Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26051) inf3rno válasza Upo (#26049) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez azt mondta, hogy annyira még nem előrehaladott, hogy műteni kéne, de idővel előfordulhat. Persze egyből a kezembe nyomott egy névjegykártyát, szóval a rutin meg a marketing duma már megvan. ;] Egyébként jó arc, de ennyi pénzért mindegyik az. :K Én azért tisztában vagyok vele, hogy szolgáltatást veszek, a többség, aki oda jár szerintem nagyon nincs. Nekik ő a megváltó...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26052) Danika256 válasza Aristeus (#26041) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szia

Résztávon célidő? Biztos, hogy nem vagyok kiokosodva eléggé, de a résztávokat, ha már résztávos az edzés, nem úgy kéne futni, hogy ami a csövön kifér? Mármint célidő lehet egy minimum szint, hogy ne lassulj nagyon az ember, meg, hogy egyenletes legyen ahogy csak lehet végig. De, hogy résztávon visszafogd magad csak, hogy célidőn legyél, azzal nem értek egyet..
Ezeket amúgy is épp max pulzus alatt kéne futni már csak amiatt is így gondolom. Persze ez nem mindig sikerül.. Ha meg nagy az elfogyás 400m-en akkor többször kell kevesebbet..200-akat stb.. Én sem nyomatom a 400-akat, mert nem tudom maxon pörgetni magam végig.
Korábban csináltam visszafogott résztávokat, úgy ment egy csomó 400-as is, persze jóval versenytempó felett. De így, hogy maxon nyomon a 100 és 200 métereket, egész más a vége. Totál szét tudom csapni magam, akár mennyi is a pulzus.. Ha ez nem elég, jöhetnek hozzá az emelkedők..

(#26053) inf3rno válasza Danika256 (#26052) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Edzése válogatja, nem mindegyiken az a cél, hogy végig maxon told. Egyébként elég 5-10 ütést visszaengedni maxhoz képest, hogy sokkal jobban bírd a 200m-nél hosszabb távokat minimális tempó veszteséggel. Felesleges emiatt hanyagolni őket. Szerintem.

Buliban hasznos! =]

(#26054) tomcica válasza Danika256 (#26052) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem mindig van ez igy,resztavozhatsz maratonos ritmuson is tempoedzes felepitesekent (hogy a mennyiseg menjen) pl 8-12x1000m (R200)
Vannak versenytempot celzo resztavozasok es vannak amelyek a kielezest celozzak,na ezek mar kozelebb lesznek az "ami a csovon kifer"-hez.Ezeknek megvan a helyuk az edzesperiodusban.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26055) bandus válasza tomcica (#26054) üzenetére


bandus
veterán

Ravettem magam ma a reggeli futasra es probaltam egy fokozot tolni, ahogy korabban irtad. Hat a finom ugrasokat nem sikerult osszehizni, de vegulis fokozo lett :D [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26056) Aristeus válasza tomcica (#26054) üzenetére


Aristeus
tag

Köszi srácok a hozzászólásokat!

Edzővel+konkrét edzéstervvel készülök az augusztus ötödikei éjszakai maratonra, és az utasítás a következő volt, idézem: "8 x 400meters at faster than 5km race pace, but not all-out effort (200 meter recovery walk/jog between reps)"
Ez a gyakorlatban a 3K tempóját jelentette, azaz nekem olyan 4:20 min/km tempót. (~105mp-es 400-ak)
Szóval gondolom tényleg van értelme nem teljesen a maxon tolni és ez valamilyen módon a maratoni tempó javulását fogja okozni. (növekszik a Vo2max, vagy a verseny végére készít fel, ahol már beállt/elnehezedett lábakkal kell futnod.)

Lesz még jópár résztávos edzésem addig, szóval remélem a tempó is egyre egyenletesebb lesz majd. Beszámolok majd róla.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#26057) Danika256 válasza tomcica (#26054) üzenetére


Danika256
aktív tag

Jó, de ez nekem már nem résztávozás.. Hasonló váltogatós tempófutásokat én is szoktam csinálni, de szerintem ez már nem arról szól és nem is pont arra való mint a klasszikus résztávozás.. Dehát, úgy sem az a lényeg,hogy mit minek nevezünk.. :)

