Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) bandus válasza borix (#26700) üzenetére


bandus
veterán

no shit sherlock. nem értem mi köze ennek az egóhoz, csak beraktam egy tracket. :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26702) Vertigo18 válasza bandus (#26701) üzenetére


Vertigo18
addikt

én sem értem, miért ne mehetne így, szerintem annyira nem világbajnok idő!

Egyébként gratula, csak így tovább, menjen a fejlődés! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26703) borix válasza Vertigo18 (#26702) üzenetére


borix
őstag

Nem az idő a lényeg hanem a fejlődés.
LanyUs
göröngyös 1/4 murvás úton futott 10k 49:26 enyhe forgalomba 70m valószínű valós szinttel.igaz jobban elküldte a pulzust
Úgy, hogy nem edz rendesen egyik hónapba 130km másikba 180km majd 110km mellette kiegészítésnek bringa.

Lehet,hogy mégsem olyan rossz a göröngyös úton dombos vidéken edzeni kevesebb edzéssel többet ad mint többel a Margitsziget?

(#26704) Vertigo18 válasza borix (#26703) üzenetére


Vertigo18
addikt

Idő?

Fejlődés?

Szerintem az a lényeg, hogy élvezze, amit csinál. És hogy neki tessen a végeredmény!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26705) borix válasza Vertigo18 (#26704) üzenetére


borix
őstag

Lehet,hogy szerinted igen de bandus már komolyabban rágyúrt a futásra ami már nem arról szól amiről te beszélsz.
Ha rád hallgat akkor jobban jár egy résztávos edzés helyett otthon marad filmet nézni azt jobban fogja élvezni a hűvösben.

[ Szerkesztve ]

(#26706) bandus válasza borix (#26703) üzenetére


bandus
veterán

ne csesszél már fel. mit csináljon az ember ha éppen nincs 1/4 murvás út 70 m valós szinttel? :F

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26707) Alg válasza bandus (#26706) üzenetére


Alg
veterán

Hagyd rá...

Szerintem meg csak a Kékesre sípályán felfutás ér valamit, a többi csak pihenés, ott fussál már 5 perces ezreket akkor már érsz valamit, köszipuszi ;] :P :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26708) mukibuci válasza Alg (#26707) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

az még lefelé is fájt :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#26709) Vertigo18 válasza Alg (#26707) üzenetére


Vertigo18
addikt

:C :R

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26710) inf3rno válasza bandus (#26706) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nyugi, csak néha elgurul nála a gyógyszer, nem kell ennyire komolyan venni, szerintem nem cseszegetni akar, hanem ilyen az alap stílusa. :))

Egyébként, ha van rá lehetőséged, tényleg érdemes beiktatni legalább heti egy dombosabb edzést, különben elvérzel a szintesebb versenyeken. Láttam már ilyet...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26711) borix válasza inf3rno (#26710) üzenetére


borix
őstag

Neked nem kell mondani mert vágod.
Nem bántásnak mondtam hanem,hogy jobban fejlődjön.
Én is volt,hogy kimentem a Margitszigetre nyomtam 20-25k alacsony pulzuson utána néztem,hogy milyen alacsonyan tudtam tartani végig stabilan a pulzusom.Mikor meg nem a szigeten nyomtam és akadtak kisebb emelkedők csak néztem,hogy hova mászik a pulzusom. :U nem szállt el csak jobbat vártam.
Itt van nem messze a HHH a János hegy van lehetőség jókat edzeni.
Az alföldön körbenézel amerre a szem ellát sík terepasztal.
Na ott lehet kérdezni,hogy hol edzem dombedzést?

[ Szerkesztve ]

(#26712) beltram válasza borix (#26711) üzenetére


beltram
tag

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

pace be with you

(#26713) borix válasza beltram (#26712) üzenetére


borix
őstag

Mire érted pontosan?Hülyeséget beszéltem?

