Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80851) vasi89 válasza Head88 (#80819) üzenetére


vasi89
addikt

végre 1 milláért normális billentyűzet és fizika esc gomb. Jó látni, hogy za Apple foglalkozik a userek igényével :U :C

(#80852) biker


biker
nagyúr

ismerős mcbook airje behalt a catalina utáni security updatebe. szerencsére ezrével vannak "my mac bricked by catalina" topikokkal a net.
Szétcseszte a meghajtót, egy darab ssd van benne, egy particióval, ő most két ugyanolyat lát, egy myc hd és egy mac hd - data meghajtót, méret ugyanaz, de a fileok mások.

Most túrom a netet, mi segíthet.
Valakinek jó tipp?

normál boot esetén elindul a csík, majd kikapcsol
verbose módban addig jut, hogy nem sikerült felcsatolni a meghajtót, 3sec múlva leáll, és leáll
[link]
single user módban elmegy egy pontig, ott végtelen ciklusba kezd és nem lép tovább, csak kikapcsolni lehet

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80853) tm5 válasza float (#80850) üzenetére


tm5
tag

Szerintem az is kínai, mármint nem Apple márkájú. Bár valszeg azt is ott gyártják.
Na mindegy. Amit javasolni akartam, hogy csavarj egy darab alufóliát a hub kábelére. Nekem ez megoldotta a wifi gondot, bár tény, hogy én egy 2k-ért kínából rendelt vackot használok.
Azt is értem, hogy eddig működött. de egy próbát megér :)

(#80854) Smiley válasza vasi89 (#80851) üzenetére


Smiley
őstag

Azert a fizikai f-key-eknek tovabbra is valaszthatonak kellene lennie.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80855) float válasza tm5 (#80853) üzenetére


float
csendes tag

Lehet, hogy 20e helyett nekem is 2k-ért kellett volna vennem, ha megoldja a fólia :)
Egyébként köszi a tippet, kipróbálom. Csak azt nem értem mi köze van az USB hub-nak a gépben lévő wifi-hez? Bár valószínű nem ez.a baja, mert reggel első bekapcsoláskor betegeskedik ... pár újraindítás, sűrű "imádkozás", kihúz-bedug és utána egész nap nincs vele baj. De fóliát kipróbálom mindenképpen. köszi a tippet!

-

(#80856) tm5 válasza float (#80855) üzenetére


tm5
tag

A gagyi hub tuti, hogy elektronikusan "zajos", szerintem azt tompitaná a fólia. Nálam tényleg mint egy on/off kapcsoló a fólia. Ja még a hub USB portjára kötött vezetékes netet is kiütötte előtte. Most minden megy :)

(#80857) float válasza tm5 (#80856) üzenetére


float
csendes tag

Akkor muszáj megennem a csokimat, mert abban van fólia :)

De amúgy a fóliát utána szigetelőszalaggal betekerted, vagy csak úgy szabadon van a fólia?

[ Szerkesztve ]

-

(#80858) Syl válasza K1nG HuNp (#80848) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért nem frissül magától a naptár az iPad-en, ha az iPhone-on igen? - ugyanaz az account.

Ha valaki azt mondja, hogy az normális, ha Mac-en elolvasok egy icloud.com email-t, de iOS eszközökön olvasatlan marad (ott is "el kell olvasni"), azt elküldöm a "just works" szlogennel a ******, oda :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80859) K1nG HuNp válasza biker (#80852) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

az azert eros tulzas h ezrevel vannak topikok.

clean install net recoveryvel meg fogja oldani.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80860) tm5 válasza float (#80857) üzenetére


tm5
tag

csak úgy kézzel rátekertem, de lehet, hogy később szalaggal rögzítem, mert eléggé mozog.

(#80861) vasi89 válasza Smiley (#80854) üzenetére


vasi89
addikt

hát kellene, nekem fél éve van TB gépem de nagyon nem barátkoztunk össze. Nagyon gondolkodom, hogy váltok surface-re csak ne lenne olyan marha drága.

(#80862) nord_ válasza vasi89 (#80861) üzenetére


nord_
veterán

Pedig ha minden alkalmazásnál testreszabod, nagyon jó kis segítség tud ám lenni. ;)

(#80863) Kulbi válasza biker (#80852) üzenetére


Kulbi
aktív tag

Szia, nekem egy Macbook Pro retina van 2015 Early és pont ugyanez. Olvasok olvasok és semmi megoldás. Safe modeba nem tudok belépni.

valaki tudna segíteni?

nem akarom egyből újrarakni.

