Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-31 18:13:27

LOGOUT.hu

Gyakori kérdések és alkalmazás ajánló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79501) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Ennek a pasinak a video mindig kiegetnek.

Ha kulfoldon ilyen a valodi apple, akkor itthon mit lehet elvarni a sok bolttol garancian kivul?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79502) cigam válasza K1nG HuNp (#79501) üzenetére


cigam
félisten

Bámulatos amit csinál. Az más kérdés, hogy egyik multi sem a szervizelésben érdekelt.

Az itteni szervizesek is készíthetnének 1-2 hasonló videót a javításokról, magyarul(és józanul).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79503) brickm válasza K1nG HuNp (#79501) üzenetére


brickm
őstag

Azért tegyük hozzá, hogy amit a legtöbbször emleget, hogy az apple gépekben egy szimpla tápalkatrész csere is egy vagyon(mivel nem javítják, hanem modulként cserélik az alaplapot, kijelzőt, topcase-t stb) pont a legnagyobb előnye is a márkának, hiszen ha veszel egy ilyen gépet, biztos lehetsz benne, hogy nem egy széttákolt szervizelésen ment keresztül...szerintem.

(#79504) Peetey91 válasza Bagan (#79495) üzenetére


Peetey91
senior tag

Én PS4-re a Plex-et használom, biztos van XBox-ra is.

@TigerCat
Köszönöm feltettem, eddig jónak tűnik. :R

(#79505) Smiley válasza brickm (#79503) üzenetére


Smiley
őstag

Ezt a hozzáállást úgy tiltanám ki az EU-ból mint a huzat. Ebbe a sok javíthatatlan szarba fog beledögleni az emberiség. Persze, 1 rossz ellenállás vagy kondenzátor miatt dobjunk ki egy komplett nyomtatott áramkört.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79506) K1nG HuNp válasza brickm (#79503) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

"biztos lehetsz benne, hogy nem egy széttákolt szervizelésen ment keresztül"

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79507) Head88 válasza brickm (#79503) üzenetére


Head88
addikt

Az apple a lecserélt hibás alaplapokat széttákolva javítja, tesztelés után visszaforgatja az alkatrészellátásba. Volt szerencsém olyan 2013 early alaplaphoz amit ugye visszahívásban a hivatalos szerviz cserélt. Az "új" alaplapon a gpu vcore vezérlő chip kontakthibáját úgy javította az apple, hogy egy darab méretrevágott gumit ragasztott a chip tetejére. Az alaplap ment vissza a burkolatba és becsavarozás után a chip ráfeszült az alaplapra. (és persze fél év után újra jelentkezett a hiba)
Ennek a valós javítása annyi lett volna, hogy leszedik a chipet, újraónozzák a padokat és vissza a chipet.

(#79505) Smiley
Hatalmas +1

Az utóbbi fél évben megszámolhatatlan mennyiségű leöntött beáztatott macbook került hozzám amikről a szervizek lemondtak és horribilis árú alaplapcserét ajánlottak. Pedig egy kis gondoskodás meg valódi szaktudás csodákra képes. Egytől egyig mindet megjavítottam. Jelenleg is van nálam 3db 2017 13" air amik arra várnak, hogy kihozzam őket a trutyiból.

[ Szerkesztve ]

(#79508) Smiley válasza Head88 (#79507) üzenetére


Smiley
őstag

Ez a hulye amerikai fele hozzaallas nagyon idegesit. Dobalunk ki ossze-vissza mindent, holott egy ugyes muszereszre/szervizesre/szakemberre es az esetek nagy szalazalekaban csak egy par ezer forintos alkatreszre lenne szukseg. Senkit nem erdekel, hogy tonnaszamra allnak az elektronikai hulladekok. Ami az igazan szar ebben, hogy megvan hozza minden tudasunk es technologiank, hogy megjavitsunk mindent.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79509) cigam válasza Head88 (#79507) üzenetére


cigam
félisten

valódi szaktudás És ezt kétszer húznám alá. Hiszen ha a helyi szervízekben elég egy "betanított munkás" aki szétszedi/összerakja a gépet.
- nem kell megfizetni a valódi szaktudással rendelkezőket
- nem kell felszerelni/karbantartani/alkatrészekkel ellátni a szervízeket (műszerek, szerszámok, fogyóeszközök, logisztika)
Így rengeteg pénzt lehet megspórolni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#79510) Head88 válasza Smiley (#79508) üzenetére


Head88
addikt

Természetesen. Ha az előállítás megy akkor a javítás is. Csak ugye a gyártónak nem érdeke, hogy közkincs legyen a gyártáshoz javításhoz elengedhetetlen sematikus leírás. Persze nem lehetetlen a beszerzésük.

