Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80601) H0r1 válasza brickm (#80593) üzenetére


H0r1
tag

Szia!

Nekem mindig világítva marad a zöld led pedig hibernatemode 25-on áll! MBpro 2015

Ha jól emlékszem ezeken van csak led a töltő fejen nem?

(#80602) brickm válasza H0r1 (#80601) üzenetére


brickm
őstag

Nekem elalszik. Kövi alkalommal mikor teljesen feltöltöm levideózom. Ha kihúzom, meg visszadugom felgyullad ugyan úgy, majd megint elalszik.

(#80603) vasi89 válasza tlala (#80600) üzenetére


vasi89
addikt

Nem tudom eldönteni, hogy ez jó vagy sem. Mert fizettél 53at, kaptál 112t szóval lényegében 59et kaptál ami több mint a semmi de akkor lenne értelme, ha legalább kb piaci árat adnának érte. mert 150 alatt nem igazán találsz 2015öset sem.

(#80604) general


general
addikt

Hol a bánatban kell kikapcsolni a macbookon (vagy a telón?), hogy bejövő telefonhívásnál a macbook ne kezdjen már el dalolni nekem... :D Nem volt bekapcsolva eddig, de vettem új telefont és most a laptop is csörög.. Kikészít.

(#80605) Serpiko válasza general (#80604) üzenetére


Serpiko
addikt

Csak tip a telefonon a beállításokban nézd meg a telefon menüt ott hívás közeli eszközökön lesz szerintem.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#80606) hemaka válasza general (#80604) üzenetére


hemaka
nagyúr

Settings - phone - calls almenuben a 3. opcio van bekapcsolva valszeg.

(#80607) hszilard666 válasza K1nG HuNp (#80597) üzenetére


hszilard666
veterán

Nem volt ultrahangos kezelésen. Tudta jól hogy mit vesz, be is vizsgáltatta szervizben meg minden, szóval nem fog koppanni. Neki is elmeséltem a sztorit, ennek fényében vette meg. De jól lealkudta 140 ről indítottam! :D

marsu:
nincs baj a használtpiaccal, az összes tech cuccom onnan van. Bukjon rajta más! :D

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80608) lmno válasza hszilard666 (#80607) üzenetére


lmno
őstag

Ő tudta jól, de a szerencsétlen akinek majd eladja 200-ért, nem fogja tudni.

(#80609) general válasza hemaka (#80606) üzenetére


general
addikt

azaz! meg is van, köszi! :C :R

Serpiko neked is!

[ Szerkesztve ]

(#80610) hszilard666 válasza lmno (#80608) üzenetére


hszilard666
veterán

Dehogy adja el így. Elvileg van ismerőse valamelyik környező országban AASP nél és meg tudják oldani az egész gép cseréjét. Meg ki venne mqd32-t 200K ért? Aprón van 256 os 12" es macbook 220 ért! :U

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80611) H0r1


H0r1
tag

Ezzel talalkozott mar valaki? https://discussions.apple.com/thread/8383510
Mindket 2015os pronkon elkezdte ezt

mojave 10.14.6 mindkét gép!

(#80612) hszilard666 válasza H0r1 (#80611) üzenetére


hszilard666
veterán

Igen. Volt ilyen a 15" es TB os gépemen meg 13" es CTO-n is. 100% hogy szoftveres probléma.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80613) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Megvártam a 10.15.1-es update, de ennek ellenére nem kerek a rendszer.

Találkozott valaki ilyen jelenséggel? [link] MBP 2019 2 TB-s.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#80614) brickm válasza H0r1 (#80611) üzenetére


brickm
őstag

Hali, ha külső monitort dugok rá, lehajtom a gépet aludni, és közben húzom ki a monitort, akkor mindig így ébred fel. Nekem régebbi Mojave verziónál is csinálta. Nem aggódok rajta.
Szintén 2k15pro.

buherton
Remélem csináltál catalina előtti biztonsági mentést :) Senkinek nem ajánlom egyelőre azt a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#80615) Head88 válasza brickm (#80614) üzenetére


Head88
addikt

+1

(#80616) buherton válasza brickm (#80614) üzenetére


buherton
őstag

A Time Machine-ra gondolsz? Az teszi a dolgát a háttérben.

Egy új macOS-nél mennyit kell várni, hogy valamennyire stabil legyen? Legközelebb nem akarom ezt a hibát elkövetni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#80617) brickm válasza buherton (#80616) üzenetére


brickm
őstag

Igen, azzal vissza tudod állítani.
Kikapcs, bekapcs CMD+R, majd mikor betöltött TM ackup.

