Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:48

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Watch - Időtálló
Üdvözöllek a Samsung Galaxy Watch okosóra topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) batai15


batai15
félisten

Nagyon jól sikerült, és valóban nincs elszallva az ár.

(#2) balgab84


balgab84
aktív tag

Apple watch, azert az most oda tett😀samu watch kicsit unalmas lett.

(#4) #24536576 válasza balgab84 (#2) üzenetére


#24536576
törölt tag

Annak biztos, aki elhiszi a sok hülyeséget. Nem hiába állnak sorban az "a világ leginnovatívabb" telefonjáért se. :)

(#5) #24536576


#24536576
törölt tag

Azt a fém szíjat hol lehet beszerezni? :D

(#6) Divinity válasza balgab84 (#2) üzenetére


Divinity
őstag

Öööö, miben is?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#7) daninet


daninet
veterán

Kellene ebből is egy fémszíjas verzió mint a Frontier volt az előző generációban. Nálam ezek a műanyag szíjak kizáró tényezők. Az OCD-met pedig idegeíti, hogy az utólag vásárolt fémszíj csiszolása nem egyezik az óra többi részével.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8) atike válasza balgab84 (#2) üzenetére


atike
nagyúr

:F

....unalmas... :)

Szerintem (is) eléggé rendben van amúgy.

(#9) nyisziati válasza batai15 (#1) üzenetére


nyisziati
veterán

Hát ez azért erősen véleményes. Én pl. 120-at telefonért se adnék, nemhogy óráért. Ráadásul még mindig változó módon működik együtt különböző telefonokkal és a GPS-e se túl pontos. Plusz az always-on még mindig jobb egy Amazfitben.
Ez így együtt elgondolkodtatja az embert, érdemes-e ennyit kiadni egy ilyen óráért.

(#11) _GeTTeR_


_GeTTeR_
csendes tag

Sziasztok!
A kisebb, 42mm-es "alap" modellben is van mikrofon és hangszóró, tehát alkalmas a telefon BT kihangosítására, kvázi kiváltva egy BT headset-et?
Előre is köszi :)

" Divide et Impera ! "

(#12) batai15 válasza nyisziati (#9) üzenetére


batai15
félisten

Nekem is az említett bip van amit nagyon szeretek. Mondjuk pace stratos jó lenne helyette,bip miatt mondom azt hogy tudnam mire hasznalni a komolyabb órákat is.nem azt mondom hogy rohanok meg venni mert a bip igen jól ki szolgál, illetve nem kevés a 120e pénz, de egy i watch melett, ill a piac többi óráját meg nézve nincs elszallva az ár

(#13) Bossyy


Bossyy
tag

Én egy Galaxy Fit 2 -t használok és őszintén szólva nem értem ennek a felárát ahhoz képet. Gyakorlatilag az is tudja ugyanezt (GPS, WiFi, AMOLED, 4GB tárhely stb.) kevesebb, mint fele (használtan harmad, negyed) ennyiért.
120 ezerért ért már SD 845 / 128 GB tal szerelt, tehát csúcs telefont lehet venni.....

(#14) #24536576 válasza Bone123 (#10) üzenetére


#24536576
törölt tag

Köszönöm! Olyan vastagabbat tudsz ajánlani?

(#15) Divinity válasza Bossyy (#13) üzenetére


Divinity
őstag

A Fit 2 aktivitás mérő. Az okosóra a smart funkicók miatt okos. Tudja azt amit a Fit és még többet, erre fel a felár. Nem minden a specifikáció.
Pl ezért van egy Amazfit ára is jóval a konkurencia alatt, egy jóval butább platform egy sokkal kevésbé minőségi burkolatban.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#16) Heraldry válasza Bossyy (#13) üzenetére


Heraldry
tag

Nekem is egy Gear Fit 2 Pro van, de azzal zenét hallgatva egy hosszabb futást (pl. maraton) nem vállalnék. Ez pedig elvileg bírná...
Apropó zene. Erre is lehet tenni Spotify appot? (Az hogy offline lehet hallgatni BT fülessel, még egyedülálló tudomásom szerint a Samsung okosóráknál.)

Nincs olyan hogy "felhő" csak olyan van, hogy valaki másnak a számítógépe... - "I love the way the Earth rotates... It really makes my day."

(#17) moleculez


moleculez
veterán

Nagyon rendben van, a GPS mintavételezés szoftveresen orvosolható (jelenleg elég tré, köszi a részletes tesztért!). Szerintem tök rendben van, nekem Gear Fit 2-m volt, az nagyon szépen kezelte a GPS adatokat.
Nekem az Apple Watch nagyon bevált, igaz iOS környezetben vagyok.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) #92841844


#92841844
törölt tag

Ez jó lett﹐rendben van 👍 nézegetem is már egy ideje﹐de régimódi vagyok﹐csak Samsung telefon mellé tudom elképzelni

(#19) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Pont jó, hogy egy startossal lett összehasonlítva a következő órám az lesz, vagy már majd a követező kiadás. A mostani pace-m is jó. Viszont, hogy még a stratoshoz képest is pontatlanabb a gps kezelése az azért érdekes ebben az árkategóriában (főleg, hogy mostanában a startos 155 dollár körül megy akcióba.)

