Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) margithid válasza tomcica (#26400) üzenetére


margithid
veterán

B@sszus, 4 perces átlag km félmaratonon? :Y
Én örülnék ha 5 perc alá menne 11 km-en...

(#26402) tomcica válasza margithid (#26401) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk az epp elfelejtettem leirni,h neki is 185 kornyeke a max pulzus,ott mar nem igazan oszinte a mosolya :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26403) Vertigo18 válasza tomcica (#26402) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az őszinte mosoly hiányát 185-ös pulzusnál simán átérzem. Nekem is annyi a maxom. Node a fm-om nem annyi, mint neki! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26404) LanyUs


LanyUs
senior tag

Van valakinek gyakorlati tapasztalata várandósság fázisai és a futás kapcsolata között? Értem itt ezalatt, hogy hányadik hétig szabad futni. Esetleg 07:30-as tempóval kocogni meddig lehet stb.

(#26405) Vertigo18 válasza LanyUs (#26404) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nálunk is éppen aktuális, immáron harmadszor! Gratula nektek...

Anno a nejem rákérdezett az orvosnál. Az első harmadban nem igazán ajánlott, ott még sok gikszer lehet, nagyon fejlődik a baba, sok probléma adódhat. Inkább séta.

Második trimeszterben mehet, lassú tempó, viszont vigyázni kell, mert nő a pocak, el ne essen a kismama.

Harmadik harmadban már inkább megint ne. Mehet a séta.

ITT is valami hasonlót írnak.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26406) LanyUs válasza Vertigo18 (#26405) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nektek is! Köszönöm szépen a választ. Akkor vigyázunk :))

(#26407) Vertigo18 válasza LanyUs (#26406) üzenetére


Vertigo18
addikt

Mondjuk nálunk egyszerűbb a dolog: nejem ilyenkor ül és zabál! :) Amit a kismama megkíván, ennyi. Kissé többet is hízik, mint kellene, aztán a szülés után meg 3-5 hónap alatt visszafogy, mert nem tétlenkedik, minden nap kocog kicsit, ami még kellemes, annyi. Tulajdonképpen mondhatnám, hogy neki két dolog szól a futás ellen: amikor terhes, meg amikor "nagyon hideg van" (értsd: kb. 15 fok és alatta...) :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26408) Steelers válasza tomcica (#26397) üzenetére


Steelers
senior tag

Ugyan az a pánt volt ugyanabban a futásban mérte: [link]

(#26409) LanyUs válasza Vertigo18 (#26407) üzenetére


LanyUs
senior tag

Dettó :) 1 hete 15 fok volt és fújt a szél. "Hideg van és fúj a szél" - mondtam is neki, hogy az ne zavarjon, hogy télen +4 fokban futunk. "Jól van, de az tél" - rendben. Akkor mit csináljunk? "Ugró kötél kint". Ok. 1 perc kemény kötelezés felváltva vele intervall jelleggel. Közben dübörög a bluetooth hangszóró ( Chop Suey, Toxicity, Dance rock version... nem épp a kedvenceim, de legyen ). Szétnyírta a lábszáram a 15x1 perc ugrálás kör. Jobban, mint egy félmaraton. Sőt a térdem is éreztem, amit futáskor nem szoktam. Azért, mint férfiak törekszünk az összhangra, amennyire lehet :)

(#26410) parandroid válasza LanyUs (#26404) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Először is gratulálok (szerk.: mindkettőtöknek!). Másodszor ugye terhesség és terhesség között is van különbség. Nálunk az első gyerek úgy jött össze, hogy párom a terhesség felfedezésétől kezdve hónapokig orvosi felügyelet alatt, begörcsoldózva, és benyugtatózva nyomta a kórházi ágyat. Persze pár vetélés után türelmesebben viseli az ilyesmit az ember... A második már simábban ment, de azért ugye ott sem volt különösebb virgonckodás. Szóval szerintem ha nincs gond, sem görcsök, sem feszülés, sem szorítás, sem vérzés (utóbbi már késő is lehet), akkor addig, amíg jól esik. De tényleg: az a lényeg, hogy ne erőltesse, hanem jól érezze magát végig. De szerintem nők alapból vannak olyan felelősségteljesek, hogy erre fokozottan figyelnek ilyenkor.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26411) inf3rno válasza Steelers (#26388) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem. A grafikon sem tűnt hibásnak, nincsenek benne nagy ugrások, szépen követi a pace-t.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26412) inf3rno válasza LanyUs (#26406) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Spinning, pilates, ilyesmi jobb terhességnél, a futásnál, ugrókötélnél a súlytöbblet terheli az ízületeket a későbbi időszakokban. Még az intim tornát javasolják. Mindenképp ajánlott a sport, akik hajlamosabbak cukorbetegségre, azoknál terhességi cukorbetegség szokott kialakulni, a sportolás segít megelőzni az ilyesmit..

