Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) inf3rno válasza emvy (#57400) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pffff. Jobbulást! Szerintem nincs törés csak ficam, viszont ugye a ficamnál szakadnak a szalagok. Hogyan sikerült összehozni?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57402) galervin93


galervin93
őstag

Üdv Hölgyek, Urak!
Még régebben rendeltem "vakon" Asics cipellőt, most is erre vetemednék. Úgy emlékszem azt mondtátok annak idején, hogy az EUR méretből 1-gyel kisebb számot érdemes venni mint a "valós", esetemben 43-as cipőket hordok, 42-eset rendeljek?

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#57403) inf3rno válasza galervin93 (#57402) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy minden gyártónál vagy 1-el nagyobb vagy azonos méret kell. Aztán lehet csak nem haladok a korral.

Buliban hasznos! =]

(#57404) emvy válasza inf3rno (#57401) üzenetére


emvy
nagyúr

jiu jitsu edzesen valahogy hulyen loktem el magam a tatamirol :(

ha szakadtak, akkor mi van? operalni kell? (ugye nem)

tores szvsz nincs. dagadt, de ha nem lepek ra, nem faj -- ha ralepek, akkor nyilvan faj rendesen

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#57405) inf3rno válasza emvy (#57404) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Menj el vele balesetire, aztán majd ott megmondják, hogy mi van. Én úgy tudom, hogy a lábujjakkal nem szoktak ennyire komolyan foglalkozni, hogy műtét vagy ilyesmi. Ha kell helyrerakják, és ennyi. Ami futásnál a legtöbbet számít az a nagy lábujj. Aztán persze lehet, hogy ez orosz módszer, és manapság már műtenek lábujjat is. Én attól sem nagyon félnék, mert gondolom megoldják helyi érzéstelenítéssel. Szalag szakadásnál arra tippelek, hogy nem fogod tudni mozgatni azt a lábujjat ki tudja meddig. Esetleg futásnál fájhat. De én nem vagyok orvos, pláne nem értek ehhez a területhez.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57406) emvy válasza inf3rno (#57405) üzenetére


emvy
nagyúr

Hétfőre van időpontom röntgenre, magánba. Ilyen járványban a balesetin nem tudom, hogy egyáltalán fogadnának-e. :(

egyébként tudom mozgatni egy kicsit, csak fáj

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#57407) parandroid válasza emvy (#57400) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jóvan, te is tudsz élni, azt megmondom. Jobbulást!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57408) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#57389) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Suunto7 nagyon menő. Ebben van garmin hoz hasonló futó edző? Gondolkodom h lecserelem a samu+245parost rá, de kicsit fosok az uzemidotol is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57409) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#57408) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azt nem igazán tudom micsoda, de mivel wear OS-es óráról beszélünk, ha alapból nem is, 3rd party appot letöltve kizárt, hogy ne tudná.
Az üzemideje tényleg nem túl acélos.

[ Szerkesztve ]

(#57410) inf3rno válasza emvy (#57406) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jegeld, mert fel fog dagadni, ha bármi komoly. Meg ilyen szép lilás bevérzés lehet még körülötte. Nekem a nagy lábujjam törött el egyszer, de nem mozdult el. Azt már nem tudom mennyire estem ki tesióráról, de valahol 1 és 3 hónap között volt. Meg egy hétig papucsban tudtam csak járni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#57411) Zozo0525 válasza bajnokpityu (#57408) üzenetére


Zozo0525
őstag

nem tudom zavar-e de wear os ellenére nincs benne magyar nyelv.

(#57412) tomcica válasza emvy (#57400) üzenetére


tomcica
Topikgazda

vicceltem itt,hogy Inf3rno-nak majd kell a NASA ora,hogy nyitott agymutetet is tudjon vegezni,erre baxki itt sebeszkedsz edzesen :DDD uhh bacod :R kalap le a lelekjelenletert

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57413) Zinho


Zinho
aktív tag

Elég új, még nincs róla semmi teszt, de érdekes: Kiprun 500 by Coros. Nyilván nem fog annyit tudni mint a 2x annyiba kerülő társai...

(#57414) Zozo0525


Zozo0525
őstag

ez a coros pace nem?
[link]

(#57415) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
Telies kezdes volt a mai kozos,de 9korul mar szep ido lett.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57416) Peterhappy válasza tomcica (#57415) üzenetére


Peterhappy
őstag

Kabátban nyomtad? Tényleg jó hideg lehetett.

Engem ez fogadott.