(#26058) bencze válasza Aristeus (#26056) üzenetére


bencze
senior tag

A tempót nekem is nehezemre esik meghatározni, tomcica tudja élből gondolom a saját tapasztalata alapján, én mankót használok erre a célra, a Daniels running formula könyv táblázatait - versenyeredményből meg tudod határozni a VDOT értéked és ahhoz meg vannak adva a mindenféle edzéstípusok (távok) tempói pl a treshold, intervallum, ún. rep edzéseihez (laktátküszöb, feszesebb de nem max tempó, az utolsó kategória nála a max vagy max közeli). Ez nyilván nem veszi figyelembe az egyéni képességeket, de nekem pont jól jött mert előtte gőzöm nem volt mit csináljak és hogyan. Én is megyek arra a futásra de biztos dögmeleg lesz :)

szerk, ebből látszik, lehet belőle meríteni, vagy nem:
http://www.coacheseducation.com/endur/jack-daniels-nov-00.php

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26059) tomcica válasza bandus (#26055) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo lesz ez,az utolso 1000m-t kicsit erosebbre kell fokozni es okes.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26060) tomcica válasza Danika256 (#26057) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igen valojaban azok a visszafogottabb resztavozasok a tempoedzest valtjak ki.
Az ami a csovon kifer,meg a felsobb pulzust (anaerob zona) elezik ki.Rovidebb versenytavoknal nagyon fontosak ezek a gyorsabb resztavok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26061) Danika256 válasza tomcica (#26060) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nekem az anaerob zóna erősítése hosszabb távra is fontos (fm), de erről már beszéltünk korábban :)

(#26062) kilinked válasza Danika256 (#26052) üzenetére


kilinked
csendes tag

"Biztos, hogy nem vagyok kiokosodva eléggé, de a résztávokat, ha már résztávos az edzés, nem úgy kéne futni, hogy ami a csövön kifér?"
ami a csövön kifér: Ezt szó szerint érted vagy 90-95%-os intenzitást értesz alatta?
Ha szó szerint, akkor gyakorlatban, hogy tudod kivitelezni? Ha tényleg úgy futod az első távot (400m vagy hosszabb), hogy mindent beleadsz, amit csak tudsz és úgy érzed (és tényleg úgy is van), hogy ennél már egy tizeddel sem tudtál volna jobb időt futni, akkor kb. beájulsz a célba és 1-2 percig csak fekszel a forró salakon. Kizárt dolog, hogy utána lekocogj/lesétálj egy pihenőtávot és utána újra olyan időt fuss, mint elsőre.

(#26063) ígyvanferi válasza kilinked (#26062) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én az ami a csövön kifért úgy értelmezem, hogy a 10., 12. résztáv is ugyanolyan idővel lemenjen. Ezt figyelembe véve, ami a csövön kifér.

(#26064) tomcica


tomcica
Topikgazda

A kisebbik ocsem a mult heten nyerte meg a vajdasagi ifi 400m-es tavot.Eredmeny = 50.54
Meg egy versenye lesz,100m es 400m valto,valamint 400m egyeni,utana szeretne egy jo 800m-t futni nyar vegen,de ugy hogy nincs komolyabb tempo alapja,csak a nyers sebesseg es a 400hoz szukseges kondi.A kovetkezo 6hetes edzessel fogjuk atvezetni:
heti ket eros nap,a tobbi laza(minimalis mennyiseg) keddek 4heten keresztul -> bemelegites + 10x200m (R200 kocogas) 30mp mind + 10-15p kocogas + 400m valtogato (50m gyors 50m kocogas 85-90% a gyors)

8x200 (R200) 29-28as + 400valtogato

6x200 (R200) 27 mind + 800valtogato

6x200 (R150) 27 utolso 25 + 800valtogato
---------
Masik erosnap 4heten at ->

3x400m (R400 kocogas) 60-59-58mp + 800m valtogato (50m ONOFF)

2x400 (R400) 58mp + 800valtogato

500+300 (R200) 70-71mp + 40mp + 800 valtogato

600+200 (R200) 1:27-1:29 koze de ugy h 600nal nem all meg csak az orat allitja meg aki meri,tovabb fut 30-50m-t de nem meri,csak h ugy erezze nem a 600-as vonalnal van vege (ez fejben epites 800ra fontos!)
A 200m 25-26mp repulo startbol + 800m valtogato
-------
5.het ->
4x200m valtogato (200m 35mp 200m 29mp 200m 35 200m 28mp) + 400m valtogato (50m onoff)

masik eros nap->
600m felmero 1:27 (R200) 200m 25mp (itt is a 600at tul kell futni 30-50m) szogesben
----
6.het verseny hete
elso eros nap 4x200m (R200 seta!) szogesben
27-26-25-25 (utolso ha adja 24)

masodik eros nap = 800m versenyfelmero
Odafigyelni h nr legyen tul gyors az elso 150m,200nal 27mp a max,400nal 58-59mp 600nal 1:27 kornyeke,utolso 200m ami a csovon kifer

