Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80351) r4z válasza Bozsana (#80349) üzenetére


r4z
nagyúr

Transmission

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80352) pauliboy23 válasza lolal (#80346) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Nekem fent van, és semmi probléma vele.

(#80353) joey04 válasza lmno (#80350) üzenetére


joey04
titán

+1 a qbittorentre.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#80354) float


float
csendes tag

Sziasztok,

Kezdő MacOS használóként - bedig tapasztalt Linux felhasználóként ilyet sosem tettem - belefutottam abba a hibába (MBP 2017 PRO), hogy feltettem a Catalina-t, szinte a megjelenítése után. Aztán ennek kapcsán megtanultam újratelepíteni az egészet és végül visszaraktam a Mojave-t, mert az gyorsabb, de ami még nagyobb baj volt a Catalinával, hogy nem indult el sem a Chrome, sem az Opera, sem a Firefox, miután újratelepítettem. Másnak is előjöttek ilyen hibák? És a kérdésem, hogy olvastam, hogy adtak ki a Catalinára Update-et nem régen, ez tapasztalatok alapján javított rajta?
Köszi

-

(#80355) TigerCat válasza float (#80354) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ott valami más lesz. Gyakorlatilag hiba nélkül megy...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80356) brickm válasza float (#80354) üzenetére


brickm
őstag

Nekem egy egyik pro-n catalina van. Nincs vele semmi gond(meg is lepett)
A power gépen Mojave 14.6 marad szerintem...örökre (ofkorsz)

(#80357) float válasza TigerCat (#80355) üzenetére


float
csendes tag

Ettől a válsztól féltem. Ha upgrade után nem megy, akkor a visszaállításra ez a leggyorsabb megoldás: TimeMachine viszaállítás + Command+Option+R (vagy bootable pen drive) ?

-

(#80358) TigerCat válasza float (#80357) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amelyik szimpatikusabb. CMD+ALT+R a gyári visszaállítás, amivel a gépet kaptad. CMD+R pedig a webes.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80359) float válasza TigerCat (#80358) üzenetére


float
csendes tag

Köszi. A TimeMachine-t nem próbáltam még. Az visszaállít minden beálítást, email címeket, fájlokat minden könyvtárban?

-

(#80360) TigerCat válasza float (#80359) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80361) 33as


33as
senior tag

Ma meglepett a Catalina, gyakorlatilag a megjelenéstől használom hibátlanul!
Erre mit csinál a drága, ma sleep-ből felnyitva jöttek az információs ablakok bla-bla-bla újraindult valamiért sleep-ben, passz..... a hibakódot elküldtem! :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#80362) Head88 válasza 33as (#80361) üzenetére


Head88
addikt

Nagyon nem tökéletes az még.

(#80363) sirkope válasza NGA (#80319) üzenetére


sirkope
tag

Idáig eljutottam én is.
Van AirDrop, handoff, bluetoothon látják egymást, ha kábellel összekötöm, akkor ki tudom választani az iPadet, de a kijelzője elmegy feketébe, és a mini képén a sidebar ablakban levő feliratok feketére váltanak és villognak.

(#80364) sirkope


sirkope
tag

"Sidecar cannot work on machines with non-Metal video cards. Sidecar doesn't even officially support some machines that natively support Catalina. Officially, Sidecar works only on 2016 and later machines."

dosdude1 válasza, :W

(#80365) brickm


brickm
őstag

Hallo!
Mai szerzemény.
Konlklúzió:
A gép vékony és könnyű, a méretéhez képes durván meglepő.
Brutál erős ÉS HALK. Maxra kapcsoltam a két ventit és nem idegesítő. Azt hittem turbina lesz.
Nagyon jó az új billentyű, érezni alatta azt a gumi lengéscsillapítót, ami a kosztól védi. Kényelmes(ebb, mint a 2015ös bill, de nem jobb, nem cserélném ki benne erre, ha plug n play lenne az átállás). A TB vicces, de többet szivat, mint amennyire hasznosnak tartom egyelőre. Pl én a 2015ön ott tartom bal kezemet az esc billentyűnél. Na ezen rendszeresen le is olvassa, törli az input mezőt.... :D
Az touchID meglepően nem érdekel. Azon agyaltam a dell után, hogy az az egy dolog ami hiányzik a MBP-ból. Erre ebben van, de.....minek?!

Az USB C-től még mindig kivagyok.... Random dugdosnék a gépbe dolgokat, ahogy a másik kettőbe teszem....

(#80366) lmno válasza brickm (#80365) üzenetére


lmno
őstag

Tipp: Én azt a serial numbert lesatíroznám, biztos ami biztos alapon.

(#80367) NGA válasza lmno (#80366) üzenetére


NGA
addikt

Miért?

(#80368) Smiley válasza NGA (#80367) üzenetére


Smiley
őstag

Mert aki hacklit hasznal annak peldaul jol jon egy eredeti serial number. Ha meg a system info-ban levo UUID-t is latni az maga a fonyeremeny. :D En evekkel ezelott amikor az iMessage-t csinaltam a hacklira, az ebay-rol loptam az eredeti macpro serial number-t meg az UUID-t. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80369) BurgBurg válasza lolal (#80346) üzenetére


BurgBurg
tag

Várj még vele.

