Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79451) Head88 válasza hemaka (#79448) üzenetére


Head88
addikt

A retinák előtt volt feláras opcióként antiglare képernyő. Kár, hogy dobták...

A töltőd duck head csatival van a konnektorba kötve vagy a gyári extension kábellel? (csak mert ugye az utóbbi földelt az előbbi nem)

[ Szerkesztve ]

(#79452) hemaka válasza Head88 (#79451) üzenetére


hemaka
nagyúr

Azzal van bedugva, ami volt a dobozban, az a felpattintható fejes adapterrel. Akkor az a kínja?

(#79453) hurka99


hurka99
újonc

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Mac-re létezik a Mobaxtermhez hasonló x szerver emulátor?

(#79454) Head88 válasza hemaka (#79452) üzenetére


Head88
addikt

Szerezz egy hosszabbító kábelt (feltétlen gyárit...sajna már nem alaptartozéka a gépeknek) az földelt. Szinte biztos, hogy megszűnik a zúgás.
A kis fehér felpattintható villa (duckhead) nem földelt.

Erre célzott brickm kolléga is.

[ Szerkesztve ]

(#79455) hemaka válasza Head88 (#79454) üzenetére


hemaka
nagyúr

Gondolom ez az a cucc, akkor veszek egyet, ne búgjon itt nekem, elég idegesítő tud lenni. Köszi a segítséget.

(#79456) hszilard666 válasza hemaka (#79448) üzenetére


hszilard666
veterán

"Ha gyárilag úgy szerelnék az tök jó lenne, persze nem lenne fancy csillogós, de kit érdekel, legalább látnám rajta a tartalmat fele akkora fényerőn is, tovább bírná akkuval."

Ahogy mondod!

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79457) Diokhan válasza NGA (#79432) üzenetére


Diokhan
addikt

Már az early 2008 alu házas pro-m is tudja az 5Ghz-et.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#79458) r4z válasza hurka99 (#79453) üzenetére


r4z
nagyúr

Van rajta gyarilag, X11

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79459) cigam válasza hemaka (#79455) üzenetére


cigam
félisten

És ez hol viszi át a földet a tápegységbe?! Értem én hogy 2+f-es a dugvilla, de maga a tápegység nem fogadja. Legalábbis nem találtam olyan fotót róla ahol látható lenne a föld csatlakozás.
Vagy az a fém tartó/rögzítő pöcök a föld?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79460) r4z válasza cigam (#79459) üzenetére


r4z
nagyúr

Igen, a fem pocok a fold. Olcsobb kinai masolatokon kromhatasu muanyag :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79461) hemaka válasza cigam (#79459) üzenetére


hemaka
nagyúr

Fogalmam sincs, de hamar ki fog derülni, hogy tényleg földelt-e. Mert ha búg továbbra is, akkor küldöm vissza. :DDD

(#79462) Head88 válasza hemaka (#79461) üzenetére


Head88
addikt

A tápegységen a kis fém "tartó cucc" a földelés. A hosszabbító kábelben meg van egy fém sín a csatlakozásál. A sima travel duckhed-ben ilyen sín nincs.


[ Szerkesztve ]

(#79463) allein


allein
addikt

Sziasztok. Mac Mini 2012, i5-ös procival gyengének bizonyult. Lanon használom itthon. Böngésző egész pöpec, egész gyors. Összeségében lassúcska, megy eladásra :K
Ami nagyon kényelmes a mérete és az is, hogy használhatom két monitorral. Nem tudom mire váltsak, erősebb 2018-as minire vagy alma laptopra. Ami számomra még nagyon kényelmes, hogy nem kell kinyitni-becsukni a laptopot a power ON esetére.
Létezik valamilyen opció alma laptopokra is, olyan dokkoló amire rácsatlakoztatom a laptopot és az indítást a dokkolóról kezdeményezem és nem a laptopról?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#79464) Friczy válasza R a y (#79450) üzenetére


Friczy
senior tag

Földelés egy kettős szigetelésű töltőn? :Y Ne már. Egyébként a fémházon ha végighúzom az ujjam úgy, hogy töltőn van a gép, én is érzek némi töltődést. Elvben egy kb 100 pF-os kondenzátorral szokták a házat a fázis és nulla közé kötni, lehet, hogy ez nem teljesen korrekt,és emiatt lehet érezni a töltődést, illetve hallani a brummogást.

