Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48151) emvy válasza myckey (#48137) üzenetére


emvy
nagyúr

Most olvasom ezeket, szep palya lehetett nagyon, gratula.

while (!sleep) sheep++;

(#48152) tomcica válasza emvy (#48147) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A FM felmero az miiiiindig "finoooom"...tessek mentalisan felkeszulni es fejben ott lenni,kulonben szetszaladhatnak a lovak nagyon konnyen :K ha felenem jol vagy,akkor ROSSZUL csinalod ;]
En a felmerokre,ha epp nem pulzusos alapozas zajlik,akkor fix tempo tervekkel megyek neki,mashogy nem lesz elegge eles :N
(ha viszont pulzus alapjan tortenik az alapozas es csak pulzus pontok felmerese a celja,akkor okes a tervezett bpm-en maradni).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48153) emvy válasza tomcica (#48152) üzenetére


emvy
nagyúr

Na, oszinten szolva szeretnek egy PB--t futni. A PB-m 2018-bol egy 1:34, ami 4:28-as tempo. Ez az ev tele volt serulessel, volt egy 2.5 honapos teljes kihagyas juniustol szeptemberig, szoval nem tudom, hogy hol tartok. Pulzusos alapozas volt azota, kb. 3 honapig, de ugy, hogy az elejen 1-2 km-t tudtam futni egy menetben.

Azt gondoltam, hogy elindulok egy 4:25-tel, aztan meglatjuk 2-3 km mulva, hogy erzem magam.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#48154) tomcica válasza emvy (#48153) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Uhh,hallod ez bator am igy ;] :DDD szoval mostanaban nem mentel semmi hosszabb tempot? Darabolt celtempot? Valtogatot?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48155) myckey


myckey
veterán

Emvy

Köszönöm !
Szép volt, de sokszor szenvedős, az est beálltának külön örültem, jó gyakorlás a hegyen, sajátos feelinget is ad. ( bár nem terveztem )

FM,
Majd írd meg, milyen lett....erezd el a hajam, PB időre, vagy szívverést figyelve.
Frissítés...gondolom némi folyadék, elektrolit tabi és valamiből kalóriapótlás. Csak el kell pakolni valahova :B

Én hegyen tempóra,időre megyek. Felfele szenvedős, lefele szaladós, köztes ( ha van ) kocogós. Itt nem igazán nézem pulzust, érzésre megy a dolog.( míg el nem fogyok )

Futóedzésen szoktam pulzusra, érzésre menni. 130-150 es km gyűjtés, manapság, és a végén 160-170 erősítés. 5-10-20km ig, terepen, mikor hogy. ( mikor milyen aktivitáshoz kell igazítanom ) néha akad rekortán, akkor ott variálok is a dolgokon, futásokat tekintve.

Másik fajta futós edzésem, ahol nem nézek pulzust, csak bírjam időre, valahogy szenvedjem ki....
Terepen, 2km+ átmozgató, mindennemű mozdulatokkal
100m hosszúság körüli, pár % -os emelkedő ( ez vagy saras-havas, vagy süppedős homokos, szántott ) 15kg os súlymellény, bakancs és 10 x 6 ütemű fekvő, aztán fel izomból, ami megy, lefele meg seggrázós a következőig. Ebből 10 darab.
Van 5 KM bakancsban 25 percen belül, mikor hogy sikerül. Akadnak benne pár % -kos dombocskák is. Aztán 3-4KM, 4 perc körülivel, futócipős.
Végén pedig 1-2 km lemozgás.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48156) emvy válasza tomcica (#48154) üzenetére


emvy
nagyúr

Hat, voltak rovid (5 perces) szakaszok, amik celtempon mentek, meg nehany rovidebb, ami gyorsabban (4:00 alatt). Heti 50k korul futottam az utobbi 2 honapban. Te mit gondolsz, milyen celtempo realis? :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#48157) tomcica válasza emvy (#48156) üzenetére


tomcica
Topikgazda

10-12km eros edzest mentel? Az milyenen ment?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48158) ígyvanferi válasza emvy (#48150) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ilyen időben, másfél óra alatt nem nagyon kell a frissítéssel bajlódni szerintem. Az utolsó 5-6 km előtt betolhatsz mondjuk egy bioteches energyshotot, aztán annyi. Lehet placebo, de nekem segített már a kezdődő kiürülést megállítani, tudtam tartani a tempót a végéig. Víz nélkül meg lehet lenni, csak kizökkentene a ritmusból.

