Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48451) dabgergo válasza Chuck Norris (#48449) üzenetére


dabgergo
őstag

Szuper, grat!!

myckey: köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#48452) tomcica válasza Chuck Norris (#48449) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg vagytok itt bokrosodva az ev vegere :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48453) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#48449) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hú, az a szerencsétlen Suunto 3 mindenre jó, csak sportórának nem. :N Vacakolt ott a pulzus is. Az átlagod 140 alatt kéne legyen így tippre.

(#48454) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#48453) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Arra jó, hogy megszoktam, hogy órával futok és nincs hiányérzetem, amúgy tényleg szinte csak dísznek jó. Ráadásul pulzus mérésre nem is beépített csuklómérőt használtam, hanem a peak3-hoz kapott mellkaspánttal volt párosítva, vége fele már talán jól mért, habár ott is még elég girbe-gurba a vonal.
Mindenkinek köszönöm, és BUÉK!

(#48455) norby_42


norby_42
aktív tag

Azért ezek komoly futások, gratulálok! :R

Én meg ma délelőtt szép lassan lekocogtam a 2020-ik km is az idén. Nem volt célom, de kiadta.
Ezt az évet a családom mellett főleg a futás tartotta egybe, ebben nem kis szerepe van ennek a társaságnak is, úgyhogy köszönöm. És jövőre is hajrá!

Eat pasta, run fasta

(#48456) danielsz válasza norby_42 (#48455) üzenetére


danielsz
tag

Nekem a 2300 km-hez hiányzott volna egy pici, de tegnap egy hónapon belül már másodszor léptem bele egy gödörbe :(, így ma inkább pihentetem a lábamat, biztos ami biztos.

(#48457) inf3rno válasza Chuck Norris (#48454) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hú hát ez a 0:57/km tényleg erős tempó. :D Nem tudom, lehet, hogy ebben is van gyártási selejt, mert az enyém nem szokott soha ilyeneket mérni. Vagy az is lehet, hogy nagyon domborzat függő, hogy hol mit mér. Nálam egyedül ha aluljáróban megyek, akkor száll el, mert nem kap műholdtól jelet. Azon kívül általában stabil szokott lenni, nagy ritkán egy-egy kiugró értékkel.

Buliban hasznos! =]

(#48458) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én most öltözök, aztán megyek egy 5k-t hosszú idő után először. Az idei évben szinte nulla futás volt, és a lábam így se lett jobb, úgyhogy már minden mindegy alapon elkezdem újra, aztán meglátjuk jövőre meddig jutok.

Buliban hasznos! =]

(#48459) LanyUs válasza tomcica (#48442) üzenetére


LanyUs
senior tag

Próbáltam valamit letenni újból az asztalra még idén ( 10K PB 3,5 éve 100 kg 47:22 szélcsend, optimális idő )

Most: 105 kg, de több alapozás, rekortán, tök egyedül, csak a 4 fok, enyhe szél és eső :( Akkor is kimentem! :)
1. km 4:28, 2. km 4:42, 3. km 4:39, 4. km 5:00, 5. km 4:45, 6. km 4:52, 7. km 4:53, 8. km 4:44, 9. km 4:43, 10, km 4:42 -> 47:30 lett. B.ssz.m.g! :D Sokszor vettem észre, hogy lefelé nézek és lassabban döcögök, amikor előre néztem kinyílt a tér és jobban pörgetett. 6. km-től csak úgy tudtam tartani a 04:45-öt, hogy az egyenesben eleresztettem 04:30-ig, kanyarban 05:00 pihi és ez így ment 10-ig. A szervezet állandóan vissza akart állni 05:00-ra.
Nem jött össze. Bevallom kicsit csalódott vagyok, de nem gond felállok és tolom tovább! Ahogy megálltam pulzus vissza, se lihegés, se légszomj, se zsibbadás az agyban, mintha nem pörgött volna ki annyira a test most ( 3,5 éve majdnem belehaltam utána is ). Majd májusban visszavágó magammal :D

Mindenki ügyes volt! Szépet mentetek idén :R

[ Szerkesztve ]

(#48460) Never79 válasza dabgergo (#48444) üzenetére


Never79
tag

Edző szerint ultránál az a feladat, hogy ki kell tolni minnél távolabbra azt az (idő)pontot, amikor már kezdesz belassulni. Ez sok állóképességi munka, "apró" ingerekkel a hétköznapokban, hogy a szervezeted tudja, hogy nem lazsálhat.