(#79465) Head88 válasza Friczy (#79464) üzenetére


Head88
addikt

Nekem ilyen az utángyártott (kínai kamu) töltővel volt. Amint cseréltem (k. drága) gyárira, megszűnt.

(#79466) hemaka válasza Friczy (#79464) üzenetére


hemaka
nagyúr

Elég ciki egy ilyen drága gépnél, de hát amennyi kínja van mindig a macbookoknak, meg sem lepődöm... :DDD

(#79467) csababarca


csababarca
őstag

nekem semmi bajom a travel kit-es töltőfejjel.
most direkt hallgatóztam, semmit nem hallani.
enyémhez mondjuk adtak ilyen hosszíbító kábelt is még 2 éve, de még egyszer sem használtam.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#79468) R a y válasza Friczy (#79464) üzenetére


R a y
senior tag

A konnektor kimenenten ha a fázis és a föld között nem 240et mérsz akkor az gond. Egyszer jártam így és bizsergetett a mac a duckheades töltőfejjel.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79469) brickm válasza cigam (#79459) üzenetére


brickm
őstag

Hát az a nagy fém patent, szerinted dísz? :D

A duckhead fejjel fog is bizsergetni amúgy, a gyári töltő is, hiszen a kapcs üzemű töltőd nagyfrekvenciás kapcsolójelet hazsnál, a minél jobb hatékonyság és minél kisebb hőterhelés érdekében. Egyszerű ez,.

[ Szerkesztve ]

(#79470) cigam válasza brickm (#79469) üzenetére


cigam
félisten

Még az is lehet, vagy csak egyszerűen fizikai rögzítésben van csak szerepe. Honnan tudhatnám? Ill. most már tudom a többiektől.

Azért ezt a kapcsolóüzem miatt ráz dolgot kifejtenéd? Milyen összefüggés van a tápegység működési módja, és a készülékház földelése között?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79471) brickm válasza cigam (#79470) üzenetére


brickm
őstag

Hogy hogy milyen összefüggés? A gépre dugott táp és a gépben lévő táp is nagyfrekvenciás kapcsoló jellel dolgozik (400khz feletti...bőven) Ez természetes, hogy ha nem földelt aljzatba dugod(vagy nem földelt véggel) akkor a gép házára, ami fém, kiül.

Az, hogy mi az összefüggés közte....fizika.

más:
2015ös 13colosban rohadt halk a mikrofonom. Külső fülesé jó. Lyukat kitakrítottam. Más is járt már így?

[ Szerkesztve ]

(#79472) Head88 válasza brickm (#79471) üzenetére


Head88
addikt

+1 :)

(#79473) r4z válasza brickm (#79471) üzenetére


r4z
nagyúr

Tapasztalatom szerint erzekeny az iranyra. Ha nem a gep baljan vagy egyenesen elotte ulsz, hasznalhatatlan. Ha ugy is halk, es nem tekerted le az erzekenyseget, akkor passzolom.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79474) cigam válasza brickm (#79471) üzenetére


cigam
félisten

Kiül? A táp nem azért van elég jól becsomagolva, hogy ez a nagyfreki ne jusson ki belőle? A kimenetre tett szürő áramkörök nem nem azért vannak, hogy ott már csak DC komponens jelenjen meg?
Plusz ha a gép házat testre kötik, akkor arra hogyan juthat ki a nagyfreki? Mihez képest lesz ott 400kHz feletti "jel"?

Nem kötözködés, csak megérteni szeretném.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79475) brickm válasza cigam (#79474) üzenetére


brickm
őstag

Nem vettem kötekedésnek, csak ezt most így elég messziről kell kezdenem. De inkább csak pontokba szedem:

-A táp be van csomagolva, de ha a csomagolás nincs egy közösnek kijelölt nulla potenciálra rákötve, ahova elfolyhat az indukálódó áram, akkor az megjelenik ott, tüske szerűen. Magyarán a nagyfrekvencia által állóindukció révén gerjesztett feszültséget le kell terhelni. Erre leges legideálisabb, ha tőle legmesszebb eső potenciált, (gnd, vagy annél negatívabb pont) kötsz rá, a lehető legkisebb ellenálláson át.
Így amikor a kisebbik "földeletlen" dugóval kapcsolódsz a hálózatra a töltőddel, vagy alapból nincs is földelés a konnektorban, akkor gyakorlatilag az árnyékolás a tápod körül megszűnt létezni. Olvass utána a Faraday kalitkának.