(cel 1:59 vagy jobb,nyul mehet vele 500-ig)
Gondoltam beteszem,hatha valakinek erdekes lehet milyen is egy ilyen kiruccanas a kozeptav vilagaba :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26065) ígyvanferi válasza tomcica (#26064) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azért elmorzsoltam pár könnycseppet a 30-as 200-ak, meg 60-as 400-ak olvasatán. Az ennél gyorsabbakat meg már eleve szelektálta a szemem. ;] Épp tegnap volt 12x200 résztáv, a 10.-et meghúztam izomból, az lett 31 valamennyi. De ugye mozgásból indítottam meg.
Elég jó érzés lehet, ha az ember tud gyorsan futni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26066) tomcica válasza ígyvanferi (#26065) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neki majd nem a sebesseggel lesz gondja,hanem a R200-R150 kocogas resszel.30-as 200-at gyors temponak kell,hogy erezze,hiszen 23 alja amit tud max.Ez az atvezeto 4+1het ugy van felepitve,hogy a gyenge pontjat celozza,nem sebessegepites :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26067) kk831228 válasza ígyvanferi (#26065) üzenetére


kk831228
addikt

Elèg brutàl a 30 is... :B Mennyikre futottada 12 x200-at ès mennyire a pihenőket...?? :))

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26068) ígyvanferi válasza tomcica (#26066) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát, hajrá neki a következő versenyekhez is! Az első helyhez pedig grat!

(#26067) kk831228: 39-40 és 60-61. 20:07 lett az egész, kb. megvolt mindegyik ciklusra a 100 mp.

[ Szerkesztve ]

(#26069) tomcica válasza ígyvanferi (#26068) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi,majd beszamolok h hogy halad a dolgokkal :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26070) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok,

A garmin connect felületén van lehetőség a részidők szerkesztésére? Gondolok itt arra, hogy összevonni két részidőt, ha pl. véletlen nyomtam egy 'kör'-t az órán.

Illetve csak az óra által mentett köröket tudja mutatni a connect? Nincs arra lehetőség, hogy automatikusan 1 km-es körökre bontsa a távot, ha az órán más van beállítva?

(#26071) kk831228


kk831228
addikt

Na most lett egy kis sikerèlmènyem... :B Vègre befèrtem 50 perc alá 10k-n... Tudom lò...sz, de soha nem akart 52 perc alá bemenni... Mondjuk annyira azèrt nem is voltam rajta... ;] Miert mindig az utolsô 3 km öl meg...?.? :F [link]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26072) inf3rno válasza kk831228 (#26071) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :-)

Buliban hasznos! =]

(#26073) t1 válasza kk831228 (#26071) üzenetére


t1
addikt

:R

(#26074) Danika256 válasza kk831228 (#26071) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szép volt, gratulálok! :C :K

A kérdésedre: Mert elfogyól és mivel kevés az alap.. :)

Viszont a pulzus meg elég jó volt, nem is volt kiugróan magas. De a profilja is mutatja a fogyást.. Nyugi nekem pl egyből 180 felett lenne! :))

[ Szerkesztve ]

(#26075) Alg válasza kk831228 (#26071) üzenetére


Alg
veterán

Grat!

Én ma egy közepes tempót mentem, valamivel 5 percen kívül egész jó utazótempó van, legalábbis 4-5km alapján. Ez viszont azt jelenti hogy bőven nem 5 percessel kellene a résztávot csinálni(1kR500), hanem inkább 4:30-4:45 között valahol.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26076) inf3rno válasza tomcica (#26064) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezek azért durva tempók így kicsivel 2:00 felett, amiket megy. :K

Buliban hasznos! =]

