Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) tomcica válasza bandus (#26450) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja,tobb helyen is csak annyit irtak,hogy Jim-et csak Jim (aka sajat maga) tudja megverni,ha elteved vagy elkeszul az iramtol...egyebkent 47.8merfoldnel jar 26perccel a rekordon belul,es epp egy hegynek felfele FUT :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26452) Haugland válasza Haugland (#26378) üzenetére


Haugland
aktív tag

F.Y.I.:
Szonyi Ferenc 113 ora futassal megnyerte a 'Hell Race' -t. (480km a Himalajaban ~3500 magassagban, 40/-15°C homerseklet kozott, tobb mint 10000m szintekulonbseggel...)
:R :C

(#26453) bandus válasza tomcica (#26451) üzenetére


bandus
veterán

oriasi a srac, nagyon szurkolok neki. amugy baromi jo verseny egyebkent ez a ws100, nagyon valtozatos tajakon futnak, a szintemelkedest most nem tudom fejbol, de nettoban negativ ertek, nagyon sok a lejto, ezert gyors a palya, lehet lefele rombolni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26454) inf3rno válasza Danika256 (#26449) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Látom te is a határon toltad. Engem is mindig kinyír a meleg pulzus szempontból, nem találtam még ellenszert erre. Legközelebb kipróbálom a vizes sapkát, hátha.

Buliban hasznos! =]

(#26455) tomcica válasza bandus (#26453) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy latom a meleg es ez a gyilkos tempo elkeszitettek,huuu ha egyszer osszerakja az elen tancolast a vegeig jo lesz ez,imadom az ilyen mindent bele versenyzest :C

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26456) bandus válasza tomcica (#26455) üzenetére


bandus
veterán

sajnos visszautott a nagyon eros kezdes, nem lattam hol ert be, szerintem feladta a versenyt. ezt mondjuk meg tudom erteni, neki csak a gyozelem es a palyacsucs er valamit, nem lenne elegedett egy x-edik helyezessel.
Viszont ildiko 8. lett a holgyek kozott, nagy gratula neki :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26457) Zola007 válasza Haugland (#26452) üzenetére


Zola007
veterán

ezt egy huzamban futották le ? :Y

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26458) Zola007 válasza bencze (#26443) üzenetére


Zola007
veterán

Azt meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a kettő között? [link] és [link]
Csak a mellkaspánt?
Polar övvel működik a Geonaute Smart szenzor?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26459) bringasisti válasza Zola007 (#26458) üzenetére


bringasisti
őstag

Nekem 2 hónapig bírta

BENEFON DELTA--------N8

(#26460) #56691712


#56691712
törölt tag

Hali!
Van itt olyan aki magas vérnyomás mellett fut?
Szedek rá gyógyszert, így most normális, csak érdekelne pár tipp mire érdemes figyelni.

(#26461) Zola007 válasza bringasisti (#26459) üzenetére


Zola007
veterán

az nem sok :(

(#26460) sudubigyibó: Azt javaslom ezt sportorvossal beszéld meg mindenképpen

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26462) bringasisti válasza Zola007 (#26461) üzenetére


bringasisti
őstag

Az vele a gond hogy bár van benne O gyűrű aminek tömíteni kéne, ha sokáig van rajtam akkor lekezd vad értéket mutatni. Egy hét és kiszárad, de kezdi ismét.

BENEFON DELTA--------N8

(#26463) k5.20 válasza #56691712 (#26460) üzenetére


k5.20
senior tag

Én, amikor 2014-őszén 45 évesen elkezdtem rendszeresen futni, akkor már gyógyszeren voltam, de azzal "normális" vérnyomásom volt.
Tavaly augusztus óta felezem a gyógyszert, mert most így "normális".
Azt hiszem megszabadulni már nem fogok tőle, ahhoz akkor kellett volna az orvosomra hallgatni, amikor először jelezte (még a gyógyszer előtt), hogy életmódot kellene váltanom - és ezalatt csak annyit értett, hogy rendszeres mozgásra kellene magamat adnom.
Akkor azt gondoltam, hogy ez lehetetlen, nem fér bele az időmbe...
(kb.10 kg súlyfölösleg volt rajtam, sokat ülök és emberekkel foglalkozom...)

Aztán évek múlva, már sajnos gyógyszeresként, mégis meg lett a helye.

