Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) tomcica válasza ígyvanferi (#57800) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod valoban szokni kell :K es meg amikor mar rutinos vagy,akkor is tud meglepetest okozni,amikor leallitod es leszallsz :DD na olyankor mentem ugy,mint egy oreg tengeresz a szarazfoldon :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57802) ígyvanferi válasza tomcica (#57801) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Le a kalappal, aki rendszeres használó. :)

Más téma, mindenkihez szóló:
Az órák mind kényelmetlenek az alap szíjjal, ha egész nap viseli őket az ember? Mármint a sportórák.
Hosszú hónapok válogatása után megszületett az elhatározás, hogy új órát vegyek. A döntés pedig az lett, hogy elhagytam a finn süllyedő hajót, és 1 milliárd légy nem tévedhet alapon garminos lettem egy FR745-tel. Nem voltam eddig se egy nagy óraviselő, ezt is inkább csak az újdonság ereje miatt hagyom fent futáson kívül is, érdekes még így elsőre ez a sokféle mért paraméter, meg statisztika. De nem nagyon tudom úgy felvenni, hogy egész hamar ne hagyjon nyomot a karomon és ne kezdjen zavarni úgy általában. Futás közben nem para szerencsére. Az Ambitom szíja mintha valamivel puhább, rugalmasabb műanyagból lenne, az jobban körbeöleli a csuklómat, jobban eloszlik a szorítás. De mivel azt nincs miért egész nap hordani, így azért egész biztos ebben sem vagyok, hogy az se válna kényelmetlenné idővel.
Szóval aki közületek nemcsak sportoláskor hordja az óráját, mennyire zavaró a műanyag szíj?
A nejlon szíjak komfortosabbak?
(Jövök még majd szétspammelni a topicot a gps pontosságról lamentálva, nem ússzátok meg... :B )

[ Szerkesztve ]

(#57803) parandroid válasza ígyvanferi (#57802) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

5-6 éve csak alváshoz veszem le. Pedig nem vagyok nagy darab, és sem az FR235, meg pláne a Fenix5 nem egy apróság. Párom ugyanígy hordja, igaz, neki a kicsit kisebb Fenix5s-e van, de ő 160 centi, és alig több, mint 50 kiló.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57804) HKorn válasza ígyvanferi (#57802) üzenetére


HKorn
addikt

Én egy vivoactive 4-et hordok 0-24-ben, meg kell szokni, de semennyire nem zavar. Szíjat napközben egy lyukkal lazábban hordom, mint edzéskor.

Body battery-hez ajánlott az egész napos hordás. Szerintem a sok feature között az a legjobb.

Run&Ride

(#57805) Agony válasza ígyvanferi (#57802) üzenetére


Agony
aktív tag

Rajtam is 24/7 rajtam van az óra, de abszolút nem zavar és nem is hagy nyomot.

Én gyári szíjjal használom, de van pár Notocity szíjam is, ami utángyártottból (szerintem) a legjobb. Erős a quickfit kapcsolódás, a gagyikkal szemben rendes fém csatja van, nem csak fekete műanyag... és ami neked érdekes lehet, hogy elég puha szilikonból van, szóval ez talán komfortosabb egész napos viseléshez. :K

Amit még Garmin fórumokon többeknél láttam, hogy az Enduro szíját használják Fenixhez, de abból szerintem nincs 22 mm-es ami neked kellene a Forerunnerhez. Esetleg keresni valami hasonló nylon szíjat utángyártottba.

Meg sokan használják ezt a Nick Mankey elasztikus szíjat is, de erről nincs tapasztalatom.

Start with a whisper, end with a scream!

(#57806) Peterhappy válasza ígyvanferi (#57802) üzenetére


Peterhappy
őstag

Három éve vagyok Polar M430 tulajdonos (és azért messze nem a Polar csúcsmodellje) azóta viselem napi 14-16 órát, tökéletesen el vagyok vele napközben, sokszor észre sem veszem, hogy rajtam van, megszoktam.
Régebben 0-24 használtam, gyorsan hozzászoktam, hogy éjszaka is órát viselek, de aztán leszoktam róla, mert elegem lett a reggeli hülye alvásminősítéses visszajelzéseiből (kikapcsolni pedig nem tudtam a funkciót).

