Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48401) sharp4 válasza LanyUs (#48395) üzenetére


sharp4
őstag

Én is a mozgás, és súly optimalizálás miatt álltam neki a futasnak. Aztán a nyakamon maradt, mindig van olyan alkalom, ami miatt többet kovetelsz magadtól. Ez így van jól. Ha nincs semmi akkor is a km gyűjtés mindig ott a célok között, nem mellesleg egészség szempontjából pedig tökéletes. Az elején el sem tudtam volna képzelni, hogy ennyit járok ki a hegybe, esobe, fagyba, sárba, 40 fokba. Majd a sérülésekkel nem foglalkozva csak csinálom nap mint nap, ennyi idő után azt vettem észre, hogy kisebb sérülésből ugyanazon a terhelésen felépülök. Lehetne profibban is teljesíteni, de sajnos ennél több időt nem tudok bele rakni, majd talán más élet szakaszban.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#48402) LanyUs válasza inf3rno (#48398) üzenetére


LanyUs
senior tag

inf3rno: Májusban kezdtem újra idén 119 kg-mal :) Most 104-105 kg körül vagyok, de ennél több edzést nem bírok már betenni időben reggel 5-6 között. Toljad neki Te is!
05.hó 1 alk. 3 km :)
06.hó 13 alk. 79 km
07.hó 8 alk. 72 km
08.hó 17 alk. 121 km
09.hó 13 alk. 101 km
10.hó 12 alk. 97 km
11.hó 21 alk. 160 km ( ebben a hónapban vettem észre a függőség jeleit )
12.hó eddig 18 alk. 159 km

tomcica, peterkeT : nem gondoltam, hogy 30 felett már "öreg". No sebaj! :)

(#48403) inf3rno válasza LanyUs (#48402) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem még ezzel a 160km-el is fogsz egy jó darabig fejlődni.

Buliban hasznos! =]

(#48404) LanyUs válasza inf3rno (#48403) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egy nagy ellenségünk van. Te is sokat meséltél róla már. A túlterhelés/túlerőltetés! Nekem is a talpam és a csípőm 03:40-nél kapott akkorát, hogy nem is mentem 06:00 alatt 2 hétig. De nem álltam le, szépen lassan elmúlt. Vigyázzon Mindenki magára...

(#48405) LanyUs válasza tomcica (#48400) üzenetére


LanyUs
senior tag

Kedves Tom! Riporteri kérdés következik :)

Futóedző lévén bizonyára boldoggá teszi, ha minél több futó csatlakozik Önhöz a rekortán pályán. A célja Mindenkinek más, de összességében elmondható, hogy a mozgás szeretete és ezen belül a futás szeretete közös pont. Sokan "öröm futnak" és látható, hogy mosolyogva nyújtanak. Az Ön véleménye szerint hogyan kapcsolható össze az öröm és mosoly fogalma a határok feszegetésével és az azzal járó légszomj érzésével? Esetleg az azt követő hányingerrel? :) Mit válaszolnál?

sharp4: ugyanazon terhelés felépülés valóban így van :C Teszel bele azért Te is rendesen! 30 km 5 alatt nagyon szép eredmény :R

[ Szerkesztve ]

(#48406) inf3rno válasza LanyUs (#48405) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pedig ez nagyon egyszerű, olyankor örülsz, hogy vége az edzésnek. :D Amúgy engem annyira nem szoktak megviselni a keményebb edzések. Utána ülök negyed órát, aztán újra tudok menni. Az izomláz másnap vagy harmadnap, ami sokkal zavaróbb...

Buliban hasznos! =]

(#48407) itouchfan válasza LanyUs (#48405) üzenetére


itouchfan
senior tag

Az, hogy legyőzöd saját magad? Hogy bebizonyítotod magadnak, hogy képes vagy erre is, arra is, képes vagy jobban teljesíteni mint tegnap/előző hónapban/tavalyi évben? Hogy elindulj az amatőr versenyeken az élmény, társaság miatt, és ott ne meghalas legyen hanem ki tudd hajtani magad jólesően? ;)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#48408) myckey válasza LanyUs (#48405) üzenetére


myckey
veterán

Hányinger?
Hányás ! Már, ha van mit.....jobb esetben.

