Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80751) general válasza K1nG HuNp (#80750) üzenetére


general
addikt

3 éve hasznalok hackintosht, mellette egy macbookot és egyéb almás termékeket. Köszi, jól megvagyok. 😁
Ha erre gondoltál.

(#80752) Smiley válasza K1nG HuNp (#80750) üzenetére


Smiley
őstag

Vicces, de az en hackintosh-omon kevesebb szivas van mint az eredeti gepemen. Peldaul a sleep ugy mukodik ahogy kell ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80753) trobi28 válasza general (#80749) üzenetére


trobi28
addikt

Lehet, hogy abból indul ki a gyártó, akinek fontos a biztonság és az emberek többségének az, úgyis NAS-t használ. Amióta én is azt használok, nem nagyon érdekel, hogy mekkora a vas tárhelye :) Tudom, van aki több 100 gigával dolgozik, én szerencsére terminál szerveren melózok, így a munkámhoz sincs szükségem nagy tárhelyre.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80754) Software0013


Software0013
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy MacBook Pro 2013 Late, feltettem rá a win 10 et, és olyan problémám lenne vele, hogy mikor macOS-on állítom le, akkor bootoláskor a windows jön be.
Esetleg tudnátok segíteni hogy mitől lehet ez, illetve valaki tapasztalt már ilyet?
Előre is köszönöm!

(#80755) K1nG HuNp válasza Software0013 (#80754) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

windowsba menj at es ott a bootcamp managerbe a macOSt allitsd be alapertelmezettnek.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80756) general válasza trobi28 (#80753) üzenetére


general
addikt

a NASsal az a baj, hogy nonstop mennie kell...egyrészt eszi a Záramot :), másrészt villámcsapásos időszakokban a frász kerülget így is, kapcsolok, húzok ki mindent. ez nem hiányzik a NASsal is. minden nyáron körbecsapkod a villám, nem tudom, a környék, ahol lakom, vonzza... :D nem, nem hiszek a villámcsapásvédő marhaságokban. ismerősömnél is volt legdrágább kutyafüle védő akármi, úgy szállt el a milliós high end audio cucca, mint a szél... :( persze lehet, hogy túlzottan paranoiás vagyok. :D
na meg nem kevés lóvé egy normális NAS. a backup most is megvan, külső vinyóra is, az szépen eltéve a szekrénybe. igen, én sajnos többszáz gigával dolgozom folyamatosan, egy 1 terás ssd, amiből minimum 100-150 elmegy rendszerre, alapvető progikra, kevéske nekem. a 2 terás ssd meg almáéknál egy komplett gép ára..vicc.

aztán meg...lehet újra kéne gondolnom ezt az egészet. fene tudja.

(#80757) Software0013 válasza K1nG HuNp (#80755) üzenetére


Software0013
csendes tag

Köszönöm szépen! Sikerült! :)

(#80758) galaxys80 válasza general (#80756) üzenetére


galaxys80
veterán

Egy 30.000 Ft-os zyxel nas tökéletesen kielégíti az igényeimet. A MacBook fele mindig üresen van. Gyakorlatilag 0 fogyasztása van.
Villámcsapàs ellen pedig nagyon régóta van megoldás.
Mellesleg a bedugott iMac vagy MacBook is szenvedhet villámkárt.
Ha meg ilyenkor kikapcsolod, akkor azt a nas-al is bátran megteheted.

[ Szerkesztve ]

(#80759) general válasza galaxys80 (#80758) üzenetére


general
addikt

Ez a villámcsapás elleni megoldás nagyon érdekelne. Simán lehet, hogy valami banális dolog, csak én nem tudok róla.

(#80760) galaxys80 válasza general (#80759) üzenetére


galaxys80
veterán

Valóban banális. Egy egyszerű túlfeszültség elleni védelem kell.

[ Szerkesztve ]

(#80761) trobi28 válasza general (#80756) üzenetére


trobi28
addikt

Nekem egy Synology NAS-om van, olyan keveset fogyaszt, hogy szinte mérhetetlen. Én sem szeretek pazarolni, de ez normál PC 10%-át eszi, szóval elhanyagolható mennyiség. Régen kellett mennie az asztali gépnek a torrentek visszatöltése miatt, most megy az is NAS-ról, nekem megváltás ez a cucc :K
Van túlfesz védelem az ilyen cuccoknak, de én a környékünkön még nem hallottam villámcsapásról. Mondjuk sokat segít, hogy a Suzuki gyártól pár km-re lakok, ha van 1-2 felhő, már lövik fel a rakétákat, így villám, jégeső mifelénk nem ismert :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80762) general válasza galaxys80 (#80760) üzenetére


general
addikt

Egy egyszerű biztosan nem lesz elég egy átlagos villám ellen sem, ezt hidd el nekem. Pont erről írtam fentebb. Na mindegy.

