Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56301) emvy válasza sharp4 (#56297) üzenetére


emvy
nagyúr

Zsir, jo kozel futottunk :)

while (!sleep) sheep++;

(#56302) sharp4 válasza tomcica (#56298) üzenetére


sharp4
őstag

Köszi. Már most is meglehetne a 3:30, volt még tartalék, nem jártam úgy, mint a tavalyi évben 30km-n, hogy elfogyott a tartalék. Örülök, hogy révettem magam.

#56301emvy: Azért 10 perccel előrébb vagy, sok az a különbség még.

[ Szerkesztve ]

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#56303) emvy válasza sharp4 (#56302) üzenetére


emvy
nagyúr

Tavaly 3:33-nal voltam.

while (!sleep) sheep++;

(#56304) sharp4 válasza emvy (#56303) üzenetére


sharp4
őstag

Akkor egy év múlva leszek ott, ahol te :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#56305) sipi700


sipi700
tag

Gratulálok a maratonistáknak!!!
Tempo next cipő: nem volt ugyan, de teszteket olvasva nem is vennék. Nem zoomX talp, lassú tempónál semmivel nem jobb alap futócipőnél, tempós futásnál nem olyan rossz, ha sok a résztávos edzés még talán jó is. Pegasus Turbo, Nike Zoom fly FK sokkal jobb. Aki Zoom fly 3-at szereti, annak ez is jó lehet, belőlem zf3 okozta csalódás mondatja, hogy tempo next nem kellene. Nagy Nike fan vagyok, de következő cipőm lehet nem az lesz. Asics Hyperspeed felé hajlok vagy Novablast esetleg.

(#56306) emvy


emvy
nagyúr

Ha valakit erdekel:

A lepesszam gyorsulasabol latszik, h gorcsolt a vadlim, es probaltam combbol menni inkabb (== kisebb, surubb lepesek).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#56307) Steady74 válasza emvy (#56306) üzenetére


Steady74
addikt

Kemény vagy! :R grat, ez tényleg nem semmi!!

(#56308) tomcica


tomcica
Topikgazda

Hetfoi hosszu fokozos...megszaladt a vege ;]
[kép]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56309) sharp4 válasza tomcica (#56308) üzenetére


sharp4
őstag

Állat :C

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#56310) Steady74 válasza tomcica (#56308) üzenetére


Steady74
addikt

jó, ez nem evilági :DDD

(#56311) tomcica válasza Steady74 (#56310) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja, Nike Next% Tempo...jocskan csuszott a kanyarokban (esett az eso,palyan futottam). Legkozelebb Adidas Boston (continental talppal) lesz ilyen esetre.
Sajnos a Pega Turbo is ennyire csuszik :U
Nem frissitettem,nem ittam.Letoltam es kesz +2.5km bemelegites es 1.5km kifutas.A hajnali 10km laza totyogest nem szamolom,az a "jo reggelt" :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56312) sharp4 válasza tomcica (#56311) üzenetére


sharp4
őstag

Nem volt piknik? :DDD
Pedig anélkül nincs edzés.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#56313) venember83 válasza tomcica (#56308) üzenetére


venember83
nagyúr

Hova siettél? :)) Igen, ilyenkor valóban olyan érzésem, sőt, meggyőződésem van, hogy magamat is beleértve a legtöbben csak kocogunk, mímeljük itt a futást, közben meg olyan messze vagyunk tőle, mint Makó Jeruzsálemtől (bő 2000 km-re).

Ui. Ráadásul mindezt pályán... :U

[ Szerkesztve ]

(#56314) tomcica válasza sharp4 (#56312) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo hogy mondod...epp ma dobtak fel a temat a csapatban,h tartsunk teli pikniket is :K meg is lepodtem...mondom en benne vagyok,de ha mar orulet akkor legyen rovidgatyas (lanyoknak 3/4 capri = van szivem) + forralt bor. :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56315) emvy válasza tomcica (#56308) üzenetére


emvy
nagyúr

Wp :C

while (!sleep) sheep++;

(#56316) tomcica válasza venember83 (#56313) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha ez megnyugtat holnap en se fogok 6:00-as tempotol sokkal gyorsabban csurogni :DDD megerzek egy ilyen napot (meg hat a mult het se nevezheto lazanak...volt egy 25km @3:53, 12km @3:31, 8k @3:30 + az apro kozte).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56317) Zozo0525 válasza tomcica (#56316) üzenetére


