Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80251) NGA válasza sirkope (#80250) üzenetére


NGA
addikt

A képernyő megosztás csak valami 2018-as gépektől működik azthiszem

(#80252) Head88 válasza sirkope (#80250) üzenetére


Head88
addikt

Ez egy 2012-e mini ugye? Raksz Liont amit upgradelesz 10.12 sierrára és onnan már rakhatod a katinkát. (meglesz minden szükséges firmware frissítés)

[ Szerkesztve ]

(#80253) Diokhan válasza California1 (#80247) üzenetére


Diokhan
addikt

Elvileg be lehet, de nem tudom, sosem próbáltam. Biztos, hogy működik az USB csatlakozó?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#80254) hemaka


hemaka
nagyúr

Arra van valami gyógyír, hogy a kataluvnya a külső billenytűzetnek ne felejtse már el mindig a kiosztását? Az í betűt állandóan elpakolja a 0-ra... :W

(#80255) Syl válasza hemaka (#80254) üzenetére


Syl
nagyúr

Régóta használok hagyományos (ezeöccázas) magyar pécé billentyűzetet Mac-hez és még soha nem volt gond a 0 és í vagy y-z billentyűkkel.

Egyébként:
"Felcserélődött í és 0 gombok
Előfordulhat, hogy az í és 0 gombok felcserélődtek. A javítása úgy a legegyszerűbb ha töröljük az alábbi fájlt:
/Library/Preferences/com.apple.keyboardtype.plist
majd újraindítjuk a gépet. Újraindítás után fel fog jönni egy ablak, ahol a billentyűzet típusát tudjuk beállítani. Itt kell a bal shift mellett megnyomnunk az í-t. Ezután jó lesz."

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80256) hemaka válasza Syl (#80255) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez addig működik, amíg le nem altatom, vagy újra nem indítom stb. Utána megint felcseréli. :W És csak ezt a kettőt cseréli fel egyébként, semmi mást...

(#80257) Syl válasza hemaka (#80256) üzenetére


Syl
nagyúr

macOS gyári magyar keyboard layout-ját használod vagy valami egyedit?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80258) hemaka válasza Syl (#80257) üzenetére


hemaka
nagyúr

Simán a gyárit használom.

(#80259) Syl válasza hemaka (#80258) üzenetére


Syl
nagyúr

Én régóta ezt használom: [link]

"A kiosztás telepítése
Másoljuk be a /Library/Keyboard Layouts könytvár alá és állítsuk be a jogokat terminálból:
sudo chmod -R 755 /Library/Keyboard\ Layouts/Hungarian_tl.keylayout
sudo chown -R root:wheel /Library/Keyboard\ Layouts/Hungarian_tl.keylayout

Majd jelentkezzünk ki és vissza. Ezután a Rendszerbeállítások / Billentyűzet / Beviteli forrás panelen adjuk hozzá a Hungarian_tl-t az egyebek kategória alól."

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80260) hemaka válasza Syl (#80259) üzenetére


hemaka
nagyúr

Köszi, kipróbálom.

(#80261) Syl válasza hemaka (#80260) üzenetére


Syl
nagyúr

Én azért szeretem, mert a spéci karaktereket oda rakja, ahol az elmúlt ~30 évben megszoktam. Pl. @ az Alt+v

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80262) California1 válasza hszilard666 (#80249) üzenetére


California1
őstag

Próbáltam egy Safe Mode-ot és ez lett...
Villogó mappa kérdőjellel

(#80263) bmakszim válasza Papa-Het (#80236) üzenetére


bmakszim
senior tag

Én se vagyok szakértő, de igen a vp9 az tulajdonképpen a hevc "konkurenciája". A hevc viszont nem csak az iOS-ből lehet ismerős, nem Apple technológia.

(#80264) Friczy válasza NGA (#80251) üzenetére


Friczy
senior tag

Nem a Macbooknak kell 2018-asnak lennie, hanem Ipad oldalról válogatós. A 2016-os Macbookomról az Ipad Pro 10.5-re problémamentesen ment a képernyő.

(#80265) sirkope válasza Head88 (#80252) üzenetére


sirkope
tag

Nem, 2011 mid, nem támogatott, ezért kell a dosdude1 trükk.
Egyébként MM.51.0077.B10 a Boot ROM.

(#80266) sirkope válasza Friczy (#80264) üzenetére


sirkope
tag

Én is úgy tudom, hogy Mac oldalról ha fut a Catalina, az már elég.

(#80267) sirkope


sirkope
tag

Felajánlotta a Catalinát, mint frissítést.
Meg az összepárosítást az iPaddal.

(#80268) sirkope


sirkope
tag

Érdekes, dosdude1 firmware updater MM51.88Z.007F.B00 Boot Romot telepített.
Megy a Time machine backup, 38,31GB kb egy óra.

