Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) parandroid válasza xy.zsolt (#48647) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én fejeltem már le kis híján kisteherautó visszapillantóját, pedig ez civilizált ország, ráadásul valami félreeső mellékút volt. De egyrészt egyszeri alkalom volt, másrészt szerintem észre se vett a majom, el volt bambulva, az meg bármikor előfordul.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48652) inf3rno válasza parandroid (#48651) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én azt vettem észre, hogy sokan nem tudnak közlekedni, nem tudják hogyan reagáljanak egy futóra vagy biciklisre, ha jönnek szembe. Mintha nem ismernék a féket, hogy mire való. Vagy csak úgy vannak vele, hogy majd csak elfér. Emlékszem, még amikor nagyon kezdő voltam, akkor nekem is volt ilyen, meg olyan is, hogy láttam egy apró piros lámpát a sötétben, aztán kinéztem a szemem, hogy mi a tököm az, ahelyett, hogy azonnal fékeztem volna. Persze kiderült, hogy biciklis, de akkor már jobban bele kellett taposni a fékbe, hogy ne csapjam el. Nyilván rögzült később a szabály, hogyha nem tudom mi van előttem, akkor jobb előre fékezni, de úgy látszik sokaknak komoly tanulási nehézségei vannak ezen a téren is. Volt már, hogy én álltam meg szembe sávban, hogy ne csapja el a barom a bringást az ő sávjában.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#48653) LanyUs válasza inf3rno (#48652) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bocs, hogy ismétlem, de amióta a mellkas lámpa rajtam van egyrészt imádok futni a kicsi lámpácskámmal :) Másrészt távolról kerülnek már ki az autók. Nézd meg hátul is milyen erős fénye van: [link]

(#48654) inf3rno válasza LanyUs (#48653) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na tök jó. Én fejlámpával szoktam, ha viszek egyáltalán lámpát. Van, hogy a holdfényre bízom magam a murvás úton. Ott úgysem jön kocsi. Ez a mellkas cucc tetszik amúgy, főleg, hogy hátul is villog. Azt a részét mindig hiányoltam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#48655) parandroid válasza LanyUs (#48653) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az én esetem fényes nappal történt, verőfényes napsütésben. :P

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48656) bajnokpityu válasza parandroid (#48655) üzenetére


bajnokpityu
félisten

engem is 2x ütöttek el fényes nappal. azaz 1x elugrottam, de a másik úgy jött nekem, hogy kb a szemembe nézett. majd odébbugrik...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#48657) dabgergo válasza tomcica (#48642) üzenetére


dabgergo
őstag

Ez nagyon beteg :Y Utóbbi hetekben pont nekem is ez a 100km jár a fejemben h idén mindenképpen le kéne futni, én olyan 9 óra alattira gondoltam, erre itt 6 órával szórakoznak, hihetetlen tempó ilyen távon...

(#48658) Peterhappy válasza myckey (#48648) üzenetére


Peterhappy
őstag

Az idezetert :R

En tovabbra is read only vagyok, tropak a terdeim, volt am mindenfele nagy futos elhatarozasom az evre, de egyelore nagyon felek.
Raadasul vallaltam egy uj futocipot, 8mm droppal, hogy tudjak aszfalton futni es ne gyilkoljam tovabb a terdeim, erre most olvasom - tok jol osszefoglaltatok es koszi - hogy a magas drop csak meg inkabb a terdet terheli...

Ha lemaszik rolam meg egy-ket kilo, fogok tenni meg par probat, nem tudom es nem is akarom meg elengedni a futast, de minel tobbet hagyok ki, annal inkabb erzem ugy, en itt mar erdemben hozzaszolni soha tobbe nem fogok.
De titkon meg remelem, tenyleg csak a par extra kilo miatt szenvedek es jovok en meg a Ti utcatokba...

(#48659) tomcica válasza Peterhappy (#48658) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Terd koruli "alkatreszek" megerositese + mobilitast es koordinaciot fejleszto gyakorlatok?
Kardionak meg mehet uszas v amit birsz (bringa, sifutas, evezes).
Glukozamin, msm, kollagen stb. combos adagban kura jelleguen. Kurkuma, gyomber, bors, fahej pici citrom = gyulladascsokkento koktel.
Finomitott cukor es feldolgozott elelmiszerek elhagyasa?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48660) LanyUs válasza tomcica (#48641) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm! Tudtam, hogy számíthatok Rád! Mint mindig! Szép idő! :R