Érdekes amúgy, hogy Olivér és Csécsei Zoli inkább erős alapot épít(tet), a Szabó Gábor féle edzékben pedig van résztávozás is, ala klasszikus iskola, és hát tudjuk Bódis Tomiból mi lett. Lubics Szilvit, Maráz Zsuzsit pedig Olivér "termelte ki".

Covid előtt 3100 környékén jártam, 42 ezer méter szinttel. Ezt jövőre szeretném feltornázni 3500-3600 km környékére és 60-70 ezer méter szintre. VTM maraton része (bár lehet kihagyom), Szentendre trail, Korinthosz 80 (?), Piros 85 a célversenyek.

Mindenkinek Covid és sérülésmentes Boldog Új évet kívánok :). Hajrá!

(#48461) Hi!King válasza Never79 (#48460) üzenetére


Hi!King
őstag

Mikor egyszer részt vettem egy 6 órás aszfaltos futóverseny rendezésében, nem volt még komoly erőnlétem, de amit a mezőny több mint fele, köztük fiatalok is csináltak, arra azt mondtam, hogy én is tudnám. Mert 6 óra alatt olyan is volt, aki egy maratont sem futott le, de az átlag olyan 60-65 km fvolt, amibe többségüknek kisebb-nagyobb pihenők is belefértek.

Mikor 12 órás tájfutáson indultam egyéniben, én is ilyesmit csináltam, pályanként (10 pályát csináltam összesen) 5-10 perc kajálós pihenő, plusz kb. 2 órával a vége előtt volt egy 20 perces taktikai pihenőm, mert twilightkor adnak 2 darab rövidebb pályat, mint a legrövidebb, ami a nappaliakból maradt, és ezt a kettőt pont teljesíteni tudtam a hátralévő időben. Az erdőben meg a legtöbb emelkedőt sétáltam, és amikor futottam is kocogósra vettem. Még cipőt is cseréltem, mikor 8 óránál feltörte a lábamat az első cipő.

Csak azért írom, mert nyilván az, hogy elindul valaki ultra távon és teljesíti, vagy célzottan készül, és oda is teszi magát, az két külön dolog.

(#48462) Hi!King


Hi!King
őstag

Nekem 3526 km lett az év, bár korábban nem mértem, ez biztosan magasan a legtöbb, amit egy évben futottam. Emellett volt 2666 km bringázás, 36 km úszás (többet votl zárva az uszoda, mint nyitva), 917 km túrázas 33 km szintemelkedéssel (ez viszont biztosan elmaradt a korábbi évekhez képest).

(#48463) tomcica válasza LanyUs (#48459) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez egy jo alapozas ismerve,hogy nem tudsz gyorsabban futni,de nem faradsz ki annyira, mint elotte :K ilyen alapozas vegen,kell egy pont ahonnan kigyorsito munkaval (es alacsony heti km-el) felkeszited magad a felmerore/celversenyre :K

BUEK mindenkinek a forumon :C sikeres 2021-et, barmi is legyen a cel!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48464) emvy válasza Hi!King (#48462) üzenetére


emvy
nagyúr

1700 km nalam, ez kb. 7 honap alatt volt meg (2.5 honap full kihagyas nyaron, es aprilisban kezdtem el futni).

while (!sleep) sheep++;

(#48465) myckey válasza Never79 (#48460) üzenetére


myckey
veterán

Mondanám, hogy találkozunk jövőre UTH-n, de nekem éjszaka lesz rajtom az eggyel nagyobb távon. Esetleg befutó után-körül, passz.

Itt is megvolt az éves testmozgás, mindennel : )

#48461Hi!King
A sok sok órás és emelkedős hegyi mókázásnál is szoktam okoskodni, taktikázni stb...10-20-30 órás lavírozásnál, matekolok elég sokat. igényli.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48466) sharp4 válasza LanyUs (#48459) üzenetére


sharp4
őstag

Gratulálok, szép eredmény :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#48467) myckey


myckey
veterán

AllTrails Year in Review
Képek, számok, közösség.....önmagáért beszél.