(#26714) bandus válasza borix (#26711) üzenetére


bandus
veterán

ha követed a topikod akkor azért láthattad, hogy viszonylag sok futást linkeltem a panoráma körről, vagy épp múltkor a balboáról, ezért sem értettem a felvetésed. meg azért sem, mert nem "vagánykodás" céljából linkeltekóm a trekket, én is tisztában vagyok vele, hogy ez még erősen a lófasz kategória :D

a terepen történő edzés hasznosságáról meg persze én is meg vagyok győződve, hétvégére tervezek futni egy spartacus ösvényt pl. :K persze ha sikerül letudni a költözködést.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26715) borix válasza bandus (#26714) üzenetére


borix
őstag

Úgy látszik jól elbeszéltünk egymás mellet amiről egyetértünk.

(#26716) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Este felé tolok egy mezítlábas futást. Már alig várom! :DD

Buliban hasznos! =]

(#26717) borix válasza inf3rno (#26716) üzenetére


borix
őstag

Nézz rá a felhő radarra mert esőt mond.

(#26718) Alg válasza borix (#26717) üzenetére


Alg
veterán

Legalább nem égeti meg a talpát ;] :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26719) borix


borix
őstag

Az időkép radarja mellett ezt szoktam még nézegetni.[ weather.com Pest, Magyarország]

(#26720) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Polar m430-rol tapasztalat valakinek?
Illetve melyik az a "legolcsóbb" GPS-es futó óra, ami úszáskor számolja a hosszakat? Polar v800?
Kinti webshopot is mondhattok ahol érdemes korbenezni.
Köszi!!

(#26721) bandus válasza Gergőke88 (#26720) üzenetére


bandus
veterán

csekkold a dc rainmaker tesztet. masik kerdesedre kb a v800 a valasz, vagy van a garminnak uszasspecifikus oraja is.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26722) Gergőke88 válasza bandus (#26721) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen az már megvolt köszi.
Külföldi futos webshop? Korábban volt többször is említve, de most nem találom.

(#26723) borix válasza Gergőke88 (#26722) üzenetére


borix
őstag

Erre gondoltál?
[link]

(#26724) bencze


bencze
senior tag

azt nem értem az a sok hülye mit keres a berlini maratonon amikor semmi emelkedő nincs. nem tudják, hogy ott nincs értelme futni csak x% emelkedőnél? (x = ?)

nem beszélve az atlétikai pályákról, az összes hibásra van építve, nincs domb bennük...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26725) borix válasza bencze (#26724) üzenetére


borix
őstag

Sok futó azt hiszi magáról,hogy milyen penge mindent milyen jól csinál majd mikor a maraton végét gyalogolja nem érti,hogy miért van ez.Ha érti is eldönit,hogy hatékonyabban keményebben fog edzeni persze hamar visszarázódik és mindent ugyanúgy csinál.

[ Szerkesztve ]

(#26726) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Nekem azt mondták anno, hogy sok olyan alkalom van, amikor nekem van igazam. Amikor, amit mondok, az majdnem tökéletesen helytálló.

Csakhát ügyelnem kellene a stílusra, a hanghordozásomra, a megfogalmazásra, mert valami miatt annak az éle elveszi a figyelmet a mondanivalóm értelméről.

Szerintem ezen gondolkodj kicsit, borix!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26727) borix válasza Vertigo18 (#26726) üzenetére


borix
őstag

Hát sorry.Gondoltad,hogy nem vagyok ezzel is tisztában? ;] Egy egész élet áll rendelkezésemre,hogy csiszoljam dolgozzak rajta.

(#26728) Vertigo18 válasza borix (#26727) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ezt én értem, csak gondolod, hogy nekünk is rendelkezésünkre áll egy egész élet arra, hogy megszokjuk? Vagy gondolod, hogy meg akarja ezt valaki szokni? Az én modorom erősen "bunkó" és csakis a haverjaim (1... :D ) viselik el, olyan nyers. Hidd el, tapasztalatból beszélek!

Főleg azért mondom, mert amiket mondasz, ha a stílus mögé nézünk, abban rengeteg az igazság! RENGETEG! Csak elnyomja a f@c-stílusod! :D (és mondom, átérzem - ugyanilyen vagyok).

Node visszatérve: tuti biztos, hogy ha valaki emelkedőkön/dombokon tolja az edzéseket és ott képes jól teljesíteni, akkor maga is csodálkozni fog, hogy egy "sima terepen", emelkedők nélkül mennyire könnyebben fog menni a verseny.