BBC Ben Nevis Race 1951

Oppá, itt aztn volt strava meg trainingpeaks és okosság ! meg csudacipő és teknik picsagatya , volt...... :)) :C

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48409) tomcica válasza LanyUs (#48405) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy,hogy az oromfutas "nemegyenlo" a kenyelmes futassal...szinte a szeteses szelen is lehet mokazni am :K (mondjuk nem egy hatrany,ha fitt az ember ;] ).
Epp te irtad nemreg a hormonok...endorfin,adrenalin jelentoseget a futas kozbeni,utani boldogsagerzetben.NOs a nyelgazon az adrenalin dominal,olyan,mint harcolni :K
A "flow" elmeny az meditativabb,de az is elojohet akar egy PB FM kozben is (been there,done that ;) ).Ugy erzed nem is te futsz,nincs is ott a tested...csak egyszeruen tortenik a dolog.
800m-es versenyeken regebben ,ugy 500m utan jott elo hasonlo,persze csak 50-100m erejeig,de atuto elmeny,megjegyzed egy eletre :DD (600-tol persze jott a "zongora raugrott a hatadra" feeling,az minden volt csak FLOW nem :O )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48410) inf3rno válasza myckey (#48408) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem embere válogatja. Rám inkább a hasmenés jellemző, mint a hányás, meg szédelegni szoktam, nem jut elég vér a fejembe. Ami totál ki szokott csinálni az amikor a fejem fölé kell emelni súlyt. Akkor is ha nem túl nagy, de sok ismétléses valahogy kimegy a vér a fejemből.

Buliban hasznos! =]

(#48411) myckey válasza inf3rno (#48410) üzenetére


myckey
veterán

Bizony embere, nekem is volt már minden jóság, előtte utána közben...hányinger az a jobbik eset.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48412) norby_42 válasza myckey (#48411) üzenetére


norby_42
aktív tag

Erről az Ultra film jut eszembe, amikor jön elő a bokorból: hányásnak indult, de igy se rossz...

Eat pasta, run fasta

(#48413) myckey válasza norby_42 (#48412) üzenetére


myckey
veterán

Na, de milyen jó is, ha van bokor a közelben.....és megengedhető az időveszteség, egyéb esetben...... :DDD :))

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48414) inf3rno válasza norby_42 (#48412) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, az bennem is megmaradt. Mondta is, hogy így legalább felszívódik valami, mert átmegy az emésztőrendszerén. :D

Buliban hasznos! =]

(#48415) tomcica válasza norby_42 (#48412) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez jo :DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48416) norby_42 válasza tomcica (#48415) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jó az a film, nézzétek

Eat pasta, run fasta

(#48417) Never79 válasza norby_42 (#48416) üzenetére


Never79
tag

Ha 10x nem láttam, akkor egyszer sem :) "A drogosnak a foga esik ki, nekünk a körmünk le"

(#48418) Studi válasza V.Stryker (#48367) üzenetére


Studi
addikt

Ilyenem van, én bringáztam is benne, nem éreztem rövidnek. De vidd vissza, és nézz szét esetleg épp a bringás cuccok között, azok deréknál direkt hosszabbak.

(#48419) dabgergo


dabgergo
őstag

Tegnap poénból pihenő tempóban futottam 50km-t aszfalton, mert terepen sár volt.
Ultra távoknál profiknak mennyire emelkedik idő során a pulzusuk?
Kb végig 4:50-es tempóban haladtam kényelmesen, elején 130-140-es pulzussal, de 30km fölött szépen kúszott felfele 150 fölé. Ha óra nem mutatja észre se veszem mert nem ment nehezen a futás, de kicsit aggasztó volt látni h 4:55-ös tempóhoz a végén majdnem 160-as pulzust mutat.

