Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79551) alexhorvath válasza K1nG HuNp (#79550) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Köszi megnéztem nem rossz, de jobban örülnék egy táblázatnak, mert akkor csak odanézek és annyi :D

AlexUniversity

(#79552) Smiley válasza alexhorvath (#79551) üzenetére


Smiley
őstag

Ha US keyboard van a gepeden es programozni tanulsz akkor en a helyedben dobnam a magyar kiosztast es megtanulnam az ANSI-t. Minden uj ertelmet fog nyerni, extrakent pedig ott lesznek a shortcut-ok. En 2004-ben valtottam, mert akkor csak ANSI kiosztasu gepet tudtam "olcson" magamnak, de eletem egyik legjobb dontese volt akkor megtanulni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79553) K1nG HuNp válasza Smiley (#79552) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

+1 magyar kiosztasom volt sokaig, utana tavaly lett egy nemet billem amin ment a vakon gelepes de magyar kiosztast hasznaltam mert ugye volt rajta minden gomb ami kellett a helyen. most mivel a macem magyar megprobaltam ezen programozni, de 2. nap utan ataltam angolra es vissza sem neztem. tokre valtogathatnam a nyelvet most is h legyenek ekezeteim de engem nem zavar es csak elrontana a most meg zsenge angol berogzodeseket.
sosem gondoltam volna, de tenyleg nagy dolog az 1 billentyus ; meg ``

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79554) #95561216 válasza buherton (#79528) üzenetére


#95561216
törölt tag

Air jelenleg a legjobb apple notebook programozásra, szóval ezzel csak óvatosan. Inkább egy macbook utódot várnék kb 2 év múlva armon, vagy egy tablet-notebook hibridet.

(#79555) #95561216 válasza buherton (#79535) üzenetére


#95561216
törölt tag

"a programozásnál a nyers CPU teljesítmény számít"

:))

Igen, ebben a tévedésben* volt egy korábbi cégemnél az it is, képesek voltak java programozásra i7-es gépeket adni hdd-vel. 2015-ben. Utána hónapokig kellett kérvényeket írni, hogy a proci felár töredékéért adjanak már nyomorult ssd-ket. Amíg ez nem történt meg, addig a 7 éves thinkpadem 1.3 ghz-es, kétmagos ulv i3-ával körberöhögte a csoda i7-es céges gépet, mert abban volt ssd.
A programozáshoz elsősorban memória, másodsorban gyors háttértár, harmadsorban rendes billentyűzet - funkcióbillentyűkkel!!!444négy - kell, és csak utána jön a proci teljesítménye. Ezért jobb programozó gép az air, mint az új pro-k.

* természetesen ez projectfüggő is, de a szakma 80-90%-ára igaz.

(#79556) buherton válasza rjg (#79546) üzenetére


buherton
őstag

Vállalati ügyfeleknek is?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#79557) Vasy09 válasza buherton (#79556) üzenetére


Vasy09
őstag

Nekem sajnos nem ad a vállalatihoz! Azt írják a neten, hogy az én flottás csomagomhoz nem rendelhető! :U :(

Gamertag: Vasy09

(#79558) FIREBLADE78 válasza #95561216 (#79555) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Airben jobb az ssd, ram mint a proban? :U Ne már. Prot ( 13-as) akarok venni a közeljövőben.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#79559) rjg válasza buherton (#79556) üzenetére


rjg
őstag

Igen, az 1400-as számon rendeltem meg kiemelt, vállalati ügyfélként.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#79560) K1nG HuNp válasza FIREBLADE78 (#79558) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nem, szerintem arra utalt a kollega, hogy ar-ertek aranyban a legjobb. nem kell pro gepet venned fejleszteshez, mert ami kell egy IDE ala az megvan teljesen az airben is.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79561) #95561216 válasza FIREBLADE78 (#79558) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem, a billentyűzet jobb. Prokban touchbar van, ami miatt pl lehetetlen vakon debugolni.

