Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79651) Smiley válasza Ngtx (#79649) üzenetére


Smiley
őstag

Nem tudom hogy errol csinalt-e valaki videot, es ezert irtam, hogy valamennyi rutin nem artana hozza, raadasul en sem vagyok a legjobb oktato. En azt irtam le, hogy en hogyan csinalnam. Igazabol a diskutil parancs kell csak ehhez. Ennek a man page elojon a man diskutil parancsra, ha kicsit tudsz angolul akkor nem lesz gond. De itt egy ilyen kvazi gyorstalpalo.
A diskutil list kilistazza neked az osszes disk-et. Ezek kozul meg kell keresned az SSD-d BSD nevet ami ilyesmi lesz, hogy diskX. Meg kell nezned, hogy ezek kozul mi van mount-olva a mount paranccsal majd egyesevel diskutil unmount diskXsY-al lecsatolni. Utana torolni kell a Volume-kat a diskutil deleteVolume diskXsY szinten egyesevel, aztan magat a kontenert a diskutil deleteContainer diskXsY. Ha mindent jol csinaltal akkor elvileg tok ures lesz a disk-ed. En biztosra mennek es dd-vel parszor felulirnam az elso 1MB-t parszor dd if=/dev/zero of=/dev/diskX bs=1M count=1. Ha ezeket megcsinaltad, akkor az Internet Recovery-ben talalhato Disk Utility-ben csinalsz egy particiot es mar mehet is az install.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79652) oszy válasza Eszleny (#79647) üzenetére


oszy
veterán

Hű! Nagyon köszi! Délután meg is csinálom. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#79653) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Most vettem észre, hogy hiányoznak az icloudból fájljaim. Se telefonon, se a céges winfos gép icloud drive-ban nincsenek.
Az mondja az apple ügyfélszolgálat,hogy valószínűleg azért,mert hiába a 200 gigás tárhely előfizu, a icloud drivera csak 35gb jut. Ez mi a f.sz? :W Akkor minek fizetek elő 200 gigára? Lehet ezt valahogy variálni ?

Most mondja,hogy hülyeséget mondott. :D

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79654) Ngtx válasza Smiley (#79651) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Nagyon köszönöm. Otthon meg szakértem jobban ezt.
Angol az menni fog.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79655) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Srácok, Safariban hogy tudnám új lapon megnyitni a forráskódot? Csak az kell, nem az összes tool, ami a ALT+CMD+U kombóval jön...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79656) kr:sz


kr:sz
tag

Sziasztok srácok!

Van most egy új játék (lehet többen láttátok már) untitled goose game, ami egész szórakoztatónak tűnik. Még nem vettem semmilyen játékot a macbook air gépemre, de gondoltam, hogy ezt kipróbálnám szívesen. A géphez lehet controllert csatlakoztatni? Illetve milyet, ha igen?

Üdv és köszi!

(#79657) mandin


mandin
senior tag

Sziasztok,

Safari 13 óta nem működik a uBlock Origin és nem találok alternatívát helyette. Nem cserélném emiatt a Safarit, tud valaki más megoldást?

(#79658) Head88 válasza mandin (#79657) üzenetére


Head88
addikt

Olvass vissza egy kicsit. Kitárgyaltuk. Van több működő alternatíva. Véleményeket is írtak a kollégák.

Adguard, Wipr

[ Szerkesztve ]

(#79659) Syl


Syl
nagyúr

Szép kis történet: How Apple REFUSES to fix my $5000 MacBook Pro!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79660) galaxys80 válasza Head88 (#79658) üzenetére


galaxys80
veterán

Így van. Mindkettő tökéletes alternatíva.
Nálam végül az AdGuard maradt annak ellenére, hogy megvettem a Wipr-t.

(#79661) TigerCat válasza Syl (#79659) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nézettséget is hozott neki!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79662) Syl válasza TigerCat (#79661) üzenetére


Syl
nagyúr

Régóta követem a csatornáját. Volt már neki panaszkodós videója. Ahogy SnazzyLabs is, ő is szopórolleren ül... :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79663) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

Helloka

Mikorra várható Macre az új szoftver? Oktober vége kb?

