Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80301) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van Forkliftem, de valamiért nem kedvelem. :D

És emlékszem, hogy még Sierránál sikerült a finderből valami kétpanelest csinálni, csak nem emlékszem hogyan. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80302) Smiley válasza brickm (#80300) üzenetére


Smiley
őstag

mc ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80303) nord_ válasza V.Stryker (#80301) üzenetére


nord_
veterán

Finderben kétujjas katt a kívánt mappára: megnyitás új ablakban.

(#80304) brickm válasza Smiley (#80302) üzenetére


brickm
őstag

Nekem is fent van, de nem szoktam használni. Megelégszem a finderral :D pedig annó windows alatt első dolgom volt total commandert rakni, és SOHA nem nyitottam meg a sajátgépet, csak ha programok telepítése és törlése menü kellett :D

(#80305) galaxys80 válasza Syl (#80259) üzenetére


galaxys80
veterán

Megcsináltam amit írtál.
Alt + V =@ működik is.
De a DELETE gombra például nem csinál semmit.

(#80306) galaxys80 válasza galaxys80 (#80305) üzenetére


galaxys80
veterán

Sőt most nézem, hogy a Ctrl C- Ctrl V sem működik.
Szóval nálam nem igazán megy úgy, mind anno Win alatt.
Egyedül a @ került jó helyre.

(#80307) sirkope


sirkope
tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#80308) Syl válasza galaxys80 (#80306) üzenetére


Syl
nagyúr

A ctrl+c ctrl+v nem is működik. Arra maradt a cmd+c cmd+v
A delete-t viszont kifejthetnéd. Hol nem működik? Nálam minden programban, minden text input mezőben azt teszi amit kell: jobbra töröl.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80309) galaxys80 válasza Syl (#80308) üzenetére


galaxys80
veterán

Finderben pl ráállok valamire és megnyomom. Nem törli ahogy a Windows-ban

(#80310) Syl válasza galaxys80 (#80309) üzenetére


Syl
nagyúr

A keyboard.layout csak a billentyűket helyezi át, nem az operációs rendszer funkcióit babrálja. Ha delete gombbal szeretnél fájlokat törölni, használj olyan fájlkezelőt ami engedi a billentyű funkciók cseréjét (pl. Forklift).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80311) TheMarci


TheMarci
addikt

[2016-os rMBP billentyűzet visszahívás tapasztalat]

Nekem is elkezdett rosszalkodni a 2016-os nem TB-s MBP-m billentyűzete, így egy iStyleba bevittem, ahol rögtön átvették, sőt rákérdeztek, hogy a kijelző nem kopik -e. Nekem nem tűnt fel semmi, de amikor elkezdte nézegetni, rögtön talált rajt pár foltot, így beírta a munkalapra azt is, hogy kopott kijelző. (Úgy, hogy én mondtam, hogy nekem nem tűnt fel semmi, mégis megnézte (!))
Csütörtökön vittem be, kedden mehettem is érte. (Náluk vettem a gépet, nem tudom számít -e gyorsaságban) Cserélték a kijelzőt, és a billentyűzetet, határozottan jobb lett, érzésre picit nagyobb lett a billentyű lenyomási útja, akinek kicsit is gond van a billentyűzetével, mindenképp vigye el.

Olvasni a topikban jót - rosszat szervízekről, részemről nagy pirospont nekik.

[ Szerkesztve ]

Do You Dream?

(#80312) galaxys80


galaxys80
veterán

Ha a Command + R-es indítással újra akarom telepíteni a rendszert, akkor érdemes a lemez formázását is megcsinálnom?

(#80313) sirkope


sirkope
tag

Az mitől lehet, hogy a mac minim és az iPadom nem tud bluetoothon kapcsolódni? Mindketten látják egymást, a minin elindítom a csatlakozást, a feldobott kód megjelenik az iPadon is, elfogadom, majd kb 2 másodperc után mindkettő azt írja nem csatlakozott.

Mac Mini : Catalina 10.15
iPad Air 3 : iPadOs 13.1.3

(#80314) Syl válasza galaxys80 (#80312) üzenetére


Syl
nagyúr

Attól függ mi a cél.
Ha tiszta rendszert akarsz, mert pl. valami nem jól működik, vagy a sok frissítés már itt-ott problémákat okoz stb., akkor célszerű formázni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80315) K1nG HuNp válasza galaxys80 (#80312) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

macOS ujratelepitesnel ha teljesen szuz rendszert szeretnel akkor neked kell kezzel leformaznod disk utilityben a dolgokat. En azt csialnam, hogy restart, legyalulnek mindent es utana internet recoveryvel toltenek le - telepitenek rendszert.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80316) galaxys80 válasza Syl (#80314) üzenetére


galaxys80
veterán

Őszintén szólva nincsen különösebb problémám. Azért gondoltam újra húzni, mert anno mikor megvettem az Air-t össze-vissza próbálkoztam terminalos parancsokkal az SMB gyorsítása miatt. Ki tudja mennyire tettem ezzel jót vagy rosszat.
Illetve , akkor még szükségem volt az SMBup nevű appra. Az viszont kinyírta a finderben az SMB megjelenését az oldalsávban.
Most viszont már nincs szükségem rá és jó lenne, ha visszatérne a Finderbe az SMB. :)
Egyébként gyakorlatilag üres az SSD-m, mert minden a NAS-on van. Egyedül az appokat kellene újra telepítenem gondolom.

