Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79701) choco01 válasza alexhorvath (#79700) üzenetére


choco01
addikt

Lehet hogy le kell meritenem meg feltoltenem hogy jol tudja a ciklust?

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79702) R a y válasza alexhorvath (#79700) üzenetére


R a y
senior tag

Élj az elállási joggal, ha netem rendelted. Az a legjobb út.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79703) alexhorvath válasza choco01 (#79701) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Nem tudom mennyit segítene rajta..

AlexUniversity

(#79704) alexhorvath válasza R a y (#79702) üzenetére


alexhorvath
csendes tag

Én is ezt javasoltam.. 14 napban benne van simán..

AlexUniversity

(#79705) brickm válasza choco01 (#79701) üzenetére


brickm
őstag

Ezen ne is agyalj, azaz akku sz r sajnos.

(#79706) FіkuszKukіsz válasza Head88 (#79665) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Főleg akkor érdemes várni ha valaki használ 32 bites alkalmazást és a drágalátos fejlesztő még nem migrálta 64 bitre. Ezzel, hogy a 32 bites támogatást kivette az Apple, egyesekkel jól kiszúrt. Az Ubuntunál is próbálkoztak ezzel, de tömegnyomásra visszavonulót fújtak.

Romanes eunt domus

(#79707) Ļantos válasza Head88 (#79658) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Egyik sem jó alternatíva, már az alap RTLMost reklámokat sem fogják meg.

(#79708) choco01


choco01
addikt

Na beviszem akkor ma egy T üzletbe.

Hogyan csináljak gyári visszaállítást meg kijelentkezést?

Próbáltam a spceiális indítást majd Mac újratelepítésést, 30 percig homokolt aztán igazából ugyan úgy itt van mindenem... :W

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79709) vasi89 válasza choco01 (#79708) üzenetére


vasi89
addikt

igen mert az újratelepítés nem töröl semmit, elég furán van kitalálva. Törölnöd kell mindent a lemezkezelőben a meghajtóról és úgy rámenni az újratelepítésre..

(#79710) brickm válasza Ļantos (#79707) üzenetére


brickm
őstag

Tedd fel a Kodi-t és nézd abból. Belépni se kell. Reklám sincs :DDD

(#79711) TigerCat válasza choco01 (#79708) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Összefoglalóban megtalálod, illetve 14 napon belül a T-hez vidd vissza, ne szervizbe.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79712) r4z válasza TigerCat (#79711) üzenetére


r4z
nagyúr

Es a T-hez se ugy vidd vissza, hogy hibas, hanem hogy elallsz a vasarlastol. Ha azzal kezded, hogy hibas, mar kuldik is gariztatni, es varhatsz ra also hangon egy hetet, mire lesz geped.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79713) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Tudja valaki, hogy miert nem a cpu-n van a hutoventillator az uj airben?

en csak arra tudok gondolni, hogy a hatulja amugy legmentesen zar es igy kepes a ventillator a cpu feletti meleg levegot kiszivni, de nem tunik valami jo hatasfoku megoldasnak..

[link]

kezdek parazni hogy instant meg fog halni a gepem 2 hettel a gari lejarat utan szoval amint tudom veszem is az apple caret...

a random 'flickering', nem tudom szebben leirni, grafikai glitch amikor a fel kepernyo egy secre bevillan valami random szinnel meg mintazattal szimplan szoftveres ugye? bar mar vagy 3 ujratelepitesen tulvagyok, napi 1-2 alkalommal felugrik.. es meg nincs 1 honapos a masina

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79714) TigerCat válasza K1nG HuNp (#79713) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Igen, csak szoftveres bug. Kapcsold ki az automatikus fényerő állítást, elvileg megoldja. Nekem segített. Esetleg NVRAM, SMC resettel karöltve...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79715) Head88 válasza K1nG HuNp (#79713) üzenetére


Head88
addikt

Azért nincs a cpu-ra bordázva a venti mert az okos almafejűek már megint bevoltak tépve tervezéskor. Nem tanultak a 12" gép hibájából. Az full passzív volt és meg is főnek bennük a cpu-k. (oké az air semi-passzív de a venti csak annyit ér benne mint lavinában a hólapát)

A "flickering" probléma nálam is jelen van mojave-óta. (bár szerencsére elég ritka..van, hogy napokig nem látom) Merem remélni, hogy szoftveres bug.

(#79714) TigerCat
Köszi a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

(#79716) hemaka válasza K1nG HuNp (#79713) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem is tolja az idei mbp, tiszta gáz. 😂

(#79717) choco01 válasza r4z (#79712) üzenetére


choco01
addikt

+TigerCat:

Beszéltem T-vel nem tudják hogyan lehet kivitelezni, el kell állnom szerződésektől, mert Apple termékekre nincs 72 óras csere + sehol sincs készleten, tehát 2-3 hét is lehet mire ez lemegy ha egyaltalan lesz nekik akkor keszulek..