[ Szerkesztve ]

(#57417) Fred23 válasza Peterhappy (#57416) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez még kábé 2 hete készült a pálya felé menet, azóta nem fotóztam ködöt:


Tegnapi 10 km-em életem Top3 legnehezebb kocogásába bekerült. Vagy mert elfelejtettem inni előtte, vagy mert nekem ez még nagy táv, és nem regenerálódtam megfelelően, de lassan is nehéz volt. Holnap futok legközelebb, remélem, az már nem fog megviselni.

emvy: Jobbulást!

(#57418) Peterhappy válasza emvy (#57406) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ijjjj bakker, most látom csak, mi történt, jobbulást... :(

@Zozo0525: Neked pedig gratula, 26mp-vel jobb a félmaratonod, mint az enyém :D :R

[ Szerkesztve ]

(#57419) inf3rno válasza Fred23 (#57417) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó kép. Nincs itt fotós topik? Akarok majd egy kicsit komolyabban foglalkozni a témával.

Buliban hasznos! =]

(#57420) Zozo0525 válasza Peterhappy (#57418) üzenetére


Zozo0525
őstag

Lesz az több is, de köszi :R :R :R :R

(#57421) vans?


vans?
őstag

Van esetleg jo ajandekotletetek egy hobbifutonak? Aposom 25 eve fut, mindene megvan a futashoz, szoval valami egyeb kene...

Eddig ez es ez opcio, utobbi csak poen... Ez is tetszene, csak a Munchen Marathon, amit lefutott, nem az eredeti tracken volt megtartva a covidra hivatkozva, igy meg bena.

Egyebkent en a mocsok Crohn betegsegemmel probalok a futassal (is) szembeszallni ujabban, 1 ev kihagyas utan 1 honapja futok minden masnap, keveset es lassan, de csinalom. Remelem igy marad, segit. :K

hábm bábm

(#57422) tomcica válasza Peterhappy (#57416) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod csipos hajnal volt,elmorzsoltam 7km-t a tobbiek elott,es meg akkor se kivankozott le a felso :K (mondjuk ez esokabat) viszont kesobb mar csak egy kipshta alaoltozet + a rovid ment. Ma nagyon jol muzsikalt felenk mindenki :K ennek orulok ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57423) Hi!King válasza Zinho (#57413) üzenetére


Hi!King
őstag

Ránézésre Coros Pace 2, valószínűleg butítva lehet kicsit, barométer a leírás szerint nincs, sajnos a manualra a link nem működik, abból kiderülne, még miben tér el. Pl. van-e benne úszómedencés úszás. Az kiderül még, hogy a Coros rendszerét használja, ami pozitívum, mert akik használták, azoktól csak rosszat hallottam a Decathlon saját rendszeréről.
Ha csak pár dologban butított a Pace 2-höz képest, akkor nagyon jó ár. Persze gondolom hiking és trail runnin profilt ez sem tud.

(#57424) Hi!King válasza inf3rno (#57419) üzenetére


Hi!King
őstag

Nem egy topik van, hanem egy egész topikcsoport.

(#57425) Zozo0525 válasza Hi!King (#57423) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez szerintem a pace 1 nem a 2-s

(#57426) Fred23 válasza Hi!King (#57424) üzenetére


Fred23
nagyúr

Jaja. Kábé a legnépszerűbbek: 1, 2, 3.

(#57427) Zozo0525 válasza vans? (#57421) üzenetére


Zozo0525
őstag

ez nem lehet jó neki?
[link]

(#57428) vans? válasza Zozo0525 (#57427) üzenetére


vans?
őstag

Koszi a tippet, egy mozgasfelmeres jo lehetne. :R

hábm bábm

(#57429) Zozo0525 válasza vans? (#57428) üzenetére


Zozo0525
őstag

örülök ha segíthettem.... 1-2 éve én is gondolkodtam laktátküszöb meg pulzuszónákat megállapíttatom velük valahogy elmaradt

(#57430) inf3rno válasza Hi!King (#57424) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#57431) Agony válasza tomcica (#57422) üzenetére


Agony
aktív tag

Mit mentél ma? A képeken úgy láttam felétek is harapni lehetett a ködöt! ;] :P

Start with a whisper, end with a scream!

