Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80651) Head88 válasza icoj69 (#80650) üzenetére


Head88
addikt

Mac-en nyisd meg a dmg-t. Benne lesz a keresett sierra.app

(#80652) icoj69 válasza Head88 (#80651) üzenetére


icoj69
tag

Csak egy InstallOS.pkg van benne.
Ha azt elindítom, akkor csak egy Sierra telepítőt tesz fel.
Arra pedig azt mondja a jelenlegi rendszer, hogy elavult.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#80653) K1nG HuNp válasza BLC (#80649) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nekem 19es air van, hibatlan a bill eddig es valszeg az is marad mert jah ezek mar a 3. szeriat kaptak. ha para lenne ott az extended 4 eves warranty, beviszed es nem fognak kerdezoskodni.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80654) Syl válasza K1nG HuNp (#80653) üzenetére


Syl
nagyúr

> hibatlan a bill eddig es valszeg az is marad

Nyugtával dicsérd a napot ;) Lehet nem véletlen került bele rögtön másnap a csereprogramba a '19 Air...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80655) K1nG HuNp válasza Syl (#80654) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nem mondhom h a laptop a vagodeszkam de nem 3 honap alatt tobb xar ment bele mint masnak evekig szerintem...

azert kerult bele hogy ne legyen fakkolas miatta, en orultem is neki h bekerult.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80656) Syl válasza K1nG HuNp (#80655) üzenetére


Syl
nagyúr

Van akinek az első generációs is hibátlanul megy és van akinek a harmadik is már besz*rt. Ez ilyen. Nem véletlen megy a rumor, hogy az Apple dobni fogja ezt a pillangós baromságot. Csak nehogy touch screen legyen helyette :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80657) BLC válasza K1nG HuNp (#80653) üzenetére


BLC
tag

Tehát kár "vadásznom" gyártási idő szerint, azaz első második vagy harmadik negyedév gyártás.

(#80658) K1nG HuNp válasza BLC (#80657) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

18as airben 2. gen 19esben 3.gen van

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80659) Head88 válasza icoj69 (#80652) üzenetére


Head88
addikt

Hivatalos forrásból szedd le a sierra telepítőt ne torrentezd.
Ha újabb rendszered van a gépen mint a sierra akkor a régebbit elavultnak fogja tekinteni.

Indítsd a gépet internet recoveryben. shift+alt+cmd+r ez felrakja azt a rendszert amivel a gépet kiadták. Ha szerencséd van akkor a sierra lesz. Ha ennél régebbi akkor a már letöltött pkg-val fel tudod frissíteni.

(#80660) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Alap felhasználásra keresek Macbookot, árban valamilyen alacsonyabb árfekvésre gondoltam amennyire ez megoldható, de nagyon leharcolt vagy túl régi modellt sem szeretnék ( ami már nem használható, vagy vélhetően hamar bemondja az unalmast stb.)

Jegyzetelés, Word vagy ahhoz hasonló programokban, böngészés stb.

De munkára, játékra és egyéb erőforrás igényes folyamatokra nem nagyon használnám.

Melyiket ajánlanátok? Érdemes lehet használtan venni? Ha igen melyik modelleket keressem?

Most egy iPad-et használok de úgy érzem egy kis, könnyen hordozható, jó akkuval rendelkező gépnek nagyobb hasznát venném lévén renden Operációs rendszer van rajta.

Köszönöm mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80661) r4z válasza freelanced (#80660) üzenetére


r4z
nagyúr

MacBook Air 2013mid vagy ujabb 100k-ert mar kifoghato. 8GB RAM-mal lenne az igazi, de ha eddig az iPad is aranylag jol kiszolgalt, valoszinuleg a 4GB-os alapmodell is jo lesz.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80662) trobi28 válasza freelanced (#80660) üzenetére


trobi28
addikt

Ezekre a feladatokra tökéletes lehet egy 2014-es, 15-ös Air, 130-140 körül ki lehet fogni szép, megkímélt darabot. Persze ha van rá több mani, akkor lehet újabbat is nézegetni.
Én is kb erre használom 14-es Air teszi a dolgát :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80663) freelanced válasza trobi28 (#80662) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Jelenleg egy viszonylag jó gépem van itthon, viszont ugye ezek elvileg jól vannak optimalizálva, tehát elvárható tőlük, hogy a böngészés, írogatás, esetleges videónézegetés és egyéb alap felhasználás során gördülékeny, pörgős lesz a gép?