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26413) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Én voltam közben magánban vérvételen, mert elég slendrián módon csinálták a legutóbbit bizonyos szempontból. Kiderült, hogy nincs vashiányom és a vesémnek sincs baja. A vese értékek jelentősen javultak a napi 3L+ víz ivásra, tudom ajánlani másoknak is. A D-vitamin szint az elégtelen tartomány közepén van, de még nem beszélünk hiányról, a kalcium, magnézium is alsó határon van, szóval ezeket pótolnom kell. A gyengeség is azt hiszem kiderült, hogy mitől van, majd elugrok háziorvoshoz az eredményekkel, ha mindegyik meglesz.

Buliban hasznos! =]

(#26414) borix válasza inf3rno (#26413) üzenetére


borix
őstag

Gyengeség lehet alvásproblémák,depi.

(#26415) Peterhappy válasza inf3rno (#26413) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na hurrá, ez jó hír.

(#26416) inf3rno válasza borix (#26414) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már írtam, hogy látszik a vérképen az oka.

@vighpeter
Szerintem is, el is kezdtem szedni a D-vitamint. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26417) emiki6 válasza inf3rno (#26416) üzenetére


emiki6
veterán

Menj napra többet, az elég kéne legyen.
Érdekesség: D-vitamin

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#26418) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok!

két éve abbahagytam a futást,most viszont újból nekiállnék az egésznek elöről.Van egy M400-as órám is,szóval minden adott,csak egy jó terv kellene.Esetleg valaki használta a Polarflow féle 5k programot?Heti 4 futást ajánl fel,különböző pulzus zónákban,köztes napokra meg más edzésformát.

(#26419) LanyUs válasza parandroid (#26410) üzenetére


LanyUs
senior tag

peterkeT: Köszönöm a segítséget Neked is! Nagyon hasznos olvasni a tapasztalatokat, sokkal jobban szeretem, mint a tudományos cikkeket, amik mögött ismeretlen alanyok és különböző politikai, valamint anyagi érdekek állnak.

inf3rno: ha vitamin pótlás megoldja, akkor az lenne a legjobb hír.

Kullancs téma: csípés után héttel érdemes csak elmenni vérvételre, mert akkor már érdemben kimutatható az ellentermelt cucc, talán antitest :F a vérben ( elnézést, de ne emlékszem mit mondott az orvos ). Levételtől kezdve további 2 hét a kiértékelés és online küldik ki a házi orvoshoz. Általános vérkép ebben az esetben nem készül.

Mai 10K futás 32 fok, fülledt időben: 52:50 (5:17) Brutál hőguta féltávnál - tapasztalat ez is
0-1km: 4:42, 165hrm, menni fog ez :)
1-2km: 5:05, 170hrm, ahhh kezd melegem lenni...
2-3km: 5:08, 175hrm, nocsak ez már így fog menni?
3-4km: 4:52, 175-180hrm, kezd ez rohadtul kényelmetlen lenni, wtf van már a pulzussal? :D
4-5km: 5:05, 180hrm 4,5-ig 4:30 volt aztán nagyon melegem lett :(
5-6km: 5:29, itt már látszik, hogy leterített a hőség, pedig hűvösben ilyenkor még toltam, mint egy robot
6-7km: 6:28, ha nem csinálok valamit a 175-ös pulzussal kifekszek, ezért kis séta 145-ig
7-8km: 5:44, time run elengedve 165-re ráállni aztán bevinni a ledöglött szekeret :D
8-9km: 5:38, ugyanaz, viszont rápillantottam egy nem idén barnultra, akinek nem tetszett és persze beszólt...most nem balhéztam rajta ( mert általában nem szégyen ha valaki magyar, így visszadumálok, bunyó a városunkban mindig elmarad, csak duma van :D azért Pesten már jobban kell vigyázni az ilyenekkel )
9-10km: 4:38, méregből lenyomtam 188-as hrm-el :D