(#57432) parandroid válasza vans? (#57421) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Éremtartó? Ha el vannak téve a régi BIBjei, csak nincsenek esetleg rendszerezve, akkor egy nagy képkeretbe kollázst csinálni belőlük? Ha el vannak téve képek régebbi futásairól, akkor egy fotókönyvet nyomtattatni belőle? Vagy ilyenekből valami kollázsos posztert? Egy ajándékcsomag gélekből, gumicukorból, iso porból, magnézium shotból, müzliszeletből összerakva? Valami egyedi mintás (csináltatott) zokni, kompressziós szár, póló? Övtáska, fit belt, kompressport belt (fogyóeszköz, mert kopik)? Hirtelen ezek jutottak eszembe.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#57433) Studi válasza tomcica (#57415) üzenetére


Studi
addikt

Pont ilyen volt délelőtt felénk is a láthatóság. Bringázni voltam, de alig láttam magam elé. Főleg, hogy a köd lecsapódott a szemüvegemre is, ez sem javította a helyzetet. No de legalább nem izzadunk annyira! :D

(#57434) Zinho válasza Zozo0525 (#57425) üzenetére


Zinho
aktív tag

Igen, valamiért főleg spanyol oldalakat találtam, de ott több helyen is írják, hogy egy az egyben pace 1, ugyanazzal a specifikációval.

(#57435) tomcica válasza Agony (#57431) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kimentem elobb 7km-t fokozosan lecsorogtam extra totyogosrol kb 4:30-ig. Ekkor jott a banda,ket csoportot alkottunk. Kozepes fiuk es kozepes lanyok. 4km kozos bemelegites extra lazan,benne 12db futoiskolas gyakorlat + 4db fokozo gyorsito. Utana frissites,cipocsere,wc kinek mi kell,majd 4sorozat valtogato ment 2kor (800m) erosebb es 1kor (400m) kozepes. Mult heten 5sorozat ment,hetente csereljuk. Amikor kevvesebb van,akkor szabad picit elfutni gyrsabbra,ha adja. ADTA ;] lanyoknak 5:15-5:10 volt a gyorsra felirva es 5:40 kornyeke a piheno. 4:50-5:00 koze futottak a gyorsakat es 5:30 a pihenot. Fiuknak 4:30 kornyeke volt felirva gyorsra es 4:50 a piheno. Kihoztuk 4:27-es ossz atlagra...az utolso valtas 4:10-4:00 es 4:35 lett. Kivetelesen nem en tapostam,a veget versenyszeruen csinaltuk. Ezek apro jatekok az utolso 800meteren minden 200m mas ember tapos (amit akar azt fut) a szabaly hogy senki nem elozheti meg. Egy ember merte mindket csoportban,hogy ne legyen elmeres tobb oraval.Igy a vegen a jateknal ket ember fejbol erzesbl adott a ra eso 200metereket. Na ezek szaladtak el 4:10-4:00,sot a legvegen mar 3:55 is volt (azt a 200metert az Ond adta,kalap le hiszen 1964-es szuletesu,nem mai kiadas).
Utana frissites,megvartuk a lanyokat,pont ketszer koroztuk le oket. Utana indult az ero + sebesseg. 10kor,koronkent 1sorozat gatlepes, 1 fele gyakorlat + 2db fokozo gyorsito.
Ennyi.
Nalad?

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57436) Agony válasza tomcica (#57435) üzenetére


Agony
aktív tag

Közben meg láttam ment a visszatöltés a bon-bonos dobozból! ;] ;]

Tegnapra én hosszabb egyenletes tempó futást terveztem, de aztán az túl unalmas lett volna, úgyhogy csináltam belőle egy fokozót. 1K@4:30, 2K@4:20, 3K@4:10, 5K@4:00 aztán 4K@3:50.

Az idő nem volt túl nyerő, harapni lehett a párát és ködöt, meg estére jól le is hűlt a levelő, úgyhogy ez a sima rövidnadrág már nem volt az igaz, mert még a végére se melegedett be a combom... úgyhogy legközelebb valami 2in1 rövid nadrágba megyek aminek van belső szára is.

Összességében korrektül adta, mindenhol meglett a céltempó (4:23/4:17/4:08/3:58/3:50). A végére 3K@3:50-et terveztem, de aztán az 1K kifutást is hozzácsaptam 3:50 mert hideg volt, így 15K@4:02 lett a vége 176 BPM-en. :P

Mára TRX, kettlebell és padon séta a terv, aztán holnap taposom tovább! :K

Start with a whisper, end with a scream!

