Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26151) inf3rno válasza bandus (#26148) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Futóiskola.

Buliban hasznos! =]

(#26152) inf3rno válasza kk831228 (#26149) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is elhanyagolom, egyedül résztávoknál szoktam odafigyelni rá, azt meg nem sűrűn tolok. Jövőre, vagy talán még idén télen ha jó idő lesz elkezdik építeni a futópályát nálunk. Nyertünk 700 misit pályázaton, aztán abból valami jut erre is.

Buliban hasznos! =]

(#26153) Alg válasza bandus (#26148) üzenetére


Alg
veterán

A sarok emelése tempófüggő is ám, igazából a a "knee drive" lényege hogy az alsó lábszárad lazán, csak lendület miatt követi a térd mozgását és nem tudatosan lendíted.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26154) Peterhappy válasza inf3rno (#26150) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jó hozzáállás, hajrá-hajrá :)

(#26155) margithid


margithid
veterán

Na ma reggel toltam 11.6 km-t pontosan 1 óra alatt, egyszer táv felénél álltam meg orrot fújni meg pisiszünetre, aztán még egyszer mert annyira elkezdett szúrni az oldalam, ezekre az időkre megállítottam az órát.
5:10 az átlag km, meg vagyok vele elégedve, de most azért megéreztem ezt a futást, nem tudom ti, hogy bírjátok ezt a meleget nagyobb távnál...
Én egyenlőre nyáron ennél a távnál nem akarok többet futni, ha lemegy a meleg majd megpróbálok rámenni a duplájára!

(#26156) borix válasza margithid (#26155) üzenetére


borix
őstag

Reggel a 22C körüli hőmérsékletre gondolsz,hogy nagyon meleg?
Mi lesz veled nyár közepén mikor este 21 órakor is még 32-34C lesz?

(#26157) margithid válasza borix (#26156) üzenetére


margithid
veterán

Hát ez az. Szerintem még 20 fok se volt, de többnek éreztem.
Mindegy, nyomni fogom, jó lenne ezen a távon benézni 5 perc alá.

(#26158) ígyvanferi válasza margithid (#26155) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem tom, én jól bírom a meleget. Simán résztávozok 30 fokban a töltésen. Persze vizet azt viszek olyankor.

(#26159) margithid válasza ígyvanferi (#26158) üzenetére


margithid
veterán

Lehet én is nagy melegben majd viszek kézben egy fél literes flakont. Most még nem kellett azért, de 30 fokban kelleni fog. Az biztos, hogy ha bedurran az idő, vagy korán reggel, vagy későn este kell menni

(#26160) parandroid válasza margithid (#26155) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

16,5 km volt a mai adag, 1:34 alatt ment le, ez 5:44-es pace lett. Se frissítés, se semmi, meteorológia szerint 19 fok volt, persze ragyogó napsütés végig, szóval bekaphatják, volt az 29 is. Lassan pedig rá kell állni a heti legalább egy hosszúra (egyelőre 22-25 körülre gondolok), különben nem lesz ebből ősszel maraton...

Viszont ebben a hónapban eddig 110 km-nél járok, az nem rossz így 11-én. :D Holnap 10 km regen, kedd lehet, hogy kimarad, szerdán 10-12 km tempó, csütörtök megint regen, péntek szünet, szombatot még meglátjuk, vasárnap meg lenne egy félmaraton, de még nem tudom, menjek-e...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26161) margithid válasza parandroid (#26160) üzenetére


margithid
veterán

Látványosan javul a sebességed, jól haladsz, igaz te nem tartasz olyan szüneteket mint én...
Ma meg is látszott rajtam, nem is tudom mikor szúrt az oldalam úgy, hogy meg kelljen állnom.

(#26162) parandroid válasza margithid (#26161) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért korábban is kezdtem, ahogy rémlik, és ezzel az évvel még így is úgy vagyok, hogy lesz, ahogy lesz, ezzel az alappal nem várok csodákat. Inkább élményeket, meg tapasztalatot gyűjtök, aztán télen egy jó alapozás, és jövőre kezdődhet az igazi munka. Az viszont tény, hogy a beletett idő, és energia (2200+ km az elmúlt 365 napban) kezd azért lassan megtérülni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26163) bencze válasza bandus (#26148) üzenetére


bencze
senior tag

Lassú tempónál ez van. Gyorsnál magasbbra emeli az ember.
Néha jó lenne valaki aki kijönne levideózni hogy fut az ember, mondjuk havi 1 alkalommal, 10-15 percet mondjuk lassú, tempó (5k) meg résztáv tempóknál.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26164) margithid válasza parandroid (#26162) üzenetére


margithid
veterán

Én sajnos össze vissza futok, télen mint írtam például csak sétáltam, de most találtam egy jó helyet ott akarok télen is futni. 10 éve is futottam már, de volt kihagyásom is, 2-3 év kb.