(#79562) Quchy


Quchy
csendes tag

Sziasztok adott egy 2015 Macbook 12, az miért lehet hogy alvó lecsukott állapotban gyakorlatilag ugyan olyan gyorsan lemerül mint használat közben? Minden energiatakarékos beállítás be van kapcsolva! Nem tudom miért, pedig mindenből kivagyok lépve nem megy semmi a háttérben szerintem. :F

(#79563) CharlieDrop válasza buherton (#79528) üzenetére


CharlieDrop
veterán

pedig van ARM-os Windows :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#79564) R a y válasza Quchy (#79562) üzenetére


R a y
senior tag

Nem lehet, hogy valami Bluetooth eszköz felébreszti?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79565) brickm válasza Quchy (#79562) üzenetére


brickm
őstag

Nekem tegnap 12 óra alatt 35%ot merült. Akkucsere lesz:D

(#79566) brickm válasza FIREBLADE78 (#79558) üzenetére


brickm
őstag

Nem ezt írta :D

(#79567) H0r1 válasza Quchy (#79562) üzenetére


H0r1
tag

Mindketto 2015 os 13" os MBpromon megcsinaltam ezt:
Van aki arra esküszik, hogy a hibernatemode 25 kell legyen 3 helyett, ha a Terminalba beírjuk a pmset -g parancsot. Ezt a sudo pmset -a hibernatemode 25 paranccsal lehet beállítani Terminalban, illetve sudo pmset -a hibernatemode 3 paranccsal visszaállítani.

Es teljesen oke. Megjavult

(#79568) R a y válasza H0r1 (#79567) üzenetére


R a y
senior tag

Valahol olvastam a tcpkeepalive 0-ra tenni, az is lehet megoldás, de akkor a find my mac ugrik.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79569) H0r1 válasza R a y (#79568) üzenetére


H0r1
tag

Egyebkent gyakorlati haszna lehet a finy my macnek? Ugyertem persze, amint bekapcsolja es felmegy wifire (dehat ha nem tudja a jelszot... tehat akkor kicsi az eselye) de ha egybol valami törléssel kezd neki az egésznek?!

Egyáltalán lehet törölni bármit is róla, vagy olyan mint az iphone, hogy mindenképpen apple id kell, különben semmit se tudsz csinálni?

(#79570) K1nG HuNp válasza H0r1 (#79569) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

t2 ota mar nem tuduod ujrahuzni a gepet belepes nelkul, igaz nem apple id hitelesites kell, csak a lokalis profilba kell tudni belepni a gepen.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79571) trobi28


trobi28
addikt

Látom éppen téma az akkumulátor merülés.
Az én MB Air 13' 2014-es készülékem alvó módban óránként 1-2%-ot eszik. Ez normálisnak minősül?
Kikapcsoltam, hogy alvó módba ne ellenőrizze az emaileket, mondjuk én az appokat nem szoktam bezárni.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#79572) R a y válasza H0r1 (#79569) üzenetére


R a y
senior tag

Tudom nem olyan mint egy telefon ahol van folytonos mobilnet, de attól a semmitől jobb. A másik ott van a Firmware password.
Úgy tudom, a nélkül nehezen megy.
De tudom a kinaiak profim ebbe, pld egy 64 gbos iphonebol simán tudnak csinálni egy 256ost forrasztással.
Persze ha ellopják, nincs biztosíték hogy megtalálod a find my maccel

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79573) sprX


sprX
tag

Hello Urak !

Mac-Fan Controll kérdést tennék fel, most használom először a programot ... mik azok a Maghőmérsékleti értékek, amik Idle állapotban megfelelőek lehetnek ? A gyári beállítások szerint 1887-1900rpm körül duruzsol ( iMac 27" - Slim ) most ezt konstans 1400-ra állítottam, és 44-47 fok között ingadozó értékeket mutat. Ez magasnak számít ? Továbbá melyik lehet a megfelelő beállítási módszer, az állandó érték (*) vagy pedig az Ambient beállítási mód ? Nem szeretném mindennap reselni a gépet, viszont a párom alvási szokásainak erősen ellentmond a ventillátorok állandó zúgása ...