Változó, attól függ mennyire nem sikerült megírni éppen.
Mojavénél pl a második update már jó volt úgy emlékszem. Leszámítva, hogy mocskosul merült az akku az utolsó frissítésig. De az legalább jó (nálam, pedig én totál parasztba tolom, 20-30napig nem pihen... :D )

[ Szerkesztve ]

(#80618) buherton válasza brickm (#80617) üzenetére


buherton
őstag

Úgy tűnik, hogy egy restart megoldotta a gondot. Ha más nem, akkor restore lesz a vége.

A load average viszont komoly :D . Kár, hogy 15 percnél nagyobb időt nem néz. Hmm, nekem is 1,5 körül van, holott kb semmit nem csinálok a MBP-n. A Debian szerveren meg 0,03...

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#80619) zoli62 válasza CharlieDrop (#80530) üzenetére


zoli62
addikt

macOS Catalina tapasztalatok pro és kontra? Eléggé sok hibát lehet olvasni róla, pl. a redditen valaki az eddigi legrosszabb kiadásnak nevezte.

(#80620) brickm válasza buherton (#80618) üzenetére


brickm
őstag

Ezen egyszerre megy 2 böngésző 5-10 lappal, MAMP szerver, SSH, Lightroom, PS, messenger, viber, telegram, youtube vagy 3 példányban, facetime, imessage.....tököm tudja mi még :D :D Azon csodálkozok, hogy nem fagy csontra (eddig 2x volt rá pálda) :D
Örülök, hogy megjavult, de tartok tőle, hogy nem lesz tartós :(

(#80621) Head88 válasza buherton (#80616) üzenetére


Head88
addikt

Új verziónál én azt javaslom hogy a 2-3. frissítésig ne is rakja fel senki. Aztán majd meglátjuk. Az is csoda ha csak kicsivel instabilabb mint a korábbi főverzió.

(#80622) Lall válasza zoli62 (#80619) üzenetére


Lall
veterán

Mint látod itt is sokan írnak hibákról. Én eddig semmi hibát nem tapasztaltam, stabilabb mint a Mojave és a készenléti időm is sokat javult. Alvásban alig merül. Pedig főleg munkára használom, meg van néha izzasztva. (Mac Pro 2016 13")

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#80623) CharlieDrop válasza zoli62 (#80619) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom. Mac Minin jól muzsikál. Anno volt rosszabb kezdés is.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80624) general válasza zoli62 (#80619) üzenetére


general
addikt

Aki Adobe programokkal dolgozik, azoknak egyelőre nem szabad frissíteni Catalinára, komoly problémák vannak. Ezt nagyon sok helyen írják.

Vajon van egyébként bármi előnye a Mojave-vel szemben? De mos komolyan.

(#80625) #68216320 válasza general (#80624) üzenetére


#68216320
törölt tag

Számomra (mondjuk eléggé egyszerű felhasználási területtel) Sierra óta semmi érdekes nincs a rendszerben. Sajnálom, hogy lejárt a támogatása és jövőre a High Sierra is kifut. Utálom ezt az évenkénti kötelező update-et...

(#80626) Smiley válasza #68216320 (#80625) üzenetére


Smiley
őstag

Nem vagy egyedul... nekem 6 gepemen fut a Sierra, nagyon rossz lesz innen valtani. Ha ugy nezzuk ez a modern Snow Leopard.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80627) tuzpenge válasza Smiley (#80626) üzenetére


tuzpenge
őstag

Szerintem is egy elég kiforrott stabil rendszer, de sajna apple valahogy csak rákényszerít hogy frissíts! Pl: a watch nem oldja fel a gépet ha sierra van rajta mert nem támogatja....vagy az airpods2 nem kompatibilis csak mojavetől felfelé, és biztos van még pár ilyen ami miatt szinte "kötelező" hogy frissíts, amivel nem is lenne baj ha stabil jó rendszert adnának és nem a felhasználók lennének a tesztelői...nálam pl az üzemidő sleepben ami nagyon látványosan rosszabb mint sierran.

