Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) #76500480


#76500480
törölt tag

Csalódás volt a magánegészségügy. 8p alatt kiszórják az embert és MRt sem írnak fel kivéve ha állami kórházban mellekesben fizetve megműtenek… (recepción fizettem a “közösbe”nem az orvos asztalánál :U ) 8pben arra jutott, hogy újabb 2 hónap pihenő és 40ezres diagnosztika. (Államiba még vakok is voltak amikor csontödémát láttak 1,5cm áttörést az Achillesnel nem… még én is megtaláltam a fekete csíkot :C )

[ Szerkesztve ]

(#56752) Agony válasza #76500480 (#56751) üzenetére


Agony
aktív tag

Melyik magánegészségügy? Én Medicovernél jártam így... a cég fizet minden dolgozónak EÜ biztosítást, aztán amikor elmész 2 méterről távgyógyítanak. Ugyanígy MR kellett volna, ami szerintük indokolatlan, aztán ahogy elmentem saját zsebből 75K-ért kiderült hogy igencsak indokolt és két hónapra rá volt még egy ismétlés, addig meg két hetente labor.

Magyar egészségügy... addig jó amíg a nem kerülsz a közelébe! :B

Start with a whisper, end with a scream!

(#56753) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Kicsit megbetegedtem, de nem zavart, ugyanúgy elmentem futni, mivel nagyon enyhének éreztem a tüneteket. Egy félmaraton lett belőle 1:47-tel, viszont...

...amint hazaértem, elkezdtem reszketni, remegtem, mint a kocsonya és szédültem. Le kellett feküdnöm, de akkor is vacogtam, úgy takargattak be vagy 5 takaróval a gyerekek.

Szóval az érdekelne, hogy mitől lehetett ez, mi folyt végbe a testemben, mi ürült ki, amitől ilyen lett a vége?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56754) tomcica válasza Vertigo18 (#56753) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elfogyott a szenhidrat,leesett a vercukor...felem ilyen szokott lenni,es hasonlo tunetekkel van :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56755) Vertigo18 válasza tomcica (#56754) üzenetére


Vertigo18
addikt

És mit lehet ilyenkor tenni? Megelőzésre gondoltam,vagy a tünetek enyhítésére.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56756) parandroid válasza Vertigo18 (#56755) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Normálisan frissíteni, illetve hosszú futásokat jobban beedzeni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56757) tomcica válasza Vertigo18 (#56755) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha fel voltal normalisan toltve,akkor vagy kevesebbet kell a testnek felhasznalnia belole vagy nagyobb raktarakat kell kiepiteni.
Hosszu futasok,valamint hosszu fokozos es gyors futasok mindket celt szolgaljak. Annyi,h a hosszu gyors futasokbol nem szabad annyit csinalni,mint a hosszu konnyed es hosszu fokozosokbol.
Felmaratonnal a hosszu futas 20-24km. Szabad feljebb is menni persze ;)

Jelen esetben valamennyit segit,ha viszel be szenhidratot a futas soran :K + folyadekot (izotonias,ne csak viz)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56758) vans? válasza Agony (#56752) üzenetére


vans?
őstag

Ha nem valami alapproblemad van, Nemetorszagban sem jobb a helyzet, nyugi.

hábm bábm

(#56759) Vertigo18 válasza tomcica (#56757) üzenetére


Vertigo18
addikt

Sokat nem ettem fáradt voltam és kissé beteg is.

Azért minden hónapban megvan a 170-200 km, ebből legalább egy félmaraton, tehát nem csak úgy durrbele csináltam.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56760) tomcica válasza Vertigo18 (#56759) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha faradt voltal,nem voltal rendesen feltoltve akkor valoszinuleg az lesz a ludas.
A betegseg ami kerulget az csak ratesz egy lapattal :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56761) Agony válasza vans? (#56758) üzenetére


Agony
aktív tag

Nem, ez elég izgalmas story volt... a helyi kórházba el is néztél a rajzot és megműtöttek vakbélre, aztán kicsit elfajult a helyzet... :D Akkor már komolyan vették a kezelést ;], de utána ahogy lehetett kipateroltak és rehab rész teljesen rám maradt... :(

Start with a whisper, end with a scream!

(#56762) danielsz válasza Vertigo18 (#56753) üzenetére


danielsz
tag

Én is így jártam bő egy hónapja. A 35 km-es verseny után rázott a hideg, pedig meleg volt. Leürültem teljesen. Az a vicc, hogy volt is nálam két gél, de nem volt gusztusom hozzá. Mondjuk meg is borultam 28K környékén már. A célba érés után bő egy órán át kissé szarul voltam.