Ha lement, megpróbálom a felajánlott frissítésként felrakni, de előtte csinálok egy telepítő USB-t is, just in case. Nem biztos, hogy mindet ma. Meglátom mire lesz időm.

[ Szerkesztve ]

(#80269) galaxys80 válasza Syl (#80259) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezzel pl a del gombbal lehet törölni?

(#80270) NGA válasza sirkope (#80266) üzenetére


NGA
addikt

Nem, nekem a 2011-esen nem megy, hiába catalina

(#80271) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Nálatok az iTunes mennyire sz@rakszik? Valamiért megszűnt az a funkció hogy ha zeneszámot szeretnék váltani egy másik albumról, akkor eddig 2 klikkből megoldotta, na most ha kétszer kattolok rá, akkor pause van, majd újra 2x katt és kezdi el az új dalt játszani amit kiválasztottam... a mai újdonsága, hogy az "összes" feliratra kattintva nem nyitja meg a teljes listát mondjuk egy előadó esetében ha az összes albumát szeretném látni vagy videóját. Apple Music használatról van szó. Úgy kell elképzelni, hogy reggel még működik, estére meg elfelejti... én nem értem mit művelnek epöléknél, de az utóbbi frissítések nagyon mellé sikerültek. Az albumokra kattintva megnyitja, azzal nincs gond, viszont az összes felirat nem akar működni. Semmit nem állítottam a beállításokban. Mojave 10.14.6 van, kezd parádés lenni. Ezt a 4 klikkel zeneváltást kb 1 hete figyeltem meg. :W Valami ötlet, tanács?

(#80272) Syl válasza galaxys80 (#80269) üzenetére


Syl
nagyúr

Persze, ugyanúgy működik, mint Windowson.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80273) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

Töltés közben (tudomásom szeirnt gyári töltő) az kurzor kicsit laggol/ugrál ha használom a touchpadot. Egérrel még nem tudtam kiprobálni..ma talákoztam ezzel a jelenséggel.
Ha nincs töltőn akkor simán mozog a kurzor.
2015 MBP 13" Hsierrra 10.13.6

Köszönöm a tippeket! :R

(#80274) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Valaki mostanság váltott Macbook Air (2017 vagy előttiről) vadi új Air-re?
Ma voltam az iCentre-be, de egyszerűen rosszabbnak érzem a gépelést. Elszórakáztam 20-25percet míg gépeltem a Macbook pro-n Air-en és a régi Air-en, de nekem a korábbi Air billentyűzete jobbnak tűnik. Létezik ez hogy rosszabb az új billentyűzet mechanika vagy csak én érzem úgy?

Üdv: Csabee.

(#80275) tboldi válasza Csabee. (#80274) üzenetére


tboldi
nagyúr

Más, az biztos. Hogy rosszabb vagy jobb, szerintem egyénfüggő.

(#80276) Csabee. válasza tboldi (#80275) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Az új kijelzője tetszik, a billentyűzete nem.. így nem tudom váltsak-e.

Üdv: Csabee.

(#80277) K1nG HuNp válasza Csabee. (#80276) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Teljes mertekben megszokhato es elvezheto az uj '19es airen a bill. Van mar par ezer sor kod benne igy egy honap alatt es en siman hozzaszoktam pedig eddig evekig cherry mxen kattogtam. Ott boltban allva lehet nem jon at annyira.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80278) NGA válasza Hooper (#80273) üzenetére


NGA
addikt

Ez az utángyártott töltő jellemzője pedig pont.

(#80279) Csabee. válasza K1nG HuNp (#80277) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Valóban nem tudtam leülni a boltban. Muszáj lesz úgyis váltanom előbb utóbb. Köszi az infot.

Üdv: Csabee.

(#80280) California1 válasza California1 (#80242) üzenetére


California1
őstag

Üdvözlet urak!
Tegnap írtam egy 2007-es MacBook Pro 15" miatt. Különböző billnetyű kombinációk után
sikerült nagy nehezen a recovery módig eljutni . Sikerült letöltenem egy Snow Leopardot is.
Szóval menne a boot, aztán megáll és az alsó képen látható dolog jön be ,és utána se kép se hang....

Több mint 15 éve használok Mac gépeket de ilyet még soha nem láttam. Nagyon érdekel mi lehet ez. Alaplap? HDD ? Valaki esetleg látott már ilyet?

(#80281) hszilard666 válasza California1 (#80280) üzenetére


hszilard666
veterán

Kernel panic!
Régi 2011 es macbookomon alaplapi hiba okozta, viszont volt egy 2015 ös 12” es macbookom ahol meg a halott SSD.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80282) Smiley válasza California1 (#80280) üzenetére


Smiley
őstag

Indítsd el verbose módban és azt fényképezd le, mert így senki nem fogja megmondani neked, hogy mi a baja. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80283) California1 válasza Smiley (#80282) üzenetére


California1
őstag

Köszi a választ srácok!
Elinditanám Verbose módban ha elindulna :-) Nem nagyon reagál semmire. Vagy csak óriási kínlódás árán.