(#57807) HKorn


HKorn
addikt

Maráz Zsuzsi összefutkosott egy 800km-es hónapot és ennek több mint fele az egy verseny volt, az Athén-Spárta-Athén táv. :Y

Run&Ride

(#57808) tomcica válasza HKorn (#57807) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az mar combos :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57809) Fred23 válasza ígyvanferi (#57802) üzenetére


Fred23
nagyúr

Alapból nem vagyok órás, és mióta edzésre bezsákoltam ezt a Huawei Band 6-ot, próbálom megszokni, de mégis gyakran leveszem napközben. Lehet, az lesz a vége, hogy kizárólag kocogáshoz. (Pulzus és stopper kell csak nekem.)
Lehet, az olcsósága miatt, de rajtam a szíja is nyomot hagy már 2-3 óra után. Ha meg lazára veszem, nem lesz pontos a pulzusmérés. Ettől függetlenül akkor marad rajtam tovább, mikor 1-2 lyukkal tágabbra van állítva, mint ahogy a "sport mód"-nál van.

(#57810) danielsz válasza Agony (#57790) üzenetére


danielsz
tag

Endorphin Speeden gondolkozom, 40 ezer Ft-ért lehet szerezni (még SZÉP-kártyára is meg tudnám venni), sok helyen jobb is az értékelése, mint a Prónak. Az adidas SL20-at már leginkább csak versenyen használom, annyira fapad :D Mondjuk az is lehet, hogy felesleges lenne az én szintemen egy Endorphin Speed, és egy Nike Pegasus-szerű cipő is pont elég. Szóval úgy vagyok vele, hogy lehet, hogy inkább egy általános cipő kell :D

[ Szerkesztve ]

(#57811) HKorn válasza danielsz (#57810) üzenetére


HKorn
addikt

Hol van SZÉP kártyás lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#57812) danielsz válasza HKorn (#57811) üzenetére


danielsz
tag

Ez konkrétan Pécsen az Outdoor Paradise nevű bolt. Elvileg online is meg lehet oldani valahogy a SZÉP-kártyás fizetést.

(#57813) HKorn válasza danielsz (#57812) üzenetére


HKorn
addikt

Ja igen, őket ismerem, de valahogy drágábbra rémlett a Speed.

Run&Ride

(#57814) ballazol


ballazol
senior tag

Az új csuka:
asics gel venture 8 awl
És az első 10 kili futópadon:
az átlag becsapós, mert az első 5 percben bemelegítésképp gyalogoltam

remélem, kinn is jó szolgálatot fog tenni :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#57815) Mclovin


Mclovin
senior tag

Megjött a 44-es Puma Liberate Nitro. Szerencsére jó a méret és nagyon jó a fit is. :C Meglepően könnyű, ennál csak a szögeseim könyebbek (azok közül sem mindegyik). Hamarosan elviszem egy kis résztáv munkára is majd. :K

(#57816) LanyUs


LanyUs
senior tag

Vizes felületen ( nem esőben ) a Guide 13 szövete felázik/vizes lesz -> idővel a cipő is beázik. Nem értem miért? A Stinson 6 ilyen körülmények között nem kapja fel a vizet a földről és száraz lábbal érek haza. 300 km után elégedett vagyok a Guide 13-al, de amint a Hoka Stinson lesz az útitárs ( mint pl. ma reggel ) új dimenziók nyílnak meg...

(#57817) HKorn válasza Mclovin (#57815) üzenetére


HKorn
addikt

Szuper, igazán majd gyorsabb tempóknál mutatja meg magát, lassabbaknál nekem mindig túl tompának, túl puhának tűnik, de amint gyorsítok benne jön a bouncy érzés. :) Nagy kedvencem lett a Nitro vonal a Pumától. Egy Deviate Nitrot próbálnék ki nagyon.

Run&Ride

(#57818) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#57802) üzenetére


Zozo0525
őstag

Boldog Névnapot :DD

(#57819) Studi válasza Peterhappy (#57797) üzenetére


Studi
addikt

Köszi szépen! :B Csak igyekszem kicsit aktívabban tölteni a szabadidőm. :)

(#57820) Never79 válasza LanyUs (#57816) üzenetére


Never79
tag

Én is átváltottam Guide 13-ra. Bejön a cipő, jó ez edzésekre. Sajna ugyan ez a tapasztalat, hogy beázik, bár engem ez az 1 óra körüli edzéseknél nem zavar.