(#80763) Smiley válasza galaxys80 (#80760) üzenetére


Smiley
őstag

Ez egy jo nagy tevhit, a villam ellen inkabb egy jo biztositast kossel, az legalabb er valamit.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80764) general válasza Smiley (#80763) üzenetére


general
addikt

+1 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#80765) Head88 válasza Smiley (#80763) üzenetére


Head88
addikt

+1 Villámcsapástól a túlfesz védős elosztó nem véd meg.

(#80766) galaxys80 válasza Smiley (#80763) üzenetére


galaxys80
veterán

Nincs semmi ilyen védelmem. Szóval nekem hiába írod ezeket.
Nem én parázok ilyenektől.
Azt továbbra sem értem, hogy miért pont a nas-t félti valaki az ilyen esetektől.
A gép az mehet a kukába?
Kihúzni meg pont ugyanannyi, mint minden mást.

(#80767) general válasza galaxys80 (#80766) üzenetére


general
addikt

Pedig pontosan így van. Én munkára használom a gépet, ebből élek, fotós vagyok. Az adatok, a fotók mindennél értékesebbek, legtöbbjük megismételhetetlen pillanat, amiket én tárolok, amikkel dolgozom. A hardver csak pénz, megvehető újra, ha nem is feltétlenül könnyen.
Igen, kihúzható nyilván, csak pont próbálom kerülni az ilyesmit. persze van, amit sajnos lassan már nem lehet, valóban NAS lesz a vége lassan, mert a kezelése viszont egyszerű és sokoldalúbb.

[ Szerkesztve ]

(#80768) Smiley válasza general (#80767) üzenetére


Smiley
őstag

Az a baj, hogy ezek az otthoni "NAS"-ok hamis biztonságérzetet adnak. Nálam az a fontos adat ami fizikailag egymástól függetlenül legalább 2x megvan. Ne érts félre, media storage-nek baromi jók, de fontos adatot egy ilyen vacakra se bíznék rá. Inkább fizess egy nagy cloud szolgáltatónak és tárold náluk a fontos cuccaidat... azzal az infrastruktúrával komolyabb cégek sem tudnak versenyezni, nemhogy ezek a $100 ízék. Ha paranoiás vagy, akkor rakhatod titkosított image-be is a cuccaidat. Én ilyeneket is építek cégeknek és hidd el még rendes hardware-el is hatalmas szívás ha magadnak akarod jól megcsinálni.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80769) Steven


Steven
addikt

Párom nak be szereztünk egy macbook air-t 2019 est...

Lenne pár kérdés:
-Tudtok ajánlani jó minőségű usb-c /usb adaptert v. elosztót?(márka ami bevállt)
Rose gold kéne...
-Hdmi/usb-c vel simán megy a külső kijelző vagy kell hozzá speckó apple adapter?
:R

Csak úgy érdekesség képp megkérdezném , hogy mi a különbség az nvme ssd és az összefoglalóban említett oldalon árult ssd között? (2019 es model nincs is feltűntetve csak 2017 ig amúgy...amit lehet rendelni ).ha esetleg a gar lejárta után cserélnék neki ssd-t.

(1 nap ismeretség után egész össze barátkozott Sony VAIO után... :D )

(safari, chrome , edge alatt szanaszét van csuszva az összefoglaló , egyedül IE 11 be néz ki rendessen)

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#80770) brickm válasza Steven (#80769) üzenetére


brickm
őstag

Már a 2018asban is onboard volt a flash storage. Azt nem kell nagyobbra cserélni :) Utcso a 2017ben volt foglalatos NVME SSD.

[ Szerkesztve ]

(#80771) Steven válasza brickm (#80770) üzenetére


Steven
addikt

Mire láttam a vidit addigra már nem tudtam szerkeszteni ...Köszi! :)

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#80772) hemaka válasza Steven (#80769) üzenetére


hemaka
nagyúr

Rose gold szinben istyle-ban van, igaz 2x annyiba kerul, mint egy baseus, mondjuk abbol nincsen rg szin.
Usb hub-bol is megy a hdmi(ha van rajta), de typeC hmdmi-vel is, nem kell hozza semmi mas.