De egyenlore azt sem tudják mi kell ehhez.. :U

sikerült a reset köszi!

Most meg nem kapcsol ki 56%-on már 30-on vagyok.. :W

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79718) Head88 válasza choco01 (#79717) üzenetére


Head88
addikt

Akkor mondd meg nekik h, találják ki sürgősen. Mert olyan nincs az EU-ban, hogy te ne állhatnál el a vásárlástól.

(#79719) r4z válasza choco01 (#79717) üzenetére


r4z
nagyúr

Kar volt emlitened a hibat nekik, csak siman allj el a vasarlastol, mert mondjuk nem tetszik gep. Kutyakotelesseguk visszacsinalni az uzletet.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79720) hszilard666


hszilard666
veterán

Nem bírtam magammal, leváltottam a 2016 13" TB entry-t egy 2017 13" TB CTO gépre :DDD Utálom magamat, de a 16 giga rammal hasítani fog a PH! ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79721) choco01 válasza r4z (#79719) üzenetére


choco01
addikt

A probléma hogy 2 hét alsó hangon mire visszakapom a pénzt és nem valószínű hogy lesz nekik készülék..

Felhivtam az Apple-t csináltunk valami SMC visszaállítást meg Diagnosztikát most jónak tűnik mondták hogy teszteljem, és ha kijön a hiba akkor hívjam az iCentre-t mert ők 9-ig vannak talán valahol nyitva.

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79722) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Nah ma toltam en is egy Apple Care Protection Plant, "rendes" Apple Care nincs kishazankban. Ez a cucc pedig +2ev garanciat jelent.

70k-t talan meg megert, hogy masodik evben ne kelljen a media marktal szopni a jotallassal hanem igy a teljes 3 ev alatt mehetek egybol hivatalos szervizbe ahol hatha nem fognak annyira hulyenek nezni.

Telon nem volt az egesz fizetesi linkig valo eljutas 10p :C

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79723) sztanozs válasza hszilard666 (#79720) üzenetére


sztanozs
veterán

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#79724) choco01 válasza K1nG HuNp (#79722) üzenetére


choco01
addikt

Mert ez micsoda? Kiterjeszteni 1-ről 2 évre a gyari garit?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79725) buherton válasza choco01 (#79724) üzenetére


buherton
őstag

[link]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#79726) tboldi válasza choco01 (#79724) üzenetére


tboldi
nagyúr

VIP jegy a szervizbe. ;]

Amúgy 3 év, 1+2.

(#79727) vasi89 válasza choco01 (#79724) üzenetére


vasi89
addikt

ez az amit a többi gyártó alapból ad az ilyen árú gépeikhez. Az applenél +70 ezer :DDD

(#79728) K1nG HuNp válasza choco01 (#79724) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

1-rol 3-ra boviti a garanciat, ergo mehetsz a geppel barmely szervizhez ami hivatalos apple partner, nem fognak nagyon akadekoskodni.

en azok utan a "remtortenetek" utan dontottem e mellett, hogy ugye van ez a jotallas dolog eus jogokbol fakadoan amit a masodik evben elvileg tudsz ervenyesiteni a vasarlas helyen. nekem a vasarlas helye a media markt, a gepem meg munkaezkoz, ergo nincsenek heteim varni arra h utana visszadobjak h menjek a kinba fuggetlen szakertohoz.. inkabb most kiadok 70et up front csak ne baszakodjanak velem ha eppen befosik valami amit nem en tortem el.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79729) r3dsnake válasza K1nG HuNp (#79728) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

"ugye van ez a jotallas dolog eus jogokbol fakadoan"

Az a szavatosság. Jótállás az első évben van. És az APR-ek, almárum, stb. simán beveszik második évben is. Mindegy hol vetted.

[ Szerkesztve ]

(#79730) buherton válasza r3dsnake (#79729) üzenetére


buherton
őstag

Mindenféle cécó nélkül? És ha cég vásárolta, akkor is működik?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#79731) r3dsnake válasza buherton (#79730) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Cégre nem vonatkozik a szavatosság.

(#79732) K1nG HuNp válasza r3dsnake (#79729) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Szavatossag valoban.. en ugy tudom masodik evben mar oda kell menni ahol vetted, es majd ok tovabbkuldik hivatalos szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79733) r3dsnake válasza K1nG HuNp (#79732) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Igen, így kellene, de beveszik egyébként is. 5s-t küldtem már így közvetlen almáriumhoz.