[ Szerkesztve ]

(#26420) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

Állapot felmérést merre csinálnak? Ensport-ról tudok, ott 27,5e-ért mérik. Valahol jóárasítva nem tudtok esetleg?
Kíváncsi lennék, hogy hol vannak a határaim, mert ma 3200m felmérés volt (ami 3320m), és érdekes eredmények jöttek ki pulzus terén...

(#26421) Danika256 válasza jackbacsi87 (#26420) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én Ensportnál voltam, csak ajánlani tudom! Megéri azt a pénzt hosszabb távon, ha azt akarod, hogy az edzéseid ténylegesen a lehető legjobbak legyenek.
Elég korrekt pulzus / tempó érékek jöttek ki, ahogy látom!
Ami biztos, ez már full anaerob volt, de ilyen tempónál ez nem is csoda. Jó lenne tudni, hol van az anaerob átmeneted és akkor már ahhoz viszonyítva elég korrektül be lehetne lőni az edzéseket, diagnosztika nélkül is!

(#26422) Vertigo18 válasza LanyUs (#26419) üzenetére


Vertigo18
addikt

Tegnap reggel konkrétan ugyanezem volt, csak 16-tal. Tök normálisan indult, 4:40-es volt az első km, aztán szépen-lassan elkezdett jönni aza fülledt meleg és annyira szétestem a végére, hogy azt hittem, ott halok meg! Annyi a különbség, hogy én SOHA nem sétálok bele. Inkább TÉNYLEG ott halok meg.

Kullancs témához inkább nem szólok hozzá, ami volt itt két hete flame, inkább kimaradtam belőle.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26423) t1 válasza Vertigo18 (#26422) üzenetére


t1
addikt

A meleg az sajnos ilyen, nagyon felnyomja a pulzust.

(#26424) LanyUs válasza Vertigo18 (#26422) üzenetére


LanyUs
senior tag

Most, hogy újra elolvasom a saját hsz-em kihagytam a 4-est, bocsi, de most meg kell ismételjem, mert szerkeszteni nem tudom, valószínű ki volt kapcsolva a numerikus bill. :)

Kullancs téma: csípés után 4 héttel érdemes csak elmenni vérvételre, mert akkor már érdemben kimutatható az ellentermelt cucc, talán antitest :F a vérben ( elnézést, de ne emlékszem mit mondott az orvos ). Levételtől kezdve további 2 hét a kiértékelés és online küldik ki a házi orvoshoz. Általános vérkép ebben az esetben nem készül. Befejeztem a témát :D

Séta nem a kedvencem nekem sem, de tegnap kellett. Se kút - se víz nem volt, de a fejemre jól esett volna, hogy felcsapjon egy kis gőz :)

(#26425) Vertigo18 válasza t1 (#26423) üzenetére


Vertigo18
addikt

A vicces az, hogy a pulzusom 170 körül maradt, 175 fölé nem ment! Mondjuk ott, akkor nem tartottam ennyire viccesnek. Plusz hozzá kell tennem, hogy ez tegnap reggel volt, viszont előtte, tegnap előtt este toltam egy kimerítő sprintet. Sajnos a tegnapi 16-nál a levegőm és a testem fogyott el.

LanyUs: valaki itt pár napja azt tanácsolta, hogy ne öntsünk vizet a fejünkre, mert az egy hülyeség. Sajnos nem fejtette ki a témát, valami olyan volt a háttérben, hogy ismét be kell utána "melegednie" a testnek/fejnek, ha lehűtjük, így ez nem tesz jót. Erről szívesen olvasnék bővebben is.