(#20) Bone123 válasza _GeTTeR_ (#11) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Persze, van a 42mm-esben mikrofon és hangszóró. De azért zajos környezetben még mindig jobb egy BT headset.

(#21) sherlock82


sherlock82
senior tag

Fogalmam sem volt, hogy mit tudhat egy ilyen óra, a cikket elolvastam, érdekes dolgokat írtak benne. Tök jó ötlet, és van benne innováció is, de ez irreálisan sok pénz szerintem ért. Max 50.000 ft ami szerintem korrket ár lenne egy óráért szerintem.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#22) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Azt hiszem lesz egy eladó Huawei Watch 2 eSIM. 😆 Ez állati jó lett.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#23) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Vegre gyurnak az uzemidore a samunal is, a 46 mm-es tok jo lett!

(#24) doooo


doooo
veterán

A kisebb modell színe jobban tetszik. Csak az akku az, ami félelmetesebb benne.

(#25) Baggins86


Baggins86
aktív tag

Már tudom mivel lepem meg magamat karácsonyra. :D

(#26) joey04


joey04
titán

Nem rossz, főleg a nagyobb :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) Ace882


Ace882
tag

Annyira tetszett a minden részletre kitérő teszt,hogy meg is rendeltem a nagyobbat. Köszönet a részletgazdag bemutatásért :R

Ahogy múlnak az évek, egyre több a fiatal körülöttem.

(#28) cintula187


cintula187
addikt

Nyáladzok érte, pedig eddig a Tizen nem teszett, de ez most pazar.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#29) ollie válasza Bossyy (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

És a 120 ezre telefont a csuklódon hordod?

***

(#30) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Tényleg egyre jobbak ezek a cuccok, de nekem még mindig bazárinak tűnnek.
El nem tudom képzelni, hogy akár egy (nem kockás) ing mellé felvegyem. Nehéz téma ez az óra, akit ez érdekel, tudja, hogy márkás óránál szíjról megmondja az ember, hogy milyen értéket képvisel kb. (Ok, az ultra drágákról nem feltétlen) de a 200.000 - 2.000.000 intervallumban igen.
Szóval nem igazán vágom ennek a célcsoportját, mert aki meg nem költ ennyit órára az erre se fog, aki meg valami jobb automatával (vagy többel) rendelkezik, az sem fogja felvenni.
(Plusz 1: a műanyag szíjjal egész pontosan mire gondoltak? :DD)

(#31) Murdock1981 válasza _Scythe_ (#30) üzenetére


Murdock1981
tag

Ez is egy réteg termék, mint azok az órák, amiket írtál. A műanyag szíj sportolás közben kényelmesebb.

(#32) nyisziati válasza _Scythe_ (#30) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezek az órák a geekek (vagy geek hajlamú emberek) játékszerei.

(#33) #24536576 válasza _Scythe_ (#30) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nem csak sznobok léteznek. Nekem van mellette egy Certinám is, ha elegánsnak kell lenni, nyilván azt veszem fel. Hétköznap meg a Watch-ot.

(#34) Divinity válasza _Scythe_ (#30) üzenetére


Divinity
őstag

Lemerném fogadni, hogy többen vannak akik okosórát használnak mint akik ennyire sznobok.:)
Amit te felvázoltál az sokkal kisebb réteg. Az emberek 99%-a aki órát hordott előtte is előrébb van egy okos órával, pláne egy elegánsabb fajtával, nem kell csak a sport órákra gondolni. Nekem egy ezüst milánói szíj van mellé és akár öltöny mellé és felvenném. Praktikus és elegáns. Nem járok olyan környezetbe ahol megnéznek mert nem fél milliás órám van.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#35) mjani1172 válasza Divinity (#34) üzenetére


mjani1172
addikt

Az ár korrekt, a tudás korrekt, a külső is rendben van.
De, hogy én egy órát töltögessek azt inkább kihagyom.
Így is már túl sok dologgal kell foglalkozni.

De amúgy tényleg jópofa.

(#36) kakuk.tamas válasza mjani1172 (#35) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én is így voltam ezzel, de - szerény véleményem, és tapasztalatom szerint - ezekben nem lehet normálisan aludni a vastagsága miatt. Ergo, éjszakára úgyis leveszed, akkor meg mindegy, hogy a polcra rakod, vagy a töltőjére.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#37) Jeanne d'Arc

Ez megint túl férfias. :/

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#38) #24536576 válasza kakuk.tamas (#36) üzenetére


#24536576
törölt tag

+1. Én se tartottam sokra ezeket a kütyüket, végül csak nem bírtam ki, és kipróbáltam most ezt a Watch-t, és nagyon kellemesen csalódtam benne. Időtállóságára kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

(#39) Burt1793


Burt1793
veterán

Nekem egy garmin fenix 3-am van, egész okos, mondjuk nem gyors, de nem okosórának vettem anno, természetesen.
Ha az otp simple nfc-s fizetése működne ezzel az órával, azonnal megvenném!