[ Szerkesztve ]

<Macbook Pro 13" 2015 Early> <iPhone SE> <iPad 4 Mini > <Synology DS216Play> <Himedia Q5> <Samsung UE50H6400> <SMSL Sanskrit> <Bkercso Inventory> <Takstar Pro80> <Xears XE200Pro> <SJ4000>

(#80864) CharlieDrop válasza Kulbi (#80863) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hmm. Pont ma hallottam. A Mac minim bírta. Ki kellene próbálni milyen, ha frissítem az rMBP-t is.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80865) vasi89 válasza nord_ (#80862) üzenetére


vasi89
addikt

jah már elkezdtem használni az itt is ajánlott alkalmazást, valósznűleg próbaidő után meg is veszem. Viszont én még a billentyűzetet sem szoktam meg. Tudom minek vettem ilyen gépet de azért mert 13asban nincs 4magos 2018 előtt :(((

(#80866) Smiley válasza nord_ (#80862) üzenetére


Smiley
őstag

Aki command line-t használ mint munkaeszközt, annak ez a touchbar óriási szopás. Én elhiszem, hogy excel-ben meg indesign-ban hasznos tud lenni, de sajnos vannak olyan ágak ahol ez csak hátráltat... Pont ezért kellene opcionálisnak lennie.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80867) brickm válasza Syl (#80858) üzenetére


brickm
őstag

Akkor leírom megint. Ez még mindig a kétfaktoros beléptetés miatt van, csak van egy bug a dologban.

(#80868) hemaka válasza biker (#80852) üzenetére


hemaka
nagyúr

Le kell csatlakoztatni es torolni kell. Nekem is csinalta ezt mbp-n.

(#80869) nord_ válasza vasi89 (#80865) üzenetére


nord_
veterán

Isten látja lelkem, lelkesen próbáltam megszeretni az új billentyűzetet, de amikor egy régi Mac közelébe kerülök, pár percig mindig nosztalgiázok a régi klaviatúrán... sokkal jobb volt használni. Viszont ennek a mostaninak köszönhetően egy év múlva az Apple jóvoltából új aksim lesz. ;]

(#80870) Syl válasza brickm (#80867) üzenetére


Syl
nagyúr

Elsőre is értettem :B Viszont a megoldást nem tudom. Ha valaki azt mondja, kapcsoljam ki a kétfaktoros azonosítást, beleharapok! ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80871) galaxys80 válasza Syl (#80870) üzenetére


galaxys80
veterán

Hiába mondaná, mert azt többet ki nem kapcsolod. ;]

(#80872) TigerCat válasza Syl (#80870) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kijelentkezés-bejelentkezés minden eszközön megvolt? Képek szinkronizálása miatt nekem ez segített...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80873) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Macbook air 2017-nél a jobboldali hangszóró tisztábban, több magas hangal szól, mint a baloldali.
Ez normális, vagy garis probléma?
Előre is köszi.

(#80874) jeromosi válasza jeromosi (#80873) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Kicsúsztam a szerkeztési időből :)
Az a furcsa, hogy macen tökéletes mind a kettő hangszóró, de bootcampel felrakott win 10-en nagyon rosszul szól a baloldali.

(#80875) Syl válasza TigerCat (#80872) üzenetére


Syl
nagyúr

Azt hogy is kell? Mert ha ez azzal jár, hogy minden vackot újra kell rajta beállítanom, akkor inkább megtaposom és kidobom a kukába!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80876) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Milyen programot ajánlotok pkg telepítő csomagok eltávolítására?
Az appstoreból letöltöttem a cleaner-app alkalmazást, de nemtudom, hogy hol tudok engedélyt adni neki, hogy hozzáférjen a fileokhoz, mert az adatvédelembe nem látom a fileok hozzáférésénél.

(#80877) Kommy válasza jeromosi (#80876) üzenetére


Kommy
veterán

Most raktam fel és nekem megkérdezte és az adatvédelemben is látszik. Próbáld meg újból felrakni. [kép]

(#80878) jeromosi válasza Kommy (#80877) üzenetére


jeromosi
aktív tag

Újraraktam, de továbbra se látom az adatvédelembe, és föl se ajánlja.
Egy másikat is megpróbáltam, de ott se tudom engedélyezni.
Újraindítás megvolt.
Ilyenkor mit lehet csinálni?

