Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80401) vasi89 válasza Smiley (#80399) üzenetére


vasi89
addikt

azt elismerem, hogy elindítottak valamit de valami borzasztóan rossz volt ipodon zenét hallgatni. Többet is próbáltam de az h az apple-nél még mindig nincs személyre szabható eq az nevetséges. Egyszerűen az iphone is borzasztóan szól. ÉS tényleg csak az EQ-n múlik mert pl spotifyban van saját, azzal szépen be lehet lőni a hangzást.

(#80402) consono válasza vasi89 (#80401) üzenetére


consono
nagyúr

Ezzel nekem még soha nem volt bajom, -ezek szerint az én fülemre csinálja az EQ-t az Apple :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#80403) vasi89 válasza consono (#80402) üzenetére


vasi89
addikt

nyilván az sem mindegy mit használsz. Ha apple fülest, azzal jó lehet az eq de az apple fülesekről inkább nem írnék semmit. Mindenkinek más az igénye. Az okosok azt mondják az a jó fülhallgató amihez eq sem kell de valahogy nem akarok 50 ezret kiadni egy sima fülhallgatóért, illetve én nem hiszem, hogy létezik olyan fülhallgató ami alapbeállításon mindenkinek tetszik.

(#80404) lmno válasza vasi89 (#80403) üzenetére


lmno
őstag

Az a 10+ EQ preset nem elég? Egyébként nem kell 50 ezres füles, jó márkát kell venni, pl. nekem egy 10 ezres Sony van, ami körberöhögi az ilyen beats-féleségeket nemcsak hangzásban, hanem időtállóságban is. És EQ nélkül is teljesen jól szól.

(#80405) Smiley válasza vasi89 (#80401) üzenetére


Smiley
őstag

Minden szamhoz egyedi EQ-t tudsz beallitani meg az Shuffle-n is... amugy szerintem is felesleges az EQ.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80406) vasi89 válasza lmno (#80404) üzenetére


vasi89
addikt

van sony fej és fülhallgató is többféle, van sennheiser, xiaomi is, és technics fejhallgatóm is. iphoneon mindegyik kritikán aluli volt eq nélkül, gépen már más mert elég jó hangkártya van az apple gépekben. Viszont eq nélkül nekem sehol nem felel meg. Én mondjuk erről senkit nem akarok meggyőzni de nem a levegőbe beszélek. Ipod-al egy időben használtam egy sima sony mp4 lejátszót is. EQ nélkül is összehasonlíthatatlanul jobb a sony.

[ Szerkesztve ]

(#80407) consono válasza vasi89 (#80403) üzenetére


consono
nagyúr

Én tényleg az Apple fülesét használom telefonon, mert egyedül az kényelmes a fülemnek. Néha gépen is. Fejes meg nem fér el mindig nálam. Mondjuk a kocsit én is EQ-zom...

"In God we trust. All others must bring data"

(#80408) galaxys80


galaxys80
veterán

Tesztelgetem most az AFP-t is egy kicsit.
Van egy, olyan problémám, hogy ha a NAS valamelyik mappájában létrehozok egy új mappát és oda szeretnék letölteni vagy másolni valamit, akkor időnként nem engedi, mert az írja ki, hogy hiba....a fájl nem található. (persze, hogy nem. most szeretném oda másolni).
Átállva SMB-re ugyanez a művelet gond nélkül lefut.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

(#80409) joey04 válasza vasi89 (#80406) üzenetére


joey04
titán

Nekem ilyen van. Nincs gondom telefonnal sem. Nem egy csúcsdarab pedig.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#80410) galaxys80


galaxys80
veterán

Látom ezzel az SMB / AFP szenvedésemmel nem sok mindenkit indítottam be. :DDD
Visszatekintve az elmúlt 1.5 évet, továbbra is imádom a MacOs-t. Kivéve a hálózatos dolgait. Na azt kegyetlenül rühellem. :D

[ Szerkesztve ]

(#80411) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag


kedvenc ficsorom :D

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80412) hszilard666 válasza Smiley (#80399) üzenetére


hszilard666
veterán

Nice. 3 éves voltam amikor megjelent! :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80413) trobi28 válasza K1nG HuNp (#80411) üzenetére


trobi28
addikt

Ezt nem ismertem.
Ennek mi értelme?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80414) K1nG HuNp válasza trobi28 (#80413) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

kiszaladok konyhaba, elkezdek beszelgetni szobatarsammal, barmi :D asztalra nem akarom rakni a kis tokjat meg minek oregbitsem ha itt is megall

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80415) trobi28 válasza K1nG HuNp (#80414) üzenetére


trobi28
addikt

Értem.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80416) galaxys80


galaxys80
veterán

A Findert, hogyan lehet rávenni arra, hogy mindig név alapján listázza a fájlokat?
Hiába állítom be neki, egy restart után már megint a semmit írja.

