Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80101) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Hogyan lehet azt megcsinálni, ha lecsukom a fedelet akkor a torrentezés folytatódjon és ne menjen aludni a gép? Lehetséges egyáltalán?

(#80102) K1nG HuNp válasza HaZsolt (#80101) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

pl qBittorrentben van ilyen opcio, de szerintem minden kliensben kell hogy legyen, stop mac from sleeping neven keresd a general ful alatt.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80103) galaxys80 válasza K1nG HuNp (#80102) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem ha lecsukja, akkor sehogy nem lehetséges.
Az említett funkció inkább megakadályozza, hogy alvó módba menjen automatikusan a mac, ha fut a torrent.
Aztán lehet tévedek.

(#80104) K1nG HuNp válasza galaxys80 (#80103) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nekem miutan bekapcsoltam nem aludt el a mac amikor lezartam a kepernyot, gondolom ez a cel.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80105) galaxys80 válasza K1nG HuNp (#80104) üzenetére


galaxys80
veterán

Gondolom, hogy ez.
Mikor még mac-en torrenteztem nálam ez soha nem működött sem utorrent-en, se qbit-en.
Ha lehajtottam a kijelzőt, akkor bármi volt bepipálva megállt a torrent.
Azóta NAS-on torrentezek, úgyhogy nem tudom változott-e valami.

[ Szerkesztve ]

(#80106) Csabee. válasza Alex91 (#80097) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Xar-nak nem mondanám, mai napig jól funkcionál. De lesz majd úgxis egy 2019es Pro véve :) esetleg 2020as mert az szép szám!

Üdv: Csabee.

(#80107) r4z válasza HaZsolt (#80101) üzenetére


r4z
nagyúr

InsomniaX

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80108) BurgBurg válasza Head88 (#80075) üzenetére


BurgBurg
tag

"2009-2012 13" 15": gagyi, semmitől megtörő hdd flexkábelek"
És aztán javítás cserével? Érdemes megelőzni a bajt és cserélni amikor pasztázás van a gépen?

(#80109) Head88 válasza BurgBurg (#80108) üzenetére


Head88
addikt

Az a baj, hogy az utángyártott flexkábelek sem jobbak. Igazából csak akkor érdemes cserélni ha valóban gond van.

(#80110) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Media Bazártól vásárolt már valaki használt mbp-t vagy mbr-t? Mi a tapasztalat velük?

(#80111) Friczy válasza nyogo83 (#80064) üzenetére


Friczy
senior tag

Nálam 11.1 van, semmi extra nem volt a frissítésében.

(#80112) birorichard válasza nyogo83 (#80064) üzenetére


birorichard
őstag

ugyanez nalam is. bar meg csak az asztali hackintosht frissitettem, azon probaltam, de nem hinnem, h ehhez kotheto volna a dolog. am nem tudom, mit frissit, nem lehet h csak a simulatorokat az ios/ipad os update-ek miatt? anelkul lehet elni, mig megjavitjak.

[ Szerkesztve ]

(#80113) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Akinek már fent van az meg tudná nézni, hogy ha csatlakoztatva van pendrive vagy memóriakártya és alvó üzemmódba teszi a gépet, akkor Catalina alatt is olyan sokat merül kb. 20-22 órás alvás után? Nekem a 2017-es Air ilyenkor akár 30%-ot is merült. Ethernet adapterből melyiket érdemesebb venni, a thunderbolt vagy az usb 3.0 csatlakozóst? Vagy teljesen mindegy?

(#80114) 33as


33as
senior tag

Sziasztok, jelentem minden gond nélkül hibátlanul felment a Catalina a laposra, még én is néztem ki a fejemből
hogy milyen gyorsan 20-25 perc alatt végzett! :)

Ja, és kurva gyors lett, pedig teljesen alap gépem van!

Töltsétek nyugodtan.

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#80115) TigerCat válasza 33as (#80114) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jó az ikon szetted!
👍

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80116) nyogo83 válasza birorichard (#80112) üzenetére


nyogo83
senior tag

Nem csak simulator update. Kozben forumokon lattam, hogy mas is beleutkozott a hibaba. Van akinek a teljes uninstall + dev/derived data folderek kitakaritasa es a devportalrol lehuzott dmg-s telepites oldotta meg.