Ami még kérdés, hogy mindketten Air-t ajánlottatok. Nem érdemes esetleg Pro-t venni? Vagy mi az oka, hogy ezt javasoljátok inkább? Ahogy néztem most hirtelen van Pro is 150-200 körüli áron a 2013-as modellek közül, bár nem mélyedtem bele. Igazából nekem az Air is megfelelhet, csak azért kérdezem, hogy jobban átlássam.

Továbbá ha szerencsém van egy ilyen várhatóan kibír még pár évet ilyenkor, vagy mi a tapasztalatotok velük?

Illetve ami még felmerült, hogy mire érdemes figyelni a vásárlás során?

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80664) icoj69 válasza Head88 (#80659) üzenetére


icoj69
tag

Köszönöm, megpróbálom. Egyébként Yosemite-vel jött ki.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#80665) r4z válasza freelanced (#80663) üzenetére


r4z
nagyúr

A 2013 late - 2015 Prok is teljesen jok, csak ugye dragabbak. Jobb kijelzot es erosebb procit kapsz a plusz penzert, cserebe vastagabb, nehezebb, es gyengebb az akkuideje, szoval hordozni nem olyan jo.

Vasarlaskor az akku allapotara erdemes odafigyelni (coconutBattery a baratod), illetve Proknal a kijelzon az antireflex reteg levalasara (staingate). Ennel komolyabb szeriahibajuk nincs ezeknek a gepeknek, megbizhato tipusok.

Abbol kiindulva, hogy a 2011-2012-es gepeknek is egyedul a GPU a gyengeseguk 7-8 evesen, amiknel a 2013-as modellek Haswell IGP-je sokkal jobb, meg par evig boven kiszolgal barmelyik ezekbol. A tamogatas miatt nem kell aggodnod, 2008-as gepekre is felmegy egy egyszeru patchelessel a legfrissebb rendszer.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80666) freelanced válasza r4z (#80665) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a részletes választ!

Akkor lehet, hogy érdemes esetleg újonnan egy 2017-es Air hátha lesz akcióban mostanság? Vagy felesleges, és jó a használt is?

Bár mondjuk ha valóban találok 100-130 körül...

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80667) trobi28 válasza freelanced (#80666) üzenetére


trobi28
addikt

Ha telik rá, akkor nyilván jobban megéri venni egy újat, nemrég volt akciós, 240 körül. Használtan lehet kapni 100-ért is, de én is nemrég vásároltam az enyémet, megnéztem párat, a 100-ért árult példányok eléggé leharcoltak (1-2 x leesett, akkumulátor gyenge, stb.), inkább 130 a reális ára. Én 140-ért vettem egy 2014-es Airt (2015-ben gyártott és eladott darab), 360 ciklussal, dobozzal olyan állapotban, mintha új lenne, de tényleg. Nagyon vigyáztak rá. A srác majdnem kesztyűt húzatott velem, amikor meg akartam nyomkodni, pedig nem kőműves szerkóba mentem :DDD Meg is vagyok elégedve vele. Első Macem, de nagyon megszerettem :K Volt előtte 1-2 jó wines laptopom, de ezt kézbe veszem, be sem kapcsolom de már azt érzem, hogy egy minőségi termékkel van dolgom :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80668) freelanced válasza trobi28 (#80667) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ!

Remélem találok valami jó ajánlatot. Nem sűrűn veszek használt cuccot, mindig paranoiás vagyok :C

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80669) freelanced válasza trobi28 (#80667) üzenetére


freelanced
addikt

Mondjuk most pont nem látok valamiért szinte egyet sem ami magánszemélytől lenne :( :(((
gondolom a kereskedők annyira nem javallottak.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80670) vasi89 válasza freelanced (#80669) üzenetére


vasi89
addikt

de azért van pár aki megbízható és árul használtat vagy épp újat. De már itt sem mennek olyan hű de jó áron az új bontatlan gépek.