Szóval szerintem nem árt, de én is azt javallom, konzultálj az orvosoddal, ha megbízol benne.

[ Szerkesztve ]

(#26464) borix válasza #56691712 (#26460) üzenetére


borix
őstag

A vérnyomásod gyógyszer nélkül mennyi lenne általában?

(#26465) inf3rno válasza #56691712 (#26460) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A válasz nagyban függhet attól, hogy miért magas a vérnyomásod, általában érelmeszesedéstől szokott az lenni, én most csak arra szorítkozok. Annyi a veszélye a futásnak, hogy edzés intenzitástól függően 120Hgmm-ről 200-ra is felmehet edzés közben a vérnyomás. Ha alapból magas neked, akkor még tovább. Érdemes kerülni az első néhány évben a nagy intenzitású edzéseket, és maradni laktát küszöb alatt vagy csak nem sokkal föléje menni, semmiképp sem kitolni maxig. Ha már úgy néz ki, hogy helyrejössz, és nem kell annyi gyógyszert szedni, csak akkor lehet próbálkozni intenzívebb edzésekkel. Olyan 10-20 Hgmm-t mehet lejjebb a vérnyomásod, ha rendszeresen edzel. Vannak ezen kívül tápkiegészítők, pl rezveratrol, amik segítenek tovább csökkenteni a vérnyomást meg karban tartani az érrendszert mellékhatások nélkül: [link].

Buliban hasznos! =]

(#26466) #56691712 válasza borix (#26464) üzenetére


#56691712
törölt tag

Nem tudom. Folyamatosan szedem. Lassan már 10 éve. Jelenleg 29 vagyok.

(#26467) #56691712 válasza inf3rno (#26465) üzenetére


#56691712
törölt tag

Régen sokat fájt a fejem, de nem nagyon foglalkoztam vele, bevettem egy fájdalomcsillapítót, és elmúlt, aztán már azt vettem észre, hogy napi egy szem minimum elfogyott. Meg néha volt, hogy erősebben vert a szívem. Elmentem szemészetre, ultrahangra és kardiológiára, de azt mondták szimplán csak magas a vérnyomásom. Felírt a dokim vérnyomáscsökkentőt meg pulzuscsökkentőt. Azóta szedem őket.

2-3 éve nem foglalkoztam vele, eljártam futni, igaz nem sokat heti 2x 3x 5-6 km-t. Csak most elakarom kezdeni megint.

[ Szerkesztve ]

(#26468) Aristeus válasza bandus (#26456) üzenetére


Aristeus
tag

A 78. mérföldben állt ki, miután már 4 órája nem tudott enni. Tweet1, Tweet2
Sajnálom, de szerintem jövőre megint meg fogja próbálni. Tényleg az a mindent, vagy semmit srác...most ez így alakult. Látjuk még majd nagy versenyen az biztos.

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#26469) inf3rno válasza #56691712 (#26467) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kezdd el nyugodtan, ha kocogós tempóban tolod, akkor semmi bajod nem lesz tőle. Ha esetleg van pulzusmérőd, akkor nézz rá közben, hogy mennyire megy fel, és próbálj laktát küszöb alatt maradni. Ha nincs az se baj, érezni lehet, hogy mikor erős, meg mikor laza.

Buliban hasznos! =]

(#26470) bencze válasza Zola007 (#26458) üzenetére


bencze
senior tag

Az első nem is tudom hogy működik, biztos azokra a pánttal beépített pólókra kell rakni.
Ezekkel a saját márkás cuccokkal az a baj, nem sokat tudnak és még kevesebbet írnak le róla. Bluetooth pulzusmérő, ennyi... pánt nélkülit ne, aztán legyen garancia rá, egy darabig vigyázz is rá amíg kiderül működik vagy sem.

