Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26351) Vertigo18 válasza tomcica (#26349) üzenetére


Vertigo18
addikt

Lehet, hogy ha olyan testalkattal rendelkeznél, mint Ő, akkor jobban menne! :))

Már ezerszer megmondtam neked, hogy egyszer kipróbálom ezt a nagy "dombon fel tízszer" edzésedet. Kilépek a kapun és 15 méterre itt van egy erős emelkedő, kb. 200-300 méter, pont kapóra jönne...

Dehát fááááj! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26352) tomcica válasza Vertigo18 (#26351) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En nem mondtam,hogy leulni otthon egy talca kremesre nem konnyebb ;] Ez egy ilyen szakma,ha ki akarod lokni magad a konfortzonabol akkor tessek csak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26353) Vertigo18 válasza tomcica (#26352) üzenetére


Vertigo18
addikt

Épp "pihenőnapom" van, és egy fél kiló fagyit eszem a fiammal...

Beletrafáltál! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26354) tomcica válasza Vertigo18 (#26353) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem mondok semmit 35felett mar szabad :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26355) borix válasza tomcica (#26325) üzenetére


borix
őstag

Bringára szoktak úgy edzeni,hogy emelkedőre egy lábbal tekernek.
Futásnál hasznos lehet az, hogy egy lábas szökdelések emelkedőre?

[ Szerkesztve ]

(#26356) Sterilzona válasza concret_hp (#26326) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Nem is nagyon ment .... nem bírtam.
De közbe, lejöttem 100 alá már!

(#26357) kk831228 válasza tomcica (#26354) üzenetére


kk831228
addikt

Akkor van meg 2 èvem... 😂

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26358) tomcica válasza borix (#26355) üzenetére


tomcica
Topikgazda

valtott labu szokdelest csinaltam felfele,mar az is ugy nezett ki,mint egy bakkecske :P mondjuk az egylabas felfele nem jutott eszembe (nem is tudom miert :DDD )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26359) emiki6 válasza tomcica (#26358) üzenetére


emiki6
veterán

A váltott lábú szökdelés a futás, nem? Mármint futás nagy léptekkel. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#26360) tomcica válasza emiki6 (#26359) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26361) ígyvanferi válasza Vertigo18 (#26351) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akarod mondani a 100x100 emelkedőre edzést próbálnád ki, nem? ;] Olyat szokott időnként csinálni a Mester.

(#26362) tomcica válasza ígyvanferi (#26361) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne is mondd,te jo isten az a 100x100 mennyire faj mar ugy 50 kornyeken :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26363) Vertigo18 válasza tomcica (#26360) üzenetére


Vertigo18
addikt

Érdekes, én pont így futok... Hát ezért röhögnek körülöttem? :D :))

ígyvanferi: nem, nekem olyat nem merne javasolni, mert tudja a szintem... :)

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26364) inf3rno válasza Peterhappy (#26343) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Most hogy így mondod. Szerintem neked lehet igazad. :D

Buliban hasznos! =]

(#26365) inf3rno válasza borix (#26355) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Háttal futást próbáld ki, az kinyírja a vádlit. Egy lábassal csak asztalra szoktak felugrálni kravmagások, mert az menő.

Buliban hasznos! =]

(#26366) inf3rno válasza emiki6 (#26359) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jaja, valahogy így néz ki, ha rendesen csinálják: [link] :D

Buliban hasznos! =]

(#26367) ígyvanferi válasza tomcica (#26362) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na azt nem tudom, mert csak 45-ig jutottam a múltkor. :D

(#26368) emiki6 válasza tomcica (#26325) üzenetére


emiki6
veterán

Többször fogok erre válaszolni, mert velős. Tehát,

A szöveg fele a pulzussal kapcsolatos, de azt mondod nem kell mérő. Ha nem tudom mérni, akkor honnan tudjam melyik tartományban vagyok (nem érzésre, hanem ténylegesen). Vagy futok mint akit kergetnek, közben egyik kezemben stopper, másikkal a nyakamon tapogatom a pulzust és realtime-ban matek, hogy most ez mennyi... :DDD Valamint látom magam előtt, ahogy egy vérnyomásmérővel futok és nézem az adatokat... :))

Ernyővel vagy gumival nem fogok futni, az már egy magasabb szint.

Heti 1 hosszabb futást és 1 intenzívet tervezek az edzés mellé, így a heti 3 HIIT beiktatásának veszélye nem fenyeget.

A 100x100-as lejtő mit jelent? Azt, hogy 45 fokos, 100%-os?