(#80370) Head88 válasza lolal (#80346) üzenetére


Head88
addikt

Egyelőre az is megteszi, ha a mojave-t felfrissíted 10.14.6-ra. Katinkával várj még egy kicsit sztem.

(#80371) TXT


TXT
őstag

Sracok!
OS X 10.8.5-hoz honnan toltheto le CoconutBattery, ami biztosan jo hozza? Nem talaltam olyat, ami mukodott volna.

Illetve ennek mi lehet az oka es a megoldasa?

[ Szerkesztve ]

(#80372) Alex91 válasza TXT (#80371) üzenetére


Alex91
félisten

Xar a kabel, vagy a memoria...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80373) Head88 válasza TXT (#80371) üzenetére


Head88
addikt

Inkább a flexkábel a hibás.

Coconut 3.5 kell neked. [link]

(#80374) galaxys80


galaxys80
veterán

Kezdetek óta nyűgöm, hogy a finderben smb alatt sokszor 10-15 másodperc mire megjeleníti a mappákban a fájlokat. Nyilván minél több annál lassabb.
Azóta sincsen erre valami megoldás?

AFP alatt meg a másolási sebesség nagyon ingadozó.

[ Szerkesztve ]

(#80375) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Ez mennyire problémás egy nem egészen 2 éves akksitól?
Köszi!
Mojave óta sajnos nem tudom altatni mert annyira merül mint a franc. Előtte a sierraval semmi gond nem volt csak annyi hogy az órám nem oldotta fel a gépet, mert az még nem támogatta ezt (igen a kényelem miatt meg a kiváncsiság miatt frissítettem, meg mert itt azt olvastam hogy a legutóbbi mojave már mehetős).

ˣ

(#80376) Head88 válasza tuzpenge (#80375) üzenetére


Head88
addikt

2 évesnél a 90% körüli érték normális. De fölösleges ezzel foglalkoznod, ne stresszeld magad. (majd ha a menubar-on agyári akkukezelő azt írja, hogy szervizeltesse/cseréltesse az akkumulátort, elég akkor izgulni rajta...vagy még akkor sem) Ha van applecare-ed akkor gari időn belül 80% alatti kapacitású akksit kicserélik ingyen.

Mojave-t rakd fel clean installal és rendbe fog jönni a merülés probléma.

[ Szerkesztve ]

(#80377) choco01


choco01
addikt

Egy haverom volt bent iStylban ahol azt mondták neki hogy csak aktiváláskor lehet rá venni AppleCare-t, most akkor ez hogy van? :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#80378) hszilard666 válasza choco01 (#80377) üzenetére


hszilard666
veterán

Valószínüleg a kedves eladó mentális zavarral küzd. Apple care-t lehet vásárolni a garancia időn belül. Tudjuk melyik boltban volt?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80379) galaxys80


galaxys80
veterán

Itt [link] és itt [link] írnak egy megoldásról a lassú smb fájl listázásra. Viszont nekem sajnos nem ennyire jó az angolom.
Van esetleg itt valaki aki érti, hogy mit is kellene csinálnom?

(#80380) hemaka válasza choco01 (#80377) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez marhasag, valoszinuleg kapnak valami jutit, ha ok kotik neked, azert probalkozott ezzel.

(#80381) Head88 válasza choco01 (#80377) üzenetére


Head88
addikt

Kamu.

(#80382) solties válasza tuzpenge (#80375) üzenetére


solties
tag

Szia! Az én Air-em 2017 márciusi, 150 ciklust mutat a Coconut Battery, és most 71,5%-os! de úgy, hogy kb 1 hónapja még 90 körül volt! Azért szerintem ez elég gáz, beleszámítva azt hogx az Apple elvileg garantálja 500 ciklusig a 80%-ot! Az enyém hirtelen kezdett romlani, szinte napról napra... Szóval ez várható :((

(#80383) Head88 válasza solties (#80382) üzenetére


Head88
addikt

Bocsi, az apple nem garantálja 500 ciklusig a 80%-ot.
Az apple annyit garantál, hogy a gari időn belül ha 80% alá esik a kapacitás akkor cseréli. (applecare is)

150 ciklus nagyon kevés egy 2,5éves gépnek. A cellák romlását betudhatod a kevés használatnak.

[ Szerkesztve ]

(#80384) NGA válasza solties (#80382) üzenetére


NGA
addikt

Lehet, hogy minél újabb, annál szarabb az akksi minősége?

(#80385) TigerCat válasza NGA (#80384) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem. Csak használni kell, lehetőleg naponta-kétnaponta menjen bele egy ciklus. Akkor nem lesz gond. Az előző gépem akkuját óvtam, alig ment akkumulátorról a gép. El is kezdett púposodni. Most 427 ciklus van az akkuban és teljesen jól bírja, semmi gond nincs vele. 91%-os. Össze-vissza töltöm, hol teljesen lemerítem, hol nem, hol teljesen feltöltöm, hol pedig nem. Tényleg teljesen rendszertelenül.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80386) solties válasza NGA (#80384) üzenetére


solties
tag

Gőzöm sincs, de egy hét alatt 10%-ot esett a kapacitás. van hogy a % jelző hol 71-et hol 78 at hol 76 ot mutat. mikor milyen kedve van. Most éppen 72,9%. Tegnapelőtt még kb 80 volt. Valami nem stimmel, szerintem 1 hónapon belül kinyiffan!
:Y

(#80387) Head88 válasza solties (#80386) üzenetére


Head88
addikt

Nem fog az még kinyiffanni. A kövi 2 hétben naponta rakj bele egy ciklust és stabilizálódni fog.