Jó egészséget a jövő évre, mindenkorra !

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48468) LanyUs válasza sharp4 (#48466) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mindenkinek sérülés mentes Boldog Új Évet! Látod ezért mondom én mindig! Nincs csalódás ha csak öröm futunk. Húztam én a végén, mint az állat, de ennyi volt! Az esőben lattyogott a lábam, de elmaradt a várt idő. Ez egy pofon, ez van nem adtam bele eleget ott egyedül a pályán... A lényeg, hogy ne menjen el a kedv és folytatódjon az edzés. Kitartást Mindenkinek! 😁

(#48469) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Nekem kicsi híján 2200 km jött össze futva idén, ami eddig a legtöbb. PB-k is voltak. Meg pár nagyon élvezetes terepfutás, ez viszonylag újdonság volt idén, de örülök, hogy belevágtam.
Amúgy az jutott eszembe valamelyik nap, hogy arról nem szoktunk beszámolni, időben mennyit töltünk futással. Többnyire mindig a km-eket összegezzük, heti, havi, éves szinten. Érdekességként kíváncsi lennék rá, azok hogy alakultak nálatok. Strava ugye számontartja azt is, nem tudom másik appban van-e ilyen kimutatás. Nekem 201 óra volt tavaly. 5:33 a teljes év átlaga. :)

(#48470) zaskar


zaskar
senior tag

Gratulálok mindenkinek az előző évi teljesítményéhez és boldog új évet kívánok, betegségektől, sérülésektől mentesen! A 2020-as futásaim adatai itt láthatók:

(#48471) danielsz


danielsz
tag

Nekem a 2292,5 km-hez 209 óra 28 perc futás társult, az átlagban 5:29 perc/km-es tempó, a szintemelkedés elvileg 35712 m volt, a valóságban azért az utóbbi kicsit kevesebb. Volt egy 1:33-mas félmaratonom, abból azért egy kicsit le akarok faragni. A lényeg, hogy ilyen 1-2 nap alatt elmúló dolgokon kívül szerencsére nem sérültem le, remélem idén is így lesz :)

(#48472) dabgergo válasza Never79 (#48460) üzenetére


dabgergo
őstag

Erről tudsz részletesebben írni vagy cikket küldeni (így google-ös keresésre olyat nem találtam ami elég részletes), hogy Csécsei és/vagy Bódis hogyan építi fel az edzéseit?
Azt tudom h Csécsei évi 10ezer km-t fut mostanában. Hát az már annyira nem kevés :D Meg az indexes cikkben olvastam h Bódis sok intervallumfutást csinál, de ez sem elég specifikus infó, bár ez utóbbi elsőre kicsit fura talán.

Nekem 3800 jött össze, ami csoda, mert nagyon sűrű év volt, így bőven elégedett vagyok vele. Főleg azzal h nem voltam egy napot sem lesérülve, se beteg. Ez tényleg csoda, nem is tudom minek köszönhető.

Mindenkinek boldog új évet és gratulálok a sok szép eredményhez, futáshoz! Jó olvasni, hogy milyen sokan, milyen sokat futunk :)

(#48473) dabgergo válasza dabgergo (#48472) üzenetére


dabgergo
őstag

Kerestem egy 100k-s ultrát ami síkon megy h lecsekkoljam h a profik is belassulnak-e ilyen távon, vagy negatív split az létező dolog-e ultra távoknál, és "sajnos" azt látom h igenis van negatív split, nem mindenki lassul törvényszerűen ezen a távon se. Kemény. Nem tudom h szoktatják a szervezetet hozzá.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48474) zzola


zzola
félisten

Sziasztok!

Egy Adidas Solar Drive 19-ot használok. Szeretnék próbát tenni Nike-val, a Pegasus 37 illetve a React Miller a kiszemelt. Olvastam, hogy a Millerben nincsen légtalp. Eléggé kifelé dől a bokám, mit gondoltok, melyik lenne jobb választás? Még nem volt Nike-om.
Kösz.