(#26362) tomcica: 50 év felett minden fájni kezd... ;]

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#26369) tomcica válasza emiki6 (#26368) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A pulzusokat azert irtam oda,hogy lasd az intenzitast,de siman meg lehet ezeket az edzeseket nelkule is csinalni.Nekem evtizedekig nem is volt pulzusmerom.
A lemert tav es a rajta futott ido sem kell minden egyes ismetleshez,nehanyszor lemered (igen sima karora is eleg,amelyiken van stopper funkcio...tavaly a tanitvany egy tepsi mobillal meregette a 27-28as 200-as ismetleseket,amikor meglattam vetettem vele egy decathlonos 6000ft-os sima karorat).
Szoval amikor belovod,hogy nagyjabol milyen intenzitas a 2-3km tempod,milyen a 800-1000m kozeptavod akkor az eleg is,neha ranezel ha fel akarod majd merni,de nem kell minden darabot egyenkent lemerned edzes kozben.
Az egy hosszabb temposabb es az egy rovidebb intenziv (valtogatok,sprintek,emelkedore sprintek,200-300-400ak) okes is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26370) emiki6 válasza tomcica (#26369) üzenetére


emiki6
veterán

Mit jelent hogy "27-28as 200-as ismetleseket"? :F

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#26371) Vertigo18 válasza emiki6 (#26370) üzenetére


Vertigo18
addikt

27-28 mp alatt futni a 200-akat.

Erősen feszített tempó. :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26372) ígyvanferi válasza emiki6 (#26370) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A 100x100 emelkedő meg azt jelenti, hogy 100 db 100 m-es emelkedőre felfutás. Next level sh*t.

(#26373) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#26372) üzenetére


Vertigo18
addikt

more than next....

:B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26374) Alg


Alg
veterán

Nah akkor Sopron trail, megpróbálom rövidre fogni.

Szombaton este érkezés, én BP-ről, barátnőm Bécsből. Könnyű vacsi, némi elemózsia beszerzés reggelire, és nyomás a szállásra aludni.
Reggel pici reggeli (banán+croissant), izó keverés (scitec por+magnosolv) nyomás a buszhoz ami a rajthoz visz ki (óránként jár, nem lett volna szép lekésni...)

Rajtcsomag átvétel, csomagban a szokásos repianyagon kívül egy Squeezy gél, meg a dugóka (letéti díjat nem kellett fizetni) - pólót nem kértünk.

Rajtban szétnézve: mindenki nagyon profinak tűnik, Józsa Gábor pacsizik 1-2 emberrel, jó hangulat, kitűztük a célt: ne tökutolsók legyünk :DDD Barátnőm szerint 3 órán belül beérünk, de ő nem sokat futott még ilyen terepen, én 3:30-at tippelek.

9-kor rajt, szépen hátulról indulunk és le is maradunk már az elején - nem baj, az nem a mi tempónk amit a mezőny megy. 3km-nél első ellenőrzőpont, majd egy "rajt" felirattal olyan siratófal kezdődik hogy majdnem négykézláb kell felmenni - ez volt a külön mért résztáv, egészen fel egy kilátóig(7.5km). Onnan 11-ig lejtő, nem veszélyes, futható, majd egy lankásabb emelkedő amin valószínűleg elég sok időt lehet nyerni/veszíteni, mert még éppen futható, gyönyörű vörösfenyvesben, pont jó puhaságú talajon, domboldalban kanyargó kellemes úton megy.

18km-ig megint lejtő megszakítás nélkül, barátnőm iramát egyszerűen nem tudom tartani rajta, olyan könnyű létekkel tud lefelé menni, én meg félek hogy szétverem a lábam. 21-ig megint folyamatosan emelkedik, ez annyira már nem esik jól, de sétálva végigtoljuk. Itt már biztos hogy 3 órán kívül leszünk, de mé a 3:15 elérhetőnek tűnik.

A vége alattomos, az utolsó 5 km-en végig hallaszik a hangosbemondó, és többnyire lejt, de azért van pár emelkedő benne. Az erő is elfogy, minden pici emelkedőn séta, lejtőkön nagyon laza kocogás. Nekem a védlim kezdi picit rángatni a görcs (nem vészes, de épp elég ahhoz hogy ne merjek nagyon megindulni a lejtőkön), barátnőmnek az IT szalag fáj. Hátulról beérnek ketten, ők még tudnak futni, menjenek csak. Befutó 3:30-ra szinte percre pontosan, holtversenyben mert két dugóka leolvasó volt :)

Összetettben 108. helyezés 123 indulóból, és a kategóriában is megelőztem egy embert :DDD
Józsa Gábor 1:50 alatt rombolt végig ezen a pályán :Y

Én elégedett vagyok vele, látszott hogy 20km után már nehezen megy, de a cél meglett. Kicsit keveset ittam, talán 2 litert az egész verseny alatt, illetve a végén már szerintem egy sótabletta is jól jött volna.

