Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48801) norby_42 válasza // Chaka // (#48798) üzenetére


norby_42
aktív tag

És az a bent ragadt 2 perc?😜

Eat pasta, run fasta

(#48802) tomcica válasza danielsz (#48794) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az jofele igazi mindendes svajci-bicska :K annyiert nem penz :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48803) tomcica válasza Peterhappy (#48797) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy-igy...kellemes nem izzaszto futasrol jottem epp,fejlampas bokaforgato erdo melletti (csak ugy villogtak a szemparok :DDD ).
En amondo vagyok ne fosszuk meg magunkat a felkelo nap latvanyatol sem,szoval tessek hajnalban egy lazat,es delutan/kora este mehet a kopkodosebb ;)
Jelszo: "40ig szinte meg tinedzser" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48804) tomcica válasza Zozo0525 (#48793) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Isten hozott a "daraloban"...ahogy felenk mondjak: "we got fun and games" - csupa moka es kacagas :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48805) Zozo0525 válasza stefyY (#48800) üzenetére


Zozo0525
őstag

mostanában én is hajnali futó vagyok :C

(#48806) // Chaka // válasza norby_42 (#48801) üzenetére


// Chaka //
tag

Ah, most tértem jó útra. Két hete még kilenc előtt pár perccel a parkban hűsöltem futás után egy lépcsőn. Már kitaláltam a jelenetet amit előadok, ha egy rendőr megáll felettem. Bágyadtam mondom neki, hogy rosszul lettem, nem kísérne haza?

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#48807) Beerwolf válasza stefyY (#48787) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Most kezdtem újra sérülés után, így heti 40et ilyen 6-10 km-ekből teszem össze, de majd emelem kicsit az adagot. A héten viszont már nem megyek, holnap pihenőnap van. :)

(#48808) stefyY válasza Beerwolf (#48807) üzenetére


stefyY
őstag

Brühühüüü. :O

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#48809) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Én most voltam a szűz hóba egy 10-st :DD :DDD héten így 59 km összejött nekem ez sok

(#48810) stefyY válasza Zozo0525 (#48809) üzenetére


stefyY
őstag


:)) :)) :))

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#48811) mobal válasza stefyY (#48810) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ez mondjuk elég jó.

Nekem is volt egy 15ös kör a héten, 1:45. :D

Grat!

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48812) Zozo0525 válasza stefyY (#48810) üzenetére


Zozo0525
őstag

Hűha nekem te túl gyors vagy :-) na mindjárt megkereslek connectban :DD

(#48813) myckey válasza // Chaka // (#48790) üzenetére


myckey
veterán

Tégy hited szerint : )

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48814) inf3rno válasza // Chaka // (#48798) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Baromi jó, én volt, hogy hajnal 2-4 között mentem futni a Gellért hegyre. Igaz állítólag találtak már ott lefejezett embert, meg ilyesmi, de sosem érdekelt. A legjobb nézni a hegytetőről a napkeltét.

Buliban hasznos! =]

(#48815) norby_42 válasza inf3rno (#48814) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azért ahhoz kell egy megborult életritmus...

Eat pasta, run fasta

(#48816) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ez sem rossz ajánlat...kár, hogy nagyon nem jön be egy férficipőn a lila :W

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#48817) tomcica


tomcica
Topikgazda

jovok en is... 27km a mai,benne 4km kozos melegites (tehnikak,gyakorlatok,gyorsitok + laza) es 23km valtogato,ma erzesbol kb 4:10-15 laza,3:55-4:00 konnyed es 3:40-45 eros volt a program 2-2-2kor (800-800-800m) 3:54-es atlag lett,Edvard kollegam feltavig jott,neki a heten volt a 41. szulinapja,szerdan tolt egy 41es futast,hat nem igazan pihente ki mara :DDD azert 10km-t ledorgolt O is ezen az iramojatekon,a tobbit lazara vette.
Nem folyt le a hajunk a melegtol ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48818) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#48816) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Valami nem jó a linkedben. Hátha így: [link]

(#48819) tomcica válasza xy.zsolt (#48816) üzenetére


tomcica
Topikgazda

arra a Shield-re nagyon vigyazz,mert a szokasos Pega merettol jooooval szukebb elol :K
amugy nem zavaro a sotet lila,elfer rajta,nekem epp ilyenem van...mondjuk tiszta nem volt csak uj koraban,ugyhogy minden latszik,csak lila nem :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48820) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#48818) üzenetére


xy.zsolt
őstag

kösz, valami félrecsúszhatott

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#48821) LanyUs válasza myckey (#48777) üzenetére


LanyUs
senior tag

myckey csapatósra sikeredett a ma reggeli :) ( Persze az én szemszögemből )
Mára esett 4-5cm hó.Tudtam, hogy így másfélszer annyi energia lesz :) Komfort elhagyva! Nem sírunk, toljuk, de csak lazán... Aminosav nulla, frissítő nulla, csak úgy durr bele mintha 6 km-re indulnék. Város után, jött a földes, murva, beszakadt tócsa -> jeges is lett a hangulat ott lent :D A 14. km-től valahonnan jött egy energia löket is ( fókás éremért, fókazsír :) ), ami végig tolt 21,1-ig 2:18-ra. Felénk olyan 10-60m szintes dombok vannak. Bele tettem 30-asból hatot, így lett közel 200. Egész jó volt az is.

