Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80801) float


float
csendes tag

Sziasztok, programozásra használom az MBP-t külső billentyűzettel (MS Sculpt ergonomikus). A Mac saját biluxával azt baj, hogy a spéci karaktereket pl. <? ...stb. a mac saját biluján nagyon kutya elérni. (mondjuk nem értem miért nem rakták rá a billentyűzetre az alternatív karaktereket is, vagy programozó nem vesz MAC-et? :) na mindegy. De a bajom az, hogy mivel nem Bluetooth-os a billentyűzet, ezért egy port replikatorba van rakva és laggol, többször kell kihúzni és visszadugni a bilu USB-s dongléját. Gondolom, ha BT-s lenne a bilu, mert az egér az és azzal nincs gond, akkor ez megszűnne. Szóval tudnátok javasolni olyan bilit a MAc-hez, ami BT-s és lehet rajta programozni? Pontosabban fogalmazva fel vennék tűntetve a spéci karakterek? Köszi

-

(#80802) TigerCat válasza float (#80801) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Talán a Logitech gyárt ilyet, de nem vagyok biztos benne.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80803) lmno válasza float (#80801) üzenetére


lmno
őstag

Programozó nem vesz Macet magyar billentyűzettel :) (Én vettem, és szopok is vele)
UK Internationalt ajánlom, annak a kialakítása ugyanaz mint a magyar, de a spéci karaktereket könnyebb beütni.

[ Szerkesztve ]

(#80804) brickm válasza float (#80801) üzenetére


brickm
őstag

ÖÖö ez a kérdés, kérés így többszörösen sem valid.
Egyrészt, arra kell billt venni amire használni fogod. Echte programozásra ha van eszed nem veszel magyar iso billt.... [link]

Egyébként szerintem akármilyen US ANSI bill megfelelő lehet neked.

[ Szerkesztve ]

(#80805) kkp900 válasza TigerCat (#80800) üzenetére


kkp900
senior tag

Nekem is jobban tetszik a gyári de van amikor egyszerűbb a Gmailosban írni választ.
Arról , meg nem tehetek ,hogy valami miatt automata frissítésre állítva semmit sem csinál csak ha belép az ember az appba. Ezért át állítottam 15 percre ,hogy legalább megjöjjenek. Nem tudom,hogy ez mit befolyásol ,meg jobban terheli e a telot, de legalább működik .

(#80806) Syl válasza tuzpenge (#80791) üzenetére


Syl
nagyúr

Pedig elég sokféle formája van:

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80807) Syl válasza kkp900 (#80805) üzenetére


Syl
nagyúr

Én már nem is emlékszem mióta ráhagytam az iOS gyári app hiányosságaira. Egyszerűen évek óta képtelenek megoldani, hogy ha egy beérkezett nev@icloud.com levelet elolvasok Mac-en, akkor az automatikusan olvasott legyen iPhone-on és iPad-en is.
De nem. Mindkét device-on el kell indítanom a Mail appot, és csak akkor frissül. Ha több órát hagyom a mobilt érintetlenül, akkor addig ott virít a lock screen-en az értesítés, a program ikonján a piros körben a levélszám...
Ja, ha iPhone-on elolvasom a levelet, iPad-en attól még olvasatlan marad! És fordítva...
És mindezt természetesen csak icloud email-címmel tudja művelni a gyári Mail app, mert az outlook.com címet korrektül tudja kezelni.

Szóval tudnak az iOS programozói, ha akarnak! :DDD

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80808) Smiley válasza lmno (#80803) üzenetére


Smiley
őstag

+1... bar inkabb ANSI ott normalis az enter. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80809) brickm válasza Syl (#80807) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
Ez a jelenség a kétfaktoros beléptetés miatt van, és ehhez kapcsolódóan épp most csinálok egy icloud security issue ticketet egyébként.