(#48661) tomcica válasza LanyUs (#48660) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Tegyuk hozza, h ez 8x 1000m (400 lazaval koztuk).
Jovo heten novelem a darabolast es lassitom h kozelebb legyen a valos FM celtempohoz 3:28-3:30.
:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48663) myckey válasza Peterhappy (#48658) üzenetére


myckey
veterán

Nem kell ezen a droppon "agyalni"..lehet figyelni, hogyan fogsz talajt. Persze megszokható vele a hátsóra érkezés ( mezítláb középre, elülsőre érkezünk... ez kellemesebb mint sarokkal "levenni" a becsapódást, high dropnál kisegít a csuka ). Nulla vagy alacsony különbség maradhat a tempós dolgokra, "rövidebbekre", de lábszárral is bírni kell, rá kell gyakorolni,erősödni blabla..
Én is változtatom a technikát...10mm-es a Sportivam, de lábszárból is pattogok, ha lehet, ha bírom erővel.. lejtmenet is mindig próbálok "spiccel" érkezni ( sebesség és térdkímélés miatt.)
Sau Xodus 4mm, ultrára nem tudom mennyire szedi szét lábszáram....

Lord -Vándor :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48664) Peterhappy válasza tomcica (#48659) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bringázás megy, úszni e télen akartam megtanulni... mobility traininget épp a héten javasolták, én is abban bízom még, hogy a térdfájdalmaim sokkal inkább tudhatók be a csípőmnek és a derekamnak.

Nagyon kevés ilyet eszem. Eszek, de valóban nagyon keveset - a csoki sajnos még megy (80%+ feletti étcsokik), de azokat szeretném elhagyni a közeljövőben.

Köszönöm szépen a javaslatokat. Myckey, neked is!

És elnézést, elég borús hangulatban ébredtem, nem szép dolog, de abszolút irigykedve olvasom a soraitokat és esküszöm veletek örülök minden kisebb-nagyobb sikernek, de olyan jó lenne, ha én is idővel büszkén posztolhatnék eredményeket - és ezt most mindennél távolabbinak érzem.
Feladni akkor fogom csak, ha végképp nem látok más megoldást, de addig is élvezettel olvaslak Benneteket :)

szerk:

@Myckey: tudom ;)

@LanyUs: szerintem nem vette észre :N

[ Szerkesztve ]

(#48665) myckey válasza Peterhappy (#48664) üzenetére


myckey
veterán

Mozogj, bármit is...manapság már annyi mindent lehet kezdeni, amiben kiteljesedhet az ember, csökkents a hiányérzeten, jól fog esni..."gyúrj" olyan dolgokra, amik kiesnek az itteniből, fejlődj más területen. Hadd menjen az erő, statikus dolgok, agy-izom tréning, törzserősítés, egyensúly javítása stb...amiket TG Uraság is írt, meg a Közösség is..máskor. Lesz még új a nap alatt ! : )

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48666) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok, itthoni mozgáshoz (egyelőre inkább tempós gyaloglás) vennénk egy futópadot. Jelenleg Németországban élünk, sőt karanténban vagyunk, úgyhogy nem ártana, ha itt beszerezhető lenne és házhoz is hoznák, és az sem lenne rossz, ha haza tudnánk majd vinni kocsival.
Használtban 300 újban 500 euró körül nézegetünk.
A másik gond hogy picivel 130 kiló fölött kéne bírnia (bár kemény futás biztos nem lesz ebben a súlyban), a legtöbb 100, 120, esetleg 130 kilóig bírja, persze nem tudni mennyivel van túltrrvezve. Sok webshop keresőjében ez fel sincs tüntetve, mintha valami elhanyagolható apróság lenne, úgyis mindenki 50 kiló aki fut alapon.
Találtam egy használtat 500 euróért ami 150 kilóig bír és újonnan 2000 volt, de elvitték az orrom elől.
Mintha teljesen ki lenne fogyva a piac, Decathlonnál a futópadok nagyja nem elérhető.
Mit ajánlanátok? Hol érdemes nézelődni? Személyes megtekintés a karantén miatt (és mivel minden nem élelmiszerboltot bezártak) nem lehetséges.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48667) LanyUs válasza Peterhappy (#48664) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ha tomcica feltölt egy 03:40-et, akkor max. 04:40-el tudok ellensúlyozni. De most végre 08:30-on Mindenki elkaphatja :)

Térdes voltam: lábad közé szorítasz egy labdát és guggolsz. Kezedben kötelet fogsz vagy bordásfal és a lábad derékszögű a talajjal. Derékszögig elég lemenni. Ez segít erősíteni az izmokat ott.
2. Holdjáró cipő sokat segít! Bondi 7, Clifton 7
3. Többször linkeltem, hogy van az rogyasztós futó technika. Amikor előre dőlve indulsz el és úgy futsz.
Ez a hármas engem kivitt a térd problémából ( még MR is volt annó nekem, tehát van remény! )