Zozo0525
őstag

kemény vagy, gratulálok..... lassan nekiállok én is tempot fejleszteni, 1 jó hónap aztán már lesz időm most nagy a hajtás melóba örülök ha hajnalban 1 órát le tudok kocogni :-)
(mester majd kell a segítséged ;] )

(#56318) North15 válasza Perillustris (#55867) üzenetére


North15
csendes tag

Köszi a tanácsokat, meg a többieknek is. Szinte minden úgy történt, ahogy írtad. Az írásaitok alapján igyekeztem extra tisztelettel és türelemmel a táv elé állni. Na meg közben is fókuszálni. Végül sikerült tegnap lefutni, még jobban is mint terveztem. Szóval 3:44-gyel én is beállok az első maratonosok sorába. :)

Amiért nagyon aggódtam, hogy nem igazán készültem rá specifikusan. Egyéb versenyek miatt még az utolsó hónapban sem. Idén a versenyt megelőzően mindössze 900km-t futottam, ami szerintem elég minimál megközelítése egy tisztes maratonnak. Viszont van mellette bringa és úszás bőven. Reméltem, hogy adnak elég állóképességet és akaratot, adtak.
A versenytempó végig kontrollált volt és 175-ös átlaggal a pulzus is kb. egyenletesre sikerült. A célba érve se éreztem extra kimerültséget.
Ami miatt viszont nem lett mégsem kellemes a második fele, és ahol kijöhetett a kevesebb futóedzés hátránya, hogy akkora a lábaimat igen erősen éreztem. Szóval volt benne küzdelem is. Kb. 25 km-nél át kellett állítani az agyamat, hogy felejtse el az eddigieket, és én most valójában egy úszás-bringa után fáradt lábra futok egy "csak" félmaratont. Ez meg már ismerős helyzet.

Szóval büszke vagyok magamra, de le is vontam a tanulságokat, hogy jobban kéne tornára és erősítésre fókuszálni, mert vannak a testemben gyengepontok.

A célbaérkezőknek én is gratulálok.

(#56319) tomcica válasza Zozo0525 (#56317) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nagy a hajtas,akkor se art azert hetente egy 5-10perc mini fokozos tempot fenntartani :K Ilyen elso alapozasnal meg elfogadhato,h csak laza km gyujtes tortenik (serules utan szinten),de aki ezt letudta,annak mar hetente kell dolgozni a felsobb zonakban is.Persze ha nincs sok ido normal km gyujtesre,akkor a felsobb zonara juto edzesido is aranyban legyen. 5-10perc azert bele kell h ferjen meg annak is,aki heti 2-3x fut.Mittomen egyik edzes vegen a normal km gyujtesbol felkapja temposra v fokozos tempora.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56320) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Hú de jól esett pár nap fizikai munka utáni kihagyás után alapozó futás 6:20al 2 órán át... Majd mikor a zarastol való félelemben leleptem mondják h újabban nem zárják éjjelre a rekortant, meg maradtam volna min meg egyet...
140es fix pulzussal oké a 6:20alapozas vén túlsúlyos embernek, nem?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56321) danielsz


danielsz
tag

Közben sokat javult a lábam, ma már 7 km ment 5:37-es átlagtempóban. Simán tudtam volna jóval többet futni, csak ugye próbálom fokozatosan csinálni, nehogy túl nagy terhelést kapjon a lábam. Mondjuk boka helyett lábszárban érzek némi diszkomfort érzést. Terepre mondjuk inkább nem megyek egy darabig. Pulzust nem mértem, de nem tűnt durvának :D Muszáj szinten tartani magam, így csak egy hét maradt ki teljesen. 2 hét vagy hosszabb kihagyásnál már olyan, mintha elölről kéne kezdeni az egészet :D Holnapra közösségi futás (6-7 km szokott lenni) a terv ilyen 6 perc/km vagy még kicsit lassabb tempóban.

(#56322) Zozo0525 válasza tomcica (#56319) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi főni :R
mai 11 is megvolt
a felső zónában ma 30% körül ment, igaz lehet újra kellene beállítanom a max értékemet? másfél éve mértem akkor még nagyon edzettlen voltam.... vagy az nem változik?

