred: a krumpli a keményítő miatt nem tiltott diéta alatt? Én folyamat brokkoli rizs csirkemell kombót ettem. De már a szagától rosszul vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#57867) inf3rno válasza LanyUs (#57866) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A rizs is ugyanúgy keményítő. A krumplival inkább a sült változat a gond, mert egy tonna olajat elnyel. Illetve cukorbeteg diétánál magas a glikémiás indexe.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57868) danielsz válasza Agony (#57863) üzenetére


danielsz
tag

Nem tudom, mennyire jó ez, hogy egy csomó márkánál elmennek a minél vastagabb talp irányába. Szó volt itt erről asszem az adidas Adios/Boston kapcsán, ezeknek kb. csak a neve maradt ugyanaz. Aztán persze a Hokák se véletlenül hódítottak teret.

(#57869) Fred23 válasza LanyUs (#57866) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálam nem tiltott, és kis mennyiségben szerintem nem is lenne vele baj. Csak ha elkezdem, könnyen túlzásba viszem.
Több önfegyelem kéne, mert nem lesz ez így jó. Meg átgondolni, hogyan tehetném kicsivel változatosabbá a kajálásom. A csirkecsöcs és a hal alap nálunk, de ma például kolbászt és szalámit ettem, mert elegem volt már a csirkéből és a halból. De ez egy másik topik... -bocsi is az offért.

Lehet, futok egy 10-est holnap is, aztán legalább kiderítem, mit szól az ilyesmihez a testem. Még csak ott tartok ugye, hogy minden kocogós nap után van egy pihis nap is.

(#57870) dabgergo válasza LanyUs (#57866) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, megnézem azt is, nem tűnik egy könnyű cipőnek az tuti :D

(#57871) ígyvanferi válasza dabgergo (#57870) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hál'isten van élet a Hokán túl is, pl.: New Balance Freshfoam More vagy 1080, Asics Gel-Nimbus vagy Glideride, Nike Zoomx Invincible Run vagy React Infinity Run, adidas Ultraboost., Puma Magnify Nitro. Egyikről sincs személyes tapasztalatom, szóval ajánlani nem tudok, csak gondoltam bedobok más márkákat is a kalapba. Ezek közül én a NB 1080-nal, az Invincible Runnal vagy a Magnify Nitroval kezdeném az ismerkedést, az internet népének általános véleménye alapján ezek tűnnek számomra a legjobbnak a kategóriában.

(#57872) tomcica válasza danielsz (#57868) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Be is vasaroltam 2db SL20 (elso verzio,a masodik mar tulepitett arra amire hasznalom), Boston 9, Inov8 212,NB Rebel 2.
Meg van regebbrol egy szinte uj Nike Streak 5 es egy Streak LT.
Egy Streak X kijohetne,akar a Dragonfly szogmentesd verziojakent,lehetne palya es XC verzios talppal (csak a talp mintazata terne el). 140-160gr plafon. Par 1-2mm hab :K meg ugy is parnazott lenne,mert a Zoom X hab meg 1-2mm vastagsaggal is kenyelmesebb,mint egy regi Victory szoges v Streak LT (abban kb akkori Pega hab lehet cushlon,ha jol remlik a lunar habot nem mertek meglepni :U )
Beengednenek egy ilyen Nike kiserleti laborba,keszitenek nehany frankesteint ;] tesztelnem is :K kiadnam limitaltan ugy h megerje gyartani akar 200euro. Lenne ra vevo,ahogy most is van a Next% es Alphafly-ra.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57873) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

múlt vasárnap a 20k (full átázott póló gatya cipő) szakadó esőben nem tett jót :D
kedden alapozás oké, majd szerdán este 140es pulzussal 10k alapoztam, aztán jött egy nyuszi, aki miatt a végét meg akartam tolni. hát erre irdatlan légszomj, kb oxigén nélkül mentem a kocsiig.