(#48159) myckey válasza ígyvanferi (#48158) üzenetére


myckey
veterán

Igen, igazad van.
1-2 szem tabletta, meg 1-2 iso gél jó is lehet.
Nem is igen kell folyadék.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48160) emvy válasza tomcica (#48157) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem nagyon, sajnos, vigyazni kellett a serulesre egeszen kb. 3 hettel ezelottig.

Volt peldaul olyan edzes par hete, ahol kb. 4:45-os atlagot mentem 8 km-en keresztul, 30 meter szintemelkedes, kb. 155-os atlag HR (ami nekem kb. Z3 alja, igy 40-hez kozel). Vagy 147-es atlag HR-el 11 km 5 perces atlaggal. De igazan eroset (pl. 170 HR korul 10k) nem mentem.

while (!sleep) sheep++;

(#48161) tomcica válasza emvy (#48160) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez esetben nem javaslom a teljes 21km-es felmerot.Fuss egy 10km-es kontrollalt felmerot 4:25-on es megnezed mit mutat a pulzusod,valamint hogy erzed magad.Az a tav boven eleg felmeronek.Utana vissza az alapozasba es 4het mulva fuss egy 15km-t szinten igy 4:25-on.Majd innen 8het mulva mehet a 21km 4:25-on felmero ;)
A 10K felmero utani alapozasba tennek be 4:25-on egyre hosszabb tempot hetente kezdve 5km es epitve fel 8-10ig :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48162) emvy válasza tomcica (#48161) üzenetére


emvy
nagyúr

:U hm, vszeg megis meg fogom csinalni, mert ezt rakta be az edzo, de hasonloan erzek, mint te. Az edzomnek az volt a felelme a 10k-val kapcsolatban, hogy a magas tempo az, ami nagyon terheli a vadlimat -- tavasszal a 10k-m 4:09-es atlaggal ment, es szerintem annal most akar erosebb is lehetek. Szoval mivel rovidebb tavokon aranytalanul gyorsabb vagyok, ezert az a felelem, hogy esetleg konnyebben leserulok.

while (!sleep) sheep++;

(#48163) tomcica válasza emvy (#48162) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Beszeld at az edzovel, pro-kontra es merlegeljetek. En megfelelo felkeszules nelkul 21km eros tempora sem kuldenek ki az enyemek kozul senkit, hat meg PB probara (akkor is ha regi a PB v harmatos).
Havi 1db egyre hosszabb 4:25 siman belefer barmilyen alapozasba, es akkor 2-3 lepesbol fel lehet epiteni a 21et is.
Meg az is lehet h A es B tervvel mesz neki a felmeronek, A ha minden ok 10nel jol vagy, fogod es vegigtolod 21ig.B terv ha 10nel kezdi felkapni az iszapot akkor abbahagyod mielott szetesne a szeker teljesen. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48164) emvy válasza tomcica (#48163) üzenetére


emvy
nagyúr

Mi lehet a gond, ha megis megtolom? Serules?

A magam reszerol a regi PB-t nem tartom harmatosnak, 1:34-es FM az szerintem full amatorkent, semmilyen rendszeres edzes nelkul, 83 kilo/182 centi mellett nem annyira rossz.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#48165) Hi!King válasza emvy (#48164) üzenetére


Hi!King
őstag

Hasonló szinten lehetsz hozzám, vagy csak minimálisan vagy lassabb (fél perccel 1:30 feletti FM a PB-m), én most heti egy tempó futást vállalok be, úgy hogy még nem készülök konkrét versenyre, majd kitalálom mi legyen tavasszal, a legutóbbi 17 km volt, átlag 4:40, bemelegítés-levezetés nélkül 15 km 4:30 körül. Ezen kívül egy intenzív edzést, ami a terveim szerint egyik héten váltott tempójú, 4:00 alatti gyors szakaszokkal, másik héten dombozás, illetve néha megszakívhatja egy-egy 5 km-es felmérő. A többi 5:30 körüli kocogás.

Ez csak magánvéleményem, de szerintem a heti 50K kevés ahhoz, hogy a félmaratonod relatív olyan erős legyen, mint a 10k-d.