(#80315) K1nG HuNp

internet recoveryvel az a Command + R?

[ Szerkesztve ]

(#80317) K1nG HuNp válasza galaxys80 (#80316) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Itt megtalalod a pontos bill kombinaciokat

https://support.apple.com/hu-hu/HT204904

neked option - cmd - r kell ha catalinat akarsz netrol leszedni, shift - option - cmd - r ha a maceddel erkezett eredetit.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80318) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Esetleg azt tudja valaki hogy synology nas-hoz lehet kapcsolódni a double commanderrel, és ha igen akkor hogy? Csak FTP-s kapcsolatot találtam.
Köszi!

ˣ

(#80319) NGA


NGA
addikt

Próbáltam a sidecar-t a 2011 early MBP-n és a 2018-as Ipad-on, a terminal parancs óta látja az ipadot, de az ipadon csak egy fekete képernyő jelenik meg a sidebarral. Van rá megoldás?

(#80320) sirkope válasza NGA (#80319) üzenetére


sirkope
tag

Akkor te előrébb vagy, nekem a Mac mini 2011 mid nem lát eszközt, igaz nem is tudnak bluetooth-al kapcsolódni.

(#80321) NGA válasza sirkope (#80320) üzenetére


NGA
addikt

Nekem kábellel van összekötve. Ami az érdekes, hogy rjazolni tudok az ipadon, a toll átmegy a laptopra, minden funkciója működik. De csak vakon, fekete képernyőn tudok rajzolni.

(#80322) dni


dni
őstag

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a 2015-ös 15" MBP-ket érintő aksi csere programmal kapcsolatosan? Adott egy gép ami nem érintett a szériaszám alapján, azonban az akksija felpúposodott kicsit. Vajon ilyen eseteben lehet-e kérni díjmentes cserét, vagy csak "normál" fizetős keretek között javítható?

[ Szerkesztve ]

(#80323) brickm válasza dni (#80322) üzenetére


brickm
őstag

Ha nincs a listán, szerintem nem lehet cseréltetni. Erre szoktak trükközni szerintem, h SN alapján jogosult alaplapot raknak bele, meg hátlapot. De nem biztos.

(#80324) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Iphone XR-t próbálom szinkronizálni, de nem működik.
Nagyon ritkán hajlandó működni, de általában vagy azt írja, hogy nem talál szolgáltatói frissítést, vagy nem találja a telefont.
Több kábellel is ugyan ezt csinálja.
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#80325) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Apple Music családi csomagnál hány fő használhatja?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80326) marsu. válasza V.Stryker (#80325) üzenetére


marsu.
senior tag

Max 6 fő

(#80327) V.Stryker válasza marsu. (#80326) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi. Sehol nem találom leírva.

A családi megosztásba kell belevennem a tesómat az apple idjával és már használhatja is?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80328) Syl válasza jeromosi (#80324) üzenetére


Syl
nagyúr

Windowsos PC-re dugod.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80329) brickm válasza Syl (#80328) üzenetére


brickm
őstag

wrongway :D

(#80330) general


general
addikt

Srácok, hülye kérdés:

Az iCloud-ot, mint mappát, és benne az almappákat hol találom meg a könyvtár struktúrában a fő meghajtón? Nem lelem... Be akarom importálni Lifgtroomba az iCloud Képek mappámat.
:W

(#80332) brickm válasza general (#80330) üzenetére


brickm
őstag

~/Library/Mobile\ Documents/
Nekem ezalatt van minden almappa és file

[ Szerkesztve ]

(#80333) brickm válasza brickm (#79476) üzenetére


brickm
őstag

Update:
Frissítettem a Mojave-t a legújabbra, és megjavult a mikrofon problémám :D Aki hasonlóval küszködik, próbáljon rá, hátha.

(#80334) Ļantos


Ļantos
aktív tag

Srácok, az új Catalina rendszer alatt ha alszik a készülék akkor kilépteti a Safarit, Messagest. Ez ilyen vagy ha nem akkor hol keressem a beállításokban? Előző rendszernél lehajtottam a fedelet minden ugyanúgy fogadott mint ahogy hagytam.

(#80335) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!

Néhány napig nem használtam a macbookot, most bekapcsoltam, és rögtön berágtam. A paragon ntfs még mindig küldi az értesítéseket, pedig elvileg mindenhonnan legyalultam. hogyan lehet ezt eltüntetni véglegesen?