Célban még mindenkinek járt egy egyedi kézzel készített üveg érem, meg egy tányér gulyás.

Mindez 3500Ft-ért - nekem nagyon tetszett, hibátlan jelölés, gyönyörű és változatos pálya, szép környezet, olcsó nevezési díj. Megpróbálunk jövőre beférni 3 óra alá :)
Endomondo link
EredményekKépek

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26375) emiki6 válasza ígyvanferi (#26372) üzenetére


emiki6
veterán

Ez így elég elborultnak tűnt, így elbizonytalanodtam a jelentésében, azért is kérdeztem. 100x felfutni egy lejtőn, hááát, kell hozzá egy mentális állapot... :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#26376) ígyvanferi válasza Alg (#26374) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Gondolom van rövidebb táv is, ugye? Csak mert 28-as szerintem jövőre sem vállalnék, viszont eléggé megtetszett a dolog az élménybeszámolód alapján.
Milyen cipőben futottatok? Csak mert lassan cipőbeszerzés vol2 indul nálam, lehet valami könnyű terepcipőt is keresnék, egyre többször tévedek laza terepre.

(#26375) emiki6: hát igen, de ez nem is nekünk van kitalálva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26377) Alg válasza ígyvanferi (#26376) üzenetére


Alg
veterán

Van 11 és 6km is, bár szerintem a legszebb rész egyértelműen a 10-18km közötti szakasz. Van túra is, illetve nincs szintidő, délután 5ig nyitva a cél.

Barátnőm Nike Terra Kiger-ben, én Dynafit Feline SL-ben mentem.

Egyébként szerintem nem is az emelkedőkön, hanem a lejtőkön buktunk sok időt, ott kell javulni majd.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26378) Haugland


Haugland
aktív tag

..mindeközben tegnap 18:30-kor kezdetét vette a The_Hell_Race a maga kis 480km / 120óra / 10300m szintkülönbség / 5343méter legmagasabb pont jellemzőivel...
3an bevállalták, hogy indulnak rajta és ebből a 3 indulóból természetesen kis hazánkat is képviseli egyikük ;)

(#26379) tomcica válasza Alg (#26374) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep-szep,koszi a beszamolot

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26380) tomcica


tomcica
Topikgazda

Osszefoglalom az elveket,igy barki magara tudja szabni oket.
Tehat a megfelelo alapozas utan ket ut is van a kielezesre: az egyik a klasszikus tempo-fokozo tempo (itt is lehet resztavozas,de a temposebesseggel v a neki megfelelo pulzussal,tehat ha mondjuk 4.30 a tervezett felmaratonos versenytempod es kijossz az alapozasbol,ahol ugye rengeteg kb 6.00-5.30 kozotti km-t futottal,az 1000m vagy akar hosszabb-rovidebb resztavjaid sebessege es pulzusa a 4.30-as tervezett tempot celozza meg...nem kell gyorsabb! A mennyiseg viszont 8-12km minosegi munka,ha resztavozol akkor CSAK a gyors reszet adod ossze,ergo 5x1000m (R200-400) az 5000m minosegi munka,a pihenot nem szamolod bele) 4-6het heti 2x tempos munka utan johet a gyorsabb resztavozas.Itt mar eleg 5000m minosegi munka,de a 10x400m ami ugye 4000m is okes.A sebesseg joval a tervezett tempod fole esik,persze ha mersz pulzust az itt igen csak a piros zona.
Ezutan kipihened es mehet a versenyzes.
A masik ut,ha sebesseget es gyorsasagi allokepesseget eleznel (ez inkabb kozeptavos munka 1500-5000m versenyekre,vagy ha evek ota beragadtal a hosszu tavokba akkor ki tud lokni es fejlesztani.Egyik modszer h szezon elejen a versenyzok lejonnek rovidebb tavokra es edzeskent gyorsulnak.)
Ennel az utnal a tempozas csak egyik nap a heti 2x erosbol (esetleg a hetvegi hosszu futas vegen mehet egy 5000m faradt labra a tempozona aljan 78- 80%) a tav is rovidebb es a tempozona teteje,felmaratonos iramtol gyorsabb kb 10K iram.A masik edzes egybol resztavozas megpedig rovidebb porgosebek 150-200m seta pihenovel,800-1500m sebesseged.4het utan ket resztav,egyik hosszabb ,masik rovidebb igen porgos,de itt mar kocogas a piheno is rovidul.A hetvegi hosszu persze rovidul(az ossz heti km lecsokken az alapozas felere,ha kell meg lejebb) de oda meg belefer egy 3k tempo (temposebesseg alja,nem kell gyorsabb).
Ez az utobbi ut a Vo2max es a gyorsabb zonat is celozza,az elobbi az konzervativabb.

