Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80901) vasi89 válasza smallmer (#80895) üzenetére


vasi89
addikt

nem a legelegánsabb de ha nem BT az egér akkor nincs más megoldás.

OTG

(#80902) Kulbi válasza biker (#80892) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Nekem fel ment a catalina és utána is 15 Gb hely volt, majd jött vmi frissítés és azóta nem indul el.

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#80903) Syl válasza TigerCat (#80900) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem igazán tudom ezeket hogy kell. A beállítások tetején ott van az account, abban jelentkeztem ki. Mindkét eszközön egyformán.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80904) TigerCat válasza Syl (#80903) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Az nem elegendő, lépj ki az iMessage és FaceTime párosból minden eszközön. Majd az ID-del lépj be újra, de elsőként a telefonon, hogy aktiválja a számod. Ha az megvan, mehet a többi.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80905) Syl válasza TigerCat (#80904) üzenetére


Syl
nagyúr

> lépj ki az iMessage és FaceTime párosból

Ahogy már írtam, ezt nem tudom hogy lehet. A programokban semmilyen opciót nem látok, nemhogy "kilépést".

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80906) tuzpenge válasza Syl (#80905) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szerintem erre gondolt (bár én nem csináltam még ilyet): telefonon: beállítások->üzenetek->küldés és fogadás-> rányomsz az apple Id-ra, és ott lehet olyat hogy kijelentkezés.
Ugyan ez a face time beállításoknál is.
Szerintem erre gondolt a kolléga, de ha nem úgyis megírja mert rendes! ;)

ˣ

(#80907) TigerCat válasza Syl (#80905) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iOS beállítások - Üzenetek - iMessage kapcsolót is lődd ki. FaceTime ugyanez.
Mac-en Üzenetek és FaceTime beállítása (⌘,) - Kijelentkezés

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80908) TigerCat válasza tuzpenge (#80906) üzenetére


TigerCat
nagyúr

👍

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80909) Syl válasza tuzpenge (#80906) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm, próbálom.

TigerCat, neked is köszönöm.

Sajnos ez egy kalap szamóca így is! :(((
Kijelentkeztem a telefonról, majd az iPad-ről is. És mégis, iPhone bejelentkezést az ismert üzenettel zárta: [kép]
:W

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80910) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Szerintetek várható, hogy a 2017-es Air az elkövetkezendő hetekben 270 ezer alá kerül valamilyen akcióban?

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80911) Serpiko válasza freelanced (#80910) üzenetére


Serpiko
addikt

Szerintem elképzelhető.... Megéri várni pár hetet.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#80912) freelanced válasza Serpiko (#80911) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80913) marsu. válasza freelanced (#80910) üzenetére


marsu.
senior tag

Alzat erdemes lehet nezegetni. Ekkora erteknel mar a kuponok is boven faragnak le az arbol.

(#80914) TigerCat válasza Syl (#80909) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor lehet, hogy korábban volt másik azonosítóval hozzárendelve az üzenetek. Sajnos (szerencsére) ezzel még nem találkoztam, szerintem hívd fel a szupportot.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80915) tuzpenge válasza Syl (#80909) üzenetére


tuzpenge
őstag

Az ios topicban a napokban volt valakinek totál ugyan ilyen problémája (ugyan ilyen üzenetet linkelt be), de hogy azóta megoldódott e arra nem olvastam semmit. Talán ha privátban megkeresed és megkérdezed akkor lehet tud segíteni Neked!

ˣ

(#80916) Syl válasza tuzpenge (#80915) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan melyik topik? Mert csak az "iOS alkalmazások" topikot figyelem, de abban nem emlékszem, hogy szó volt erről.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80917) galaxys80 válasza freelanced (#80910) üzenetére


galaxys80
veterán

Itt [link] biztosan tudnak neked segíteni. :)

(#80918) tuzpenge válasza Syl (#80916) üzenetére


tuzpenge
őstag

Bocsánat iphone topic!
Úgy emlékszem itt olvastam pár napja: [link]

Szerk: igen ezaz, méghozzá ez a hozzászólás: [link] De hogy mi lett a vége azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

ˣ

(#80919) Syl válasza tuzpenge (#80918) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80920) hszilard666 válasza freelanced (#80910) üzenetére


hszilard666
veterán

Szia!