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26426) inf3rno válasza LanyUs (#26424) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kétféle teszt van, az egyik az ellenanyagot mutatja ki, a másik meg magát a baktériumot. Ismerősnek a bacit sikerült kimutatni csak, az ellenanyagot nem, mert 1-2 héttel utána ment csak vérvételre. Nem tudom a gyorstesztek mit mutatnak ki, de azt hiszem általában drágábbak szoktak lenni az olyanok, amik a kórokozót mutatják ki, mint azok, amelyek az ellenanyagot, szóval valszeg a gyorstesztek az ellenanyagot mutatják ki csak.

Buliban hasznos! =]

(#26427) inf3rno válasza Vertigo18 (#26425) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én írtam. Én úgy tapasztaltam versenyen, hogy a magamra burogatott víz bár leviszi a pulzust, meg gyorsan lehűt, viszont ez a tempómon is érezhető volt. Kellett utána 1-2km mire újra elértem az üzemi hőfokot meg sebességet, aztán utána 3km múlva megint jött a hideg zuhany. Leszoktam erről, inkább csak inni szoktam. Az UB-ból tanulva meg legközelebb már kulacsot és gélt is viszek.

Buliban hasznos! =]

(#26428) Vertigo18 válasza inf3rno (#26427) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, mondtam én! Látod? Ugye, hogy milyen jó érzés, ha odafigyelnek az ember szavára? :)

Tehát akkor ez saját tapasztalat?

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26429) inf3rno válasza Vertigo18 (#26428) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja. Lehet, hogy más máshogy reagál rá, én belassulok tőle. Próbáld meg legközelebb órával loggolni egy versenyen, ahol pb-t akarsz futni.

Buliban hasznos! =]

(#26430) bandus válasza inf3rno (#26427) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ez egyénfüggő. én amikor tudom leöntöm magam, hátrányát még nem éreztem. ha a szigeten futok akkor is rendszeresen bedugom a fejem a kutak alá.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26431) Aristeus válasza bandus (#26387) üzenetére


Aristeus
tag

Gratula a PB-hez! :R Ősszel egy jó kis 10-12 °C-ban ezen még simán 1-1,5 perc is hozható lenne! Azért a pulzusgörbén látszik, hogy kifutottad magad rendesen!

Más: múlt hétvégén volt a Junior OB: az egyesületünk kiválósága Tóth Lili Anna szombaton az 1500 métert nyerte meg magabiztosan, végig vezetve, 4:38.14-es idővel (videó), majd másnap 800 méteren is győzni tudott, bár az már sokkal szorosabb menet volt! 2:11.34 (videó)

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#26432) tomcica válasza Aristeus (#26431) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bedaralta oket :) szepen fut

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26433) Vertigo18 válasza Aristeus (#26431) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nagyon szép volt!

Csak maradjon meg a kitartása!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26434) inf3rno válasza bandus (#26430) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érezni én sem éreztem, az órán figyeltem meg még tavaly Panoráma futáson, hogy minden frissítő után esett a sebesség pár percig. Azóta ha nagyon elkészülök, akkor max arcot mosok, esetleg egy nagyon kicsit bevizezem a hajam, de nem burogatok úgy, hogy a mellkasomra, hátamra is menjen. A másik probléma vele egyébként a kidörzsölődés.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26435) Zola007


Zola007
veterán

van egy Polar H6 övem
A Polar Beatre azt írja nem kompatibilis a telefonommal, a Runtastic ingyenes verziója pedig nem kezeli
mielőtt kiadnék a Runtasticra 1500-at, tud esetleg valaki ingyenes appot ajánlani, ami tudja kezelni a BT mellkaspántokat?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26436) Danika256 válasza Zola007 (#26435) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szia!

Működnie kell, ha a telód tudja a BT4-et vagyis a BT4LE-t. Ha nem, akkor nem fog menni egyik appal sem..

(#26437) Zola007 válasza Danika256 (#26436) üzenetére


Zola007
veterán

A telefonnal működik, nem az a kérdés, hanem a Runstastic írja, hogy fizessek előre a premiumra ha használni akarom vele a pulzusmérést.
A Sportypal mutatja a pulzust, de annak meg állandó GPS jel kell, viszont én beltérben akarom használni.
Ezért keresek másik applikációt

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26438) bringasisti válasza Zola007 (#26435) üzenetére


bringasisti
őstag

[link]

BENEFON DELTA--------N8

(#26439) Danika256 válasza Zola007 (#26437) üzenetére


Danika256
aktív tag

Próbáld meg a Sportstrackert én használtam beltérben is!