(#26077) kk831228 válasza Danika256 (#26074) üzenetére


kk831228
addikt

Ez mèg nem èrdemel gratuláciòt sajnos... :B

40 alatt már jobban tetszene... :D

Pulzussal nincs gond annyira, csak a vègèn kùszik 180 fölè szèp lassan... 183 körül már nem kellemes... :B itt is vannak azèglrt falak 7 km környêkèn majdnem abbahagytam... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26078) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben voltam kardiológusnál is a mellkasi fájdalmammal. Ő azért nem volt annyira fogalmatlan sportolók terén, mint az érsebész. Kiderült, hogy ásványi anyagot nem viszek be eleget, a vasamra azt mondta, hogy még egy nőnek is kevés lenne, de annyira szerencsére még friss ez a vashiány, hogy nem alakult ki érezhető vérszegénység. A kalcium, magnézium szintén alsó határon van, pedig nálunk b*szott kemény a víz. Szóval ezeket szednem kéne rendszeresen, nem csak úgy ímmel-ámmal, vagy néha edzés előtt. Ezeket mondjuk azért láttam a vérképemen előtte is. A legmeglepőbb viszont az volt, hogy szerinte így, hogy sportolok napi 4-5L vizet kellene bevinnem (a 1.5L helyett) és edzés közben izotóniás sport italt igyak, ha 40 perc vagy 7.5k felett edzek, de egyébként is pótoljam a folyadékot, mert a vérkép alapján nagyon keveset iszom. Azt mondta, hogy a fiziológiás sóoldat is jó, ha mellette valamivel pótolom az energiát. Terheléses EKG-t így nem tudott csinálni, mert azt mondta, hogy vashiánnyal nincs értelme, úgyhogy csak ultrahanggal nézett, az semmi lényegeset nem mutatott. Így nagyjából összeállt a kép, hogy a lábamon az ér is valószínűleg az örökletes billentyű hiba, kiszáradás, meleg és a hegymenetben fokozott terhelés kombinációjától ment szét. Franc se tudta, hogy ilyen kemény a futás. :D Ha lehetséges tanuljatok belőle, és ne erőltessétek ti is ezt a frissítő nélküli futkározást, mert nem tesz jót...

Másik orvosi jellegű probléma, hogy ismerős aszfaltos úton összeszedett egy kullancsot meg vele egy Lyme kórt, úgyhogy erre is érdemes odafigyelni. Hiába futsz aszfalton, ha odalógnak a fűszálak, bokrok, akkor is betámadhatnak ezek a rohadt tetvek. :Y

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26079) kk831228


kk831228
addikt

Köszönöm mindenkinek a gratuláciòt, de ez nem igazán mèltò eredmèny ahhoz... :B :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26080) Danika256 válasza inf3rno (#26078) üzenetére


Danika256
aktív tag

A magnézium tényleg nagyon fontos, nekem az alvás közbeni kezdődő begörcsölések szokták jelezni, hogy ez bizony kevés lesz!
Majd átváltok valami nagyobb hatóanyagú magnéziumra, hogy ne forduljon elő.
az ivás is nagyon fontos, nekem azt mondták, ha szomjas vagy már régen rossz, de ez ugyanúgy igaz a kajára is! 60% alá nem nagyon szabadna menni a hidratációnak. Szóval akkor is inni kell egy picit ha éppen nem is nagyon kívánná az ember. Nyáron amúgy marha jó, mert futás előtt egy órával bedinnyézek és akkor nincs is semmi gond :DD

(#26081) inf3rno válasza Danika256 (#26080) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem a hátamra kéne dobnom egy zsák dinnyét, aztán menet közben csak lekapok egyet. :D

Buliban hasznos! =]

(#26082) borix válasza inf3rno (#26078) üzenetére


borix
őstag

Vitaminokat csak szedtél nem?Gondolom,hogy igen miket és milyen mennyiségben?
Vízhiányról már volt szó de ment itt az emberkedés veled eggyütt,hogy simán bírok 15k is minek igyak.
Izotóniás italokra én nem költenék hétköznapi hobbifutó nem mossa ki magából olyan egyszerűen jóval hamarabb felborul mint,hogy elérné azt a színtet.

(#26083) tomcica válasza kk831228 (#26071) üzenetére


tomcica
Topikgazda

PB az PB,gratula :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26084) Vertigo18 válasza kk831228 (#26077) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor is gratula! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26085) Haugland válasza inf3rno (#26078) üzenetére


Haugland
aktív tag

A kullancsokkal érdemes vigyázni tényleg, de sok mindent sajna nem lehet tenni, mert ha beléd megy, akkor már késő :(
Tavaly nyáron 3 hónapon keresztül ettem 4,5gr (nem, nem elírás -> 4500mg naponta) antibiotikumot, amit az egyik Lyme-kórra specializálódott doktornő írt fel. (Részben neki is köszönhetem, hogy azóta elkezdtem futni)
Arra is felkészített, hogy a gyomrom, bél és emésztőrendszerem ezzel az antibiotikum kúrával nagyjából meg is szűnik működni. (ezt tudom is igazolni! Azóta is megvannak az emésztési problémáim, amik futás közben borzasztó rosszul tudnak érinteni..de erről régebben írtam már egy-két szösszenetet)

...szóval agyhártya gyulladás ellen van oltás, de lyme kór ellen nincs, úgyhogy ez örökös rizikó marad :(

(#26086) parandroid válasza kk831228 (#26079) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ne csináld már, én ezért küzdök, nyár végére talán meg is kesz, de pénzt nem tennék erre azért. Az 5:00-t először átlépni hosszabb távon nem egyszerű, nekem még pillanatnyilag 5k-n sem menne.