(#80879) bupemko válasza jeromosi (#80876) üzenetére


bupemko
senior tag

Én ezt használom.

(#80880) Tubbah


Tubbah
tag

Nos elég furcsa problémába ütköztem. Adott egy rMBP 13" 2015 eleje. Semmi gond nélkül használtam eddig, általános felhasználással és egy kis amatőr Lightroom képszerkesztéssel. Rendszeresen nézek online filmet, sorozatokat, akár több órát ha úgy adódik, gond nélkül. Lightroom alatt néha hallom a ventit igencsak pörögni, kb 70-80 fok körül a proci, ez szerintem rendben van.
Na a minap nem filmet akartam nézni hanem egy kis twitch streamet, azonban kis idő elteltével egyszer csak az egész képernyőn vékony lila csíkok jelentek meg és lefagyott a gép. Semmire sem reagál, egyedül csak bekapcs gomb hosszan nyomva, majd újra bekapcsolás és minden működik. Ezen felbuzdulva el is vetettem a stream nézést. De csak zavart, hogy mi volt ez. Újra megpróbáltam twitchen streamet nézni és ugyan az a szituáció játszódott le. Lila csíkok és fagyás. Eddig csak ebben a formában jött a jelenség, stream nézés közben. :Y Chrome böngészőben és twitch alkalmazásban is előjött.
Valami ötlet, hogy mi lehet ez? Használtam vettem a gépet pár hete. Amit tudok az előéletéről, hogy kijelző cserés volt, amit szakszervízben el is végeztek és már a 3 hónapos garancia is bőven lejárt róla. Félek befürdöttem a vásárlásal, remélem nem :W

[ Szerkesztve ]

(#80881) brickm válasza Tubbah (#80880) üzenetére


brickm
őstag

Szia, szerintem a streamben van valami gáz. Telepítsd fel az IINa nevű appot, azt integráld be a safariba, és probáld meg a lejátszás IINa-ban gombbal beletolni a streamet, hátha.
Nem ismerem ezeket, de sztem kiakad a gpu memoria. Nem hiszem,h ogy Hw gond lenne.

(#80882) trobi28


trobi28
addikt

Az utóbbi időben inkább itthon is a MBA-t használom egy külső monitorra kötve. Van asztali PC-m két monitorral, de amióta elkezdtem használni a macet, nincs kedvem windowst használni :DDD
A kérdésem az lenne, hogy mivel ártok kevésbé az akkumulátorának? Ha mindig lemerítem és töltőre teszem utána maikor itthon az asztalon van, vagy menjen folyamatosan töltőről? Az előbbi azért lehet problémás, mert így gyorsan mennek bele a ciklusok. Az utóbbinál meg nem tudom, hegy nem-e árt az akkumulátornak? Ti hogy használjátok otthon? :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80883) TigerCat válasza Syl (#80875) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, nem kell. Csak a képeket, a könyvjelzők és az üzeneteket tölti le újra. Ez persze idő, de más nem történik.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80884) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy MacOS-t futtató Mac-gépet vásárolni a következő dolgokra:
- webböngészés
- torrentezés
- office-használat
- online videók
- játékra szinte egyáltalán nem
- bővíthetőség max tárhellyel
Melyik, milyen Mac-gépben gondolkozzak, akár használtan is a legolcsóbban? A PC-virtuális gép, vagy PC-re telepített MacOs utána olvasva nem annyira egyszerű, nekem nem ment. Egy régebbi Mac gép ha nem frissül, akkor zavaróan lassulni kez?

(#80885) K1nG HuNp válasza trobi28 (#80882) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nemtudom en is annyit olvastam mar a temarol.. fogyoezkoz az akksi, egyszer ugyis cserelni kell

nalam: amikor aktivan hasznalom bedugom mert ugye tud olyat a gep hogy akksi nelkul szimplan csak a halozati adapterrol megy: ennek ikonjat latod jobbfelul is, irja mirol megy.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80886) Syl válasza TigerCat (#80883) üzenetére


Syl
nagyúr

Mindkét eszközön elvégeztem ezt a ki-bejelentkezést. De a helyzet rosszabb lett. Most más egy sima icloud email érkezéséről sem jelez, se a telefon, se az ipad. Ráadásul az iphone a bejelentkezés végén ezt tolta a képembe: [kép]
Nem tudom pontosan mit akar ezzel közölni, de gyanítom sűrű szentségelések lesznek a következő pár napban. Hogy ****** meg az Apple az ökoszisztémáját! :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80887) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Mivel tudnék alkalmazásba másolni filet?
Az oldalsávos megoldással nem igazán sikerül, a syncios pedig 32 bites.

