Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) Peterhappy válasza beltram (#26186) üzenetére


Peterhappy
őstag

7.1km Distance
27:21 Moving Time
3:51/km Avg Pace

Harmadik olvasatra fogtam csak fel, milyen értékek ezek :Y
Kis túlzással nekem az átlagtempóm a 7.1 és a fél órás távolság a 3,5 :D

Én is gratulálok neked is, a többi Kollégának is!

[ Szerkesztve ]

(#26202) parandroid válasza beltram (#26199) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak szólok, hogy amit én ismerek belőle, az egy nagyon durva szakasz futáshoz (görbői-vindornyai rész, bazaltbánya, Kovácsi-hegy környéke). Nem tudom, mennyire vagytok a konkrét erdei ösvényen futáshoz szokva, én ott még futómozgást sem nagyon tudnék végezni, nemhogy 108 km-en keresztül... :DDD

Viszont tényleg gyönyörű hely. Zalaszántó, Rezi, szintúgy, meg az egész Keszthelyi-hegység.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26203) Vertigo18 válasza Peterhappy (#26201) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én meg már pont gratulálni akartam neked az eredeti, szerkesztetlen kiírásod miatt! :) Gondoltam, új tálentum született! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26204) inf3rno válasza Peterhappy (#26201) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azért az ilyesmihez kell pár év kitartó gyakorlás. Senki nem így születik. Talán Kenyában. :D

Buliban hasznos! =]

(#26205) Peterhappy válasza Vertigo18 (#26203) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D Persze, mikor még ahhoz sincs meg a tálentumom, hogy egy kétsoros hozzászólást elsőre leírjak :D

(#26206) Peterhappy válasza inf3rno (#26204) üzenetére


Peterhappy
őstag

:) Igen, ott lehet, hogy csúfolják az oviban azt, aki csak ennyit tud... :)

(#26207) Vertigo18 válasza Peterhappy (#26206) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ott, ha "csak ennyit tud", akkor nem jár oviba, mert elkapja az oroszlán! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26208) kk831228 válasza Peterhappy (#26201) üzenetére


kk831228
addikt

Itt UFO-k vannak... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#26209) inf3rno válasza kk831228 (#26208) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ott is? Nálunk tegnap vitték el a szomszéd tehenét. ;]

Buliban hasznos! =]

(#26210) parandroid válasza inf3rno (#26209) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az oroszlánok, vagy az orosz lányok?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26211) beltram válasza parandroid (#26202) üzenetére


beltram
tag

Köszi, én ritkán terepezek sajnos, de azért van benne némi rutinom és szeretem is. :) Az egyedüli parám a sötét erdőben futás, szóval le kell tolni sötétedésig. :DDD
Az össz szint a távhoz képest nem sok és az nem feltétlenül baj, ha van benne egy két durva gyaloglós rész.

pace be with you

(#26212) parandroid válasza beltram (#26211) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kullancs-, és szúnyogriasztóval legyetek bekenve! Bár ősszel talán már annyira nem gáz a helyzet. Ha otthon lennék Mo-n, egy szakaszra jelentkeznék, csak az élmény, illetve a helyszín miatt is. Így csak szurkolok nektek!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#26213) Peterhappy válasza Vertigo18 (#26207) üzenetére


Peterhappy
őstag

:DDD :DDD :DDD

(#26214) Vertigo18 válasza beltram (#26211) üzenetére


Vertigo18
addikt

Blair Witch rulez, mi? :D ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26215) t1 válasza beltram (#26199) üzenetére


t1
addikt

Én megyek az 50km-re egyénibe.

(#26216) bandus


bandus
veterán

A multkori Walmsley video annyira megihletett, higy beszereztem vegre en is egy klasszik kisgatyat :D [link] nagyon mas erzes mint egy sima rovidnadrag, marmar mintha adam kosztumben futnek :D viszont ez az aerosfift anyag brutal jo, 6k-ert bestbuy volt biatorbagyon :K

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26217) Chuck Norris válasza beltram (#26199) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Nézegettem az oldalt az egyéni indulók tekintetében, itt vagy elírtak valamit, vagy ez inkább csak profiknak szóló rendezvény, idézem:

1 KÖR ~ 108 km, 3000 méter
RAJT: 2017. OKTÓBER 07. (SZOMBAT) 06:00
EREDMÉNYHIRDETÉS VÁRHATÓAN: 2017. OKTÓBER 07. 20:00
vagyis 14 óra alatt már be is kell érnie az első háromnak mindkét nemből, azért az igencsak kemény.

