Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80951) mikitot


mikitot
csendes tag

Macbook Pro 2017 decemberében vásárolt. folyamatosan "laggolt", felmelegedett és felpörgött a ventillátor. Nyáron már el sem indult, minden indítást kipróbáltam, soha nem látta az SSD-t. Icentre bécsi út szerint alaplap hiba, 165 000 az első javítási ajánlat. Email váltás után végül 120 000 forintért kicserélték az SSD-t. Szerintem úgy az a hiba, mint az SSD miatt visszahívott Apple Macbooknál, de a sorozatszámom miatt nem cserélték ki ingyen, az mondták az nem szerepel a listában. Mit lehet tenni szerintetek? Köszi.
Egyébként van a családban egy 2015-ös Macbook pro, arról csak jókat tudok mondani, de ez a 2017-es egy elcseszett konstrukció, billentyűzet, csatlakozási lehetőségek és persze az SSD

(#80952) Head88 válasza mikitot (#80951) üzenetére


Head88
addikt

[link]
Touchbar-os gép vagy sima?
Az ssd visszahívás csak a touchbar nélküli 2017 13" gépeket érinti. (mivel ezekben cserélhető az ssd) A touchbar-os gépekben mind alaplapra forrasztott ssd van. Ha ilyennél megy tönkre a háttértár akkor sajnos komplett alaplapcsere.

(#80953) syIex


syIex
veterán

Sziasztok.
Ismet gondolkozom a MacBook-on. :D
Nem tudom igazából, hogy az lenne a jobb vétel vagy egy sima notebook, de iPhone és Apple eszközöket használok és néha azért jól jött a teljes ökoszisztéma régebben is.
Szoval PC melle akarok egy gépet, de eléggé sajnálom a 900k-t a 15” változatért szóval 13” lenne amit akarok. Főként irodai használat valamint netezés filmezés és néha apróbb szerkesztés lenne a fő feladat neki. Szerintetek milyet kellene válasszak ami ezeknek megfelelne?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#80954) TigerCat válasza syIex (#80953) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Erre egy alap gép is jó. Munkatársam vígan elvan az Air-rel...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80955) Thewent12 válasza syIex (#80953) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Alap macbook pro. 450 most emagon, MM-ben.

(#80956) syIex válasza TigerCat (#80954) üzenetére


syIex
veterán

De az Air nem túl “gagyi” képpel rendelkezik a Pro-hoz képest? Filmezés terén nem lenne túl észre vehető pl ennek a hátránya?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#80957) kkp900


kkp900
senior tag

Szeretném megvenni az a Softorino által gyártott IRINGG nevezetű csengőhang programot. És a BOOM 3D programot.Esetleg van e valakinek egy olyan oldala ahol olcsóbban meg tudom venni a programot,mert amit tudtam ott már lejárt az akció sajnos. Vagy várjam meg a Black Fridayt vele?

(#80958) Head88 válasza syIex (#80956) üzenetére


Head88
addikt

2018-2019 Air 13" gépnek már retina kijelzője van.

(#80959) syIex válasza Head88 (#80958) üzenetére


syIex
veterán

Viszont 350-től kezdődnek.
Esetleg [ez] nem jobb vétel lehetne ennyiért? :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#80960) TigerCat válasza syIex (#80956) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szerintem nem olyan vészes, ezt neked kell tudni, csupán a hardver miatt írtam, hogy amire írtad, elegendő. Egyébként pont nem a filmeknél számít, inkább az írott szöveg, a weboldalak tartalma lesz szebb és jobban olvasható, mert részletgazdagabb a megjelenítés. Filmeknél ekkora méretben ez szerintem nem kritikus. Bár az IPS hiánya lehet az. Új, retina Air esetén mindez nem kérdés.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80961) syIex válasza TigerCat (#80960) üzenetére


syIex
veterán

Köszönöm, akkor lehet mégis elég lenne egy újabb Air is.
Egy fontos kérdésem lenn még, hogy PLC programozás mennyire kivitelezhető MacBook-on? Mindent lehet indítani alternatívan róla vagy esetleg ez nem igazán kivitelezhető?

Szerk.: Most néztem az iStyle oldalán és ugyan annyiba kerül a 2017 Pro 13", mint az új Air. Ebben az esetben melyik a jobb választás?

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#80962) Thewent12 válasza syIex (#80961) üzenetére


Thewent12
aktív tag

430-ért ne vegyél 2017-es pro-t, mivel ahogy már említettem az előbb 450-ért 2019-es pro-t kapsz hivatalos helyeken.

Szerk.: Igaz, csak 128-as méretben.

[ Szerkesztve ]

(#80963) trobi28 válasza syIex (#80953) üzenetére


trobi28
addikt

Én egy 2014-es MBA-t használok kb hasonló dolgokra. Terminál szerveren melózok, így a munka sem terheli meg, teszi a dolgát és még sosem éreztem azt, hogy kevés lenne.