(#80888) Tubbah válasza brickm (#80881) üzenetére


Tubbah
tag

Értem köszönöm a tippet!
Én sem hardveres hibára gondolok, mert azért a Lightroom csak jobban pörget mindent és az alatt semmi hiba. Meg online filnézés, youtubeozás sem probléma. Egyedül a twitch streameken akad ki :W

Valkinek van még tippje azért? Esetleg twitchen kellene állítgatni valamit? :F

(#80889) trobi28 válasza K1nG HuNp (#80885) üzenetére


trobi28
addikt

Köszönöm, és is így fogok tenni :K
Megnéztem, feltöltötte az akkumulátort, utána kiírja, hogy "Energiaforrás: Tápegység" és ahogy nézem, a töltő is épp hogy langyos, tehát nem nyomja annyira, mint amikor tölti az akkumulátort. Itthon én is tápegységről fogom használni, úgy is sokat vagyok úton, akkor meg megy akkumulátorról :K

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80890) biker válasza K1nG HuNp (#80859) üzenetére


biker
nagyúr

De, rengeteg van, hivatalosan is el van baszva a catalina installer.
Nem ellenőrzi a szabad helyet, és elkezdi telepíteni magát. Így a kolléga gépén is elkezdte az installer a munkát, majd félbeszakadt, és onnantól meghalt.

"MacOS updates require enough storage to install update packages, and usually the installer will check for available storage before the installation begins. But this time, it seems that the Catalina update installation did not check the available storage space of the Mac disk before the installation. Then many mac users reported that they can’t install the macOS Catalina because of the storage issue, and some of their macs stuck in a loop restarting and installing macOS update."

A megoldás az lett, hogy
- target disk mode
- backup
- photo library törlés
- recovery mode
- boot disk repair
- reinstall catalina
- install updates,
- recover photo library

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80891) consono válasza biker (#80890) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam a Catalina telepítő is és a frissítés is szólt, mikor nem volt elég helyem. Ez valami fura kombinációja valaminek... Air 2017.

"In God we trust. All others must bring data"

(#80892) biker válasza consono (#80891) üzenetére


biker
nagyúr

14,3gb volt free, és elindult a telepítő

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#80893) lmno


lmno
őstag

Aki használ Boom 3D-t:
Nekem állandóan kijelentkezik az accountomból, és amikor bekapcsolom a gépet, Trial módban indul. És mindig be kell írnom az e-mail-t/jelszót.

Erre valami megoldás esetleg?

(#80894) muzsikpeti


muzsikpeti
aktív tag

Sziasztok! Catalina alatt paragonra vagy tuxera-ra valami megoldás, hogy tudjak ntfs vinyóra írni is? Köszi a segítséget!

(#80895) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

USB-C csatlakozó van csak a MacBook Pro gépemen.
Azokhoz a felhasználókhoz szólnék most leginkább akik ugyanebben a cipőben járnak.
Hogyan csatlakoztatjátok a vezetéknélküli egereteket a laptophoz? Milyet használtok?

Köszi

(#80896) Head88 válasza smallmer (#80895) üzenetére


Head88
addikt

Bluetooth-os egér kell. (bár nekem nem usb-c gépem van)

[ Szerkesztve ]

(#80897) brickm válasza smallmer (#80895) üzenetére


brickm
őstag

Bt3 Bt4

(#80898) TigerCat válasza Syl (#80886) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha ugyanazzal az ID-vel használod, akkor jónak kellene lennie. Más-más fiókot használsz az egyes eszközökön?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80899) Syl válasza TigerCat (#80898) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy fiókom van és ezt használom mindhárom Apple eszközömön.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80900) TigerCat válasza Syl (#80899) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Érdekes. iMessage-ből és FaceTime-ból is kijelentkeztél előtte minden eszközön?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.