(#56763) tomcica válasza Agony (#56761) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Varj meg nem derult ki,h benned marad-e valamelyik szerszam (szike,ollo,csipesz) :DD ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56764) Agony válasza tomcica (#56763) üzenetére


Agony
aktív tag

Az a két MRI-n már látszott volna. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#56765) tomcica válasza Agony (#56764) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56766) LanyUs


LanyUs
senior tag

Nem titkolt vágyam amúgy futás téren, hogy egy nálam fél - 1 perccel gyorsabb futó tolja a szekeret és én futhatok rendesen :) Lenne benne sok emelkedő, hogy biztos egyenlő legyen a tempó. Ha átszaladt rajtunk ez az újabb takony, akkor ramerek újra 21 re mi most a helyzet.

(#56767) Vertigo18 válasza tomcica (#56757) üzenetére


Vertigo18
addikt

Isot, ha iszom futás közben, mindig kihányom a végén. Mi lehet az oka?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56768) tomcica válasza LanyUs (#56766) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jobb,ha gumit huzatsz vele...biztos,ami biztos.A babakocsi csak gurul,de emez a rohadek szinte odaragad ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56769) tomcica válasza Vertigo18 (#56767) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet nem birod a benne levo edesitoket.Probalj meg valami home made verziot csinalni. Mezes, citromos limonade,kis soval.Ki kell kiserletezni az aranyokat is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56770) Vertigo18 válasza tomcica (#56769) üzenetére


Vertigo18
addikt

Volt itt valaki, aki korábban betolta a saját receptjét. Azt megcsináltam, tök jó illata volt, aztán betettem a hűtőbe.

Két hét múlva egy futásnál eszembe jutott, hogy ki kéne próbálni, futás előtt beleszagoltam, hát nem megbuggyant? :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56771) tomcica válasza Vertigo18 (#56770) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az a joooo...semmi konzervansz (ahogy itt mondanak delvideken ;] )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56772) parandroid válasza Vertigo18 (#56767) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Savat csinál némelyik. Próbálj ki többfélét. Amúgy futás közben nekem is a sima víz jön be, isot utána szoktam letolni egy literrel. Közben meg frissítésnek inkább pár szem gumicukor, vagy ha nagyon kell a teljesítmény, akkor valami gél, de az megint a gyomrot csinálja ki. Ami még nagyon bevált (szigorúan utána), az az alkoholmentes sör (akár radler, de a személyes kedvencem a búzás).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56773) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Node akkor ez erősen állapotfüggő is!

Életemben talán, ha 5x vittem, akkor is sima vizet (1.5 dl) magammal és nyáron, 30 fokban... Soha nem volt rá szükségem... Tegnap nem volt meleg, nem is szaggattam az istrángot...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56774) tomcica válasza Vertigo18 (#56773) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Oregszel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56775) Vertigo18 válasza tomcica (#56774) üzenetére


Vertigo18
addikt

Beb@cna! :DD

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56776) LanyUs válasza Vertigo18 (#56773) üzenetére


LanyUs
senior tag

Szerintem csak szimplán hazavitt valami ajándékot a gyermek. Ne törődj vele! Ne most hajts a PB-re :) Én is fáztam tegnapelőtt éjjel ( pedig délben futottam ). Hogy is szokta mondani Tom? "Átfutunk" rajta :) Persze kivétel láz, akkor nem hősködünk.
Amúgy is Péter példája kevés! Superman nem ér fel Hozzánk ( mi bennünk van Batman gén in ) :D

(#56777) danielsz válasza LanyUs (#56766) üzenetére


danielsz
tag

Te hol is laksz? Egyszer kipróbálhatnánk :D

(#56778) Vertigo18 válasza LanyUs (#56776) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az összes gyerekem beteg folyamat, mióta elkezdődött az ovi és közösségben vannak. A nagyfiam meg a suliból hozza haza. Ezért is írtam, hogy valami bújkált bennem, csak a sok vitamin miatt szerintem bennem nem lesz annyira látványos sosem a betegség egyik tünete sem. Ettől függetlenül én is gyengébbnek éreztem magamat, meg kicsit köhögtem.