(#56323) tomcica válasza bajnokpityu (#56320) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A pulzus ugye a max pulzusbol aranylik (atlagosan a 140bpm az alapozos pulzusnak szamit....de azert vannak akinel pl 165 bpm a max,na ott a 140 mar igencsak tempo...szoval ezert nincs pl a 140 kobe vesve) az epp hozza jarulok sebesseg pedig ez esetben nem erdekes. 6:20 is jo :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56324) bajnokpityu válasza tomcica (#56323) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A max pulzus 245 és Samsung óra szerint is olyan 188-189 nekem. Így a 140az nyugis, úgy éreztem még nagyon sokáig tudnám tolni. Csak fostam h rám zárják a pályát.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56325) tomcica válasza Zozo0525 (#56322) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Valtozik a felso zona is :K na nem a max pulzus itt nekunk az erdekes,hanem hogy 80-85-90%-os pulzuson tortenjen valamennyi munka. 80%-on konnyed tempo,persze a 90% inkabb fokozos vegen v resztavozaskor erintodik. Sok ev rutinnal kozelebb tudod hozni a kuszob(treshold) es a max pulzust. Ez a hosszutavfutasra valo megfelelo edzes fo celja.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56326) tomcica válasza bajnokpityu (#56324) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked az a 140-145 pont jo :K miert,nem lehet kiugrani a keritesen? ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56327) bajnokpityu válasza tomcica (#56326) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kocsival?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#56328) tomcica válasza bajnokpityu (#56327) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56329) Vertigo18 válasza bajnokpityu (#56327) üzenetére


Vertigo18
addikt

Van legalább miért visszafutni másnap! ;)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56330) tomcica válasza danielsz (#56321) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,ez jo hir :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56331) margithid


margithid
veterán

[link]
[link]
[link]
Ezek közül a cipők közül van valakinek tapasztalata? Ajánlott valamelyik?
Esetleg most valami jó vétel 20k-ig?

(#56332) tomcica válasza margithid (#56331) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Nike Qest-et fogtam mar a kezemben (nem futottam benne) egyik csapattagnak van. Porgos,kozepesen kemeny cipo. Mindenes. Hosszukra annyira nem szereti,de mivel konnyu es klasszikus cipo felepitesu,igy normal napi es tempo futasokra jo :K
Tobbit nem ismerem,ha a NB fresh foam-os,akkor az meg jo lehet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56333) margithid válasza tomcica (#56332) üzenetére


margithid
veterán

Aha, köszi.
10 km körüliket szoktam futni, szeretem a kényelmet, meg a jó csillapítást.
20k körül esetleg van valahol valami jó? :)

(#56334) tomcica válasza margithid (#56333) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

ott van nehany Puma Nitro,meg Puma Speed 600...azok 22-26ert jo vetelek.

esetleg ez,kemenyebb vonal,de petarda:
[link]
(no azert nem annyira kemeny,csak nem egy pihe-puha lagysag)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56335) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]
NB Propel,enyhen stabil,szerettem nagyon. 23ezerert nem penz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56336) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]
ez meg egyik tesztoldal best-buy budget cipoje dijat nyerte tavaly.20alatt van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56337) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]
Salomon Sense Flow,ezt nem ismerem...a Sense vonal masik cipojet szerettem (Mantra,Ride) ez is jo aron van kinalva 40erol 27ezer

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56338) LanyUs válasza tomcica (#56335) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt a Propelt vadászom már amióta írtad, csak emberi méret nincs belőle :P Valójában egyikből sincs :D

(#56339) ígyvanferi válasza margithid (#56331) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nézz be a nike webshopba, ma még van -20% az akciós árú cipőkre. Pl. amit linkeltél quest, abból a 3-as verzió kerül 16 ezerbe. De van Infinity Run Flyknit 2, ami fényévekkel van a budget kategóriájúak fölött, az pl. 23 ezer. Bár hiányos a méretsor. Structure 24-ből viszont van minden méret, az is remek cipő, most 22 ezerért. [link]
Puma Velocity Nitro valahol mindig akciós, 20 alatt többnyire. Az is jó.
Reebok Floatride Energy 3-at is kereshetsz (de akár az 1-es verziót is, itt-ott még van 15-18 körül), az is gyakran akciós, aboutyoun, sportfactory-nál. Két hete vettem Floatride Energy 3 Adventure-t 17-ért, bár azt jó szívvel sajnos nem tudom ajánlani, elcseszték a túl vékony nyelvvel és a fűzővel. Legalábbis nekem megnyomta amiatt legutóbb a lábfejemet, kellemetlen lett a hosszú futás végére. Mindenesetre akár azzal is lehet egy próbát tenni, ha akciós, lehet másnál nem okoz problémát, és ezt nem számítva remek cipő, a téli futásokra extrán fel van készítve ez a verzió.

