Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79951) nord_ válasza kkp900 (#79949) üzenetére


nord_
veterán

Ugyanazt az infót látod, amit korábban az iTunesban: szoftverfrissítés, biztonsági mentés, telefonra másolt tartalmak.

(#79952) CharlieDrop válasza Syl (#79948) üzenetére


CharlieDrop
veterán

no, ezek kikerültek a SideCar alól:

iPad Air 2i
Pad mini 4i
Pad (5th generation)

csak azok maradtak, amik támogatják a Pencilt

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#79953) nord_ válasza India (#79950) üzenetére


nord_
veterán

Jaja, végre. :K

(#79954) kkp900 válasza nord_ (#79951) üzenetére


kkp900
senior tag

Azt értem ,hogy mit kellene látnom de semmit sem mutat konkrétan a telefont se ,hogy csatlakoztatva van! Ez a bajom rádugtam kiírta ,hogy biztonságos gép megadtam a kódot ,és utána nem mutatja ,hogy egyáltalán csatlakoztatva lenne a telefon a géphez.

(#79955) hemaka


hemaka
nagyúr

Eddig Spotifyt hasznaltam, gondoltam kiprobalom az apple musicot, de iphone-rol nem lehet allitani a hangerot meg ugy mindent? Spotifyban egykent mukodott a telo meg a gep, az iphone mint valami taviranyito.
Butykolni kell hozza valamit?

(#79956) Rage47 válasza hemaka (#79955) üzenetére


Rage47
veterán

nem lehet ilyesmit apple musicnál

(#79957) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

MacBook Pro 13" 2013 Late gépbe milyen SSD-t lehet rakni? Szabványos PC-be való M.2 2280 sata vagy pci-e (nvme) megfelelő?

Esetleg kizárólag hozzávaló speciális támogatott SSD-vel megy csak?

Úgy tudom 2016-tól felfele van spec. ssd támogatottság, mint a következő képen is látható.

[ Szerkesztve ]

(#79958) tboldi válasza nemethchek19 (#79957) üzenetére


tboldi
nagyúr

Úgy tudom 2016-tól felfele van spec. ssd támogatottság

Ha jól rémlik, onnantól is csak az alap 13-asokban. Az én 2017-es 15-ösömben forrasztva van.

(#79959) sztanozs válasza nemethchek19 (#79957) üzenetére


sztanozs
veterán

OWC ssd-t lehet csak.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#79960) Head88 válasza nemethchek19 (#79957) üzenetére


Head88
addikt

Speciális lábkiosztású pci-e ssd van a kezdetektől. (évjáratfüggő, hogy milyen kell. 2013-2014-2015 ugyanolyan ssd-t használ)
Lehetőségek: gyári ssd, OWC vagy Transcend JetDrive.
Egyes M.2 ssd-k átalakítózással működhetnek, de elég lutri szóval nem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#79961) Lall válasza Syl (#79940) üzenetére


Lall
veterán

Sleepben valóban nagyon jó a gép, tényleg alig merül. Viszont használat közben elég titanic effektus van. Remélem beáll ez is valahogy normálisra, mint anno a többi rendszer.

Sidecar-t én is akartam, 6. gen iPad, nem kedveli. Írja, hogy kábelen is össze lehet kötni, vajon úgy sem? Hamarosan érkezik egy USB-C lightning kábelem.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#79962) Head88 válasza Lall (#79961) üzenetére


Head88
addikt

A sidecar-nak nem a vezetéknélküli vagy vezetékes kapcsolattal van baja. Egyszerűen, csak a pencil támogatott ipadok használhatóak.

(#79963) nemethchek19 válasza sztanozs (#79959) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

GYárilag amúgy nem Samsung van benne?

(#79964) Lall válasza Head88 (#79962) üzenetére


Lall
veterán

Sajnálatos... Akkor kollégával kicseréltetem. Neki az új van, de csak elemzésre és pár app futattására használja. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#79965) Head88 válasza nemethchek19 (#79963) üzenetére


Head88
addikt

samsung, toshiba vagy sandisk. De mindegyik az apple megrendelésére készült egyedi lábkiosztású.

(#79966) sztanozs válasza nemethchek19 (#79963) üzenetére


sztanozs
veterán

de, csak gyárilag nem szabvány kiosztással, ezért a normál ssd-k nem működnek vele
ráadásul az owc és az eredeti is "csak" kompatibilis, de nem egyezik (így pl az eredetihez adott owc external case nem eszi meg a kompatibilis ssd-t, csak az eredetit)

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#79967) nemethchek19 válasza sztanozs (#79966) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

(#79968) Head88 válasza nemethchek19 (#79967) üzenetére


Head88
addikt

A sintech használható cucc viszont így is elég kényeskedő lenne a macbook. Nem mindegy milyen márkájú és típusú ssd-t raksz belel. Gép sz@rakodik a legtöbb m.2 ssd firmware-ével.
Annyi elírás van, hogy a 2016 gépekhez már nem jó.