Pb-re nem is hajtottam, olyan 1:53-as Fm-et akartam volna futni, de 1:47es lett. Messze nem Pb. ez sem...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56779) tomcica válasza Vertigo18 (#56778) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo az az 1:47...feles allapotra meg kimondottan jo :K pihend ki,toltodj fel,utana mehet tovabb minden :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56780) Vertigo18 válasza tomcica (#56779) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nincs nekem időm pihenésre.... :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56781) archie17 válasza Vertigo18 (#56770) üzenetére


archie17
tag

jááj azt egy éjszakára kell a hűtőbe tenni, nem két hétre :D

(#56782) Peterhappy válasza archie17 (#56781) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ha meg mégis két hétre, akkor nem futás után kell betolni, hanem előtte.

(#56783) norby_42 válasza Peterhappy (#56782) üzenetére


norby_42
aktív tag

De nagyon kis lépéshossz lesz :)

Eat pasta, run fasta

(#56784) HKorn


HKorn
addikt

Jó volt ez az október, elégedett vagyok, hibátlan futóidő, 3 verseny, minden eddigi PB-met (5K, 7K, 10K, leghosszabb futás) meg sikerült dönteni, most kicsit vissza valami lassabb alapozós futkorászáshoz, mert kezdtem már fáradni.
Remélem mindenkinek hasonlóan jólt telt!

Run&Ride

(#56785) parandroid válasza HKorn (#56784) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, fasza, jó hónap, már viszonylag fájdalommentesen hajlik a bal lábam, bár leguggolni, vagy a sarkamra leülni még mindig nem tudok. Meg az ökölnyi izomcsomó is kezd benne eloszlódni. De tényleg napról napra jobb. :W

Ma megpróbálom egy extra könnyed bicajozással átmozgatni, meglátjuk, hogy megy. Ja, 2 hét kanapén fekvés eddig, szóval az az 5 alkalomnyi félórás futás, amivel épp újrakezdtem volna, ment a kukába. De most már olyan mindegy, hogy 1,5 évet hagyok ki, vagy kettőt. :O

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#56786) tomcica válasza HKorn (#56784) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Korrekt honap volt felenk is :K Viktor kollegam tegnap harmadik lett a szegedi 6oras ultran.69,78 km-t futott (masodik hely 73,26 km,elso hely 79,08 km)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56787) norby_42 válasza tomcica (#56786) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az szép!

Eat pasta, run fasta

(#56788) Zozo0525 válasza parandroid (#56785) üzenetére


Zozo0525
őstag

Remélem hamar meggyógyulsz, jobbulást!

(#56789) LanyUs válasza Zozo0525 (#56788) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mi enyhe megfázásos tünetet éreztünk ( elkaptuk a gyerekektől ), kétszer 15 perc 95 fokkal vírusírtást alkalmaztunk a házi szaunában. Úgy érzem mindkét alkalom után rosszabb lett másnap. Ha rafutok akkor is rosszabb lett. Tehát marad pár nap pihenő... Nem tudok gyógymódot amivel fenn lehet tartani a folyamatos mozgást ilyenkor ...

(#56790) Zozo0525 válasza LanyUs (#56789) üzenetére


Zozo0525
őstag

95 fok? az durva nagyon :Y
én a múlt hetet végigkocogtam igaz volt olyan nap hogy csak 3 km sikerült.... sokszor nem esett jól de a a főnök beszólós mondásai jutottak a fejembe ..... :R

(#56791) tomcica válasza LanyUs (#56789) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tapasztalt rokak vagytok, van az az allapot, amikor nem szabad terhelni, sot meg atmozgatni is csak egy joleso seta, kis hengerezes es kesz. Ilyenkor meg kell tisztelni a testet es engedni, h rendesen helyrejojjon :K
Van az az allapot, amikor nem hoskodom en se, fogom es full pihenek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56792) jimpo


jimpo
aktív tag

Ezt csak úgy Születésnapomra, Félmaraton idő 2:00:35 a Garmin szerint.
Nem szaggattam szét az istrángot az tuti, igyekeztem egy tempóval végigfutni ami 6p/km lett volna. :DDD Egyébként volt ebben minden, 3 autópálya felüljáró traktorgumi által döngölt földút de a java aszfalt. :K

Egyébként a Fenix 3 regenerálódási időnek 53órát ír, mennyire lehet komolyan venni?
Illetve a VO2max értéket?

Stryd Next Gen

(#56793) Steady74 válasza Vertigo18 (#56753) üzenetére


Steady74
addikt

Huhhh, "jó", hogy ezt olvasom. Feleségem kitalálta ma regge, fussunk félmaratont. Újpest-Dunakeszi. Ébredés után benyomott egy banánt, én egy müzliszeletet, 8kor elindultunk. Tervezetten 7:00 perc/km tempóval. 15 km-nél már nagyon elfáradt, 16,5-ig még lassan futottunk, utána elkezdődött nála, ami nálad: szédült, gyenge volt. Hazasétáltunk (fsza 5km volt), majd elkezdett vacogni, még a forró vizes fürdőt sem érezte, 4 takaróval feküdt. Ivott szörpöt ahogy hazajött, azt kihányta. Aludt 2 órát, megevett egy nagy tányér galambhúslevest, és minden oké lett vele. Most már tudjuk tomcica postjából, hogy mi volt a baj, erre gondoltam én is amúgy.