(#80773) galaxys80 válasza Smiley (#80768) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem csak annyira adnak hamis biztos érzetet, mint aki 1 hdd-n, ssd-n tartja a cuccait.
Nyilván a legfontosabb adatokról kell egy biztonsági mentés más helyre is. (Ez nálam is így van)
Ebből a szempontból semmi különbség a között, hogy nas-on vagy hdd-n tárolja valaki az adatait.
Aki igazán paranoiás az pedig főleg felhőben nem fogja az adatait tárolni :)

(#80774) TigerCat válasza Steven (#80769) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Javítottam, köszi!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80775) consono válasza Smiley (#80768) üzenetére


consono
nagyúr

Én pont ezért (is) tükrözöm az otthoni NAS-om egy részét fel a OneDrive-omra is...

"In God we trust. All others must bring data"

(#80776) general válasza Smiley (#80768) üzenetére


general
addikt

:DDD Azért paranoiás nem vagyok, jelszavazni egyáltalán nem szoktam az adattárolást, ezek nem paparazzi fotók a király családról.. :D
Csak szeretem, ha nem motoszkál a technika ördögének murphyje állandóan az orrom előtt. hozzáteszem, soha nem halt ki alattam egyetlen hdd-ssd sem, pedig nem vagyok 20 huszonéves. Én is úgy gondolom, hogy a NAS inkább kényelmi szempontból király, nem a biztonsági tárolás netovábbja.

(#80777) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Ismim hozott nekem egy Macbook Air 2011-et hogy leformázták az SSD-t de nem tudnak rá rendszert telepíteni. Na most nálam is kifogott. Megcsináltam a High Sierra telepítőt pendrive-ra ami tudom hogy működik. De a gép két opciót tud csak. Vagy azzal kezdi hogy csatlakoztassuk a nethez és leszed valami visszaállítást vagy azt írja a pendrive-os telepítőre hogy nem telepíthető mert sérült.Mit lehet ilyenkor kezdeni? Mi baja? NVRAM resetet is csináltam semmi megoldás nem volt. :(

Smoke some weed nigga!

(#80778) Smiley válasza galaxys80 (#80773) üzenetére


Smiley
őstag

Az a tevhit benne, hogy RAID-ben van ami meg sokak szamara egyenlo azzal, hogy tobb disk-en van tarolva a cucc. Egy normalis RAID kartya 3x annyiba kerul mint ezek kompletten, es meg az sem er semmit backup nelkul... es ez csak a hardware-s resze. Egy fs serules megha az naplozott is barmikor benne van a pakliban, es akkor az ember cseszheti hiaba van akar 4 disk RAID1-ben.

(#80775) consono: Ez egy nagyon jo megoldas, marmint otthon lehet NAS-on is a cucc, ha az folyamatosan szinkronizalva van valahova.

(#80776) general: Abbol a penzbol amibol az ember egy olyan NAS-t tud megvenni, ami evekig kap support-ot, es tenylegesen jol ossze van rakva, siman fedezheti hosszu evekig valamelyik szolgaltatonal a berleti dijat is... ezen erdemes elgondolkozni, ugyanis hatalmas a szakadek a 2 technologia kozott.

Talalkoztam mar parszor olyannal, hogy 2 tok egyforma markaju es tipusu disk volt RAID1-ben amibol az egyik fele kihullott. Kikapcsoltak, mert ugye a hotswap-et ezek nem tamogatjak, be az uj disk a dolgott helyere, csak sajnos a parja sem indult mar el. Meg ami nem szerepel a nagykonyvben, hogy amikor elkezdik resync-elni a tombot egy disk csere utan, akkor akkora terhelest tud kapni a tukor jo fele, hogy abba siman bele tud dogleni a disk es megint ott az adatvesztes. Lekopogom, nalam az elmult 10 evben sehol nem volt adatvesztes, pedig ezek a mai disk-et doglenek rendesen. A vicc az egeszben, hogy a legolcsobb 2TB-s Toshiba disk-ek birjak a legjobban a kikepzest. Az ilyen WD red, purple meg black pedig hullanak mint a legyek. Meg egy szosszenet a vegere aztan abbahagyom, sokan biznak abban, hogy a SMART majd szol ha gondja van es amugyis latszik elore. Ez igzaz is abban az esetben, ha folyamatosan utemezve vannak a short es long test-ek. Ha ez kimarad a SMART mar csak akkor szol amikor mar nagy baj van.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80779) galaxys80 válasza Smiley (#80778) üzenetére