Bocsi, ha van külön iMac topic, de úgy gondolom ez még nem annyira off, hogy ne férjen bele :R

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#79574) Ngtx válasza consono (#79542) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Nem telepitettem semmi ilyesmit sem fel!
Norvég iskola. :Y :U
Tavaly vásároltam használtan,de eddig semmi hasonló problémám nem volt vele. Most kezdte el 1 hónapja kb ezt,de a legjobb az egészben, hogy ez a cucc magától került fel rá.

Hogyan tudok biztosra menni és mindent teljesen szűzre gyalulni rajta?
Annyira azért nem vagyok hozzá értője a rendszernek.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79575) Head88 válasza sprX (#79573) üzenetére


Head88
addikt

A 44-47 fok teljesen jó érték. Ez proci hőfok?
Állíts be több venti házirendet ne konstans 1400rpm legyen mert így terhelésnél is csak ezt a fordulatszámot fogja használni. megfőzni meg nem szeretnéd a gépet.
Mondjuk legyen 60fokig 1400 és onnantól 80 fokig magasabb fordulatszám, 90-től meg max.

(#79574) Ngtx
TigerCat kolléga már válaszolt korábban erre a kérdésedre.
Elindítod recovery üzemmódban a gépet, lemezkezelővel csinálsz egy ssd formatot, majd elindítod recoveryben a rendszertelepítést. Netről lehúzza a telepítőt és megy minden.
A fenti összefoglalóban minden szükséges infót megtalálsz.

Gépet magánszemélytől vetted vagy üzletből? (használt vagy új?)
A mac névjegyénél a sorozatszám megegyszik a hátlapba gravírozottal?

[ Szerkesztve ]

(#79576) sprX válasza Head88 (#79575) üzenetére


sprX
tag

Igen, az Ambient 34 körül mocorog.

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#79577) H0r1 válasza sprX (#79573) üzenetére


H0r1
tag

Gyarilag nem tudja megoldani? Vagy az miert nem jo? Sajat macemen azt eszrevettem, hogy 100 foknal sem megy 6200 as fordulaton a venti, de csak megtudja oldani. Vagy nem?

(#79578) Ngtx válasza Head88 (#79575) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Sikeresen leformáztam. Végig is ért a telepítő stb erre bedob egy ilyen képet nekem.
Bármit adok meg semmit sem fogad el.
Sem a régi adatokat, sem ha mást adok meg.
Egyébként igen megegyezik a sorozat szám.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79579) Syl válasza Ngtx (#79578) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha leformázod a gépet, akkor szerintem nem így néz ki az első bejelentkezés. Ez az "oprendszer újratelepítése" lehet, amikor is, minden vacak megmarad a gépen, csak újrahúzza az OS-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79580) TigerCat válasza Ngtx (#79578) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az előző tulajdonos adatait kéri. Nem vette ki a fiókjából... Szólj neki.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79581) hszilard666 válasza Ngtx (#79578) üzenetére


hszilard666
veterán

Szerintem céges környezet van a gépen. Csinál ilyet a gyártó ha a vevő kéri. Valszeg céges gép és elfelejtették kivenni a cégből.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79582) Ngtx válasza TigerCat (#79580) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Beszéltem az előző tulajdonossal.
Mindent ki vett belőle, de utólag én is rájöttem, hogy mikor bekapcsoltam akkor én állítottam be rajta mindent saját magamnak szóval nem értem meg ő sem érti miért kéri ezt most. :F

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79583) TigerCat válasza Ngtx (#79582) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ebben az esetben egy előző fiók felhasználónevét és jelszavát kéri. Kérd meg, hogy iCloud-ban nézze meg, hátha...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79584) sprX válasza H0r1 (#79577) üzenetére


sprX
tag

Valamiért az idle állapotban 1700-1800 körüli fan speed van bár ennél terhelés során sem lényegesen hangosabb a gép, azért aggasztó, hogy este pl. kvázi használatlan állapotban is zúgolódik ...

