Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79901) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Felment a Katalin, holnap majd megnézem... Elsőre csak annyi, hogy jól szétpakolt mindent.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79902) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

nektek photos icloud sync megy? nekem halott es redditen is olvasom hogy off. nekem a macrol felfele nem megy, lejonni lejonnek a cumok.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79903) joey04 válasza R a y (#79872) üzenetére


joey04
titán

Harmadik béta óta használom az ios 13-at, semmi olyan gondja nincs, ami kizárná a mindennapi használatot. teljesen jó rendszer, a konkurenciához képest meg pláne.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#79904) Bagan


Bagan
aktív tag

Hali!
Call of Duty Mobile jatek valahogy rateheto esetleg Airre vagy felesleges ezen gondolkoznom?

(#79905) Diokhan válasza TigerCat (#79901) üzenetére


Diokhan
addikt

Azt hogy érted, hogy szét pakolt?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#79906) Lall válasza Lall (#79899) üzenetére


Lall
veterán

No. Alvásba 7 óra alatt nem merült 1%-ot sem. Maradhat. :D Remélem nem csak valami bug. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#79907) galaxys80


galaxys80
veterán

Mi az az áthelyezett mappák az asztalon?
Lehet ezt törölni?

(#79908) Syl válasza galaxys80 (#79907) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy emlékszem te voltál az egyik aggódó Transmission Remote GUI használó, hogy nincs belőle 64 bites verzió. Nos Alpha változat már elérhető és hiba nélkül megy katinkán: [link] Simán átvette a régi transgui beállításait és a futó torrenteket sem kutyulta össze :C

Az asztalon az áthelyezett mappa az csak egy link, törölhető.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79909) Syl


Syl
nagyúr

Ezt a Sidecar-t hogy a retekbe lehet beüzemelni? Minden adott hozzá, iPad, azonos apple id (kétfaktoros), bluetooth, airdrop megy, de a Sidecar beállításban szürke a mező:

Azt írja a help "A Sidecar használatához nem kell kábellel csatlakoztatni az iPadjét a Mac géphez"

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79910) Alex91 válasza Syl (#79909) üzenetére


Alex91
félisten

Milyen iPad, pontos tipus?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79911) Syl válasza Alex91 (#79910) üzenetére


Syl
nagyúr

2017-es, sorszámban nem tudom ez melyik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79912) Alex91 válasza Syl (#79911) üzenetére


Alex91
félisten

Az elviekben tamogatott, mert tollas. A noti is benn van a tamogatasi listaban?

Ja, most nezem, ez meg nem tamogatja a pencil-t... Xar, regi cuccaid vannak :DD

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79913) Syl válasza Alex91 (#79912) üzenetére


Syl
nagyúr

A 2017-nek nincs toll támogatása, az 2018-tól van. (közben megnéztem az infót, 5. gen. iPad)
A számítógép pedig Mac Mini 2018.
Ezt a support oldalt is hiába nézem, nem derül ki belőle semmi ami a Sidecar-t érinti: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79914) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Macbook Pro 2015 15" Mid gépen menni fog-e a sidecar?

Szerk.:
Hivatalosan nem fog menni. Találtam egy ilyen patchet, esetleg ki tudná próbálni valaki 2015-ös gépen és a végleges Catalinan? [link]

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#79915) galaxys80 válasza Syl (#79908) üzenetére


galaxys80
veterán

Azta! :C
Köszönöm szépen. Ennek nagyon örülök. :D

Még egy program van ami nem indult el nálam. A Syncios. Ami fura, mert korábban mikor ellenőriztem, hogy mi nem fog működni, akkor nem tűnt fel, hogy 32 bit-es lenne.
Nem tragédia, mert talán egyszer ha használtam.
Ettől függetlenül ránézne valaki, hogy nála megy-e?

(#79916) Alex91 válasza Syl (#79913) üzenetére


Alex91
félisten

A Mini jo, az iPad meg nem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79917) Syl válasza Alex91 (#79916) üzenetére


Syl
nagyúr

Tipikus Apple húzás :((( Sebaj, csak ezért nem fogok új iPad-et venni :N Ez a 2017-es, amire használom, még jó pár évig jó lesz.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79918) kkp900


kkp900
senior tag

Én is frissítettem rá.De megint megszívatott a Safari elvesztettem az összes megnyitott lapomat.
Hogyan tudnám mégis visszanyerni őket?
Az utolsó munkafolyamat összes ablakának megnyitása az sajnos szürke színű így nem lehet megnyitni ...Vagy 30 oldalt vesztettem el amelyek fontosak lettek volna...
Érdekes ,hogy a Firefox sose csinált ilyet most is simán minden lapot megnyitott szépen. Miért ennyire fos ez a rohadt gyári Safari,,,....legközelebb ,hogy tudnám ezt kivédeni?
Plusz azt is elvesztettem,hogy a telefon Safarijában alul felajánlotta mi van megnyitva a gépen! Ezt hol kell újra visszaállítani sehol sem találom . :F

(#79919) nord_ válasza kkp900 (#79918) üzenetére


nord_
veterán

“legközelebb ,hogy tudnám ezt kivédeni?”
Pl. úgy, hogy beteszed egy mappába a könyvjelzők közé? ;) Nem olyan bonyolult ez...