Ugyanez fordítva is igaz: ha valaki mondjuk a földrajzi adottságok miatt (ld.: Alföld, ahol távcsővel sem látsz dombot...) csakis sík terepen edz és nem tesz bele semmiféle "feladatot", akkor egy dombos versenyen igencsak ki tud vérezni, aztán meg jön a csodálkozás. De a "dombokat" (ha nem is teljes mértékben), de megfelelő feladatokkal, eszközökkel lehet imitálni.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26729) bencze válasza borix (#26725) üzenetére


bencze
senior tag

Továbbra sem értem, aki nem általad megfelelőnek definiált terepen meg dombon edz az gyalogolni fog maratonon, vagy mi a mondanivaló? Ez kezd szürreális lenni... sosem láttam dombot mert nincs a közelben, második maratonom 3 és fél órán belüli és kifejteni nem szeretném, de nem, nem gondolom, hogy "pengén" edzenék vagy hogy ennyi lenne bennem. Habár ezt úgy is lehet értelmezni, hogy azért tudok csak ennyire gyengét mert nem edzek eléggé (amivel részben egyet is értek csak ennek nincs dombhoz meg murvához köze). Vagy azt mondod, pb-ket mérni kellene minél rosszabb terepen? Ha nem elég rossz nem számít? De hisz amíg nincs meg a standard addig mindennél van rosszabb. Oh wait a standard a sima pálya vagy track, másként nem lesznek összehasonlítható eredmények...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26730) Danika256 válasza bencze (#26729) üzenetére


Danika256
aktív tag

Szerintem meg tökmindegy a terep min edzel, mert ha van domb ha nincs, akkor is szét tudod csapni magad, ha éppen az a cél. A domb legfeljebb egy picit könnyebé teszi az olyan edzést, mert adja magát... De anélkül is ugyanúgy lehet erő állóképességre gyúrni vagy erősíteni.. Aki maratonra edzett és nem csak kipróbálja magát, az tuti nem fog belegyalogolni, mivel arra edzett..És nyilván akkor betudja lőni a tempóját is, stb.. De pl én sem gyalogoltam bele még 1 éves futóként sem annó, pedig én mindig is csak félmaratonra edzettem..
A másik meg, hogy mi a normális terep, azt a fene sem tudja... De mindegy is, mert mindenki tud edzeni bármely körülmények között is, úgy ahogy szeretne, olyan pályához, amin jól szeretne teljesíteni. De amúgy biztos van egy szabvány minden verseny távra, amiben benne foglaltatik a maximum megengedhető szint és a terep milyensége mármint a hivatalos versenytávokra.
Szerintem a hazai versenyek nagy része ennek nem felelne meg. Szóval ha szar terepen edzel, csak könnyebb lesz majd versenyezni a jobbon :)

(#26731) borix válasza bencze (#26729) üzenetére


borix
őstag

Az idő nem mutat meg mindent.maradjunk ennél a példánál Te 3:30 alatt futod a maratont havi pl 300-350km hasonló adottságú futó havi 200-250km tudja ugyanezt így melyikőtök a jobb futó?
Másik példa ismerősöddel aki dombedzéseket is csinál keményen ugyan úgy 3:30 maratont tudtok gondolod,hogy ha elmennél vele terepversenyre ott is lépést tudnál vele tartani?

Más.Erre az időre elértél szeretnél lemenni 3:00 körülre gondolod,hogy felviszed az edzésórát havi 400km azzal ilyen egyszerűen meglesz?

[ Szerkesztve ]

(#26732) Alg válasza borix (#26731) üzenetére


Alg
veterán

Elengedhetnéd a témát.

Nekem meg ha van egy ismerősöm aki ugyanúgy 3:30-as maratont fut de ha elmennél vele egy úszóversenyre tudnál te is mittudomén 20 perces 1500m-t úszni? Ki akkor a jobb sportoló?