Gondolom több hosszút kéne futni h kitolódjon a pont ahol elszáll a pulzus nem?

(#48420) Hi!King válasza dabgergo (#48419) üzenetére


Hi!King
őstag

Ekkorát még nem futottam, de maratonra készülésnél hetente futottam egy hosszút könnyű tempóban (alapból 115-130 pulzussal, 5:30 körüli tempóban), egyszer maratonnyi távot is, és 30-35 km körül már bőven 140 felett volt a pulzusom ugyanazon tempóban. Mondjuk én ezt étel, ital nélkül szoktam. Szerintem ezért is van értelme 30 feletti hosszúakat futni, mert ahogy javul a hatékonyság, ez a jelenség is enyhül.

Szerk.
Ja és érzésre nem ugyanaz volt a 150-es pulzus 40 km-nél, mint mikor tempót futok (alapból nekem ez már bőven tempó futásos pulzus lenne), simán könnyű futás érzés volt az is persze kimerülten már.

[ Szerkesztve ]

(#48421) ígyvanferi válasza Never79 (#48391) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ki az, aki fogad végül, kihez tudtál időpontot kérni? "Szeretném" én is megnézetni a szívemet, mert belém rakták az ideget az innen-onnan hallottak a szövődményeket illetően, és valami tényleg nem kóser mostanában pulzussal főleg, kb. azóta kezdődően, hogy otthon voltam önkéntes karanténban, miután barátnőm pozitív lett enyhe tünetekkel. Mivel nekem nem volt akkor bajom, és tesztet sem csináltattam abban az időszakban, csak később, meg jóval korábban, így azt továbbra sem tudom, hogy elkaptam-e, de bőven lehet, és ezek miatt nem is álltam le a futással. Szóval a rizikó ott van pl. szívizomgyulladásra vagy mittomén. Na mindegy, jobb a békesség. Lehet csak a versenyszezon utáni lébecolás miatt romlott a pulzusom.

(#48422) Dottorei válasza dabgergo (#48419) üzenetére


Dottorei
tag

ez tök normális, edzettség kérdése - napi forma, stb másképp szól bele ultránál - ha minden oké emelkedik a vége felé. Ezért is sokszor inkább csak a pulzust és az időt nézzük mint a távot felkészülésnél. A pulzus emelkedés a visszatöltésnél is okoz gondokat, egyéni mértékben - van aki egy szelet rántott húst is megemészt 160-assal, van aki 120-nál is problémázik a zselével. Szoktatás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#48423) V.Stryker válasza Studi (#48418) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Közben megnéztem és nem rövid. Egyszerűen fázott a derekam. Maradt, mert marha kényelmes.

Viszont sajnos azóta sincs futás. Még mindig fáj a talpi bőnye. Már vettem masszázslabdát.. nyomatom... nem sokat változik, sajnos.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48424) Never79 válasza ígyvanferi (#48421) üzenetére


Never79
tag

Egyelőre nem kértem. Azt kérdezték, mikor éreztem magam egészségesnek. Én 21.-vel dolgozom, így ehhez az időponthoz viszonyítva a telefonba azt tanácsolták, hogy akkor még várjak, és január elején-közepén jelentkezzek be.
Az egyik tatabányai, gondolom az nálad nem játszik :).

Ezt egyik ismerősöm ajánlotta: [link]

Ez meg csak véletlen (sportkardiológus) keresés eredménye: [link]

Az egyiknél az tetszik, hogy vérvizsgálat is van, ami ha jól értem gyulladást is kimutat, valamint a Déli mellett van, viszont drága. A másik sportorvos, hétvégén is lehet menni és egy 10-sel olcsóbb. Még nem döntöttem.