Én ezzel az ésszel ha most kezdenék valami egyszerűt vennék ami azt jelenti analóg mérő órával. Bluetooth pántokkal már jártam meg, pl vettem elsőre egy wahoo ticker x-et ami okos meg minden de fél év után elkezdett néha hülyeségeket mutatni.
A gps már úri huncutság, a telefon tud rögzíteni ha kell, aztán ha az ember nem szívesen hord telefont akkor már vesz egy rendes gps órát de az 50+ szóval csak akkor ha az embert eléggé megfertőzte a dolog ahhoz, hogy költsön rá feleslegesen is mint hobbira.

ps. de talán keress appot a h6-hoz ha már úgyis megvan

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26471) tomcica


tomcica
Topikgazda

A reggeli edzes kesz,konnyu ritmus volt 13km,jol is ereztem magam,a vegen felkaptam egy kilometert temposebessegre (azt mar a varosban aszfalton egy biciklist uldozve ;] ) 3:20-as ritmus lett.A motto mara: "jo meg az oreg a hazna' :DDD "

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26472) Vertigo18 válasza tomcica (#26471) üzenetére


Vertigo18
addikt

Valld be, inspirált a Walmsley... :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26473) LanyUs válasza Vertigo18 (#26472) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem mentünk el a 400 szintes félmaratonra a párommal Magyaregregyre a jégeső miatt+az új "fejlemények végett" :) . Pedig sokat készültünk rá ketten idén. Toltuk az alapozást ezerrel. A kellemesen hűvös idő szolgáltatta volna a hűsítőt is. Majd legközelebb!
Tegnap elkezdtük az "óvatosabb időszakot" már és heti kétszer ellipszis tréner/szoba bringa, további két alkalom pedig 1 óra 5-6 km séta.
Én kitűztem egy másik versenyt célnak ( bár utálok közúton futni ) Bonyhád-Bátaszék Félmaraton plusz (23,8 km). Elolvasom újra tomcica írásait és megpróbálom a köv. 3 hónapra "felgyorsítani magam" annyira, hogy bírjam tartani a 04:45-ös átlagot. Figyelnem kell a nyújtásra, mert a fenekem alatti izom ilyenkor hajlamos meghúzódni ( erőltetett tempó ), amit ITB technikákkal tudok orvosolni.

[ Szerkesztve ]

(#26474) Vertigo18 válasza LanyUs (#26473) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor most rögtön szólj az asszonykának, hogy másszon le a bicikliról (akár rendes, akár szobai), mert az NAGYON nem egészséges. Nejem postai kézbesítőként dolgozott a terhessége előtt (mármint az előző babánál) és AZONNAL táppénzre vette a doki, mert terhesség alatt a kerékpározás az egyik legnagyobb veszéllyel járó tevékenység. Pedig a nejem is mondta neki, hogy nem száguldozik (kézbesítő - persze, hogy nem! :D ), de a nyereg kialakítása és egyéb dolgok miatt nem engedte...

Kocogjon csak szépen-lassan tovább, amikor jól esik, ameddig jól esik!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26475) LanyUs válasza Vertigo18 (#26474) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jól van! Köszönöm szépen! Egymás mellett van a szoba bringa és az ellipszis, de szinte mindig lestoppolja az ellipszis trénert, én meg impotenciázok a bringán :) Legtöbbször próbálom a futás javára fordítani az edzést és 1-1 perces intervallban tekerek 30 percet. Utána egy kis testsúlyos. Elvileg nem optimális ez a sorrend, de így van időm rá. A szívem majd kiugrik a helyéről rajta.
Nagyon jó, hogy mondtad, mert a hétvégén lesz épp a beremendi bringa túra, amire szerettünk volna menni. :R

(#26476) Vertigo18 válasza LanyUs (#26475) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szerintem beszéljetek erről egy nőgyógyásszal, vagy a nejed orvosával, Ő sokkal több tanácsot tud adni, ráadásul el is tudja mondani, hogy mit miért nem szabad, nem csak, mint én, hogy "mer' az orvos aszonta'!" :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26477) tomcica válasza Vertigo18 (#26472) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,igen nagyon is...imadom az ilyen versenyzoket,hasonlo a habitusunk.Prefontain,Carlos Lopez,Sammy Wanjiru (RIP) Alberto Salazar es a legorultebb Daniel Komen.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26478) Zola007 válasza bencze (#26470) üzenetére


Zola007
veterán

Van már minden :)
Egy Beurer PM 25-öm, az szeretem, de a mellkaspántja merev
Egy Polar RS300x, annak kb. 2 év használat után elrepedt az órán a szíj (neten kutatva gyakori minőségi probléma). Csak Bp-en cserélik komplettben a házat, 8e Ft.
Azért bosszant, mert a 10e Ft-os Beurert kb. 2x annyit használtam, már lemúlt 6 éves és mintha új lenne, a 30 ezeres Polar szíját meg kézzel el lehet tördelni 2 év után, olyan fos gumiból van.