A meghalós kérdésre pedig te is tudod a választ: folyamatosan enelkedik a pulzusod ennél a terhelésnél, valahol 7km körül éri el azt a szintet, amikor már vészjelez, onnét fáj. Ahogy látom, ez nálad olyan 178-180 között lehet. Nyilván arra érdemes gyúrni, hogy lassabban emelkedjen...

Az ásványi anyag pótlásra: én minden futás után betolok egy ásványos-vitaminos pezsgőtablettát egy literes kulacs vízzel, ez a belépő, de általában 1,5-2x ennyit szoktam inni csak a futás kapcsán. Valahol korábban számolgattam, edzős napokon 3,5 liter körül van a szükséges folyadékbevitelem, de alapból is 2 körül ideális. Nem érdemes ezzel szórakozni, vagy ezen spórolni, mert a vérkép, és az emésztés, valamint az esetleges izomgörcsök elkerülése mellett ezen múlik az ízületek, a bőr, a haj egészsége, de még a megfelelő agyműködés is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26087) kk831228 válasza parandroid (#26086) üzenetére


kk831228
addikt

180 - tòl kezd nehéz lenni... Onnan kùszik szèpen lassan... 185 már kemèny... :B :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26088) inf3rno válasza borix (#26082) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazából toltam én 30k-t is anélkül a vége felé már 180 volt a pulzusom kocogásnál is annyira kiszáradtam. Most, hogy egy kicsit figyelek rá, úgy vettem észre, hogy érzek szomjúságot, de annyira enyhén, hogy eddig észre se vettem. Az izotóniás italok drágák, és összetételben sem jönnek be, szoktam tolni néha powerade-et, de tutira nem vennék minden edzésre, inkább keverek magamnak sóoldatot, meg viszek aszalt gyümölcsöt energiának, ha hosszút megyek, aztán kész. Gélt szerintem felesleges edzésre vinni, max talán versenyre, esetleg vésztartaléknak.

Buliban hasznos! =]

(#26089) inf3rno válasza Haugland (#26085) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Örökös talán nem, de nem tudom dolgoznak e oltáson. Izoláltak egyébként olyan gombát, amivel lehetne biológiailag védekezni kullancs ellen, de elbukott a bürokrácián, az EU meg ugye betiltotta a vegyszeres védekezést. Úgyhogy ebben a témában megy a konteo ezerrel, hogy miért engedik, hogy ennyire elszaporodjanak a kullancsok, meg hogy ez jó a gyógyszer iparnak. Engem szerencsére annyira nem szeretnek, meg általában észreveszem őket. A múltkor is fehér zokniban futottam, és találtam rajta egy nagyon aprót. Érezni is szoktam, amikor a lábamon másznak és megbotlanak a szőrszálakban. A nőknek nem ilyen egyszerű. :D

Probiotikumnál azt hiszem egyedül a Saccharomyces boulardii-ra igazolták, hogy tényleg van valami hatása. Az Enterol márkanéven fut. Vannak még hasznos baktérium törzsek, de ezeknél nagyon fontos, hogy törzsre pontosan legyenek összeválogatva, és a készítményekben általában csak fajra pontosan vannak, ami meg semmit nem ér. Szóval én az Enterolt tudom ajánlani, meg kefirt, joghurtot, stb.-t hátha egy idő után normalizálódik a helyzet. Az is gond szokott lenni, hogy az antibiotikum szedése alatt betelepült kevésbé jó bélflóra akadályozza, hogy a probiotikummal újat vigyél be, illetve feleszi a prebiotikumot (rostot), amit a probiotikummal együtt viszel be és még tovább romlik a helyzet. Már kezelés közben és utána egy darabig is érdemes szedni ilyesmit, hogy ne fajuljon el nagyon a helyzet, mondjuk ekkora dózisoknál gondolom szinte semmi nem használ.