(#41) kakuk.tamas válasza Burt1793 (#39) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Talán - nemsokára - remélhetőleg - elérhető lesz nálunk is a Google Pay. Én egyedül ezért vettem WearOS-es órát, mert ebben reménykedem.
(Meg tervben van egy kezdetleges okosotthon kiépítés, amihez kell.)
Egyre jobbak lesznek ezek az órák, csak ami tényleg zavaró tud lenni, az a vastagságuk az akksi miatt.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#42) kakuk.tamas válasza #45553408 (#40) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Huawei Watch 2 előtt egy Xiaomi Amazfit Bipem volt, abban tudtam aludni. De ebben nem, engem zavar. Tudom, egyéni szocprob, de az alvás monitorozás egyébként se nagyon izgat éppen.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#43) Burt1793 válasza kakuk.tamas (#41) üzenetére


Burt1793
veterán

Ha megnézed mekkora a garmin fenix 3 HR, akkor láthatod, hogy ez a gear gyerekméretű cucc. :D
Én is simán alszom a garmin-nal, tök jól monitorozza az alvást.

(#44) ferenck válasza Jeanne d'Arc (#37) üzenetére


ferenck
senior tag

Van két másik is, 42mm-esek, az egyik fekete, a másik arany színű, nőknek, szóval most tényleg van választék.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#45) delta1017 válasza kakuk.tamas (#36) üzenetére


delta1017
aktív tag

Akkor nem volt még full fém óràd, azért beszélsz így.
Nekem a 46mm-s van, észre sem veszem, hogy rajtam van és lehet aludni benne.

(#46) jagertibi válasza #24536576 (#33) üzenetére


jagertibi
aktív tag

Ott a pont.... :K Nekem konkrétan 8 db Seiko órám van (fele még ráadásul óra forgatóban) a Apple Watch-om meg a Mi3 mellett. Melóba a telefonnal kompatibilis kütyüket használom (meg éjszaka), egyéb esetben meg "rendes" órát. Rengeteg pozitív tulajdonságuk van az automata vagy bármilyen más órával szemben. Mondjuk főként akkor is látod érzed ha írnak hívnak ha zajos környezetben tevékenykedsz és a sportot vagy más dolgokat nem is említettem...

(#47) worxland válasza _Scythe_ (#30) üzenetére


worxland
addikt

"Szóval nem igazán vágom ennek a célcsoportját, mert aki meg nem költ ennyit órára az erre se fog" - a Te köreidben talán nem. Melóhelyen 3 kollégámnak is van Gear S3. Egyik se forog olyan körökben, ahol az óraszíjból vonnának le következtetéseket.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#48) worxland válasza _Scythe_ (#30) üzenetére


worxland
addikt

"Plusz 1: a műanyag szíjjal egész pontosan mire gondoltak?" - Chokito. Volt fémszíjam, bőrszíjam. Ez a puha műanyag ugyan tényleg ronda, de sokkal kényelmesebb viselni. Eleinte le akartam cserélni én is, de 3 hónap használat után eldöntöttem, marad.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#49) mzoltan321


mzoltan321
csendes tag

Én még mindig dilemmában vagyok:

Stratos megvolt, tetszett hordani mint óra, úgy láttam az aktivitás követés is OK volt, viszont nálam valami szoftveres bug bejött, amit nem tudtam kiküszöbölni, így maga a rendszer nem volt tökéletes sajnos.

Átmenetileg vettem egy mi band 3-t, a gyári appot kiegészítve MI BANDAGE-val és hetek óta használva le se veszem. Kényelmes, alig észrevehető, definiálva milyen üzeneteket, értesítéseket akarok látni (face,gmail, sms, hívás kijelzés), hangtalanul ébreszt. Crossfit jellegű edzésen hordható (kivéve Kettlebell), bár az itt jelzett adatok nem mérvadóak, max a pulzus, de ugye egyik mai okos eszköz sem tudja pontosan definiálni ezeket a különféle gyakorlatokat, eltérő súlyokat stb. Ami sajnálatos, hogy futáshoz kell a teló...

Na most vágynék én egy ilyesmi órára, akár almás akár ez... de reálisan nézve még nem látom miben ad többet mint funkció egy 100 ezer ft feletti okosóra, ráadásul edzésnél ezt tuti le kell venni, max futásra tudom használni. (anyaghasználat, minőségérzet ... persze értem van külömség). Ami nekem fontos szempont az a minél pontosabb sport, aktivitás követés. A szoftveres javítás pontosan mit jelent itt a GPS-nél?

zoli

(#50) Divinity válasza mzoltan321 (#49) üzenetére


Divinity
őstag

" Ami nekem fontos szempont az a minél pontosabb sport, aktivitás követés "

Akkor aktivitás mérőt kell venni nem pedig okos órát. :)

Ott a Gear Fit, azt pont ilyenekre találták ki pl.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.