(#79509) cigam
Igen. Még a hivatalos szervizekben is csak betanított munkások dolgoznak. Ha rálesel az ACMT vizsga anyagára akkor láthatod, hogy nagyjából egy user és poweruser közti tudás szükséges hozzá. Persze ez édeskevés ha áramköröket kellene kijavítani. Szóval szerviznek vicc. De csendesen megjegyzem: nagyon nagyra van magával 1-2 itthoni APR dolgozó és szervizes. Mert hogy ők már mimindent láttak és jobban tudják mert 7éve ott dolgoznak egy pultban.

[ Szerkesztve ]

(#79511) Head88 válasza Smiley (#79508) üzenetére


Head88
addikt

Nekem is azért szívügyem az alaplapok javítása mert már gyerekkorom óta imádok tönkrement elektronikai cuccokat javítani. Jó érzés, hogy valami ami egy darab működésképtelen hulladék, újra használható lesz.

(#79512) Syl válasza Smiley (#79508) üzenetére


Syl
nagyúr

És van pofájuk minden keynote-on azzal hencegni, hogy ők újrahasznosított alumíniumot használnak...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79513) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Bocs,ha volt. Idén várható új macbook?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#79514) tboldi válasza FIREBLADE78 (#79513) üzenetére


tboldi
nagyúr

Úgy pletykálják, de biztosat nem tudni még.

(#79515) TigerCat válasza FIREBLADE78 (#79513) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Új avatár? Ismerős karakter... 👍

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79516) buherton válasza tboldi (#79514) üzenetére


buherton
őstag

Kizártnak tartom, hogy a 13-ast és a 15-öst most ősszel frissítsék. Szinte most dobtak ki (május-július) rájuk egy elég komoly belső ráncfelvarrást. Jövőre viszont várható lesz, hogy a 13-as felső és a 15-öst frissítsék. A 13-as alsót szerintem akkor sem fogják megváltoztatni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#79517) tboldi válasza buherton (#79516) üzenetére


tboldi
nagyúr

A szóbeszéd szerint jön egy új, 16 inches, OLED kijelzős Pro.

(#79518) TigerCat válasza buherton (#79516) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Belsőt felesleges is lenne. Szerintem jövő tavaszig nem lesz új MacBook.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79519) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Most szept 5-en vasarolt macbookhoz eldontottem, hogy szeretnek apple caret vasarolni, csak hogy nyudotan aludhassak :DD Melyik boltban tudnam lezavarni ezt a lecsekkoljak a gepet dolgot a leggyorsabban? Ti vettetek mar nem azonnal vasarlaskor AppleCare-t? Ha igen mik a tapasztalatok?

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79520) tm5 válasza K1nG HuNp (#79519) üzenetére


tm5
tag

Én épp most kezdtem el intézni az Apple-nél. Tavaly vettem a gépet és tegnap este jeleztem a honlapjukon, hogy vennék ilyet. Elvileg ma hívnak emiatt. Tudtommal küldenek majd valami számlát, utalással kiegyenlítem és utána ők beregisztrálják a + 2 évet.

(#79521) WARZ


WARZ
tag

Sziasztok!
Hátha tud valaki segítnei nekem, mert elakadtam a win10 telepítésben!
1. Bootcampel csináltam egy wines usb-t
2. Bootcampel letöltöttem a wines supportot majd a wines usbre másoltam
3. Van egy tök üres samsung t5 ssd-ém
4. Usb win10 bedug usbs ssd bedug majd gép bekapcs és közben nyomom az altot!
5. Minden megy rendesen majd jön egy üzenet, hogy nem tudom kiválasztani a külső ssdém!


Már próbáltam sima külső vinyóval is arra is ezt írja ki, majd próbáltam egy exfatra formázott 64gb-os pendriveval is azt se engedi, mert nem is látja!

Tudnátok segíteni, hogy honnan tudnám leszedni ezt az ieee drivert vagy mit is kéne csináljak?!
A segítségeteket előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#79522) Alex91 válasza WARZ (#79521) üzenetére


Alex91
félisten

Kulso lemezre nem telepitheto, legalabbis alapban biztosan...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79523) Smiley válasza Head88 (#79511) üzenetére


Smiley
őstag

Nagy respect :) Nekem is ilyen mindenfele hulladekokbol vannak a gepeim otthon, amit valaki kidobott ilyen meg olyan hibaval.

