Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80451) moya#no1 válasza hemaka (#80450) üzenetére


moya#no1
aktív tag

head88

rendben köszi srácok

Just Ride KTM

(#80452) l.sebestyen


l.sebestyen
senior tag

Még csak ismerkedem a Mac rendszerrel, így lehet olyat kérdezek ami teljessen egyértelmű, de valahogy nem jövök rá, az ssd n az egyéb mit jelent? mert nekem az 2,5giga helyet foglal, vagy egyáltalán hol találom ezt a könyvtárat?

(#80453) Head88 válasza l.sebestyen (#80452) üzenetére


Head88
addikt

Olvasnivaló a kérdésedhez: [link]

(#80454) NGA


NGA
addikt

Jelenleg caterina van fent, hogy lehet mojave-ra visszamenni? Lassú a 2011-es macbookon, hiába van 8 giga és ssd

(#80455) r4z válasza NGA (#80454) üzenetére


r4z
nagyúr

USB installer, lemez formazasa, install.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80456) Syl válasza NGA (#80454) üzenetére


Syl
nagyúr

caterina - neked valami külön bejáratú, orosz változatod van? :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80457) NGA válasza Syl (#80456) üzenetére


NGA
addikt

Szebb, mint a katinkázás :-)

(#80458) Head88 válasza NGA (#80457) üzenetére


Head88
addikt

Miért? :D A Katinka szép név. :)

(#80459) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Az új macosban van ötletetek, hogy hogy tudnék csengőhangot rakni iphonera?

(#80460) TigerCat válasza jeromosi (#80459) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Rádugod, ráhúzod Finderben.
Catalina alatt még nem próbáltam, de nem megy. iCloud fájlok közül viszont tallózható. Van egy halom régi csengőhangom, azokat most törölni sem tudom. Egyre sz@rabb.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80461) TigerCat válasza TigerCat (#80460) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iFunBox vagy mi az app neve. talán azzal is megy.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80462) NGA válasza Head88 (#80458) üzenetére


NGA
addikt

Mint név szép, de elég gáz becézgetni egy oprendszert. Lehet én vagyok csak öreg ehhez.

(#80463) #35104512 válasza Head88 (#80434) üzenetére


#35104512
törölt tag

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#80464) hszilard666


hszilard666
veterán

Vétkeztem. A mai nap meggyilkoltam egy 2017 es macbook airt. Ügyesen beleborítotam egy kávét. Szerencsére csak presszókávé volt sok cukorral :DDD Megy a gép, csak lehalt a billentyűzet világítás. Finom kávé illata lett! :D Szerintetek kuka? Biztosítás nem volt rajta sajnos.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80465) sztanozs válasza hszilard666 (#80464) üzenetére


sztanozs
veterán

Az én pro-m is így járt, sajna még nem vittem el kitakaríttatni (nekem csak egy kicsit haloványabbb a kávés részen a világítás)...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#80466) hszilard666 válasza sztanozs (#80465) üzenetére


hszilard666
veterán

Tudod mi a szívás? Hogy nem az enyém a gép :DDD Az SSD-t már kiműtöttük belőle, elég csúnya belül, a venti szétdobta a löttyöt.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80467) Head88 válasza hszilard666 (#80464) üzenetére


Head88
addikt

Nincs semmi gond. Csak kapcsold ki azonnal. Ha gondolod küldd el és ultrahangossal kimosom még mielőtt korródálódik. A cukros lötyik pikkpakk csodákra képesek.

@sztanozs
Te se halogasd a takarítást mert az ilyen gépekből lesz a bekapcsolhatatlan cucc egy idő után.

[ Szerkesztve ]

(#80468) Syl válasza hszilard666 (#80464) üzenetére


Syl
nagyúr

Maradtál volna a razer blade stealth-nél ;] :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80469) hszilard666 válasza Syl (#80468) üzenetére


hszilard666
veterán

Most lesz egy olcsó airem! :DDD

Head88:
Köszönöm, de nem akarom utaztatni, budapesti gyors megoldást keresek. Kitisztíttatom és feldobom netre gombokért hogy ne 200.000HUF ba kerüljön a mai kávézásom :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80470) vasi89 válasza hszilard666 (#80469) üzenetére


vasi89
addikt

idoki csinál ultrahangos tisztítást de, hogy mennyire jól azt nem tudom, szerencsére nincs tapasztalat.