Some days, I need House Music. And some days, I need more House Music ...

(#79585) Ngtx válasza TigerCat (#79583) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Semmi sem maradt bent.
Ilyenkor most én mit tudok tenni? Dobhatom a kukába vagy van valami megoldás esetleg erre? :F

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79586) Head88 válasza sprX (#79584) üzenetére


Head88
addikt

SMC reset megvolt?

(#79587) Smiley válasza Ngtx (#79582) üzenetére


Smiley
őstag

Pontosan hogyan csinaltad az ujratelepitest?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79588) Ngtx válasza Smiley (#79587) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Ahogyan fentebb leírtak. Direkt rá is kérdeztem, hogy véletlenül se rontsam el.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79589) choco01


choco01
addikt

Hali.

Rendeltem egy MacBook Pro 13 2019-et.

Az lenne a kérdésem hogy az ilyen USB-C Sandisk Pendriveok ha jól gondolom használhatóak úgy hogy bedugom az egyik thunderboltba és látja meghajtóként?

Továbbá van valami lehetőség virtuális gépet létrehozni MacOS-en mondjuk erre a meghajtóra?

Meg még egy olyan hogy néztem Alin uGreen meg Baseus Thunderbird dokkolókat amin van D-SUB, HDMI, USB, RJ45... tehát sok minden, ezek jól működnek, megfelelő sebességgel?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79590) tboldi válasza choco01 (#79589) üzenetére


tboldi
nagyúr

1, Igen, nekem is ugyanilyenem van.
2, Igen.
3, Passz, nincs tapasztalatom velük.

(#79591) choco01 válasza tboldi (#79590) üzenetére


choco01
addikt

Köszönöm!

Te használsz valami Bluetooth egeret hozzá?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79592) tboldi válasza choco01 (#79591) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, nekem teljesen jó a trackpad.

(#79593) marsu. válasza choco01 (#79591) üzenetére


marsu.
senior tag

Ha első Macbookod, adj egy esélyt a trackpadnek. Sokkal jobban használható, mint win-es laptopoknál.

(#79594) choco01 válasza marsu. (#79593) üzenetére


choco01
addikt

+tboldi:

Régebbi Air-t használtam nem volt rossz rajta, kipróbálom akkor hogy így milyen..

Akkor semmilyen HUB-ot sem használtok?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79595) R a y válasza choco01 (#79594) üzenetére


R a y
senior tag

Én amerikából rendeltem egy HooToo 6 in 1-t, pont le volt akciózva és így szállítással annyi volt, mintha aliexpressről rendeltem volna nem túl neveseket. És ugye az alis hubok nem mind nyújtanak széles adatátvitelt!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79596) K1nG HuNp válasza choco01 (#79594) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

ha hubot veszel kerulj minden kinait. a kingston hubja patent, bar lenne rajta ethernet..

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79597) tboldi válasza choco01 (#79594) üzenetére


tboldi
nagyúr

Moshi Multimedia Adapterem van.

(#79598) Smiley válasza Ngtx (#79588) üzenetére


Smiley
őstag

Szóval az van, hogy én sejtem mi a baja... Asszem. Szerintem módosított rajta a recovery, hogy domain-ben maradjon a géped, ujratelepítés után is. Teljesen törölni kellene, nem elég amit csinálsz. Ha van valamennyi unix tapasztalatod akkor elmondom, hogy kellene csinálni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79599) Ngtx válasza Smiley (#79598) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Ha egyre gondolunk Unix alatt akkor talán.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79600) Quchy válasza H0r1 (#79567) üzenetére


Quchy
csendes tag

Köszi! Működött! :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.