(#48475) tomcica válasza dabgergo (#48473) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kontrollaltan visszafogjak 3/4 tavig :K (kb ott a fele).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48476) myckey válasza ígyvanferi (#48469) üzenetére


myckey
veterán

TrainingPeaks naptárban minden edzést vezethetek, feljegyzésekkel láthatok el. Kördiagramon összesíti az adatokat, sportáganként külön bontással, eltelt idő is van. Nekem nagyon hasznos. AllTrails küld emailben éves átfogót, mutattam fentebb. Alkalmazásban Lifetime/összesített mutatók, egyenként le vannak vezetve, éves szintre bonthatók egy grafikonban, amit lehet módosítgatni. Komootban is megkapom a ráfordított időt, egyebek mellett.Ezeket próbálom megszokni outdoor és testedzés vezetésénél.

Nem tudom pontos idő adatokat, úgy 700 óra elment mindenféle sportágra, futásokra. Hegyen jegyezve lett, kb. 165 óra.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48477) Never79


Never79
tag

Hi!King: teljesen egyetértek. Az, hogy "lötyögünk" 6 óráson, és futunk 1 maratont szerintem se ultra. Lassan az 50k-t és a 6 órát se veszik "komoly" ultrának síkon. Én nem teljesen értek ezzel egyet, mert ha valaki 6 óra alatt fut 80 km-et vagy afelett, az már elég kemény.

myckey: oké, verseny előtt még számolgatunk majd, ki mikor ér be, aztán meglátjuk :).

dabgergo: nem tudok sajnos, ezeket az infókat interjúkból tudom (talán a nemazé aki fut podcastban hallotttam őket). Tomi heti 16-20 órát edz (ha jól emlékszem), de ő beleszámolja a nyújtást, a levezetést, erősítést. Konkrét edzések azok szerintem műhelytitkok. Lehet amúgy Sashegyi Gepárdoknál kéne kicsit nézelődni straván, hátha kihámoz valamit az ember :). Bodis Tomit bekövettem, egy ideig lehetett látni mit fut, de már csak néha-néha kerül fel egy edzés. Szabó Gábort se látom most annyira futni, lehet betette ő is privátba. Muhari Gábor meg elment triatlon irányba, többet teker, mint fut.

(#48478) myckey válasza tomcica (#48475) üzenetére


myckey
veterán

Közöm nincs aszfaltos ultrához, de ha hegyrevölgyre megyek ultrázni, akkor próbálom én is ésszerűen csinálni. A "végén" sikerülhet a felkapás, ha nem leszek rosszul mert bután csináltam valamit. Tavaly akadt, hogy utolsó 20km ben gyorsabb voltam, mint elején/közepén, olyan 90km után. Amit művelek, az nagyon más, de hasonlatnak megteszi.

Nemrég mutattam a 2020 golden trail stratégiázást, Jim Walmsley kapcsán stb....

Most, In Relentless Pursuit Of His Best: The Journey of Ultrarunner Zach Miller
Első 2-3 percben.... ahogy kitolják az úriembert futás után. Végig megy a jelentősebb eseményein, egészen UTMB-k ig, ahol például Kíliannal vezetnek, majd......
Elég emberi összeállítás, nem is túl hosszú, bő fél óra. Sok klassz felvétellel.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48479) inf3rno válasza dabgergo (#48473) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért ez csalóka, mert nem látsz mellette pulzus adatokat.

Buliban hasznos! =]

(#48480) tomcica válasza myckey (#48478) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Epp tegnap neztem azt a videot :K

[kép]
2019-es 6oras 3tagu valton,az utolso oraban szinte minden kor (500m) utan itt kotottem ki,osszeraktak - szetcsaptam - osszeraktak - szetcsaptam :K
34km + par szaz metert gyujtottem kb 3:23/km-as atlagon...104.3km lett osszesen ha jol emlekszem,az orszagos rekord ezen a palyan. ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48481) myckey válasza tomcica (#48480) üzenetére


myckey
veterán

Mindig az állandó rohanás....de biztos megérte :) :R

Nekem az ízület szokott elfogyni, ha ész nélkül szétverem a testem a lejtmenetekben, nagyobb szintekkel megpakolt pályán. Sajnos volt már úgy, hogy fejjel és szívvel még lett volna, de térddel nem....de csípő és boka is sérült már, ez akkor bajos, ha rásérülök.
Hús is volt már úgy, hogy nem akart semmilyen kontaktot, meg mozgást, napokig.