(#57437) tomcica válasza Agony (#57436) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Atjott Hajni,hozott csasztit ( vajdasagi szotaradba = megvendegel nevnap v szulinap alkalmabol) :P
Ez a 15km azon a tempon es pulzuson igen szep specifikus futas am :K ennel a hosszu temponal tobb verziot is lehet kombinalni:
- 14-16km 4:00-3:55 atlagra (akar fokozosan v nagyobb darabokban valtogatva pl 2-3km 3:50 + 1km 4:00-4:10)
- 20km 4:00 atlagra (itt nagyobb egyenletes resz is legyen pl 5km lazabb 10km 4:00 5km erosebb,vagy klasszikus fokozo)
- 24km atlag nem erdekes,DE legyen benne 12-15km 4:00-3:50 koruli szakasz,elotte es utana mehet 4:30-4:20 aerob km gyujtes
- 20km benne 5km 4:30-4:20 + 10km 1k/1k valtogato 3:50 atlagra (pl 3:45-3:55) + 5km 4:30-4:00 fokozos faradt labra (vegen 500m v 1 km-t meg szabad huzni es megnezni mennyi glikogen maradt az izmokban...ezt fel kell ilyenkor kapni neked kb 3:40-es iramra)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57438) tomcica


tomcica
Topikgazda

Reebok Forever Floatride Energy 47 euro nalunk learazason. Ez jo ar ennyiert?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57439) HKorn válasza tomcica (#57438) üzenetére


HKorn
addikt

A Floatride Energy 3? Az jó annyiért, nem bombajó, de jó.

Run&Ride

(#57440) tomcica válasza HKorn (#57439) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez meg sima OG egyes :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57441) HKorn válasza tomcica (#57440) üzenetére


HKorn
addikt

Az egyes nem tudom milyen, annyiért ha épp kell cipő biztos nem rossz.

Run&Ride

(#57442) Agony válasza tomcica (#57437) üzenetére


Agony
aktív tag

Azt a 24K-t még messzinek látom, de szépen nyújtogatom a vasárnapokat, hogy december végére már újra elérje a 21K-t. Gondoltam nevezek most vasárnapra a szegedi félmaratonra, de nem hiszem hogy menne jelenleg 4:00-4:10-nél jobban, annyit meg nem ért hogy 10-12eFt-ért poroszkáljak, úgyhogy majd jövőre. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#57443) HKorn válasza Agony (#57442) üzenetére


HKorn
addikt

nem hiszem hogy menne jelenleg 4:00-4:10-nél jobban, annyit meg nem ért hogy 10-12eFt-ért poroszkáljak

Óóó, ha nekem menne a 4:00 tempó bármilyen távon, minden versenyre elmennék :D

Run&Ride

(#57444) tomcica válasza Agony (#57442) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem er annyit :N ha 3000ft kornyeken (mindenfele polo,befutoerem stb. NELKUL...csak minimalis frissites es kesz) lenne kisebb verseny,ott erdemes edzeskent menni pl feltavon 10km @3:45 tempoban (vagy ahol szetesik) esetleg 21K @4:00 v ahol szetesik.
10-12ezer ft majd ha tavasszal elesbe akarod kuldeni @3:50-3:45 vegig :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57445) tomcica válasza HKorn (#57443) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp errol beszeltunk nemreg Beci kollegammal,hogy penzt,idot,utazast kidobni azert,hogy valahol 1:18-1:19 kornyeken elso helyet erjunk el kisebb versenyen meg se mozgat bennunket. Ha kell inkabb egyutt lefutjuk edzesen.
Van bizonyos elvarasunk magunk fele :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57446) tomcica válasza HKorn (#57441) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi,nem nekem lesz,de mar irom is ki a csoportba

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#57447) Hi!King válasza Zinho (#57434) üzenetére


Hi!King
őstag

Az egyiket elolvastam angolra fordítva, azt írják, egyetlen dologban butított a pace 1-hez képest: nincs benne barometer.

(#57448) ígyvanferi válasza tomcica (#57438) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Teljesen jó annyiért, igen.
Mondjuk nem tudom hogy áll a pénzetek, a forint elég sz.rul, átváltva a 47 euró most 17300 Ft-ot ér. Én tavaly februárban itthon vettem 13990-ért, az most lenne 38 euró, akkori árfolyamon 42. Szóval majdnem mindenkori bestbuy ár.

(#57449) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Lehet ma rápróbálok ismét a futásra több hónapnyi kényszerleállás után. A bringán egyre hidegebb kezd lenni :D Szóval remélem max izomláz lesz a vége nem pedig 300m után vádlihúzódás mint legutóbb mikor próbáltam.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#57450) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#57449) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Alaposan melegíts be, és ne kezd el taposni az első méterektől mondjuk 4:30-cal, csak óvatosan, egy-két km az elején nagyon laza ráhangolódás legyen. Így csak az izomlázzal kell megküzdj utána. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.