(#26440) bandus válasza Zola007 (#26435) üzenetére


bandus
veterán

Esetleg az uj app, a polar flow?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26441) Aristeus


Aristeus
tag

Ha valakinek van 26 szabad perce, itt a Western States előtti Jim Walmsley interjú... Nem semmi a srác, na! :D

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#26442) bandus válasza Aristeus (#26441) üzenetére


bandus
veterán

Mar nezem is :D ma ugy toltam a panoramakoron mint o, csak kisgatya es mas semmi, bar lefele csak 4:10 korul mentem egy rovid ideig :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26443) bencze válasza Zola007 (#26435) üzenetére


bencze
senior tag

strava? bár nem emlékszem ingyenesen csinálja vagy sem.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26444) tomcica válasza Aristeus (#26441) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Olyan konnyeden fut,mint a kenyaiak (y) vagy mint a Jager gyerek (az aktualis akadalyfuto az USA-ban) ha jol ertettem gyorsan jott fel,nehany eve fut,edzesen a 2016os WS-re keszulve futott 20merfoldet 2ora alatt az olyan 3.52-55 ezrek ha jol remlik,32km-es tempoedzesnek rendben van az...1.15-os felmaratont tudna belole futni kigyorsitas utan,vagy egy 2.40es maratont gyorsitas nelkul

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26445) Aristeus válasza tomcica (#26444) üzenetére


Aristeus
tag

Igazi Példakép a srác. Idén szerintem megnyeri a WS-t pályacsúccsal. :)
Van még róla fenn videóanyag a neten, ha van időtök: FOUND ON 49 | THE STORY OF JIM WALMSLEY Közel 50 perc, a tavalyi WS100 a középpontban.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#26446) tomcica válasza Aristeus (#26445) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nagyon remelem,h az iden osszejon neki :C A Found On 49-ben meseli az edzeseket,tempot stb.
Ugy lattam sima Adidas Adios-ban futotta a tav tobb,mint elso felet,aztan is valami konnyu tempocipoben tolta tovabb (Boston v. Tempo).Semmi tulepitett cipok,mondjuk szep is hozza a talajfogasa,konnyen lep.Meg amikor a dokumentum vegen az utolso etapnal elkezd kocogni akkor is konnyed (ellenben a Sage Canaday aki mint egy koszobor ugy lep,mondjuk attol meg nagyon jo futo,csak hat mas)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26447) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam ma jótékonysági futáson Kislődön. [link] Hát a szervezésben volt egy-két gikszer. Úgy egyébként a Tovafutók jókat szoktak szervezni, ezt se mondanám kimondottan rossznak, de azért lehetett volna jobb is. Tulképp a versenyt már ott elbuktam, hogy azt mondták a regisztrációnál néhányunknak, hogy 7 kört kell futni. A mezőny 95%-a 6 kört futott csak (1 kör 1.25km), ami összesen 7.5km volt, mi páran toltunk ráadást. Gondolom belezavarodhatott a csajszi a körökbe meg a távokba. Így utólag nézve, rá volt írva a rajtszámra is hogy hány kör, de úgy gondoltam a szervezők csak tudják, ezért nem is nagyon érdeklődtem mástól. A másik nem túl kellemes dolog a rajt időpontja volt: 12:30. Ha nem jótékonysági futás, akkor biztosan kihagytam volna. Gondolkodtam előtte, hogy esetleg pálya függvényében 3k vagy 5k PB-t megpróbálom, de emelkedős volt a pálya, sehol egy fa, egy deka árnyék nem volt. Szerintem sokak csak azért nem lettek rosszul, mert páran kiálltak a faluból slaggal locsolni a futókat. Elvek ide vagy oda a locsolkodással kapcsolatban, én is nyakon borítottam magam párszor. Nyilván itt már nem az idő volt a szempont, hanem hogy ne essek össze. Azt hiszem nyáron nem nagyon versenyzek már többet, még a Somló csúcsfutás, amit bevállalok, az csak 3km.