(#79512) Syl
Persze mert az aluminium a legkonnyebben es a legolcsobban ujrahasznosithato.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79524) r4z válasza WARZ (#79521) üzenetére


r4z
nagyúr

Kulso lemezre telepiteshez Windows To Go kell. Csak az Enterprise es az Education verziok tamogatjak.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79525) buherton válasza tboldi (#79517) üzenetére


buherton
őstag

Ezt olvastam én is. Várom már a "Pro"-s keynote-t :D . Szerintem jövőre fogja megkapni ezt a designt a jelenlegi szériák az Air-t kivéve. Ezt még szerintem megfejelik majd egy generációs váltással is, mert addigra kint lesz a 10-es Intel. Az "olcsóbbak" kapnak 9-est, a többi kapja a 10-est. Hiszen már a tavalyi sorozat is a mostaniak generációjával jött ki. Az alap RAM bővítésnek is itt lenen már az ideje, de nem fogják meglépni. Sokkal jobb úgy előadni, hogy úúúú olyan olcsó, mint a rivális gyártó terméke. De ha bővíteni akarsz, akkor nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni.

(Most rendeltem meg életem első Apple termékét egy 13"-os, 2 thunderbolt portos, 8 GB, 256 GB-os lapost. Nagyon kíváncsi leszek a rendszerre. No meg arra, hogy milyen a másik oldalt lenni. Majd szeretnék iPhone-t is venni, de amíg a T nem ad eSIM-t a vállalati ügyfeleinek, addig biztosan nem lesz :( , vagy a Vodának lakossági.)

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#79526) consono válasza buherton (#79525) üzenetére


consono
nagyúr

Az olcsóbbak, vagy az Air széria akár ARM-ot is kaphat már jövőre. Nem lenne meglepő lépés az Apple-től, látva mennyire közeledik egymáshoz a két(három) OS...

"In God we trust. All others must bring data"

(#79527) jeromosi


jeromosi
aktív tag

Sziasztok.
Töltőt szeretnék venni a macbook airemhez, de nem igazán tudom, hogy melyiket pontosan.
MagSafe 2 45w-os van írva az istyle oldalán, hogy jó a géphez, de azt az árat sokanlom érte, ezért aprón keresek.
A 60w-os jó a 2017-es airhoz?
vagy csak a 45w-ossal használjam?
Előre is köszönöm.

(#79528) buherton válasza consono (#79526) üzenetére


buherton
őstag

Az architektúra váltás nagy teher az Apple és az Apple termékeire fejlesztő cégek részéről, ha natívan szeretnék futtatni a programjaikat. No, meg ott van, hogy sokaknak szükséges van a Windows-ra, ami szintén hasonló okok miatt nincs igazán ARM-on. Egyébként az MS is ezt akarta, ami aztán be is dőlt. Linuxon nem gond az architektúra váltás hiszen ott eleve több architektúrára írnak mindent.

Addig senki nem fogja meglépni, amíg nem lesz akkora ár különbség az Intel és az ARM között, hogy megérje 5-10 éves időtávban rengeteg pénzt ölni a portolásba és meggyőzni a többi szereplőt is a portolásban.

Egyébként nem is lenne hülyeség az Air-t vinni ARM-ra. Ott kevésbé gondolnám kritikusnak a win futtatást, hiszen eleve csak netezős és filmet nézős gépnek veszik az emberek, amit az Apple maga is megtud csinálni, viszont a befektetés ugyanúgy kell.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#79529) Alex91 válasza buherton (#79528) üzenetére


Alex91
félisten

En mar megeltem egy PPC->Intel valtast... Ehhez az kell, hogy joval erosebb legyen az ARM alapuja, mint a valtando Intel. Es az elozo valtasbol kiindulva, eleg jol megcsinaltak anno a Rosettaval...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79530) K1nG HuNp válasza buherton (#79528) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

hat azert netezos, filmnezegetos gepnek nevezni az air eleg eros :D

ha barmikor is rendes progamozo lesz belolem, akkor a kodom 90%-a errol a kis masinarol fog jonni es ezzel van meg igy par szaktarsam.

Teljesen felesleges munka lenne barmikos is atrakni ARM-re a macbookokat. Az iPad tokeletes tartalomfogyasztasra es az altalad emlitett easy taskokra.

Illetve a 3 OS kozeledik egymashoz abban merul ki hogy a macOS tamogat par iPadOS appot, az iPadOS meg szimplan egy forkolt iOS ergo meg mindig nagyon messze vannak egymastol, es nincs is baj ezzel.

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79531) FIREBLADE78 válasza TigerCat (#79515) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Jaja. Sajnos a többi foglalt volt. Pedig a szarvas,az üt :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#79532) Alex91 válasza K1nG HuNp (#79530) üzenetére


Alex91
félisten

Azert lehet, hogy mar a laboratoriumban siman fut a macOS az ARM cpu-n :).

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79533) Smiley válasza Alex91 (#79529) üzenetére


Smiley
őstag

Azert ott az atemeneti idoszakban a 10.5.x ami vagy 3 evig volt a main os, hat eleg szarra sikerult. Nem volt jo se PPC-n se Intel-en. Aztan jott a 10.6.8 es az apple legjobb idoszaka, betonstabil rendszer, jobbnal jobb iPod-ok es minden egyutt mukodott mindennel. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#79534) Alex91 válasza Smiley (#79533) üzenetére


Alex91
félisten

Lehet, de a Photoshop futott rajta :D!