(#79969) csababarca


csababarca
őstag

utorrent lehalt.

qbit honnan letölthető, mert az előbb azt írta ki hogy nem lehet megnyitni, mert nem ellenőrizhető helyről származik?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#79970) consono válasza csababarca (#79969) üzenetére


consono
nagyúr

Jobb klikk, megnyitás?

"In God we trust. All others must bring data"

(#79971) K1nG HuNp válasza csababarca (#79969) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

persze hogy azt irja ki mindenre, ami nem app storeos. ilyenkor vagy jobbklikk megyitassal csinald es akkor mar lesz "megis szeretnem elinditani" opciot vagy massz be a belallitasokba es ott aktivald

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79972) NGA


NGA
addikt

Macbook Pro Early 2011 szépen fut a Catalina

(#79973) hemaka válasza Rage47 (#79956) üzenetére


hemaka
nagyúr

Eleg szegyen. 🤦🏻‍♂️

(#79974) r3dsnake válasza Lall (#79961) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ott a duet display, működik évek óta, bármelyik Mac-en és iPaden.

(#79975) K1nG HuNp válasza hemaka (#79973) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

azert szerintem nem akkora problema :D apple musicot en meg az uj catalina verzioban sem hasznalom macen mert meg mindig eleg silany. az az apro es lassu kereses, meg az egesz ui fenyevekkel a spotify mogott van.

iPhoneone viszont az apple music a nyero, a magyar 30y dalokat is mondatonkent idozitve szoveggel jeleniti meg (mar nem mintha pont beck zoli dalszovegeit nem tudnam de akkor is meno :D)

+ apple music diakja olcsobb mint a spotify mert forintba fixen fizeted, pont kijovok 1 ezresbol a musiccal meg az egyel nagyobb iclouddal

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79976) Gergi


Gergi
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy futott-e már bele valaki ebbe a problémába: :F

A gép egy 2018-as Retina Air (alapmodell).
Bármit csinálok, végül mindig ebbe a képernyőbe/hibába futok bele.
Amit eddig próbáltam:
- frissíteni egy belakott Mojave-ről
- frissíteni egy újratelepített, szűz Mojave-ről
- leformázott ssd-re telepítéskor usb pendrive-on keresztül
- leformázott ssd-re telepítéskor neten keresztül

A Mojave gond nélkül feltelepül. :U

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#79977) Smiley válasza Gergi (#79976) üzenetére


Smiley
őstag

A log-ot mutasd mert ebbol soha nem fog kiderulni mi a baja. Raadasul a magyar hibauzenettel se lehet sokat kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79978) Head88 válasza Gergi (#79976) üzenetére


Head88
addikt

Kezdődnek a Catalina problémák :(

(#79979) hszilard666 válasza Head88 (#79978) üzenetére


hszilard666
veterán

Haveromnak egy olyan apple ID-t kért a gép amit sosem használt :DDD Pedig be volt jelentkezve a saját ID jával.

ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/4zpfvccf

(#79980) Head88 válasza hszilard666 (#79979) üzenetére


Head88
addikt

Mindig ez történik ha új főverzió jön. Mintha nem is tesztelnék.

(#79981) lmno válasza Smiley (#79977) üzenetére


lmno
őstag

Ott van a hibakód, arra kell rákeresni gugliban

(#79982) Head88 válasza lmno (#79981) üzenetére


Head88
addikt

Ssd container error a gugli szerint.

(#79983) hemaka válasza K1nG HuNp (#79975) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nalam megy vissza a spotify, en megszoktam hogy tudom az agybol is leptetni a szamokat meg minden. Illetve az ap iszonyat lassu, elinditok egy szamot recseges, csend es elindul... spotinal ranyomok, azt mar megy is.
Az UI meg tenyleg gagyi a spotihoz kepest, raadasul egyaltalan nem hallgatok magyar zenet de szerinte hallgatnom kellene😂

(#79984) galaxys80 válasza Head88 (#79978) üzenetére


galaxys80
veterán

Nekem nagyon kellemes meglepetés eddig.
Egyelőre semmilyen problémát vagy bugot nem találtam még.

(#79985) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

2017-es Air-re is szépen települt, és eddig nem láttam bug-ot.

(#79986) Syl válasza galaxys80 (#79984) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is azt hittem, aztán tegnap délután három körül a dinamikus háttérkép átváltott az éjszakai, csillagos égboltosra és még most is azon van... Igaz ezt néha eljátszotta a mojave is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79987) kkp900 válasza Head88 (#79980) üzenetére


kkp900
senior tag

Szia Head 88 ! :)
Na nekem is lenne egy konkrétan gép bekapcsolás után nem jönnek az Emailek a gyári programba. Csak mikor rányomtam a frissítésre akkor jöttek meg.Nem használok gépen mást csak a gyárit. Eddig tökéletes volt. Mit lehet tenni az érdekében ,hogy megjavuljon majd??
Telefonon is ez volt a bajom , felhívtam az Applet újra telepítettük a telefont is szívtam is vele elvesztettem az összes zenémet filmemet róla így rosszul érintett ,és nem is lett semmi változás sajnos. Ott beállítottam a frissítés 15 percenként és azzal most működik.De a Gmail app hamarabb jön meg.