(#48166) tomcica válasza emvy (#48164) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy ertettem a harmatosat,hogy magadhoz kepest,ahhoz amit most erzel temponak :K
En nem hinnem h ez serulesveszelyes :N inkabb csak feleslegesen nehez.Foleg fejben.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48167) tomcica válasza Hi!King (#48165) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pont ilyenekre gondoltam 15km+ lassabb tempo v. rovidebb erosebb (pl 5km) ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48168) zaskar válasza tomcica (#48167) üzenetére


zaskar
senior tag

FB-n jött velem szembe ez a 2 éves fotó, nagyon ismerős rajta valaki:)
[kép]
Amúgy röhej, hogy a neten néha milyen régi versenyekről is találok képeket. 2006. decemberében futottam Olaszországban a Reggio Emilia maratont. Eddig nem volt róla egy képem sem, de a múlt hétvégén nosztalgia gyanánt elkezdtem túrni a netet, és mindjárt találtam három fotót magamról:)

(#48169) tomcica válasza zaskar (#48168) üzenetére


tomcica
Topikgazda

De jooo,tapostuk rendesen :K elottem kekben a klubtarsam Szabi (5km-en elso lett).Ezen a versenyen lett harmadik Agony. ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48170) Peterhappy válasza zaskar (#48168) üzenetére


Peterhappy
őstag

Csak így? Hosszú ujjúban? Fel sem ismertem volna :P

Jöhetnek amúgy ilyen fotók, akár 10-15 évvel ezelőttről is, már aki kész megosztani magáról, szerintem motiváló tud lenni a fórumtársakat versenykörülmények között látni.

[ Szerkesztve ]

(#48171) zaskar válasza tomcica (#48169) üzenetére


zaskar
senior tag

Megnéztem az eredményeket. Az ismerősöm is szerepel a fotón, aki a képet feltette. Mondjuk ő 13 perccel később ért be, mint te :)

(#48172) norby_42 válasza Peterhappy (#48170) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ott voltam Szegeden akkor, iszonyú hideg volt, meg szél. Indokolt a hosszú ujjú :)

Eat pasta, run fasta

(#48173) Peterhappy válasza norby_42 (#48172) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tomcelebnél, miközben más rövid ujjúban fut???
Oké, meg tudtok győzni, de azért szokatlan látvány :)

(#48174) ígyvanferi válasza tomcica (#48169) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pega Turbo van a lábadon? Klubtársad lábbelijét nem ismerem fel. (Mint futócipő-geek kérdezem.)

(#48175) myckey


myckey
veterán

Golden Trail Championship 2020 - A Strategic Battle - The Movie

Bő egy órás összeállítás, gyönyörű felvételekkel. Van minden, ami a "játékosokat", a terepet és a szakmaiságot illeti, Covid is jelen van, de akkor is...
Jim Walmsley szerepel elég sokat....Nők -Maude Mathysés- Férfiak, egyaránt.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48176) tomcica válasza ígyvanferi (#48174) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Zoomfly2 Flyknit ...klubtarsamon NB Zante (vasarba vette a nemet cigoktol :P legenda a Szabi...amugy 400-as futo...mar ez az 5km is munka volt neki,de piszkosul gyors a laba :K )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48177) tomcica válasza Peterhappy (#48170) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy is szurte alul rendesen :K 5-10-21km-es verseny volt,a 21-re nem sokan voltak rovidben :N nekem balrol a vastag combu fiu feketeben (zold 10-es latszik a rajtszaman) nyerte a 10km-t,harmadik volt mellettunk futott kb 9km-ig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48178) Vertigo18 válasza myckey (#48175) üzenetére


Vertigo18
addikt

Óriási!!! :D :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#48179) tomcica válasza myckey (#48175) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi,kesobb megnezem... :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48180) LanyUs


LanyUs
senior tag

Egy kiadós futás vagy tv nézés után egy rúd Vitargo, ami 100%-osan visszatölt :C Melegen, frissen illatozva, kellemesen omlósan! Na ez az igazi testsúly kontroll :) Tolom én is! Diéta van :DDD

(#48181) tomcica válasza LanyUs (#48180) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[kép]

itt is el van vegezve a mai munka ;) gesztenyes bejlgit szervaltam,de kiderult h 18.an lejar,ugyhogy a hetvegen megettuk ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48182) LanyUs válasza tomcica (#48181) üzenetére


