Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80201) NGA válasza Csabee. (#80200) üzenetére


NGA
addikt

A bevezetőben ott van, hogy kell víruskereső? NEM. Ezért kérdezem csak.

(#80202) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok!

Érthetetlen módon, nemtudom miért, milyen indíttatásból, de különös kegyetlenséggel ráfrissítettem a Catalinára, azóta az Utorrent nem megy. Letöröltem újraraktam és helyette ilyen webes felületen megy, hogy újra felraktam ezt a gyászkeretet. Ez ilyen lett? vagy van más szolúsön, hogy ne ilyen legyen? Vagy másik torrent program?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#80203) tboldi válasza Mr.Grincs (#80202) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 32 bites programok nem mennek többé. Ha nem frissíti a fejlesztő, kénytelen leszel mást keresni.

(#80204) Bagan válasza Mr.Grincs (#80202) üzenetére


Bagan
aktív tag

Qbittorrent vagy folxot hasznalj helyette, ameddig nem adjak ki a 64 bites utorrentet

(#80205) brickm válasza NGA (#80199) üzenetére


brickm
őstag

Bármin lehet vírus. MAC OS-en is. Ha torrentezel, benne van a pakliban, szinte biztos, hogy besz pod előbb utóbb, hiszen a kalóz cuccoknak a kezdetektől fogva ez a lényege. Ők miért dolgoznának ingyen?....csinálnak egy botnet hálózatot és az olcsójános kalózokat belerakják, hogy bányásszanak, meg pingeljenek.

(#80206) Mr.Grincs válasza tboldi (#80203) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

tboldi: Áhhhááá akkor, már értem. Köszönöm. :R

Bagan: Köszönöm.

Vissza lehet tenni az OSX (homokozót) Mojave-t clean installal, mert ettől szájbalövöm magam....Nincs sok cuccom a gépen, szóval pikk pakk meglenne. Telepítőm is van. :R

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#80207) lmno


lmno
őstag

Boom 2-t használ valaki Catalina alatt? Néha mostanában elkezd recsegni a hang zenehallgatás közben, és a Boomra tippelek, mert amikor kikapcsolom az EQ-t, akkor megjavul. Jöhetne valami update hozzá, ha az a ludas.

(#80208) szecska24 válasza lmno (#80207) üzenetére


szecska24
tag

Nekem Mojave alatt is előjött néha...

(#80209) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Próbálta már valaki? Ígéretes...

SyncSettings

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80210) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Nem tudja valaki, hogy a youtube-os 1080as videó képe Safariban miért esik szét gyakran? Chrome-ban es Firefox-ban megy normálisan, csak előbbi 80 fokosra húzza a procit, míg utóbbi 90(!) fokra. :F

(#80211) brickm válasza Papa-Het (#80210) üzenetére


brickm
őstag

egyrészt a 90fok se vész, másrészt én szinte kizérólag és csak safarizok és nem tapasztaltam ezt a kép szétesést még.

Szerk.: most teszteltem a hőfokot, nekem 69 fokos fullscreenen, kb 10tabbal. 1300on forog a venti.

[ Szerkesztve ]

(#80212) lmno válasza Papa-Het (#80210) üzenetére


lmno
őstag

Milyen gép ez? Mit jelent az hogy szétesik? Link van a videóhoz?

(#80213) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

2 db Thunderbolt 2 (mini displayport) csatlakozóból átalakítóval lehet valahogy csinálni usb aljzatot, hubot? Létezik ilyen megoldás?

(MBP 13" 2013 late)

(#80214) Diokhan válasza brickm (#80211) üzenetére


Diokhan
addikt

Ezt melyik programmal látod, hogy milyen fordulaton forog és hány fokos? :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#80215) lmno válasza Diokhan (#80214) üzenetére


lmno
őstag

Pl. iStatMenus

(#80216) nord_


nord_
veterán

(#80217) brickm válasza nemethchek19 (#80213) üzenetére


brickm
őstag

Egyből is kéne tudni, máskérdés, hogy elég halott a piac TB2 konverterek terén sajnos. Kb semmire nem lehet használni ezt a csatlakozót. Pedig lenne benne potenciál.

(#80218) BurgBurg válasza Head88 (#80109) üzenetére


BurgBurg
tag

Szia! Köszi az infot, akkor marad igy.

(#80219) Papa-Het válasza lmno (#80212) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

szétesés alatt értsd azt, hogy pl nézel egy gopro 6 kamerával rögzített videót és ugyanazt megnézed egy sjcam xy kínai kamerával (most csak egy hasonlat). időközönként egy időre pixeles lesz, vagy kockás majd utána visszaáll normálisba, kb félórás videók esetében. gondolom a bitráta esik le ilyenkor és azért romlik a minőség. a fura csak az hogy ugyanaz a videó tökéletesen megy a chrome és firefox böngészőben akár magasabb felbontáson mert ugyebár nem engedi fullHD-nál magasabbra állítani a safari.