(#48822) myckey válasza LanyUs (#48821) üzenetére


myckey
veterán

Tuti jól érezted magad, ide a bökőt ! : ) GG !

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48823) inf3rno válasza norby_42 (#48815) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja az életciklus megborulása nekem azért elég sokszor van. Valamiért úgy vagyok beállítva, hogy 15 óránál többet csak kávéval bírok fent lenni, aludni meg 7-8 órát alszom legtöbbször. Onnantól, hogy elkezdek kávézni viszont 20-24 óra lesz belőle sokszor, úgyhogy sosem adja ki a standard 16-17 óra ébrenlét 7-8 óra alvást.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#48824) tomcica válasza LanyUs (#48821) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kemeny-kemeny :K :R :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48825) LanyUs válasza myckey (#48822) üzenetére


LanyUs
senior tag

myckey: Igen! A várost unom, de hétköznap munka előtt csak arra van időm ( így is kések legtöbbször ). De a terepen... ohhh az nagyon jó volt! Előjött a régi szabadság érzése, csak Te és a vadon :) A hó alatt se tudjuk pontosan épp milyen barázda lakozik, szóval még izgalmas is. Állt 45 fokban is a boka, de a cipő és a szalag megóvta :D

tomcica : látod milyen szorgalmas volt Mindenki? :C Az iramjátékotok pedig respect :R

ígyvanferi : Stinson 6 ATR: első érzés az volt, hogy tol előre a cipő. Csillapít annyira, mint a Clifton 2-es, viszont előre löki a lábammal együtt a testem. Sok energiát visszaad. 1 perccel gyorsabbat mentem akaratlanul is szárazon, mint eddig. Annyira fura volt, hogy az elején azt gondoltam, nem mernék tomcica után futni 03:30-al, mert még a végén rálök a cipő és összenyomom :)) Haha... :DDD Visszatérve, nagyon masszív felsőrésze is van és meglepően jól zár a nyelv. Hiába léptem fullra a sáros vízbe ma, egész száraz maradt a lábam. A talpán durva mély barázdák vannak, ami jól fog aszfalton, sárban és hóban is! Ebből belül semmit nem érzek. Clifton 2-es 8.km után már érzem enyhén a talp szalagokat ( lehet ki van taposva már 800 km ), de ebben ennek jele sem volt még 21-nél sem. Tehát a talpi bőnye ebben nem jön elő. Nem egy könnyű darab, főleg ha ráfagy a jég is. Rekortánon pörögni inkább a Clifton 7-est húznám fel ( ha lenne :) ). Tehát meg vagyok elégedve vele.

(#48826) stefyY válasza tomcica (#48817) üzenetére


stefyY
őstag

Lökött ufó... :U :DDD

#48821 LanyUs: Ha felénk is ennyi hó esett volna, tuti nem megyek ki reggel. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#48827) inf3rno válasza tomcica (#48817) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mármint ilyen havas pályán? Nem csúszkáltatok nagyon?

Buliban hasznos! =]

(#48828) tomcica válasza inf3rno (#48827) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meglepo,de nem csuszott,ha csuszott volna,vagy nagyon eros szel van,olyankor nincs lefixalva a celtempo meg ennyire sem.Marad az erzesbol laza,kozepes,eros.
Ja,Pega 37 premier volt,nagyon szepen muzsikal,lehet nem a leggyorsabb cipo,meg elegge magas a sarka,de a react hab olyan erzesu benne,mint a regi Zoomfly-nal :K jol megvedi a labat is a kemeny felulettol.Egesz mas cipo,mint a 35/36-os pegak,de szeretni fogom ezt is.Szerintem ez a cipo kellett volna,hogy legyen a 14-es Vomero ;) (amit szerintem jol elkurtak)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48829) bajnokpityu válasza LanyUs (#48821) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nice :)

tomcica: ez csak fotoshop ugye? :)

ahogy ez a jégcsap is:

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#48830) inf3rno válasza tomcica (#48828) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem csúszott tegnap a Sauconyval rendesen. Nem valami jó annak a talpa ezek szerint, vagy csak nálunk volt csúszósabb a hó.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#48831) bajnokpityu válasza inf3rno (#48830) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sauconyk nekem is jobban csúsznak terepen (nedves,hideg, akármi, ami nem száraz aszfalt) mint a nikek. én ma sima pega 36 shieldben nyomtam, tök jó volt.