[ Szerkesztve ]

(#56340) HKorn válasza margithid (#56331) üzenetére


HKorn
addikt

Nike Quest 2 van nekem is, de csak kb 3. 4. cipőként. Ez az egyetlen Nike, ami nem szűk nekem, csak azért vettem meg, mert 9 ezer pénz volt outletben. Alapkategóriás cipő egyébként, csillapítás elmegy, szerintem max 10k-ig, de ennél jóval jobb cipőim is vannak, így ebben inkább csak bringázni, meg sétálni szoktam.

Run&Ride

(#56341) margithid


margithid
veterán

Köszi a sok ajánlást, megnézem őket!

Nikennál 20% kupont nem találom.

(#56342) LanyUs válasza margithid (#56341) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én se! OCT21 már lejárt :( Elvileg ma még aktív kellene legyen...

(#56343) ígyvanferi válasza LanyUs (#56342) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Reggel még tuti ott volt. Akkor sorry...

(#56344) SpaceKombajn válasza ígyvanferi (#56343) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Reggel 9-ig volt (addig szokott tartani).

spacetime

(#56345) ígyvanferi válasza SpaceKombajn (#56344) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igaz, megtaláltam közben a leírást.
Viszont akkor most épp nem tudok semmi igazi best-buyt. Max. ha még mindig van a Boráros téri outletben 18 ezerért Boston 9-es. Az simán olyan, hogy daily trainerként is elhasználhatja az ember, a Boost+Lightstrike kombináció mindenre jó.

Ha már cipővásárlás: tervez közületek valaki a multinavigátorban a közeljövőben venni valami futócipőt? Illetve ha lenne egy kis kedvezmény, fel tudná használni hó végéig? Nekem már hegyekben állnak a cipők a szekrényben, viszont van egy kuponom október végi lejárattal, rendszeres topiclátogató kollégára átruháznám, ne vesszen kárba.

(#56346) danielsz válasza ígyvanferi (#56339) üzenetére


danielsz
tag

A Floatride Energy 3-nál akkor van különbség a sima meg az Adventure meg a Grow között? Ez nem nagyon derült ki a számomra. Nekem a sima van, bejön, de akkor ezt figyelni kell.

(#56347) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#56345) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Létezik, hogy a puma nitro 312g? :F ezt láttam az ecipő-n az imént. Mert akkor az is kihullott mint opció nálam

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56348) HKorn válasza xy.zsolt (#56347) üzenetére


HKorn
addikt

Biztos, hogy nem annyi, az enyém 41-es méretben kb 250g. Milyen méret kell neked?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#56349) xy.zsolt válasza HKorn (#56348) üzenetére


xy.zsolt
őstag

44es, de akkor nem vetem el.....annyi jót írt róla, hogy a kínai cipőm után szerintem adok esélyt a nitronak....bár jobb lenne ha a 200g-hoz lenne közelebb mint a 300hoz

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#56350) HKorn válasza xy.zsolt (#56349) üzenetére


HKorn
addikt

Akkor inkább innen vedd [link] 20%-os kuponnal olcsóbbra jössz ki, mint ecipo-n. (mondjuk itt nincs a narancsos szín, csak szürke)

Viszont elsőre nagyon fura lehet a Nitro habanyag, nekem teljesen vegyes érzelmeim voltak először, túl puhának, süppedősnek tartottam, alig futottam benne. Viszont gyorsabb tempóknál teljesen jól viselkedik, egyáltalán nem süppedsz benne, elég reszponzív. Mára már egyik kedvenc cipőm lett, UB-n is ebben futottam. Amit észrevettem, hogy kevésbé fárad el benne a lábam nagyobb távokon, mint a keményebb cipőknél.

Ha ennél könnyebb kell, akkor Liberate Nitro, [link] az szuperkönnyű, 41-es volt valami 175g körül.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.