(#26165) Vertigo18 válasza parandroid (#26160) üzenetére


Vertigo18
addikt

Wáááh, ez tetszik, én is ma reggel voltam és én is 16.5 km-t toltam (nah jó, 16.3-at...). Tényleg sokkal melegebbnek érződik ilyenkor az idő, azért valljuk be, a 19 fok az egész kellemes kellene hogy legyen, mégis, amikor kiértem a napra az árnyékból, már kellett is a fejemre öntenem egy kis vizet, olyan melegnek tűnt. Ezzel meg azt értem el, hogy az utolsó km-ben volt vagy 500 méter, amikor csak vonalakat írt ki az óra a pulzusomhoz, mivel szétáztattam a trikómat és sok volt a mellkaspántnak a víz. Le kellett vennem a trikómat és futás közben megtisztogatni a mellkasomat, hogy kevésbé legyen vizes, utána megint érzékelte a pulzust. Sosem volt még ilyen, most már ezt is tudom...

Mellesleg 4:44 lett a pacem... :)

margithid: tudod, nem szoktuk ám megállítani az órát, ha megállunk... :B Így nem olyan pontos ám a pace.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26166) kk831228 válasza Vertigo18 (#26165) üzenetére


kk831228
addikt

Az ujabbak tudják az "autostop-ot" ha megállsz... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26167) parandroid válasza Vertigo18 (#26165) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, láttam, hogy igen jól megy már neked a magasabb pulzustartományokban futás... ;]

Kk: Megállni akkor sem fair, leviszi a pulzust, meg addig is pihensz. ;] Elég nagy előny tud lenni.

BTW, instagrammon nem osztja innét valaki a futásait/edzéseit? Én az utóbbi egy évben igen rákattantam, rengeteg motivációt lehet szerezni, meg a futócsoporttal is az hozott össze. Paranoid.rundroid néven futok (sic), ha valaki ránézne.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26168) Vertigo18 válasza parandroid (#26167) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez magas?

Tomcica leharapná a fejemet, ha edzene és ezt látná! Nála legalább 170-175-ös átlagpulzus az ahol KEZDŐDIK a normális futás. Én arra képtelen vagyok, ki kellene majd éleznem, ha egyszer ilyen tervem lesz. Egyenlőre szaladgálok ezen a pulzuson, mert ebbe is belehalok... :B

Krisz: igen, sok olyan pulzust nézek, ahol egyértelműen látszik, hogy megállították, pihent kicsit a dfelikvens, aztán újraindult.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26169) kk831228 válasza parandroid (#26167) üzenetére


kk831228
addikt

Úgy is látszòdik ha megáll az emberke... 😀 Viszont mint ha ùgy emlèkeznek hogy akkor is ha ùjraindìtod a peace - t elba... a, de lehet nem jòl tudom... :F

Instán nem osztok ilyeneket, de mindjárt megkereslek... :B

Követlek... ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26170) parandroid válasza kk831228 (#26169) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, márhogy nem követőket gyűjtök, de gondoltam, akik ott is valamennyire aktívak, azokkal érdemes lenne ott is összekapcsolódni. Aki meg nem, az hátha kedvet kap. Mondom ezt úgy, hogy a facebookot csak bottal böködöm, ha muszáj, de ez a social interface beszippantott.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26171) kk831228 válasza parandroid (#26170) üzenetére


kk831228
addikt

Jobban tetszik nekem is mint a face... Olyanokkal tudok kapcsolatot teremteni akikkel nem is gondoltam volna...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26172) margithid válasza Vertigo18 (#26165) üzenetére


margithid
veterán

Én csak egy 1000 Forintos kínai stopper órát használok, nem pulzusozom:)
De lehet majd ősszel benevezek egy xiaomi pulzusmérős órára, majd meglátom.

(#26173) bandus


bandus
veterán

Alg bacsi, hogy ment a kh? Mi egeszen ugyesek voltunk, kb 1:45 alatt ert be a 3 fos fm valtonk, en 4:46-os tempot tudtam ehhez hozzatenni 7 km-en es nagyon fajt ebben a melegben :) hr avg 179 lett.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26174) inf3rno válasza margithid (#26157) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is meleg volt tegnap, én mondjuk 3 körül mentem futni étlen, szomjan. Direkt az volt a cél, hogy elkészüljek, sikerült is. :D [link] A tervben most lightos futások vannak reggel vagy este, hogy kíméljem egy kicsit a lábam. Igyekszem hozni továbbra is a havi 100km-t legalább. Versenyezni egyelőre nem versenyzek, majd csak ősszel. Nem hiszem, hogy meglesz az 1:30-as félmaraton idén, de remélhetőleg azért 1:40 alatti PB-t tudok majd futni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26175) tomcica válasza bandus (#26173) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na,hat nem is mondod :P jo az az iram ebben a melegben (a pulzus is jelezte) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26176) inf3rno válasza Vertigo18 (#26165) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a víz öntögetés egy rossz szokás. Versenyen nagyon sok időt lehet veszíteni azzal, hogy újra bemelegszel, plusz a vizes póló kidörzsöl.