Az egyik versenyen, lesz menet közbeni masszírozás + talpmasszázs is. Gondolkodtam rajta... ki kellene majd használni, bár a talpamat nem szeretem háborgatni, leginkább annak örülök, ha felveszem a cipőt, majd a végéig hozzá sem kell nyúlni.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48482) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#48469) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én meg nem jöttem rá, hogy lehet megnézni a strava-n mennyit töltöttem fel 2020-ra, lehet csak fizetősben tudnám megnézni?

(#48483) parandroid válasza Chuck Norris (#48482) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A mobil appban ha a profilodra kattintasz, azon a képernyőn ott a 2020 on sports, lehet nézegetni csinos infografikákat, meg animációkat. Nem fizetős feature. Desktop verzión nem tudom, hol van, de gondolom, valahol ott is a profilodnál.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#48484) Chuck Norris válasza parandroid (#48483) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Igy már meglett köszönöm, [link], Ez így akkor napi 1.4 óra, ha még hozzáadnám azokat amiket nem rögzítettem akkor sem jönne ki a napi 3 óra mozgás ami elvárt lenne...

(#48485) norby_42 válasza Chuck Norris (#48484) üzenetére


norby_42
aktív tag

Szerintem nem sok embernek jut napi 3 óra mozgásra.

Eat pasta, run fasta

(#48486) ígyvanferi válasza Chuck Norris (#48484) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kinek az elvárása a napi 3 óra mozgás? Nem sok az? A WHO szerint heti 5 óra testmozgás a szükséges egy felnőtt embernek, fiataloknak pedig napi 1 óra. Én ha a munkába/ból bringázást is számolom, akkor jön ki kb. a napi 1 óra átlag. 3-at el se tudom képzelni, max. ha tényleg mindent beleszámolunk, a munkahelyen amíg átmegyek a másik irodába, meg ha este leszaladok a boltba, meg kutyátsétáltatok, néha keresztedzek, talán ezekkel együtt jönne ki a napi 3 óra.

(#48487) Studi válasza Chuck Norris (#48482) üzenetére


Studi
addikt

A profilnál is látod sportonként, a jobb szélen, "My stats". Alapból az aktuális évet látod, de mellette a kis nyilacskával kiválaszthatod, melyik év érdekel. Össz táv, össz idő, össz szintemelkedés és alkalmak száma van ott.

(#48488) tomcica válasza norby_42 (#48485) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha az elet ugy alakulna,h epp nincs annyi ido/nap,akkor napi 30min + 1h dupla edzessel eleg jol lehet tartani a kiepitett szintet :K 7vegen esetleg megtoldani 1-2 hosszuval (akar back-to-back).
Ha meg ennel is jobban kellene redukalni,akkor napi 1ora + hetvegen egy hosszu tempos.Ennel a verzional az a napi 1ora az hetente 3x resztav lenne,1x konnyu tempo (v laza,amit enged a test),1x laza.A hetvegi tempos allapottol fuggoen,ha xar van a levesben akkor laza,ha so-so allapot van akkor lazarol-kozepesre fokozos,ha minden okes,akkor kozepesrol-erosre fokozos v. hosszu tempo.
Nalam osz ota napi 30km a penzum,hajnalban totyoges az 10km kb 60-70perc(!) es delutan 20km kulonbozo feladatokkal,masfel oraba szinte mindig belefer :K
Multkor csinaltam 4honap napi 40km (20km totyoges,ez durvan eltartott kb 2ora es delutan 20km feladatokkal kb masfel ora) munka vo't vele :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48489) norby_42 válasza tomcica (#48488) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nekem kb 330-350 óra lehet a futásban idén. Mondjuk nem napi 1 óra, inkább kétnaponta 1,5 - 2, valahogy jobb nekem a hosszabb futás.
De igen, napi 1 óra átlagban megoldható, én sem hittem volna eddig :)

De az biztos, ha nem lenne futás az életemben, már becsavarodtam volna.