Összehasonlításképpen ha megnézzük a Kinizsi100-at ami teljesen amatőröknek van kitalálva ~98Km 2900 szinttel, azt idén 13:12 perccel nyerték meg, 14 órán belül még nem volt meg az első hat befutó.

(#26218) margithid válasza bandus (#26216) üzenetére


margithid
veterán

Lunartempo most nem volt leárazva?

(#26219) gombi01 válasza margithid (#26218) üzenetére


gombi01
tag

14eFt ért volt lunartempo. Én is vettem egyet (42.5-es) de kicsit szűkös lett sajna, megy is netre :)
Volt még lunarglide 7 az ugyenebben a méretben tökéletes...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#26220) margithid válasza gombi01 (#26219) üzenetére


margithid
veterán

Hm, az bizony jó ár.
Próbáltam én is, nekem is fél számmal nagyobb kellene lunartempból mint más nikeból.

(#26221) bandus válasza gombi01 (#26219) üzenetére


bandus
veterán

igen? én nem láttam. mennyiért gondoltad feldobni? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26222) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Egy sportos, nem igényes óra vásárlása mellett tettem le a voksom.
Leginkább a Casio GW-M5610-BB lenne a befutó.
Azonban elkezdtem szemezni a pulzusmérővel rendelkező okosórák választékában, mint pl.: No.1 G3+, Ulefone GW01, SMA09, TTLIFE A88+, K88h

Bátorkodom megkérdezni, hogy mik a vélemények? Vajon mennyire lehetnek használhatóak ezek az okosóra szerkezetek?
Nagy előny a Casio mellett, ami voltaképpen hozzá vonzott, a Solar és a Radio control. De ott az ára... jó 40ezer Ft. Amennyit nem is gondoltam, hogy valaha is kiadnék órára.

Nos ez a dilemmám, kíváncsian várom a visszajelzéseket.

Köszönet:
zsoltip

(#26223) inf3rno válasza zsoltip (#26222) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha futáshoz kell 40-ért már talán össze lehet hozni egy M400-at. [link] Ezeket a solar meg radio feature-öket kifejtenéd?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26224) tomcica válasza gombi01 (#26219) üzenetére


tomcica
Topikgazda

LT-nel azert jo,ha teljesen vegiger a lab,mert az eleje direkt olyan nyulos anyagbol van (persze ha kicsi akkor kicsi,de itt nem kell extra helyet hagyni benne,meg a Freerun-nal sem)

Gombi neked mi a terved a nyarra? Versenyek,vagy csak vegig csajozas?! ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26225) beltram


beltram
tag

Sőt, Intersportból még olcsóbban (kupon -10eur: RADFUN2017).
Amúgy Ambit3 run pedig 35 ezer körül van wiggle-n, ha angliai címre tudod kérni.

pace be with you

(#26226) zsoltip válasza inf3rno (#26223) üzenetére


zsoltip
őstag

Az említett 2 feature a napelemes akku és a rádióvezérelt időbeállítás.

(#26227) inf3rno válasza zsoltip (#26226) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha kimondottan futás nyomonkövetéséhez kell, akkor M400, vagy ha belefér, akkor Ambit3R. Az a pár óra GPS, esetleg Ambit-nál a szinte realtime sebességmérés annyival többet nyújt. Ha másra kell, és egész nap hordanád, akkor vedd meg a Casio-t, vagy amelyik szimpatikus.

Buliban hasznos! =]