LanyUs
senior tag

Túlságosan finomak ahhoz, hogy ellen lehessen állni, ezért inkább jobb ha nincs :D
Apropó edzésed: 2020-12-15 délután ( hsz 48130 ) 6,6 km ment 03:29-en! Most 16 km! - ( mammamia 16 km ilyen tempón ) na mindegy a trollkodást már befejezem ha elkezdtem :) - ment 03:39-es átlaggal. Hová lett a 10 sec/km? Ellazsáltad? Nem engedem! Csapj a lovak közé legközelebb és húzz egy rendes 15-öst!
Vagy kiválthatod 20x400m 03:15 és 03:45-ön pihensz! Heti egyszer elég! Többi alapozás! :R :R :DDD

(#48183) tomcica válasza LanyUs (#48182) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majd szombaton :K

Amugy nem beszelsz hulyeseget,tavasszal az elezesnel lesz 3:30-3:45 valtogato 10x 1000/1000m es abbol szokott jonni a kb. 3:20-3:40 :K ami egyben felmero,ha epp adja ;)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48184) emvy válasza tomcica (#48166) üzenetére


emvy
nagyúr

Ugy dontottem/dontottunk, h kimegyek megfutni, bar nyalas ido lesz. Elindulok egy 4:35-os tempoval, es megnezzuk, meddig megy. Azt mondta, hogy a tempo-erzes-pulzus harmas kozul valamelyik ketto legyen rendben, a harmadikat elengedhetem, ha akarom.

while (!sleep) sheep++;

(#48185) tomcica válasza emvy (#48184) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,ez igy mar megfelelo kompromisszum :K hol futod?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48186) emvy válasza tomcica (#48185) üzenetére


emvy
nagyúr

Sziget, 4 kör :)

while (!sleep) sheep++;

(#48187) norby_42 válasza jmuranyi (#48101) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez a telitalpas gugolás azóta jár a fejemben.
Sohasem voltam laza, nyújtott lábbal a talajérintés még ifjú sziklamászós koromban sem ment, röhögtek is rajtam. Jó, ülve meg fekve igen, de az nem ér :)

Most sem érek le a lábfejemig, de simán legugoltam talppal a földön. Akkor ehhez különböző izmok kellenek?

Eat pasta, run fasta

(#48188) emvy válasza norby_42 (#48187) üzenetére


emvy
nagyúr

Hajolashoz felso vadli, hatsocomb lazasag kell, nekem siman megy. Talp leerintesehez guggolaskor pedig achilles. Hiperaktivitassal korrelal egyebkent a tul feszes achilles.

while (!sleep) sheep++;

(#48189) ígyvanferi válasza emvy (#48186) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Áprilisban futottam ott utoljára. Nagyjából ugyanakkora a forgalom, mint mondjuk egy évvel ezelőtt ilyenkor? Futni persze nem tilos, szóval miért is lennének kevesebben. Így visszagondolva, jó volt ott is körözni néha, meg a Margit-híd - Árpád-híd közötti rakpartszakaszt is szerettem a pesti oldalon. Hangulatos volt nagyon a Dunapart. Itt a József Attila lakótelepen, ahol most lakunk, nem túl izgalmas a "táj". :(

Kérdés főleg azokhoz, akik szoktak hegyen-völgyön is futni: olyan órának, amiben nincs barométer, mennyire problémás a szintemelkedést pontosan mérni? Az Ambit 3 Verticalomban van, és elég jól számolja a függőleges irányú változást, szemben mondjuk az ismerősök, futócsoporttagok adataival, amiket látok stravan. Viszont az időjárásváltozás meg ezt tudja időnként megviccelni, FusedAlti* technológia ide vagy oda. Eléggé rápörögtem az óracserére márkán belül, a Suunto 5 bőven jó is lenne, de a barométer hiánya kicsit zavar. (Jobban belegondolva majd' 50 ezret - amennyivel a Suunto 9 baro drágább - sehogy sem ér a barométer.)

*ez kombinálja a barométer és a gps magasságadatait. Elméletben, mert ettől függetlenül egy hirtelen légnyomásváltozás hatására töksíkon is össze tudok hozni néha 100-200 m szintet. Aztán lehet, hogy a háttérben tök sokszor javítja az adatokat, és ennek köszönhetően lesz pontos a szintemelkedés.