Szerintem ne vegyél 2017 es airt 270 ért. Az rengeteg pénz egy olyan gépért. Gyenge a kijelző, és öreg a hardver. A korosodó konstrukció nem is hatalmas baj, de a kijelző szégyen gyalázat úgy hogy lassan 2020 at gyűrjük... már wines gépekből is van sokkal jobb 3ad annyiért. Én tegnap vettem egy 2014 es razer blade 14” et, abban is QHD display van, állva hagyja az airt. És még ezt is gyengének érzem a 13” TB retina kijelzője után. De mondjuk 100K alatt megkaptam, szóval nem panaszkodom.

Inkább néznék a helyedben egyet hadználtan 100K val olcsóbban. Sőt van egy 256 os 2015 ös a piacon 160K ért. Az jó deal.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80921) Syl válasza hszilard666 (#80920) üzenetére


Syl
nagyúr

> van egy 256 os 2015 ös a piacon

De ugye nem az amit te megitattál ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80922) hszilard666 válasza Syl (#80921) üzenetére


hszilard666
veterán

Hehe.

Nem. Abba 512 es SSD került azután hogy mindent cseréltek benne, és elvileg már az új gazdijánál dolgozik keményen. De mondjuk az már nem az a gép amit én meggyaláztam hála az égnek :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80923) galaxys80 válasza hszilard666 (#80920) üzenetére


galaxys80
veterán

”már wines gépekből is van sokkal jobb 3ad annyiért“

Szóval melyik az a win-es gép ami újonnan 90.000 és állva hagyja?

(#80924) hszilard666 válasza galaxys80 (#80923) üzenetére


hszilard666
veterán

Igazad van, nem újonnan, de azért az ár/érték aránnyal sok baj van szerintem ha az mqd32 es modellről van szó...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80925) bupemko válasza galaxys80 (#80923) üzenetére


bupemko
senior tag

Ez engem is érdekelne, főleg hasonlóan jó minőségű teljes alu házban!

Szerk.: használtan más téma, meg ugye az almás termékek sose a kiváló ár/érték arányukról voltak híresek... én még 2013-ban 300k fölött vettem az MBA-t, azóta is használom minden gond nélkül, közben vettem egy 2015-ös 13as rMBP-t, annak persze jobb a kijelzője.

[ Szerkesztve ]

(#80926) Lall


Lall
veterán

2016-os MBP-m kijelzőjén staingate nyomai kezdenek megjelenni, illetve pl. a bal oldali Shift billentyű sem működik mindig vagy csak ha határozottan nyomom, ütöm. :) Most lenne munkában egy kis holtidőm, így le tudnám adni. Lenne pár kérdésem a cserével kapcsolatban.

Hova érdemes vinni és kb. mennyi idő a csere? Be kell jelentkezni előtte? Számla kell hozzá? Csinálnék előtte mentést, de adatokat törlik és "szűzen" kapom vissza? iCenterben vásárolt a masina.

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#80927) hszilard666 válasza Lall (#80926) üzenetére


hszilard666
veterán

Bármelyik hivatalos szerviz intézi neked az alkatrész cserét. (iSTYLE, iCENTRE, Almárium, Care Center) Van ahova kell időpont. Valszeg kapsz egy új display-t és topcase-t. kb. 4-5 nap szokott lenni nekem a legtöbb esetben, adatokhoz nem nyúlnak hozzá. Számla másolatra nem lesz szükséged.

p.s.: iSTYLE-lal van jó tapasztalatom, ők időpontosak.

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80928) Lall válasza hszilard666 (#80927) üzenetére


Lall
veterán

Köszi a gyors választ. Csütörtökre bejelentkezek valahova, akkor járok Pesten. :)

Ilyenkor akksit is cserélnek, mert egyben van a topcaseel?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#80929) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok,

a Treepad nevű programnak van valamilyen értelmes alternatívája, ami megy Catalina alatt (igaz ez Win-re írt program, én a Jreepad nevű java-s verzióját használtam, de sajnos már évek óta nem fejlesztik, és csak 32 bites változata volt, amit sehogy sem tudtam már elindítani) (találtam olyan oldalt, ahol 2x alternatívát is felsorolnak, de első blikkre pont nem azt tudja egyik sem, amire nekem kellett ez a szoftver).