(#56794) Vertigo18 válasza Steady74 (#56793) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, akkor mégsem egyedi eset és nem az aluledzettség az oka, mert ez azért Tomnál nem annyira állná meg a helyét. Ma azért bevállaltam egy kicsit hosszabbat, 16 km-t mentem, belecsempésztem 200 méter emelkedőt, ez az egész szinte terepen... de semmi bajom se volt a végén, 5:05-ös lett a végén a pacekom...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#56795) ígyvanferi válasza jimpo (#56792) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Istenéltessen! 28 lettél? Vagy nincs ilyen kapcsolat a szülinapod és a futás között?
Egyszer én is csináltam, hogy annyi km, ahány éves lettem, ami akkor 29-et jelentett. Annak két hónapos kihagyás lett a vége csonthártyagyulladás miatt. :U Ott és akkor nagy hülyeség volt a részemről olyan hosszút lefutni.
Iránymutatásnak jók ezek az értékek, de nagyon szigorúan azért nem kell venni se a regenerálódási időt, se hogy épp mennyi vo2maxot becsül. Nem tudom heti hányszor futsz, milyen távokat, milyen céllal, én egy vasárnapi hosszú után mindenféle lelkifurdalás nélkül tartok teljes pihenőnapot. Kivétel, ha valami extrém terhelés volt (akár UB, akár egy 20+-os terepfutás sok szinttel), mert akkor lehet a keddet is offolom, vagy csak valami nagyon könnyed 5-6 km-esre megyek el. Viszont azt nem számolgatom, hogy hány óra pihenő kéne még az óra szerint. Ha Tomot megkérdezed, neki lehet 10 éve csak kumulálódik ez a szám, sosem tudja kinullázni. :DDD

(#56796) sherlock82


sherlock82
senior tag

Én 39 leszek jövő hónapban, de közel egy maratont lefutni nincs kedvem, meg hát többet ártana mint használna. :)
Mikor félmaratonokat futottam, mindig az volt az eszembe, hogy egy maraton rosszabb mint kettő fél maraton. És így is lett volna ha nem készülök fel tisztességesen.

Heti kettő nap belefért nekem mindig a felkészülésbe, hogy az adott verseny távját biztonságosan lefussam.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#56797) jimpo válasza ígyvanferi (#56795) üzenetére


jimpo
aktív tag

Köszönöm, Igen 28.
Az utolsó 8-at jobban éreztem mint az első 20-at. Már futás közben, majd holnap kiderül mennyire használt. :D

Egyébként heti 3-4 alkalommal futok, ebből egy 5 km a 12 órás műszak után. :K De az nagyon lazában megy ilyen 130-140-es átlag pulzussal és 6perc feletti átlagtempóval.
Egyébként 10km-eket szoktam futni, ha érzem hogy nem megy akkor kevesebbet.

Stryd Next Gen

(#56798) tomcica


tomcica
Topikgazda

Megkezdtem a novembert ;]
[kép]

Uj cipo New Balance Rebel 2 ... majdnem elsirtam magam annyira jo. (es learazva volt vagy 60euro!). Aki szeretne egy konnyu Nike Zoomfly 2 es Streak 5 kozos gyereket az ebben a cipoben megkaphatja :K konnyu,porog,nincs benne karbon lap,de az elso felen van egy pici lapka...nitrogenes hab,dob is,csillapit is,de nem olyan magas mint a ZF. Instant kedvenc lett.
Ja 185 cadence atlagot adott,ugye Tempo Next% hasonlo iramon 180-182cadence. Streak 5 185-187cadence.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56799) tomcica válasza jimpo (#56792) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Boldog szulinapot. Amit a garmin ir az ilyen atlagos becsles,nem kell komolyan venni :N edzesttsegtol fugg,de majd erzed h mikor terhelheted ujra. Egy ilyen utan altalaban az izomraktar (glikogen) leurulese a problema,ha az vissza van toltve akkor 35-48ora mulva mar mehet ujra a terheles. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#56800) sherlock82 válasza tomcica (#56798) üzenetére


sherlock82
senior tag

Gratula, nagyon jó kezdés!!
:)

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.