Frissítésnél sose szabad semmit se a véletlenre bízni...

(#79920) r3dsnake válasza kkp900 (#79918) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

TimeMachine

(#79921) TigerCat válasza Diokhan (#79905) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Launchpad. Adott munkát vele... :D

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79922) kkp900 válasza r3dsnake (#79920) üzenetére


kkp900
senior tag

Azzal az a baj ,hogy mindent menteni akar szóval akkor marad a mappás verzió a könyvjelzőkhöz.

(#79923) norbi2010


norbi2010
őstag

Sziasztok!

2019-es Macbook Pro 13" mennyire szereti ha clamshell módban használja az ember? Nem melegszik túl?

(#79924) K1nG HuNp válasza norbi2010 (#79923) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Mit ertunk clamshell mod alatt? mindig le van csukva a teteje mikozben kulso monitor + periferiak? szerintem nem lesz baja, hamarabb throttleol mint engedne h melegedjen a gep.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79925) r3dsnake válasza kkp900 (#79922) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Még szerencse, hogy mindent menteni akar. Különben semmi értelme. :)

Engem pár nappal ezelőtt is megmentett egy masszív szívástól.

(#79926) norbi2010 válasza K1nG HuNp (#79924) üzenetére


norbi2010
őstag

Pontosan erre gondoltam, köszi. :R

(#79927) K1nG HuNp válasza norbi2010 (#79926) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

bar talan a legbiztosabb megoldas a nyitva hagyas + valami anyag a bill tetejere h ne porosodjon. ha nem dobtad ki azt ami eredetileg a kepernyon volt az pl perfekt szerintem.

az uj modellek egy helyen tudnak melegedni, legfelul, a bill teteje feletti csikon, most ha az hozzaer a kepernyohoz, marpedig lezart allapotban igen akkor lehet nem tesz neki jot hosszu tavon bar meglepodnek ha bajt okozna..

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79928) Diokhan válasza TigerCat (#79921) üzenetére


Diokhan
addikt

Ja értem.

Képzeld, 2008 early pro-ra feltettem a High Sierrát és egész jól megy rajta, egyedül az automatikus képernyő fényerővel van bajom, mert ha sötét szobában dolgozom rajta, akkor teljesen sötét a kép, de ha megvilágítom valamivel (telefon vagy éjjeli lámpa), akkor meg viszaadja a képet. Pedig elvileg teljesen sötétben is kellene mutatnia valamit. Ezzel találkoztál már esetleg?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#79929) norbi2010 válasza K1nG HuNp (#79927) üzenetére


norbi2010
őstag

Megvan még igen, azért akarom lecsukni, hogy ne menjen feleslegesen a Macbook képernyője, ha monitorral használom. Olvastam, hogy vegyem le a fényerőt legalacsonyabbra, de az félmegoldásnak tűnik nekem.

(#79930) Syl válasza norbi2010 (#79929) üzenetére


Syl
nagyúr

Valahol a gép bal oldalán, a ctrl/shift gombtól balra van az érzékelő (legalábbis a 2015 MBP-ban ott van), ha oda teszel valami gyenge mágnest, úgy veszi, hogy lecsuktad a kijelzőt. Kikapcsolja a képet, billentyűzetet, touchpad-et.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79931) Smiley válasza norbi2010 (#79929) üzenetére


Smiley
őstag

Semmi baja nem lesz, en 2006 ota igy hasznaltam az osszes notimat ha meloznom kellett es volt kulso monitor. Levenni a fenyerot hulyeseg, mert attol meg ki van terjesztve a desktop es feleslegesen szamolja azt a kijelzot is.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79932) dzsumpika


dzsumpika
tag

Sziasztok! :)

Catalina install előtt állok, mindenképp szeretnék egy clean installt csinálni, pendriveról.
Viszont most nézem, hogy 8.09GB. (Mojave 6GB körül volt).
Már megvan a .dmg telepítő, viszont a 8GB-os pendrivera nem fog felmenni így szerintem :C
Van esetleg valamilyen módszer, amivel csökkenteni lehet a telepítő méretét (pl nyelvi fájlok stb törlése) de ugyanúgy hibátlanul felmegy a gépre? Nem sokat kéne faragni belőle.