Buliban hasznos! =]

(#26177) inf3rno válasza Vertigo18 (#26165) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Endomondo beleszámolja az átlagba az állási időt is a movescount-al ellentétben.

Buliban hasznos! =]

(#26178) inf3rno válasza bandus (#26173) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :C

Buliban hasznos! =]

(#26179) bandus válasza tomcica (#26175) üzenetére


bandus
veterán

Hat ezt sikerult most osszehozni, probaltam nem elfutni az elejet [link]
Koszonom a segitseget, a resztavok nelkul nem sikerult volna :) a labam meg birta, de tudovel elfogytam, kemeny volt az idojaras.

Inf3rno: koszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26180) #78687232


#78687232
törölt tag

Végre sikerült elérnem a két óra alatti FM-t. Ideje volt. :)

(#26181) kk831228 válasza #78687232 (#26180) üzenetére


kk831228
addikt

Grat, nekem is ennyi kb... :B ;)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26182) Alg válasza bandus (#26173) üzenetére


Alg
veterán

Borzasztó szarul, az edzések alapján bőven 2 órán belülre számítottam, és 2:15-ön is kívül lett...

Mondjuk már a rajtnál nem éreztem a csít, nem volt kedvem futni, zavart a tömeg, a meleg, hogy rögtön az elején 3szor fordult ki majdnem a bokám a kátyús macskakövön. Alapból 160 feletti pulzussal ment az 5:50-en éppen belüli tempó már az elején, éreztem hogy baj lesz. 4 km-nél már éhes voltam (hét elején volt egy enyhe gyomorrontásom, tegnap alig ettem valamit, és ma is csak egy könnyű reggeli volt). Féltávig még úgy-ahogy ment, onnan kezdtem erősen visszaesni. A második kör végétől egyre többet sétáltam - először még csak 500m futás-50m séta váltásban, de az utolsó 3 km-en már szinte az ájulás ellen küzdöttem, ahogy futni kezdtem felugrott 190-re a pulzusom, és sétálva sem állt vissza 165-170 alá (miközben egyáltalán nem kellett levegőért kapkodnom). A frissítőpontokon bepofátlankodtam az egyénisek asztalához banánért meg izóért, illetve mindenhol fürödtem - arcmosás és mindkét csukló hideg víz alá, ez általában lenyomta a pulzust is meg a következő 1-1,5 km-re magamhoz térített.

Mondjuk erre a versenyre a szerintem az életben nem nevezek többet. (max egyéniben, ha ingyen lesz - reggel 8-10 között még kibírható idő volt)

Fura hogy ennyire megütött a meleg, pedig az edzések alapján sokkal jobb erőben vagyok mint tavasszal, UB-n a dimbes-dombos szintes 10km-t toltam 5:40-el (és jól esett!), a tűző napon meg 5:30-al a 12-t utána, minimális alvással...

Pozitívum: nem görcsölt be a lábam ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26183) #78687232 válasza kk831228 (#26181) üzenetére


#78687232
törölt tag

Köszi, akkor mindkettőnknek jöhet az 1:55 :K

(#26184) margithid


margithid
veterán

Na azért látom nem csak nekem volt melegem, ez azért megnyugtató.:)

(#26185) bencze


bencze
senior tag

Nos, szóval én is megcsináltam a K&H félmaratont a reggel.
Hát, érdekes volt. Először is, van ez az adductor húzódás jellegű fájdalmam ami lassan lett egyre rosszabb a bécsi maraton után (futáskor nem fáj csak "hidegen" ezért elég sokáig futottam vele), meg egy kis ülőideg-gyulladás féleség (netes öndiagnózisok), így gyakorlatilag másfél hónapja a legtöbb, amit futottam az Ultrabalatonos 4 x 10km, 20 egyben nem volt. Utóbbi hónapban a hetek átlaga mindössze 20km. Ez van, meg kell tanulni türelmesnek lenni. :(

1. Nem bírtam a meleget. Durva mert elvileg alig volt 20 fok környéke.

2. Amint látszik nagyon bénán kacsázhattam aminek az volt az oka, a combom kidörzsölődött de úgy, hogy már 5k-tól éreztem. Az - egyébként új - nadrágom nagyon rövid. Egyrészt van pár kg felesleg még rajtam, másrészt felül L alul XL-et viselek, szerintem mert a lábaim vastagabbak a 10 év biciklizéstől ami alatt sokáig 110kg közeli súlyt cipeltem. Szent meggyőződésem, hogy ha leadnék még jónéhány kilót ilyen problémáim nem kellene legyenek. Az is fura, hogy így 80kg környékén (173cm-hez) eddig nem volt ilyen bajom csak most, lehet, hogy egyszerűen elszoktam a nagyobb távolságoktól? Mindenesetre bizarr volt.