(#80284) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

mennyire normalisak ezek a szamok amugy?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80285) California1 válasza Smiley (#80282) üzenetére


California1
őstag

Jah ,Verboseban úgy indul el ,hogy inditási hang és utána blank screen.
Csak világít a display.

(#80286) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!
Macbook Pro vásárlás a kérdés továbbra is. 2015 13" alap macbook promat cserélem le.
A fő szempont, webáruház kezelés, excel adatbázisok kezelése, képszerkesztés, weboldalkészítés és minden amik ezzel járnak.
Meg érheti 15"-os gépet venni, amiben van dedikált vga is? Vagy elég lehet a 13" dedikált vga nélkül?
2017-2018-2019 Macbook Prok. Ezekből a szériákból melyiket tudjátok ajánlani, esetleg van valaki akinek van tapasztalata több modellből is az említettek közül?
Melegedési problémák, billentyűzet? Ezekről olvastam, de pontosan nem tudom, hogy jelenleg, frissítések után melyiket érintik ezek a dolgok.
Plusz ha valaki tudja honnan érdemes beszerezni őket, azt is megköszönöm. (Használt és új is szóba jöhet egyaránt)

Köszönöm!

(#80287) Csabee. válasza K1nG HuNp (#80284) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Karácsonyra 80%-on leszel ha így haladsz! :D

Amúgy meg nem feltétlen kell hinni az ilyen adatoknak.

Üdv: Csabee.

(#80288) Head88 válasza K1nG HuNp (#80284) üzenetére


Head88
addikt

Ezek a számok tájékoztató jellegűek.(apple szervizek pl a coconut adatait nem fogadják el bizonyítéknak egy esetleges meghibásodás esetén) Nem kell megijedni. Néhány töltésciklus után ezek a százalékok majd feljebb ugranak. A te dolgod csak annyi, hogy használd az akkut. (látom ezzel nincs is gond...napi 1 ciklust kap) 1000 töltésciklura vannak tervezve, de jóval többet is kibírnak.

Arra figyelj, hogy ne merítsd kikapcsolásig, illetve érdemes 20 és 80% között tartani a töltöttséget.

[ Szerkesztve ]

(#80289) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van valami Safari bővítmény, amivel vimeo-ról a videókat le lehet tölteni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80290) K1nG HuNp válasza Head88 (#80288) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

20% 80%ra szoktam figyelni, inkabb kihuzom ha mar fel van toltve es lemeritem megint. annyi lenne a kerdesem, hogy pontosan mit is jelent 1 ciklus? 4200mAH elhasznalasat? :F

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80291) Smiley válasza California1 (#80285) üzenetére


Smiley
őstag

Hat... szerintem a 8600GT lehet a doglott. Az nem volt egy sikerszeria.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#80292) Head88 válasza K1nG HuNp (#80290) üzenetére


Head88
addikt

Lemeríted a kapacitás 100%-át és ezt teljesen feltöltöd. Részletekben is működik. pl merítesz 20%-ot, újratöltöd és megismétled még 4-szer.

(#80293) hemaka


hemaka
nagyúr

Lefrissítettem a legújjabb katát, azóta a safari olyan lassú mint a dög, ráadásul a fb-n a falat nem tölti be. :F Én hadakozok csak vele? :DDD

(#80294) Syl válasza hemaka (#80293) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen :D Én maradok a tizenöt éve bevált rókánál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80295) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Biztos hülye kérdés, de akik Finder-t használnak, hogy másolnak? Mintha lenne valami beállítás,hogy olyan kétpaneles féle legyen a finder. Hogy kell azt beállítani? Nem találom.

Most úgy másolgatok, hogy két külön Finder-t nyitok és úgy huzogatom át. Ha nem akarok valami külső appot használni, hogy kéne ezt jól csinálni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#80296) hszilard666 válasza V.Stryker (#80295) üzenetére


hszilard666
veterán

CMD+C majd CMD+V. Én a finderbeen füleket használok és úgy lépkedek. Annyira nem kényelmes mint anno a total commander, de majdnem. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#80297) Syl válasza V.Stryker (#80295) üzenetére


Syl
nagyúr

Miért szopatod magad a Finderrel? Ott a Storeban az ingyenes Forklift v2. Beállítod a millió éve Norton/Total Commenderen megszokott billentyűket és boldogság van :B

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80298) hemaka válasza hszilard666 (#80296) üzenetére


hemaka
nagyúr

Én a Commander One-t használom inkább.

(#80299) Syl válasza hemaka (#80298) üzenetére


Syl
nagyúr

Igaz ugyan, hogy Total Commander nincs macOS-re, de van pár alternatíva: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#80300) brickm válasza V.Stryker (#80295) üzenetére


brickm
őstag

terminal. ;] Amugy forklift

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.