(#79734) Dhampir válasza K1nG HuNp (#79722) üzenetére


Dhampir
félisten

ne kelljen a media marktal szopni a jotallassal

Netán rossz tapasztalatod van róla, ott tartani kell tőle? :F

(#79720) hszilard666

:C

Talán a te hozzászólásaid a legvidámabbak és legviccesebbek, mindig jókat derülök rajta.

(#79723) sztanozs

:DD

[ Szerkesztve ]

(#79735) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. Újra itt. Volt egy ilyen problémám, amit sikerült orvosolni. Mondjuk. Sikerült feléleszteni a gépet, most rá is küldtem, hogy telepítse újra az OS-t. Fel is ment, újraindult, de azóta egy fehér hátterű szürke alma logó néz szembe velem, alul meg egy töltés.gif-et látok, kb 1,5 órája. Egér nincs. Mi lehet a nyűgje? :R

[ Szerkesztve ]

(#79736) Head88 válasza buherton (#79730) üzenetére


Head88
addikt

Csak magánszemély, EU hivatalos forgalazónál vásárolva.

(#79737) Syl válasza K1nG HuNp (#79728) üzenetére


Syl
nagyúr

> en azok utan a "remtortenetek" utan dontottem

A hivatalos Apple partnerekről nem olvastál rémtörténeteket? Pedig vannak szép számmal, itt is.
Példák:
- 10 perces munkáért 3 napra kell otthagyni a gépet
- Alkatrészcserénél ez általában két hét
- A javítás gyakran csapnivaló és sérülésekkel jár
stb.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79738) vasi89 válasza Dhampir (#79734) üzenetére


vasi89
addikt

Az APR-ek amúgy szerintem rosszabbak garis ügyintézés terén mint a mediamarkt.

(#79739) hszilard666 válasza sztanozs (#79723) üzenetére


hszilard666
veterán

:DDD

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#79740) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

2015-ös 13” MacBook Airben megadta magát az akku. Van olyan szerviz, ahol gyári akksit tesznek bele és megbízható munkát végeznek? APR-ben 80k lenne a csere, ami elég húzós, majdnem a gép értékének fele.

(#79741) Syl válasza Chosen (#79740) üzenetére


Syl
nagyúr

Ahogy Head88 már többször írta, gyári akkut csak APR tehet bele, mindenki más utángyártott kínai cuccal dolgozik.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79742) choco01


choco01
addikt

Tehát akkor 70k cserébe 3 ev gari.. ezt vásárlástól szamitva hany napig lehet kerni?

A 2. évi szavatosság gondolom nem sok mindenre vonatkozik?! :F

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79743) consono válasza choco01 (#79742) üzenetére


consono
nagyúr

Ha jól emlékszem a garancia idő alatt bármikor meg lehet venni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#79744) K1nG HuNp válasza choco01 (#79742) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

garancia idotartama alatt barmikor, egy telefon. szavatossag milyensegerol a tobbiek hatha tobbet tudnak, szivesen hallgatok en is 1-2 storyt hogy mi hogy ment

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79745) r3dsnake válasza choco01 (#79742) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

2. év szavatosság gyakorlatilag ugyanaz, mint az 1. év garancia.

(#79746) K1nG HuNp válasza r3dsnake (#79745) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Vmi olyasmit olvastam a torvenyben, hogy a szavatossaggal az a szitu, hogy neked kell bizonyitani, hogy marpedig az adott hiba az ezkozzel van es nem te okoztad, mig a garanciaban az eladonak kell bizonyitania, hogy nem ok a hibasak. ergo szavatossagnal jon a fuggetlen szakertovel valo baszakodas es tarsai

de javits ki kerlek, ha valamit rosszul tudok vagy rossz kepem van a dologrol, legyen tiszta viz a poharban mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79747) r3dsnake válasza K1nG HuNp (#79746) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Így van. De az apple nem szarakszik ezzel, hanem ugyanúgy kezelik, mint a garit.

(#79748) KaiotEch válasza KaiotEch (#79735) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Csökkentett módban elindul, lehet használni, akkor simába mi okozhatja a hibát? :R

(#79749) Head88 válasza KaiotEch (#79748) üzenetére


Head88
addikt

Akkor a telepítéskor valami nem sikerült normálisan. Húzd újra.

(#79750) HaZsolt válasza choco01 (#79679) üzenetére


HaZsolt
őstag

Első beüzemelésnél velem is ez volt, ugyanaz a típus nekem is és furcsálltam, hogy 100%-os akkutöltöttséggel adták. pár óra használat alatt lement 55%-ra és fekete képernyő, utána feltöltöttem és azóta normálisan jelzi ki az akkuidőt, elképesztően sokat bír. Szerintem ez csak az első esetben fordul elő, pár nap alatt beáll. Vagy állandóan 0%-ot ír?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.