(#26228) Alg válasza zsoltip (#26226) üzenetére


Alg
veterán

A "rádióvezérelt időbeállítás" fogalmam sincs mit jelenthet, de ha valami automatikus időzóna-felismerés vagy hasonlót, akkor nyugodtan elengedheted, bármelyik GPS-es sportóra beállítja magát GPS alapján. A napelem meg nem tudom mennyire lehet hatékony de nekem elég parasztvakítós feature-nek tűnik...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26229) inf3rno válasza Alg (#26228) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem szokott az lenni. Nincs elég felület hozzá az órán. Ha külön adnak hozzá napelemet, akkor működhet ennyire apró aksiknál. Egy mobil feltöltéséhez már kell legalább egy nap egy komolyabb napelemes kütyüvel is, úgy rémlik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26230) bencze válasza zsoltip (#26222) üzenetére


bencze
senior tag

Előrebocsájtom, hogy nem ismerem ezeket a szerkezeteket, de sportra sportórát vennék nem okosórát fitnesz funkcióval. És ha lehet bevált cégtől, ha az ember sok tíz, száz órát idővel beletesz egy sportba, akkor a megbízhatóság a legfontosabb. A jelen felhozatalból én is az ambit 3 runt preferálnám akár használtan (stabil és pontos gps, ilyenem van), de ha valamiért inkább a polar m400 tetszik akkor azt (borzalmas a gps, valamilyen szinten azért használható és ez az óra is hozza a minimum szükségest funkcióban, ellenben a h7 pulzuspánt az egyik létező legjobbnak tartott ahogy én olvastam). Optikai, csukló pulzusban ne bízz, az szar alapból. Fenix 5x-em van ezen is szar, pedig egy etióp család egy évig szerényen eltengődne az árából.

ps. ha nem futásra kell elsősorban akkó sztornó, vedd amelyik tetszik. lépésszámlálás, kalória meg ilyenek mind parasztvakítás, azt a 10$-os xiaomi karperec is tudja tán annyira pontosan amennyire számít (nem).

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26231) inf3rno válasza bencze (#26230) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyedül mozgás közben HRV elemzésre nem jó az optikai. Elméletileg még az is megoldható, de a legjobb szenzorok sem tudják a piacon jelenleg. [link] 30-50k körül lehet használható optikai szenzort venni az órához, szóval nem éri meg azoknak, akiket nem zavar a mellkaspánt. Én gondolkodtam, hogy beújítok egy Alpha-ra HRV miatt, de a fenti cikkel el is dőlt a dolog, még nem tart ott a Mio sem... Optikai-val ellátott órát nem érdemes venni, mert télen használhatatlan. Külön szenzort talán-talán. Persze én makacs vagyok ezen a téren, mert ilyet vettem jó drágán. :D Kéne egyszer összehasonlító mérés az enyémre is, de az én órámhoz sajna nem tudok egyszerre kettőt párosítani.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#26232) bandus válasza inf3rno (#26231) üzenetére


bandus
veterán

Amugy lattammar nehany ruhadarabot amin van kivagas az oranak, plusz ezt hazilag is meg lehet oldani, bar csunyan mutat egy tobb tizezres szeldzsekin :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26233) bencze válasza inf3rno (#26231) üzenetére


bencze
senior tag

Az optikaival nem az a baj, hogy télen nem jó, hanem hogy nem jó. Egy dolog, hogy tapasztaltam de olyan is mondja aki többet tökölt vele. Lassú, és néha teljességgel hülyeséget mutat. Ha néha 20-30-al felülmér és futás alatt a szíjat igazgatom az első 2 kilométeren, az számomra legalábbis a használhatatlan mivel nem tudok megbízni benne. A pánt is tud hülyeséget mutatni pl ha vizes lesz, vagy nem elég vizes, de az ennek ellenére kiszámíthatóbbnak tűnik. (pl nem megy jól a futás elején, akkor megnyálazom, utána megy)

Lehet extrém véleménynek tűnik de szerintem az optikai szenzoros legdrágább szutyok helyett inkább vennék 10e ft-os analóg pántos órát mert többet ér efektív edzés használhatóságban. (használtam olyat az első hetekben amikor tanultam futni és nagyon jól jött)

Számomra legalábbis, és meggyőződésem, hogy mindenkinek ez kellene legyen, pulzus > gps > minden más. (advanced usereknek lehet semmi nem kell mert mindent éreznek de az a kisebbség)

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26234) borix válasza bencze (#26233) üzenetére


borix
őstag

Most akkor megtartod a Fenix 5 órádat vagy mindenképp eladod?