Egyelore en nem szeretnek ezel szoszolni, mivel pont app launch elott vagyok az egyik projektnel es nem szeretnem ha valami meglepi erne. Ha tul leszek rajta, lehet kiprobalom.

(#80117) V.Stryker válasza 33as (#80114) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem orak ota csak a A mac gep beallitasa ablaknal teker.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80118) consono válasza V.Stryker (#80117) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam majdnem kereken 1 óra volt a telepítés 2017-es Air-en, de gondolom függ az idő a telepített programoktól is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#80119) V.Stryker válasza consono (#80118) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na de reggelig? Most nyomtam neki egy kikapcsot és visszakapcsolás után elindult rendben a rendszer.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80120) trobi28 válasza Lalee (#80113) üzenetére


trobi28
addikt

Én az új rendszert használom és a 2014-es MBA-be benne van egy 128-as kártya. Nálam olyan 1%-ot eszik óránként alvó módban. Kártya nélkül nem próbáltam, akkor kevesebbet kéne fogyasztania? :F

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80121) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék FLACOT MP3-ra konvertálni. Van esetleg ilyen program ami gyárilag is rajta van már?
Vagy mit ajánlotok erre a műveletre sajnos az autó nem játszik flacot csak mp3-at.

(#80122) r4z válasza kkp900 (#80121) üzenetére


r4z
nagyúr

XLD

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80123) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

kellene valami teljesen wireless (full wifi vagy bluetooth, semmi dugdosas) bill es eger kombo, tudtok ajanalni valamit?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80124) tboldi válasza K1nG HuNp (#80123) üzenetére


tboldi
nagyúr

Magic Keyboard és Magic Mouse. ;]

(#80125) hemaka válasza tboldi (#80124) üzenetére


hemaka
nagyúr

Miert akarsz neki rosszat?😂

(#80126) tboldi válasza hemaka (#80125) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az egyetlen megjelölt kritériumnak, vagyis annak, hogy legyenek teljesen wireless-ek, maradéktalanul megfelelnek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#80127) Lalee válasza trobi28 (#80120) üzenetére


Lalee
aktív tag

Nekem a 2017-es Air van és a HS-t használom. Délelőttönként használom 1-2 órát. Ha benne van a pendrive vagy a memóriakártya másnap délelőttre 20-30 %-ot merül. 100 %-ra volt feltöltve és 3 napig nem nyúltam hozzá, mikor felnyitottam már nem is indult el annyira lemerült. Ugyanez ha nem volt benne semmi 1-2 % merülés. Érdekes mert olyan pendrive volt benne amin van led, de soha nem villogott mikor a gép alvó módban volt és mégis merült.. Próbáld ki kártyával és anélkül, hogy a másnapi használatig mennyit merül.

(#80128) trobi28 válasza Lalee (#80127) üzenetére


trobi28
addikt

Kipróbálom, mostmár kiváncsivá tettél :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80129) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Macbook Pro 13" 2013 Late i5 2.4 ghz (8gb ram, 256gb ssd) esetében melyik osx verziót érdemes használni? Zeneszerzés lenne a cél. ( Ableton live 10, vst pluginek, kontrollerek, usb audio interface stb.)

(#80130) brickm válasza nemethchek19 (#80129) üzenetére


brickm
őstag

Hello. Én sierra-t tennék 2014előtti gépekre. Sőt..Többire is :DDe am szerintem elbírja a mojavet is simán, ha fontos a dark mode.

[ Szerkesztve ]

(#80131) Tubbah


Tubbah
tag

Sziasztok!

Macbook vásárlása előtt állok és szeretnék véleményeket kérni, hogy melyik modell ajánlott.

Felhasználási terület teljesen hétköznapi böngészés, youtube, twitch, filmezés és teljesen alapszintű, hobbiként képszerkesztés instára :DDD
A keret ~150k maximum 200k, de ez a plafon.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#80132) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!

Remélem nem kérdezek nagy butaságot.
Hogyan tudom a paragon-t teljesen eltávolítani a macbookról?
Letöröltem, most épp Tuxera van helyette, de néztem az összefoglalóban, hogy van egyéb alternatíva is.
Szerettem volna teljesen letörölni a paragon-t, mivel nem működik rendesen (legalábbis azt gyanítottam, hogy amiatt akadozik és nagyon lassú a másolás, de a tuxerával is ugyanaz a helyzet, szóval ezt még ki kell találni, hogy mit kezdjek vele), de még mindig jönnek az értesítések, hogy a meghajtók fel lettek csatolva stb.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#80133) brickm válasza Tubbah (#80131) üzenetére


brickm
őstag

2015ös 13colos prokat nézhetsz. 180ért vettem egy patikát pár hete, esetleg egy szezonnal ujabb air. De azokat nem ismerem.