-A táp hiába van becsomagolva, az előállított feszültség a kimeneten örökké hordozni fogja magában a kapcsoló frekvenciát. NEM LEHET 100%-osan kiszűrni tiszta DC-re egy switching PS-t sem. De tényleg nem.

-A gép házára úgy jut ki, hogy ha a konnektorod nincs földelve, vagy a táp dugója, akkor a zárt áramköröd egyik potenciálja a szekunder oldalon a 20Volt, amit a töltő átad a gépnek, a másik potenciálja pedig a gép háza és a töltőben lévő szekunder GND. Mivel ez a hálózat felé nem tud földelődni(nem terheli le a gerjesztett feszültséget), így ha megérinted a géházad, rajtad keresztül földelődik le. Ha ráállszz egy vastag gumi lapra, vagy cipőt húzol, nem fog bizseregni.

-Azért bizseregsz tőle, mert a kb 450kh-es zaj már a bőrfelületeden lévő sókristályokon át halad, nem benned. Reggelig tudnám írni neked, de igazából ezekből már szerintem logikus.

[ Szerkesztve ]

(#79476) brickm válasza r4z (#79473) üzenetére


brickm
őstag

Nem állítgattam el, külső mikrofonnal tökéletes. Meg két egyforma gépem van most, egyikben jó, másikban halk. Ha nem kéne hozzá kivenni az alaplapot még ma kicserélném :D :D :D Na majd

[ Szerkesztve ]

(#79477) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Gondolkodom egy MacBook beszerzésén :) 2019-es, 13-as Airt néztem. Netezni, messenger, YouTube, filmezni. Egy alap 8Gb ram, 128 SSD-vel szereltre gondoltam. Ezekre az alap dolgokra hosszú távú társ lehet jól sejtem? Néztem Prot is, de az kb 100 ezerrel drágább. Nem venném meg, ha ezekre az Air is bőven elég hosszabb távon is. Kb 5 évre.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#79478) cigam válasza brickm (#79475) üzenetére


cigam
félisten

Én meg reggelig olvasnám, érdekes. Köszi szépen! :R

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79479) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok! Idáig uBlock Origint használtam Safari alatt, de most egyik napról a másikra meghalt, kiírta, hogy nem fog működni. Reklámblokkoló alternatívát tudtok ajánlani?
Láttam ingyenes AdGuard-ot a Store-ban (ez is új nekem, hogy a Safari extension-ök is a Store-ba irányítanak :F ), esetleg ezt érdemes megpróbálni?

(#79480) TigerCat válasza Peetey91 (#79479) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nyugodtan, itt már van kolléga akinek bevált.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79481) Bagan válasza Scholes9 (#79477) üzenetére


Bagan
aktív tag

Tökéletes választás. Nekem 17 es Airom van, alap felhasználó szintu dolgokra használom. Néha képszerkesztéshez. Memória sosem volt még kevés és lassulást sem éreztem volna. Ventilátorát az 1 év alatt 1x hallottam akkor is nagyon halkan. Meg is lepődtem hogy mi zúg benne :C

[ Szerkesztve ]

(#79482) <Lacy85> válasza Scholes9 (#79477) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én amire használom (netezés, spotify, youtube, photoshop, webfejlesztés, stb.), arra tökéletes az Air.
Nekem is az alap retina 8/128-as van, és soha nem volt még gondom vele.
Ha Air-ben gondolkodsz, akkor mindenképp az újakat vedd, mert RENGETEGET dob rajta a retina kijelző.

(#79483) Alex91 válasza <Lacy85> (#79482) üzenetére


Alex91
félisten

Nem keves a 128 GB? Szerintem ez a gyenge pont...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79484) <Lacy85> válasza Alex91 (#79483) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Attól függ, mire használod. Nekem PC mellett csak másodlagos gép. Nem tárolok rajta semmi helyigényesebb dolgot (filmeket, stb.). Átlag 70-80GB szabadon van.

(#79485) Alex91 válasza <Lacy85> (#79484) üzenetére


Alex91
félisten

Ja :). Nalam az elsodleges gep egy iPad ugyanekkora hattertarral, es van masodlagosnak egy iMac.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79486) consono válasza Alex91 (#79483) üzenetére


consono
nagyúr

Én mindenre az Air-t használom, elég tud lenni a 128 GB, de figyelni kell. Én azért tettem bele egy 128-as SD-t pluszban....