De itt a gépen miket lehet megtenni a javulás érdekében??

(#79988) Smiley válasza Head88 (#79982) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, eddig eljutottam én is. De most létrehozni módosítani törölni vagy mi a francot nem tud vele kezdeni, ez csak a log-ból fog látszani.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79989) galaxys80 válasza Syl (#79986) üzenetére


galaxys80
veterán

Egyelőre nálam még nem volt ilyen. :)
Viszont anno a Mojave kezdeti állapotában sokszor előfordult.

(#79990) Gergi válasza Smiley (#79977) üzenetére


Gergi
aktív tag

A logot csak átfutottam telepítés után, de nem láttam benne semmi feltűnő hibát.
Még annyit csináltam ma reggel, hogy safe mode-ban elindítottam a Mojave-t és úgy próbáltam frissíteni, de az eredmény ugyanaz. :(
Ma este nekiugrok még egyszer és átbogarászom a logokat, hátha meglesz, hogy mi a baja...

(#79991) birorichard


birorichard
őstag

Ha netan valaki meg szenved attol, h ceges tuzfal miatt nem tud bejelentkezni az itunes-ba, de szeretne gepen apple music-rol zenet hallgatni, akkor elindult a beta.music.apple.com cimen a webes kliens. Eleg gagyi sajnos, de a semminel tobb.

(#79992) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, na elfelejthetjük a telefonunkat az mac-hez csatlakoztatni, Catalina frissítés nélkül köszi Apple! :U

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#79993) birorichard válasza 33as (#79992) üzenetére


birorichard
őstag

hat ha ez is olyan jol sikerult mint az ios/ipados 13, akkor kibirom nelkule. :D

(#79983) hemaka: en evekig spotify-t hasznaltam, de annyival szebben szol a music meg az alap fulhallgatoval is, h azert valtottam. spotify-nek ahhoz kepest eleg doboz hangja van. ha lett volna meg egy lepcso a minosegben, akkor siman inkabb azt valasztanam, ezen kivul a music mindenben joval gagyibb mind service mind alkalmazasok tekinteteben.

[ Szerkesztve ]

(#79994) K1nG HuNp válasza birorichard (#79991) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

uh koszi ez allat :D erre vartam.. :) remelem amugy most hogy mar van sajat music app macen kovi updatere kicsit osszekapjak.. mert most konkretan kiszedtek az itunesbol a musicot ahogy van es csak atmozgattak, es igy elegge nem 2019es az UX

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79995) Baltincs válasza birorichard (#79993) üzenetére


Baltincs
tag

Nekem kielégítette az igényeimet az Apple Music, egy dolog borzadály, az androidos app. Mivel kénytelen voltam telefont váltani nagyon sürgősen, és a telekom hozzám vágott egy huaweit, ezért azt kellett beüzemelni, amin szörnyű az app. Iphoneon minden oké volt, de így... Úgyhogy ment a macre is a spotify.
De egy dolog biztos, nekem a minőségi felvétel fontos, sajnos ahogy írtad is, a spotifyon nem olyan minőségű, mint az Apple Musicon.

(#79996) Head88 válasza Smiley (#79988) üzenetére


Head88
addikt

Hát ezaz. A hülye container hiba sok minden lehet.

(#79987) kkp900
Nyugi másnak is vannak problémái a Maillel.
Itt van néhány felsorolt hiba és javítási módszer: [link]

Az ilyenek miatt mondogatom, hogy nem érdemes még elkapkodni azt a frissítést. Sztem fontosabb, hogy rendben működjön az a gép.

[ Szerkesztve ]

(#79997) choco01


choco01
addikt

Szerintetek az normális hogy néha a kijelző alsó sávjában beremeg a kép? :U

Felvillan egy pillanatra egy kis csík néha..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79998) TigerCat válasza choco01 (#79997) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megesik néha. Automatikus fényerőszabályzás kikapcsolása segít. Bár Catalina óta nem láttam...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79999) Bozsana


Bozsana
tag

Sziasztok!

sajnos ujra laptop vasarlas elott allok, ezuttal macbookon gondolkoodm. Ket kerdesem lenne.
megeri a pro az airrel szemben? Filmnezes, netezes, kezdetleges kepszerkesztes hobbi szinten lenne a kovetelmeny.
megeri 100.000 el tobbet fizetni a 2019 es macbook airre, vagy evekig jo lenne meg egy uj 2017 es?
koszonom

(#80000) vasi89 válasza Bozsana (#79999) üzenetére


vasi89
addikt

Megéri pro az air-el szemben de neked kell eldönteni, hogy mire kell. Van egy ismerősöm Ő 2017es air-et használ, fotózás utáni képszerkesztésre. Viszont mindenképp a 2019es air-t venném a 2017el szemben mert abban 2015ös a hardver.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.