(#80810) Syl válasza brickm (#80809) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom még fokozni :B Friss történet:
icloud.com fiókba érkezik levél. iPad jelez, iPhone nem.
iPhone felold, Mail app elindít, frissít, érkezik új emial és egyben jön rá az értesítés is. Levél elolvas, Mail bezár, iPhone lerak.
iPad felold, Mail app megnyit, nincs levél. Frissít, nincs levél. Úgy értem, nincs benne a pár perce érkezett levél, mintha törölve lett volna...
:W

De újabban a naptár is szívat iOS-en.
Mac-en icloud naptárban végzett műveletek (esemény törlése, áthelyezése) nem jelennek meg a telefonon/tableten. Csak ha minden iOS eszközön elindítom a naptár programot.

Egyszerűen őrület ez az iOS.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80811) TigerCat válasza Syl (#80810) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akadnak gondok...

Ha levelezés, naptár, címtár, jegyzetek, emlékeztetők csomagot akar az ember, vagy ez, vagy Google, vagy Outlook (talán). De még így is az Apple szolgáltatásai a legjobbak ha  eszközt használsz.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80812) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Egy pici segítséget szeretnék kérni. Jelenleg MacOS Catalina fut a 2015 rMBP gépemen. Lehet rajta pendrive és minden egyéb külső dolog nélkól clean installt csinálni, amely teljesen formázná a merevlemezt, és mintha új lenne úgy indítanám, kapcsolnám be a gépet?
Ha igen ehhez melyik billkombó kellene, és melyik rendszerre rakná vissza? (ha vissza rakja)
Köszönöm!

(#80813) Syl válasza TigerCat (#80811) üzenetére


Syl
nagyúr

Mac, iPhone, iPad és persze fizetős iCloud tárhely (200GB), minden vackomat ezen keresztül használom. Címjegyzék, naptár stb. De mégis elég sok a hiccup. :O Régi "szép" időkben (linux desktop, android mobil, ipad) minden kuglin keresztül ment és fele ennyi nyekergés nem volt... :(((

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80814) TigerCat válasza Mattb (#80812) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglaló, mit tegyek mielőtt eladom a gépem:
Kijelentkezés az alkalmazásokból, iCloud-ból, restart, CMD+R lenyomva tart, lemezkezelő, lemez törlése, majd mehet a webes telepítő.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80816) tboldi válasza cowboy_bebop (#80815) üzenetére


tboldi
nagyúr

Offisöl oldal: [link]

(#80817) Alex91


Alex91
félisten

15"-os kinyirva...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80818) TigerCat válasza tboldi (#80816) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Végre visszarakták a kurzor nyilak eredeti kiosztását!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80819) Head88 válasza Alex91 (#80817) üzenetére


Head88
addikt

Helyes, nagyon helyes. Akár még jó gép is lehet.

(#80820) tboldi válasza TigerCat (#80818) üzenetére


tboldi
nagyúr

Számomra is örvendetes, de azt hiszem, marad a 2017-es base model 15", amíg ki nem purcan. :D

(#80821) TigerCat válasza tboldi (#80820) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Továbbra is csak 13 kell. Új billentyűzettel jövőre az lesz a befutó szerintem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80822) CharlieDrop válasza lmno (#80803) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Én már megszoktam :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80823) icoj69 válasza tuzpenge (#80791) üzenetére


icoj69
tag

Jobb oldalon az "adatforma" alatt van egy legördülő választási lehetőség, alap helyzetben automatikus-on van, azt állítsd át idő és dátumra, utána ki tudod választani a formátumot.

iPhone 11, 2020 MacBook Air M1

(#80824) Zsidaaj


Zsidaaj
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van egy retro 2008-as 5.1-es macbook aluminiumom.
Teljesen új hdd-t kapott 640gb wd viszont windows volt rajta eddig...
USB-re kiírtam egy Lion OSX-et viszont a telepitő elindulása előtt ki írja ezt: "there was a problem installing mac os x try reinstalling lion"
Terminálba át irtam a dátumot de semmi..
Disk unlitybe formáztam a lemezt MAX OC EXTRENDED (Journaled)-re
Hol a hiba?:/ segítsetek úgy használnám :D

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#80825) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Nagyon gondolkozom, hogy az Imac vagy a 2019-es alap macbook pro legyen 13'-ban. A macbooknál mekkora előrelépés van a 2017-es alaphoz képest. Tényleg csak átlagfelhasználásra venném, viszont szeretem szinten tartani az eszközeimet. Megér 200k beruházást a dolog?