Tök felesleges b@szogatás amit csinálsz. Teljesen mindegy ki a jobb futó, itt szerintem 1-2 emberen kívül senkit nem érdekel hogy a többiekhez képest mit tud - saját magát akarja legyőzni.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26733) borix válasza Alg (#26732) üzenetére


borix
őstag

Miért baszogatás?Megbeszéltük,hogy meglehet lenni nélküle de nem árt mert hasznos megvannak az előnyei.
És még mindig ott tartunk minek az az alföldön hova menjek?
Berágott a gyerek rám mert azt mertem mondani neki,hogy nem biztos,hogy az a megoldás,hogy 400km fölviszi a havi edzéseket nem biztos,hogy készen áll valószínű ezért is sérülget le.
Most jön értetlenkedik sértett egó-val.

Ha úgy lenne az emberek nem költenek futóversenyekre.

[ Szerkesztve ]

(#26734) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Szerintem is lapozhatnánk... :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26735) StLui válasza borix (#26733) üzenetére


StLui
veterán

szerintem nem futóversenyekre költenek, hanem futórendezvényekre, közösségi futásokra, én nem is nagyon ismerek olyat akit érdekelne hányadiknak ér célba, sokakat még az sem érdekli, hogy jobbat fusson mint az előzőn

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#26736) borix válasza StLui (#26735) üzenetére


borix
őstag

Akikről beszélsz azok gondolom közelebb végeznek az 4-5 órához maratonom mint a 3:00-3:30 időhöz.Különben marha nagy állszentség.

Ez a tipikus magyar mentalitás taposunk,röhögünk hülyének nézzük a másikat közben jópofizunk milyen értékesnek képzeljük magunkat mert sokan vagyunk ilyenek.

(#26737) StLui válasza borix (#26736) üzenetére


StLui
veterán

Én speciel 3:32 voltam

Engem pl érdekelt a saját időm, másé egyáltalán nem, maratont ezért sem futottam többet, mert nem volt kedvem, többet, jobban edzeni, az is túl sok volt nekem ami ehhez kellett. Viszont ahogy mondtam többüket a saját idejük sem érdekli, a közös futás élményéért megy

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#26738) bencze válasza borix (#26731) üzenetére


bencze
senior tag

Nem akartam belemenni de csak nem engeded el ezt a hülyeséget, akkor vegyük tételesen.

Az idő nem mutat meg mindent.
A versenyen nem látom, hogy a dobogó előtt egyezkednének ki hogyan és mennyit edzett, hogy eldöntsék ki hová álljon így kimondható, hogy a futásban elfogadott szabályok és standardok szerint pedig megmutatja azt amit meg kell mutasson: egymással összehasonlítható, értelmezhető eredményeket.

maradjunk ennél a példánál Te 3:30 alatt futod a maratont havi pl 300-350km hasonló adottságú futó havi 200-250km tudja ugyanezt
Biztosan ilyen is van, de amúgy mire alapozod ezt az állítást?
Ha van ilyen is, nem teljesen értem a szándékot, úgy mondod, mintha ez rossz lenne.

így melyikőtök a jobb futó?
Ez beugratós kérdés? A futásra a stopper a mérőszerszám, így egyformák lennénk.

Másik példa ismerősöddel aki dombedzéseket is csinál keményen ugyan úgy 3:30 maratont tudtok gondolod,hogy ha elmennél vele terepversenyre ott is lépést tudnál vele tartani?
Nem hiszem. A rollerre edző ismerős meg rolleren hagyna el, a kajakos kajakon. A 3000m magasságban futó meg 3000m magasságban. Én is tudok ilyeneket mondani, de mi értelme?

Erre az időre elértél szeretnél lemenni 3:00 körülre gondolod,hogy felviszed az edzésórát havi 400km azzal ilyen egyszerűen meglesz?
Még a céljaim sem ismered, nemhogy azt, hogyan szeretném elérni. Mondjuk úgy, hogy ha feltételezzük, hogy azt szeretném amit te gondolsz, hogy szeretnék, a domb vagy a futópályán levő kavicsok átmérője akkor is erősen sokadlagos szempont lenne, ha egyáltalán kötelező.

ui. a "berágásra" - szerintem nem én személyeskedem, de biztos ezt is rosszul látom. Nem tudtam, hogy a múltkori 100 km / hét témát vetted elő, most már kezdem érteni. Nagy nyomot hagyhatott a lelkedben. Azt hittem azt rég kitárgyaltuk, illetve abbahagytuk, mert én sem részleteztem az okokat, nem volt értelme elmagyarázni.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26739) borix válasza StLui (#26737) üzenetére


borix
őstag

Mondjuk 30.000 emberből lehet választék ki miért megy vannak akik rokkantakat tolnak,vannak akik vakokat segítenek mások beöltözve bulisan lenyomják szórakoztatnak,vannak akik beállnak nyúlnak.