(#80417) Smiley válasza hszilard666 (#80412) üzenetére


Smiley
őstag

En nagyon orulok hogy ateltem. 15 eves fejjel ott nyomkodtam a nappali padlojan az iPod-ot meg a PowerBook-ot es kb 5 perc utan tudtam, hogy ezt pont nekem talaltak ki... csak ugye kozel $3500 volt a ketto egyutt :D Engem ott fertozott meg, felelmetes mennyire jol ossze volt rakva mind a 2 cucc. A PowerBook teljesen passzivan mukodott barmit is csinaltam vele, az iPod-ban meg nagyobb disk volt mint az asztali gepemben. :D Jah es ott volt a par honapos OS X is, amit nem lehetett osszehasonlitani a Windows 2000-el.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80418) TigerCat válasza galaxys80 (#80416) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Alapértelmezetté kell tenni, plusz az eddig beállított mappákra is alkalmazd. Ezt vagy Automatorral, vagy manuálisan.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80419) tboldi válasza hszilard666 (#80412) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg 6, juhé! :DDD

Amúgy nekem is egy iPod, konkrétan egy második generációs Shuffle volt az első Apple termék, amit valaha a kezemben fogtam.
Aztán 8-9 évvel később meg is vettem az első saját Apple cuccomat, egy MacBook Airt, és ezzel hivatalosan is elindultam a lejtőn. :D

(#80420) galaxys80 válasza TigerCat (#80418) üzenetére


galaxys80
veterán

Hol kell ezt manuálisan alapértelmezetté tennem pontosan?

(#80421) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Tapasztalt valaki olyat bármilyen mac modellnél, hogy kb 10-15perc facetime után a gép lefagy és újraindul?
Nekem a legújabb 2018-as gép ma 2x is eljátszotta, minden előjel nélkül. Másodjára már szinte semmi nem is ment a háttérben sem. A gép hőmérséklete 60fok se volt. (mojave 14.6)
Lehet róla tudni valamit, mi okozza?

(#80422) Syl válasza tboldi (#80419) üzenetére


Syl
nagyúr

Szemtelenül fiatalok vagytok. Nekem '86-ban egy eredeti, 128KB Macintosh vette el az Apple szüzességemet. Totálisan beleőrültem. Igaz a folytonos floppy-cserélgetés sokat rontott az összképen, de szerelem volt az első látásra.

(#80420) galaxys80

Finder Nézet menü, Nézetbeállítások megjelenítése (cmd j)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80423) CharlieDrop válasza K1nG HuNp (#80411) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jót tesz a membránoknak :D :C

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80424) domerator


domerator
veterán

Sziasztok,

A Coconut tud hasonló akku statisztikát, mint a telefonok? Arra gondolok, hogy teljes feltöltés után meg tudom nézni a kijelzőidőt, milyen folyamatok, vagy appok fogyasztottak az akkuból a feltöltés óta, stb... esetleg grafikon?

Ha a Coconut nem tud ilyet, akkor van rá más app esetleg?

(ingyenes kellene, mert annyira nem életkérdés, csak kíváncsi vagyok... szerintem a másfél éves Airem jó állapotban van, sleepben napokig is elvan pár százalékos eséssel, múltkor teljesen feltöltöttem sleepben, napokig úgy állt és kinyitva megvolt a 100%. Gyári High Sierra van rajta... és marad is)

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#80425) hszilard666 válasza Smiley (#80417) üzenetére


hszilard666
veterán

Cuki sztori!
Nekem is powerbook volt az első almás laposom, 2009 ben egy g3 as! Ipodom sosem volt sajnos, iphone 3g volt az első almás cucclim ha jól emlékszem :B

TBoldi:
hehe, mindenkinek volt shuffleje az ismerősi körömben anno, csak nekem nem :DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80426) K1nG HuNp válasza CharlieDrop (#80423) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

membranoknak? ezt most nem ertem

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80427) TigerCat válasza galaxys80 (#80420) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Kiválasztod a mappát, amelyik nézete úgy jó ahogy szeretnéd (pl. lista, vagy ikonnézet, ikonok mérete, rendezés, stb.), majd a mappa beállításaiban alapértelmezetté teszed.