"In God we trust. All others must bring data"

(#79487) Alex91 válasza consono (#79486) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, de az ujban szerintem nincs sd kartyahely...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79488) consono válasza Alex91 (#79487) üzenetére


consono
nagyúr

Á, ezt nem tudtam...

"In God we trust. All others must bring data"

(#79489) G.Zs. válasza Scholes9 (#79477) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Vedd meg nyugodtan. Nem fogsz csalodni.
2015-os 13" Pro utan nem erzem hogy barmiben visszalepes lenne, sot jopar dologban elorelepes - kijelzo, akkuido, suly... Persze alapvetoen ezekkel nem volt gond az elodben sem, de azert erzodik a ez a nehany ev kulonbseg.
Vasarlaskor jol korlulneztem a piacon mielott dontottem. Egyreszt tovabbra sem talatam olyan Windows-os megoldast ami hasznalhatosagban megutne barmelyik MacBook szintjet (es hasonlo arban van), masreszt nem ereztem hogy a 13-as Pro megerne a felarat altalnos felhasznalashoz.
Szal en is az alap Air mellett dontottem.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#79490) <Lacy85> válasza G.Zs. (#79489) üzenetére


<Lacy85>
addikt

A 13-as Pro-nak akkor van csak értelme, ha valamilyen grafikai munkát végzel, vagy nagyon kell az a +2 mag.
Sokkal színhelyesebb a kijelzője, jobb sRGB, AdobeRGB színtér, stb.

(#79491) Friczy válasza Head88 (#79465) üzenetére


Friczy
senior tag

Nekem gyári a töltő.

(#79492) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Köszi mindenkinek. Igazából azért nem vagyok a dologban biztos, mert asztali PC és iPad mellé már jó eséllyel felesleges lenne még egy laptop is. Lehet jobban járok, ha a Mini 4-et cserélem egy 11 hüvelykes iPad Prora...!?

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#79493) Alex91 válasza Scholes9 (#79492) üzenetére


Alex91
félisten

De, jobban jarnal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79494) hemaka válasza Scholes9 (#79492) üzenetére


hemaka
nagyúr

PC mellé lehet jobban jársz egy ipad-el, főleg elnézve amúgy is mire használnád a macbookot, arra az is tökéletesen megfelelő.

(#79495) Bagan


Bagan
aktív tag

Hali!
Airről szeretnék filmet streamelni Xbox one-ra. Tudtok ajánlani erre a célra lehetőleg ingyenes alkalmazást? már ha létezik :F

(#79496) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Ha olyan 200-270 Körül szeretnék/van lehetőségem laptopra költeni, akkor használt piacon melyikkel járhatok a legjobban? Pár napja kifejtettem, hogy a vga és proci nem feltétlen elsődleges, ezért 12-es macbookot néztem volna ki, de egyik fórumtárs jelezte, hogy sok a baj velük.
Melyiket lenne érdemes helyette? vagy mi a véleményetek, tényleg többetek szerint is sok a baj vele? Valamint a plusz kérdés, hogy tud működni úgy a dolog, hogy külső hddre telepítenék windows-t és csak ha szükséges akkor lenne csatlakoztatva a hdd és akkor bootolna csak a windows?
Visual studio WPF app-os szakdolgozatot készítek majd, ehhez kellene windows, de mivel másodlagos gépnek szánnám a notit, így ha éppen ezen dolgoznék akkor le tudom nyelni hogy nem erőgép.

[ Szerkesztve ]

(#79497) #95561216 válasza kkdesign (#79496) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha eleve windows kell rá, és csak másodlagos gép, ha jól értem egyetemre cipelni, akkor inkább néznék egy használt thinkpadet harmadennyiért.

(#79498) K1nG HuNp válasza #95561216 (#79497) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Egyszerubb macre windows telepiteni mint forditva :) Bootcampel teljesen fajdalommemntesen felmegy a windows es hasznalhato amikor kell. Amikor nem kell akkor pedig van egy millioszor felhasznalobaratabb es ertelmesebb rendszered.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79499) kkdesign válasza #95561216 (#79497) üzenetére


kkdesign
senior tag

Szeretnék megismerkedni a Mac Os el azert gondolkodtam ilyen felosztásban.

(#79500) #95561216 válasza kkdesign (#79499) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ja értem, azt hittem az elsődleges gép Mac.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.