Akik másokért cselekszenek minden mögöttes szándék nélkül azok már önmaguk fölé kerültek futottak már elég maratont,félmaratont már a mások segítése motiválja őket.
Többségünk még nem tart itt sokan azért edzenek keményen mert sikerre éhesek és látni akarják az eredményét.

(#26740) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

hírek a nagyvilágból :D

(#26741) borix válasza bencze (#26738) üzenetére


borix
őstag

Példa Bringatúrás hasonlat alföldön az emberke edzésein tekert 300km/nap volt,hogy többet keményen edzett mikor elmentek a hegyekbe csomagos túrára megvolt halva kész volt pedig próbálta imitálni a hegyvidéki edzéseket az alföldön nem jött neki össze.
Hiába tekert az alföldön 300-340km/nap nem ért annyit mint 120-150km edzések 1000-1500m szinttel a hegyvidéken edzve.

Apollo17hu
Ha nem lett volna a közelben a kis ház érdekes lett volna a vég kifejlett.

[ Szerkesztve ]

(#26742) borix


borix
őstag

(#26743) inf3rno válasza Alg (#26732) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, azért jó versenyezni másokkal is, ad egy kis pluszt, amikor ismerőst 25km után a célban előzöm meg az utolsó 100m-en. De ennek persze csak a pályán van értelme, nem egy fórumon...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26744) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Futónadrágot és futópólót illetően van valami best-buy?
Nem szánnék rá sokat (max 3-5k per darab), de valami lassan kellene, meguntam hogy minden kocogás futás után sebesre dörzsölöm a csülkeimet...

pólóm van, csak jó lenne még egy :)

Írtátok, hogy outlet vagy néha netes akciók (van most pl. a Nyúlcipőnél), de nem tudom mire kellene lőnöm, mire csapjak le.

Ráér, nem sürgős, ha van tuti modell amit le szoktak értékelni, tudok várni.

Előre is köszi,
Péter

(#26745) bandus válasza borix (#26742) üzenetére


bandus
veterán

volt kollegam, kemeny, lelkes srac :K viszont baromi funny ez a matra 115, kozben meg mar vagy 135 km a verseny tavja :DD

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26746) borix válasza bandus (#26745) üzenetére


borix
őstag

Futás közben lehet nem jön át de bringán bringatúrázásokon kő keményen nyomja nem is értem honnét van annyi energiája.

(#26747) bandus válasza borix (#26746) üzenetére


bandus
veterán

en ma toltam egy 90-est kb 600 m szinttel, egy orara megallva az eso miatt, de majdnem belehaltam. azert erezni, hogy eddig kb. 50 km-t tekertem csak iden es a futas elvezte az elsobbseget.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26748) inf3rno válasza Apollo17hu (#26740) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A fekete medvére nem jellemző, hogy emberre támadna...

Buliban hasznos! =]

(#26749) inf3rno válasza Peterhappy (#26744) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Decathlon-ban van elég olcsón tűrhető minőségben. Hosszú futásokra azért kenni kell a mellbimbót az ilyen gyengébb pólóknál. Nadrágot nem találtam én sem occsót, a régi úszós rövidnadrágaimban szoktam futni.

Buliban hasznos! =]

(#26750) bandus válasza Peterhappy (#26744) üzenetére


bandus
veterán

hat ami kenyelmes. en mar csak niket meg adidast veszek, most koltozesnel megszamoltam, polobol van 12 :D ha akcios akkor elhozom, outletbol vagy fb csoportokbol, kb az altalad emlitett arakon. Mondjuk rovidnadragom csak 3 van, arra meg kellene loni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.