(#80220) sztanozs válasza Papa-Het (#80219) üzenetére


sztanozs
veterán

Valószínűleg a melegedés és az ezt követő throttling miatt esik szét a video. Lehet újra kellene pasztázni (és/vagy kitisztítani) a gépet.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#80221) Papa-Het válasza sztanozs (#80220) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

De csak Safari alatt? Ott olyan 50-60 fok között van átlagosan (amikor YT-n nézek videót vagy flash tartalmú oldal(ak) van(nak) nyitva) , míg a másik 2 böngésző esetében sokkal magasabb és ott fel is pörögnek a ventik. A takarítás és pasztázás már tervben van, csak Head88 úr messzi lakik :D Másra nem is bíznám ezt a dolgot :R

[ Szerkesztve ]

(#80222) brickm


brickm
őstag

Valami jó cursor translate appot tudtok? lehetőleg safarival (is)működőt.

(#80223) TigerCat válasza brickm (#80222) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Polygot

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80224) Syl válasza Papa-Het (#80221) üzenetére


Syl
nagyúr

"flash tartalmú oldal(ak) van(nak) nyitva" :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80225) NGA válasza TigerCat (#80223) üzenetére


NGA
addikt

Ez hogy működik? Firefox alatt nem megy

(#80226) TigerCat válasza NGA (#80225) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem is fog, ez Safari kiegészítő az App Store-ból.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80227) NGA válasza TigerCat (#80226) üzenetére


NGA
addikt

És ott hogy működik?

(#80228) brickm válasza TigerCat (#80223) üzenetére


brickm
őstag

Köszi, király :D

NGA
felteszed, safari extensions-ben bekapcsolod, meg adsz neki egy hotkeyt, vagy instantra kapcsolod. Amit kijelölsz szó azt fordítja.

[ Szerkesztve ]

(#80229) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Lehet tolni: 10.15 (19A602)

Vagyis már fent is van...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80230) Bagan


Bagan
aktív tag

paragon ntfs for macet letoroltem es erthetetlen modon jo lett az uzemidom alvoba sem merul.
Szerintetek volt koze hozza?

(#80231) K1nG HuNp válasza TigerCat (#80229) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

mi a f...

betan jottem Catara, kileptem a betarol, most
10.15 Beta (19A582a) -on allok de nincs frissites :F

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80232) bmakszim válasza Papa-Het (#80219) üzenetére


bmakszim
senior tag

Újabban a youtube vp9 codec-kel tömöríti a videókat. Viszont fullHD és alacsonyabb felbontáson x264-ben is eltárolja. A Chrome és a Firefox támogatja a vp9-cel kódolt tartalmak lejátszását, míg a Safari nem. Előbbiekben tehát a vp9-cel kódolt videót látod, utóbbiban viszont az x264 változatot.
A vp9 jobb tömörítő, ugyanakkora méretben jobb minőségű tartalmat tud tárolni, mint az x264. Ezért szebbek a videók Chrome és Firefox böngészőben.
Viszont hiába van ott a 2016 utáni Mac-ekben a szükséges hardveres támogatás, sajnos a vp9 google technológia, így az Apple nem ír hozzá drivert. Szóval, míg a Safari hardveresen dolgozza fel az x264 tartalmakat (GPU dolgozik), addig a Chrome és a Firefox csak szoftveresen tudja dekódolni a vp9-et (tehát a CPU fog dolgozni a GPU helyett), ezért melegszik 90 fok közelébe a géped.

Szóval ezen semmilyen pasztázás nem fog segíteni, maximum egy Windwos telepítés. :DDD

ui: ez az oka annak is, hogy Safariban 1080p a max, mert leszámítva néhány régebben feltöltött videót, efelett már minden vp9-ben van a youtube-on.

[ Szerkesztve ]

(#80233) skt


skt
tag

Sziasztok!
MacBook Air 2017-et szeretnék 4k-tv re kötni, és kellene hang is. Lehetőleg jó minőségben mindkettőt.
Tudnátok esetleg linkelni ajánlott kábelt/adaptert?

(#80234) r4z válasza skt (#80233) üzenetére


r4z
nagyúr

Aktiv mini Displayport (1.2 vagy magasabb) -> HDMI 2.0 adapterre lesz szukseged.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80235) El Joe


El Joe
tag

Win program futtatására Mac-en mit ajánlotok?

(#80236) Papa-Het válasza bmakszim (#80232) üzenetére


Papa-Het
aktív tag

Azt a kutyafáját! :R :R Nagyon szépen köszönöm. Abszolút világos így! :R Annyiban sejtettem hogy nem a gép lesz a "hibás", hanem valami a kódolás körül lehet vagy a bitráta ingadozásban, mert mint írtam a GoPro vs SjCam hasonlatot is, azoknál tapasztaltam hasonló kép "szétesést". De ennyire azért nem gondoltam bele a codec témába, mert nem értek hozzá. Codec-el utoljára windows-on találkoztam és telepítettem :DD

(A pasztázás és portalanítás egyébként is tervben van/volt, a Winfos telepítés nem :D )

Lehet hülyeség, de pl a vp9-es codec hasonló az iOS .hevc/heif dolgokhoz? - ez egy ilyen bónusz kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#80237) brickm válasza El Joe (#80235) üzenetére


brickm
őstag

Wine

(#80238) tboldi válasza El Joe (#80235) üzenetére


tboldi
nagyúr

Virtuális Windows-t. :D

(#80239) El Joe válasza brickm (#80237) üzenetére


El Joe
tag

THX!