pénteken fosos hányós, majd szombaton festés meló. és nemtom mi történt, de a szivemnél a mellkasom úgy fáj azóta, mint ökre. lábam vinne ma megint, de igy biztosan nem szabad. picit köhögök is, fáj is a mellkasom (pláne ha megnyomom). gondolom nincs távgyógyiós orvos, majd telefonálok párat, de gondoltam megosztom :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57874) LanyUs válasza dabgergo (#57870) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem az valóban, de Nekem épp a kezdeti bonyet úgy elvitte , hogy vissza se ért ( kopp-kopp ). Ha jól emlékszem 50k-t 04:30-as tempoban futsz. Itt csak arra gondoltam, hogy a lényeg bármi Ft áron most mozgásban maradj, beváljon amit veszel és ha rendbe jött minden mehet tovább...

Most pl. Kinézek vizes minden. Kayano kiesett, sauc Guide kiesett, Cliftonok kiesnek, marad a Stinson mint a neve említ All Terrain

(#57875) HKorn


HKorn
addikt

Még mindig pulzus téma, létezik olyan, hogy egy haverommal egyidősen, mindketten max tempónk közelében futva 7km-en, neki 145 átlagpulzus, nekem meg 180? Csuklón mérve, neki Fenix 5, nekem vivoactive 4. Vágom, hogy mindenkinél más és más lehet a pulzus, de ez akkor is nagy különbségnek tűnik.

Run&Ride

(#57876) parandroid válasza HKorn (#57875) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hogyne lenne ilyen. Alkati kérdés is, meg edzettségtől is függ.
Én most 6:00 körüli tempóval 160 bpm körül tolom a 7k-s köreimet, 2 ége ez a tempó még röhögve 145 volt, pláne ilyen távon. Egy hónapja meg, amikor újrakezdtem, 170+

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57877) emvy válasza parandroid (#57876) üzenetére


emvy
nagyúr

Viszont ha mindketten a saját max tempójuk korul mennek, akkor nem tűnik reálisnak.

while (!sleep) sheep++;

(#57878) parandroid válasza emvy (#57877) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

True dat. Hacsak nem valami agyonedzett öregúr a partner.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57879) LanyUs válasza LanyUs (#57874) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bentről nem látszott, valójában szakadt. Szakadó esőben:
Guide 13: 4 perc után első lábujjak fáznak a víztől. 10 perc után a fél lábfej, 20 után az egész vizes.
Stinson 6: 28 perc után első lábujjak fáznak a víztől. 40 perc után a fél lábfej, 60 után sem vizes az egész, de il1 óra fölé komolyabb eső védelem is kell minden téren.

(#57880) jmuranyi válasza bajnokpityu (#57873) üzenetére


jmuranyi
tag

A nyúl egy veszélyes állat ;)

Ne legyen igazam, de a 112-t hívd,
és mond el, amit ide leírtál.
Egy EKG el fogja dönteni.

(#57881) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Köszi amúgy mindenkinek az óraviselős tapasztalatokat! Azóta nagyjából mindig rajtam van, többnyire nem is tűnik fel, kivéve amikor beöltözök a munkába biciklizéshez vagy kutyasétáltatáshoz, és próbálom magam beszuszakolni az 5. rétegbe, akkor picit zavaró az óra (mondjuk ez típustól független problem :) ). Azt azért nem tudom elfogadni, hogy miért ilyen kacat szíjat raknak egy 500 eurós órára (hál'isten akciósan majdnem féláron volt). Komolyan ezerszer jobb minőségű az Ambit3 Verticalé, hiába az is az alap műanyag, mégis sokkal puhább és mivel nem olyan rideg, csúszós, inkább gumis tapintású, nem is kell úgy megszorítani, hogy stabil maradjon. De még a gyerekként használt casio kvarcórám is jobb volt szíjügyileg. Na mindegy, nézek hozzá csereszíjat.
Agony, az a nickmankey marhajó cuccnak tűnik, kár, hogy vagy 2-3 hónap, mire ideér, és a végösszeg sem lesz a 30 dollár közelében szerintem postaköltséggel, vámmal, áfával, tudjat.köm még mivel. De lehet megírom a jézuskának.
Addig is lehet azt a Notocity-t fogom kipróbálni. Bár a kompatibilitási listánál nem írja a 745-öt, de gondolom az nem probléma, mert a szélesség stimmel, azzal a gyorscsatlakozóval meg rá tud csatlakozni a tengelyre, és kész is.