(#48668) Peterhappy válasza myckey (#48665) üzenetére


Peterhappy
őstag

+LanyUs: Köszönöm szépen Nektek, nézem, csinálom, igyekszem :R

(#48669) tomcica válasza Peterhappy (#48664) üzenetére


tomcica
Topikgazda

80%-os csoki,ha mar edesseg PONT javallott....sok a termeszetes magnezium tartalma :K es jo zsir,cukor meg nincs ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48670) Peterhappy válasza tomcica (#48669) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na ez mondjuk remek hír :B

(#48671) myckey válasza tomcica (#48669) üzenetére


myckey
veterán

Jó zsír meg cukor nincs ,vagy hogy?
:)

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48672) LanyUs válasza Peterhappy (#48670) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nincs félni való! DM saját márkás, Rosmann saját márkás whey szelet 300 Ft körül 1g cukor tartalommal ( tehát van élet a Biotech zero whey csokin kívül is ). Ráadásul állagban és ízben verik is rendesen. Van ám csokitapasztalat :D :D Az élet része... Nem lehet mindent megvonni... Kalória van azt azért figyelembe kell venni, de viszonylag büntetlenül lehet enni, még egy tomcica féle 08:15 átlagú :) 1000 méter után is! :R

[ Szerkesztve ]

(#48673) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ez a talpszalag gyulladás nem egy mókás dolog. :W Végül voltam dokinál. Írt fel gyógyszeres tapaszt rá és sarokemelőt kellene viselnem. Pénteken már menni is alig tudtam. Ma azért már jobb, de állítólag nem tesz jót, hogy itthon a járólapon mezitláb nyomjuk.

Szerintetek lightos szobabicikli mehet vele ha nem fáj? futás felejtős sajnos még egy ideig.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48674) tomcica válasza myckey (#48671) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy ertettem nem finomitott cukor (ellenben pl. tejcsokik) es a zsiradek ami a kakaoban van azt a test szepen tudja hasznositani (ellenben pl. a hevitett olajban sult cuccokkal)

jo zsir
finomitott cukor nincs benne,ha minosegi fekete csoki

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48675) tomcica válasza V.Stryker (#48673) üzenetére


tomcica
Topikgazda

talan ha telitalppal taposod a pedalt mehet,az nem veszes....lab elso felen "pipiskedve" ugy biztos cincalja

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48676) stefyY válasza V.Stryker (#48673) üzenetére


stefyY
őstag

Mihamarabbi jobbulást! :)

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#48677) myckey válasza tomcica (#48674) üzenetére


myckey
veterán

Nem értettem...okes.
Nem minden nutrient ellenség. :K

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48678) Never79 válasza dabgergo (#48657) üzenetére


Never79
tag

Szerintem az is "beteg", hogy Jim nagyon sokoldalú futó. Ugye csinált egy 2:18-as maratont, nyert terepultrákat (WS100, HR 100), döntött már meg aszfalt 50 miles (azt hiszem) rekordot. Én ezért kedvelem jobban, mint Killiant. Ő nagyon durva terepen, de ilyeneket nem csinál.

(#48679) nepszter1


nepszter1
addikt

Li-Ning Men ROUGE RABBIT IV valaki használt már mi a véleménye róla ?

(#48680) xy.zsolt válasza nepszter1 (#48679) üzenetére


xy.zsolt
őstag

1000+ db 5csillagos értékelés.....vajon ennyi ember tévedhet ekkorát? :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#48681) tomcica válasza Never79 (#48678) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En birom h emberi,neha szetesik,neha repul... :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48682) danielsz


danielsz
tag

Lehet, hogy jó a Li-Ning, de mondjuk egy decathlonos cipőnél annyival előrébb vagy, hogy fel tudod próbálni (ha van a közeledben Decathlon). 20 ezerből ki lehet hozni egy Nike Winflót vagy Asics Gel-Excite-ot is (ezeket a példa kedvéért írom).

(#48683) rasotamas válasza rasotamas (#48666) üzenetére


rasotamas
veterán

Tudom, hogy ez itt nem annyira téma, de erre esetleg valaki?
Köszi

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#48684) tomcica válasza LanyUs (#48672) üzenetére


tomcica
Topikgazda

alt="" title=""
Itt a mai hosszu valtogatobol a gyorsabbik lany csoport edzese...15km 5:16-os atlag 1ora 19perc... + 4km kozos melegites az gratisz a ceg ajandeka ;) epulnek a GEPEK :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48685) tomcica válasza rasotamas (#48666) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tema volt a napokban,csak keress vissza par beirast...Agony felsorolta mi alapjan erdemes valasztani :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48686) tomcica válasza nepszter1 (#48679) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Li-ning karbonos cipoket nagyon dicserik (versenyre es celtempos edzesre) tartossagat nem tudni...szoval barmi (is) lehet ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48687) LanyUs válasza tomcica (#48684) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen, látom a Skynet aktív :) 15 db 500-500 váltogató? :R Engem a hétvégén elkísért a család, négyes futás 8-8 km tegnap +5-ben és ma is a -1-ben is!