Előre is köszönöm! :) :R

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#79933) Alex91 válasza dzsumpika (#79932) üzenetére


Alex91
félisten

Biztos kell ehhez pendrive...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79934) dzsumpika válasza Alex91 (#79933) üzenetére


dzsumpika
tag

idk.
Eddig így csináltam.
Esetleg valami tipp, hogyan lehetne nélküle ? :)

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#79935) Alex91 válasza dzsumpika (#79934) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79936) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Na feltelepítettem Katókát, eddig minden oké :)
Egyet kivéve, a beállításoknál kéri az Apple ID-hoz tartozó jelszavam, meg a gépem jelszavát, de kb. semmit sem csinál vele, marad a kis egyes, adhatom újra.

Holott mindkét jelszót jól tudom, kipróbáltam máshol is.

Valakinek hasonló probléma?

leírtam és 15-jére sikerült :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#79937) dzsumpika válasza Alex91 (#79935) üzenetére


dzsumpika
tag

Köszönöm szépen! :R

*** Több mint 12 éve a Hardveraprón! ***

(#79938) nord_ válasza CharlieDrop (#79936) üzenetére


nord_
veterán

Nekem is meg kellett vagy negyvenszer adni, mire mindent frissített. :)

(#79939) CharlieDrop válasza nord_ (#79938) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)

Most meg kell találjam, hogy rakhatom ki a képernyőt iPadre

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#79940) Syl válasza CharlieDrop (#79936) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem nem kérte egyszer sem.
Az előző telepítésem (sierra->hsierra->mojave) szórakozott ezzel. De aztán kb 2-3 hete nyomtam egy tiszta telepítést, azóta minden kopp-kopp. A régi, sorozatos, sleep-ből való ébredéseim is megszűntek.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79941) CharlieDrop válasza Syl (#79940) üzenetére


CharlieDrop
veterán

lehet ráférne egy clean install, csak hát a rendszer úgy 2016 elejétől jött a Minire, még az earyl 2015 rMBP-ről :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#79942) Syl válasza CharlieDrop (#79941) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor nagyon hasonló cipőben járunk :B '17 elején indult egy 2015-ös MBP, sierra -> high sierra -> mojave, majd idén februárban gépet cseréltem és a MBP utolsó Time Machine mentésével indult a friss, ropogós 2018-as Mini. Pár csukláson kívül nem volt vele sok baj, de azért éreztem, hogy kellene neki egy tiszta telepítés. Ezért katinka tiszteletére, pár hete megejtettem. Nem bántam meg.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79943) nord_


nord_
veterán

Nah, belefutottam a MacPaw sokadik pénzszerzési akciójába: Katikát már nem támogatja a CleanMyMac 3, csak a CleanMayMac X. Elgondolkodtam, hogy vajon tényleg szükség van erre a progira, vagy csak a lusta embereknek ad segítséget az uninstallban és a kuka ürítésében... (Tudom, elvileg van már malware removal funkció is...)
Van, aki megveszi vagy jól gondolom, hogy tényleg fölösleges?

(#79944) r4z válasza nord_ (#79943) üzenetére


r4z
nagyúr

A kukat alapbol uriti a rendszer, az appokat meg le lehet torolni az ingyenes AppCleanerrel.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79945) Baltincs


Baltincs
tag

Sziasztok!
A csodawebtorrentet állítgatnám, és kiválasztanám, hogy a külső vinyó legyen az alapértelmezett letöltés helye, ámde nem tudom az "elérését" és nem fogadja el, és nem találom sehol se, hogyan tudnám jól leírni neki. Ötlet valaki?

(#79946) CharlieDrop válasza Syl (#79942) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Előbb majd a notit törlöm tisztára :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#79947) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

SideCar-t próbálta valaki?
Elvileg Air2-vel mennie kell, de nem látja a gép :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#79948) Syl válasza CharlieDrop (#79947) üzenetére


Syl
nagyúr

Én nagyon akartam próbálni, de a 2017-es iPad-emet nagy ívben sz*rja lefele az Apple...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79949) kkp900


kkp900
senior tag

Elvileg ugye a Finderben kellene látni a telefon tartalmat is.Na már most rádugom az XS Maxomat ,és az ég világon semmi sem történik nem mutatja a Finderben. Mit kell esetleg beállítani neki? Vagy a Telefonon kell állítani valamit? :F

(#79950) India


India
aktív tag

Sziasztok! Catalinába jól látom bekerült a magyar helyesírás is ? :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.