[ Szerkesztve ]

(#57882) Agony válasza ígyvanferi (#57881) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerintem rendben lesz a Notocity is 22 mm quickfit... nagy trükk nem lehet és az kb. 1 hét alatt itt van és EU-n belül még VÁM sincs rá. :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#57883) danielsz válasza tomcica (#57872) üzenetére


danielsz
tag

Ma SL20-ban nyomultam nagyon jó minőségű rekortán pályán, ott eléggé adta, de úgy érzem aszfaltra már kéne a Boston 9, kicsit bánom is, hogy nem vettem meg az outletben. New Balance Rebel 2-vel én is szemezek, Agony is dicsérte.

(#57884) HKorn válasza parandroid (#57878) üzenetére


HKorn
addikt

Mindkettem 40 évesek vagyunk, srác sem edz többet mint én, sőt rajta van hozzám képest +10kg felesleg hasonló magasság mellett.

Run&Ride

(#57885) Agony válasza danielsz (#57883) üzenetére


Agony
aktív tag

Akkor ma-holnap érdemes szemezned vele, mert a NewBalance oldalán épp 30%-ok Mikulás akció van rajta, így 31K-ért, ingyen szállítással fogható. :K

https://newbalance.hu/new_balance_fuelcell_rebel_v2_mfcxcp2

Most én is dilemmába vagyok, mert kellene valami a Boston 9 utódjának, de nem tudom hogy NB Rebel v2 vagy Hoka Mach 4 legyen. A Rebel v2 jobbnak tűnik tempózáshoz, a Mach 4 viszont jóval szélesebb és stabilabb, ami az én lábamra igencsak ráférne. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#57886) inf3rno válasza bajnokpityu (#57873) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy covid. Háziorvoshoz vagy ugorj el egy EKG-ra, ahogy írták, vagy ha komolyabban veszed, akkor sürgősségire, bár ott az első kérdés az lesz, hogy miért nem akkor jöttél, miért napokkal később...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57887) inf3rno válasza HKorn (#57875) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én elengedném ezt a kérdést onnan, hogy Garmin optikai pulzusmérés. Ha ilyet akarsz és pontosat, akkor vegyél Polar órát vagy külön Polar Verity Sense-t.

Buliban hasznos! =]

(#57888) danielsz válasza Agony (#57885) üzenetére


danielsz
tag

Köszi, én is néztem. Kicsit dillemában vagyok, mit vegyek. Elsősorban egy általános cipő kéne. Gyors tempó + résztávhoz jó az adidas SL20, de inkább csak rekortánon, aszfalton nekem túl kopogós. New Balance Propel v2-t nézegettem 25 ezerért ecipőn, az stílusra Nike Pegasus-szerű lehet. Hoka Rincon 2-t nem merek venni, mindenhol azt írják, hogy nem valami tartós.

(#57889) sipi700 válasza HKorn (#57884) üzenetére


sipi700
tag

Velem egyidős futó ismerősöm, olyan magas, mint én talán pár kg-mal nehezebb nálam. Versenyeken kb. ugyanazt az időt futjuk, hol ő jobb kicsit, hol én. Talán kicsit hosszabb futásai vannak, de éves szinten nem fut többet, mint én. Versenypulzusa 20-assal alacsonyabb, mint nekem, gyakorlatilag az nekem majdnem az E1-es zóna teteje. Laza futása alacsonyabb pulzuson megy, mint nekem a laza bringa. Bringás zónáim 12 ütéssel alacsonyabban vannak. Próbáltam 130 körüli pulzuson futni, inkább séta volt, mint futás és nem igazán értettem miért jó ez, amikor 150-es pulzuson is teljesen jól vagyok, simán beszélgetek közben. Megtanultam egész jó tempóban futni 140 körüli pulzuson, aztán elmentem egy diagnosztikára és kiderült, hogy nekem valóban 150 felett van az 1-es zóna teteje és ahhoz akkor már egész jó tempó tartozott. Kezdetek kezdetén 170 körül volt a pulzusom 6 perces tempónál, most olyan tempónál már nem megy 140 fölé.
Zónák nagyjából fix-ek, legfeljebb a tempó tud javulni hozzá. Illetve edzéssel lehet tolni az anaerob küszöböt, kérdés, hogy mennyi munka kell és mennyit tud emelni.