(#48190) norby_42 válasza ígyvanferi (#48189) üzenetére


norby_42
aktív tag

Suunto Spartan Trainer. Megnézem, nem jön ki a matek. Ugyanoda érkeztem, de van eltérés a fel és a lemenet között, a grafikon sem stimmel. Én arra gyanakszom, hogy az elején nem pontos a GPS. A track jó, 200m körülről indultam, a hegy 535m, ha jól emlékszem.
link
link

Eat pasta, run fasta

(#48191) myckey válasza ígyvanferi (#48189) üzenetére


myckey
veterán

Garmin okosság
De van ahol a GPS re több helyen is kitérnek, részletesebben.

Haveromnak van Suunto 5, voltunk már pár helyen együtt....néha beszél képtelenségeket az összesített magasságadat, a pillanatnyi magassággal nem szokott gond lenni, a megtett szintekkel menet közben, inkább.

Egyébként a Suunto 9 baro, nem csak ebben a szenzorban tér el az ötöstől, de van részletes leírás, tökéletesen össze tudod hasonlítani a kettőt, akár csak én. :)

Érdemes a nekifutás előtt, manuálisan is állítani magasságadatot, szintet, nem pedig automatára hagyatkozni. De ez is ki van vesézve, akár garmin akár suunto oldalakon, a gps-barometer kapcsán.

Egyébként, Én több alkalmazásban szoktam, utólagosan figyelni a magasságadataimat, különösen nagy figyelmet fordítok ezekre, de nem igen mondtam újat.
Komoot például mindig alá lövi az össz szintet meg a hgy százalékos adatait is, redditen is írják meg máshol is. Alltrails kicsit fölé a magasságokat és százalékokat, TrainingPeaks, TracedeTrail, Túraútvonal tervező és MTSZ tervezője, Locus stb...sok helyen figyelem, és soha nem kapok egyformát :N Nagyon nem érdemes egy alkalmazásra/okosságra hagyatkozni, mert igencsak megviccelheti az embert.

#48187norby_42
Hajolni egyenes lábbal, és háttal...oda kell alsótest, csípő, ágyéki gerinc körüli izomzat stb...
Erre is vannak gyakorlatok, meg magyarázat is, bővebb meg okosabb mint amit ide böfögök .

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48192) myckey válasza myckey (#48191) üzenetére


myckey
veterán

Érdemes, ha a készülék tudja....kombinálni a műholdakat. Orosz állítólag jobban szereti a fedettebb, völgyesebb terepeket. Utána kell olvasni, mit mivel és hogy a jó, de HA rendelkezésre áll, ezt nem árt használni. Rá kell próbálni EU -ra, Kínaira blabla...

Egedre a wiki, 537m -t ír, turistautak, természetjáró(mtsz), alltrails,komoot....mind 532 re veszi a térképén. Aztán akkor döntsd el. :B

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48193) norby_42 válasza myckey (#48192) üzenetére


norby_42
aktív tag

Legközelebb megnézem, mit mond a tetején az óra, meg a telefon

Eat pasta, run fasta

(#48194) tomcica


tomcica
Topikgazda

diszciplina level = UNLEASH HELL
aki nem fut eleget es megfeleloen,annak ezt fogjuk reapet-en tolni ;] :DDD buntet

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#48195) Hi!King válasza ígyvanferi (#48189) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem Polar M430 (barométer nélküli óra) akkor méri nagyon rosszul a szintkülönbséget, ha sok kicsi fel-le van, tehát ilyen 10-20 méterek sokszor, ha kevésszer sokat kell felfele menni, ott nem rossz, illetve az aktuális magasság általában 10-20 méteres hibahatáron van belül.

Egyébként régebben, mikor ezt az órát vettem, néztem az Ambit 3 Peak-et is, az nem volt világos, hogy ha az az óra légnyomás változás alapján előre tudja jelezni a vihart (magashegységben ez fontos lehet), akkorolyankor a barométer hogyhogy nem zavarodik meg. Ezek szerint de, megzavarodik, csak vannak ilyen technológiák, amik korrigálnak.

(#48196) ígyvanferi válasza norby_42 (#48190) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Felmentél és ugyanott le? Látszik valamiféle szimmetriára való törekvés a grafikon részéről. Nem jó, de nem is tragikus, amit írsz. Érdekes lenne látni ugyanott, ugyanakkor egy barométeressel mért értékeket.
Ilyen, az idővel elmászó szintemelkedésről vagy -süllyedésről ír a garmin blog is, amit myckey linkelt. Meg arra is kitér, amivel én is tisztában voltam, hogy a mérés sajátosságából adódóan a barométeres sem feltétlen lesz kimondottan pontos.