Ensportnak van egy jó videója erről. Engem ez "rémisztett" meg: [link] . És igen, a szívizomgyulladás miatt kell félni, azt meg az EKG nem mutatja ki tudtommal. Szerintem hallgasd meg a videót és dönts. Én azért választom a vizsgálatot, mert nem enyhe lefolyású az esetem, hanem már közepes.

3-4 hét kihagyás már pulzuson (tempón) meglátszik, sajna ez van. Lőrincz Olivér azt mondta, 1 hónap kihagyás 2 hónap melóval hozható vissza.

(#48425) Studi válasza V.Stryker (#48423) üzenetére


Studi
addikt

Amúgy visszatértem a futkorászáshoz, három hónap kihagyás után. :D
Sőt, most a szokásos 1 Margitsziget kör helyett kettőt is futkosok, persze annak megfelelő tempóval. De meglepően jól esik! :)

(#48426) Never79 válasza dabgergo (#48419) üzenetére


Never79
tag

Én nem vagyok profi :), de nekem nem emelkedik, mert tartanom kell :DD , viszont ugye belassulok ugyan azon pulzus mellett. Az a szép amúgy, hogy az embernek nemhogy emelkedik, hanem beesik a pulzusa a fáradság miatt egy idő után. Már nem úgy reagál a szervezet, ahogy "normális" esetben tenné. Persze (bocsi nem ledegradálni kívánom a futásod, mert szeretnék így ilyen tempóban 50 kilit futni), de ezek jóval nagyobb (akár időben, akár távban) futásokra igaz. A terep megint más tészta, mert ott meg a sok le-fől megint máshogy birizgálja a pulzust. Legalább is nekem ilyen infókat mondott az edző.

Van 1-2 ultrás ismerősöm, nem futnak hosszabbakat. max 40-50 kiliket egy alkalommal (és már az is extra). A heti km-jük van 100-150 vagy afelett, és inkább úgy edzenek, hogy többször futnak, akár 6x-10x (de ha jól értem tomcica is ezt csinálja). Van olyan, aki heti 6x fut, és max 25-30 km-et "hosszúnak" és mégis UTT-t, UB-t fut. Ezek alapján úgy gondolom inkább a heti beletett munka számít, és nem a hosszútáv. Valahol olvastam, hogy max 4 órát érdemes futni edzésnek, mert az a feletti futásnak már nincs akkora hozadéka, mint amekkora "rombolást" okoz a szervezetnek.

Kíváncsi lennék egy 6 óráson milyen eredményed lenne. Nem akarsz benevezni egyre? :)

[ Szerkesztve ]

(#48427) myckey válasza Never79 (#48426) üzenetére


myckey
veterán

Terepezésnél, ide oda jár a pulzusom, attól függ hogy negatív vagy pozitív szakaszban vagyok-e. Felfele ahogy levegővel bírom, lefele meg a szar is gurul, szóval ott vissza áll, múltkor beírtam ide, de nem állandó hogy pulzust figyelgetek, inkább teljesítmény-idő/érzés-test reakció ami számít, mindig is erre alapoztam.
Szoktam ultrázni, nagyobbakat menni..vagy mondjuk akárhogy, de ennek ellenére nem töltök hosszú órákat a futóedzéssel ( 1-2 órán belül, nagyritkán, ha több egy futósedzés ) Havonta/pár hetente megyek Maraton fölötti távot, legyen ez bármekkora UM vagy Ultra, hegyen, lehetőleg több ezres szintkülönbségekkel. Ennyi kb. De ez sem szentírás, Novemberben volt UM 1-2000m szint külivel, és egy egy 25 meg 32kilos 1500m körüli, decemberben csak egy 34kilo, de 2000m szintes...és januárra is két db 30-40km körüli 1000-1500m szintes hegymenet van betervezve, nagyjából. Február is hasonló lesz sztm, Márciustól talán csinálok 50-60+ kilos 2-3000m szintes hegyi szaladgálást, UTH(Szentlászló Trail) előtt egy Mátrabérc, esetleg Bükk trails első fordulója ( 66km 2600m ), ha lesz....Később meg jöhetnek a 100-200km közötti mókázások, sok ezernyi mászkálással. :C