De a lenyeg, hogy nagyon nem vettem eszre, hogy emulacioval futott a PPC. Igaz, alap dolgokra hasznaltam a gepet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79535) buherton válasza Alex91 (#79529) üzenetére


buherton
őstag

Szerintem az Apple-nek az egy kényszerű lépése volt. A ppc elég széles körben elterjedt architektúra volt. Aztán az Intel teljesen leuralta a PC-n, az ARM pedig a beágyazott rendszerek világában. Jelenleg az Intel-féle architektúrának nincs versenytársa a PC piacon. Személy szerint örülnék egy ARM-nak, de szerintem a jelenlegi design nem képes a váltásra (a legutóbbi infóim szerint), maximum az Air-ben.

(#79530) K1nG HuNp: a programozásnál a nyers CPU teljesítmény számít, amire az Air-ek CPU-ja nem jó jelölt. A 8 éves i3-3320 nagyobb CPU teljesítményre képes. Ezzel nem azt mondom, hogy ne lenne időtálló az Air CPU-ja, hiszen a böngészőktől kezdve egyre több minden használja a GPU-t, hanem azt, hogy fordítsára/virtuális gép futtatásra nem igazán alkalmas.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#79536) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Sziasztok. Egyik napról a másikra felkerült a gépemre ez a csoda, névszerint: Workspace ONE Intelligent Hub és az hagyján, hogy nem tudom letörölni,de mindig el állitja a háttérképet és hiába csinálok bármit újra meg újra. Múltkor direkt leformáztam a gépet és szintén felkerült ez a szar rá. Vélemény? :(((

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79537) TigerCat válasza Ngtx (#79536) üzenetére


TigerCat
nagyúr

App Cleaner nem segít? Hogy formáztad? Ha mindent gyalultál, nem kerülhet vissza... Indításkor CMD+R, lemez törlése, internetes recoveryvel telepítés. Előtte közvetlenül mehet NVRAM és SMC reset is. (összefoglaló)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#79538) NGA


NGA
addikt

Olyanoktól kérdezek, akinek nem szupportált gépen fut a Mojave. A most a napokban kijött frissítést simán rá szabad engedni? Valami Safari frissítés, meg pár javítás van benne

(#79539) r4z válasza Ngtx (#79536) üzenetére


r4z
nagyúr

Ceges gep?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79540) Ngtx válasza r4z (#79539) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Nem céges.

TigerCat: Csütörtökön neki futok ennek újra.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#79541) Syl válasza Ngtx (#79540) üzenetére


Syl
nagyúr

A kép alapján ez valami Vmware cucc. Telepítettél valami olyasmit?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#79542) consono válasza Ngtx (#79540) üzenetére


consono
nagyúr

Nem is volt az (nem használtan vetted)? Mert ez tipikusan céges távmanagementben levő gépekre szánt szoftver.

"In God we trust. All others must bring data"

(#79543) Head88 válasza consono (#79542) üzenetére


Head88
addikt

Ha format, clean installal telepítette volna akkor nincs az az isten, hogy utána magától felkerülne egy ilyen program.

(#79544) r4z válasza consono (#79542) üzenetére


r4z
nagyúr

Igy van. Pontosabban a kepen levo adatok alapjan ez egy norveg iskolahoz van beregelve.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#79545) K1nG HuNp válasza r4z (#79544) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

Ahova Patrik be is van iratkozva a kep tanulsaga szerint.. :DD

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#79546) rjg válasza buherton (#79525) üzenetére


rjg
őstag

A T ad eSIM-et. Legalábbis nekünk egy telefonhívással meg lehet rendelni és bekapcsolták.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#79547) hemaka válasza rjg (#79546) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha netes feluleten be van regisztralva ott is siman megy.

[ Szerkesztve ]

(#79548) alexhorvath


alexhorvath
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Macbook Pro 2017- gépem, és az lenne a kérdésem, hogy hol találok olyan táblázatot ,ahol a különleges billentyűzet karaktereket megtalálom? pl: kacsacsőr, vagy dollárjel ...stb. USA billentyűzetes gépem van, de van rajta egy magyarositó fólia. Egyetemen szenvedek mert nem találom a karaktereket...

köszi

AlexUniversity

(#79549) R a y


R a y
senior tag

A legutóbbi supplemental updatettel mi a tapasztalat? Van valami érezhető változás?

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#79550) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag


ez beallitasok - billentyuzet alatt van, itt a 3. opciot tessek bepipalni es lesz virtualis billenyuzeted fent jobbra ami mutatja h mit utne adott gomb amikor pl lenyomod a cmd, optiont

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Apple notebookok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.