Azokban a mappákban ahol nem veszi át a beállítást, sajnos manuálisan ki kell törölnöd a .DS_Store fájlokat, amelyek a beállítást tárolják. Én ezzel kezdeném egyéként... Régebben volt rá tool a sztórban, de keresővel, vagy Automatorral is megcsinálhatod. Csak jelenítsd meg a rejtett fájlokat. ForkLift egy gombnyomásra hozza egyébként.

Telepítést követően első dolgom a Finder nézeteinek beállítása és alapértelmezetté tétele, így később bármerre járok, már ez a beállítás van érvényben, nem kell küzdeni vele. No meg a BetterTouchTool (vagy a Store-ból a BetterSnapTool) Snap Areas funkciója is hasznos, hiszen ott is van elmentett pozíció és méret.

Nagyjából ennyi...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80428) galaxys80 válasza TigerCat (#80427) üzenetére


galaxys80
veterán

(#80422) Syl

Köszönöm mindkettőtöknek.
.DS.store fájlokat egyébként is töröltem Forklift-el. Illetve defaults write com.apple.desktopservices DSDontWriteNetworkStores -bool TRUE parancssorral elvileg le is tiltottam.
A cél mondjuk az lett volna, hogy az Apple szerint ezzel gyorsulhatott volna az SMB fájl böngészés.[link]
De természetesen nem változott semmi. :(

(#80429) TigerCat válasza galaxys80 (#80428) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gyorsítani nem fog, tudtommal csak nem hozza létre a fájlokat hálózati meghajtókon.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80430) galaxys80 válasza TigerCat (#80429) üzenetére


galaxys80
veterán

Valóban nem gyorsított. De ha elolvasod a fenti linken, akkor az Apple ezt a parancssort javasolta a böngészési sebesség gyorsítására.
To speed up SMB file browsing, you can prevent macOS from reading .DS_Store files on SMB shares. This makes the Finder use only basic information to immediately display each folder's contents in alphanumeric order.

(#80431) Syl válasza galaxys80 (#80430) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha a böngészési sebességet szeretnéd gyorsítani, akkor ne Finderrel bogarássz az SMB megosztáson, hanem Forklifttel. Érezhetően pattogósabb minden művelete az én ősrégi zyxelemen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80432) CharlieDrop válasza K1nG HuNp (#80426) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha jól látom, akkor a noti kijelző tetjén állnak az airpodok.
A hangkeltés kis hangszórókkal történik, amikben ugye kis mágnes van, ezért "ragad" oda a kijelzőhöz (lásd hangszóró). Ezek a kis mágnesek ahogy mozognak, rezegtetik a membránokat úgy szól a hang. Ha ez a mágnes folyton kifeszül nem tesz jót a membránoknak.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80433) #35104512


#35104512
törölt tag

Sziasztok, 200ezer körül milyen/melyik macbook -ot érdemes venni..? Inkább pro érdekelne, de soha nem volt ilyenem, nem tudom melyik évjárat/konfiguráció az ami jó vétel lehet ebben az árban ha van ilyen egyáltalán.. Köszönöm

(#80434) Head88 válasza #35104512 (#80433) üzenetére


Head88
addikt

200 körül 13" 2015 pro amit érdemes.

(#80435) galaxys80 válasza Syl (#80431) üzenetére


galaxys80
veterán

Fent van a Forklift is, de én nem látok sebességbeli különbséget a fájlok megjelenítésénél.
Zyxel NAS-om van nekem is.