(#80671) tlala válasza freelanced (#80666) üzenetére


tlala
addikt

Vasárnap vettem egy 2017-es Air-t a MM-ban, 252e Ft volt a 10% kedvezményes akcióban, amit szerintem meghosszabbítottak erre a hétre is. (Csak személyes vásárlásnál.)
Ha tudsz ennyit rászánni, akkor lesz egy zsír új géped.
Ha szükséged van az USB bemenetre, de nem érdekel a csillogóbb retina kijelző, ellenben a hosszabb akkuidő igen, akkor a felsorolt munkáidra nagyon jó választás lehet.
Ráadásul a pillangós billentyűzet mizéria sem érinti.

(#80672) BLC


BLC
tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.
Milyen lehetőség van az előre definiált lejátszás billentyűt (F8) átkonfigurálni. Problémám, hogy nem iTunes-t használok, hanem Spotify-t. A play (F8) billentyű megnyomását követően az iTunes indul, jobban örülnék a Spotify-nek.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#80673) freelanced válasza tlala (#80671) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, utánanézek a dolognak! :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80674) TigerCat válasza BLC (#80672) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglaló: MacMediaKeyForwarder

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80675) BLC válasza TigerCat (#80674) üzenetére


BLC
tag

Köszönöm, megpróbáltam. Sajnos, csak félsiker. Inaktiválja a "funkció"gombokat, de újrakonfigurálni nem engedi.

(#80676) brickm


brickm
őstag

Halihó, gondban vagyok.

A 2015 MBP tegnap délután kezdte. random felpörög benne a venti, mikor a gép 50 60C-t mér. Aztán kb egyből vissza is veszi nullára fokozatosan, de visszatér a jelenség.
SMC és NVRAM reszet megvolt. OS reinstall, vagy mivan ilyenkor?

(#80677) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok! A jövőben szeretném a Macbook Pro-m (Mid 2014) háttértárolójának bővítését/cseréjét. Találtam valamit amire a csere megoldható lenne.
Transcend Jetdrive 855
https://www.transcend-info.com/Products/No-957

Mi a véleményetek róla? Van már esetleg tapasztalata valakinek ilyen téren? Ha van ennél ajánlottabb termék azt is megköszönöm! :))

Dávid

(#80678) Head88 válasza kukucskad (#80677) üzenetére


Head88
addikt

Kiváló cucc a JetDrive.

(#80679) Head88 válasza brickm (#80676) üzenetére


Head88
addikt

Nincs valami ventikezelő progiban egyedi szabályzó házirend beállítva?
Én is tapasztaltam ilyesmit régebben. A gép feljut egy olyan hőfokra ami be volt állítva venti kapcsoló hőmérsékletre, a szabály miatt kapcsolt a venti max-ra majd mivel így lehűtötte a cpu-t és bement a hőfok és lekapcsolt...Majd újra...

(#80680) brickm válasza Head88 (#80679) üzenetére


brickm
őstag

Macs fan control van fent, de már lassan egy éve és sose volt vele gond. Állítgatva meg nincs. Ha kell felveszem 4 ezerre, amúgy meg auto. Auto frissítés és társai meg mindenen off.

Most azért biztos ami biztos letöröltem teljesen, meglátjuk.
Köszi a tippet, remélem nem hardver baja lesz(vagy OS reinstall, mert k rvára nincs kedvem hozzá :D) :R

(#80681) kukucskad válasza Head88 (#80678) üzenetére


kukucskad
tag

Köszi! Valaki esetleg még? :)

(#80682) Tubbah


Tubbah
tag

Sziasztok!