Idén rám jár a rúd. Január covid miatt maradt ki, estem a Vérmókuson, augusztus légmell, 1 hónapja egy faágban estem el, amit valaki idióta ráhúzott a járdára, s pont a fa árnyéka eltakarta este, tegnap meg beleestem egy csatornaárokba...
Elindultam edzésre este 8 környékén és hát rám jött a dolog. A bicóút mellett találtam is egy arra kiszemelt helyet, az árkon és a dzsidzsán átmászva elvégeztem a dolgom. Közben eleredt az eső, a szemüvegem is bepárásodott, szóval nem sok mindent láttam. Elindultam visszafelé a bicóútra, s azt hittem, hogy ugyan azon az úton megyek vissza, de nem. Ahogy lépek az árokba, egyszer csak belezuhantam egy kb 1-2 méter mély aknába. Kb. mint a kertesházak vízóraaknája. Nem tudom hogyan, de csak horzsolás lett belőle, meg az orromat vertem be (de arra se emlékszem, hogy hogyan), amiből kb. 5 -10 percig folyt a vérem. Tök ideg lettem, lábam is beszorult (hozzáteszem, 945-ben jól működik a balesetriasztás :) ). Kb. kellett 1 perc, mire felfogtam, hogy van a lábam beszorulva, majd kikecmeregtem. Futóműveket rendben találtam, vártam addig, amíg alább nem hagy az orrvérzés. Helyzetfelmérés céllal elindultam, s mivel úgy gondoltam minden oké, lefutottam a hátralevő időt. Szerintem nagy mákom van, rosszabbul is kijöhettem volna belőle. Jó, hogy este volt, mert a ruhám csupa vér és kosz volt, persze így ezt nem látta senki.

(#57821) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Pulzusmérő övre visszatérve: ahogy sejtettem az előző posztomban, az volt a baj, nem záródott rendesen az elemfedél tartó, emiatt lett egy icipici nyílás, ahol utat talált magának az izzadtság, vagy párásodni kezdett emiatt, de a lényeg, hogy az elemen is víz volt. Emiatt mért baromságokat. A mai kis felmérőmre már úgy mentem, hogy rendesen rögzítettem a tartót, nem is mért baromságokat... Még jó, hogy most hívott a futár, hogy ma hozza a másikat, amit újonnan rendeltem...

Viszont egy év után kivettem a dobozából az akkor újonnan vásárolt Adidas Adizero Tempo cipőmet, letéptem róla a matricát és elrebegtem neki egy imát, hogy "felmérőre mennék, baromi edzetlen vagyok, kérlek segíts!". Nagy tróger voltam, az elmúlt hónapban 90 km-t futottam, holott volt ebben az évben nem egy 200+-os hónapom is, így nagyon szégyelltem magamat a lustaságomért. Emiatt úgy döntöttem, hogy megterhelem magam egy 10.5-ös felmérővel, hogy mit tudnék most. Emlékeztem, hogy anno többen ajánlották ezt a cipőt, mert elég gyors, hát úgy döntöttem, ne porosodjon, hátha egyensúlyba hozza az edzetlenségemet a gyorsaságával.
Az elején egyből az tűnt fel, hogy olyan furán, hidegnek éreztem a lábfejemet, mintha az első 100 méteren rögtön átfújt volna rajta a szél. Nem mondom, hogy rossz volt, csak olyan fura. A második kellemetlenség az volt, hogy vastagabb zokniba nem biztos, hogy jó méretválasztás az, amit általában szoktam húzni, így asszem' vagy vékony zoknival fogom használni, vagy csak nyáron, de vastaggal semmiképp, ugyanis csúcsosodik az elején a cipő, törte a középső lábujjamat.
Viszont pozitívum, hogy szembeszélnél is megmaradt a tempom, amikor meg hátulról fújt, akkor csak úgy süvítettem. A végeredmény 4:29-es pace lett 10.5 km-en.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57822) LanyUs válasza Never79 (#57820) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bassszus hihetetlen nagy "mákod" volt. Darabjaira törhetted volna magad! Valóban Rád jár a rúd... De látod, hogy járnak a becsületes emberek, akik nem egyszerűen a járda közepére végzik dolgukat? Nem vagyok szemüveges, ezért nem ismerem a vele járó gondokat, nyűgöket, de jut eszembe, mellkaslámpa, fejlámpa nem volt?
Na de ez égi jelként is felfogható! A szerencse azt akarja, hogy fuss!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#57823) Agony válasza Vertigo18 (#57821) üzenetére


Agony
aktív tag

Az régen szinte versenycipő volt (az Adios edző változata), úgyhogy én se a kényelme miatt szerettem a Tempo 9-et... ;] többnyire 1-2 körmöm bánta az erősebb edzéseket benne, viszont szerintem baromi jó tempós/résztávos edzőcipő volt. Kár hogy azt a vonalat nem vitte tovább az Adidas, akár maradhatott volna Boost a mostanában divatos Lightstrike helyett, csak a felső részét kellett volna kicsit modernizálni, hogy kényelmesebb és könnyebb legyen.