(#80134) brickm válasza Diokhan (#80132) üzenetére


brickm
őstag

Hello, appcleaner app

(#80135) r4z válasza Diokhan (#80132) üzenetére


r4z
nagyúr

A Paragon driveret a sajat menujebol tudod letorolni, az mashogy nem fog eltunni.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80136) Diokhan válasza r4z (#80135) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi, de miután már letöröltem, akkor is?

Köszi Brickm, megnézem.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#80137) trobi28 válasza trobi28 (#80128) üzenetére


trobi28
addikt

Az éjszakai teszt eredménye:
Kivettem a kártyát, 20 órakor, 80 %-os töltöttséggel lecsuktam így elment aludni. Reggel 6-kor felnyitottam és 78 %-on volt :Y
Ez nagyon jó érték, 10 óra alatt 2 %-ot merült alvó módban. Nem értem, hogy mi köze van a rácsatlakoztatott kártyának az alvó módban történő nagyobb fogyasztáshoz, de úgy tűnik, hogy hatással van rá.

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80138) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tapipaddal hogy tudok lekicsinyíteni egy weboldalt? Ami egérrel Ctrl+görgő.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80139) TigerCat válasza kkp900 (#80121) üzenetére


TigerCat
nagyúr

MediaHuman Audio Coverter (összefoglaló)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80140) trobi28 válasza V.Stryker (#80138) üzenetére


trobi28
addikt

Csippentés szerű mozdulattal? Összehúzod két ujjad, szerintem ;)

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80141) TigerCat válasza trobi28 (#80140) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az a lapok áttekintése. BTT megoldja, bár nem használom...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80142) hemaka


hemaka
nagyúr

Tudnám, hogy minek van két kapcsoló a trackpad és az egér beállításoknál is a scroll irányra, ha az amúgy egy és ua. 200iq :W :DDD

(#80143) Tubbah válasza brickm (#80133) üzenetére


Tubbah
tag

hát én akárhogy túrom a használt piacot 2015 -ös pro széria 240k felett van csak :W

(#80144) trobi28 válasza TigerCat (#80141) üzenetére


trobi28
addikt

Azért írtam, hogy "csippentés szerű" mozdulattal, hogy nem csippentéssel :)
Én ha széthúzom az ujjam, akkor belenagyít az oldalba, ha összehúzom, akkor kicsinyíti azt. Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen....

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80145) TigerCat válasza trobi28 (#80144) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Jaja, bár nehéz eltalálni.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80146) 20ár


20ár
tag

Van tippetek, hogy miért nem működik rendesen a Handoff? A hívás bejön iPhone-on keresztül, a "take a photo" is működik, de a Safaris continiuty és az Universal Clipboard sem akar az istenért sem működni.

Találtam pár lehetséges megoldást, de nem jött be. Próbáltam kikapcsolni a handoffot + törölni a Bluetooth beállításokat és iPhone-on kijelentkezni az iCloudból, de semmi.

Ja és már Mojave alatt sem ment.

(#80147) TigerCat válasza 20ár (#80146) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Minden eszközön kijelentkezés icloud-ból és vissza. Ez elvileg megoldja...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80148) kisjimy


kisjimy
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy nem tudom eldönteni mit vegyek hosszabb távra.? Egy új macbook air retina 13 vagy egy 2015 macbook pro 13. Csak böngészésre lenne,zene stb. A 2015 macbook pro-k meddig kapnak még támogatást?

(#80149) Lalee válasza trobi28 (#80137) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ha altatás előtt leválasztod, de nem veszed ki a pendrive-ot vagy a memóriakártyát akkor is merül, de kevesebbet. Volt amikor egy Asus Xonar U3 usb hangkártya maradt rajta altatásban és az is erősen merítette. Tehát akkor úgy néz ki, hogy Catalina alatt is merül ha alvó üzemmódban van.

(#80150) Noukoum válasza kisjimy (#80148) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha eltudsz lenni a port hiánnyal akkor mindenképp az Air

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.