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80964) TigerCat válasza syIex (#80961) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Pro gépet csak az újat venném a billentyűzet miatt. Vagy ha nem sürgős, szerintem a 13-as is frissülni fog tavasszal. Én is arra várok, másodlagos gépnek 3-4 évre megfelelő lesz...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80965) syIex válasza TigerCat (#80964) üzenetére


syIex
veterán

Szerencsére a pillangóval még nem volt bajom, pedig volt már nálam pár gép igaz nem huzamosabb ideig max pár hónapig.
Akkor inkább Air, mint a 2017 Pro?
Néztem az újat is, de azért 1 misit nem fogok kiadni másodlagos gépért... :DDD

Trobi28; Köszi, akkor ezzel nem igazán lehet baj ilyen téren! :K

Akkor lehetséges, hogy az új Air-t fogom venni! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#80966) trobi28 válasza syIex (#80965) üzenetére


trobi28
addikt

Nekem is az a kiszemelt utód. Múltkor megnyomkodtam a Mediába, nehezen tudtam ott hagyni. :DDD
Csak azért nem akarom még lecserélni a jelenlegit, mert semmi bajom nincs ezzel sem, olyan állapotban van mint az új, akkumulátora bírja, teljesítményre nekem bőve elég, szóval marad még egy darabig, amíg nagyon el nem csábulok :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80967) mikitot


mikitot
csendes tag

Head88:nem touchbar-os, ezért is lett a javítás vége SSD csere 120 ezerért, de azt gondolom az Apple ingyen kellett volna cserélnie....
de, nem tette....
Egyetértek TigerCat-al, a billentyűzet miatt, a 2015-ös klasszisokkal jobb, mint a 2017-es Macbook Pro

(#80968) Bagan


Bagan
aktív tag

Hali!
Remekül sikerült telepítenek a Windows XP-t a Macbookra. Egyszerű kérdésem az lenne, hogy hogyan tudok fileokat átmozgatni oda az SSd-n? vagy akar pendriverol?
Szerk. Sikerült!

[ Szerkesztve ]

(#80969) Head88 válasza mikitot (#80967) üzenetére


Head88
addikt

Az gáz.
Ahogy írtad 2017 decemberi vásárlás volt...benne kellett volna lennie a 2017 júni - 2018 júni intervallumba. Mondjuk ennél a visszahívásnál az ssd-t egy firmware frissítéssel javítják és nem cserével.

Mekkora volt a gyári ssd? 128 vagy 256?

(#80970) TigerCat válasza mikitot (#80967) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, én a 2017-es helyett a legfrissebbet venném, újonnan. Még ha fáj is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80971) Lall válasza CharlieDrop (#80950) üzenetére


Lall
veterán

A Minihez van egy Magic Keyboardom. Azt kipróbáltam most egy sima iPad-el, teljesen jó, arra nem lenne gondom. Viszont eddig abban a tudatban voltam, hogy az Apple Pencil jár a Pro-hoz, de nagyon nem. Az még pluszban 45. Átgondolva a dolgot egy 12.9-es 256-os Pro + Apple Pencil így közel öt kiló. Azért ne vicceljünk már... Tudom, hogy alma + körte, de abból már egy új, 2019-es Mac Pro-t kapsz, ami körberöhögi.

Így marad az az opció, hogy a 5. gen-es iPad-em elcserélem kollegával 6. gen-re, ahhoz veszek egy pencil-t és a "gyors" melókat majd azzal csinálom. A felújított Mac Pro meg marad a háznál még egy jó ideig. :)

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#80972) CharlieDrop válasza Lall (#80971) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen, valahogy ilyen a matek. :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80973) mikitot


mikitot
csendes tag

TigerCat: egyetértek, senkinek nem ajánlom a 2017-es Macbook Po-t....
Head88: 128 Gb volt, szerettem volna 256-osra cseréltetni a szervízzel, de nem vállalták, nem értettem....

(#80974) norbi2010


norbi2010
őstag

Sziasztok!

Mai nap jött meg a Logitech MX Anywhere 2s egerem, de az eddigi tapasztalat alapján egy kalap szar Catalinán. Akadozik és lefelé görgetésnél vissza-vissza teker. Dongle-lel egy fokkal jobb, de nem azért vettem ennyiért egeret, hogy adaptert kelljen dugnom a gépbe ha egeret akarok használni.

A kérdésem az, hogy ez normális viselkedés Mac OS-en? 10.15.1 van fent.

(#80975) #95561216 válasza mikitot (#80973) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ízlések és pofonok, 17-es pro az utolsó, amit még megvennék. De inkább új air.

(#80976) Head88 válasza norbi2010 (#80974) üzenetére


Head88
addikt

A nem apple vezetéknélküli egereknél sajnos normális az összes macos-en.

Új Válasz 2019-11-20 21:58:02 (#80973) mikitot
Valószínű azért, mert nem tudták beszerezni. Ezekben a gépekben egy spéci formájú/méretű ssd kell. Lehet több hétig kellene várni rá. Illetve azt is számold, hogy ha 120k volt a 128-as akkor a 256gb mennyi lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#80977) norbi2010 válasza Head88 (#80976) üzenetére


norbi2010
őstag

Akkor ez sajnos megy vissza, nem értem tesztekben hogy nem jön ez elő.