Haver is, aki kint ultrázott, hegyen versenyzett....szintén napi szinten fut 10-20km körül, terepen, minimális szintekkel. 2-3 hetente rak be Maraton körüli vagy fölötti dolgokat, nagyobb szintkülönbségekkel, odafent.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48428) tomcica válasza dabgergo (#48419) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep futas ez nagyon :R van neked mit keresned egy 50km versenyen :K
Egy embert ismerek,aki velem edz es 6H bajnoksagra keszul,neki 50km a leghosszabb futasa a celverseny elott,nem szokta annal mar nezni a pulzusat,de elmegy biztos,pedig fut eleget.
Heti 130-140km van most neki,a vasarnapit egyutt futjuk.Het kozben 25-30km van 1x felkeszules elejen alapozos,kesobb megy at celtempoba (4:30),annal frissit is,pulzust csak lekoveti nem az alapjan edz.
Hetvegen velem van neki 20km fokozos (nov-dec lazarol-kozepesre 5:00-4:00,most hetvegen valtunk kozepesrol-erosre 4:15-3:45) ebbol 4 verzio van,cserelgetjuk minden masodik heten.
Koztes heteken 20km iramjatek van,eddig 1-1kor valtogatas ment,januarban valtunk 1km/1km fajtakra,ezek szepen erosodtek november ota.
Mindketto elott van 4km kozos melegites,szoval ossz km arra az edzesre 24,de abbol 20km a melos.
1:19-es FM-je van,most kb 1:20-21-et tud,es ha jol remlik 74.62km a 6H ideje,amivel abban az evben harmadik lett az orszagoson (eleg meleg volt 2km koroztek Belgradban,nem is volt elegedett csak a helyezessel,mindenki kikeszult a melegtol).Az kerek 4:50-es iram.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48429) Peterhappy válasza dabgergo (#48419) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hogy lehet poénból 50 kilométert futni? A fenéért nincs nekem ilyen jó humorom???
Főleg ilyen tempóban. Hát emelem a kalapomat - nem először (és nem is utoljára) előtted.

Bár az én futóműveim bírnák így az aszfaltot - de én még ötöt sem bírok sajnos...

(#48430) tomcica válasza tomcica (#48428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 6H elotti 50km felmeroje versenyen ment 3ora 35 azaz 4:17-es iram...picit szeles verseny a Duna partjan,talan egy 2-5mp/km benne maradt erzesbol igy mondja :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48431) tomcica válasza Never79 (#48426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Periodustol es celverseyntol fugg,mert alapozasnal igy ahogy mondod darabolva van heti 12-13db edzesre.Celverseny elotti periodusban vannak hosszabb futasok 25-30km,azok mar temposabbak :K (van napi tobb edzes ott is,csak rovidebb es regeneralo jellegu foleg hosszu eros tempo elott/utan).
En 30km fole edzesen nem nagyon megyek,abbol ki szoktam futni barmilyen UB,UTT valto,vagy a multkori 40-50km terepversenyt.Pulzus durvan elszall mindketton,de nem is nezem,ott nyelgaz van 100% (vagy ha megy akkro 110% ;] ).
50K sik korozos v 6H versenyekre mashogy keszulnek,biztos lenne 30-35K a vasarnapi (es alapozasnal lassabb,mint most). valamint lenne egy maraton koruli felmero 4hettel 50K celverseny elott kb azon a tempon,vagy feleig lazabban es tulso fele celtempon.
6H nem erdekel ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48432) myckey válasza tomcica (#48431) üzenetére