AlexUniversity

(#79664) #86564352 válasza Syl (#79659) üzenetére


#86564352
törölt tag

Kattintás nélkül 99% tudtam melyik youtuber lesz, már láttam a sztori előzményét. (2016-os modellel is kifogta) Ő volt az a srác aki vett megjelenéskor nyáron szépen kimaxolt laptopot, hogy egy-két hónap múlva kiderüljön egy csendes frissítéssel AMD VEGA 20 opció is lesz. Facepalmozott amiatt is miért nem szólt az Apple.

(#79665) Head88 válasza alexhorvath (#79663) üzenetére


Head88
addikt

Októberben biztos megjelenik, de én javaslom, hogy egy kis időt adj neki mielőtt frissíted. Általában a .0 verzió mindig gyengére sikerül. .2 körül már rendben lesz.

(#79666) alexhorvath válasza Head88 (#79665) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Akkor jól tudtam.. okés köszönöm.

AlexUniversity

(#79667) Ngtx válasza Smiley (#79651) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Úgy néz ki sikeresen végig csináltam mindent, DE a végén a felcsatolás az nem akar össze jönni vagy ha igen akkor ezért telepíteni sem tudom.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79668) Smiley válasza Ngtx (#79667) üzenetére


Smiley
őstag

A diskutil list kimentet mutasd meg, mert a rejtett particiokat ez a sz@r nem mutatja.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79670) Ngtx válasza Smiley (#79668) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Tessék.

Szerk: Szerinted mennyire komoly, hogy újraindítását követően engedi telepíteni? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79671) Smiley válasza Ngtx (#79670) üzenetére


Smiley
őstag

Ez most jonak tunik...

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79672) Syl válasza #86564352 (#79664) üzenetére


Syl
nagyúr

SnazzyLab iMac Pro + Vesa tartó sztorija is áll leejtős.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79673) tboldi


tboldi
nagyúr

A bétázók tölthetik a 10.15 Catalina GM-et, szóval a végleges start sincs már messze, 1-2 hét.

(#79674) Ngtx válasza Smiley (#79671) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Sajnos nem sikerült. :( :W

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79675) pugell2


pugell2
újonc

Macbook pro 2018 túlmelegedés
Vettem 1 hónapja egy használt 2018-as 4 magos macbook pro-t touch barral. (4 akkuciklus)
A gépet, ha internetezésre használom, akkor tökéletesen működik, viszont, ha már egy kicsit is keményebb feladatot adok neki, például ha rádugom egy external fullHd monitorra, akkor az akku hőmérséklete felmegy 43 C-ről 65-re, és kibírhatatlanul felforrósodik a háza is. Néha a hűtőventillátorok zúgása is zavaróvá válik.
Kérdés: Minden macbook pro hasonlóan viselkedik? Direkt azért vettem drágábbat, hogy tudjak rajta ios alkalmazásokat fejleszteni, viszont egy iphone szimuláció alatt a gép brutálisan felmelekszik.

(#79676) r3dsnake válasza pugell2 (#79675) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

65 fok? :D Rendszeresen ment 100-110 közt az enyém export közben, ne aggódj kibírja.

(#79677) Smiley válasza Ngtx (#79674) üzenetére


Smiley
őstag

Nekem így hirtelen nincs több ötletem... Ez így már ilyen iCloud lock-nak tűnik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79678) R a y válasza Smiley (#79677) üzenetére


R a y
senior tag

Az icloud zár nem ilyen macen?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79679) choco01


choco01
addikt

Hali.

Megjött a MacBook Pro 13 2019-cem.

Első bekapcsolásnál 100%-kot mutatott, aztán egy jó 4-5 óra nyomkodás után olyan 55%-kot.

Ezután egyszer csak elfeketedett minden és csak töltőre dugva tudtam visszakapcsolni.

Majd pedig az az üzenet fogadott hogy Szervizeltessem az akkumulátort és 0%. :Y :Y

Ezt most valami szoftver bug vagy létezik ilyen lényegében 0 naposan 2 ciklussal? :F :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79680) R a y válasza choco01 (#79679) üzenetére


R a y
senior tag

Akksi gyári hiba? Mert már maradék töltésnek ír 37mah?! Meg a max töltöttség csak 2346mah!