Egyelőre pont emiatt nem terveztem Catalina-ra váltani, de mivel az előző céges gépemben (~4 éves 13" retina MBP) elkezdett láthatóan púposodni az akksi, így muszáj volt váltanom.

Az előző hozzászólásokban említett staingate-et amúgy gariidőtől függetlenül cserélik?

(#80930) Lall válasza adalbert1 (#80929) üzenetére


Lall
veterán

Vásárlástól számított 4 évig

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#80931) galaxys80 válasza hszilard666 (#80924) üzenetére


galaxys80
veterán

Kinek mi. :) Nekem egyedül ez ért meg annyit amennyibe került. (270 másfél éve)
Számomra teljesen felesleges is lenne ennél magasabb kategóriájú.
Használt pedig nálam nem jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#80932) hszilard666 válasza Lall (#80928) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen! Brand new 1 ciklusos akksit kapsz! :K

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80933) freelanced válasza galaxys80 (#80917) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, de...

Ilyen pogány helyekre nem lépek be ;]

Statisztikai számításokat vártam az előző évekből :U :DDD

hszilard666

Az a gond ritkán találok olyan használtat amivel megelégednék, de persze ez az én hülyeségem.

Ha lenne olyan ami árban ez a 150-160 környéke, ismert megbízható topiklakótól arra még rá tudnék bólintani, de sok gép itt több gazdán ment át, vagy külföldről lett behozva. Persze ez mind nem gond, csak túl sok macera utánanézni, hogy jó-e.
Volt akinek rendes kép sincs kinn, és mikor kérek akkor rossz néven veszi, vagy épp nem fárad vele. Szóval ki kell fogni úgy talán, de amúgy, főleg egy Apple terméknél eléggé jó érzés egy újat a kezembe venni, mivel tudom, hogy egy olyan masszív készülék mint ezek, ha vigyáz rá az ember, évek múltán is megőrzik az állapotukat.

A Windows nem győzött meg eddig valahogy ha gyengébb hardverről van szó. Egy erős asztali gépen jól szuperál, de ha hordozható, stabil, gyors gép kell még mindig jobbnak tűnik egy OSX alapú. Nem egyszer volt driver problémám egy alap laptopon, nem egyszer frissített órákon keresztül a gép. Persze egy felsőbb kategóriás, erősebb laptop talán mentes az ilyenektől de fene tudja.

Szerintem amúgy ebben az Airben az a szép, hogy lassan faék egyszerű. Grafikai munkára nekem sem kéne, de mezei böngészésre, meg írogatásra, excelre stb, elég lehet ez a kijelző is ( leszámítva a gyenge felbontást).

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80934) #95561216


#95561216
törölt tag

Ma meglepődtem vettem észre, hogy az irodánk aljába költözött az iCentre szervíz :) Mától az infoparkban vannak!

(#80935) hszilard666 válasza freelanced (#80933) üzenetére


hszilard666
veterán

Igazad van a win a macOS hez képest szenvedés még nekem, de az a hobbim hogy a legolcsóbb megoldást keresem az összes problémámra.

Ment PÜ, haverom árulja 160 ért az airjét, kapsz mellé ajándék magic mouse 2-t is. Deal of the day.

Az airnél nem csak a felbontás a gáz, hanem a színek és a betekintési szög is. Ennek fényében nagyon meleg a 270 es ár... De én nem értek hozzá...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80936) TigerCat válasza Lall (#80930) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem három?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80937) Lall válasza TigerCat (#80936) üzenetére


Lall
veterán

Nem. Legalábbis én 4-et olvasok mindenhol. Pl. [link]

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#80938) tboldi válasza TigerCat (#80936) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is 4-ről tudok.