(#57890) bajnokpityu válasza inf3rno (#57886) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Húgom doki, párja triathlonos, szinten doki, aszongyak cataflam mert ízületi gyulladás. Nem köhögök, így covidot ok kizarnak.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57891) inf3rno válasza bajnokpityu (#57890) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem jár mindig köhögéssel, van akinél szinte csak ilyen fosós gasztrós tünetei vannak. Én vennék egy köpős gyorstesztet. Ha ízületi gyulladás, akkor fáj az ízület, ha megnyomod és ropoghat is. Arra a proenzi3 expur jó. Nekem olyan van az állandó gép előtt görnyedéstől. Plusz lehet még refluxtól ilyesmi, de akkor jó eséllyel érzed a savat a szádban, és egy Rennie-re enyhül. Azt is meg lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57892) tomcica válasza bajnokpityu (#57890) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,nem kell bekakilni :K csak kitartas ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57893) HKorn válasza inf3rno (#57887) üzenetére


HKorn
addikt

Vagy inkább egy mellkaspánt, kértem is egyet karácsonyra.

Run&Ride

(#57894) HKorn válasza sipi700 (#57889) üzenetére


HKorn
addikt

Érdekes ez is, biztos, hogy az én pulzusom magasabb, nem is az a furcsa, hanem hogy lehet valakinek 145 ha nyélgázon fut.

Run&Ride

(#57895) Zozo0525 válasza HKorn (#57894) üzenetére


Zozo0525
őstag

sokkal nekem sem több van ilyen

(#57896) inf3rno válasza HKorn (#57893) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nagyjából ugyanazt tudja a mellkaspánt is, mint a Polar Verity Sense, ha jó minőségű. A különség nagyjából annyi, hogy az optikai
- késik pár másodpercet
- nem kell vizezni
- nem mér hülyeséget, ha merül az elem
- viszont tölteni kell heti 1-2x
- hülyeséget mér, ha besüt alája a nap vagy bemocskolódik a szenzora
- úszáshoz általában nem jó
- más sportoknál is lehetnek anomáliák, főleg ahol karból dolgozol pl súlyemelés, fekvőtámasz, stb.
- jóval kényelmesebb
- valamivel drágább, mint egy jó mellkaspánt

Buliban hasznos! =]

(#57897) emvy válasza inf3rno (#57896) üzenetére


emvy
nagyúr

úszáshoz pont jó a Verity Sense

while (!sleep) sheep++;

(#57898) inf3rno válasza emvy (#57897) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az lehet, de vannak más márkák is, amik futáshoz nagyon jól mérnek, de úszáshoz már használhatatlanok. Múltkor voltam személyesen Decathlonban, sajnos nem volt Verity Sense. Azt hiszem én is bekérem Karácsonyra Zergétől.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57899) emvy válasza inf3rno (#57898) üzenetére


emvy
nagyúr

Ezt kifejezetten ajánlja a gyártó is úszáshoz, a legcélszerűbb úgy, hogy a fejedre fogatod fel a pantot (hogy a halanteknal legyen a szenzor).

Polar Verity Sense (Optical HR Sensor Band) In-Depth Review | DC Rainmaker

while (!sleep) sheep++;

(#57900) inf3rno válasza emvy (#57899) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Komoly. :-)
Nem tudtam, hogy halántékon is mér.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.