galaxys80
veterán

Nálam például nincs RAID-ben a 2 hdd. Ha az egyik hdd kihullik semmi baja nem lesz a másiknak.
A továbbiakban pedig arról írsz, hogy tönkremehet.
Ez valóban benne van a pakliban. Ahogy egy külső hdd vagy egy MacBook is. Továbbra sem értem mitől lenne kevésbé biztonságban valami egy külső hdd-n vagy a Mac SSD-én.
Mert az eredeti kérdés ugye innen indult.

(#80780) brickm válasza galaxys80 (#80779) üzenetére


brickm
őstag

Én is 2db 3TB-os WD HDD-t használok, nem RAID-elve, csak simán scriptet írtam, ami tükörben tartja őket. Soha nem vesztettem még adatot, mióta ezt haszálom. Ezen felül sok cucc megvan a macbookokon is, meg még egy 1terrás külső vinyó, meg külső SSD-k. Szintén fotózáshoz(meg máshoz is, de sok 100Gb a fotó)

(#80781) general válasza galaxys80 (#80779) üzenetére


general
addikt

Igen, ebben igazad van, innen indult ki, és egyet is értek, ezért nem látom a logikát almáéknál, hogy miért 1 db meghajtót tesznek minden hardverbe... :( Lehet, hogy rosszul gondolom, de valamiért én úgy érzem, egy külső meghajtó mindig instabilabb lesz a portok és/vagy az áramellátás miatt. A komolyabb Thunderboltos meghajtókat, házakat nem ismerem, csak annyit tudok, hogy irtó drágák.

(#80782) Head88 válasza Wiz Khalifa (#80777) üzenetére


Head88
addikt

Próbálj ki egy régebbi os-t. Tuti nem volt az a gép még soha sierra- high sierrára frissítve, így az EFI firmware sem friss. Ez szokta okozni, hogy az usb telepítőre azt jelzi, hogy sérült.

Próbáld meg az internet recovery-t.

(#80783) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ios 13 óta ha kapok emailt nem jelenik meg a gyári email appban, csak ha frissítek belépést követően. Ezt nem akarják javítani?

Üdv: Csabee.

(#80784) Syl válasza Csabee. (#80783) üzenetére


Syl
nagyúr

Apple mail meg a frissítés... :O

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80785) brickm válasza general (#80781) üzenetére


brickm
őstag

Semmi szükség duplikált háttértárra a gépekbe. Az SSD-t a gyártó is teszteli, meg az apple is modulba építés előtt. Rákerül a rendszer. Gyakorlatilag az, hogy hibás SSD-vel kapj egy gépet, amire te felteszed a fontos adataid 100%át és még el is veszted közben őket, lehetetlen. A gyári hibás ssd legkésőbb mikor tennéd rá az adataidat kidőlne.

Egyébként is amelyik adatból nincs legalább egy másolat, az már lényegében meg sincs.
A backupnak meg MINDIG fizikálisan is leválasztott másik eszközön kell lennie, ha elegáns akarsz lenni és nem is akarod magad le sz patni, hiszen hiába van pótkulcsod, ha egy karikán tartod azzal, amit elhagytál.

[ Szerkesztve ]

(#80786) TigerCat válasza Csabee. (#80783) üzenetére


TigerCat
nagyúr

iOS topik. Amúgy ahogy látom, nem. Nem akarják...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80787) kkp900 válasza TigerCat (#80786) üzenetére


kkp900
senior tag

Nekem is az a problémám! Gépen is ez volt a baj de mintha helyre állt volna a legutóbbi kisebb frissítéssel! De főleg a telonál zavar.Pedig most vettem egy 11 Pro Maxot és az is ezt csinálja sajnos 0 frissítés a gyári appnál. Másfél órát telefonáltam az Appleval de semmi eredmény nem lett. Csak az ,hogy azt kérték rakjam újra telót na sikerült is így vagy 20 gb zenét meg videót letörölnöm róla...
Amire magamtól rájöttem,hogy átállítottam a frissítést Automatáról 15 percre így megjönnek legalább. Esetleg az IOS topik nál tudsz belinkelni kedves Tigercat ,hogy ott hol beszélnek erről?