Most kaptam egy Polar H6 pántot, ezt meg nem szereti a telefonom, egyszer kapcsolódik, egyszer nem. Másik telefonnal jól működik, de nem terveztem most ezért telefont cserélni.
GPS nem kell, nem futáshoz kell.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26479) inf3rno válasza Vertigo18 (#26474) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt írják, hogy csak a harmadik trimeszterben lehet gond a bringával, mert megváltozik a súlypont és leeshet róla. Nekem eddig az jött le minden ilyen sporttal kapcsolatban, hogy az esést, ütődést kell elkerülni. Ezt a nyereg kialakítást nem írják sehol. Az ellipszisről sem egyszerű leesni, az is jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26480) Vertigo18 válasza inf3rno (#26479) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én mindenesetre hittem a fizetett orvosnak, hogy bizonyára nem akar rosszat. Inkább ez, mint utána azon sakkozni, hogy vajon mit b@ctunk el... Elég volt egyszer... :(

Azóta viszont már a harmadik van útban! :K

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26481) inf3rno válasza LanyUs (#26475) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom rutin e most terheseknél, de érdemes lenne nézetni toxoplasma antitesteket, hogy volt e már fertőzve vele. Macskától lehet elkapni az ilyesmit, és káros a babára, ha terhesség alatt újonnan kapja el. Meg persze nyomatni kell ezerrel a B-vitaminokat, vasat, stb., de ez meg szerintem már köztudott, van már egy rakás terhes vitamin készítmény, a tévéből is az folyik.

Vertigo18: Ja, jobb félni, mint megijedni. :-) Szerintem semmi köze nincs a nyereghez amúgy, egyszerűen aki éjjel nappal teker, az gyakrabban elesik, elgázolják, stb. Én is taknyoltam már Balaton kerülős túrán, pedig szinte sosem szoktam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26482) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Már nem fért bele szerkesztve, de gondolom spinningről van szó, annál meg nem áll fenn az esés veszélye, legalábbis nagyon szerencsétlennek kell lenni hozzá. Normál bringánál azért napi szinten képesek életveszélybe sodorni az autósok, elég csak fél órára kimenni tekerni valahova. [link] Persze igazából tökmindegy, hogy mit csinál, a lényeg, hogy mozogjon napi fél órát legalább.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26483) parandroid válasza inf3rno (#26481) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Toxoplazma vizsgálat már tizensok éve is rutin volt. A bicajjal nem az esés a gond, hanem hogy olyan izomcsoportot erőltet, aminek a görcsei spontán vetéléshez vezerhetnek. Főleg a terhesség elején rizikós, de később is ellenjavallt. Persze ez is egyénfüggő, van, aki végigsportolja a terhességet, ahogy írtam korábban, párom hónapokat töltött kórházban görcsoldókon élve, szigorú ágynyugalomban néhány sikertelen terhesség után - pedig nemhogy nem sportolt, még direkt vigyázott is magára. Lépcsőzés volt még egy másik nagyobb veszélyforrás, attól is el lett tiltva, szóval én az elliptikussal is óvatos lennék. Akkor már inkább lassú kocogás, vagy nagyobb séták. Úszás lenne még optimális, de ott meg a fertőzésveszély fokozott...

Szóval én mindenképpen egyeztetnék orvossal a helyetekben.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26484) Vertigo18 válasza parandroid (#26483) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, valami ilyesmit mondott a doki nekünk is, csak bővebben. Görcsök, vetélés, ilyenek, nah ezt elkerüljük akkor inkább. Nem fog belehalni, ha otthon kell maradnia táppénzen biciklizés helyett... :)

És ahogy én is említettem: tudom, hogy a "tömeggyártás" idejét éljük, de minden ember egyedi. Meg kell kérdezni az orvost, aztán meg betartani, amit mond.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26485) inf3rno válasza parandroid (#26483) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Végre valaki, aki tudja az okokat. Vannak egyébként kifejezetten terhes tornák, meg persze pilates, jóga, stb, ezek szerint inkább ilyesmi az ajánlott terhességnél. Pilates edzőm is ezzel maradt formában annak idején.