Eat pasta, run fasta

(#48490) myckey válasza tomcica (#48488) üzenetére


myckey
veterán

Fentebb írtam róla... az elmúlt évem lett 700 óra körül, célzott testedzés, de ez nem óramű pontosságú. Volt sérülés, pihentetés meg ez a covidos rákfene ami átírta a dolgokat. Ez napi 2,1 órára jön ki kb. Megelőzőekben, kijött 900-1000 óra alatt/fölött az edzés, de ebben minden van, mint a búcsúban. Lehet átl. napi 3 órázni direkt módon, "végtelenségig"(vagy kipukkad), többet is lehet, de kell valami ami viszi az embert, meg kellenek körülmények is. De ez nem mindennapos, ezzel nem mondok nagyot. :B

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48491) dabgergo válasza inf3rno (#48479) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen, tudom, próbáltam is keresni vagy fél órán át stravan valakit aki síkon futott ultrát és van pulzus adat is, de egyszerűen nem találtam, így fel is adtam. Ha találsz, szólj! :)

(#48492) inf3rno válasza dabgergo (#48491) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát talán challangek között lehetne célirányosabban ilyeneket találni, de most inkább kihagyom, másra kell az idő.

Buliban hasznos! =]

(#48493) tomcica válasza myckey (#48490) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem atlagos,meg csak nem is kicsivel van az atlag felett.Buggyant itt a forum egy jo resze,nincs kerdes :R :C ahogy felenk mondjak: "megtalalta a szar a lapatjat" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48494) Peterhappy válasza tomcica (#48493) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C

(#48495) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#48486) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Igen, kutyasétáltatással, boltba menéssel lépcsőzéssel minden aktív mozgással együtt kellene meglennie ennek a mennyiségnek, nem csak konkrétan azzal, amit direkt sportra szánsz. Mondjuk aki fizikai munkát végez az sokkal nagyobb előnyben van mint aki a gépet nyomogatja egész nap ebből a szempontból. Egy Papp Lajos riportban hallottam a napi 2-3 órát.

@Studi megtaláltam ezt is köszönöm, viszont itt meg csak a futás, bringa, meg úszás van, ha más kategóriába rakom akkor az itt nem látszódik. Írja is az oldalon valamelyik reklámban, hogy teljes 2020-as riport az applikációban van.

(#48496) Hi!King válasza Chuck Norris (#48495) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem szerintem kb. épp megvan a napi 3 óra átlagban. Heti 5 vagy 6 alkalom futás, plusz utána ebbe beleszámít, ha nem is mérem a nyújtás, erősítés, gerincgyakorlatok is, három darab munkába + munkaból tekerés, egy hétvégi túra (4-7 óra télen) és heti 3-4 séta már kiadja.

Annyi bajom van ezzel a napi 2-3 órával, hogy nem mindegy micsoda, egy óra futas azért általában felér 2 óra sétával.

(#48497) inf3rno válasza Chuck Norris (#48495) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akkor jól állok, mert ma gyalogoltam 5-6 órát. Még akár túl is teljesítettem. :D Futás holnap lesz, kezd elmúlni az izomláz, amit 31-én szedtem össze.

Buliban hasznos! =]

(#48498) inf3rno válasza Hi!King (#48496) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát valahogy úgy. Viszont távra érdekes, mert futva ugyanaz a táv meg se kottyan, sétálva meg 3x annyi idő, és fájnak tőle az ízületeim, talpam, stb.

Buliban hasznos! =]

(#48499) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Sziasztok,

Feleségemnek/el keresünk futópadot otthoni edzésre, egyikünk sem szeret hidegben kint futni illetve a gyerek miatt egyszerűbb is lenne.
Az árkategória 350-500 között, jó lenne a sok év gari és bírja a 10-15km futást megállás nélkül.
Próbáltam neten keresgélni "teszteket", ajánlókat ami szembejött azok ezek:
inSPORTline inCondi T70i II - igencsak kimeríteni a felső limitet
inSPORTline inCondi T50i - kicsit olcsóbban
Infinity Track 4.0 futópad

Ha tudtok jobban kérlek :)
Személy tapasztalatok előnyben, ha van itt olyan aki padon (is) edz.

Köszi előre is!

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#48500) dabgergo válasza IreN!CuS (#48499) üzenetére


dabgergo
őstag

Nem értek a padokhoz, de pár hónapja volt pont róla részletesebben szó ebben a topicban, érdemes visszakeresni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.