(#80788) TigerCat válasza kkp900 (#80787) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Korábban olvastam az iPhone topikban, esetleg dobd be oda...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80789) general válasza brickm (#80785) üzenetére


general
addikt

Nem egyre gondolunk. Nekem kicsi lenne az 1 tera egy iMacben, ez a bajom. Pedig már az is irreális árazással kerül forgalomba. SSD természetesen, a fusion drive-ot ne is említsük. A 2 tera sem lenne elég egyébként, de annak az árából ( a különbözetből) meg már egy macbookot vesz az ember...:-D
Én nem akarok külső meghajtóról dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#80790) K1nG HuNp válasza general (#80789) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

marpedig a legtobben ezt teszik, foleg ha mar 1nel tobb ember is azonos anyagon dolgozik es esetleg meg az adatot is biztonsagosabban akarjak tarolni. 10gbes ethernet portal siman jonak kellene lennie egy jol osszerakott otthoni halonak mindenre

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80791) tuzpenge


tuzpenge
őstag

Sziasztok!
Biztos triviális, de egyszerűen nem találom hogyan tudnám a numbersen belül beállítani a cellaformátumot. A dátumjelenleg így jelenik meg: 10/12/19 (ez lenne a 2019.10.12) és 11/12/19 (ez lenne a 2019.11.12). Ezt szeretném megváltoztatni hogy év.hó.nap legyen. Légyszi segítsetek hogy kell ezt!
Köszönöm!

ˣ

(#80792) Wiz Khalifa válasza Head88 (#80782) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Rendben. Megpróbálom a javaslatokat.

Viszont az internet recovery-vel nem állítódik vissz az előző rendszer, minden tekintetben, minden régi adattal, profillal stb...?

Smoke some weed nigga!

(#80793) K1nG HuNp válasza Wiz Khalifa (#80792) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

nem, csak lehuzza a telepitot a netrol, teljesen friss rendszer

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80794) Wiz Khalifa válasza K1nG HuNp (#80793) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Jah értem. Köszi a segítségeket. :R

Smoke some weed nigga!

(#80795) brickm válasza kkp900 (#80787) üzenetére


brickm
őstag

spark

(#80796) kkp900 válasza brickm (#80795) üzenetére


kkp900
senior tag

És ő mi lenne? mi az a spark?

(#80797) marsu. válasza kkp900 (#80796) üzenetére


marsu.
senior tag

(#80798) kkp900 válasza marsu. (#80797) üzenetére


kkp900
senior tag

Köszi szépen de nem szeretnék még egy újabb levelező programot telíteni a telora.
Gmail van az tökéletesen teszi is a dolgát.
Ezzel a gyárival meg csak kezdenek valamit egyszer.
Az a vicc ,hogy ugyan azzal a beállításokkal másoknak tökéletesen működik nálam meg még sok embernél meg nem...hogy mit tudtak a 13.-as szoftverrel elrontani azt nem tudom.De kb csak 2 évnél fiatalabb teloknál hiba legalábbis amikről én tudok az X és XS Max ami az enyém is pld..Nem olvastsam,hogy régebbi telókon is baj lenne..

(#80799) K1nG HuNp válasza kkp900 (#80798) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

miota iphoneom van SZANDEKOSAN a hivatalos appot hasznalom, fenyevekkel jobb es atlathatobb mint a gmail szamomra.

2 outlook, 1 cloud es 2 gmail zakatol alatta hibatlanul.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80800) TigerCat válasza K1nG HuNp (#80799) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez így van. Én is jobban szeretem, de mivel a Gmail saját domain-nel megy és használok több kimenő e-mail címet amit a gyári nem kezel le (Gmail appban választható a küldő), így kénytelen vagyok néha megnyitni. De a felület egyértelműen átláthatóbb.

Pl.: Gmail-ben nem lehet csak listanézetben használni az inboxot, mindenképpen kis jelölőket tesz elé. Felesleges, így is, úgy is csak egyesével tudom megjelölni, húzásra nem. Speciel ez zavar. Az üzenetek áthelyezése sem az igazi, Mail-ben jobbra húzom és már megy is. Összességében átgondoltabb, letisztultabb a gyári app. Szerintem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.