ígyvanferi: nahát :)

[kép]

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#48832) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#48829) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Biatorbágytól délre, valahol talán a Kő-hegy környékén van egy ehhez tökre hasonló lejtő/emelkedő.

Most találtam ezt a 3rd party aktivity tracker oldalt: Quantified-self. Egy a Suunto-nak is dolgozó programozó készítette. Így első ránézésre pont azokat tudja, amik a movescountban is megvoltak és amik kiemelték a többi ilyesmi oldal közül a számomra. Pl. letisztult a kezelőfelület, az edzésadatokat baromi részletes grafikonokon látod, amikből ki tudsz választani egy tetszőleges szakaszt vagy épp bele tudsz zoomolni. De épp csak rápillantottam, még tart a szinkronizálás. Ha valakit érdekel, próbálja ki, aztán térképezzük fel együtt. A movescount (meg aztán az endomondo) lelövése óta nem találom a helyemet. A runalyze még ami egész jó, de valahogy még nem sikerült "belaknom", hogy az legyen az alap felül az edzéseknek.

[ Szerkesztve ]

(#48833) norby_42 válasza xy.zsolt (#48816) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ilyenem van. Két pár :)

Eat pasta, run fasta

(#48834) norby_42


norby_42
aktív tag


Jövök én is! A héten nem nagyon volt futás, de ezt nem lehetett kihagyni. 14km enyhe terep

Eat pasta, run fasta

(#48835) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#48832) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ma mentem először erre, normálisan inkább ezen megyek, de nem hiszem, h megyek erre többet. ez sokkal jobb.

[kép]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#48836) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#48835) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor jól emlékeztem. Én meg így mentem: [kép]. De akkor az pontosan melyik rész is? Nekem itt a kő-hegyi kunkortól tovább észak-keletre az egyenes? Vagy pont előtte? Itt az egész. Én valamelyik verseny vagy instant kör útvonalát követtem, már nem tudom melyiket. Mondjuk több helyen elcsalinkáztam erre-arra. Felmentem valami bunkerhez a marha meredek csúszos sárban feleslegesen, a Száz-lépcsőn se kellett volna lemenni, utána is volt egy rész, aminél elsőre úgy tűnt lefelé kell indulnom a Nyakas-kőről, lebotorkáltam a köveken, ezután lett egyértelmű, hogy mehetek is vissza, mert fent vezet az út. :DDD Amatőr vagyok, na... A csiganyálas navigáció pedig limitáltan értelmezhető jól.

[ Szerkesztve ]

(#48837) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#48836) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igy van, ez az az egyenes. a tempomtól lefele megy a sinek felé. útálatos szakasz.ágakba kell kapaszkodni, mert amúgy zakó. amikor nem balos kör, hanem jobbos kör (a tanyák felől) az szebb is, járhatóbb is. csak a legvége gatyafékes.
a nyakas kőnél 1x jártam, bringával oda, lukas kerékkel gyalog haza. defekt mentesítők nem csinálnak semmit az oldalfalon. nagyon szép vidék, pláne futva, gyalogolva.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#48838) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#48837) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kutyákkal nem szoktál összefutni az utolsó utcákban, mielőtt a Nyakas-kőre mész? Kéknyelű útja, Juhfark köz, valahol itt volt egy porta egy romos házzal, ahonnan két nagy csapzott kutya indult el velem szemben. Ott is beleraktam egy bő km-es kitérőt, mert bár komótosan battyogtak, de a fene se tudja, mi lesz ha elmegy az ember mellettük.
Szép környék, az biztos, nekem kb. egy óra alatt el is érhető a Viadukt, úgyhogy vissza fogok jönni még.

(#48839) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#48838) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én diósdról indulok, érd törökbálint között a felsővölgyin felfele, majd M7 fölött át, a kecskefarm felől, régi katonai úton tovább egyenesen, majd az emlegetett erdőn át le a vasúthoz, madaras teszkó, törökbálint sportközpont, ófalu, majd újra fel a törökbálinti erdőbe, kilátó, és onnan diósd. nem biai vagyok.

régebben a domafarmnak nem volt keritése, és ott jöttek ki öreg területvédő kutyák. ezek igazából nem akarnak bántani, szépen el tudtam mindig hátrálni, amikor találkoztam velük. (persze kérdés, mi a francot csinál közterületen kutya egyedül)

nekem a törökbálinton, érden, diósdon előforduló kutyásokkal van bajom, biaiakkal sose volt gondom. meglátnak, megkötik, én megköszönöm, és megyünk tovább. kutya trenirozás az egyik hobbim, IPO, HPO munka vonalon.