(#26235) inf3rno válasza bencze (#26233) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Írtam én is, hogy ezek az órák nem jók, nekem külön szenzor van már 2 éve egy Ambit3R mellett, és rendesen működik. A hülyeségek egy része egyébként jelentkezett ennél is, utánaolvastam, csak annyi volt a gond, hogy rosszul hordtam. Ezen kívül néhány havonta szutyok szokott menni a szenzorára, olyankor már a bemelegítésnél látszik, hogy hülyeséget mér, és meg kell törölgetni. Nagyjából ennyi, mást problémát nem tapasztaltam vele, elég következetesen mér. Az egyedüli két hiányosság vele kapcsolatban, hogy R-R interval-t nem tud és hogy 15 sec-et késik, amit a movescount nem korrigál a logokban. Majd írok rá programot, ami eltolja a HR értékeket ennyivel.

Buliban hasznos! =]

(#26236) bencze válasza borix (#26234) üzenetére


bencze
senior tag

Már lecseréltem 5x-re. Minden hibája ellenére jó poén lesz ha megtanulok waypointos útvonalakat feltölteni rá.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26237) gombi01 válasza tomcica (#26224) üzenetére


gombi01
tag

Tomcica:
Csajozás? :DD
Nekem van két jó csajom :K egyik a feleségem a másik a 10 éves lányom! Imádom Őket, nem cserélnék semmi pénzért!
SPAR maratont szeretném 4:30-as átlag környékén megfutni. Mondjuk még be sem neveztem :)
Utána lesz a Várpalota félmaraton és a siófoki év végi amin szeretnék valami jót futni.

Tegnap mondjuk jól lefőttem az edzésen nem bírtam lefutni amit szerettem volna (6x1000 3:40-3:45-ben 2 perc pihivel). Az 5.-ben elfogyott a csí' 900m után :(
Megtoltam a pihenőm 20mp el és kiment a 6. de szenvedés volt.
Ma egy óra terep lazán, holnap 2óra bringa és pénteken megyek rövidebbeket (8-10x800m 2p50mp re /90mp pihivel)
Hétvégén egy hosszú terep másnap bringa.
Ilyesmi heteim vannak mostanság.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#26238) tomcica válasza gombi01 (#26237) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez egy ilyen szakma :DDD mondjuk a tested kora sem sokat segit rajta,erzem am en is neha (olyankor nagyon kell am akarni) :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#26239) LanyUs válasza inf3rno (#26235) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tegnap délután meló után harcoltam az elemekkel :)

Én+kitaposott Clifton 1 + 2l tiszta víz VS Köves,poros,buckás földes + 30 fok + tűző nap + 21km + 430m szint
[link]
2 hete is megfutottam ugyanezt 140 pulzus egyenes/175 dombon fel kontrolla gyaloglás nélküll ( most 165 egyenes / 175-180 fel kontroll nélkül, gyaloglással ). Ennek ellenére a tegnapi 8 perccel jobb lett 02:12

1-2.km: Ez meleg? Sima ügy lesz :D
Első dombnál: hoppá azért süt a nap...
6-7 km a 3. domb: ezt ma inkább nem kellene erőltetni, inkább belesétálok. Tiszteljük a meleget :R
9.km a 4. dombnál: végre kút, fejet be alá
14.km: mi a tökömnek ilyenkor futni?
16-17. km: vadmarha, aki ilyenkor elindul ekkora szintre árnyék nélkül :Y
18-21. csak vánszorogjak már be, ezentúl 10km a párommal. Mi a szarnak futkorásszak ennyit? :DDD

Bluetooth hangszóró a 2. km-en lemerült, tehát az üvöltő zene kilőve ( +5-10% legalább :) ), a 6-7e Ft-os analóg pulzusmérő övem pedig a futás felében képtelen volt mérésre a túlzott izzadás végett. Egy ipari hulladék. Kipróbáltam a sós vizet 2l/ 7g arányban, de forgatta a gyomrom, ezért sima víz lett. Izomlázam semmi, pedig azt hittem ma szenvedni fogok vele a 20. km-nél tapasztalt ólom lábak végett.

Kézi műanyag kör alakú víztartót szerettem volna a decathlonból, de sajna már nem forgalmazzák :(

(#26240) Vertigo18 válasza LanyUs (#26239) üzenetére


Vertigo18
addikt

Minden tiszteletem! A 30fok biztos ütött, azért vigyázzunk az ilyennel, kérem szépen! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#26241) borix válasza bencze (#26236) üzenetére


borix
őstag

Az is optikai akkor mi értelme volt?