(#80240) skt válasza r4z (#80234) üzenetére


skt
tag

Akkor ez jó lehet? Hirtelen csak ezt találtam
[link]

(#80241) r4z válasza skt (#80240) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, peldaul. A Displayport verziot sok helyen nem tuntetik fel, de ha a HDMI 2.0 szerepel, akkor szinte biztosan legalabb DP1.2-es az adapter.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80242) California1


California1
őstag

Üdv urak!
Egyik ismerős hozott egy 2007-es MacBook Pro 15 ( A1226) laptopot.
Állítólag letörölték róla az oprendszert,azért nem megy.
Van nálam otthon OS X 10.9 és 10.10 gondolom ráteszem és okés lesz.
Készítettem bootpendriveot. A saját gépemen kipróbáltam és müködne bottoláskor, tehát kiválasztható.

Betettem a bootpendrive-ot (mindkettőt) a 2007-es MacBook Proba és kb enny történik ami a képen látható.

Lehet én járok rossz úton és ez a gép csak Snow Leopardig vagy Lionig volt támogatva?

(#80243) NGA válasza California1 (#80242) üzenetére


NGA
addikt

El Capitan-t még tudja. Én a netről szedettem le vele az oprendszert (2011) Liont-majd azt frissítettem El Capitan-ra. Aztán High Sierra, majd Mojave, majd most Catalina

[ Szerkesztve ]

(#80244) Diokhan válasza NGA (#80243) üzenetére


Diokhan
addikt

Szerintem a gyári recovery partíció ezen nem működik, ha gyalulták a meghajtót. Kérdés, hogy miért nem látja a bootolható pendrive-ot, mert azt akkor is látnia kellene, ha nem támogatott oprendszer van rajta.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#80245) NGA válasza Diokhan (#80244) üzenetére


NGA
addikt

Nálam merevlemez sem volt benne, egy vadiuj SSD-t raktam bele, megadtam a wifi jelszót, és simán lekapta az oprendszert a netről, majd feltelepítette. Annyi, hogy azt szedi le, amivel gyárilag is kijött.

(#80246) Diokhan válasza NGA (#80245) üzenetére


Diokhan
addikt

Bocs, kiestem a szerkesztési időből.
Nos az azért érdekes, mert nekem úgy nem működött, amikor az SSD-t tettem a 2010mid pro-mba. Na mindegy, akkor elvileg ennek működnie kell jelen esetben is.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#80247) California1 válasza Diokhan (#80244) üzenetére


California1
őstag

Ezt nem értem én se,hogy miért nem látja a pendriveot. Ha nincs benne HDD akkor egyáltalán be lehetne kapcsolni?

(#80248) Smiley válasza California1 (#80247) üzenetére


Smiley
őstag

Valószínűleg hiányzik neki egy firmware update. Mehet fel első körben egy snow leopard, aztán nézd meg hogy van-e uj firmware hozza. El Capitan egész szépen fut rajta.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80249) hszilard666 válasza California1 (#80242) üzenetére


hszilard666
veterán

Hehe, jók azok a 15 ösök. Ha lassú a melóhoz lehet vele verekedni :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80250) sirkope válasza Smiley (#80248) üzenetére


sirkope
tag

kicsit off

A Mac Minim eredetileg High Sierrával jött, de mikor Catalina-ra akartam upgradelni, nem töltődött be a rendszer APFS-ről, így maradt a Mojave HFS+ ról. Most, hogy kijött a végleges, újra elgondolkodtam az upgradeon. Felnéztem Dosdude1 oldalára és találtam egy infót, ami vagy mostanában került fel, vagy elkerülte a figyelmem:

"APFS BootROM Support: If you have a machine that supports High Sierra natively, you MUST ensure you have the latest version of the system's BootROM installed. If you have NOT previously installed High Sierra, you can download and install this package to install the latest BootROM version. When installing, ensure your system is plugged in to power, or the update will not be installed."

Az enyémhez 2015 januárjában adtak ki utoljára ilyet:
MM51.0077.B12

Otthon megnézem, nekem mi van telepítve. Internet recovery csak Liont állított vissza.

Ha Time machinevel csinálok Mojave mentést, az visszarakja az alkalmazásokat Catalina alá?

Más:
iPad Air 3 (2019) lett a befutó, tegnap lefrissült iPadOS13.1.3-ra.
Még ismerkedünk.

A képernyő megosztás iPadre csak grafikus alkalmazásoknál működik, vagy simán a desktopot is meg lehet osztani?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.