Köszi!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#80336) galaxys80


galaxys80
veterán

Ha valaki keres fordító bővítményt a Safari-hoz, akkor ajánlom a Myna translate for Safari-t.
1090 Ft az AppStore-ban.
Tökéletesen teszi a dolgát.

(#80337) general válasza brickm (#80332) üzenetére


general
addikt

Nálam ilyen mappa nincs a Libraryban. (ami gondolom Könyvtár, ha magyar nyelvre van állítva a rendszer)
Hol keressem? Mojave van a macbookon, HS a hackintoshon, ehyiken sem látok Mobile nevű mappát, vagy nem jó helyen keresem.

szerk: hm, érdekes, Finder alatt a nézetbeállításoknál külön engedélyezni kell, hogy . a Felhasználók mappában látható legyen a Könyvtár mappa, viszont a Lightroom szoftver nem látja akkor sem.

[ Szerkesztve ]

(#80338) Bagan válasza Diokhan (#80335) üzenetére


Bagan
aktív tag

Telepitojet toltsd le, majd eltavolitas jobb alul!

(#80339) brickm válasza general (#80337) üzenetére


brickm
őstag

Amit bemásoltam a teljes elérési út. Onnan a terminál is felveszi, meg minden egyéb szoftver

(#80340) sirkope válasza NGA (#80321) üzenetére


sirkope
tag

Miután hozzáadtam a mac minit az iCloudhoz, tud csatlakozni Bluetoothon az iPadhoz. De a sidecar továbbra sem működik. (kábellel összekötve sem) A Handoff szolgáltatást nem látszik a general settingsben, a Broadcom-os bluetooth ami a miniben van támogatja a low energy módot, de a handoffot nem.

[ Szerkesztve ]

(#80341) lmno


lmno
őstag

Nektek is jobban melegszik a gép Catalina alatt? (rMBP 15" 2014)
Jóval többször hallom a venti hangját, mint korábban.

(Chrome-ot használok amúgy, az is közrejátszhat a dologban)

[ Szerkesztve ]

(#80342) MNBT


MNBT
tag

Sziasztok,
Macbook Pro 2015-ös gépemen High Sierra fut, viszont azt vettem észre hogy hirtelenjébe 40 GB eltűnt a rendszer partrícióról.
Használok After Effects-et és Final Cut Pro-t is, de azoknak a cache mappáját mindig kitörlöm. Viszont ma felraktam a 10.13.6-os update-et, és hát azt mutatja a rendszerinfo hogy 101GB a rendszer mérete.
Hogyan tudnám megoldani hogy visszakapjam azt az elfoglalt helyet?

(#80343) trobi28 válasza lmno (#80341) üzenetére


trobi28
addikt

Nem, én sosem hallom a ventillátort szintén Chrommal :K MBA 13 2014
Ez fogyasztásban mutat valamit?

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80344) consono válasza lmno (#80341) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam is mintha gyakrabban bekapcsolna a ventillátor 2017-es Air-en, mint előtte Mojave-n, pedig én Firefoxot használok, nem Chrome-ot :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#80345) lmno válasza trobi28 (#80343) üzenetére


lmno
őstag

Keveset használom akkuról, úgyhogy ezt nem tudom megmondani.
Korábban én se hallottam a ventit, csak amikor indokolt volt.

(#80346) lolal


lolal
senior tag

Heoheoheo sziasztok,

Valaki felrakta már a Catalinát 2017 es MB Airre ? Jelenleg 10.14.3 as Mojave-t használok elvagyok vele, de gondolkodtam hogy frissítek. Tapasztalatok eddig ? Az iPad képernyő tükrözése tetszik. iPad Pro-mra felpaszíroztam a tabOS-t azt nem bánom.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#80347) brickm válasza lolal (#80346) üzenetére


brickm
őstag

Én személy szerint nem teszem fel, míg nincs bajom a jelenlegi rendszerrel. (Mojavéra is csak a dark theme miatt váltottam, amugy S vagy HS lenne fent.)

A Catalina alatt nem futnak a 32bites appok. Neked kell tudni, így bevállalod-e, vagy sem.

(#80348) Smiley


Smiley
őstag

Multkor volt szo a core2dou-rol mennyire hasznalhato. Tessek itt egy screenshot, mire jo egy 12 eves gep... Szol a zene, nyitva van 3 tab adblock-al, meg megy egy kicsi torrent.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80349) Bozsana


Bozsana
tag

sziasztok!
vague megvettem a 2017es art. torrent klienst akartam feltenni. mindig is utorrentet használtam, de az nem működik Catalinan, mit ajánlanátok ? feltettem a folxot, de nem seedel, es nem találom, hol állíthatnák be.
köszönöm

(#80350) lmno válasza Smiley (#80348) üzenetére


lmno
őstag

Szép hangja lehet :)

(#80349) Bozsana:
qbittorrent

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.