Buliban hasznos! =]

(#26486) inf3rno válasza Vertigo18 (#26484) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, egyén függő, egyik ismerősöm az utolsó hónapban már csak feküdni tudott, annyira fájt a háta.

Buliban hasznos! =]

(#26487) LanyUs


LanyUs
senior tag

Analóg órám van legalább 10 éve. Aptonia a decathlonból. 6-7e Ft-ért vettem. Mellkaspántos mérése megfelelő, de izzadós időben nem ajánlom. Kb. 20 percenként ledobálja a pulzust ha a bőr és az érzékelő között már patakokban folyik a víz. Gondolkodom egy bluetooth pánton én is, de akkor elveszi portot a hangfaltól plusz, azért mégiscsak jó lenne látni az adott pillanatnyi iramot :) Arra viszont már óra kell. Még küzdök tovább a telefonnal :)) Semmi bajom a mérésével, egyedül az a kellemetlen ha tempónál a karpántot telefonnal a kezemben kell tartanom.

Többieknek köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#26488) inf3rno válasza LanyUs (#26487) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Chip és antenna függő, a komolyabb 100k feletti mobilokban általában mindkettő jó szokott lenni. Nekem az olcsó Samsung borzalmas volt futáshoz, endomondo-val meg kimondottan használhatatlan. Volt, hogy cikk-cakkban ugrált a GPS jel és dupla távot mért be egy útvonalra 30km/h-s sebességgel. Akkor döntöttem úgy, hogy ideje órára váltani.

Buliban hasznos! =]

(#26489) parandroid válasza LanyUs (#26487) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Gondolkodom egy bluetooth pánton én is, de akkor elveszi portot a hangfaltól

Az tiszta, ugye, hogy bt-n egyszerre több eszköz is csatlakozhat ugyanahhoz az eszközhöz? Én pl ugyanúgy kapom az értesítéseket az okosórára a telefonról, ha ahhoz bt hangfal, hearset, vagy autós kihangosító van csatlakozva, hogy gyakorlati példával éljek. Szóval attól, hogy bt-s pulzusmérő csatlakozik a telefonodhoz, még ugyanúgy tud zenét küldeni másik bt eszközre.

GPS problémákat továbbra sem értem, igaz, nekem a telefonom, és az órám sem alsó kategóriás. Az tény, hogy most nyáron, hogy kilombosodtak az erdők, a növények víztartalma miatt erdőben pontatlanabb, illetve nagyvárosi környezetben a vasbeton-rengeteg sem segít. Emellett nyilván a hirtelen irányváltásokat sem szereti, de azt én sem - minap az egyik versenyen volt egy szerpentines párszáz méter, ráadásul erdőben, ott azért nem igazítottam volna hozzá precíziós légi csapást. Nagy vonalakban viszont még így is látszott, hogy mi történt, merre jártam.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26490) bencze válasza LanyUs (#26487) üzenetére


bencze
senior tag

Pillanatnyi tempót még nem láttam semmit ami jól kimutatná. Amiket próbáltam:
- samsung galaxy s3
- htc one m8
- lumia 735
Legfőképp Strava meg Endomondot használtam de kipróbáltam még párat amikre nem emlékszem. Egyik rosszabb volt mint a másik, közelítésre oké, átlagok szintjén, de aktuális tempót nézni rajta, nem.
Órám Suunto ambit3r volt, elég korrekt útvonalat rajzolt, de tempót nem tudott. Az, hogy mondjuk +/- 1 perc hibával ugrál az nekem nem elég semmire. A garmint említeni sem érdemes, még rosszabb.

Arra a következtetésre jutottam, hogy ilyen laktátküszöb közelítő (meg egyéb) edzésformákhoz inkább a pulzust nézem, résztávnál meg fene tudja. Igazából kellene egy Stryd de elég nehéz megindokolni a költséget, perpill annyira nem kell. Sajnos 2 hónapja nem tudok rendesen futni, de majd ha tudok is ez lesz az utolsó szempont... gyors edzésekre pályát kell keresnem bármennyire is kényelmetlen (valahová el kell m,enni esetleg fizetni) és nyomom kézzel a kör gombot az órán, az a tuti.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26491) Alg válasza bencze (#26490) üzenetére