közterületen elvileg nem lehet póráz nélkül kutya, ez törvény. ezért se nagyon járok el már a kutyámmal, mert az enyém megvédi magát ha odajön egy másik kan, és a végén minket vesznek elő, miközben a túloldal a neveletlen. borzasztóan haragszok rájuk, mi szivunk a néhány ostoba miatt. de ez van. pl messziről látom jön kutya, megkötöm enyémet, majd kérem a túloldalt, h kösse meg. jaj nem bánt ez, és jön oda.

legszebb sztorim, amikor erdő közepén a semmibő legy 70kg cane corso állja el az utat. megjelenik a gazdája, majd ránk támad. ugyanez, a múltkor hátulról ugrott az enyémnek. majd pár hete, mikor mondom ugyanennek, hogy közterületen nem kéne póráz nélkül sétáltatni az amúgy félelmi agressziós, instabil agyú fost: jelents fel. tényleg fel fogom most már, mert elegem lett.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#48840) tomcica válasza bajnokpityu (#48829) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez de joo, nekem a bajszom fagyott meg, olyan sarkkutato fazonba :P
A het tulso felere +10 fokot mondanak, szoval elvezzuk a havas mokat, amig tart.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48841) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#48839) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Aha, megvan, nagyjából végigkövettem az útvonalad. Lehet kipróbálom, hogy Érdligetnél szállok le a vonatról, az úgy még negyed órával rövidebb is.

Fú, akkor neked nem vallom be, hogy valami hasonló problémája lehet a mi kutyánknak is. A félelmi agresszió elnevezés alapján akár stimmelhet is. Póráz nélkül sosincs mondjuk. Tavasszal hoztuk el menhelyről, ősszel volt 8 éves, közepes méretű eb. Sajnos ha szembetalálkozunk másik kutyával, 10-ből 9-szer nagy ugatás lesz belőle. Még nem voltunk szakembernél, kutyaiskolában, de kelleni fog minél hamarabb. Sok évet töltött szegény menhelyen, gondolom emiatt nem komálja a többi kutyát.

(#48842) Studi válasza tomcica (#48840) üzenetére


Studi
addikt

Nekem olyan volt, hogy a szakállamra fagyott a leheletem két hete. :D De még akkor is (-6 fok) túlöltöztem magam a széldzsekivel, bedunsztolódtam alá.

(#48843) tomcica válasza Studi (#48842) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En rendes tempot nem tudok ugy tuloltozve produkalni, marpedig a felkeszulesunk jelenlegi szakaszaban a vasarnapi hosszuban minosegi reszek vannak. Persze kint hegyes terepen, lazabb irammal, en se kisgatyaban lennek, de felenk olyan nincs.
A kozos melegitesre rajtam is van meg 1-1reteg,alul-felul, ami 4km utan lekerul es johet a munka. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48844) LanyUs


LanyUs
senior tag

Életem első futása volt ma -8-ban. Levezettem a tegnapit egy 10-essel. Még mindig kettő rövid + egy vékony hosszú kombóban. De megizzadtam így is enyhén. Az orrom lefagyott :) A sí aláöltözetnek egy rétegben ez a határa. -10-15-ben már kevés lenne.

Ma szín jég volt minden, mert letaposták és megfagyott. A Clifton 2-es tapadt, mint egy téli hankook.

(#48845) mobal


mobal
MODERÁTOR

Forerunner 245 óra vásárlását tervezem futásra, kerékpár és úszás kombóra (de nem triatlon a cél :DDD).

Van esetleg ezzel így tapasztalata valakinek? Minőségre és szoftverre milyen. Illetve jobb alternatíva akadna hasonló áron?

:R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#48846) bajnokpityu válasza mobal (#48845) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagyon szeretem. Nem tökéletes, de közel van hozzá.
Feri ha tudok segítek. Az normális, hogy ugat, jelzi, hogy diszkomfortos a helyzet, de ebből jó neveléssel stabil dolog is lehet.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#48847) emvy válasza mobal (#48845) üzenetére


emvy
nagyúr

Coros Pace 2 lehet még jó alternatíva.

while (!sleep) sheep++;

(#48848) tomcica válasza mobal (#48845) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nekem ilyen oram van, teszi a dolgat.Elegedett vagyok vele. :K ja, music verzio

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48849) LanyUs válasza tomcica (#48848) üzenetére


LanyUs
senior tag

Na milyen volt a ma reggel? Ezer éve futsz... Mi volt a leghidegebb? Amikor már a beszívott levegő kezd "fájni"? :D Ez a -8 még nem az!

(#48850) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Nekem volt 245 oram de eladtam most egy regi fenix 3 van . Nem rossz a 245 picit kicsi de jo. Ma nem volt meleg 👌 reggel egy rövid 6,5 kilit lekocogtam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.