(#80826) r4z válasza Zsidaaj (#80824) üzenetére


r4z
nagyúr

Ugyanilyen geppel nekem is voltak gondjaim telepiteskor par hete. Vegul ugy oldottam meg, hogy raklonoztam a HDD-re egy kesz rendszert egy masik Macrol.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80827) tm5 válasza Thewent12 (#80825) üzenetére


tm5
tag

Én kb. 1 éve használok egy Macbook pro-t úgy, hogy előtte majd egy évig egy Mini-t akartam venni. Végülis nálam (az asszonyon kívül :) ) az döntött, hogy ölbe is szoktam venni, kiülök vele a teraszra, stb., szóval hogy nem csak az asztalnál használom.
Végülis nem bántam meg. Vettem olyan kínai bizb@szokat és ha leülök az asztalomhaz, akkor rá tudom kötni a monitort, billentyűt, egeret, netet.

(#80828) Zsidaaj válasza r4z (#80826) üzenetére


Zsidaaj
tag

Skerült megoldani közbe.
Pendrive bent maradt kikapcsoltam a gépet, bekapcsoltam majd azonnal nyomtam ezeket a billentyü kombokat: CMD+ALT+R+P.
Elvileg ilyenkor prm-et vissza állítja vagy mi a rosev.. de siker feltelepítette a rendszert.

186 pozitív és 0 negatív értékelés az oldalon!

(#80829) CharlieDrop válasza Syl (#80810) üzenetére


CharlieDrop
veterán

imapos?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80830) r4z


r4z
nagyúr

Nem olyan nagy pukk ez a 16"-os Pro, de az irany jo. Varom a 14"-es verziot 10nm processzorral. A 64GB RAM es a 8TB SSD mondjuk komoly.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80831) lmno válasza r4z (#80830) üzenetére


lmno
őstag

Mi kellett volna még bele? :)
Ugyanannyiba kerül + egy csomó mindent kijavítottak + egy csomó mindenben jobb, mint az előző

(#80832) szecska24 válasza lmno (#80831) üzenetére


szecska24
tag

Én is így érzem. 18as 15” prom van, erősen gondolkodom a cserén.
Azonos árért nagyobb SSD, erősebb vga, jobb kijelző, bill., esc, hangszóró. A hűtésre azért meg kiváncsi leszek. Varok pár tesztet.

(#80833) tuzpenge válasza icoj69 (#80823) üzenetére


tuzpenge
őstag

Köszönöm!
És Syl-nak is! (a beszúrt képéről puskáztam).

ˣ

(#80834) r4z válasza lmno (#80831) üzenetére


r4z
nagyúr

Peldaul egy nagyobb felbontasu kijelzo, mondjuk 3840x2400-as (1920x1200 retina).

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80835) general válasza szecska24 (#80832) üzenetére


general
addikt

kis hazánkban tuti, hogy nem lesz azonos árért... :O viszont talán a többi árát kissé lenyomja. engem a 2019-es 15" csiklandoz (2015-ös 15"-om van). a 16" nagy lesz nekem hurcolni valszeg. mondjuk a pro szériás radeon, na az.... 10bites outputtal..! az kéne naon. :B :K

(#80836) lmno válasza general (#80835) üzenetére


lmno
őstag

"a 16" nagy lesz nekem hurcolni valszeg"
Méretre kisebb, súlyra pedig ugyanannyi, mint a mostani 2015-ösöd.
Az azonos ár az előző modellhez értendő (na jó, 50 ezerrel drágább)

(#80837) Alex91 válasza general (#80835) üzenetére


Alex91
félisten

a 16" nagy lesz nekem hurcolni valszeg

ugyanakkora, mint az elozo 15”-os...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80838) Smiley


Smiley
őstag

Uj keyboard... vaaa mindjart orom tancot jarok. Alig varom, hogy kiprobalhassam.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80839) Head88 válasza Smiley (#80838) üzenetére


Head88
addikt

Egyetértek öreg Smiley kolléga :) Én is szemezek a géppel de kivárjuk, hogy mi gyerekbetegségei vannak.