Buliban hasznos! =]

(#26090) inf3rno válasza parandroid (#26086) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A 2-re már azt mondta mindkét orvos, hogy kevés, és 3L kell átlagembernek, aki sportol, annak meg 4-5L, főleg ilyen melegben. Tegnap letoltam 1.5L-t néhány adagban ennek örömére az orvos után. Érdekes módon az első két adag átfolyt rajtam, utána viszont felszívódott, amit ittam, mert nem kellett többször WC-re mennem, meg sokkal jobban aludtam, mint szoktam.

Buliban hasznos! =]

(#26091) borix válasza inf3rno (#26088) üzenetére


borix
őstag

Vitamin készítményeket nem szedtél?

(#26092) inf3rno válasza borix (#26091) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szoktam szedni egy csomó félét, most konkrétan 8 féle tabletta/kapszula van előttem. Multit sosem szedek, mert minden hülyeséget belekevernek. Vasat sem szedtem eddig, de úgy látszik muszáj lesz.

Buliban hasznos! =]

(#26093) Chuck Norris válasza Haugland (#26085) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Amikor beléd ment a kullancs utána ilyen lett a bőröd vagy semmi nyoma nem volt leszámítva a kis sebet amit a kullancs ejtett? A csípés után mennyivel jöttek elő a tünetek? Nekem is volt kullancsom nem olyan rég de csak annyit tettem vele, hogy kivettem egy csipesszel, azért kérdem.

Nekem ha antibiotikumot kell szedjek azt csinálom, hogy minden tabletta után ráküldök egy kefirt vagy joghurtot egyből, mondjuk három hónapos kúra az nagyon durva.

[ Szerkesztve ]

(#26094) Alg válasza inf3rno (#26090) üzenetére


Alg
veterán

Nekem munkában van az irodában ilyen fél literes korsó, abból szoktam teát, meg reggel egy adag frissen facsart narancslevet (minden nap hoznak gyümölcsöt+van centrifuga) tolni - azért így lemegy napi 4-5 adag, azaz legalább 2 liter, erre jön még a minden egyéb: reggeli víz, leves ebédre, esti fél liter pezsgőtabival (Mg, Ca vagy multi, éppen mi van otthon), plusz futás után egy órán belül le szokott menni vagy egy liter.

És egy-egy hosszú hétvégi terepfutás után így is gyakran megesik hogy fáj a fejem, mondjuk arra úgy szoktam hogy betolok rengeteg folyadékot (amennyit bírok, ~2l) és általában elmúlik

Mondjuk ha nincs itt folyamatosan mellettem, akkor azt vettem észte hogy nem is iszok annyit, szóval tényleg segít ha odateszed magadhoz és emlékeztet, mert különben csak akkor mész érte ha már eléggé szomjas vagy.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26095) inf3rno válasza Chuck Norris (#26093) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Amennyire én tudom a kivett kullancsot el kell tenni, és a háziorvos elküldi vizsgálatra, hogy fertőzött volt e. De persze lehet, hogy rosszul tudom. Ismerősnek inkább úgy nézett ki, mintha allergiás reakció volna, egyáltalán nem volt ilyen kokárda szerű, csak a véréből sikerült kimutatni.

Jobb a kefirt inkább két tabletta között félúton betolni, akkor a legnagyobb az esélye, hogy valami túl is éli belőle. Persze ha többet eszel naponta az se baj.

Buliban hasznos! =]

(#26096) inf3rno válasza Alg (#26094) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pótold ilyenkor a sót is a víz mellett. Nekem volt már, hogy só hiánytól fájt a fejem. Jaja, én veszek valami kancsót vagy tartályt a szobába, mert hajlamos vagyok elfelejteni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26097) Alg válasza inf3rno (#26096) üzenetére


Alg
veterán

Sópótlás is megy persze, mostanában rászoktam hogy Normafán betolok futás után egy sajtos-tejfölös lángost :DDD

És/vagy egy rétest, éppen mihez van kedvem :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26098) borix válasza inf3rno (#26092) üzenetére


borix
őstag

Multivitamin nem rossz pedig.pl Vitabolic 30db, Mega-1 Family 120db.
Vitamin és ásványi anyag kalkulátor.[link]

(#26099) inf3rno válasza Alg (#26097) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát jó is az a lángos. :D Én lekvárosat is szoktam tolni néha, ha itthon sütünk.

Buliban hasznos! =]

(#26100) ígyvanferi válasza inf3rno (#26099) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ne sz.pass, milyen az a lekváros lángos? :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.