Az emelkedozes az alapozas utan mehet kozvetlenul,tempozas kiegeszitojekent,eleg pihenovel nem kell h savasitson.
Az mennyisegi emelkedok az alapozasnal fernek bele,ha mar kimaxoltad a heti kilometert es jol erzed magad!

Sokat segithet ha attekinteskent specializalod a periodusokat -> alapozas terv: elerni a heti max edzesszamot es tervezett kilometer a megfelelo pulzuszonaba (vagy ha erzesbol fut,akkor a beszelgetod iram).
elesites elso fazis terv: heti 2x belopni a tempokat,eloszor joval a tervezett versenytempo alatt es fokozatosan fesziteni felfele (szotagokban beszelos iram,80-85% max pulzus).Cel,hogy a heti mennyiseg viszonylag magas legyen es lassan fozzuka bekat modszerrel erkeznek a tempok.Ha jol megy,a hetvegi hosszuba konnyu tempo a vegere (ez a maratonistaknak szinte kotelezo).
Elezo fazis 2 : cel tovabbi gyorsulas,heti kilometer csokken,intenzitas az eros napokon fokozodik.Versenysebesseg gyakorlasa tempoknal,illetve resztavokkal tovabbi gyorsulas.
Rapihenes fazis: mennyiseg tovabb csokken,a ket nap minosegi munka megmarad,foleg resztavok,de mennyiseg ott is csokken egesz 2-3km minosegi munkara edzesenkent.
Versenyzes: nehany hetet osszekotni,het elejen egy minosegi munka (legkesobb szerdan ha szombat a verseny).A mennyiseg minimalis a szintentartas vegett,hetvegen verseny,felmero,versenytempo edzesen stb.
Aki nem versenyzett hetrol-hetre annak melegen ajanlom,egesz mas szintre emel egy ilyen akar 3hetes ciklus-1het kimarad,majd meg nehany het. (3-1-3 vagy 3-1-1)
Lesznek akiknel a PB tovabb javul az extra nyomasra! Nem muszaj fizetos verseny,ha epp nincs ra keret,akkor helyi Cooper v 5-10K,edzoverseny tarsakkal,idomero,utcai kisebb verseny rovidebb tavokon stb.
Szezonzaras: aktiv piheno,ha kell nehany hetre el lehet a futastol tavolodni (bringa,kirandulas,uszas barmi aktiv kikapcsolodas) aki a versenysulyra figyel itt engedje el,mert eleg feszes az az ev tobbi reszen igy is.
A komplett szezon attekintese,a kovetkezo szezonra a celok felvazolasa (nem muszaj csaka PB celkent,lehet egy bizonyos menyiseg az alapozasnal,napi 2x edzesek kiprobalasa alapozasnal,uj tavokon megmerettetes,evi ossz km vagy aktiv napok (ez utobbi neha jobb cel) stb.).

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26381) margithid


margithid
veterán

Előre félek a holnapi futástól, ma 2 órát jöttem mentem a városban, ügyeket intéztem, rendesen leizzadtam.
Megpróbálok jó korán menni, meg majd egyszer az esti futást is kipróbálom.

(#26382) ígyvanferi válasza margithid (#26381) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ilyenkor este ugyanolyan meleg van.