Alg
veterán

Pillanatnyi tempót semmi nem fogja neked jól mérni, talán csak egy jól bekalibrált footpod, síkon. Nem is érdekes, pulzus fontosabb adat sokkal.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26492) LanyUs válasza parandroid (#26489) üzenetére


LanyUs
senior tag

peterkeT: bevallom őszintén fogalmam sem volt róla, hogy kettő eszköz is mehet egyszerre :) Akkor elvileg elég lenne egy a mostaninál komolyabb pánt is. De attól tartok az izzadság annak is izzadság.

bencze: köszi Neked is! Tapasztalatod van bőven Neked is. A +/- 1 perc hibával ugrál az ismerős :) Strava-t és Sport trackert használom egyszerre futtatva

(#26493) parandroid válasza LanyUs (#26492) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a jobb övekkel nincs ilyen probléma (H7, Garmin), vagy jóval kisebb jelentőségű. Ezzel együtt én továbbra is azt mondom, hogy arra a hobbifutó szintre, amin mi vagyunk, a csuklós, optikai pulzusmérés tökéletesen megfelel, és messze az a legkevésbé macerás. A GPS is lehet olyan, amilyen, de annál jobbat már csak méregdrága céleszközökben fogsz találni. Akár Suunto, akár Garmin, akár TomTom, akár Polar, mind van már vagy optikai mérővel, vagy normális pánttal 200 EUR alatt, ha valaki komolyabban elkezd futni, akkor kb ez az összeg, amit erre érdemes elkölteni, az olcsóbb készülékek valahol úgyis visszaütnek, és akkor csak a bosszankodás lesz velük.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26494) bringasisti válasza LanyUs (#26492) üzenetére


bringasisti
őstag

App függő hogy tud e két helyre kommunikálni. A Polar Beat nem engedi a többi általában igen.

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#26495) bencze válasza Alg (#26491) üzenetére


bencze
senior tag

köszönöm a megerősítést de gondolom ezt nem nekem akartad írni

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26496) LanyUs válasza parandroid (#26493) üzenetére


LanyUs
senior tag

Egyetértek Veled. Sok összehasonlító teszt olvasása után leszűrhető, hogy az optika egy 2 órás futást figyelembe véve 95%-ban helyes értéket mutat.
Telefonon GPS probléma soha nem volt. Se a Samu note 1-el, se a mostani Xiaomi Redmi Note 3 proval. Párom Sony Z1 ese is ugyanazt méri legtöbbször. Strava és Sport tracker pedig 10k esetén max. 100m eltérés mutatnak. Hobbiként megfelelő ez nekem és hibahatáron belüli. Csak pulzus alapján futok, de azért érdekelt volna a tempó is, mert technikát váltva ugyanolyan pulzusszám mellett lehet gyorsulni. Ezt közben érezni lehet, de szükség lenne hozzá megerősítésre. Persze a Bencze által írt körpályán stopper is megteszi erre a célra.

(#26497) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nem tudom ki hogy van vele, de én ma kimentem 9-kor futni egy kört, és a végére meggyulladtam. Beálltam a hideg zuhany alá, és amikor kijöttem még mindig izzadtam. Kinyír ez a hőség. Legközelebb 5-kor megyek.

Buliban hasznos! =]

(#26498) Alg válasza inf3rno (#26497) üzenetére


Alg
veterán

A héten már nekem is futni kéne (Sopron után tartottam kis pihenőt), ma este akartam, de lehet inkább megpróbálok holnap hajnalban felkelni...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26499) parandroid válasza inf3rno (#26497) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Errefelé szerencsére már napok óta felhős az ég, így elviselhető a napi legmagasabb kb 28 fok. Főleg, hogy elég erős szél is fúj. Tegnap 10, ma 11 körül keveredtem ki futni, azt azért nem mondom, hogy nem volt melegem. Igazából gondolkoztam rajta, hogy a futós ruhában kéne kezdeni a zuhanyzást, és ott levetkőzni, mert úgyis csurom víz rajtam minden, és így rögtön meglenne az öblítés...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26500) Vertigo18 válasza inf3rno (#26497) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én nyolckor mentem és a vége ugyanaz lett, mint nálad, szerencsére még a nagy hőség előtt hazaértem, olyan negyed 10 körül. Sajnos rá kell szokni a korábban kelésre, mert már az enyém is forróságban volt, gondolom milyen lehetett a tied...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.