Az a 4:29 ilyen hidegben meg szélben azért már elég korrekt tempó... nincs mit tenni, többet kell pörgetni az új cipőt! :P :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#57824) Vertigo18 válasza Agony (#57823) üzenetére


Vertigo18
addikt

Most mindjárt jön Tom és leb@sz, hogy ez mióta "hideg"?! :D

Megy, hogy ezzel a tempoval már beférnék a nyugdíjas, női, zombicsoportjába... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57825) tomcica válasza Never79 (#57820) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ahogy felenk mondanak: "Tobb szerencsed van,mint eszed" :P orulok,hogy nem lett semmi bajod. Tanulas -> fejlampaval szabad csak WC-re menni a susnyasba :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57826) tomcica válasza Vertigo18 (#57824) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meglepodnel,de nem baxlak le...szep iparos munka :K :C (bokamat persze nem fosom le tole,feled mar vannak elvarasaim ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57827) Vertigo18 válasza tomcica (#57826) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor most majd jöhet az "alapozás", meg a "hangoskönyv-hallgatás" a télen...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57828) tomcica válasza Vertigo18 (#57827) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen :K persze egy kis porges,hogy ne szokjon el a lab a gyors iramoktol is legyen benne,meg heti egy db fokozo kozepes tempo (vege benyalhat a voros zonaba,de csak par percre) szinten.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57829) LanyUs válasza Vertigo18 (#57821) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ez akkor 10K PB lett? Mi ott a pontos idő? :R

(#57830) Vertigo18 válasza LanyUs (#57829) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem, ez életem második legjobb 10K-ja lett... Egészen pontosan 44:48 Strava szerint, de nem tudom melyik részét vágta le a 10.5-nek. Gondolom a végét.

De hangsúlyozom, hogy nagyon, szégyenteljesen lusta voltam az elmúlt egy hónapban... Amit futottam, az is ilyen 8-10 kilik voltak totyogva, még 5 alá se mentem be szerintem...

tomcica: mi is nekem vajon a vörös zóna? Hiszen erősen beragadtam a 180 alatti pulzustartományba, szerintem nekem az már ilyen halálközeli élmény lenne, ha 180 fölé tolnám...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57831) LanyUs válasza Vertigo18 (#57830) üzenetére


LanyUs
senior tag

Lustaságról én a Te esetedben nem beszélek. Hűhhha nagyon szép idő!!! :R 45:00 alatti szinthez edzem magam egy ideje... Nagyon nehezen érem el ezt a határt. Látod milyen jól megy a tempó Neked? Kimentél és lenyomtad. Szép volt!

(#57832) Vertigo18 válasza LanyUs (#57831) üzenetére


Vertigo18
addikt

Köszi! Igazából a lényeg most nekem az volt, hogy sikerült megcsinálni a mellkasövet és az volt a gond, amire gondoltam. Köszönöm itt annak a fórumlakónak (már nem tudom ki volt), aki megemlítette a beázásra való töménytelen panaszt, szerintem ha az a hsz. nincs, akkor eszembe se jut szétszedni. :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57833) tomcica válasza Vertigo18 (#57830) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk ugy,hogy mar nem tudsz csak szotagokban beszelni,es mar az se esik jol.Nem erdekes h mennyi a pulzus. Ez erzesbol megy...10-es skalan 8-9 kornyeke.Ugye a tempo/fokozos vegerol beszelunk csak,500-1000m felkapva a "vorosbe".
(nem az egesz tempo kell ugy futni :N )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57834) Vertigo18 válasza tomcica (#57833) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az nekem már 150 bpm! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57835) tomcica válasza Vertigo18 (#57834) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor annyi,de nyalazd be nekem rendesen az uj pulzusmero ovedet :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57836) Vertigo18 válasza tomcica (#57835) üzenetére


Vertigo18
addikt

Régit használom!

Mondtam már, egyszer eljöhetnél, vannak itt hegyek, dombok, tuti szédülnél!