(#26383) inf3rno válasza tomcica (#26380) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! :R

Buliban hasznos! =]

(#26384) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#26382) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így van! 6 körül voltam, 30 fok volt, sehol egy árnyék... Nem volt egyszerű.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26385) emiki6 válasza Vertigo18 (#26384) üzenetére


emiki6
veterán

Este tíz fele már tök jó idő szokott lenni, illetve reggel tízig.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#26386) Aristeus válasza Vertigo18 (#26384) üzenetére


Aristeus
tag

Nekem ma a 400-as pálya jutott, 32 °C árnyékban, olyan 37 körül a napon. -> 4 x 1600m at 90% maxHR (R400m). A második nehéz volt, a harmadik nagyon nehéz, a negyedik 1600-asnál meg csak arra koncentráltam, hogy na még 3x400, na még 2x400 és vége... Ha van egy 5. kör is, akkor ott pusztulok a pályán :D

Viszont a tempóm egyre egyenletesebb, kezdek ráérezni.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#26387) bandus válasza Aristeus (#26386) üzenetére


bandus
veterán

gratula, ez nagyon barátságos grafikon :) nekem mára egy 10k pb jutott, először 50 percen belül ebben a dög melegben, nem mondom, hogy jól esett :D [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26388) Steelers válasza bandus (#26387) üzenetére


Steelers
senior tag

Nekem is hasonlóan alakult a 10k pb-m, csak még ennél is picit magasabb pulzussal. [link]
Nem sok ez 37 évesen?

(#26389) ígyvanferi válasza tomcica (#26380) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én idén inkább a félmaraton időmön dolgoznék, abból szeretnék faragni kicsit. Akkor ha jól értem, az első módszer kell nekem. Csak hogy változatos legyen, akkor az egyik egy 1000-es résztávozás lesz, a másik pedig egy tempó (sima fix tempós tempó is jó, ugye? Mondjuk az 5 km fölöttiek többnyire mindig fokozó módban sikerülnek, szóval a sima tempó is fokozó tempó nálam öntudatlanul is. Akkor ez nem is érdekes.) Ennek a sebessége is a fm céltempója legyen? Vagy ha ugye fokozó, akkor az legyen a max., vagy azt még átléphetem a végén?

Kösz az újabb okosságokat! :R Ez mehet, akár linkként, az első hsz.-be szerintem.

(#26390) parandroid válasza Steelers (#26388) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez erősen egyénfüggő. Átlagnak mindenesetre azért elég magasnak tűnik, de ha fizikailag nem voltál rosszul utána, akkor ezek szerint neked magasabb a HR maxod. HR maxnak meg teljesen átlagos, ha azt jelenti az érték (nem igazán világos ez nekem ebből a táblázatból, bár gyanítom, átlag kéne legyen).

De az is benne van a pakliban, hogy ezek azért nem orvosi műszerek, szóval 5-10 ütést simán félremérhet bármilyen irányba, szóval azért vérnyomásgyógyszert ne ehhez állíts be.

Nekem most versenyeken rendszeresen (május-júniust eléggé megtoltam verseny-szempontból) 160-170 közötti átlagok születnek, 180 körüli HRmax-szal, ami a koromhoz képest teljesen elfogadható, és korrektül is érzem magam utána (fáradtan, de nem az összerogyás határán*). Összehasonlításként: 2 évvel vagyok idősebb nálad.

* Valaki egyszer azt mondta (nem tudom már, hogy itt, vagy a futócsoportunkban), hogy akkor csináltad jól a versenyt, ha még tudsz vigyorogni a fotósra, és jól nézel ki a befutós képen. Már nyilván nem élsportolókról beszélünk, nekik vannak elkapóembereik, meg komplett regenerációs stábjuk, hanem a hozzánk hasonló hobbifutókról, akik nem azért futnak, hogy bármi áron kihozzanak magukból mindent, hanem az egészségért.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26391) margithid


margithid
veterán

Nem most fogok időt javítani, 11.6 km-en 1 óra 2 perc...
Egyre romlik az időm :D
Egyébként aki ebben az időben ennél többet fut, vagy netalántán félmaratonra vállalkozik annak :R
Nekem bőven elég ez a táv is ebben az időben kétnaponta...
Ja, és sétáltam is oda vissza 2 km-t a futóhelyemig ha ez érdekes:D