ˣ

(#80628) Syl válasza general (#80624) üzenetére


Syl
nagyúr

És mik ezek a komoly problémák? Mert én Indesign, Illustrator, Photoshop trióban élek és eddig az egyetlen kellemetlenség, hogy ha Photoshopban Save As mentek ki képet és váltok a típusban (pl. *.psd -> *.tif), akkor a korábbiakkal ellentétben magában a fájl nevében nem váltja át automatikusan. Kézzel kell átírnom.
Más gondot nem vettem észre vele, pedig első naptól használom, méghozzá munkára is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80629) buherton válasza tuzpenge (#80627) üzenetére


buherton
őstag

Egy picit meg kell, hogy védjem az Apple-t. Komoly erőforrást kellene belefeccölniük, hogy az új termékek támogatása a régi OS-ekben is benne legyen. Ez egyébként teljesen logikus lépés tőlük.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#80630) tuzpenge válasza buherton (#80629) üzenetére


tuzpenge
őstag

Amivel nem is lenne baj ha az új rendszer minimum a régi stabilitását adná, és ha nem akkor addig nem szabadítanánk / kényszerítenék ránk!
Szóval nem kell őket védeni, mert le se sz@rnak bennünket csak az a fontos hogy dagadjon a számlájuk!!!

ˣ

(#80631) Syl válasza Syl (#80628) üzenetére


Syl
nagyúr

Helyesbítés. Befutott a 2020-as Adobe CC és ebben már nincs jelen a PhotoShopos fájlkiterjesztési mizéria! :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80632) Smiley válasza tuzpenge (#80630) üzenetére


Smiley
őstag

Igy van, f@sznak kell evente uj rendszer. A regi 3 evente uj OS sokkal jobb megoldas volt. Most meg mire osszetakolnak egyet mukodore, mar el is telt 1 ev. Ez a jelenlegi nem mas mint eles betateszt, amire a usereket hasznaljak. Millio dollarokat sporolnak ezzel a hozzaallassal. Ha megnezitek, hogy azok akik tenyleg melora hasznaljak, siman elvannak 1 rendszerrel evekig, mert kb 0 ujitas van evente.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80633) TigerCat válasza Smiley (#80632) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyik oldalon igen. A másik oldalon viszont áhítozunk az újra. Nekem nincs bajom vele, csak javítsák folyamatosan. Hibátlan rendszer sosem lesz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80634) Lall válasza general (#80624) üzenetére


Lall
veterán

Nem tudom mi lehet az a súlyos probléma pedig minden nap dolgozom Adobe termékkel a gépen. Még a régebbi verziójú Final Cut is hibátlanul működik.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#80635) buherton válasza Smiley (#80632) üzenetére


buherton
őstag

Ez az új irány. Minél gyakoribb release és a usereket is bevonják a tesztelésbe. A gyakoribb release igénye a userektől jön, ami magában hordozza, hogy nekik is kell tesztelni a rendszert.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#80636) Head88 válasza buherton (#80635) üzenetére


Head88
addikt

A júzerek valódi igénye, hogy minél gyakrabban kapjanak újdonságokat az OS-be. De ez helyett éles bétatesztelést kapnak.

(#80637) r4z válasza Head88 (#80636) üzenetére


r4z
nagyúr

Szigoruan nezve az uj bug is ujdonsag, nem? :D

Szerintem meg mindig jobb ez a megoldas, mint a Win10-fele kotelezo frissitesek. Itt legalabb van az embernek valasztasi lehetosege. Es vegulis igy is megvan par evente a "jo" release, lasd Snow Leo, Mavericks, Sierra.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80638) Head88 válasza r4z (#80637) üzenetére


Head88
addikt

Akkor bizony van újdonság bőven.
A Win10-féle kötelező frissítések valóban nem okésak. Komoly hibákkal megpakolt frissítéseket engednek át rendszeresen.

A "jó" release-ek 3évente jöttek.(a listád alapján) Ebból kiindulva most a Catalina-nak is ilyennek kéne lennie. Reméljük jövőre kikupálódik.

(#80639) #95561216 válasza tuzpenge (#80627) üzenetére


#95561216
törölt tag

"és biztos van még pár ilyen ami miatt szinte "kötelező" hogy frissíts"

Reminders ipados 13-as verziója csak új rendszerekkel kompatibilis, ipados meg annyival több, hogy magával húzta a többit.