Be is nyálazhatnád! :D ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57837) tomcica válasza Vertigo18 (#57836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57838) Vertigo18 válasza tomcica (#57837) üzenetére


Vertigo18
addikt

Rossz, az, aki rosszra gondol! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#57839) Studi válasza Vertigo18 (#57834) üzenetére


Studi
addikt

Én meg a másik véglet vagyok: ha csak gondolok a futásra máris felmegy 150-re a pulzusom. :DDD

(#57840) HKorn válasza Studi (#57839) üzenetére


HKorn
addikt

Én is mindig ezzel a pulzusmizériával idegesítem magam, körülöttem lévő futók közül én üzemelek a legmagasabb fordulaton, gyakorlatilag 155-175-ös zónában futok 90%-ban, 150-155 totyogós lassú tempó szinte 7:00, 170-175 meg tempósabb futás, ha nagyon megküldöm akkor 180 még kijön könnyen. Minden köztes tempós futás 160-as zónában valahol. Ez van.

Run&Ride

(#57841) Agony


Agony
aktív tag

Addig beszélgettünk a napokban az Adidas Boston 9-ről, hogy ma azt vittem 200/R200-azni, hát kellemesen meghajtottuk egymást. ;] 12x 200/R200 (3:30/4:00) volt a cél, végül 3:21 lett a tempós szakaszok átlaga és 4:00 a pihenő szakaszoké, úgyhogy ráhúztam még 200 métert, így kiadott 5K@3:40-et (18:21). :P

Mentem előtte 6K@Z1 bemelegítést, már ott egész jónak érződött a láb (153 BPM@4:35), aztán ahogy indultak a 200-ak szépen el is kezdett pörögni. Az időjárás is nagyon jó volt, egyedül ez az 1 C°-os levegő kapkodás nehezítette a napot, meg hogy egy kereszteződésben úgy érezte a buszos, hogy nem ad elsőbbséget a kerékpársávnak, inkább beáll keresztbe... :F

Nem egy PB, messze is vagyok attól az állapottól, de edzésnek meglepően pozitív, az meg külön meglepetés volt, hogy 175 BPM-es pulzusra adta a 3:40-et. Ha visszajön az állóképesség és nem üt be újra a szar, ebből még egész izgalmas tempó lehet az UB-ra. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#57842) norby_42 válasza Agony (#57841) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ezt a 3:40et utcán futottad?:Y

Eat pasta, run fasta

(#57843) tomcica válasza norby_42 (#57842) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Remelem rekontanon csinalta,mert tavaly hasonlokat rombolt bicikliuton,es az nem igazan tesz jot a labnak :N (nehany alkalom persze kell,de folyamatosan hetrol-hetre sok)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57844) tomcica válasza Agony (#57841) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy nagyon jo :R a 200-as es 400-as valtogatok mind laktatkuszobtol gyorsabb sebessegen kell hogy tortenjenek,ebben a fajta epitkezesben (a 100m-es repulo sprintek meg szinte 90-95% sebesseg). Ha odaersz,hogy kezd utolerni a faradtsag,akkor a koztuk levo pihenohoz nyulj elsore (4:00-4:10 helyett lassulhat 4:20-4:30ig is) a gyors resz maradjon gyors. Ugye ezek az edzesek sebesseget epitenek,gazdasagosabba teszik a mozgasodat a 3:50 es gyorsabb tempokon.
Az 1000m es kesobb 2000m valtogato viszont 3:45-tol gyorsabb ne legyen (ugye ez neked a FM tempo) ha baj van,eso,ho,csuszik,faradtsag stb. akkor egesz 3:50-3:55-ig is kimehet az meg mindig EPITI a 3:45-os iramot :K Erdekes modon,ha nehany hetig pl 3:40-3:35-on csinalnad az 1000m-et akkor eldolnell,mint a rohadt nad. Erre ugyelni kell ;) inkabb legyen 5mp-vel lassabb,mint 5-el gyorsabb!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57845) Agony válasza tomcica (#57843) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem, sajnos aszfalton. :( :U

Röhej, hogy van kis városunkban rekortán futópálya (400M), de hogy nem kérdeztek meg róla futót az is biztos. :D 100 cm széles és olyan kanyarok vannak benne, hogy 10-20 kör 4:30-as tempóban és már érezni a bokám.