(#80436) Syl válasza galaxys80 (#80435) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor jól emlékeztem a típusra.
Nekem nincs nagy gondom az smb sebességével. Igaz ugyan, hogy kb felét tudja mint a Win vagy a Linux, de nem vészes.
Ja, és természetesen LAN-on csatlakozom a hálózathoz. Wifi-n katasztrófa a sebesség nálam is. Pedig ac wifi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80437) galaxys80 válasza Syl (#80436) üzenetére


galaxys80
veterán

LAN-on vagyok én is. Másolási sebesség az teljesen rendben van. A böngészés ami sokkal lassabb, mint win-en.

(#80438) #95561216 válasza hszilard666 (#80425) üzenetére


#95561216
törölt tag

Huh, nekem 2007 korul egy 2. Generacios ipod shuffle. Jo cucc volt, csak az itunes kergetett oruletbe. A masodik apple termekemre ezert is kellett tavalyig varni, de ott beindult a lavina :D

(#80439) hszilard666 válasza #95561216 (#80438) üzenetére


hszilard666
veterán

Megértem, ha elkapja az embert a gépszíj nincs megállás! :D Sajnos a mostani termékeknek nincs meg a varázsa mint régen. Életem első új apple laptopja a 2011 es 15" es prom volt, 14 körül voltam. Hát amikor kibontottam érzelmi katarzist éreztem. Mostanában sajnos ez már nincs meg egyik terméknél sem. Mondjuk lehet hogy csak én égtem ki.

Leggázabb kibontásom a homepod volt, kinyitom, setupolnám és hibaüzenet. Mondom szupi, hívom a supportot, ők meg azzal vannak elfoglalva hogy honnan van nekem ilyen itthon, és hogy küldjem a számlát azonnal, az nagyon gáz szitu volt. Aztán kiderült hogy nem nálam volt a hiba, hanem a homekitemnek kellett egy update. De nem a supporton mult a megoldás. :(((

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80440) trobi28


trobi28
addikt

Nektek működik a feloldás Watch-al?
Nekem Catalina óta nem :(

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80441) Kommy válasza trobi28 (#80440) üzenetére


Kommy
veterán

Nekem működik , Apple Watch Series 2 5.3.2-es rendszerrel és Catalina-val (Macbook Air 2017)

(#80442) trobi28 válasza Kommy (#80441) üzenetére


trobi28
addikt

Lehet hogy a Watchal lesz a bibi, 6.01 van rajta. Remélem hamarosan javítják.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80443) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék kérni:

Adott egy Mac Pro, 2017-es és töröltem az ssd-t mivel el akartam adni. Sajnos utána egy mappa képe villogott egy kérdőjellel a közepén, újraindítottam és nyomtam a command + r, bejött, hogy hálózat választása de sajnos nem kapcsolódik egyikhez sem. Hogy lehet ezt megoldani?

Segítségeket előre is köszönöm!

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#80444) r4z válasza delibab (#80443) üzenetére


r4z
nagyúr

Milyen hitelesitest hasznal a wifid? WPA/WPA2? DHCP aktiv? Probaltad a jelszot angol/amerikai kiosztassal beirni?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#80445) delibab válasza r4z (#80444) üzenetére


delibab
senior tag

Aztaku... amerikai kiosztással kapcsolódott... :W
Nagyon köszönöm!

Viszont most az újratelepítésnél azt írja, hogy: "a helyreállítási szerveren a telepítési információk sérültek" és nem is kezdi el a telepítést.

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#80446) delibab válasza delibab (#80445) üzenetére


delibab
senior tag

Esetleg erre a telepítési problémára valakinek van ötlete?

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#80447) vasi89 válasza hszilard666 (#80439) üzenetére


vasi89
addikt

Törvény tiltja, hogy itthon használd vagy mi? :DDD a support elég nevetséges amúgy, akármit mondanak az utólag kiderül mindig, hogy hülyeség :DDD

(#80448) moya#no1


moya#no1
aktív tag

üdv. sikeresen frissítettem a macOS-t. Viszont az utorrentem ugye 32 bites volt, kérdésem az lenne van már elérhető 64 bit verzió belőle? nem találom :( köszi

Just Ride KTM

(#80449) Head88 válasza moya#no1 (#80448) üzenetére


Head88
addikt

Azért nem találod, mert nincs.

(#80450) hemaka válasza moya#no1 (#80448) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nincs belőle, qBittorrent, Folx, ilyesmik jók helyette.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.