(#26242) borix válasza LanyUs (#26239) üzenetére


borix
őstag

Alakul ez szépen.A 2l egészbe bekevert sós víz nem volt valami jó ötlet :) bár akadnak akik a tablettát sem bírja ki kell ezt tapasztalni.Magasabb pulzuson Izotóniás lötty,gél alacsonyabban pl sózott alma,banán.

(#26243) Alg válasza borix (#26242) üzenetére


Alg
veterán

sózott alma, banán :F

Akkor már inkább mogyoró, vagy paradicsom(lé).

Pont azon gondolkodom mit vigyek a Sopron trailre. Nem akarunk nagyot menni, szóval szerintem 1-2 gél, giant bar, izo, Magnosolv és valami sós cucc (mogyoró) lesz nálunk. Ez még pont belefér a kisebbik hátizsákba.

Érdekes módon izomlázam nekem sincs a meghalós hétvégi félmaraton után.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26244) LanyUs válasza borix (#26242) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nyáron a traktorok a földes utakat felporhanyosítják. Lőttem pár képet, mert annyira azért nem számít az idő :)
[link] itt a tuti por
[link] dombos lejtő hazafelé
[link] szép fa
Áll rajta 2-4 cm-es nagyon finom porréteg, ami csúszkál, főleg köves-poros részen. Egy idő után már a cipő is tele lesz vele, mert egyik érkezés löki a cuccot a földön levő lábra :) Nem szeretem ezt a terepet ilyenkor. Többször írtad, hogy túrázol. Imádom, amikor a fejem felett összeérnek a lombkoronák...

Vertigo18: vigyázok azért, érzem mikor kell lassítani. Tegnap kellett :)) De komolyan megfogadtam, hogy "normál" hétköznapon nem megyek már 10k fölé.

[ Szerkesztve ]

(#26245) bencze válasza borix (#26241) üzenetére


bencze
senior tag

Van hrm run pántom is, azzal használom.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#26246) Aristeus válasza bandus (#26216) üzenetére


Aristeus
tag

Akkor már csak a 3 perces downhill tempó kell hozzá és kész is vagy... :)
Biatorbágyon Nike outlet?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#26247) bandus válasza Aristeus (#26246) üzenetére


bandus
veterán

igen-igen, viszonylag gyakran kinézek és azért egyszer-egyszer beakad pár nagyon jó vétel: 3-4 ezerért szuper 15-20k-s pólók, 8k-ért lunartempo2 :)

a tempón még sajna dolgoznom kell :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26248) Alg válasza bandus (#26247) üzenetére


Alg
veterán

Az Adidas outlet a Borároson viszont elveszett... legalábbis egyelőre.

Megnéztem most ezt a szülinapi akciót - futócipőkból csak az alsóbb kategóriások, talán a Revenge boost volt a legkomolyabb, semmi Adios vagy Ultra vagy hasonló...

Ruhákból csak mindenféle pólók (amit ugye nem vesz az ember mert úgyis kap versenyeken) meg 1-2 maradék, de semmi érdekes (van még pár a vékony mustársárga Terrex polárból, az jó valami 9k-ért). A tök jó túraruhákból, terepfutó-és túracipőkből egy darab sem maradt szinte :(

Cserébe a fél üzletet elfoglalják a focicipők meg különbözö mezek, a maradékon meg susogós melegítők, illetve különféle csiricsáré utcai cipők-ruhák.

Talán majd ősszel.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#26249) bandus válasza Alg (#26248) üzenetére


bandus
veterán

nem jó hírek :( mondjuk én egyáltalán nem használom a versenyen kapott pólókat (kivétel talán a mostani maratonman versenyek asics pólói), szerintem szörnyűek, és egy márkás nyomába sem érnek. már egy ideje vadászok valami extra vagány trikót is, de eddig nem sikerült még megtalálnom a nekem tetszőt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26250) borix válasza Alg (#26243) üzenetére


borix
őstag

Mogyorót nem fogja könnyen gyorsan emészteni a gyomor inkább terheli magasabb pulzuson a
paradicsomlé meg savat csinál nekem émelyegne égne tőlle a gyomrom.

bencze
Azt az előző órához is vehettél volna így mi értelme volt cserélni?

Az egy király terep futásra csak ahogy írtad a traktotok mikor fölpuhitják az útat az nem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.