myckey
veterán

Jövő májusban lesz 84K 3100M+ versenyem, 2 héttel előtte szeretnék még egy másik terepversenyre is elmenni, ami 32K 1200M lesz. Felmenet ami a csövön kifér, viszont valószínű a lejtmenetet veszem majd vissza, ízületet jobban féltem, meg a sérülés faktor is nagyobb. Még kellően vissza tudom tölteni magam, regenerálódok, elvileg. Rá két hétre, lenne 132K 6700M--. Majd kiderül. 5-6 naponta volt már 30K+ és UM , hegyen.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48433) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lehet hülyeség, de futós videók vannak?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48434) bandus válasza V.Stryker (#48433) üzenetére


bandus
veterán

Rengeteg :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#48435) tomcica válasza myckey (#48432) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Combos :R nalam ma a hirhedt 100 x 100/100m emelkedo ment,60 utan mar minden darabra emlekszel ;] :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48436) LanyUs válasza tomcica (#48435) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tehát 100 edzés alkalommal felfutsz egyszer egy 100 méteres dombra és 60 éves korod után az összesre emlékezel? Ez jó memóriára vall ... :D Az is valami :)

(#48437) danielsz


danielsz
tag

Most szerváltam egy Garmin fénix 3-mat, még ismerkedem vele. Jobban járok, ha a Glonasst bekapcsolom, ugye?

(#48438) tomcica válasza LanyUs (#48436) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lesz majd olyan is,de meg nem ma...meg nem ma :P ;] (megjegyzem ez az edzes evek ota egy kicsit se lett konnyebb :N )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48439) myckey válasza danielsz (#48437) üzenetére


myckey
veterán

2020 navigálás
Igen, ha elég az üzemidőd, akkor inkább kapcsold be.Ilyen órám nincs, de inkább az orosz, a Glonass ( ismerősök között, ezt használják inkább. hegyrevölgyre inkább, vagy zsúfolt településeken )

#48435tomcica
Csak arra írtam, hogy beépítenél egy felhozó/erőfelmérő eseményt, a fő fő elé(pár héttel)....én is beépítek, csak még nem tudom, mi lesz a fő fő, és jó lesz-e eü szempontból, a szűkösebb időkeret...de ezekkel mindig úgy vagyok, hogy lutri, annyira hosszú és odafent könnyen előfordul bármi, szóval nem igazán szoktam agyalni rajta...ha tudok lépkedni, megyek :B

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48440) emvy válasza danielsz (#48437) üzenetére


emvy
nagyúr

GPS+Galileo.

while (!sleep) sheep++;

(#48441) LanyUs válasza tomcica (#48438) üzenetére


LanyUs
senior tag

Úgy emlékszem, mintha a riportban elhangzott volna, hogy nincs arrafelé emelkedő. Találtál egy 100 méter hosszút? Pontosan mit jelent ez az edzésed?

(#48442) tomcica válasza LanyUs (#48441) üzenetére


tomcica
Topikgazda

8-9metert emelkedik,az eleje laposabb es sikrol inditom,amugy nagyon rovid lenne...ez egy feljaro a stadionbol a varosba.Beton a jarda,aszfalt az ut.Ilyenkor esoben aranyat er :K
Nem egy komplikalt edzes,ma erore ment,nem sebessegre.Igy felfele tempos (kb 3:30-3:20-as sebesseg) lefele laza.El is tartott jo masfel oraig.
Lehetne a tiszai hidon picit hosszabban (120-150m nagyjabol) de nagy a forgalom es nem akarom a kipufogogazt szivni ;)

@myckey - igy mar erthetobb :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48443) Chuck Norris válasza dabgergo (#48419) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratula, mondjuk az nem látszik, hogy fentről le, vagy lentről fel futottál ;)

(#48444) dabgergo válasza Hi!King (#48420) üzenetére


dabgergo
őstag

Hi!King: igen, több hosszút kéne futni, nagyon sokat fejleszt! Ez érdekes kérdés h a hosszú táv miatt magas pulzus mennyiben más mint a tempo futás közbeni.

Dottorei: köszi, ezt a visszatöltéses dolgot sem tudtam, látszik h zöldfülű vagyok ebben a világban, majd tesztelem szerintem.