(#80840) Steven


Steven
addikt

Van inyenes app castolásra ami be vállt? Android tv re küldeném ki pl az apple TV-t.
Googlen nem találtam semmi jót ....
Amúgy azt gondotlam hogy ilyen alap google appok simán ott lesznek istorba .. de vagy én vagyok vak vagy nem találom.

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#80841) K1nG HuNp válasza Steven (#80840) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

google office sweet van, gmail, docs, drive, sheets

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80842) float


float
csendes tag

Sziasztok, nem tudom találkozott-e valaki már ezzel a jelenséggel. Vettem az iStyle-ban egy type-c-s hub-ot. Amióta a Catalina fent van kb. 1 hete pár naponta előjön, hogy a ifihez nem tudok csatlakozni, vagy nagyon sok a packet vesztés, ha be van dugva a hub. Pár újraindítás és/vagy hub ki-be dugdosás után a helyzet megjavul és nem közben nem is jön elő a hiba, csak másnap reggel. Van ötletetek mit nézzek? Már egész belaktam a Catalina-t, bár nem szeretem, mert mert az elején vissza is álltam a korábbira, mert instabil volt, meg érzésre lassabb is mint a korábbi volt, de csak nem kéne emiatt megint költözni. Köszi

-

(#80843) general válasza lmno (#80836) üzenetére


general
addikt

Wow, nem néztem az adatokat, ez így jó hir! :C

(#80844) Syl válasza CharlieDrop (#80829) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt nem értem. icloud.com fiókról van szó, ami egyben Apple ID is.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80845) Smiley válasza Head88 (#80839) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, de ígéretesnek hangzik. Már csak azt kell megoldani, hogy ne kopjon le az a szar a kijelzőről és már majdnem jó is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80846) CharlieDrop válasza Syl (#80844) üzenetére


CharlieDrop
veterán

a levelezést legalább 2 féle képpen lehet beállítani

1. SMTP-POP3, ilyenkor nem szinkronizálódnak a levelek, hanem fixen letöltődnek az adott eszközökre. Így ha az egyiken elolvastad a másikon olvasatlan marad, ha letörlöd a többi eszközön ottmarad (persze ha letöltődött). Ez a hátránya, előnye, hogy csak korlátozott ideig marad a szerveren, vagyis helytakarékos.
2. az IMAP/MAPI, ilyenkor az összes eszköz szinkronizálja a leveleket a szerverre. Ha elolvastál valamit a másikon olvasott lesz, ha letörlöd mindenhonnan törlődik. Ez az előnye, hátránya, hogy az összes levél a szerveren marad.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80847) Syl válasza CharlieDrop (#80846) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom mi a különbség a kettő között. Viszont amikor a telefonon veszel fel egy icloud fiókot, ott semmi ilyen bizgenytű nincs. (Az ugye just works. Vagy nem :B ) Miden levél, telefonszám, naptárbejegyzés az Apple szerverén van és (mivel push-ra van állítva) minden változásról (új email, új esemény stb., stb.) azonnal "értesül" a telefon és jelez.
És itt kezd érdekes lenni a téma. Mert két teljesen nulláról, újként, és egyformán beállított eszközön totál máshogy működnek a dolgok. Például minden naptárral kapcsolatos változás az iPhone-on azonnal látható, az iPad-en meg csak a Naptár app elindítása után...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80848) K1nG HuNp válasza Syl (#80847) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nem fog 24/7 syncelni az ipaded az iclouddal, persze, hogy csak akkor frissul amikor elindul az app. de pl amint o is leszedte, hogy neked nemtudom holnap 8tol be kell vasarolnod onnantol o is teljesen independent fog notificationt kuldeni

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80849) tm5 válasza float (#80842) üzenetére


tm5
tag

Gyári vagy 3rd party a hub?

(#80850) float válasza tm5 (#80849) üzenetére


float
csendes tag

Nem tudom gyárinak minősül-e, az iStyle-van vettem, iStyle márkája van. (HDMI/2USB/1TypeC csaták vannak rajta).

-

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.