(#48688) Maximum1 válasza nepszter1 (#48679) üzenetére


Maximum1
őstag

(#48689) inf3rno válasza Maximum1 (#48688) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ez tök jónak tűnik, megpróbálkozok én is vele, ha tényleg ennyire olcsó. Azért szimpi lenne 4 cipőt 40-ért venni 1 helyett...

Buliban hasznos! =]

(#48690) norby_42


norby_42
aktív tag

Myckey, egy hetet kellett volna várnod.
Tegnap erdőben jártunk a családdal, és olyan jól járható volt minden, hogy ma elmentem megnézni a 15ös kört. Fagyott sár volt, nem rekortán, de futható. Azért volt pár vicces fagyott, meg beszakadós átfolyás. 1:51 lett a vége, javultam 10 percet :)

Eat pasta, run fasta

(#48691) myckey válasza norby_42 (#48690) üzenetére


myckey
veterán

Király ! :D
Most egy picit hűvösebb az idő, mint amikor kinéztem, és mocsárra leltem...( már az elején, a szőlők között alig haladtam, annyi mocsok jött velem, vagyis a cipőmmel / more ebbű baj lesz / :DDD ... de erőltetésnek nem volt utolsó. )

Akkor volt öröm a köbön ! GG !

Én ha legközelebb megyek, sztm 2x futok neki, elvileg egyben a 30kilot, ha nem kap el a lápi szörny. De lehet csak e hónap utso hete, vagy feb. eleje...
Jövőhéten Buda van terítéken, HA minden jól alakul, valami 30-40km, majd mutatom mit szenvedek össze : )

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48692) zaskar válasza norby_42 (#48690) üzenetére


zaskar
senior tag

Én tegnap mentem a 25-re. Bíztam a fagyott sárban, de a nap néhol már egészen felolvasztotta, mire elindultam nem sokkal 11 óra előtt. Ennek ellenére különösebben nem fogott meg egyik szakasz sem, 2:44 lett a vége. Kellemes futás volt, kellemes időben😊

[ Szerkesztve ]

(#48693) myckey válasza zaskar (#48692) üzenetére


myckey
veterán

Tök jó, hogy mindenkinek ilyen patent volt...jó tudni, na nem baj ! :D

Szép volt ! :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48694) norby_42 válasza zaskar (#48692) üzenetére


norby_42
aktív tag

Gratula!
Most néztem, 28 mp-el csúsztam ki az első 20-ból, rámegyek majd harmadszor is, aztán jön a 25-ös.

Eat pasta, run fasta

(#48695) zaskar válasza norby_42 (#48694) üzenetére


zaskar
senior tag

myckey, norby_42, köszönöm! Én még éppen befértem a listába tizediknek a 25-ös teljesítők között, bár nincs ennek nagy jelentősége számomra. Inkább annak örülök, hogy viszonylag jól ment, mindössze 4 perc volt az "állásidőm", ami a folyó ügyekre és fotók készítésére ment el.

(#48696) tomcica válasza norby_42 (#48690) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bravo, szep munka skacok :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48697) norby_42 válasza zaskar (#48695) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az ma jutott eszembe, hogy szerintem találkoztunk, Várkút felé sétáltunk a családdal dél körül.

Eat pasta, run fasta

(#48698) myckey válasza zaskar (#48695) üzenetére


myckey
veterán

Az ügyes !
Én nem mindig tudom balanszírozni a mozgás és az átlag sebességet/időt, néha nagyobb eltérések is vannak...mikor extrémebb a pályám, többet navigálok/tájékozódom stb..(egyre nagyobbon, hatványozottan igaz ), szervezett eseményeken gyorsabban megy a dolog.még : )

Norby_42 és mindenki ...
Van most egy nyereményjáték is, Bükktrails kapcsán, aki manapság teljesít, az már auto résztvevő.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48699) zaskar válasza norby_42 (#48697) üzenetére


zaskar
senior tag

Mivel túl sok emberrel nem találkoztam útközben, ez csak a Várkút-Eged szakaszon lehetett. Ott jött szembe egy család, akkor ti voltatok?

(#48700) norby_42 válasza zaskar (#48699) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem, Síkfőkút felé, az Attila-forrásnál. Egy magas, vékony futót láttam felfelé jönni.

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.