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79681) choco01 válasza R a y (#79680) üzenetére


choco01
addikt

Ilyenkor mit tanácsoltok? Hova érdemes vinni ahol gyorsan kezelik a problémát?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79682) brickm válasza pugell2 (#79675) üzenetére


brickm
őstag

Nem. Az csak az újaknál trendi.

(#79683) alexhorvath válasza choco01 (#79681) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Én az almáriumot ajánlanám elsősorban....Westenddel szemben

AlexUniversity

(#79684) choco01 válasza alexhorvath (#79683) üzenetére


choco01
addikt

Van rá esély hogy ott pár óra alatt kicserélik?
Ott és az iCentre HQ-n van szabad idopont..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79685) r3dsnake válasza choco01 (#79684) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Kizárt. Alkatrészt csak azután tudják berendelni az Apple-től, miután leadtad a gépet. Nem állnak halomban a raktárban. Sztem jobban jársz ha visszaviszed 14 napos elálláson belül. Feltéve, ha neten vetted.

[ Szerkesztve ]

(#79686) choco01 válasza r3dsnake (#79685) üzenetére


choco01
addikt

Telekomtól vettem Telefonon rendeltem, de az lényegében ugyanaz..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79687) alexhorvath válasza choco01 (#79684) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Én is akkor inkább oda vinném vissza... nem szarakodnék a hivatalos szervízekben. 14 napban még úgyis benne vagy.

AlexUniversity

(#79688) choco01 válasza alexhorvath (#79687) üzenetére


choco01
addikt

Igen, de ott meg elfogytak és csak annyi van hogy újabb készlet várható.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79689) alexhorvath válasza choco01 (#79684) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Azért jól befürödtél vele sajnos.. dehát bárkinél benne lehet a pakliban... :/

AlexUniversity

(#79690) r3dsnake válasza alexhorvath (#79687) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Na meg franc se akarná, hogy a vadiúj gépébe instant belepiszkáljon a szervíz. Majd ha muszáj, akkor...

(#79691) alexhorvath válasza choco01 (#79688) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Biztos, hogy kivárnék a helyedben egy újat, mint ezzel szórakozni, de persze ha nagyon fontos a gép, akkor más.. :(

AlexUniversity

(#79692) choco01 válasza alexhorvath (#79691) üzenetére


choco01
addikt

r3dsnake:

Akkor holnap reggel felhívom a Telekomot, megkérdezem mit mondanak meg hogy hova kéne bevinnem.. :F :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79693) alexhorvath válasza r3dsnake (#79690) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Igaz.. Hiába hivatalos szervíz de akkor is..

AlexUniversity

(#79694) alexhorvath válasza choco01 (#79692) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Szerintem úgy jársz legjobban. Csak nem kell félévet várnod egy másikra..

AlexUniversity

(#79695) choco01 válasza alexhorvath (#79694) üzenetére


choco01
addikt

Az a baj hogy szerintem a Telekom sem lesz sokkal gördülékenyebb.. bár nincs velük ilyen tapasztalatom. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79696) alexhorvath válasza choco01 (#79695) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Nézd kérdezd meg és ha esetleg tehetetlenek, akkor ott van az almárium. Ezt javaslom :)

AlexUniversity

(#79697) choco01 válasza alexhorvath (#79696) üzenetére


choco01
addikt

Olyan nincsen hogy az Appletől kérek új gépet vagy elállást arra hivatkozva hogy 0 napos?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79698) alexhorvath válasza choco01 (#79697) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Szerintem nincsen ilyen lehetőség... egyből szervíz. De lehet, hogy én tudom rosszul.. esetleg valaki erről valamit?

AlexUniversity

(#79699) choco01 válasza alexhorvath (#79698) üzenetére


choco01
addikt

Most feltöltöttem és kikapcsoltam pihentetni és.. :Y

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79700) alexhorvath válasza choco01 (#79699) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Hmm...

AlexUniversity

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.