(#80388) K1nG HuNp válasza choco01 (#80377) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

apple telefonon 15p alatt adja a linket amin veheted is.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80389) lmno válasza solties (#80386) üzenetére


lmno
őstag

Nem építenék a Coconut Batteryre, iPhone-nál is mást ír, mint az iOS.

(#80390) solties válasza lmno (#80389) üzenetére


solties
tag

Az lehet, viszont a rendszer információknál a teljesítmény alatt maga a Mac Os is azt a megmaradt maximális mAH-t írja, mint a coconout. Csináltam egy hardvertesztet, az annyit ír,hogy még jól működik az akksi, de lassacskán cserés lehet.

@Head88: Annyit nem használom, hogy naponta lemerítsem. De megteszem amit lehet..

(#80391) marsu. válasza solties (#80390) üzenetére


marsu.
senior tag

Akkor csináld azt, hogy akkuról használod és naponta, kétnaponta este feldobod töltőre.

Nekem kicsivel több mint 3 éves gép: 90%-os akkumulátor és 405 ciklus.
Én is hasonlóan használom mint TigerCat. Van hogy minden hétköznap, napközben akkuról megy hétvégén meg szinte végig a töltőn lóg.

(#80392) csababarca


csababarca
őstag

nekem 2017es macbook, 2 és negyedéves, 583 ciklus van benne, 87%-on áll.

mondjuk az a majdnem 600 ciklus elég extrém, de tény tényleg minden nap feldobom töltőre éjszakára. jót tesz, vagy sem. napközben nem töltöm, ezért fekvés előtt 20-30%nál feldobom, biztos ami biztos.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#80393) choco01 válasza solties (#80386) üzenetére


choco01
addikt

Nekem is volt ilyen gondom, ennek az SMC chipnek a resetelése segített rajta.. :K

Másik:

Megkérdezem tőle hogy melyik üzletbe mondták neki, de a lényeg hogy jövőre is ráérek megvenni, köszi! :R

Még egy másik:

Az alul néha csíkozó/vibráló kijelző problémán segített hogy kikapcsoltam a fényerő és szín szabályzást! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#80394) Komendabence


Komendabence
csendes tag

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni.
Jelenleg egy 2013 MBA-val élem mindennapjaimat, de hamarosan le szeretném váltani, mert amire kell arra már kevés. Photoshop és Lightroom párost használok szinte napi szinten.

Tulajdonképpen ezek a választási lehetőségeim és a keretem 300e ft.
1. használt MBP 2015 13" CTO modell 256-512ssd, 8-16gb ram, i5-i7 stb
2. használt MBP 2016 (ritkán 2017 is) TB nélküli alapmodell 256gb ram, i5, 8gb ram
3. új MBP 2017 TB nélküli alapmodell 256ssd, i5, 8gb ram - ez persze drágább, de itt nem annyira számít, hogy 300e felett van mert részletre venném.
4. MBA 2018 alapmodell 256ssd-vel, vagy ezt inkább hanyagoljam és maradjak a proknál?

Melyik lenne jobb választás szerintetek?

(#80395) r4z válasza Komendabence (#80394) üzenetére


r4z
nagyúr

Egyertelmuen 16GB-os 2015 modell. 300-ba akar egy 2015 15” 16/256 is belefer.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80396) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

Adott egy MacBook Pro 15" mid 2010 frissen telepített High Sierraval.

Véletlenszerűen gondol egyet és újraindul, ha használjuk közben az OS-t hanem akkor is!

A következő hibát dobta most először:

Mit jelent ez hétköznapi nyelven?
CPU? SSD szektor hiba? Ram hiba esetleg? :F

MPL futár utaztatta meg a Notit, mondjuk tutira csomagolva. De ezt jelzésértékűen írom.

Köszönöm a segítséget előre is!

[ Szerkesztve ]

(#80397) Papa-Het válasza hszilard666 (#80378) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Nem bántásból mondom, mert vettem 1-2 dolgot náluk, de elég sok eladó küzd mentális zavarral :))

(#80398) Head88 válasza atika88 (#80396) üzenetére


Head88
addikt

Ez egy alaplapi jellegű gyártási hiba a 2010 15" évjáratnál. Keress meg privátban.

(#80399) Smiley


Smiley
őstag

18 eves az iPod.
Ki emlekszik erre? En nagyon szerencses voltam, mert 2001 decembereben mar ki tudtam probalni egy G4 Titanium tarsasagaban. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80400) Head88 válasza Smiley (#80399) üzenetére


Head88
addikt

Régi szép idők. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.