A verseny pontban 12:30-kor indult, nem volt csúszás a mi rajtunknál. A hangulat jó volt, elviccelődtünk. Az élboly szépen bekezdett 3:00min/km-el dombnak fel. A dombtetőn olyan 500m után visszaálltam 4:00-4:30-ra, mert erősen látszott, hogy itt ebből most nem lesz PB és nem a pace-t, hanem a pulzust kell majd figyelni. Szinte mindig 180 felett volt, amikor rápillantottam a verseny alatt. Az első 2 kör egész jól ment 5 perc alatti ezrekkel, utána elfogyott a lelkesedés. A 3. kör végétől a frissítő fele a nyakamban landolt, az 5. kör után pedig szinte végig azon járt az agyam, hogy fel kéne adni. Kellett 1-2km, hogy elhessegessem a gondolatot, és a feladás helyett inkább visszavettem a tempóból, néha bele is sétáltam, hogy bírjam a végéig. A 6. körben belecsípett valami apró darázs szerűség a nyelvembe, éreztem is, hogy elzsibbad egy pillanatra, de szerencsére megúsztam ennyivel. Vánszorogtam még egy kört, aztán a befutót szokás szerint megküldtem amennyire tudtam. Szeretek még ott is 1-2 embert megelőzni. 198-as max és 178-as átlag pulzus jött ki a végére. Ha másban nem is, legalább ebben vastagon sikerült rekordot döntenem. Tavaly még 187 volt a max és 176 a legmagasabb átlag a félmaraton PB-nél. [link]

Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy a napi 10.000NE D-vitamin + Ca, Mg pótlás használ a láb problémáimra. Egész jól ment most a futás, alig éreztem, hogy dagadna az ér. Lehet, hogy ezeknél az apró izmoknál (amik összehúzzák az ereket) is számít, hogyha hiány van ezekből az ásványi anyagokból. Izom görcseim nem nagyon voltak, inkább remegni szoktak mostanában az izmaim, de az is szinte teljesen megszűnt mióta szedem. Még folytatom ezt pár napig, utána átállok 2000NE D-vitaminra, és Ca, Mg-ra nagyobb dózisban. Mellette meg tolok majd még egy levél diozmint. Remélhetőleg ennyi elég lesz, hogy helyrejöjjön amennyire lehet. A futást most hanyagolni fogom egy darabig, elég ez a heti 1-2x 10k, esetleg rövidebb résztávok. Helyette beiktatok heti 2-4 pilates-t és saját testsúlyos edzést. Augusztusban kezdek el újra félmaratonra készülni, szept3-án meg jó lenne a veszprémi félmaratonon megint PB-t futni. A lábam miatt már feladtam idénre az 1:30-as félmaratont. Az 1:40 alattival megpróbálkozok majd, de nem hiszem, hogy így elsőre összejönne, talán az ősz végére, amikor már nincs annyira meleg.

Buliban hasznos! =]

(#26448) tomcica


tomcica
Topikgazda

ha jol latom fel oraja Jim Walmsley vezette a WS100-at,24.4 merfoldnel 3:28-as idovel....most ert oda a kovetkezo ferfi Ryan sander 30perc lemaradassal...hat bekezdett Jim nem xarozik :Y

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26449) Danika256 válasza inf3rno (#26447) üzenetére


Danika256
aktív tag

Gratulálok, szép eredmény! Igen, nagyon nehéz futni ilyen körülmények között! Én sosem bírtam a meleget, már az is elég ha megsüti a nap a fejemet :) De ma elhatároztam, hogy nem adom fel és egy kis jeges- vizes-szivacsos sapkás hűtéssel sikerült a tervem. Én váltóban futottam a Győr- Lipót távot(9.7km). Annyi ambíció volt még a dologban a váltótársakon kívül, hogy ha beért az ember a célba, vagyis a Lipóti fürdőbe, már lehetett is csobbanni :D Magamhoz és a körülményekhez képest elégedett vagyok.. De az biztos, hogy idén ilyen dög melegben több verseny nem lesz.. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#26450) bandus válasza tomcica (#26448) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ezt tole nem lehet elvenni :) viszont a holgyeknel jelenleg 15. wermechster ildiko, hajrahajra neki :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.