Most úgy csinálom, hogy heti 6 futás van, abból 2-3 megy aszfalton, 1-2 a rekortánon, 1-2 pedig futópadon. Általában hétközben egy lazább napon, meg szombatonként a céges futókkal megyek kocogni a rekortánra, mert ott 5-7 perces tempó van, így nem nyírja annyira a bokát. Futópadon a hosszú, egyenletes tempók és az emelkedőre futások a jók, a résztávoknak meg egyelőre nem találtam jobb helyet az aszfaltnál.

---

Tom: Igen valahogy így terveztem, már nem akarok gyorsítani. A 200-ak mennek 3:20-3:30 közé, a 400-ak 3:30-3:40, az 1000-rek meg 3:40-3:50. Most már inkább az ismétlésszámokat emelem alkalomról-alkalomra 1-2-vel. 400-akból pl. év végére jó lenne elérni a 20x -at... esetleg december 31-ig egy 4:00-ás félmaratont évzárónak. :U Tegnap leginkább a pulzus lepett meg, mert a 0-1 fok miatt végig kapkodtam levegőt és meg voltam róla győződve, hogy az egész futás alatt 180-190 BPM lehetett a pulzus, aztán ahogy itthon megnéztem, hogy 175 BPM lett az átlag és 182 a max, az azért jól esett. :B

Ma csak csorgok 10-14K-t a kollégákkal, az amit ad... aztán holnap 1000/1000/1000 váltogatót terveztem 4:05/3:55/3:45 leosztásban.

Start with a whisper, end with a scream!

(#57846) inf3rno válasza Agony (#57845) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Örülj neki, hogy legalább szintben egyenes. Nálunk még domb is van benne, igaz ez nem felmérőre készült, csak úgy rekreációra.

Buliban hasznos! =]

(#57847) LanyUs


LanyUs
senior tag

Fejlámpa valós 550lu 9.000 Ft Aldi! Csütörtöktől már van az akció, de ma vettem csak meg. Ezzel megvakul Mindenki, aki reggel szembejön. A mellkas lámpa 250lu ahhoz képest reflektor. Állítható a távolság is, cserélhető benne az 3.6v akku. Hátsó villogó is szuper, de a mellkas lámpa hátsó villogója komolyabb.
Holnap reggel fagyos laza...

(#57848) dabgergo


dabgergo
őstag

Ma próbáltam Hoka cipőket, leírom a tapasztalatokat hátha valakinek segít (vagy éppen valakit összezavar :D).

- Clifton 8-al kezdtem: súly, talp puhasága tökéletes, jól is néz ki, de belső talpélemet nyomja nagyon, iszonyat konstrukció, eladó srác ma mondta is h 10-ból 8-an ezért nem viszik el.
- Arahi 5: kicsit stabilabb cipő, nagyon picit nehezebb mint a Clifton, egész kényelmes, de nekem egyszerűen túl tágas, főleg elől a lábujjaknál, nagyobb lábakhoz van ez tervezve, esetleg még egy cipőbetéttel jó lehetne.
- Bondi 7: tényleg bálna ahogy tomcica írta, de nekem amúgy tetszett, baromi kényelmes puha plüss, egy 80k-re aszfalton simán felvenném, de nekem ez is túl tágas, valahogy nem fekszik jól a lábamon.
- Gaviota 3: na ez már jó volt a lábamra teljesen, de ennek egyértelműen keményebb a talpa, egyáltalán nem az a plüss érzet mint a bondi, hát ennyi pénzért valahogy ezt így nem, ráadásul ebből csak valami elég bizarr nőies színvilágú volt...

Szóval egyelőre hagytam a Hokát, vannak most Asics Novablast-ok 30k alatt több helyen is, megpróbálok egyet abból kifogni.
Pedig a talpfájásomnak sztem segítene egy bondi-féle cipő.

[ Szerkesztve ]

(#57849) Zozo0525 válasza LanyUs (#57847) üzenetére


Zozo0525
őstag

Én most ezt néztem ki karácsonyra. most próbálom kiszámolni hány km-t kellene futni ennyi kalóriához? :D
[link]

(#57850) LanyUs válasza Zozo0525 (#57849) üzenetére


LanyUs
senior tag

:)) Míg én reggel az 1 éve ugyanazt a moslék zabpelyhes tejsavo fehérje turmixomat iszom/eszem, kolléga barátom leült és bereggelizett egy 360g-os toblerone "szeletet" :) még jó, hogy nem 1 kg-os volt, mert azt is megette volna. A Tiéd 4,5. Ha London a célod :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.