(#80978) lmno válasza norbi2010 (#80977) üzenetére


lmno
őstag

Nekem ilyen egerem van; ha a saját receiverével használom akkor jó, BT-vel laggol. A görgetéssel nem volt problémám.

(#80979) CharlieDrop válasza norbi2010 (#80977) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Logitech szoftvere fent van? Nekem m557 van azzal nincs baj

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#80980) TigerCat válasza Head88 (#80976) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem is értem, miért nem gyártanak egy normális, kényelmes, ergonomikus, hagyományos görgős egeret. Gondolom nem fussa rá...

Egyébként madzagos egér a megoldás, azzal nincs gond. Ha lenne kicsi billentyűzet vezetékkel, azt is vennék. T...köm akar szenvedni az elemekkel, vagy a töltéssel.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80981) trobi28


trobi28
addikt

Arra gondoltam, hogy feltolok egy W10-et próba képen. Nem tervezem napi szinten használni, csak ha nagyon szükség lenne rá, akkor legyen kéznél. Mennyi a minimum tárhely, amit le kell csípnem, amivel el lesz még?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80982) norbi2010 válasza CharlieDrop (#80979) üzenetére


norbi2010
őstag

Első dolgom volt felrakni, de szaggat ugyanúgy. :(

(#80983) Vasy09 válasza trobi28 (#80981) üzenetére


Vasy09
őstag

Emlékeim szerint 40Gb kell neki minimum! Én a korábbi Air-en 50-et adtam neki, de hamar pici lett! :U

Most a MBp-n 100 van, ezzel elvan bőven! :K

Gamertag: Vasy09

(#80984) trobi28 válasza Vasy09 (#80983) üzenetére


trobi28
addikt

Köszönöm :R

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#80985) Richard válasza norbi2010 (#80974) üzenetére


Richard
őstag

Szia,

nálam MX MASTER 2S teljesen jól működik!

(#80986) bupemko válasza Richard (#80985) üzenetére


bupemko
senior tag

Nálam is az eredeti MX Master, de nem használom precíziós munkára...

(#80987) norbi2010 válasza Richard (#80985) üzenetére


norbi2010
őstag

Akkor ez lehet user error lesz a részemről. BT-n keresztül használod? Melyik Mac OS van fent?

(#80988) TigerCat válasza norbi2010 (#80987) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Milyen géppel használod?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80989) NGA


NGA
addikt

Microsoft Edge egér BT tökéletes

(#80990) norbi2010 válasza TigerCat (#80988) üzenetére


norbi2010
őstag

2019-es Macbook Pro 13"

(#80991) TigerCat válasza norbi2010 (#80990) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez elkeserítő, hogy az összes Apple géppel szaggatnak a vezeték-nélküli egerek. Persze, ha valaki nem használt madzagosat, akkor ez nagyon nem tűnik fel, viszont nálam látványosan szar mindkét gépemmel. Béna.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80992) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

up-to-date catalina, sleep után folyamat maxolja a Macbook kijelző fényerejét. Hiába van kikapcs az automata fényerő állítása.

SMC, PRAM reset megvolt. ideiglenesen működött pár alkalomig, majd ismét ezt csinálja..

Ti tapasztaltatok hasonlót? (itt 1-2 komment)

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#80993) TigerCat válasza TBMC (#80992) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt éppen nem, viszont nekem a Mini ha nem ébred fel a kijelzőm, elfelejti a háttérképet. :D Lassan inkább beállítok egy színt és kész...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#80994) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

egeres temahoz visszakanyarodva, mennyire xar a magic mouse 2? a kenyelem is szempont kb de inkabb a hasznalhatosag, gyorsasag, mennyire tudok vele ertelmesen scrollozni stb

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80995) Alex91 válasza K1nG HuNp (#80994) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , te hogyan fogod az egeret? Mert attol (is) fugg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80996) K1nG HuNp válasza Alex91 (#80995) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

anno 3k orat csztem, szerintem palm, mindig is nagy egerem volt, zowiekbol/steelseriesbol is a nagyobbakat szerettem.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#80997) Alex91 válasza K1nG HuNp (#80996) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ez nem lesz jo neked.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80998) TBMC válasza TigerCat (#80993) üzenetére


TBMC
addikt

:W

markbellus.hu 

(#80999) tboldi válasza TigerCat (#80993) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem csak bekapcsolás után, a login képernyőn mutatja a stock Catalina hátteret a '17-es MBP, utána helyreáll a rend, altatásból felébresztve is a saját képemet látom.
Ezt azért még túlélem. :D

[ Szerkesztve ]

(#81000) Syl válasza tboldi (#80999) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem az első két nap nem működött a dinamikus Catalina háttérkép, de utána szerencsére magától megjavult. Azóta nincs gond az OS-sel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.