(#80939) TigerCat válasza Lall (#80937) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor jó!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80940) vasi89


vasi89
addikt

Hello,

Valaki találkozott már ezzel a problémával? Nem tudom jól leírni, ezért itt a videó de lényeg, hogy egy csíkban be be vibrál a kijelző. A kommentek alapján elég sokaknak előjött és nálam is csinálta a gép. Egy fórumon bukkantam rá, hogy van akinek segített a truetone kikapcsolása és úgy néz ki az nálam is megoldotta a gondot. Továbbá az is igazolja, hogy azzal van a gond, hogy van egy asztali lámpám amin állítható a színhőmérséklet és érdekes módon csak akkor villódzott a kijelző ha azt állítgattam. Még nincs fent a catalina. De nyáron vettem a gépe és akkor volt clean install is természetesen. 2018as 13 pro.

(#80941) Lall


Lall
veterán

Nagy dilemmában vagyok... Cseréljem -e le a Mac Pro-t miután helyrepofozták? A 2018-as IPad Pro 11 vagy 12.9 lenne a kiszemelt. Photoshopban dolgozom a legtöbbet illetve FB Page Manager, de azt kb. mindegy milyen eszközön csinálom. Tesztelgettem kicsit az Affinity Photo-t és teljesen elégedett vagyok vele. Sokkal olcsóbb (nem havidíjas), mint a PS és nagyjából ugyan azt tudja. Final Cut-ot sajnálnám, de arra meg maradna a Mac Mini.

Valaki akinek van mindkettő? Esetleg dobta a Mac-et egy iPad Pro miatt? IPad Pro-ból megéri a 12.9-es felár?

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#80942) buherton válasza #95561216 (#80934) üzenetére


buherton
őstag

A épületbe ahol az Ericsson volt?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#80943) Bagan


Bagan
aktív tag

Hali!
Windowst szeretnék futtatni a Macemen, a legegyszerubb es legolcsobb megoldas erdekelne mivel csak egy programrol lenne szo.
virtualboxot csak letoltom es futtatom? szukseges barmi fele szamitogepes tapasztalat amit egy amator nem tudhat?
catalina van az Airon jelenleg. Ez gondot okozhat?

[ Szerkesztve ]

(#80944) #95561216 válasza buherton (#80942) üzenetére


#95561216
törölt tag

C-be. Nem kevered a Science Parkkal? Ott volt Ericsson, ez meg az új helyüktől 200 méterre van kb.

(#80945) adalbert1 válasza buherton (#80942) üzenetére


adalbert1
veterán

ITSH volt itt, C épület alja - állítólag a bécsi úti szerviz költözött át ide.

Lall: köszi, az előző gépemen (aminek púposodott az akksija), kezdett ez a probléma is jelentkezni, de mivel ahelyett kaptam újat, így azzal már sok dolgot nem tudok kezdeni.
Cseregépnek egy ugyanolyan 2015-ös 13"-as Retina MBP-t kaptam, ezen még nem jött elő a staingate (vagy az is lehet, hogy régebben cserélték), és az akksi is laposnak tűnik, és csak 12x ciklus van benne (az előző gépemben 25x volt - azért napi 8-10 óra munkával 4 év alatt egész jól le lehet amortizálni :)) ).

(#80946) buherton válasza #95561216 (#80944) üzenetére


buherton
őstag

De igen, igazad van. Science vagy Info Park nekem egyre megy :), annak ellenére, hogy az Ericssonnál dolgozok és még a Science Parkban kezdtem.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#80947) #95561216 válasza adalbert1 (#80945) üzenetére


#95561216
törölt tag

"ITSH volt itt"

Uhh, most már tudom mért vélek esténként sikolyokat hallani a folyosón.. :DD

(#80948) Grougon válasza Lall (#80941) üzenetére


Grougon
tag

Nekem van mindkettő, 12.9pro és 13mbp. Billentyűzetes tokkal az iPad számomra mindenre használható amire kell. Nem photoshopolok úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. Mbp-t feleségem használja, én nagyon ritkán.

(#80949) TigerCat válasza Grougon (#80948) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gondolkodtam, hogy arra is leválthatnám, mivel legtöbbet csak netezek, levelezek, Pixelmatort használom. Viszont a fájlok és egy NTFS vinyó miatt nem tudom nélkülözni. Sajnos.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80950) CharlieDrop válasza Lall (#80941) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Amióta megvan a Mini az rMBP csak porosodik.
Egy billentyűzetes iPadPro jó lehetne, de azt szerintem nem lehet olyan kényelmes használni az ölünkben, vagy tévednék?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.