(#80640) #95561216 válasza Head88 (#80638) üzenetére


#95561216
törölt tag

Pont ez kéne igazából, 2-4 évente egy "stable/LTS" release, amibe kevés újdonságot raknak, inkább a stabilitásra mennek rá. Az összes többi támogatását meg lehetne dobni 1 éven belül, nem is biztos, hogy ez többe kerülne a mostaninál. Akinek munkára kell, az kivár a következő "stable" verzióig, akiknek meg kellenek az újdonságok, az béta tesztel :D

(#80641) Smiley válasza #95561216 (#80640) üzenetére


Smiley
őstag

Igen... lehet, hogy en oregszem, de nekem a legnagyobb igenyem a hosszu security update lenne. Ha van egy jol belakott biztonsagilag naprakesz stabil rendszered, akkor tenyleg csak arra kell figyelned amire hasznalni szeretned, nem pedig azt turni, hogy mi a franc baja van mar megint. Gentoo-t hasznalunk meloban nagyon sok helyen pont ez miatt mert ott szelektiven mi valasztjuk, hogy mibol milyen verziot hasznalunk, es csak akkor megyunk ujabb verziora az kulonbozo app-oknal, ha lejar a support vagy kell valami uj feature.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80642) general válasza Syl (#80628) üzenetére


general
addikt

Egészen konkrétat nem tudok neked mondani, mivel én nem frissítettem olvassa a gondokat. Szóval nem is futottam vele problémákba. De nem egy helyről olvasom. pl itt irjak
Korabban a Mojave is komoly gondokkal indult, pl PS-ben a Liquify nem működött sokáig. Ami azért elég komoly gond tud lenni, aki azzal is dolgozik.
Nálam az a jó, hogy a macbookon fel szoktam tenni a legfrissebbet, gyakorlatilag tesztelek, a hackintoshon viszont régóta a HS fut, beton stabilan. Szóval azzal bármikor tudok dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#80643) NGA válasza Head88 (#80638) üzenetére


NGA
addikt

"A Win10-féle kötelező frissítések valóban nem okésak. Komoly hibákkal megpakolt frissítéseket engednek át rendszeresen."

Azért ha belegondolsz, a macos max 20 féle gépen fut (MBA, MB, MBP és az asztali gépek, ott is csak az utóbbi 7 év gépei, amik 2-3 évente frissülnek csak), a win meg 20-50 millió különböző eszközön (összesen 850 millió gépen). Rengeteg közöttük a házilag összerakott gép, mindenféle kártyákkal, egyedi driverekkel.

Én azt csodálom, hogy csak ennyi hiba van a win-ben

[ Szerkesztve ]

(#80644) Head88 válasza NGA (#80643) üzenetére


Head88
addikt

Ugyanezt a linuxokkal úgy általában hibák nélkül megoldják.

(#80645) NGA válasza Head88 (#80644) üzenetére


NGA
addikt

És vajon egy adott disztró vagy micsoda mennyi gépen fut?
Linux globálisan 10-15 millió gép szemben a win 850 milliójával szemben.

(#80646) zoli62 válasza Smiley (#80632) üzenetére


zoli62
addikt

Ez a trend a szoftverfejlesztésben a világon, ha jól megnézed. Ebben az Apple sem kivétel. Nyilván hosszabb ciklussal kiforrottabb szoftvert tudnak kiadni, de a cél az, hogy gyakran villantsunk valamit, főleg felületi újdonságokkal. Sajnos sok régi Apple termék tulajdonosnak az a véleménye, hogy csökkent a minőségi szint, amire 10-15 éve a pc felhasználók csodálkozva néztek fel.

(#80647) zoli62 válasza buherton (#80635) üzenetére


zoli62
addikt

Mivel az Apple-nek egyik hátránya a kommunikáció, ezért nem igazából van interaktív user teszt. Például a support call szoftveres kérdésekben gyakorlatilag semmit nem ér.

(#80648) zoli62 válasza Head88 (#80636) üzenetére


zoli62
addikt

Ez pontosan így van, plusz akkor érdemben a hibákról az Apple supporttal nem is lehet kommunikálni.

(#80649) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy Macbook Air-t (2019). A készülékkel kapcsolatban olvastam, hogy a butterfly billentyűzetekkel probléma adódhat. Tudomásom szerin a most vásárolható Air-ek "elvileg" a harmadig generációs pillangó-billentyűzettel kerültek forgalomba. (szilikonos hártya). Így kissé értetlenül állok az Apple homepage-n olvasható tájékoztatóval kapcsolatban.

Esetleg rendelkezik valaki bővebb információval, melyik szériát érdemes megvenni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#80650) icoj69


icoj69
tag

Sziasztok!
Szeretném felrakni a Sierra-t a Macbook-ra, de ellenállásba ütközök....
Csak installOS.dmg fájlt tudok letölteni, amiből nem tudok bootolható lemezt készíteni.
Sierra.app kellene, de azt honnan?

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.