3. Eredetileg mint "teszt" futás 2 órát terveztem, picit jobban mentem de nem sokkal, aztán a harmadik körnél elegem lett és be akartam fejezni így azt erősebbre vettem. A harmadik kör átlagtempója szarabb, 155+ pulzussal mint a vivicitta FM átlagom. Jól visszaestem. Ez a pulzus nálam már nagyon sok, olyan 5k tempó lehet, 150-155 bírom, 155-ről ahogy 157+-ra megy már vissza kell vegyek. Talán ezért is ingadozott, 157+ -nál mindig visszavettem így néha leesett 152, 153-ig.

Bónusz pont: a városligetben vagy van pár kis sunyi emelkedő vagy én képzelődöm de helyenkint határozottan rosszabbul ment a haladás, eléggé rosszul esett hogy mennék de nem nagyon bírom. :)

Ma azt tanultam, hogy nincsenek garanciák, dolgozni fogok, hogy azt az 1:36-ot újra elérjem. Ami nem baj és elméletben tudtam is csak érdekes megtapasztalni.

A végén valahogy nagyon rohannom kellett klotyóra így eljöttem és nem vettem át az FM mánia érmem, mondjuk úgyis olyan "bónusz" érem feelingje van, egy 100 méteres sor állt érte a napon, valahogy kicsit elment a kedvem elkérni. Fene tudja. Egyszer jó volt lehet többször nincs jelentősége.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26186) beltram


beltram
tag

Gratulálok mindenkinek aki futott ma, borzasztó volt a 11 órás rajt.
Én 2x futottam, egyet a céges váltóval, plusz beugrottam kisegíteni egy sérült ismerős csapatának ezt már nem toltam annyira, öngyilkosság lett volna. :)

pace be with you

(#26187) inf3rno válasza #78687232 (#26180) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#26188) inf3rno válasza Alg (#26182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem a gyomorrontás és a meleg együtt nyírt ki ennyire. Ha nincs energia, akkor a meleget sem bírod annyira... Egyébként vizes sapkát érdemes majd vinni, ha már igazán kánikula lesz. Én még nem próbáltam, de sokan esküsznek rá.

Buliban hasznos! =]

(#26189) inf3rno válasza bencze (#26185) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem ugyanilyen volt a sarkammal az elején, hogy csak hidegen fájt. Utána sikerült úgy szétterhelni, hogy sok hónap szünet lett belőle. Lehet, hogy neked is valami túlterheléses sérülésed van, ami idővel egyre rosszabb lesz. Jobb odafigyelni rá, esetleg kideríteni, hogy cipővel, futótechnikával, vagy mivel van a gond.

Buliban hasznos! =]

(#26190) inf3rno válasza beltram (#26186) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért így is kemény átlagok lettek. Gratula neked is! :-)

Buliban hasznos! =]

(#26191) concret_hp


concret_hp
addikt

jóvanmá' persze meleg volt, hagyjuk má' ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26192) ígyvanferi válasza concret_hp (#26191) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja. Mi lesz majd, ha tényleg meleg lesz? ;]

(#26193) Danika256 válasza bencze (#26185) üzenetére


Danika256
aktív tag

Gratulálok, a körülményekhez viszonyítva nem volt ez olyan rossz! Sőt! Ha a pulzust nézem nagyon korrekt volt!
Azt megkérdezhetném, hogy hány éves vagy? :D

(#26194) kk831228 válasza beltram (#26186) üzenetére


kk831228
addikt

Jò lenne az a gyenge 4:18 - as átlag,165 átlag pulzussal.... :B :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26195) tomcica válasza beltram (#26186) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bravo,szep tempo :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26196) bencze válasza Danika256 (#26193) üzenetére


bencze
senior tag

40.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26197) beltram


beltram
tag

Köszi, főleg a meleg és a sok fordító miatt vagyok elégedett, most jön egy kis pihi. :)

pace be with you

(#26198) Chuck Norris válasza beltram (#26186) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok én is mindenkinek, már majdnem úgy futok mint amikor beltram nem tolja neki :)

(#26199) beltram válasza Chuck Norris (#26198) üzenetére


beltram
tag

:) Azért ez is szép volt!

Korábban már pedzegettétek egy ph-s váltó ötletét, itt lenne egy ideális alkalom (én úgy néz ki párban futom): Vadlán Ultra Trail 2017. Max 5 fős csapatok, június végéig nagyon barátságos nevezési díjjal (3500HUF).

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#26200) inf3rno válasza Chuck Norris (#26198) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem rossz az sem. :C

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.