Olvastam itt forumon, hogy a macbookok nem szeretnek együttműködni a vezeték nélküli egerekkel, vagy macerás működőképesre bírni őket. Van esetleg valami ajánlott egér ami megbirkózik a feladattal és hajlandó normálisan működni? Másik kérdésem, hogy ez a vezetékes egerekkel is ilyen? :F

Nagyon megvagyok elégedve a tapipaddal, de a képszerkesztéshez szükségem lenne egy egérre. :U Most tértem át PC -ről macbookra és még ismerkedem a rendszerrel :DDD

(#80683) TigerCat válasza Tubbah (#80682) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Madzagos egerekkel nagy gond nincs. De a gyorsítást és a görgetést szokni kell...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80684) vasi89 válasza Tubbah (#80682) üzenetére


vasi89
addikt

(#80685) CharlieDrop válasza Tubbah (#80682) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Logitech M557-em van, hibátlan.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80686) Tubbah válasza TigerCat (#80683) üzenetére


Tubbah
tag

(#80684) vasi89 , (#80685) CharlieDrop

Értem. Akkor a logitech cuccok működnek :DDD
Majd keresek valamit, de lehet, hogy vezetékes lesz. Köszönöm a gyors válaszokat :R

(#80687) brickm válasza Tubbah (#80682) üzenetére


brickm
őstag

Logitech egerem van nincs vele semmi gond(MOS fent van hozzá). Multkor asszony vett egy 2ezer forintosat aliról, BT4-es, első gombnyomásra megette mind a 3 gépem, és stick se kell hozzá. És silent amúgy. Menő nagyon

(#80688) TigerCat válasza brickm (#80687) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Madzagos egér után sajnos érezhetően laggol minden amit próbáltam. Bár egyik-másik élhető azért...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80689) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

megeri meg magic mouse 2-t venni manapsag vagy nezzek logit? mindenkeppen feljesen vezetek es bedugas nelkuli kellene. 30k a hatar es nem vennek hasznaltat szivesen..

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80690) Syl válasza Tubbah (#80686) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem van egy vezeték nélküli Logitech M705 - Mac alatt qrva sz*r.
Meg van egy drótos Logitech G300s - ez meg qrva jó! :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80691) Tubbah


Tubbah
tag

Találtam itthon egy genius vezetékes egeret. MOS telepítése után tökéletes! Probléma megoldva :R

(#80692) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Van itt olyan aki váltott 2015ös Macbook Air-ról 2019-es-re? Mik a tapasztalatok? Billentyűzetet meglehet szokni? Gyorsult valamit?

Üdv: Csabee.

(#80693) Vasy09


Vasy09
őstag

Ha mondjuk megveszek egy használt angol 2015-ös MBP-t, akkor azon is tudom cseréltetni ithhon a kijelzőt gariba? Vagy hogy megy ez? :U

Gamertag: Vasy09

(#80694) Head88 válasza Vasy09 (#80693) üzenetére


Head88
addikt

Bármin kicserélik ha érvényes még rá a visszahívás. Gyártástól vagy vásárlás dátumától számított 4 év.

(#80695) zoli62 válasza freelanced (#80673) üzenetére


zoli62
addikt

Két éve 300-ért vettem részletre MacBook Airt, jelenleg 97 % az akkumulátor kapacitása. Amennyiben nem fontos a retina kijelző, a MacBook Pro-nál hosszabb akkuidő miatt ajánlott vétel most is, pl. a lentebb írt áron..

(#80696) freelanced válasza zoli62 (#80695) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Várok hátha lesz rá valami akció akkor, ha addig nem találok valamit használtan.

A sima Macbook 12" milyen?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#80697) Head88 válasza freelanced (#80696) üzenetére


Head88
addikt

macbook 12" rizikós. Beceneve: deadcpubook

(#80698) zoli62 válasza freelanced (#80696) üzenetére


zoli62
addikt

Ha engem kérdezel, akkor még nem volt Apple gépem, de a régebbiek a pc-hez képest talán relatíve jobb minőségűek voltak abban a korban, mint most.

(#80699) Vasy09 válasza Head88 (#80694) üzenetére


Vasy09
őstag

Köszi! Akkor még érdemes lehet egy 2015-ös gépet így venni! És kis szerencsével még a kijelzőt is tudnám cseréltetni! Amúgy az számít, ha mondjuk már volt benne ssd csere?

Gamertag: Vasy09

(#80700) TBMC


TBMC
addikt

valaki küzdött már esetleg sidecar pressure sensitivity problémával?
a fenének sem akarja felismerni a PS brush settingsen belül, hogy igenis van pressure control... :U :W

markbellus.hu 

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.