Never79: közben utánaolvastam és több helyen látom ezt h pulzust tartják ultrán és kvázi direkt lassulnak, ez ugye elég fordított hozzáállás ha onnan nézem h pl. maratonon azért a negatív split a "profi". Majd ennek is jobban utánaolvasok, mert érdekel hogyan kell helyesen megválasztani pl. egy 100km-es távra a tempót.
Amúgy én is azt érzem h ezeknél a hosszúaknál a sérülésveszély a magas, ahogy Te is írod, feltételezem ez a fő oka annak h a profik sem futnak nagyon hosszúakat rendszeresen. Bár ha nem lenne sérülés gondolom megérné mert az egész futás arról (is) szól h a szervezet idővel hozzászokik a dologhoz fokozatosan.
De, most h írtad, érdekel ez a 6 órás. Mondjuk most egyáltalán nem vagyok csúcsformában, de fel lehetne rá készülni azért tisztességesen. Mindig az idő a szűk keresztmetszet. Utóbbi félévben a max a heti 70km és akkor nagyon boldog vagyok, de van h csak 50 jön össze. Hiába mióta megszületett a kisfiam, ez a reális, és ez így rendben is van :) De nem látom azért lehetetlennek h jövő őszre mondjuk felkészülök vmi ultrára, szuper lenne.

tomcica: köszi! Na ez az ember akiről írsz, kemény, ez nem én vagyok :D durva h mik vannak, persze ha lenne időm minőségi munkát beletolnék én is, volna hova fejlődni bőven és a motivációm is megvan, szóval talán még eljön az ideje :) 4:00-ás tempó alatti maraton is motivál egyébként, azt nem érzem távolinak annyira, de fél évet rá kéne igényesen készülni, heti 100-120km kellene pár hónapon át minimum, most csak 60-70 van meg.

Peterhappy: amúgy sztem tényleg lehet poénból, mert a tempo megválasztása teszi azzá, ha olyanon mész ami neked laza alacsony pulzusú futás, az lelkileg olyan mintha egy kiránduláson lennél, nem a kilómétereket számolod csak élvezed a tájat stb. Nekem ez sokszor flow élmény, ezt szeretem benne nagyon :)

Chuck Norris: Köszi! Lentről :D

(#48445) inf3rno válasza dabgergo (#48419) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat, szép teljesítmény!

Buliban hasznos! =]

(#48446) inf3rno válasza Never79 (#48424) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja ezt a troponint szokták szívroham után is nézni. Látom ráálltak a trendekre is ezek a magán cégek. Poszt covid csomag. :-)

Buliban hasznos! =]

(#48447) inf3rno válasza Chuck Norris (#48443) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem nagyjából sík lehetett, ha a Duna parton ment végig. Szentendre 110 méter, Budapest 105 méter tengerszint felett.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#48448) dabgergo válasza inf3rno (#48447) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
Igen, ez abszolút sík volt végig, ilyen értelemben nem is volt benne kihívás, de arra pont jó is volt h a tempó egyenletességét jobban tudtam tesztelni h mit bírok, belassulok-e stb.
Utolsó pár km-t felkaptam 4:15 körülre :D

(#48449) Chuck Norris válasza dabgergo (#48444) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Amúgy nagyon köszönöm, hogy megosztottad ezt a futást, valamiért nagyon motiválva hatott rám, nem is mentem volna ennyit, így viszont lekocogtam a Duna part Újbudai részét [link]
A csatolt GPS még mindig vacakol néha.

@inf3rno szerintem is :)

[ Szerkesztve ]

(#48450) myckey válasza Chuck Norris (#48449) üzenetére


myckey
veterán

Erősebb kocogás volt az :)

#48444dabgergo

Nagyon jó dolog, amiről írsz, a távlati célok, meg az elképzelés ami mögötte van....ráadásul reális is lehet az egész.
Hajrá, még bármi is lehet belőle !

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.