(#26392) tomcica


tomcica
Topikgazda

Felmaratonnal mehet a tempo(neked fokozo ha mar igy szoktad,de ne legyen sokkal gyorsabb a tulso fele,az ossz atlaga se legyen csak epp a tervezett fm tempod alatt) az a tempo nem artana,ha kitolodna 8-12km tavra (akar 2x4-6km R4-500m) ezert nem kellene tulsagosan elporgetni a veget.A masik edzesnek az 1000m-es jo szokott lenni (sot neha fel lehet dobni osszekapcsolt tavokkal 1k-2k-1k vagy 1.5k-val kombinalni az ezreket) a sebesseg viszont ne ami a csovon kifer legyen,hanem egy 10-15mp-vel a fm celtempo alatt,lentrol epitsd ne menjen az utolso se csovig,hagyj benne kicsit.Az elso nehany alkalommal ha csak epp fm celtempo megy az belefer,szepen fokozod,majd adja.Ez 4-6het,utana a 1K ismetlesek maradhatnak (5x) de itt mar fontos h elesek legyenek fm celtempotol elesebb,nekem 14-16mp-vel gyorsabb,te majd beallitod a pulzus hova engedi,az elejen ha kell 400m kocogas akkor mehet,kesobb 200m konnyu kocogassal is tudni kell.A masik resztav rovidebb es meg gyorsabb legyen pl. 400-600m 10x,itt 200m a piheni,az elejen szet szabad szedni 2 szettre (pl 2x5x400m) a szettek kozott mehet 400m piheno,a tobbinel csak 200m.Ez 4het,egy het meg mehet ra osszekapcsolo valtogato pl 200-200 (egyik fele 10K ritmus,masik fele maratonos) valamint egy 3000m kisfelmero 10K ritmusrol inditva fokozo minden kilometernel feszitve (masodik km 5K ritmus,a vege pedig ugyanez vagy ha marad akkor meg csavarod).Egy-ket het rapihenes es mehet a versenyzes.(a rapihenes alatt a km hetente lecsokken,ket porgos nap marad de csak 2-3km ossz gyors munka 5-10K sebesseggel - 200-300-400 vagy barmi egyeb felrazo,akar 200-200 valtogato is mehet de ne tul sok 10-10db max ha jol megy,de 5-5 is elesen tud tartani,ha erzed h tor rad a faradtsag akkor mar reg sok,jo formaban elvezve/porogve menjenek darabszam nincs kobe vesve)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26393) Steelers válasza parandroid (#26390) üzenetére


Steelers
senior tag

179 volt az átlag a max pedig 191. Gondoltam rá hogy a pánt sem tökéletes, mert vannak gondok a Suunto gyári pántjaival. Kifutottam magam,de nem voltam rosszul.

(#26394) parandroid válasza Steelers (#26393) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az azért úgy emberes, bár nem elképzelhetetlen. Én mindenesetre rámérnék terhelés alatt egy másik eszközzel is. Mobilra is van HR-mérő, én a Runtastic pulzusmérő appját töltöttem le, amikor akciós volt, valahogy a vakuval és a telefonnal mér (gondolom, hasonló optikai alapon, mint az optikai csuklós mérők), de nem erőltettem. Nyilván futás közben azért ez így nehézkes lenne...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26395) Steelers válasza parandroid (#26394) üzenetére


Steelers
senior tag

A legjobb az lenne ha egy másik pánttal is ki tudnám próbálni, de sajnos nincs a környezetembe, akitől kölcsön kérhetnék. Ezek az optikai cuccok, főleg a vakuval mérős Runtatstic app (próbáltam), szerintem nagyon pontatlanok.

(#26396) emiki6 válasza parandroid (#26394) üzenetére


emiki6
veterán

A vakus app szerintem a fény intenzitásának változását méri, így csak akkor pontos, ha letámasztod a kezed, az ujjad és úgy méred, különben az apró mozdulatokat is szerintem szívverésnek tekinti. Futás közben meg... :U Akkor már jó lehet az én vérnyomásmérős ötletem is.. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#26397) tomcica válasza Steelers (#26393) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jo magas laktatkuszobbel futhato a 180 kornyeke a max 192-es pulzushoz (felteve ha ugyanaz a pant merte a 180at es a 192ot is,meg ha par utest teved is,de konzisztens akkor viszonyitasnak jo az)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26398) Vertigo18


Vertigo18
addikt

191-192es pulzusokról beszéltek?

Baszki, nekem 185-nél csillagok vannak a szemeim előtt és kényszeredetten vigyorgok az elájulás előtt! :)

Mindenkinek grat, aki ilyen időben terheli magát futással, én 1 órája jöttem meg 16km-ből, azt se tudom még mindig, hogy hol vagyok... :F

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26399) Alg


Alg
veterán

Nekem érdekes módon nem lett izomlázam a hétvégi trail után, szóval holnap kora reggel már kimegyek egy körre szerintem. Már ha fel tudok kelni, hogy 8ra legkésőbb végezzek.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26400) tomcica válasza Vertigo18 (#26398) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na azert nem ugy van az,h csak a magas felso pulzus a lenyeg.A futotarsam 165-169 kozott porgeti a felmaratont,ehhez 3.55-4.05 iram parosul.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.