(#48191-2) myckey: alapvetően elégedett vele cimborád? Összehasonlítgattam már őket, én nem sok különbséget találtam: barométer, iránytű, nagyobb akku, nagyobb kijelző, jobb vízállóság a 9 baro előnye, mindezt kb. 45-50 ezer pluszért. Hogy szenzorokban mi a különbség, azt nem tudom. A gps chip mindkettőben sony, azt biztos, hogy az optikai pulzusmérő melyikben milyen, passz, de ott inkább az 5-ösnek kéne előnye legyen, az egy évvel újabb.
Glonasst én kikapcsoltam nemrég, jellemzően továbbra is városban futok, azóta nem volt kiugró hiba a trackben, és az utat is pontosabba fedi az útvonal, a magas épületek ellenére.

(#48195) Hi!King: persze, az időjárásváltozásból adódó hirtelen légnyomásváltozást csak ilyen módon tudják korrigálni. Itt a kiserdőben, ahol világosban futok mondjuk pont ilyesmi a terep, néhány méteres dombok vannak, meg valamennyire lejt az egész déli irányba, ami pár m-es különbséget jelent. Mondjuk itt pont nincs jelentősége, hogy egy hosszabb hétvégi futáson éppen 20 vagy 150 m lesz a szintkülönbség, terepen lenne lényeg a pontosság, ott meg döntően huzamosabb ideig megyünk felfelé-lefelé.

Jó lesz az az 5-ös, most úgy érzem. Március 31-ig van még idő, amíg érvényes a kedvezménykupon, amit a suuntotól kaptunk. Talán valamennyiért tovább is tudok majd adni az ambitomon.

[ Szerkesztve ]

(#48197) myckey válasza Hi!King (#48195) üzenetére


myckey
veterán

Igen, fentebb, amit mutattam linket, abban tökéletesen leírja ezeket a légnyomás / időjárás váltakozással kapcsolatos anomáliákat, az eszközre kivetítve.

#48193norby_42
Ha úgy van, manuálisan be kell kalibrálni a magasság adatokat, egy ismert ponton, ismert magasságot. aztán hadd számoljon a kütyü.

Mindenesetre, megvan a kizárólagos légnyomásos adatoknak is a hátulütője, a kizárólagos műholdas követésnek is....érdemes kombinálni, műhódat műhóddal, jelet nyomással, nézegetni állítgatni, kézzel is , akár.

Aztán meg otthon kielemezni, az a tuti.
Menet közben, ha pontatlan is, meg hülyeséget is beszél....akkor is jó, viszonyításnak :K

#48196ígyvanferi

Ő elégedett a Suunto 5-tel, én is ott voltam, mikor vásárolta. Mentem vele, okoskodtam egy sort az eladónak az órákról .
De Ő nem mélyül el különösebben a dolgokban, használja, mutat, szép, okos...elég is.

Suunto 9Baro inkább terepes, kalandor óra. Zafír lencsével. Időjárás "dolgokkal"
Van benne pl. direkt időjárással kapcsolatos kimutatás is, ami ebben a Barometeres órában van csak. [link]
Az a 40-50 ezer, van akinek bőven megéri, mármint a Suunto 5 vs 9 Baro közötti különbség.

De sztm simán vedd meg azt, amelyik tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48198) ígyvanferi válasza myckey (#48197) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, az időjárásos rész menő.
A különbözetből valószínűleg inkább a kabát lesz, aminek azóta sem jártam utána idő és/vagy kedv hiányában.

(#48199) myckey válasza ígyvanferi (#48198) üzenetére


myckey
veterán

Sapphire lencse, nagyobb-jobban olvasható,több adatot mutató lencse/óraszámlap. Nagyobb üzemidő, időjárás adatok és magasságba bejátszó barometer, egyéb adatmező... Van akinek ez kell, van akinek nem.
A dzseki az nagyon fontos lehet, támogatom ! Az óra pedig javadra váljon, cimborám is jól elvan vele. :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#48200) norby_42 válasza ígyvanferi (#48196) üzenetére


norby_42
aktív tag

Nem, a hegyre körben mentem.

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.