(#80471) tuzpenge válasza hszilard666 (#80469) üzenetére


tuzpenge
őstag

Mekkora SSD volt benne, mert ha nagyobb mint 128 azt olcsóért átvenném!

ˣ

(#80472) Head88 válasza hszilard666 (#80469) üzenetére


Head88
addikt

Okok.

Amúgy szeptembertől úgy néz ki BP lesz a székhelyem, szóval onnantól már tudok vállalni gyors melókat is.

(#80473) sztanozs válasza Head88 (#80472) üzenetére


sztanozs
veterán

Már mindjárt november van - jövő szeptembertől?
Amúgy most hol székelsz (értsd nem a budin)?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#80474) Head88 válasza vasi89 (#80470) üzenetére


Head88
addikt

Nem olyan rég járt nálam egy gép amit az idoki ultrahangozott de 2hét után lerohadt és nem akart tölteni. Hát nem voltak alaposak. A jtag konnektor tiszta korrózió volt... a 3,4v g3h áramkör hídban volt a földeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#80475) Head88 válasza sztanozs (#80473) üzenetére


Head88
addikt

Jaja. 2020 szept. (Párom elköltözött meló miatt de nekem még kell egy kis idő néhány családi dolgot rendezni)
Most még Baján vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#80476) vasi89 válasza Head88 (#80474) üzenetére


vasi89
addikt

hát ez nagyszerű, akkor ők sem ajánlottak :(

(#80477) hszilard666 válasza tuzpenge (#80471) üzenetére


hszilard666
veterán

mqd32, szóval 128. Szerintem egyben fogom eladni. Csak az adatmentést kell megoldanom. Hogy tudok erről az SSD ről mindent leszedni?

Head88:
Szuper, lehet akkor majd találkozunk! :R

Baja szuper kis hely, ott jártom oviba. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80478) Head88 válasza vasi89 (#80476) üzenetére


Head88
addikt

Nem akarok üzlet nevet írni, de volt szerencsém az egyik szervizhelységébe belesni... annak ellenére, hogy hirdetik az ultrahangos mosást, nincs ultrahangos mosójuk... annál több volt a fogkefe és az isopropyl alkohol.

(#80477) hszilard666
Pontosítok. Szuper kis hely volt. Eléggé lepuszult az élet itt.

Ha nincs hozzá gép vagy usb/thunderbolt caddy akkor sehogy.

[ Szerkesztve ]

(#80479) vasi89 válasza Head88 (#80478) üzenetére


vasi89
addikt

én már elvből óvakodom az itteni szervizektől, beleértve az istylet is. isamurai és almárium már nem egyszer leszerepelt előttem.

[ Szerkesztve ]

(#80480) sztanozs válasza vasi89 (#80479) üzenetére


sztanozs
veterán

Akkor asszem úgy marad, ahogy van :(

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#80481) jeromosi válasza TigerCat (#80460) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Catalina van a gépen, de nem jövök rá, hogy hogy kell :)
Tényleg ez most nem a legjobb, állandóan hibákat ír ki, hogy nem tud szinkronizálni, de amikor jó napja van és működik, akkor nagyon jó :)

(#80482) Head88 válasza sztanozs (#80480) üzenetére


Head88
addikt

Pedig nem nagyon érdemes várni. Szerencsés esetben vagy, hogy nem okozott a folyadék azonnali zárlatot de a korrózió idővel kialakul és így komolyabb gondok lesznek az alaplappal.

Rendszeresen javítok olyan gépeket ahol a korrózió már szétmarta a chipek alaplapi érintkezőpadjait és így az új alkatrészeket nem tudom az eredeti helyükre beforrasztani. Huzalozgatni kell, hogy meglegyenek a kontaktok. (ezt persze mindig bevonom uv maszkkal így gyakorlatilag soha nem fog elmozdulni és folyadék/szennyeződésálló is lesz)

[ Szerkesztve ]

(#80483) Smiley válasza Head88 (#80478) üzenetére


Smiley
őstag

Miota mondom, hogy szervizt kellene nyitni pesten. Lenne egy forumnyi elegedett ember mi pedig mar milliomosok lennenk... ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80484) Head88 válasza Smiley (#80483) üzenetére


Head88
addikt

:DD
Egyszer még meg is csináljuk.

[ Szerkesztve ]

(#80485) Komendabence


Komendabence
csendes tag

Sziasztok!
Van macOS-re bármi olyan progi, mint a hard disk sentinel, ami a merevlemez állapotát mondja meg?

(#80486) hemaka válasza Komendabence (#80485) üzenetére


hemaka
nagyúr

mondjuk csak trial alapból, de ez van: [link]

(#80487) Komendabence


Komendabence
csendes tag

köszi :) kiprobálom

(#80488) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

van valami barati aras monitor aminel mukodik az egy kabeles csoda? tehat 1 thunberbolt usbcn megy a kep es jon az áram

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80489) Komendabence válasza K1nG HuNp (#80488) üzenetére


Komendabence
csendes tag

ez engem is érdekelne :)

(#80490) hszilard666 válasza Head88 (#80478) üzenetére


hszilard666
veterán

Sajnálom!

Sikerült megoldani a szitut. Vettem egy másik airt a tulajnak, és beledobtuk az SSD-t. Működik hibátlanul.

Már csak a kávés géppel kell kezdeni valamit. Az alaplapot letisztítottuk, szerintem nem kapott sokat, indikátorok nem pirosodtak be, akksi is megy. Ami megdöglött az a bal oldali command gomb. A bill világítás sem jött vissza :(

Minimalizálni kéne a bukót, mennyiért merjem feldobni a Zinternetre?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80491) Syl válasza hszilard666 (#80490) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem korrekt belső, ultrahangos tisztítás nélkül nem szabadna hirdetni, hisz nagyon átb***ás szaga van.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80492) buherton válasza Komendabence (#80485) üzenetére


buherton
őstag

Smartmontools.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#80493) vasi89 válasza hszilard666 (#80490) üzenetére


vasi89
addikt

szerintem is ki kellene tisztíttatnod, így beázottan nagyon max ha 50et érhet mivel elég lutri. kitisztíttatva sem biztos, hogy sokkal többet mint 100-120 de, ha nem írod le h be volt ázva és ki lett takaríttatva akkor 200 :DDD

(#80494) hszilard666 válasza Syl (#80491) üzenetére


hszilard666
veterán

Ultrahangos tisztításra szükség van még akkor is ha az indikátorok nem pirosodtak be?

vasi89:
Nem dohányzó, garázsban tartott? :DDD

[ Szerkesztve ]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80495) Syl válasza hszilard666 (#80494) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem mindegy hogy az indikátor elszíneződött vagy sem. Ha folyadék került a gépbe, akkor azt célszerű mihamarább korrektül kitakarítani - és itt nem a külső törlést kell érteni. De majd Head88 megmondja a frankót.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80496) vasi89 válasza hszilard666 (#80494) üzenetére


vasi89
addikt

isamuraitól én futottam ilyen gépbe, sajnos megszívtam vele. Utána meg nekem kellett volna bizonyítani hogy nem én áztattam el, amit persze utólag lehetetlen. Habár jó nagy bukóval eladtam és az új tulaj sem panaszkodott de ő lehet nepperkedni vette. Nem tippeket akarok adni csak hát így is lehet :DDD

(#80497) hszilard666 válasza Syl (#80495) üzenetére


hszilard666
veterán

Neeeem csak kívülről takarítotuk le :D Ifixiten szt írták hogy izopropil alkohollal kell lemosni. Kivettem az alaplapot és egy új fogkefével és és alkohollal átmostam. Nem látszik rajta semmi. Bootol is rendesen.

Az isamurai nagyon gáz hely, elég megnézni hogy hogy kezelik az eladandó gépeiket. Vastagon áll rajtuk a por a kirakatban.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80498) tboldi válasza hszilard666 (#80494) üzenetére


tboldi
nagyúr

Svájci orvosházaspár által csak hétvégente templomba járósként használt... :D

(#80499) Friczy válasza hszilard666 (#80490) üzenetére


Friczy
senior tag

Cukor is volt benne, ami előrevetíti, hogy idővel a billentyűzet elkezd beragadni teljesen. Kollégám egy Dell notebookkal járt hasonlóan, ott Cola volt a folyadék, először rendben lévőnek tűnt, aztán egyre több billentyű mondta fel a szolgálatot.

(#80500) vasi89 válasza hszilard666 (#80497) üzenetére


vasi89
addikt

hát nem most volt már az eset de tanultam belőle. Főleg, hogy azt mondták hogy garis a gép így be sem vizsgálták, neten pedig azt írják, hogy mindent bevizsgálás után értékesítenek. A tulaj meg egy utolsó suttyó, olyan igazi 8 kerből szabadult jó esetben 8 általánossal jókor jó helyen vállalkozó. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.